wel koon diverse soorten jacks adverteren is bekend blijven in oktober grotere foto's voort zelfde geld! El adverteren doet verkopen DE ROOMPOT(0^g^ JACKET JACK 12.95 o Qj- textielSupers Herfstwandelingen in heren- en jongensmaten, werkhand schoenen asbak sroeken 1 n nr ondergoed A hoeslakens asbak broeken foto-album Wenen noteerde evenveel toeristen als inwonertal. VAN DER MEIJDEN De Vlissinger - De Faam goed voordelig voor iedereen Naast werk- en regenkleding, schoeisel, laarzen en klompen. Neem eens een kijkje in onze kleding- en schoeiselafdeling en let op onze aantrekkelijke prijzen! Supertramp - 'Paris' (A&M). Herman Brood - "Wait a minute" (Ariola). Michael Schenker - "The Michael Schenker Group" (Chrysalis). (RCA). David Bowie - "Scary Monsters" INSPRAAK OVER INSPRAAK "RIVERSIDE COMBO" Woensdag 8 oktober 1980 HELEMAAL IN BEN JE MET DIT WINTERWARM GEVOERD MELTON zwart, marine en bordo, maten 128 t/m 176, WEER EN WIND nylon anti-gliss,in marine en zwart met witte kontrastbies, maten 122 t/m 176, PULLY'S TUINBROEKEN PYAMA Originele leren 1 Uni flanellen "«ton 116 t/m 164 v.a. l§ UH Denim Look heren- Per stuk Uni flanellen Volop corduroy kinder- "«ten 116 t/m 164 va. Denim Look heren- Vakantiefoto', inplakken? per stuk Deze koopjes gaan donderdag in Het stekken van rozen. VOETVERZORGINGSINSTITUUT MIUUELBURG ZUSTERSTRAAT 37 TEL. 01180-14746 PRAKTIJK GEOPEND: Ook behandeling bij U aan huis. MIDDELBURG - Kleverskerkseweg 53, tel. (01180) 37400, t.n.v. Cebeco-Zuidwest Ook op zaterdagmorgen geopend. Ruime parkeergelegenheid. Met Supertramp gaat alles goed. dank u. De groep bes taat tien jaar en om dat te vieren werd een live-elpee opgenomen. Het 108-ste op treden van hun wereldtoer- nee om precies te zijn. Parijs was het decor van die ge beurtenis. waarbij "both the passion and the technology pjeaked", zoals dat in de bij geleverde info wordt om schreven. Dat klopt inder daad. "Paris" is een opval lend goede live (dubbel) el pee die alle potentiële voor delen van "levende muziek" in zich heeft. De beste nummers die de groep de afgelopen jaren heeft gemaakt, worden vrij wel vlekkeloos weergege ven. terwijl het lekkere live sfeertje behouden is geb leven. Applaus, gefluit, ge schreeuw en de babbeltjes van zanger Rick Davies vor men het bindmiddel van de plaat, zodat "Paris" niet de indruk maakt van een "Best of' -elpee, maar van een werkelijk optreden. "Paris" is niet alleen een adempauze in de studioel- pee-cyclus van "Super tramp", maar bovendien een soort terugblik op de carrière van de groep. Het leeuwendeel van de num mers komt van "Crime of the century" (zeven in to taal). De latere elpees zijn minder goed vertegenwoordigd. Er staan bijvoorbeeld maar drie nummers op van de laatste, "Breakfast in Ame rica". waarmee Supertramp in Amerika doorbrak. De groep waagt zich "live" niet aan experimentele uitstapjes maar beperkt zich - gelukkig - tot het zo goed mogelijk weergeven van het eigen werk. Niks op tegen hier, want het is erg goed gedaan. 8000 Pa- rijzenaars kunnen zich niet vergissen. John. Ja, wat valt er over deze el pee eigenlijk te zeggen. Het fenomeen Herman Brood behoeft geen nadere aan kondiging (zelfs lezers van boulevardblaadjes als Story en Privé kennen hem, van wege z'n "wilde" liefdesa vonturen met Nina Hagen en La Kristel). Persoonlijk vindt ik "Wait a minute" een prima elpee, waarmee de Noorderling zich ruim schoots revancheert voor "Go Nutz". Brood klinkt weer als vanouds; in de vijf de versnelling, zonder al te veel poespas. De speedroc- ker heeft ditmaal een aantal blazers ingehuurd, die ver schillende nummers van schetterende soulriffs voor zagen. Bovendien duiken bij tijd en wijle een drietal op- Wie de Engelse hard-rock formatie UFO kent, weet dat Michael Schenker, Duitser van origine, een beul van een gitarist is. Schenker's solo- werk deed UFO uitstijgen boven veel vergelijkbare har- drockgroepen. Verlangend werd dan ook uitgekeken naar de eerste soloplaal van de blonde germaan, die onlangs ver scheen onder de titel "The Michael Schenker Group". Schenker speelt op die plaat de sterretjes van de hemel. De Duitse gitarist draait al heel wat jaartjes mee in de biz". Schenker maakte aan vankelijk deel uit van de Duitse hard-rock formatie The Scorpions, een groep waarin ook z'n broer Rudolf speelt. In '73 sloot de blonde gitarist zich aan bij het Engelse UFO. een hard-rock forma tie die in die tijd flinke op gang maakte. Hoewel Schenker tot '78 deel uit maakte van de groep, heeft hij er zich nooit echt in thuis gevoeld (de jonge gitarist raakte in Engeland flink aan de drank). Nadat Schenker in '78 uit de groep was gegooid, keerde hij terug naar Duitsland en The Scorpions. Hoewel zijn terugkeer alom werd toege juicht. ging het Michael steeds slechter; vorig jaar stortte hij in, tijdens een op treden in ons land. Vervol gens meldde Schenker zich aan voor een onlwennings-* kuur, die hem goed deed; de blonde gitarist formeerde een eigen groep.'die getuige het debuutalbum, zeer veel belovend genoemd mag worden. De elpee bevat negen com posities van het duo Schen ker/Barden. Het ruige gi- taarwerk van Schenker be paalt, zoals te verwachten was, het groepsgeluid, al moeten ook de bijdragen van basgitarist Mo Foster en drummer Simon Phillips niet worden uitgevlakt. Gary Barden neemt de voca len voor z'n rekening, en wel op een manier die nog het meest doet denken aan de overleden AC/DC zanger Bon Scott. Ruig dus. Producer is ex-Deep Purple lid Roger Clover, die een goede keus blijkt te zijn. Schenker's gitaar is in de geluidsmix Hink naar voren gehaald, zoals het bij hard rock hoort. Peter. Michi Hirota en een schree- wende Bowie eroverheen: "It's no game (no. 1)", dat even verrassend en rtick- sichllos /indigt als het be gint. Dan zakt het even in. ondanks de neurotische gi taarklanken van Robert Fripp in "Up the hill back wards" (compositorisch niet erg sterk), hel snelle .para noïde "Scary Monsters (and super creeps)", naar een nieuw hoogtepunt in Ashes tot Ashes", de romantische kant van Bowie. "Scary Monsters" lijdt aan schizofrenie op hoog niveau. Het is een verknipte plaat, interessanter en in ieder ge val beter dan "Lodger", waarvan dit het vervolg lijkt te zijn. De aanzetten zijn er wel: maar de uitwerking is soms wat tweeslachtig. "It's no game (no. 2)" is een nette, opgepoetste versie van het nummer dat "Scary Mon sters" opent. De gespleten heid van Bowie in optima forma. Iedereen moet zelf maar uitmaken welke "kant" van Bowie het beste is. Ik heb mijn mening ge vormd. John. David Bowie's Lange Mars naar de Anarchie vordert langzaam, maar zeker. "Scary Monsters" is een nieuwe stap, 'een grote, op weg naar de totale muzikale ontbinding. Hoe lang zal het nog duren voordat hij een elpee uit brengt met alleen teevee-ge ruis, geluiden uit een par keergarage, of stemgeluiden van een bezopen feest, echoënde dameshakjes op de parketvloer als ritmische basis voor krankzinnige gi- taarsoli? Daar wacht ik op. Voorlopig zit Bowie nog ge vangen in een tweeslachtige situatie: muzikale roman tiek, mooie melodietjes, op "Scary Monsters" nog ruim vertegenwoordigd, en ges troomlijnde muziek. De teksten spreken andere taal: agressie, angst, en woede dringen zich steeds meer naar voren, de lievige ro mantische retoriek in zijn vroege werk is al nergens meer te bekennen. "Scary Monsters" begint schitterend: geruis, felle, agressieve muziek, een mo noloog in het Japans door gefokte zangeressen op, die voor wat extra "swing" zor gen. Omdat Broods begelei dingsgroep "Wiid Roman ce" uit elkaar lag, heeft Herman voor "Wait a mi nute" een beroep gedaan op eeen aantal gerenomeerde uitzendkrachten, o.a. Bertus Borgers, Robert-Jan Slips, George Kooimans en Peter Bootsman. De gitaarparijen zijn voor hei merendeel van Danny Lademacher, die klinkt alsof hij de trein moet halen (en zo hoort het ook). De meeste composities wer den aangedragen door het duo Brood/Fowley. Peter. 't Is herfst. Het jaargetijde met de mooiste kleuren. Dus pak de kamera en trek er op uit om dit prachtige natuurge beuren vast te leggen. En kom dan bij ons met uw volle kleurenfilm. Want tijdens de hele maand oktober krijgt u bij ons uw fo to's op het luxe formaat voor de prijs van standaard formaat.! Dat betekent tot 30% meer foto voor 't zelfde geld. FOTO-FILM-VIDEO St. Jacobsstraat 27 Vllsslngen Tel. 70000 KorteGeere 17 Middelburg Tel.37772 Lange Kerkstraat 31 Goes Tel. 27324 MIDDELBURG De ontwerp-Inspraakverordening Middelburg ligt gereed voor inspraak. Burgemeester en wethouders willen iedere burger, vereniging, instelling, e.d. graag in de gelegenheid stellen een reactie te geven op de inhoud van de verordening. Reacties kunnen vóór 15 november 1980 kenbaar gemaakt worden op een speciaal daarvoor bestemd "inspraakformulier" Het formulier en de ontwerp-inspraakveror- dening met toelichting zijn gratis verkri jgbaar bij het bureau Voorlichting van de gemeente in het stadhuis. Lange Noordstraat I. Tele foon: (01180)26251. toestel 133 of 224. De medewerkers van dit bureau zullen u uiteraard met genoegen nader informeren over de gang van zaken rond Inspraak over Inspraak. rocroatlecontrum^-^v >ci Zaterdag 11 oktober weer een gezellige DANSAVOND voor jong en oud, deze maal m.m.v. Toegang vrij Aanvang 20 30 uur Voorkom teleurstelling boek tijdig voor uw personeelsavond, met bowling, diner, snack, dans enz., enz. Onze ervaring staat borg voor uw geslaagd festijn. Bel snel voor inl. en reservering 01107-1555 mis GEINIG VOOR ZO WEINIG rr^m Acryl kinder- 10 kleuren Corduroy in zwart, bruin en kobalt met witte kontrastbies, maten 86 t/m 116 Zware kwaliteit interlock met sportieve prints, maten 116 t/m 164, alle maten één prijs «wiutniEN O Qn Por paar helder of fumé I m Volop corduroy kinder- roaten S, M, L on EL hamdof.|ip fl. Vakantiefoto's inplakken? «0/90 *190 cm 1-persoons helder of fumé «levende^"™ K W WW ZEEMAN Ruilen of geld terug kan altijd, maar alleen met kassabon en binnen 14 dagen. Er zijn een aantal rozen die gestekt kunnen worden. Vooral klim- en strui krozen zijn hiervoor geschikt. Men stekt ze als volgt: snij krachtige rijpe scheuten af 30 cm) en plant ze in deze tijd van het jaar op een beschut plekje, zodat ze wortel kunnen schieten. Iedere scheut moet wel precies onder de knop met een scherp mes afgesneden worden. Graaf een sleuf van ongeveer 10-12 cm diep, doe er een laagje grof zand in en zet de takjes, nadat u de onderste bla deren hebt verwijderd in de sleuf. Vul deze op met potaarde en druk de aarde om de stekjes goed aan. Met wat geluk en goed weer, schieten de takjes wortel en lopen ze een beetje uit. Een jaar later kunnen ze overgeplant worden. Verwacht: 18 okt. VIVID VOOR PIJNLIJKE VOETEN NAAR: S.V.O. Gediplomeerd voet- en schoenkundig pedicure, leraar vakopleiding b.g.g. Arnelaan 7, tel. 01180-26798 Verantwoorde gezondheidssandalen - Voetverbetcringsartikelen. Steunzolen, elastieken kousen. Nagelprothese, Sportmassage. Ook leveren wij schoenen voor de moeilijkste voeten. Dinsdag t/m vrijdag 8.30-12 uur en 13.30-17 uur. Zaterdag 8-12 uur. De herfst is een prachligjaargetijde. Bijvoorbeeld voor een wandeling door het bos. Dat heeft het Staatsbosbeheer ook bedacht. Onder het motto "Ontdek het bos" organiseert deze rijksdienst voor bos, natuur en landschap van 18 tot en met 26 oktober op twaalf plaatsen in Nederland z.g. "Zock-jc-weg"-wandclingen. Dat is een nieuw type wandeling waarbij de deelnemers met behlp van een kaartje zelf hun weg langs een aantal informatiepunten kunnen kiezen. De bedoeling van de actie is aandacht te vragen voor het bos en het functioneren ervan in de samenleving. De bedoeling is duidelijk te maken hoe ons bos be heerd kan worden om te zorgen dat het zo goed mogelijk voldoet aan de vele en steeds veranderende wensen van nu zonder de toekomstige generaties te kort te doen. Zo zal er informatie gegeven worden over de ontwikkeling van het bos, warbij de nadruk wordt gelegd op het feit dat elk bos zijn eigen geschiede- ,nis kent, die bepalend is voor hoe het er op dit moment uit ziet. In veel gevallen betekent dit een nog jong bos op arme groeiplaatsen met een nog beperkte vel- zijdigheid. Hel laatste wil zeggen dat het bos nog maar in beperkte mate zijn vele funkties kan vervullen. Getoond wordt wat de gevolgen kunnen zijn van be paalde beheermaatrcgelen. dat een bos zijn functies steeds beter kan vervullen naarmate het ouder en rijker wordt en dat bosuitbreiding nodig is om de druk vanuit de samenleving beter te kunnen verdelen. De wandelingen worden georganiseerd in de boswachterijen Schoorl. De Vuur- sche bij Baarn, Leende, Ulvenhoul. Sal- landse Heuvelrug, Appelscha, Vaals, Amerongen. Westerschouiwen, Grolloo, Doorwerth en Nunspecl. De deelname aan de wandelingen is gratis. De N.V. Nederlandse Spoorwe gen werkt mee aan de actie door deel nemers een aantrekkelijke reductie te verlenen als zij met de trein naar écn van de bosgebieden reizen. Oostenrijks hoofdstad Wenen noteerde vorigjaar evenveel toeristen als het inwoners telt. De 1,6 miljoen gasten bezorgden Wenen 4.4 miljoen overnachtingen. De overnachtingen op privé-adressen ("Zimmcr frei") zijn daarbij niet meegeteld. Een kwart van de bezoekers komt uit Duitsland. 13% uit Oostenrijk zelf. De Neder landers namen 3% van de overnachtingen voor hun rekening en bezetten daarmee in de toeristenstatistiek van Wenen de zevende plaats. Het aantal overnachtingen van buitenlandse toeristen in hotels en pensions in Wenen steeg in de eerste zeven maanden van dit jaar met 6%. maar de Nederlanders bezorgden Wenen 9% meer overnachtingen dan in dezelfde periode van 1979.

de Faam | 1980 | | pagina 9