nieuwe akiiviieiten meer bewegen anderen ontmoeten tot uw dienst Deze nieuwe krant Een wegwijzer naar aktiviteiten voor ouderen in middelburg uilgave: stichting welzijnswerk voor ouderen te middelburg FEESTAVOND adieu, Heraut! Programma nr.15 november 1980 seniorenkrant BEZIG-ZIJN Bezig-zijn betekent dat je er eens helemaal uit bent. En als dat bezig- zijn ook nog prettig is en de sfeer waar je in verkeert is aangenaam, dan zie je telkens naar dat moment van bezig-zijn uit. Bezig-zijn is daarom voor alle leeftijdsgroepen een goede zaak, maar voor ouderen in het bijzonder. Op het moment van de pensionering al is er de mogelijkheid om de be steding van de tijd op een nieuwe leest te schoeien. De kans om nu eindelijk eens te gaan doen wat men al jaren van plan was, maar waar de arbeid steeds een stokje voor stak, kan dan met beide handen worden aangegrepen. Bezig-zijn kan worden: iets geheel nieuws gaan ondernemen. Iets dat je vroeger nooit deed. Daar is dan wel veel lust en moed voor nodig. Drempels moeten genomen worden. Bezig-zijn kan. ook betekenen: oppakken van de draad die je lang geleden hebt laten slippen. Bijvoor beeld een studie, via een cursus, aanvatten. Of weer kreatief zijn met de handen. Tegenwoordig kun je immers alle kanten uit. Je lichamelijk inspannen via een spel, een sport, een dans, want daar was, alweer door omstandigheden, lange tijd niets van gekomen. Bezig-zijn voor een ander, dat is natuurlijk ook een goed uitgangs punt. Het vrijwilligerswerk van de kerken en de organisaties in onze stad kunnen in verschillende sec toren en niveaus volop medewer king gebruiken: in werkgroepen, huisbezoek, handje-hulp, op be stuurlijk vlak en nog veel meer. Louter ontspanning met veel ande ren, in groepsverband, is ook aan trekkelijk. Ha, fijn! Deze krant geeft een overzicht van aktiviteiten op plaatsen en tijden in Middelburg waar ouderen kunnen bezig-zijn. leder op zijn eigen manier, in zijn eigen tempo en met iets dat hem boeit of ont spant. Er wordt een situatie voor Middelburg nagestreefd waarin voor elck-wat-wils is. Er moet zoveel aantrekkelijks te doen zijn, dat iedere Middelburger-op-leeftijd kan zeggen: ha fijn, daar voel ik wat voor, daar doe ik aan mee. Waarschijnlijk ontbreken er in deze Bezig-zijn-krant, beste lezeres en lezer, aktiviteiten die zo graag zou willen doen. Wel, vertel de Stichting Welzijnswerk voor Oude ren wat u mist en welke uw wensen zijn. In samenwerking met u en andere gegadigden zullen we dan zoeken naar een oplossing. Kom dus met uw wensen zodat het welzijn-voor-ouderen uitgebreid kan worden. Misschien zijn er onder de lezers ook die zeggen: wensen? Ik heb geen wensen. M'n dag zit propvol; ik kom tijd tekort. Of misschien zegt een ander: de deur uitgaan? Met anderen te maken krijgen...? Daar voel ik niets voor. Ik zit liever thuis en vermaak mij uitstekend. Wel, dat is toch ook goed! Als u zich daar wel bij bevindt, dan moeten we daar niet aan tornen. Deze krant wil u niet opjutten. Hij wil u alleen mogelijkheden bieden. Misschien is er iets voor uw gading bij, maar natuurlijk is het uw zaak daarop in te gaan en dat geheel vrij blijvend en onverplicht. Misschien maakt u een andere Donderdagavond 20 november, aanvang half 8, in de Schouwburg, ter gelegenheid van het 12'/2 jaar bestaan van de stichting Welzijnswerk voor Ouderen. ouderenzangkoor „Zang Houdt Jong" dirigent A. Joosse met frisse liederen. kinder-volksdansgroep „de Baarsdorpse Babbelaars" o.l.v. Irene Hoogenboom. „Esbattement van de Appelboom" een oud wagenspel onder regie van Ad van Noort. cabaret XYZ volksdansbal muziek van Onda-Nieuwland. toegang 1,—. Oplage: 23.000 exemplaren. De Seniorenkrant is een uitgave van de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen te Middelburg. Voor ingezonden stukken en in lichtingen kunt u terecht op het bureau van deze stichting: Schuttershofstraat la, 4331 NZ Middelburg, tel. (01180) 27537. Druk: Rotadruk, Axel Lay-out: Inge van der Kooij Dit nummer van de Seniorenkrant wordt bijgesloten in het adverten tieblad „de Faam". tegenwerping: ik kan niet meer van huis. Ik ben door mijn lichamelijke toestand aan huis gebonden! Dan wijzen we u op andere mogelijk heden. U kunt gestimuleerd worden thuis wat te gaan doen. U kunt regelmatig bezoek ontvangen; be zoek dat misschien uit kan groeien tot een vriendschapsband. Zo kan ieder toch op zijn wijze en met zijn mogelijkheden bezig-zijn. Deze krant wil daarbij een weg wijzer zijn. Is een uitgave van de stichting Welzijnswerk voor Ouderen, be stemd voor alle ouderen in Mid delburg. Wij hopen er een vervolg aan te kunnen geven. Regelmatig willen wij bij u komen met een nieuw nummer. In elk kan een bepaald onderwerp centraal staan, bijvoorbeeld: dienstverlenende instellingen, vrij willigerswerk, of - zoals in het volgende nummer - aandacht voor het 12'/2 jarig bestaan van de stichting. IJ zult informatie vinden, die voor u - als oudere van belang kan zijn. Dit eerste nummer is hier een voorbeeld van. Daarnaast is. er ruimte voor meningen. Meningen, maar misschien ook vragen van de ouderen zelf, over zaken als ouder worden en oud zijn, wonen en leven in Middel burg. De gezelligheid en het kon takt worden ook niet vergeten, uw bijdrage is welkom: een gedicht, een reisverslag, een familiebe- richlje, een tip, foto's enz. De krant biedt ook ruimte aan: de bejaardenbond, de vrijwilli- gers-organisaties en de instellin gen voor maatschappelijke dienst verlening om informatie aan u door te spelen. Trouwens, enkele vertegenwoor digers van deze organisaties heb ben sümen met een aantal ouderen een werkgroep gevormd om de uitgave van de Seniorenkrant mee mogelijk te maken. ,,De Heraut" is opgeheven. Naar wij hopen wordt deze krant een waardige opvolger.

de Faam | 1980 | | pagina 25