Ervaringen in tijd afstand en ruimte BANDENSERVICE 9fA wZé Echtpaar uit India in Ontmoetingskerk Windmolens mogelijk in nieuwbouwwijk STERt2&/ Help de kernwapens de wereld uit: om te beginnen in Nederland. ZAKENRUBRIEK Sport StijlSinke klopt RooversSport gemakkelijk Rabobank Q Handtekeningenactie tegen legbatterijen Xtéderopéi Woensdag 24 september 1980 De Faam Venusproject Willem Buijs in Vleeshal: Vleeshal. CNV houdt cursus arbeidsrecht Plastieken. 16 WA. verzekeringenmaar hoe moetje kiezen als je niet weet welke de VJV start seizoen Dodewaard in RSI Onderzoek over windenergie. Staalradiaalbanden van bekend merk. r (^fjo^cLaJoyota) Ook voor uw auto hebben we de juiste band in voorraad. U kunt kiezen uit een groot assortiment vooraanstaande merken, zoals de beroemde MICHELIN XZX. I nar"« woedes, 1 11/ {"jL fvkku orde? Middelburg, Grenadierweg 7a, onso-28355. Natuiirexcursie van de Jeugdbond voor Natuurstudie CNV helpt Rwanda Hooftman's Kleding opende geheel vernieuwde winkel Meidengroep weer gestart Thema IKV in Vredesweek: Parcival Zaalvoetbal MIDDELBURG - "Het zoeken naar de arnien van de Venus van Milo". is het werkthema dat de Middelburgse kunstenaar Willem Buys in 1979 koos bij het begin van zijn "Venusproject". Het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, zag in dit initiatief een kunstvernieuwend project en subsidieerde een acht maanden durende reis naar Griekenland. De resultaten van de speurtocht in Griekenland zijn nu tentoongesteld in de Vleeshal te Middelburg. De 43-jarige kunstenaar heeft deze reis ondernomen om zoals hij zegt: "Het idee te doorbreken dat kunst plaatsge bonden is. Dat kan door op andere plaatsen te gaan werken, en de ervarin gen mee te nemen, achter te laten of te versturen. Ook de tijd speelt een grote rol. "Door de tijd kun je de veranderingen zien. die plaats gevonden hebben. Dingen kun nen zich gisteren hebben afgespeeld of tien of honderd jaar geleden. Het is steeds anders. Het verleden is belang rijk. maar ook het heden. In mijn werk komen veel dingen voor die tijdsveran deringen weergeven." bedenkt de Mid delburger. Op weg naar Griekenland is Willem Buys op verschillende plaatsen gefoto grafeerd. Op deze foto's draagt hij steeds een koffertje. Dit koffertje geeft fiide vele verplaatsingen aan van de kunste naar. De inhoud ervan is niet relevant. De fotoserie die daaruit is ontstaan is samengebundeld in een boekje; Travel- book, dal binnenkort wordt uitgegeven. Op de vraag waarom Buys Griekenland heeft gekozen als plaats om te werken antwoordt hij: "De oorsprong van onze cultuur ligt in Griekenland. Het is zéér boeiend om in die beschaving te "dui ken" en er ideeën te verzamelen. Het is een gebied wat mij ontzettend aantrok. ,1e maakt reizen door zo'n land maar tegelijkertijd door jezelf om vanuit die ervaringen een kunstwerk te maken". In de Middelburgse Vleeshal wordt tot 29 september de expositie gehouden. Buys koos drie thema's: Venusproject, Uomini Illustri en Recente Werken. Het Venusproject is ontstaan naar aanleiding van de Griekse reis: het is een gedeelte van een werk in opbouw (Work in pro gress). Wanneer het project helemaal afgerond zal zijn kan de kunstenaar niet vertellen. "Misschien is het wel iets dat nooit he lemaal af komt. Ik zal er in ieder geval nog lang mee blijven doorgaan," verze kert Buys. Uomini Illustri is de naam van het pro ject dat dit voorjaar klaar kwam. Willem Buys gebruikte hiervoor foto's van 472 schilderijen, waarop portretten zijn af gebeeld van. in late middeleeuwen 'le vende. beroemdheden. Koningen, pau sen. dichters, musici, hertogen en ge leerden. De schilderijen komen uit de MIDDELBURG - Jongerencentrum Midgard zoekt - in het kader van het projekt "Mensen zonder baan" mensen die activiteiten willen gaan organiseren. Het doel is bezig te zijn met de wer- kloosheidsproblematiek door middel van thema-middagen, die gaan in de vorm van theater, film, gastsprekers en dergelijke. Nadere invulling wordt bepaald door de vrijwilligers zelf. MIDDELBURG - Het Christelijk Na tionaal Vakverbond gaat op Walcheren een cursus arbeidsrecht verzorgen. Ge tracht wordt om in zeven avonden de le den inzicht te geven in de vele facetten die met het arbeidsrecht hebben te ma ken. Ook tracht het CNV haar leden de juridische taal wat duidelijker te maken. In een brief aan de leden stelt de vak bond, dat de vaak ondoorzichtige taal van rechters en juristen helemaal niet zo droog is als we soms denken. "In deze cursus, waar we met elkaar praten over arbeidsrecht, is recht helemaal nïet zo taai en droog, maar wordt een levendige zaak. Daar gaat het over de verhouding tussen werknemers en particuliere on dernemers", houdt het CNV de leden voor. Vooral de zaken die een arbeidsove reenkomst inhouden komen tijdens deze bijeenkomsten aan de orde. Ze worden voor de meesten pas ernst "als er ontslag dreigt". Ook wordt er gepraat over stakingsrecht, veiligheidsmaatregelen in het bedrijf en wordt ingegaan over hoe de rechterlijke macht in Nederland in elkaar zit. collectie Gioviana in het bekende Uffizi Museum van Florence. Cosimo (I) de Medici was de grondlegger van deze wat vreemde verzameling. In de Vleeshal hangen momenteel 70 van deze foto's. Het "Recente Werk" dat als derde the ma is tentoongesteld omvat een aantal werken op basis van video, fotografie, film en geluid. (Het werk in de Vleeshal is overigens recent; alles is van de laatste anderhalfjaar). Ook bij de Recente Werken speelt plaats en tijd een belangrijke rol: ervaringen in tijd. afstand en ruimte. Enige weken geleden heeft de Middel burgse graficus in opdracht van de ge meente Middelburg twee plastieken ge plaatst. Eén staat op het Bolwerk bij de Veersesingel en het andere bij de Kui perspoort. Het kunstwerk op het Bol werk is het Artica-project. Het is een witte, massief, marmeren cilinder, met een aantal namen en data bovenop ge graveerd. In dat project wijst Buys terug naar de tijd dat de eerste Poolreizigers hun verre, barre tochten ondernamen. Het kunstwerk bij de Kuiperspoort (tegenover de muziekschool) heet het Theatrum Anatonium. Het is een mas sieve hardstenen tafel. Een sectietafel, die in de late middeleeuwen maar ook veel later gebruikt werd bij de anatomi sche lessen op universiteiten.De tafel in de Kuiperspoort heeft nu een andere functie gekregen: kinderen spelen erop en gebruiken het soms als schrijftafel om huiswerk te maken. Willem Buys. beste is? De Rabobank helpt u daarbij. De Rabobank zet u op het goede spoor. Zéér belangrijk daarbij is, dat onze experts alléén bemiddelen en er geen belang bij hebben een "eigen" merk aan te prijzen, 'n Objektief advies dus. Laat voor de zekerheid uw héle verzeke ringspakket eens door ons bekijken. Gratis hoor, dus wat let u VLISSINGEN/MIDDEI.BURG - Het vormingswerk jong volwassenen (VJV) van Vlissingen en Middelburg heeft voor dit seizoen een gezamenlijk programma opgesteld. In het kader van beide wer- klozenprojecten formeerden de twee or ganisaties de werkgroepen pottenbak ken, tuinieren, belangenbehartiging, vrijwillige vakaturebank, ontmoetings middag voor werklozen, praatgroep schoolverlaters, open huis voor haanlo zen, baanlozenkrant en alternatieve ar beid. Gescheiden bestaan er in Middelburg drie groepen: jonge huisvrouwen, WSW en een meidengroep. In Vlissingen zijn er naast de groepen jonge huisvrouwen en WSW-groep een WSW-soos en een werkgroep popgroe pen voor oefenruimte. Voor informatie kan men zich wenden tot 01180-16287 (Middelburg) en 01184-17819 (VJV Vlissingen). MIDDELBURG - In de tweede week van oktober zal het echtpaar Ruthen Vishal Mangalwandi uit India, op uit nodiging van het internationaal Evangelisch Hulpfonds Tear Fund, lezingen verzorgen in Nederland. Dinsdag 7 oktober verzorgt het echtpaar een lezing in de Ontmoe tingskerk, aan de Oosterscheldestraat te Middelburg. Aanvang van de bijeenkomst is 20.00 uur. Naast Middel burg spreken beiden nog in Amsterdam. Delft, Enschede, Wageningen, Alkmaar, Voorschoten en Utrecht. Na de beëindiging van hun universitaire studie in New Delhi en de Verenigde Staten besloten hun inzet aan de arme plattelandsbevolking van India te geven. Zij vorm den met andere Christenen een leefgemeenschap innnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn Chhatapur, he melsbreed 500 km ten Zuid-Oosten van New Delhi, op het Indiase platteland. Door de combinatie van hulp: ontwikkelings- en ge meente opbouwwerk en hun verbondenheid met het volk groeide hun relatie met en verantwoordelijkheden voor de.bevolking snel. Fund stelde hen in staat een uitgebreid gezinshulppro gramma op te zetten, landbouwprojeklen werden gestart, een dekenweverij, cursusse; etc. Wat hun werk echter onderscheidt van veel hulp- en ontwikkelingswerk is dat het werk wordt verricht vanuit de snel groeiende Chris telijke gemeente. Kasten verschillen worden doorbroken, "ongure elementen" worden bruikbaar voor de samen leving, en bovendien neemt in het werk. de bewustma king vande bevolking door vormingscursussen een be langrijke plaats in en heeft geleid tot nevendiensten als de opzet van rechtskundige hulp en het vormen van "Bur gerlijke Beschermings Comité's". Dit laatste is van belang in verband met de groeiende tegenstand van de "gevestigde belangen". Iedereen kan in die Ontmoetingskerk Dr. Vishal Mangalwadi of zijn vrouw Dr. Ruth Mangalwadi beluisteren, dia's te zien en hun vragen te stellen. Uitgebreide informatie tafels met literatuur over zending, diakonaat, en ontwikkelingssamenwerking etc. zullen aanwezig zijn. MIDDELBURG - Sible Schöndler van de stroomgroep Nederland houdt op vrijdag 26 september in het Rijn Schelde Instituut een voorlichtings-praatje over de komende actie tegen de kerncentrale Dodewaard. Volgens Emmy van de Heu vel van het RSI zal Schöndler trachten duidelijk te maken dat de actie in Dode waard zeer vreedzaam zal moeten zijn. "Behalve demonstreren en de actie "Giro Blauw", waarin de burgers wor den opgeroepen met een blauwe giro kaart de rekening te betalen en zodoen de de administratie van de energiepro ducenten in de war brengen, hebben energie actiegroepen nauwelijks een mogelijkheid om hun ongerfoegen dui delijk te maken", stelt mevrouw van de Heuvel. Het RSI houdt iedere 14 dagen op vrij dagavond een voorlichtingsbijeenkomst waar vertegenwoordigers van groepen hun zegje kunnen doen. Elektriciteitsopwekking met windmolens is ekonomisch zeer voordelig en kan zonder bezwaar plaatsvinden binnen de bebouwde kom. Dit is de voornaamste konklusie van drs. Chris Westra en Ing. Herman Tossijn, auteurs van het wind- werkboek (wat mogelijk is met winde nergie), waaraan zij twee jaar intensief werkten. Westra en Tossijn maakten berekenin gen voor de elektriciteitsvoorziening door grote molens van Amsterdamse tuinsteden zoals Buitenveldert en de Bijlmer. Het blijkt dat deze wijken zon der problemen in de behoefte van hun MIDDELBURG - De afdeling Noord en Midden Zeeland van de Nederlandse vere niging tot bescherming van dieren doet mee aan een handtekeningenactie tegen legbatterijen in de EEG. De organisatie wil in samenwerking met de actiegroep 'Lekker Dier' meer dan 100.000 handtekeningen verzamelen tegen deze omstreden wijze van eierproduktie en opsturen aan het Europees parlement. Dat staat in het periodieke blad van september van de Zeeuwse dierenorganisatie, 'Beestenberichten' Ook geeft de vereniging informatie over wat werkelijk scharreleieren zijn. "Aller eerst moet op het doosje de naam 'scharreleieren' en een registratienummer staan. Worden de eieren per stuk verkocht, dan moet er een stempel opstaan met opdruk 'scharrelei' en daaronder het registratienummer van het pakstation. Dus: het woord scharrelei garandeert u nog niets", licht de organisatie de leden voor. Verder wordt in het blad gesteld, dat kreten als "van loslopende kippen", "van vrije blije kippen" of kakelverse eieren" die op dozen vaak worden vermeld misleidend zijn. "Dat is allemaal puur bedrog", stelt de organisatie. -WFRguifSWfg KUIPERSWEG j <|ANWB TECHNO STATION ERWEG NIEUWVANDSEWEG partikuliere huishoudens kunnen voor zien met molens op hun eigen grondge bied. Ruimtelijk bestaan daarvoor geen belemmeringen. De molens kunnen worden ingepast in de bestaande be bouwing. Dat spaart natuurgebieden en scheelt in leidingnetten en stroomver- lies. In hun boek laten Westra en Tossijn ook zien dat steeds meer mensen zelf een windmolen gaan bouwen, zij namen 17 bouwbeschrijvingen van bestaande zelfbouwmolens op. Zelfbouwen ge beurt steeds vaker omdat het gewoon goedkopere stroom oplevert dan van het elektriciteitsbedrijf. Berekeningen van Westra en Tossijn wijzen dit ook uit. Ekonomisch voordeel geldt ook voor een uitgebreid windmo lenbestand als aanvulling op de bes taande centrales. Westra en Tossijn be rekenen dat een aandeel van 15 procent windenergie in de stroomvoorziening een brandstofbesparing geeft van 10 procent en dat dit netto(!) behalve brandstofbesparing 90 miljoen per jaar oplevert. De auteurs vinden daarom dat nieuwe kolen- of kerncentrales volstrekt over bodig zijn. Windenergie biedt een in alle opzichten gunstiger alternatief. Het hoeft bepaald niet alleen om molens met een wiekdiameter van 50 meter te gaan. Heel geschikt zijn ook molens in de orde van 30 kilowatt. Deze zijn goed voor een 20 huishoudens. Heel veel ver betering van het rendement valt te ver wachten van het toepassen van de zoge naamde tipvaan, een vleugeltje op het eind van de wiek. Blijkens onderzoek aan de TH Delft wordt hiermee de op brengst 2 tot 8 maal zo hoog. In hun boek geven Westra en Tossijn ook computergegevens voor de profie len van wieken voor kleinere zelfbouw molens van diverse afmetingen. Zelf bouwers vinden in dit bóek trouwens alles wat ze nodig hebben om een goede molen te bouwen. Uitgangspunt in het boek waar veel over windenergie staat is dat ieder er mee moet kunnen werken. MIDDELBURG - Op zaterdag 27 sep tember houdt de afdeling Schael'oorn van de Jeugdbond voor Natuurstudie, iu Middelburg een excursie vóór belang stellenden over Walcheren. Iedereen tussen de 13 en 23 jaar kan deelnemen. De excursie start om half twee. vanaf de molen in Middelburg-Zuid. aan de Sla tenlaan. Vervolgens wordt naar het na tuurgebied Oranjezon gefietst en in kleine groepjes de natuur bekeken. Dit beperkt zich niet alleen tot het op naam brengen van vogels en planten, maar ook dat van libellen, vlinders en water wantsen. De excursie is rond half zes weer in Middelburg terug. Zo'n excursie orga niseert afd. Schael'oorn elke week, iedere keer naar een ander gebied. Naast deze excursies zijn er ook dia avonden en lezingen, en worden samen met andere afdelingen kampen gehou den. Verder geeft de landelijke bond en de afdeling bladen uit met gevarieerde artikelen over de natuur. Hel opvallendste is dat alles door de le den wordt gedaan. Er is niemand die opdracht geeft. Ook de besturen bestaan gewoon uit leden, niet ouder dan 23 jaar. Iedereen die interesse heeft kan komen naar de excursie van 27 september. GOES - Het district Zeeland van het Christelijk Nationaal Vakverbond gaat de actie "Zeeland helpt Rwanda" steu nen met een kaartenactie. Speciaal voor dit doel worden 5000 setjes van vier wenskaarten ontworpen en gedrukt. De kaarten zullen niet bedrukt worden met een bepaalde wens, zodat ze voor velerlei doelen te gebruiken zijn. De kaarten zullen medio oktober gekocht kunnen worden bij de actieve CNV-leden. MIDDELBURG - Hooftman's Kleding nam vorige week woensdag de geheel \er- nieuwde winkel op de hoek Pottenmarkt-plcin 1940 te Middelburg in gebruik. De vernieuwing bestaat uit een vergroting van de Verkoopruimte met ongeveer 35 vier kante meter en een geheel nieuw interieur. Wethouder A. Bergshoeff, van ccnomische zaken van de gemeente Middelburg, verrichtte de opening. In zijn openingstoespraak zei de Middelburgse wethouder dat er in een tijd van economische teruggang moed voor nodig is om tot nieuwe investeringen over te gaan. Door deze verbouwing is de centrumfunctie die Middelburg als koopstad vervult weer wat hoogwaardiger geworden, aldus wethouder Bergshoeff. De gehele benedenverdieping van het pand wordt nu benut als verkoopruimte. Het kantoortje, de douche en de toiletgroepen moesten voor deze vergroting wijken. De bovenverdieping, die voorheen als woning werd gebruikt, doet nu dienst als kantoor, atelier en magazijn. Er is een centrale ingang gemaakt en ook de pui aan de Pottemarkt is veranderd en aan de kant van het Plein 1940 is een etalage extra gemaakt. Hooftmans kleding is ruim gesorteerd in heren- en jongenskleding en voorts is een grote collectie damesmantels in het verkoopprogramma opgenomen. Alles is ruim en overzichtelijk uitgestald en verdeeld in verschillende groepen. Ook een afdeling vrijetijdskleding ontbreekt niet. Verder zijn hoeden, petten, overhemden en sokken in ruime mate aanwezig. Ter gelegenheid van de heropening heeft Hooftman's Kleding een aantrekkelijke attractie. Na aankoop kan de klant een bonnetje trekken uit een grabbelton. Op deze bon staat een kortingspercentage dat kan variëren van 5 tot 50 procent op het aankoopbedrag. Aan het slot van de openingsplechtigheid bood bedrijfsleider J.G. Vereist namens het personeel een houtsnede aan. Dit kunstwerk krijgt een ereplaats bij de centrale kassa. De genodigden werden verwelkomd door de heer D.A. de Vroedt. directeur van de b.v. waarvan Hooftman's Kleding deel uitmaakt. MIDDELBURG - Het vormingswerk jonge volwassenen in Middelburg start vanaf dinsdag 23 september weer een meidengroep. De groep is voor meiden van 17 jaar en ouder die (nog) geen baan hebben of zij die al werken en op dins dagavond wel eens wat anders willen. Informatie over de meidengroep wordt gegeven op 23 en 30 september in het VJV-gebouw aan de Latijnse School straat te Middelburg. Aanvang is 19.30 uur. MIDDELBURG - Deze week 21-28 september is de Vredesweek. Het Interker kelijk vredesberaad hanteert biervoor het motto "Help de kernwapens de wereld uit: om te beginnen in Nederland". Volgens de vredeskrant 80 die speciaal ter gelegenheid van de vredesweek werd uitgegeven, is dit motto - overigens nu al voor de vierde keer niet zomaar uit een emotionele opwelling gekozen, maar werd na tien jaar van bijbelse boodschappen, de vrede aan de orde gesteld. "Het wilde bewust een daad zijn in het ongeloof in de almacht van bet afschrikkings systeem. Dat betekent tegelijk een daad van geloof in Gods toekomst, waarin Hij bij de mensen zal wonen en zij zijn volken zullen zijn en Hij alle tranen van bun ogen zal wissen", aldus de speciale IK V-uitgave. Ondanks alle kritiek op het IKV is men toch doorgegaan en heeft zelfs meer aanhang voor haar theorie onder de bevolking gekregen. "Bemoedigend was de verdere groei van het aantal plaatselijke IKV-kernen. De campagne wordt steeds meer een echte beweging", schrijft men in de krant onder het hoofdstuk verantwoording. Ook op Walcheren hebben de plaatselijke kernen tijdens de vredesweek een aantal activiteiten opgezet. Gedurende de vredesweek reist een reizende infor matiestand langs de dorpen op bet eiland. Maandag was die informatiestand in Veere. Gapinge, Vrouwenpolder en Serooskerke en dinsdag werden de bad plaatsen Domburg, Oostkapelle en Westkapelle aangedaan. Vandaag (woens dag komt het IKV in Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke. Vrijdag is Grijpskerke, Meliskerke en Aagtekerke aan de beurt en zaterdag komt de informatiestand in Amemuiden, Kleverskerke en Ritthem aan de beurt. A Is afsluiting van de vredesweek wordt op zondag 28 juni in de doopsgezinde kerk in Middelburg om 19.30 uur een vredesgebed gehouden. Dit vredesgebed is overigens verder iedere derde zondag van de maand. Vervolg van pag. 1 Wijken project Ten behoeve van de 4-12 jarigen in Mid delburg, is ook een programma voor de verschillende scholen samengesteld: het wijkenproject. Een deel van de Werk groep Kinderboekenweek, bestaande uit vertegenwoordigers van bet sociaal-kul- tureel werk en het kleuter- en basison derwijs, organiseren voor de kleuter- en basisscholen in Middelburg een speciaal programma niet ills thema "Alle spiegels, toverspiegels?!". De opzet van dit programma is zo, dat dit voor dc onderbouw (4-8 jaar) en bovenbouw (8-12 jaar) afzonderlijk zal 'Wórden uitgeroerd in eerFg^Wnw1 in de direkte omgeving van de betreffende scholen en onder schooltijd. Dit om het programma zo optimaal mogelijk be reikbaar te laten zijn. Van de ongeveer 60 Middelburgse scholen voor kleuter- en basisonderwijs hebben 36 scholen (met in totaal bijna 3500 leerlingen) zich belangstellend ge toond en ten behoeve van hen zal het programma dan ook uitgevoerd worden. Wat de inhoud van het programma be treft. kan opgemerkt worden dat het thema 'alle spiegels, toverspiegels?!' is uitgewerkt in de richting van het bezig zijn met in hoeverre idool- en identifi- katiefiguren van de kinderen door hen mooier, idealer (de toverspiegel) worden voorgesteld dan zij in werkelijkheid zijn (de echte spiegel). Dit zal gebeuren door dc kinderen met behulp van kleding, schmink, gebruiksmaterialen tijdens het programma zelf hun eigen idool te laten uitbeelden. Dit wordt vervolgens op video vastge legd en naderhand vertoond aan en besproken met de kinderen. Het pro gramma wil een eerste aanzet zijn. waar op school zelf m de klas op kan worden voortgeborduurd. Op 1 en 2 oktober brengt het Middel burgs Stadspoppentheater Parcival in het Zeeuws Museum een drietal voor stellingen onder de titel: 'De dag van Woninginnc'. een solospel door Willem Joppe. Een spel met poppen en dingen, over een 'sprookje' dat dit jaar echt ge beurde: op 30 april. Een verhaal met een sterk documentair karakter dus. Over een oude koningin en de prinses die haar opvolgt, over haar vriend de Damduif, over de relrattcn en de mobiele eenden. Over haar droom, haar sprookje, en hoe het anders uit pakte. (door Cees Outermans) MIDDELBURG/VLISSINGEN Dankzij drie geweldige goals van Wim Koster van Sinke-Sport werd Roover- Sport op woensdag 17 september met een 4-2 nederlaag naar de kleedkamer ges tuurd. Dat gebeurde tijdens een uiterst boeiende partij, waarin Roover-Sport in de eerste helft nog een gelijkwaardig tegenstander was. maar in de tweede helft toch het onderspit moest delven. Toch kwam Sinke in de eerste helft al op voorsprong, door dat Koster een penalty feilloos benutte. Na de rust stuurde de prima leidende scheidsrechter J. de Buck Gijs Baan van Sinke Sport voor twee minuten uit het veld en dat werd de Middelburgers bijna noodlottig. Roov- ers scoorden tweemaal in die twee mi nuten. Leo Dingemanse tekende voor die goals. Wim Koster bracht met zijn weer vol tallig team de sta in de 31e minuut weer op gelijke hoogte en tekende spoedig voor zijn derde doelpunt. Nico Klaasen beslistte in de 37e minuut de wedstrijd door fraai over de doelman van de tegenstander te koppen. Interessant tijdens dit treffen was, dat (we spelers van bet Zeeuwse team tegen elkaar speelden. Hans Carol overtroefde sclectiegenoot Johnny Blok echter. Vrijdag 19 september werd in de sporthal aan de Nassaulaan de wedstrijd Hooi zolder PZEM gespeeld. Hooizolder won met 3-1. Hooizolder kwm al vlug achter via een fraai doelpunt van Alex Telahala vijf minuten later maakte Giel van de Linde meteen droge punter gelijk 1-1. Toen was het alleen nog maar de Hooi zolder wat aanvie vooral omdat de P.Z.E.M. constant twee spelers achter hield en niet volop aanviel. Halverwege de eerste helft kreeg de Hooi I looizolder een penalty wegens een sliding van dc doelman van P.Z.E.M. buiten zijn ge bied. Doelman Pauwe stopte deze echter VLISSINGEN - Op donderdag 25 sep tember aanstaande zal er in Het Anker in Vlissingen een bijeenkomst gehouden worden over en voor bewoners van de Fortress-woningen in Vlissingen. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het doel van deze avond is om te discussiëren over de toekomst van de omstreden For tress-woningen. Deze vergadering is openbaar en iedereen is welkom. bekwaam maar Taco v.d. Velde schoot ook te zacht. Vijf minuten later deed hij het beter. Met een spetter bracht hij I looizolder op 2-1 Een waar schutlersfestijn werd de wed strijd De Pinten tegen Astoria /.off. Met 9-2 werden De Pinten naar huis ges tuurd Pas toen doelman J. dc Bardt van Astoria voor vijf minuten naar dc straf bank moest, prikten De Pinten de twe tegentreffers in het Vlissingse net. Op 24 september spelen in de sporthal Baskenburg te Vlissingen om 20.30 uur de ploegen die nog in de onderste re gioenen verkeren. De P.Z.I M I Draadkrabbers I om 20.20 Atlanta - De Pinten 21.00. Op 26 september wordt in de Voorboreh te Middelburg de belangrijke wedstrijd Brammetje Dump - Hooizolder (20.30 uur) gespeeld. Verder ook Maartense Tapijt I - Roovers Sport I om 21.10 uur. De Stand: 1 Sport Styl Sinke 3 gesp 6 p 10-2 2 Hooizolder 3 gesp 5 p 3 Brammetje Dump 2 gesp 4 p 4 Aslonia Zoff 5 Maartense Tapijt 6 Roovers Sport 7 Atlanta 8 PZEM 9 Draadkrabbers 10 De Pinten 2 gesp 2 gesp 2 gesp 2 gesp 2 gesp 3 gesp 3 gesp 3P 3 P 2P P Op Op Op 8-2 10-3 9-2 4-5 3-8 2-8 1-12 3-16

de Faam | 1980 | | pagina 7