Inspraak over (ontwerp) inspraakverordening Middelburg M IN TE ZIEIT ATREGELEhL Opgebroken - afgesloten U kunt uw zegje doen bij openbare commissievergaderingen VERKEERS- Huis-aan-huis collecten Gevonden voor werpen CULTURELE AGENDA Op de balie De Faam Woensdag 24 september 1980 U kunt tot 15 november a.s. uw mening kenbaar maken Waarover inspraak? De bekendmaking en belang hebbenden. Verdere gang van zaken. De resultaten van de in spraak. Beroep. Samenstelling commissie bestuur-bestuurden Openbare commissie vergadering Drank- en Horecaverorde- ning. Bestemmingsplannen "5e planverandering Dau- wendaele II" "2e herziening bestemmings plan Zanddorp" Verordening gevaarlijke stof fen. Proef spreekrecht tot 1 jan. 1981 De praktijk Eigen inhoud Agenda bijbehorende ken en informatie stuk- GEMEENTELIJKE M CULTURELE DIENST MIDDELBURG Schouwburg Zeeuws kunstenaarscentrum, ingang Spuistraat Galerie "De Witte Swaen", Damplein 30 Oostkerk Concert- en gehoorzaal vrijdag 26 september, 20.00 uur: Jongerencentrum "Midgard" Vleeshal Galeries "Six and Six", Lan ge Noordstraat 56 en Gort- straat 48 St. Janstraat 41-43 (JVV MENU TAFELTJE DEK JE" Periode van 17 tot en met 24 september zmm Het is u ongetwijfeld bekend dat in onze gemeente al weer bijna anderhalf jaar een commissie Bestuur-Bestuurden functioneert. Een zogenaamde vaste commissie van advies en bijstand die de naam zegt het eigenlijk al, burgemeester en wethouders van advies en bij stand voorziet over de samenwerking tussen de gemeentelijke over heid en de bevolking. Bij het instellen van deze commissie heeft de gemeenteraad een aantal zaken aangegeven waarop de leden van Bestuur-Bestuurden zich in het bijzonder moeten richten. Het uitbrengen van een advies over een gemeentelijke Inspraakve rordening komt ook in het rijtje voor. Deze taak is het eerst aange pakt, door de commis. sie. Een ontwerp-verordening kwam ter tafel, waarna vele vergaderingen werden gewijd aan de inhoud van het stuk. Naar aanleiding van door de commissieleden gemaakte aan-en opmerkingen is een aantal veranderingen en aanpassingen aange bracht. En nu ligt de ontwerp-Inspraakverordening van de gemeente Middelburg gereed voor inspraak. Iedere burger, vereniging en in stelling kan tot 15 november een mening kenbaar maken over de verordening. Inspraak over inspraak dus. Daarover straks meer. Eerst echter globaal de inhoud van de veror dening. In de ontwerp-verordening kunt u lezen dat burgemeester en wethouders mogelijkheid tot in spraak moeten bieden bij: - het ontwerpen of wijzigen van bestemmingsplannen. De Wet op de Ruimtelijke Orde ning geeft duidelijk aan wat men daaronder moet verstaan. Wan neer over bestemmingen in een bestemmingsplan volgens de ve rordening reeds inspraak heeft plaatsgevonden, komen deze bij behandeling van het gehele plan niet meer in aanmerking voor inspraak. - het ontwerpen of wijzigen van structuurplannen. Ook deze kunt u terugvinden in de Wet op de Ruimtelijke Orde ning. - het ontwerpen of wijzigen van ruimtelijke structuurschetsen. - het ontwerpen of wijzigen van plannen voor het verbeteren van de woonomgeving en intentie- of rehabilitatieplannen waarbij meer dan tien woningen en/of bedrijven zijn betrokken. - het ontwerpen of wijzigen van verkeerscirculatieplannen. - het instellen, wijzigen of op heffen van busroutes openbaar vervoer. - de aanleg, wijziging of ophef fing van geluidwerende voorzie ningen aan straten, wegen of pleinen. - het inrichten of herinrichten van wegen, straten of pleinen - de inrichting, wijziging of op heffing van parkeer, voorzienin gen voor meer dan twintig auto's. - het inrichten, wijzigen of op heffen van stallingsgelegenhe den voor meer dan veertig (brom)fietsen. - de inrichting, wijziging of op heffing van speelterreien. Het staat het college van burgemees ter en wethouders vrij, naast de ze elf bestuursbesluiten, andere onderwerpen voor inspraak aan te öijzen. Wel wordt dan eerst de commissie Bestuur-Bestuurden om advies gevraagd. Deze com missie kan overigens ook zelf b. en w. voorstellen inspraak mo gelijk te maken over onderwer pen die niet met name staan ge noemd in de verordening. Geen inspraak is mogelijk als dat in strijd is met enig wettelijk voorschrift of wanneer dat op onoverko melijke bezwaren zal stuiten in verband met wettelijk gestelde termijnen waar binnen een bestuursbesluit tot stand moet komen. Wanneer burgemeester en wet houders, na overleg met de com missie Bestuur-Bestuurden, tot de conclusie zijn gekomen dat een bepaald onderwerp zich leent voor inspraak, wordt dat bekend gemaakt in de PZC en de ge meentelijke voorlichtingsru briek in het huis-aan-huisblad De Faam. In deze publicaties wordt een algemene beschrijving gegeven over het bestuursbesluit dat in voorbereiding is en waar over men dus kan inspreken. U kunt dan zelf beoordelen of u be langhebbende bent. Het is goed om op deze plaats duidelijk te stellen dat de verordening aan geeft dat inspraak bij gemeente lijke bestuursbesluiten alleen open staat voor belanghebben den Insprekers moeten dus een belang hebben bij het onderwerp waarvoor een inspraakprocedu re wordt opgezet,. Ook een vereniging,instelling of groepering kan worden aange merkt als belanghebbend. Uit artikel 1 van de verordening kan men lezen dat een belangheb bende niet in eerste instantie zijn of haar belang hoeft aan te tonen. Wanneer burgemeester en wet houders vinden dat een aspi rant-inspreker niet als belang hebbende kan worden gezien, zullen zij dat moeten motiveren. Tegen het uitsluiten van deelna me aan inspraak kan de betrok kene in beroep gaan bij de ge meenteraad. In de bekendma kingen van de gemeente staat ook vermeld waar, wanneer en hoe men zich als inspreker kan aanmelden. In het algemeen zal het ini tiatief tot het opzetten van een inspraakprocedure ko men vanuit de gemeente. Het is echter ook mogelijk dat belanghebbenden het ge meentebestuur kenbaar hebben gemaakt dat in spraak over een bepaald on derwerp gewenst is. Wan neer het dan gaat om ten minste tien belanghebben den zal volgens de verorde ning het college ook tot pu blicatie van de inspraakpro cedure overgaan. Dit na tuurlijk behoudens de be perkingen, zoals al eerder genoemd. Een ieder die zich als inspreker heeft aangeaangemeld wordt voorzien van nadere informatie over het bestuursbesluit dat in voorbereiding is en de (eventue le) relatie met andere aangele genheden. Ook de randvoor waarden en de termijn waarbin nen de voorbereidingen voor het bestuursbesluit moeten worden afgesloten, krijgen de aspirant insprekers dan te horen. Daarna pleegt het college van b. en w. overleg met degenen die zich voor de inspraak hebben gemeld en de betrokken ambtenaren, waarna de inspraakprocedure wordt vastgesteld. Hierbij wordt onder meer geregeld: - de eventuele werving van be langhebbenden die nog niet bij de procedure zijn betrokken. - de aanwijzing van de belang hebbenden die daadwerkelijk aan de verdere inspraakproce dure zullen deelnemen. - de wijze van terugkoppeling naar de belanghebbenden die niet daadwerkelijk aan de ver dere inspraakprocedure zullen deelnemen - de leiding van de bijeenkom sten met de insprekers - het te hanteren tijdschema. - het vaststellen van de tijdstip pen waarop over het onderwerp of een deel daarvan een bes tuursbesluit moet worden geno men. - de manier waarop verslag wordt gelegd en de samenstel lingvan een eindrapport. Hierin moeten in elk geval de uitkom sten van de inspraak komen. - de wijze waarop de nabespre king van de inspraakprocedure zal plaatsvinden. Wanneer de te volgen procedure niet in overe.enstemming tot stand kan komen met de inspre kers, zal de commissie Bestuur- Bestuurden ingeschakeld wor den. Artikel 9 in de ontwerp-verorde ning regelt dat meningen en wensen die tijdens de procedure naar voren gebracht worden on verkort zichtbaar blijven. En dat tot op het moment dat het bes tuursbesluit over het onderwerp dat in de inspraak is wordt ge nomen. Wanneer de gemeente raad over het bestuursbesluit moet beslissen zorgen burge meester en wethouders ervoor dat bij hun voorstel aan de raad het eindrapport van de in spraakprocedure aanwezig is. Als het college wil afwijken van de overwegende uitkomsten van de inspraak zal het duidelijk moeten aangeven waarom het dit doet. Het kan ook zijn dat b. en w. bevoegd zijn het bestuursbesluit te nemen. Dan geldt hetzelfde: afwijken van de inspraakuit komsten gebeurt alleen met een motivatie. Insprekers en mensen die zich als belanghebbende voor de inspraak hadden beschikbaar gesteld worden schriftelijk op de hoogte gesteld wanneer wordt afgeweken van ingebrachte wenseri en meningen. In deze brief wordt de motivatie even eens duidelijk aangegeven. De beroepsmogelijkheden zullen wij hier niet vermelden. U vindt deze natuurlijk ook in de veror dening. Met name de artikelen 10 en 11 handelen hierover. U bent in het hoofdartikel "Inspraak over (ontwerp). Inspraakve rordening Middelburg", een aantal malen de commissie Bestru, Bestuur-Bestuurden tegengekomen. Voor alle duidelijkheid ver melden wij hieronder de namen van de leden en wie zij in de commissie vertegenwoordigen: W.P.J. Baars (voorzitter) D. Boogerd mr. D.F. Vos mr. A. Kerkhove A.J. Koops R.J. Burgmeijer P.J. Triou Mevr. J.W. Nijboer-Diepenhein wethouder raadslid PvdA raadslid VVD gemeentesecreta ris namens bevolking (maat schappelijk initiatief) en verenigingen, organisaties enz (particulier initiatief) namens maatschappelijk en particulier initiatief namens maatschappelijk en particulier initiatief namens maatschappe lijk en particulier initiatief deskundige op het gebied van de voorlichting in het algemeen opbouwwerker medewerker bur. Ruimte lijke Ordening gemeente hoofd bureau Voorlichting gemeente Secretaris van de commissie is de heer H. Jansen, medewerker bur. Voorlichting in het stadhuis. Plaatsvervangende leden: mr. A.J. Peeck (raadslid CDA), A.H. Kamermans (raadslid PPR) en F.P.J. Doeleman (deskundige voorlichting algemeen). B. Heinrichs M.J. Nouse J.G. Meijer A.J. de Jonge Het klinkt misschien wat vreemd, maar om te kunnen in spreken over de ontwerp-In spraakverordening Middelburg hebt u niet al te veel aan dit ver haal. Daar hebt u de letterlijke tekst van de verordening met toelichting nodig. Die is dan ook gratis te verkrijgen bij het bu reau Voorlichting in het stad huis, Lange Noordstraat 1. Tij dens werkdagen, tussen 9.00 en 17.00 uur, kunt u één of meerdere exemplaren afhalen. Tel. bestel len is ook mogelijk. U belt dan (01180)26251. toestel 133 of 224. In de verordening vindt u ook een Inspraakformulier waarop u op een gemakkelijke manier uw reacties kunt kenbaar maken. Ook wordt u daarop de vraag gesteld of u nog behoefte hebt aan een inspraakbijeenkomst over dit onderwerp. Het ingevul de formulier stopt u in een ant- woordenenvelop (ook al bij gaand) en stuurt u vóór 15 no vember 1980 terug naar het bu reau Voorlichting in het stad huis. Na deze datum worden de reacties verzameld (tenzij eerst nog wordt besloten tot een in spraak bijeenkomst) en bespre king plaats binnen de commissie Bestuur-Bestuurden. Daarna gaat de ontwerp-verordening, eventueel in gewijzigde vorm, naar burgemeester en wethou ders. De gemeenteraad zal uit eindelijk de verordening moeten vaststellen. Beide bestuursorga nen krijgen ook alle inspraa kreacties. Wij hopen u met dit verhaal in ieder geval globale informatie te hebben gegeven over de ont- werp-inspraakverordening en u warm gemaakt te hebben om er Vandaag - woensdag 24 septem ber - vergadert de commissie Ruimtelijke Ordening om 19.30 uur in de Maquettekamer van het stadhuis. Deze vergadering kan door belangstellenden wor den bijgewoond. De agenda is in te zien bij het bureau Voorlich ting. over mee te praten, in te spreken liever. Want u zult begrepen hebben dat in dit geval iedere Middelburger belanghebbende is. Laat uw kans niet voorbij gaan. De verordening tot wijziging van de drank- en horecaverordening werd op 17 september 1979 door de gemeenteraad vastgesteld. Deze verordening, die juli j.l. in werking trad, ligt tot 28 septem ber a.s. ter inzage op de afd. Al gemene Zaken in het stadhuis. Het is ook mogelijk de Verorde ning daar tegen betaling van de kosten te verkrijgen. Burgemeester en wethouders stelden op 24 juni j.l. dit bestem mingsplan vast. Het heeft be trekking op de uitwerking van de (globale) bestemming "kanto- rengebied" aan de Schroeweg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben het plan op 2 sep tember j.l. goedgekeurd. Het vastgestelde plan en het goed keuringsbesluit liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. De beroepschriften tegen de ge deeltelijke goedkeuring van dit plan zijn ingetrokken. Daarom is de gedeeltelijke goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Zeeland van 2 juli 1976 nu onher roepelijk geworden. Het plan met toelichting ligt ter inzage op de afd. Algemene Zaken. De gemeenteraad stelde op 21 ja nuari j.l. de verordening gevaar lijke stoffen Middelburg vast. Binnen een termijn van drie maanden hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland geen bezwa ren ingediend. Tot 1 november ligt de verordening ter lezing op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. de laad- en loszone in de Gra venstraat van de oostelijke zijde naar de westelijke te verplaat sen. b. de splitsing Nieuwe Klevers- kerkseweg/Industrieweg aan te wijzen als voorrangssplitsing waarbij het verkeer op de Nieu we Kleverskerkseweg voorrang heeft. Tegen deze besluiten kan men eventueel tot 27 september in be roep gaan bij de Kroon. Een be roepschrift moet worden gericht aan de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting. Het seniorenconvent (de voorzitters van de raadsfracties) heeft bur gemeester en wethouders enige tijd geleden laten weten voorstander te zijn van een proef met spreekrecht voor burgers bij openbare commissievergaderingen. Inmiddels heeft ook de commissie Bes tuur-Bestuurden het dagelijks bestuur geadviseerd deze proef te ne men. Het college van burgemeester en wethouders heeft nu besloten met ingang van 1 oktober a.s. burgers, dus u, in de gelegenheid te stellen bij een commissi' vergadering hun mening te geven over één of meerdere te behandelen onderwerpen. Het spreekrecht houdt overi gens niet in dat men ook recht heeft op een antwoord tijdens de bijeenkomst. Het bureau Voorlichting van de gemeente publiceert in de PZC en de voorlichtingsrubriek in De Faam wanneer openbare com missievergaderingen worden ge houden. Dat gebeurt al jaren zo. Nieuw is echter dat in de publi caties ook de agendapunten, voor zover tijdig bekend, te lezen zijn. Verder, en dat is belangrijk, wordt in de advertentie en in het redactionele stukje in de rubriek van de gemeente ook de naam en de bereikbaarheid van de secre taris van de commissie die ver gadert vermeld. Met deze secre taris moet u namelijk een af spraak maken als u uw zegje wilt doen bij een vergadering van een raadscommissie. Iedere commissie wordt door burgemeester en wethouders in de gelegenheid gesteld een eigen inhoud te geven aan het spreek recht. De ene commissie zal het prettig vinden aan het begin van een vergadering de mogelijkheid tot spreken te geven, een andere commissie zal wellicht kiezen voor spreekrecht per agenda punt. OoOok de spreektijd per persoon kan per commissie ver schillen. Het zal veelal van de omstandigheden afhangen. Hoe dan ook, het zal u duidelijk zijn, dat u voor het gebruik maken van het spreekrecht altijd eerst een afspraak moet maken met de secretaris van de commissie waar u uw mening wilt geven. Wij zullen binnenkort in deze voorlichtingsrubriek nog eens een opsomming geven van de commissies die binnen onze ge meente in het openbaar verga deren. Daarbij zullen we probe ren aan te geven hoe iedere com missie het spreekrecht hanteert. De agenda's en de bijbehorende stukken kunt u tijdens werkda gen altijd komen inzien bij het bureau Voorlichting in het stad huis of bij de secretarissen van de vaste commissies van advies en bijstand (raadscommissies). Deze secretarissen zijn natuurlijk ook graag bereid nadere informatie te geven over de in hun commis sie te behandelen onderwerpen. Burgemeester en wethou ders hebben aan twee in stellingen toestemming ver leend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden. -Nierstichting Nederland t/m zaterdag 27 september. -Ned. ver. tot bescherming van dieren van maandag 29 september t/m zaterdag 4 oktober. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verze gelde collectebussen Wanneer gewerkt wordt met collectezakjes, dient het ver zamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebussen Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te wor den voor hun werkzaamhe den. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs en zijn verp licht dit op verzoek te tonen. Bij de gemeentepolitie werden in de periode van 10 t/m 16 septem ber de volgende gevonden voor werpen aangegeven: -1 paar wanten -gouden armbandje met naam plaatje -herenhorloge -rozenkrans -fototoestel -sleutels -3 portemonnees -mapje met foto-negatieven -polaroid fototoestel -zonnebril met metalen montuur -jasje, colbertmodel, in plastic tas -1 bankbiljet -regenjack -zwarte tas met foto-apparatuur -wandelwagen Gevonden dieren: -lichtbruine jachthond Nadere inlichtingen over deze gevonden voorwerpen en dieren kunt u alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en zaterdag van 19.00-20.00 uur krijgen bij het politiebureau, Achter de Hout tuinen 10. Telefonische inlichtin gen uitsluitend via nummer (01180)27251. mm cctn woensdag 24 september, 20.00 uur: "Viva Europa", cabaretpro gramma door Sito Marijke Hoving. Kaarten 17,- voor CJP/Pas 65 a 9,- in voorver koop bij "Uit in Zeeland", Nieu we Haven 41, tel. (01180)-15256 en op de avond van de voorstelling aan de zaal. tot vrijdag 26 september: Expositie etsen van Leo van Vugt. tot zondag 26 oktober: Expositie werken van de Franse beeldhouwer Louis Molinari. Geopend: dinsdag t/m zaterdag van 12.00-17.30 uur en op af spraak. vrijdag 26 september, 20.30 uur: Kamerkoor "Capella Sina Nomi- me" o.l.v. Daan Manneke en als solist Tijn van Eijk, orgel. En tree: 10,- voor CJP/Pas 65 7,50. Leendert de Jonge, fluit en Frank Mol, piano. Entree 10,— zaterdag 27 september, 21.00 uur: "Konrad Steiner, film van Kurt Gloor. Entree: 4,- tot maandag 29 september: Expositie werken van Willem Buijs. Geopend: dinsdag t/m za terdag van 13.00-17.00 uur en zondag van 14.00-17.00 uur. Doorlopende expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend: donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. Bij het bureau Voorlichting is nieuw binnengekomen het vouwblad: Woonaanpassingen ten be hoeve van gehandicapten, uitgave augustus 1980. Deze folder ligt op de balie en is gratis af te halen. De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrij willigers in Middelburg is uit sluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180)-27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maal tijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 29 september t/m 4 oktober ziet er als volgt uit: maandag - gehakt, andijvie, aardappelen dinsdag - karbonade, spinazie, aardappelen woensdag - runderlap, sperzie bonen, aardappelen donderdag - vis, worteltjes, aardappelen vrijdag - hutspot zaterdag - wat de pot schaft. .„.---«•J/- 'V-: -v i PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt Poelendaelesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling. AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Reconstructie AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5