Eerste vrijwillige brandweerlieden in Vlissingen waren gymnasten Regioklasse zaalvoetbal biedt wedstrijden van hoog niveau. Nostalgie in Razzmatazz ZESKAMP IN MIDDELBURG ZAKENRUBRIEK Echtpaar Gillesse-Schipper vierde 60-jarige echtvereniging Woensdag 17 september 1980 De Kaam "Als kwajongen van 17jaar kwam ik bij de brandweer". Jeugdraad Oostkapelle Sociale Driegeleding van Medische Associatie Middelburg. Eerste brand. Hobby. Gespreksgroep Werkgroep Homofilie Walcheren. VTV; Oorlog. Afscheid. Prestatieloop voor project in Bolivia Vereniging amateurkunstenaars in oprichting Beurs munten en postzegels Yoga in Midgard SPELSPEURTOCHT Radio 't Westen heropend met vernieuwd interieur. Naaimachinehandel Hemelaar bestaat 30 jaar. Programma Selectie "Het Buut" start clubs en cursussen Rommelmarkt wijkverenieing Zuid. Open huis "Klein Duimpje" Als de dag van gisteren weet hij het nog te herinneren, de 87-jarige Vlissinger AC. Kole. Meer dan 60 jaar geleden werd hij gevraagd om lid te worden van de vrijvrijwillige brandweer in Vlissingen. Dit nieuwe korps moest de "plichtbrandweer" in zijn woonplaats gaan vervangen. Kole was 17 jaar lid van de Vlissingse Turnvereniging (VTV). Tijdens een oefenavond van VTV werden liefhebbers gevraagd voor de vrijwillige brandweer en de jeugdige Vlissinger was toen direct enthousiast. Ook van de andere Vlissingse gymclub, Julia na, kwamen jongens bij de vrijwillige brandweer. Nadat de nieuwe leden waren gerecru- teerd duurde het nog enige tijd voordat er van werkelijke dienst sprake was. Het wachten was op twee nieuwe brand spuiten die de acht handpompen, die op verschillende plaatsen in de stad waren ondergebracht, moesten vervangen. Toen het zover was werd het gezelschap officieel in het stadhuis aangesteld door de toenmalige burgemeester Van Woel- deren. De eerste brandweercomman dant was de heer Wemelsfelder, weet de heer Kole zich te herinneren. Wekkers. In die beginperiode was het maar erg OOSTKAPELLE - Op 8 september is in Oostkapelle een Hervormde Jeugdraad geïnstalleerd. De Doelstelling is het op zetten en begeleiden van gericht jeugd werk binnen de gemeente. De samenstelling van deze jeugdraad is als volgt; een vertegenwoordiger van de zondag school, een jeugdouderling en een jeugddiaken, een vertegenwoordiger van de jeugd dienstcommissie, een pedagogisch advi seur, een vertegenwoordiger van de kerk voogdij en de predikant. MIDDELBURG - De werkgroep Medi sche Associatie Middelburg verzorgt de openbare voordracht en aansluitende cursus in "driegeleding van het maat schappelijk organisme" die geleid wordt door de heer Mr. M.E. Boeke, met als Jitel: "Hoe zou de moderne gezond heidszorg er uit zien meTbeKoua van de" individuele vrijheden?" Sociale Driegeleding is, rond de eerste Wereldoorlog in Duitsland, door Rudolf Steiner gebracht. Het zijn inzichten waardoor men kan inzien hoe het sociale organisme werkt, zonder dat er een be leid van 'kunst en vliegwerk' in elkaar getimmerd moet worden om het draai ende te houden. De (h)erkenning dat er in het praktische leven sprake is van drie soorten van maatschappelijk leven: Geestelijk-Cul tureel leven, Sociaal-Rechtsleven, en Economisch leven kan leiden tot inzicht in de gezonde- en ziekteprocessen van het sociale organisme. De Medische Associatie Middelburg stelt zich ten doel juist op het terrein van de Gezondheidszorg een eerste stap te zetten in de genezing van het sociale or ganisme. Hoewel de titel van de cursus wijst op deze doelstelling zijn raakvlak ken met andere terreinen van het open bare leven ruimschoots voorhanden. Een lezing is op dinsdag 23 september in de Rozenzaal van het gebouw Dam 69, terwijl de cursus zal worden gehouden op 30 september, 7, 14, 21, en 27 oktober in "De Hoogkamer", Simpelhuisstraat, Middelburg primitief. De spuiten, die waren inge richt om door paarden getrokken te worden, werden met mankracht naar de brandplaats gebracht. Er is nooit een paard aan te pas geko men. Ook de "ladderwagen" een hand kar vol met ladders - werd door de brandweerlieden zelf naar de plaats des onheils gereden. "Je douwde je de pleu ris", vertelde de heer Kole, die bij de herinnering opnieuw begint te zuchten. Om de brandweerlieden te waarschuwen als ergens brand was uitgebroken, had men speciale "wekkers", een drietal brandweerlieden met telefoon thuis, die dan per fiets de overige brandweerlieden waarschuwden. De stad was toen veel kleiner dan tegenwoordig en verdeeld in drie sectoren, zodat toch vrij snel gerea geerd kon worden, vertelt de heer Kole. Hij werkte destijds op "De Schelde" en als er voor brand gewaarschuwd werd, kwam de "wekker" bij de portier die ver volgens zelf de betrokken brandweerman waarschuwde. De eerste vrijwilligers van de Vlissingse brandweer hadden toen nog geen uni formen of brandkleding. In werkkleren ging men dan naar de brand. Pas later kregen de pijpvoerders - de heer Kole was er één van - een speciaal pak met helm. De overigen droegen alleen een pet- Een opleiding tot brandweerman was er niet. Je werd letterlijk zo het dak opges tuurd. De eerste brand die brandweer man Kole meemaakte was een oude pantoffelfabriek in de Hellebardier- straat. Hij zat toen als pijpvoerder op het dak van een belendend pefceël. Op een gegeven moment begaf dit dak het en hij zakte met slan en al door het dak, waarna hij op een werkbank op e benedenverdie ping terecht kwam. De heer Kole weet nog alle namen van de mensen die in die beginperiode de Vlissingse vrijwillige brandweer vorm den, te herinneren. Slechts enkelen daarvan zijn nog in leven. Voor de heer Kole was de brandweer een echte hobby. En een hobby kost geld. Want eraan verdiend heeft hij niet. Vooral in het begin, met een vergoeding van 5,— per jaar, moest er dik geld bij. VLISSINGEN - Op Woensdag 17 sep tember start de Werkgroep Homofilie Walcheren haar activiteiten in het nieu we seizoen met een gespreksavond. Deze gespreksavond, die voortaan op iedere derde woensdag van de maand wordt ge houden, is bestemd voor die mensen die door hun homofiele gevoelens problemen ondervinden bij zichzelf of hun omge ving, zoals familie, vrienden- en werk kring. Op een ontspannen manier wordt van gedachte gewisseld over een gezamen lijk gekozen onderwerp dat betrekking heeft op de homofilie. Nadere informatie over deze en andere activiteiten van de Werkgroep Homofi lie Walcheren is te verkrijgen via post bus 251 in Vlissingen. OOST-SOUBURG - Razzmatazz gaat haar muzikale activiteiten dit seizoen openen op zaterdag 20 september met "The Crooks", een groep die muziek brengt uit 20er en 30er jaren zoals ragtime, jug, Idtime, bluegrass en blues. Al met al een gezellig sfeertje. Verschillende leden speelden vroeger in King's Galliard en The Ramshackle Stringband. Aanvang van de muzikale avond is 20.30 ïeer A. C. Kole. Want een brandweerman heeft ook wel eens last van een binnenbrandje en dat moest ook geblust worden. Een borreltje op z'n tijd houdt de moed erin en nog dagelijks drinkt deze ex-brandweerman - ruim 46 jaar was hij actief voor de Vlissingse brandweer - zijn glaasje. Van de Vlissingse Turnvereniging - van waaruit hij als brandweer man werd verkozen - is hij inmiddels erelid. Want ook deze vereniging is hij trouw geb leven. Vele jaren was hij leider van een aantal turnklassen en een nog langere tijd - 35 jaar - beheerde hij de financiën van VTV. Voor deze activiteiten en het brandweerschap is de heer Kole in 1960, tijdens een uitvoering van VTV, onder scheiden met de eremedaille in zilver in de orde van Oranje Nassau. Ook van het college van brandweercommandanten en brandmeesters is de heer Kole lange tijd penningmeester geweest. De gehele oorlogsperiode van '40-'45 is de heer Kole in Vlissingen geweest. Ook dat waren moeilijke tijden. Twee van zijn beste collega's hebben tijdens hun werkzaamheden als brandweerman het leven verloren. Vooral tijdens de bom bardementen en later toen Walcheren en ook Vlissingen onder water stond, was het gevaarlijk en moeilijk werken. In 1966, na een periode van 46 jaar, vond' VALKENISSE - De kerkelijke hulpor ganisatie Terre des Hommes houdt op zaterdag 20 september in samenwerking met de afdeling atletiek van Zeeland- Sport een prestatieloop over de afstan den vier en acht kilometer. De opbrengst van deze prestatieloop is bestemd voor een project van de kerke lijke organisatie in Bolivia. Ap en Ineke de Haan uit Vlissingen hebben in dit geteisterde Zuid-Amerikaanse land een revalidatiecentrum opgezet voor po liopatiëntjes. De start voor de prestatieloop is om 15.15 uur bij cafe-restaurant Westduin. Op die plaats kunnen de deelnemers vanaf 14.15 uur inschrijven. MIDDELBURG-Uit een kleine enquête van de Zeeuwse Culturele Raad onder amateur beeldende kunstenaars is geble ken, dat velen belangstelling hebben voor een vereniging van amateur beeldende kunstenaars en regionale tentoonstellin gen willen houden. Door gebrek aan onderling kontakt ge beurt er echter niets. Omdat het gaat om een flink aantal in dividueel werkend in heel Zeeland houdt het Zeeuws Instituut voor Kunst zinnige Vorming een bijeenkomst voor belangstellenden uit héél de provincie. De bijeenkomst wordt gehouden op vrijdag 10 oktober om 19.00 uur, in het Cultureel Centrum Kuiperspoort. Belangstellenden kunnen zich tot 1 ok tober 1980 aanmelden bij Z.I.K.V. Kui perspoort 21, 4331 GS Middelburg. Na aanmelding wordt de agenda toegezon den. MIDDELBURG - Zaterdag 20 september wordt in het sportpark Voorborch te Middelburg een zeskamp voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten gehouden. Aan dit evenement, dat voor de derde maal plaatsvindt, ne men 600 zeskampers uit tehuizen uit Brabant en Zeeland deel. Van de Zeeuwse tehuizen nemen De Sterre uit Clinge en Vijvervreugd uit Middelburg deel. Het sport gebeuren bestaat uit binnen- en buitenspelen. De bui tenspelen beginnen om 13.30 uur en om 14.00 uur be ginnen de binnenspelen. De prijsuitreiking is rond half zes. De wisselbeker, voor het eerst dit jaar ingesteld, wordt uitgereikt door me vrouw J.B. Boertien-Velema. De opbrengst van de PZC-actie 'De sterken voor de zwakken' maakt het mogelijk dat dit jaar de zeskamp in Zeeland kan plaatsvinden. Ook kreeg de zeskampcom missie steun van een groot aantal bedrijven en instanties. Het keukenpersoneel van de Generaal-majoor Berg- huijskazerne verzorgt een warme maaltijd voor de deel nemers, terwijl de afdeling Middelburg van de EHBO de medische verzorging van de deelnemers ter hand neemt. De organisatie verwacht een groot aantal toeschouwers om de deelnemers aan te moedigen. de heer Kole het genoeg. Toen nam hij afscheid van de Vlissingse vrijwillige brandweer. Als "kwajongen" begonnen vertrok hij als ondercommandant en ad- juncthoofdbrandmeester. Maar nog steeds stelt hij belang in het Vlissingse brandweerkorps. Want als er nieuw ma terieel is aangekocht, kan de heer Kole het niet laten om even een kijkje in de brandweerkazerne te nemen. "Om op de hoogte te blijven van de nieuwste ont wikkelingen", vertelt deze vitale 78- jarige. MIDDELBURG - Door de commissie ruildag 1980, waarin zitting hebben de samenwerkende verenigingen i.v. Phila- teletica afdeling Middelburg en F.V. Delta West en de Numanistische Kring Zeeland, houdt op zaterdag 20 september in de Schakel aan de Bachtensteene in Middelburg een grote beurs voor postze gels en munten. Op deze beurs is volop handel aanwezig en bovendien wordt er nog een grote verloting gehouden. De beurs is open tussen 10.00 en 17.00 uur. MIDDELBURG - Het nieuwe gebouw van de Vrije School Zeeland aan de Willem Arondeusstraat 59 in Middel burg is op zaterdag 20 september van 15.00-17.00 uur voor iedereen te bezich tigen. Gedurende die tijd zal de ouder-mu- ziekgroep van de Vrije School voor vro lijke klanken zorgen en voor de kleuters en kleine kinderen wordt er een pop penkastspel opgevoerd. MIDDELBURG - In Jongerencentrum Midgard zullen dit seizoen weer twee cursussen Hatha Yoga starten. Vanaf 9 september, iedere dinsdagmid dag van 14.00 uur tot 15.00 uur onder begeleiding van Minny Vlaming. Vanaf 10 september, iedere woensdag avond van 19.30 tot 20.30 uur onder be geleiding van Ina Vliet Vlieland Een ieder kan zich voor deze cursussen opgeven. Zowel beginners als gevorder den. Voor in formatie Kuiperspoort 12. Middelburg. Telefoon 01180-14281 MIDDELBURG - Op zaterdag 20 sep tember wordt in Middelburg een speur tocht met spelopdrachten gehouden voor het hele gezin. Deze tocht staat in het teken van de vrede en het is de bedoeling om op wat speelse wijze aandacht te schenken aan de vredesweek (21-28 sept.) Bij de opdrachten is rekening gehouden met jong en oud. zodat u er echt met het hele gezin aan kunt deelnemen. Tussen half twee en drie uur kunt u vertrekken vanuit het Eigen Home, naast de Oostkerk. Na afloop is er koffie, en limonade in het Eigen Home. MIDDELBURG - Radio 't Westen heeft zaak op de hoek van het Plein 1940 en de Markt te Middelburg na een interne vernieuwing heropend. In vier dagen lijd heeft hel interieur van deze zaak een ware gedaanteverwisseling ondergaan. Ondanks het feit dat er geen nieter extra ruimte is bijgekomen krijgt men de indruk dat er drastisch is vergroot. Dat komt door een doelmatiger indeling waarbij de verschillende afdelingen - hifi, t.v. en witgoed - gescheiden zijn gehouden. Vooral de hifi-hoek is bijzonder aantrekkelijk opgesteld en toont een grote collectie radio's en afspeelapparatuur waarbij vooral de 'torens' ruim voorhanden zijn. Aan de raamkant zijn de etalages vervallen. Hier is de afdeling witgoed, zoals koelkasten, diepvriescombinaties, wasma chines en centrifuges, opgesteld. Het bedrijf heeft een eigen service-afdeling en dat is samen met de persoonlijke bediening de sterke zijde van onze zaak, aldus de heer L. M. van den Bosch, bedrijfsleider van de Middelburgse vestiging van Radio 't Westen. Tijdens de openingsweken heeft Radio 'l Westen een aantal aantrekkelijke aanbiedin gen. Het concern opende vorige week in Breda de negentiende radiozaak, en mede daardoor zijn de aanbiedingen ook in de andere zaken van toepassing. Tijdens de openingsdag, vrijdag 5 september, werden de bezoekers verwelkomd met een drankje en een hapje. VLISSINGEN - Naaimachinehandel G. Hemelaar aan de Nieuwedijk te Vlissingen bestaat 30 jaar. De zaak was gelijktijdig 30 jaar dealer van de Pfaff-naaimachines. Het jubileum ging gepaard met een aantal aantrekkelijke aanbiedingen. Festiviteiten zijn er overigens niet gehouden. Wel zorgden vrienden en relaties van de Vlissingse naaimachinehandel voor een grootse bloemenhulde op de jubileumdag. dinsdag 2 september. Ook nu nog wordt de winkel opgesierd door talrijke bloemstukken. De etalage van de naaimachinehandel is in jubileumsfeer opgemaakt, met naaima chines van vroeger en nu. De zaak heeft een grote collectie Pfaff-naaimachines, waaronder een hypermodern apparaat met boventransport. Ook voor breimachines en "bij-produkten" zoals garens, naalden en scharen, kan men bij Hemelaar terecht. Sinds kort is ook de jongste zoon van het echtpaar Hemelaar in de Vlissingse zaak gekomen; daarmee is de voortzetting van de naaimachinehandel verzekerd. Me vrouw Hemelaar staat in de winkel terwijl vader en zoon zich bezighouden met service, reparaties en demonstraties, waarvoor beiden nogal eens 'de baan op zijn'. Ook in Goes is een naaimachinehandel van Hemelaar gevestigd. Deze winkel wordt geleid door een andere zoon van het echtpaar Hemelaar. MIDDELBURG - Het echtpaar A. Gil- lesse en J. N. Gillesse-Schipper vierde vorige week woensdag in de recreatiezaal voor het bejaardencentrum Buitenrust te Middelburg de 60-jarige echtvereniging met een drukbezochte receptie. Onder de vele receptiegangers waren veel Soubur gers, want hun hele huwelijksperiode woonde het echtpaar in die gemeente. Sinds april van dit jaar woont het echt paar pas in Middelburg. Voordat de heer en mevrouw Gillesse naar het Middel burgse bejaardencentrum vertrokken, woonde het echtpaar in het Souburgse bejaardencentrum Bachtenpoorte. Ook in het Tuindorp, de Nieuwstraat en de Kromwegesingel te Souburg heeft het echtpaar gewoond. De heer Gillesse is gepensioneerd van de Schelde waar hij 47 jaar als smid heeft gewerkt. In zijn "goede jaren "felste hij veel. Vooral Walcheren werd dan doorkruist. Nu komt hij niet veel meer buiten. Me vrouw Gillesse houdt zich bezig met handwerken en het verzorgen van haar plantjes. Het lidmaatschap van het Sou burgse bejaardenkoor heeft zij door de verhuizing naar Middelburg moeten op- zeggen; met plezier denkt zij nog terug aan leuke ervaringen met het bejaarden koor. Het echtpaar heeft twee kinderen, zes kleinkinderen en zeven achterkleinkin deren. Op hun 60-jarige trouwdag kregen zij telegrammen van koningin Beatrix en van de commissaris van de koningin in MIDDELBURGVLISSINGEN - Sinds enige weken draait in het zaalvoet bal op Walcheren een regioklasse. De beste vijf clubs van verleden jaar uit de eerste klas van Vlissingen en Middelburg komen in de regioklasse Walcheren uit. De Faam en de Vlissinger zal aan deze competitie die bestempeld zou kunnen worden als het kampioenschap van Walcheren zaalvoetbal ruime aandacht besteden. De verslagen en beschouwingen worden iedere week verzorgd door niemand minder dan de coach van het Zeeuws zaalvoetbalelftal, Cees Ouler- mans, zodat we verzekerd zijn van een uiterst deskundige bijdrage. Verwacht wordt dat de tien clubs goed aan elkaar gewaagd zijn, zodat er zeer spectacu laire en uiterst boeiende wedstrijden in de verschillende sporthallen van Vlis singen en Middelburg worden gespeeld. De 10 deelnemende clubs zijn uit Vlis singen: 1. Roovers Sport; 2 P.Z.E.M.;3 Atlanta; 4 Astoria-Hoff; 5 Sport-Stijl- Sinke; Uit Middelburg: 1 Brammetje-Dump; 2 Hooizolder; 3 Maartense-Tapijt-Boys; 4 Pinten; 5 Draadkrabbers. Op de eerste speeldag 29 augustus werd in de Nassaulaan begonnen met de wedstrijden De Pinten - Sport-Stijl-Sin- ke 0-5 en Hooizolder - Draadkrabbers 8-0. Een zeer goed en snel spelende ploeg van Hooizolder overklaste de Draad krabbers met 8-0. Men liep vanaf de eerste minuut met de regelmaat van een klok naar een 8-0 overwinning, doel puntenmakers: Jhonny Tahapary, Giel v.d. Linden. Max Patty. Tijdens de tweede speeldag 3 sept. werd in Vlissingen gespeeld. De uitslagen Roovers Sport De Pinten 2-1 en As- ioria-Hoff- Maartense Tapijt 1-1. Beide wedstrijden met gelijkwaardige ploegen. In de Voorborch te Middelburg werden op 5 september de volgende wedstrijden gespeeld: Brammetje-Dump - Draadkrabbers 3-1 Hooizolder - Atlanta 2-2. Hooizolder heeft in deze wedstrijd tot tien minuten voor tijd tegen een 2-0 achterstand gekeken. Toen scoorde Jhonny Tahapary 2 schitterende doel punten. In Vlissingen werd op de vierde speel dag slechts één wedstrijd gespeeld. Brammetje Dump - P.Z.E.M. 5-1. Brammetje Dump liep in deze wedstrijd naar een regelmatige 5-1 overwinning mede door de weer aanwezige Wim Dekker. Tijdens de vijfde speeldag 12 september in de Voorborch te Middelburg werden de wedstrijden Draadkrabbers - Sport- Stijl-Sinke 0-1 en Maartense Tapijt Boys - Atlanta 8-1 gespeeld. Sport Stijl Sinke heeft erg veel moeite gehad met een veel kansen missend Draadkrabbers maar wist toch tenslotte te winnen met 1-0.' Dat Maartense Tapijt met 8-1 zou win nen zag er in de eerste helft niet naar uit. Atlanta verdedigde erg stug en kwam WÊIÊIÊÊ^KSKÊUBÊÊÊÊÊÊIlKÊËm$3Ê!!MÊÊtÊÊÊÊÊÊiam Doelman F. Overgauw van Atlanta in actie tijdens de wedstrijd legen Maar tense Tapijt. onverwachts op 1-0 voorsprong door Smulders. Daarna was het alleen nog Maartense Tapijt dat aanviel wat resul teerde in 1-1 door een harde schuiver van Piet Gilde. De waarde van Bert Pentury - de niéuwe aanwinst van Maartense Tapijt- werd toen bewezen. Via 2-1 en drie doelpunten na rust had de nieuwkomer een leeuwenaandeel in de 8-1 overwinning. Woensdag 17 september wordt in Vlis singen (Baskenburg) de belangrijke wedstrijd Sport Stijl Sinke tegen Roov ers Sport gespeeld, de nummers één en twee van vorige jaar. Aanvang 20.20 uur. Vrijdag 19 sept. in Middelburg, sporthal Nassaulaan,Hooizolder - P.Z.E.M. Aanvang 20.30. Om 21.10 uur Pinten - Astoria Hoff. Om tot een selectie van het Zeeuws Zaalvoetbalteam te komen werden er eerst in Vlissingen en Middelburg selec tiewedstrijden gespeeld om tot een Vlis- sings team en een Middelburgs team te komen. Dezelfde soorten wedstrijden worden ook in andere regio's gespeeld. De selectiewedstrijden in Vlissingen werden gespeeld op 3 en 10 sept. Uit de 16 spelers uit Vlissingen zijn voor het Vlissings team gekozen: Doel: Ter Wiel Roovers Sport. Gert Booy. Sjaak v. Eenennaam en Hans Ca rol van Sport Stijl Sinke. Jhonny Blok van Roovers Sport. Cees Stroo van As toria Hoff, Fred Meerman van Kern Europa, Sjaak de Waal van B.V.V. Coach Hr. v. Vlaanderen. Deze spelers spelen op maandag 22 sept. te Goes in sporthal Bevelanden voor de selectie van het Zeeuws Team. De selectiewedstrijd te Middelburg heeft de volgende spelers opgeleverd. Doel: Jhonny Bish Hooizolder, Jhonny Tahapary, Rudi Loppies, Max Patty,al len van Hooizolder. Bram Gilde van Maartense Tapijt, Bram Francke van R.P.M.. Herman v. Wijngaarden van Amgas; Wim Langemaire van Zeelan- dia. Coach Leny v.d. Velde. De selectie van Middelburg heeft in middels twee oefenwedstrijden gespeeld Op 5 sept. werd tegen Sport Stijl Sinke geoefend Dit was een erg goede wed strijd met van beide kanten zeer mooie doelpunten,eindstand 6-6. De tweede wedstrijd was tegen Amgas. Het Middelburgs Team was voor Amgas toch wel wat te sterk. Het sportief blij vend voetballend Amgas werd naar een 7-1 nederlaag gespeeld. Ook het Middelburgs Team speelt op 22 sept. te Goes voor de Zeeuwse Selectie. Het echtpaar Gillesse-Schipper. Zeeland, dr. C. Boertien. Burgemeester Wolters en zijn echtgenote kwamen de gelukwensen namens het Middelburgse gemeentebestuur aanbieden. VLISSINGEN - In het Clubhuis "Het Buut" van de Stichting Sociiïal-Kultu- reel Werk Vlissingen (S.K.W.) worden naast de talrijke kinderclubs ook een aantal activiteiten voor volwassenen op touw gezet. 'Onder leiding van Amy van Kessel en Rcnate Danckaerts is er iedere woens dagmorgen van half tien tol elf uur volksdansen in Het Buut. Op dinsdagavond van 19.30 - 21,30 uur komt er iets heel nieuws, namelijk een cursus wijnmaken o.l.v. de heer J. van Schaik van het Wijnmakersgilde. Méér inlichtingen hierover zijn in het clubhuis verkrijgbaar. Op donderdagavond van 19.30 - 21.30 uur gaat Nel Bommeljé een kursus spin nen en weven geven. Eén keer per maand op de tweede maandag van de maand is er van 20.00 - 22.30 uur een wijkavond voor volwasse nen met o.a. bingo. Op dinsdagmorgen van 9.00 - 11.30 uur is er in Hel Buut een kookclub voor vol- "wassenen. Dames en heren van alle" leeftijden zijn hier van harte welkom. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Clubhuis "Het Buut", Beatrixlaan 2, Vlissingen, telef. 16223. VLISSINGEN - Tijdens de Koffie baravond van Youth for Christ op za terdag 20 sept. wordt een film gedraaid met als titel "Survival". De film gaat over een vliegtuig dat een noodlanding moet maken in een bergachtig woestijn gebied. Een 12-jarige jongen gaat om hulp, maar onderweg wordt hij lastig gevallen door roofdieren. In verband met net 15-jarig bestaan houdt de wijkvereniging Zuid op zater dag 20 september, een grote rommel markt, die wordt ingericht in de hal van het winkelcentrum "Welsinge" in de Magistraatwijk. De openingsuren zijn van 08.00 tot 14.00 uur. Er is een flink aanbod van meubelen, lampen, boeken. T.V.'s, koelkasten, kleding en kleine spullen. MELISKERKE - Op dinsdag 16 sep tember houdt de peuterspeelzaal "Klein Duimpje" te Meliskerke open huis. Ou ders en belangstellenden worden dan in de gelegenheid gesteld, te zien wat er gedurende een speelzaalmorgen, in de speelzaal gebeurt. Ook de nieuwe, grote zandbak en een veilige omheining die onlangs werd ge maakt is voor de peuterspeelzaal een aanwinst.

de Faam | 1980 | | pagina 7