anjer lattofl HAAL JE BIJ G0EDBL0ED fJiióDcliers ^jjfagazim Kado tips voor Sint TOP 10 "En toen kwam er iemand langs" Ook GOED ORIGINELE FRUITKISTEN G0EDBL0ED MIDDELBURG Nieuw ontwerp in Groeibriljant. En f50,- Introduktiekorting. J. van den Berge en Zonen TWEE MEDEWERKERS WELZIJNSPLANNING (M/V) AD VER TEREN expositie van het meest perfekte bed JANSSEN-JOBSE "partoüf De Vlissinger - De Faam Woensdag 19 november 1980 Ontmoetingsdag huisbezoekers Inleveren bestrijdingsmiddelen. in GIPS PL A TEN T/m 6 dec. a.s. 5% KORTING zelfs voor uw regelhout. Uit ons „MAAT VERVOER, ook voor U" Wij beschikken over een speciaal INGERICHTE ROLSTOELBUS voor het vervoer van gehandicapten. Gaarne verstrekken wij U alle inlichtingen TAXI CENTRALE MIDDELBURG B.V. Een setje van entouragering, oorknopjes en hangertjes. Van witgoud met bril- jantjes. ring 0,15 crt. 872,— hanger zonder collier 0,15 cr. 800,— oorknopjes 2 x 0,15 crt. 1.554,-. In ons Juweliers Magazine vindt u een Introduktie Cheque. Die is goed voor f 50,- korting bij aankoop van een Groeibriljant sieraad. (Let op! Dit aanbod geldt tot 1 januari 1981!) Horloger - Juwelier GEMEENTE VLISSINGEN ADVERNEMEN ADVERTELLEN ADVERDRAAID ADVERZIEN ADVERGETEN ADVERB0UWEN ADVERK0PEN ADVERTENTIE Uw lichaam is uniek. Uw gevoel en uw gevoelens ook. Dat is een belofte. ELLEN Korsetterie Lingerie GZySAP WELKOM SINT IN MIDDELBURG! Maar 't was niet nodig geweest om die Torrasvesten uit Spanje mee te nemen, want die hangen ook bij PREMIER. Zuiver wollen vesten met binnenzak, met of zonder leer met rits of knoopsluiting. Of wat dacht U van die kollektie truien die ze daar hebben met ronde hals of V-hals. Verder te kust en te keur overhemden, stropdassen, shawls, kamerjassen, kortom een huis vol kado-ideetjes, U komt maar eens gauw langs. WELKOM ZOALS AL TUD Deze speciale Siemens KTV-aanbieding staat er gekleurd op. Schitterende laken- en dekbedsets, fijne- bonte en kersttafelkleden, keukendoeken met bijp. theedoeken, pannelappen, ovenwanten, placemats en schorten. Badhanddoeken, sporthanddoeken zoals tennis, jogging, sauna enz. de grootste keus bij uw speciaalzaak NIEUWE BURG 23 MIDDELBURG TEL. 16965 Simple Minds - 'Empires and dance' (Arista) Mark Foggo The Secret Meeting - Speeding my life away' (Polydor) Marthe the Muffins - 'Trance and dance' (Dindisc) The Police 'Zenyattè Mondatta'(A&M) MIDDELBURG - Op vrijdag 21 novem ber komen ruim honderd vrijwilligers, die regelmatig huisbezoek doen bij ouderen, zieken en eenzamen, in de Middelburgse Concert- en gehoorzaal bijeen. Het onderwerp van deze dag luidt: "En toen kwam er iemand langs". De slogan bepaalt de deelnemers, bij de zin van hun wekelijkse bezoeken. Gesprekslei ders rapporteren 's middags wat huisbe zoekers als de zin van hun werk zien en leggen problemen, die zich voor kunnen doen, voor aan Marinus van den Berg, geestelijk verzorger in het interkerkelijk verpleeghuis "Randerode" in Apel doorn. Deze pastor wil, vanuit zijn rijke erva ring, de achtergronden van de proble men belichten. Van den Berg is bekend vanwege de brochure, die hij schreef voor de laatst gehouden Nationale zie kendag en het boekje "Als ouderdom pijn doet". De organiserende werkgroep bestaat uit vertegenwoordigers uit alle kerken. Le ger des Heils, UW, Humanilas, Zon nebloem, dienstencentrum "Het Schut tershof'. Geïnteresseerde huisbezoekers kunnen zich opgeven bij de leiding van de be- zoekgroepen of via telefoon: 01180-27427. MIDDELBURG - Boeren en tuinders uit de omgeving van Middelburg, kunnen vandaag (19 november) en morgen (don derdag) ongebruikte bestrijdingsmidde len inleveren bij het gemeentelijk op slagterrein aan de Oude Veerseweg te Middelburg. Tot deze middelen behoren overbodige landbouw bestrijdingsmidde len of stoffen die op een andere wijze onbruikbaar zijn geworden. Ook de mid- delen die niet meer gebruikt mogen wor den horen hierbij. Tot de verboden middelen behoren D.D.T., Heptachloor. 2-4-5-T. 2-4-5- T/P., Aldrin, Dieldrin of kwik bevat tend. Ook de middelen waarop vermeld staat "Goedgekeurd PD nobehoren daarbij. De volgende bestrijdingsmid delen kunnen niet worden ingeleverd: Natriumchloraat, methylbromide, spuitbussen en gasvormende middelen. Het afval kan zowel in niet-aangebroken als aangebroken verpakking ingeleverd worden. Het dient in stevige plastic zak ken afgeleverd te worden, de aangebro ken en niet-aangebroken verpakkingen gescheiden. Middelen van verschillende aard mogen niet bij elkaar gevoegd worden. Verder is het niet toegestaan andere stoffen (bijvoorbeeld chemica liën) dan landbouwbestrijdingsmidde- len in te leveren. HOUT Wanden maken met Norgips-platen is eenvoudig. •geschikt voor wandmeubel e.d. Zolang de voorraad strekt. doe-hat-zelf artikelen. houthandel. jy»r,on| en achaverij veeresingel 28. tel. 011 80-1 2040 industrieterrein Rams burg geopend op werkdagen van 8-1 2 uur en van 1 3-1 7.30 uur. zaterdags geopend van 9-1 2 uur ruime parkeergelegenheid Arnesteinweg 15. tol. 01180-12600-13200 Onze A njer groeibriljantfolder ligt voor U klaar. Lange Delft 40, Middelburg, tel. 13353 Ten behoeve van de democratisch op te zetten wel zijnsplanning is er tot I januari 1982 plaats voor De medewerkers zullen op zo kort mogelijke termijn worden aangesteld. Zij zullen de binnenkort in te stellen stuurgroep voor het welzijn gaan ondersteunen bij de voorbereiding en uitvoering van een samen hangend welzijnsplan met bijbehorend programma. Het uitgangspunt van de werkzaamheden is het ont wikkelen van een samenwerkingsproces tussen ge meentelijke overheid, welzij nsirtstellingen en groepe ringen en de gebruikers van de welzijnsvoorzieningen (de bevolking). De werkzaamheden omvatten de vol gende laken: a. inventariserende werkzaamheden. b. het vertrekken van informatie aan instellingen en overheden. c. het voorbereiden en begeleiden van overleg. d. het verlenen van hulp bij de voorbereiding van het gemeentelijk plan en de programma's van de in stellingen. De mogelijkheid beslaat dal de aan te trekken func tionarissen na 1 januari 1982 een vaste aanstelling krijgen. Functie-eisen: - minimaal middelbare beroepsopleiding (bv. MEAO - bestuurlijke richting), zo mogelijk ervaring met welzijnsplanning, goede contactuele en redactionele vaardigheden. Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring kan een salaris worden geboden tussen 2048,— en J" 3084,— per maand. Daarboven komt een algemene toeslag van 26.- per maand. De overige bij de gemeentelijke overheid gebruike lijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Belangstellenden kunnen hun sollicitatie binnen 7 dagen na het verschijnen van dit blad richten aan burgemeester en wethouders van Vlissingen. p/a af deling personeelszaken en organisatie, 4382 LG Vlissingen. In de linkerbovenhoek van de enveloppe het vakatu- renummer 80-33 vermelden. OOOOOOOOOOM KMOOOOCKMOOC Figuurproblemen? U zou eens eenCamp-specialist in vertrouwen moeten nemen. Camp maakt korsetten, gaines, korseletsen pantyiets. Met een pasvorm die ondersteunt en corrigeert. Waardoor u z.ich een stuk beter voelt, opgewekter. Waardoor u z.ich vrouw voelt. GOES Lange Kerkstraat 23-25 MIDDELBURG Nieuweburg 31 er zijn bedden met een spiraal, met een harde bodem en met een lattenbodem. geen van die systemen is echt perfekt. omdat de vering van een bed afgestemd moet zijn op het gewicht en de lichaamsbouw van de slaper, er is maar één bedsysteem waarbij dat kan: lattoflex. wij laten u graag zien boet het lattoflex bedsysteem funktioneert. en waarom het verstandig is om zo te slapen, behalve volmaakt gekonstrueerd zijn lattoflex bedden ook fantastisch mooi om te zien. passend in elk interieur, elke stijl, bovendien zijn lattoflex bedden extra komfortabel door het in de hoogte verstelbare hoofd- en voeteneinde, u zou eigenlijk eens bij ons langs moeten komen. bij pot in axel leverbaar in elke gewenste maat in elk gewenst ledikant. vraagt schriftelijk of telefonisch de interessante lattoflex-folder, welke wij u gratis toezenden, raadpleeg hem, of breng een bezoekje aan onze zaak waar deskundige mensen u alles over slapen vertel- openingstijden: maandag 13.00 tot 18.00; dinsdag tot vrijdag 9.00 tot 18.00 uur; zater dag 9.30 tot 18.00 uur; vrijdagavond koopavond van 18.00 tot 21.00 uur. len. (pot sinds 1909). pot Beide toestellen kunnen maar liefst 99 programma's ontvangen, terwijl 39 voorkeuzeprogramma's te programmeren zijn. Dit met het oog op satelliet-televisie. Scneidestraat 17 Vlissingen Tel 01184-12965 In de slipstream van Roxy Music. King Crimson, Brian Eno en David Bowie zijn momenteel heel wat - hoofdzakelijk Britse - bands actief. Simple Minds, voor de broodnodige oriëntatie ergens tussen Joy Division. Ultravox en Magazine ge signaleerd, is er één van. Hun tweede elpee, 'Empires and dance', ademt de wat kille sfeer die altijd aanwe zig is in muziek die een ver binding legt tussen electro- nische instrumenten (ritme box, synthesizers, stugge rit miek) en rock. Bestudeerd, onderkoeld, en nogal pre tentieus: typische kunstaca- demie-muziek. 'Empires and dance' (mooie hoes, mooie titel) is niet aangrij pend, maar wel bij vlagen erg boeiend. Dat gebeurt als Simple Minds - onder aan voering van zanger Jim Kerr - de brug weten te slaan tus sen de conventionele rocke- lementen en afwijkende, in trigerende structuren. Het erg mooie 'Capital city' is daar een goed voorbeeld van. Het is gebaseerd op een zware, droge baslijn en een volgbaar, stevig ritme. Een mooie, beheerste synthesi zerpartij, de typische stem van Kerr en de ongewone, niet-meezingbare melodie geven het nummer een hele eigen sfeer. Ritmiek, toet senborden (gitaren ontbre ken vrijwel helemaal) en het stemgeluid van Kerr zijn bepalend voor het soundje van Simple Minds. De me- lodiën zweven daar ergens heel onduidelijk, monotoon en vluchtig boven. De kracht van Simple Minds zit in de arrangementen, de merkwaardige akkoorden, de onverwachte ritmewisse lingen en de originele struc turen van de nummers. ('Twist/Run/Repulsion' gaat daar nog het verste in). John Leckie (de man achter Cowboys International, waarvoor niet genoeg recla me gemaakt kan worden) deed de produktie. Zijn in vloeden zijn duidelijk hoor baar. Maar waar zijn project (de elpee 'The original sin') met glans slaagt, laat Simple Minds het met 'Empires and dance' volledig afweten. Af gezien van enkele boeiende nummers bevat 'Empires and dance' geen muziek die een bepaalde indruk achter laat. Het 'pakt' simpelweg niet. Op een enkele uitzon dering na, gaat de elpee het ene oor in en... precies. Het andere uit. John Dat succes niet komt aange waaid, blijkt uit het verhaal van Mark Foggo, het 'brein' achter de Friese ska-forma- tie MF and the Secret Mee ting. Foggo's muzikale car rière is er een van twaalf ambachten en dertien onge lukken. Nu lijkt het dan toch eindelijk te gaan lukken: de debuutelpee van The Secret Meeting is al heel wat keert jes op de radio te beluisteren geweest, en terecht zou ik zeggen. De muziek van de Friezen zou je het beste kunnen om schrijven als snelle, leven slustige ska-beat, die zeer aanstekelijk werkt. Wie is Mark Foggo? Z'n 'bio' meldt: "Mark Fog go, de zanger/componist van The Secret Meeting komt oorspronkelijk uit En geland. Na tal van omzwer vingen. belandt Foggo in juli '79 uiteindelijk in Ne derland. Hij huurt een va kantiehuisje in Terhorne (bij Sneek) en begint nieuwe nummers te schrijven. Het vinden van de juiste muzikanten neemt de nodi ge tijd in beslag. Via Jan Akkerman komt Mark in kontakt met de Friese jazz- rockgroep Pavane. Met deze groep sluit hij een merk waardige deal: Pavane treedt tijdens haar concerten op als begeleidingsband van Foggo. Die schizofrene si tuatie (voor de peuze speelt Pavane haar "eigen muziek) staat Mark al snel tegen: hij verlaat Pavane, samen met toelsenspeler Willy Huis man. De bassist Meivin van Eldik, de gitarist Simon van Veen en de drummer Steve Keen (een Engelsman met wie Foggo al eens had samenge speeld in de Londense groep Cleaver) voegen zich bij hen: januari 1980 is The Se cret Meeting compleet. In eigen beheer wordt de single 'New Shoes' opgeno men. Resultaat: een onver deeld positieve pers, radio optredens voor KRO en VARA en 'n t.v. debuut in de Tros Top 50". Tot zover Mark's bio. Opvallend aan 'Speeding my life away' is de afwezigheid van een producer, waardoor de groep op plaat nagenoeg hetzelfde klinkt als tijdens life-optredens. Misschien was het nog beter geweest dat de plaat direkt life was opgenomen. Foggo's teksten vormen een contrast met de vrolijke ska- beat. De Engelse zanger is een aardsEver'Everyday an everyway, things get al little bitsarcast. worse', is zijn boodschap. Peter In ruil voor al die tiendui zenden tulpenbollen die de Canadezen in de loop der jaren hebben ontvangen van dankbare Nederlanders voor bewezen diensten aan het einde van de Tweede Wereldoorlog, hebben we eindelijk iets teruggekregen. 'Martha and the Muffins' debuteerde begin dit jaar met 'Metro Music'. De Ca nadese groep verweefde hierop stevige, erg strakke, ritmische popmuziek met zweverige, ijle klanken van toetsenborden en saxofoon. Dat leidde tot een nogal onevenwichtige plaat die Terugblikkend op het afgelopen popjaar, kunnen we constateren dat 1980 een aantal belangwekkende nieu we groepen heeft opgeleverd. Maar ook de 'oudjesde den het dit jaar nog opvallend goed. Hoe denk jij. als lezer van Popeye over het afgelopen popjaar? Zet je mening, in de vorm van een elpee top-tien op papier en stuur die vóór 15 december naar Peter Verdunnen, Schutterstraat 41, 4515 EA IJzendijke (Nederland). Aan het eind van het jaar maken we dan bekend hoe de zaken er voor staan. Za! de Police met de hoogste eer gaan strijken of Bruce Spingsteen? En wat dacht je van The Specials? Laat ons niet lang in onzekerheid, beste lezers. Schrijf dus vlug. John en Peter. Wat te doen als je met een erg her-kenbaar, 'nieuw' ge luid en twee elpee's in een paar jaar tijd uitgroeit van een punky popgroepje tot een formatie op het niveau van de Stones? The Police heeft het niet ge weten. Hun derde schijf, 'Zenyatta Mondatta', is daar de neerslag van. Enerzijds wordt voortgeborduurd op het bekende geluidje, dat nu de finesse en het verras singselement mist van 'Re gatta de blanc', anderzijds worden héél voorzichtig nieuwe richtingen geëxplo reerd. Zowel het één als het ander kan niet anders dan onbevredigend uitpakken. Dat is het dilemma waar el ke relatief nieuwe, succes volle groep mee te kampen heeft. Blondie koos duide lijk voor het "mainstream'- rockgebeuren. The Specials gingen ten onder aan hun eigenwijsheid (niet door die eigenzinnigheid, maar door het gebrek aan kwaliteit, die nodig is om eigenzinnigheid te transformeren in boeien de, uitdagende muziek). The Police heeft niet willen kie zen. "Zenyatta Mondatta' stelt dan ook teleur, niet wegens gebrek aan kwaliteit, maar wegens gebrek aan lef. Het typische gatenkaasge- luid van de groep (het beste weergegeven in 'Walking on the moon', voor mijn gevoel dé Policeplaat) duikt weer op in nummers als 'Don't stand so clos te me' (de re delijk goede single die het echter moet stellen zonder het intrigerende element in eerdere hitsingles) en 'Dri ven to tears' (dat nog het meest de kwaliteit van "Re gatta de blanc' benadert). Het verplichte Copeland- nummertje 'Bombs away' is erg herkenbaar, niet be paald slecht maar evenmin boeiend. 'Zenyatta Mondat ta' is verder gevuld met op ska georiënteerde rock ('Ca nary in a coalmine', 'Man in a suitcase'), Police-disco ('When the world is running down'), een Blondie-achtig werkje ('Voices inside my head' dat erg veel lijkt op echter zoveel uitschieters naar boven liet aantekenen (het prachtie 'Echo Beach' en idem dito 'Sinking Land') dat optimisme op z'n plaats was. Welnu. Nog geen jaar na de debuutelpee is de opvolger klaar. 'Trance and dance' heeft behalve een mooie titel weinig te bieden. Wie is er nu schuldig aan het feit dat de twee Martha's en hun Muffins binnen één jaar twee platen vol hebben ge speeld? Dat is een erg hoge produktie, zelfs voor een er varen rockgroep. Laat staan voor een beginnende for matie die haar eigen sound nog duidelijk niet heeft ge vonden. 'Trance and dance' valt erg tegen. Vooral op het compositorisch vlak zijn er weinig opwekkende berich ten te melden van het Cana dese front. De groep heeft duidelijk gekozen voor een strakke structuur. In dit op zet is er weinig ruimte meer voor interessante sax- en synthesizerpartijen. Die as pecten maakten de debuut elpee nou juist zo interes sant. Bij de bespreking van 'Metro Music' zei ik al dat juist die muzikale richting veel moois zou kunnen op leveren. Jammer, maar he laas: 'Martha the Muffins' hebben de andere koers ge kozen. Bas, drums, zang en gitaren zijn op de voorgrond gemixt. De toetsenborden hebben didelijk het veld moeten ruimen. De elpee is dan ook een teleurstellende opvolger van een boeiend debuut. John 'Heart of Glass') entwee in strumentals. Eén ervan zou gemaakt kunnen zijn door Giorgio Moroder ('Behind my camel'), en komt door de mengeling van synthesizers en Police-ritmiek lekker over. 'Shadows in the rain' is misschien nog wel het meest experimentele nummer van de plaat. Het is een houterig, breed uitgesponnen en no gal monotoon reggaewerkje met dub-effekten die stem men en instrumenten laten wegzinken in de geluidsmix. Met Sting voor deze gele genheid in een diepe put le vert dat een een erg boeiend werkstukje op. Al met al is 'Zenyatta Mon datta' niet slecht, maar evenmin de kraker waarop we met z'n allen hadden ge hoopt. John

de Faam | 1980 | | pagina 16