De populaire raadsagenda AAJREGELEhL M IN TE ZIEN" Opgebroken - afgesloten üvv i/nnni inUTIIÏinCDIIDDIEM REDACTIEBUREAU voorlichting vuunuun llvÜönUDnICIX stadhuis-lange noordstraati voor vergadering 22 september a.s. Huis-aan-huis collecte. f CULTURELE AGENDA VERKEERS- ImLJiII Op de balie Nota's over Welzijn nog volop in voorraad. Woensdag 17 september 1980 De Faam gemeente middelburg Ml NI' TAFELTJE DEKJE" "Dubbeltjes concert". gemeënteu<tke S CULTURELE DIENST MIDDELBURG Citytheater Jongerencentrum "Midgard" vrijdag 19 september, 21.00 uur: Schouwburg Zeeuws kunstenaarscentrum, ingang Spuistraat Drank- en Horecaverorde- ning. Verordening gevaarlijke stof fen. BESTEMMINGSPLAN "5e planverandering Dau- wendaele II" Vleeshal Galerie "De Witte Swaen", Damplein 30 St. Janstraat 41-43 Galeries "Six and Six", Lan ge Noordstraat 56 en Gort straat 48 Gemeentebegroting 1981 in leeshoek bu reau Voorlichting. Gevonden voorwerpen Openbare commissie vergadering Gratis af te halen. Periode van 17 tot en met 24 september mm We vermelden het nog maar eens. Iedere voorlaatste maandag van de maand komt de gemeenteraad in de raadzaal van het stadhuis bijeen. Dat houdt dus in dat de eerstvolgende raadsver gadering maandag 22 sep tember a.s. wordt gehouden. De ontwerp-voorstellen voor deze bijeenkomst geven we hier weer in beknopte en populaire vorm. De volledige stukken en de eventuele aanvullingsagenda kunt u iedere werkdag inzien bij het bureau Voorlichting van de gemeente. En natuurlijk kunt u de raadsvergadering ook bijwonen vanaf de pu blieke tribune. U kunt deze bereiken via het deurtje op de hoek Lange Noord - straat/Markt. De raadsver gadering begint om 14.00 uur. 80-299 Mededelingen en ingeko men stukken 80-302 Verhoging gemeentelijke hijdrage in de kosten van het hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland. Het dagelijks bestuur van de Be scherming Bevolking (BB) A- kring Zeeland heeft de gemeen teraden in Noord- en Midden- Zeeland schriftelijk verzocht in te stemmen met verhoging van de gemeentelijke bijdrage voor het Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland. In de brief deelt het dagelijks bestuur van de BB mee, dat met de hulporga nisatie overeenstemming is be reikt over combinatie van het alarmnummer met de Centrale Post Ambulance Vervoer (CPA). Deze combinatie komt in de commando-centrale van de BB. De functie van het alarmnum mer is veel breder dan die van de CPA. Het is daarom dat men het redelijk vindt dat een deel van de aan te trekken telefonisten voor rekening van het hulpcentrum blijft. De bijdrage van de ge meenten voor dit centrum moet in 1981 daarom met 0,27 per in woner omhoog. Het college stelt de raad voor met de verhoging in te stemmen. 80-291 Krediet voor het plaatsen van borden in verband met het project bestrijding verkeerson veiligheid door gericht verkeer stoezicht. Het gemeentebestuur, de politie en het openbaar ministerie heb ben overleg met elkaar gehad om te komen tot een gericht ver keerstoezicht en het stellen van prioriteiten. In het arrondise- ment Middelburg zijn Tholen en Middelburg aangewezen als proef gemeenten voor een geza menlijke aanpak van de ver keersveiligheid door bestuur, politie en justitie. Uit een onder zoek van de politie is gebleken dat in onze gemeente in 1978 op twee trajecten 70 ongevallen plaatsvonden door het onvol doende afstand houden en het niet verlenen van voorrang. Het gaat hier om de trajecten Schroeweg-Groenewoud-Tan- gent-St. Laurens en Blauwe- dijk-Poelendaelesingel-Koude- kerkseweg. Het al eerder ge noemde overleg heeft ertoe ge leid dat men met ingang van 1 september op deze routes een ge richt verkeerstoezicht uitoefent. Borden zijn geplaatst om bes tuurders opmerkzaam te maken op de actie. Ook is de nodige pu bliciteit verzorgd. Burgemeester en wethouders worden gevraagd Burgemeester en wethou ders hebben aan twee in stellingen toestemming ver leend de komende periode een huis-aanhuis collecte te houden. Prinses Beatrix Fonds t/m zaterdag 20 september. - Nierstichting Nederland van maandag 22 t/m zater dag 27 september. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verze gelde collectebussen. Wan neer gewerkt wordt met col lectezakjes, dient het verza melen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te wor den voor hun werkzaamhe den. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs en zijn verp licht dit op verzoek te tonen. voor de geplaatste borden een krediet van 3.200,- te verlenen. 80-296 Krediet voor bushalte plaatsen bij de begraafplaats aan de Segeerssingel. Er is op dit moment een slechte verbinding tussen de halteplaats van het openbaar vervoer aan de Kruitmolenlaan en de begraaf plaats. Om de afstand tussen bushalte en begraafplaats te verkleinen kunnen er twee nieu we bushaltes worden geplaatst aan de Segeerssingel. Aanleg van deze bushaltes betekent ook dat de bocht bij de aansluiting van de Segeerssingel met de Nieuw- landseweg wordt verruimd. In overleg met het Streekvervoer .Zuid-West-Nederland zijn geen bushokjes ontworpen. De Z.W.N. wil eerst bekijken hoeveel men sen er van deze haltes göbruik zullen maken. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het hiervoor benodigde krediet van 1.500,- beschikbaar te stellen. 80-297 Eervol ontslag van de heer B.H. Bongaards als directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst. De heer B.H. Bongaards heeft het college van b. en w. gevraagd hem met ingang van 1 januari 1981 ontslag te willen verlenen als directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Hierbij wil direc teur gebruik maken van de VUT-regeling. Omdat de heer Bongaards voldoet aan de eisen van deze regeling stelt het college van b. en w. de raad v,oor de heer Bongaards met ingang van 1981 eervol ontslag te verlenen. 80-290 Wijziging diverse rechts positieregelingen Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor di verse wijzigingen van rechtspo sitieregelingen voor het gemeen- tepersoneel vast te stellen. Dit aan de hand van ontwerp-be- sluiten. De wijzigingen zijn on der meer noodzakelijk omdat de Kindertoelageregeling voor het overheidspersoneel is vervallen. Ambtenaren ontvangen kinder bijslag nu van de Raad van Ar beid. 80-293 Vaststelling 66e wijziging van de Bezoldigingsverordening 1963 Het bestuur van de Werkplaat sen Walcheren heeft verzocht de Bezoldigingsverordening van de gemeente Middelburg op een aantal punten te wijzigen. Zo wil men onder meer in de bijlage waarin de salarissen van het personeel van de Werkplaatsen Walcheren wordt geregeld de benaming directie-secreta- ris/wnd. directeur te wijzigen in adjunct-directeur. Het college van b. en w. stelt de raad voor de 66e wijziging van de verordening vast te stellen. 80-301 Aanleg vierde sportpark In de vergadering van 8 decem ber 1978 besloot de raad tot de aanleg van een vierde sportpark aan de zuidzijde van het kanaal. Met de eigenaresse van een stuk grond ter grootte van 6.5. ha. is onderhandeld. De vraagprijs is echter dermate hoog dat dit vierde sportcomplex volgens b. en w. niet kan worden gereali seerd. Om toch zoveel mogelijk te kunnen voldoen aan de wens van de raad en de veldsportvereni- gingen is gezocht naar een alter natief op de nog resterende ruimte binnen het recreaties portpark. Burgemeester en wet houders vragen de raad in dit stadium eerst een principe uit spraak over de volgende drie punten: I. af te zien van de reali sering van een vierde sportpark. 2. op en bij geplande recreatie- sportpark het alternatieve sportpark aan te leggen. 3. een bestemmingswijziging van een gedeelte van het voor de uitbrei ding van de begraafplaats bes temde terrein voor te bereiden. 80-295 Afwijzing aanvraag om gemeentegarantie Een inwoner uit Hoogvliet wil in onze gemeente een woning kopen en heeft een verzoek ingediend om gemeentegarantie. Deze ga rantie van de gemeente is nodig om een lening te kunnen afslui ten voor de financiering van de aankoop. Het Bouwfonds Neder landse Gemeenten adviseert de lening niet te garanderen. Bij beoordeling van het verzoek is gebleken dat de financiële draagkracht van de aanvrager niet voldoende is. B. en w. stellen de raad voor het verzoek af te wijzen. 80-303 Eindrapporten distribu tie-planologisch onderzoek Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 80-294 Ontslag hoofdleidster openbare kleuterschool De Du- nenhof Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor mej. Y. Smit met ingang van 25 augustus j.l. eervol ontslag te verlenen als hoofdleidster van de openbare kleuterschool De Du- nenhof aan de Griffioenstraat. Met ingang van deze datum is mej. Smit werkzaam als hoofd leidster aan de openbare kleu terschool De Pierrot. 80-281 Medewerking voor het uitbreiden van een bergruimte in De Stromenwi jkschool De ruimte voor het opbergen van leermiddelen in De Stromen- wijkschool aan de Mastgatstraat is te klein. Een uitbreiding van deze ruimte is op een gemakke lijke manier te verwezenlijken door het ombouwen van een overtollige toiletgroep. Burge meester en wethouders stellen de gemeenteraad voor het bestuur van de Vereniging voor Christe lijk Onderwijs in Middelburg de nodige medewerking te verlenen voor het uitbreiden van de berg ruimte. 80-292 Krediet voor het aan schaffen van kasten t.b.v. De Ca- sembrootschool De gemeenteraad heeft in de vergadering van 21 mei 1979 be sloten de Vereniging voor Pro testants Christelijk Onderwijs in Middelburg medewerking te verlenen voor het kopen van een aantal losse bergkasten. Deze kasten zijn bestemd voor De Ca- sembrootschool aan de Zuidsin gel. Om de verleende medewer king te kunnen uitvoeren heeft het schoolbestuur nu om het be nodigde geld gevraagd. Burge meester en wethouders vragen de raad daarom een krediet van 12.303,80 beschikbaar te stellen. Uit dit-bedrag moeten ook de kosten betaald worden voor het treffen van een aantal voorzie ningen in de schoollokalen. Dit in verband met de aanschaf van de kasten. 80-280 Krediet voor de aanschaf van vloerbedekking en kasten voor de Prinses Ireneschool. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeente raad voor een krediet van 23.100,- te verstrekken voor het kopen van vloerbedekking en kasten voor de Prinses Irene school aan de Piet Heinstraat. In de vergadering van 3 juli 1978 besloot de raad reeds het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Christe lijke Scholen voor zwakzinnige kinderen op Walcheren mede werking voor de aanschaf van hulp- en leermiddelen te verle nen. 80-298 Goedkeuring jaarstukken 1979 van de Stichting Openbare Bibliotheek Middelburg Het bestuur van de Stichting V k A De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrij willigers in Middelburg is uit sluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180)-27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00-9.30 uur. Op deze dagen worden de maal tijden ook bezorgd. f Het menu voor de week van 22 t/m 27 september ziet er als volgt uit: maandag - gehakt, witlof, aard appelen dinsdag - karbonade, erwtjes, aardappelen woensdag - kuikenbout, appel moes, aardappelem donderdag - jachtschotel vrijdag - karbonade, tuinbonen, aardappelen zaterdag - nasi Openbare Bibliotheek Middel burg heeft de rekening van baten en lasten over het jaar 1979 en de balans per 31 december 1979 op gemaakt. De Wet op het Open bare Bibliotheekwerk geeft aan dat deze jaarstukken door de ge meenteraad moeten worden goedgekeurd. Het college stelt voor daartoe over te gaan. Verder wordt de raad gevraagd een aanvullende subsidie te verlenen in het exploitatietekort van de stichting over 1978 30.397,02) en 1979 50.627,76). 80-305 Subsidie Herdenking, Munt van Zeeland. De commissie Herdenking Munt van Zeeland van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der We tenschappen heeft een subsidie gevraagd van 2.500,- in de kosten verbonden aan de her denking van de oprichting van de Munt van Zeeland, vierhonderd jaar geleden. Het college van b. en w. stelt de raad voor de ge vraagde subsidie te verlenen in het exploitatietekort van de ex positie van munten, penningen, archivaria, boekwerken, teke ningen en voorwerpen van de Munt van Zeeland. 80-304 Subsidie voor weten schappelijk onderzoek stoffe lijke resten graaf Willem II De antropoloog dr. B.K.S. Dijk stra, auteur van het boek "Gra ven en Gravinnen van Holland", is van plan de stoffelijke resten van graaf Willem II, die in de Abdijkerk van Middelburg be graven zijn te onderzoeken. De kosten hiervoor worden geraamd op 2.000,- Alle overige kosten komen voor rekening van de on derzoeker zelf. Het college van b. en w. stelt de raad voor om een subsidie te verlenen echter onder de voorwaarde dat de rijks- en provinciale overheid ook elk Vt deel van de kosten voor hun re kening nemen. 80-300 Subsidie voor openings manifestatie rond Kinderboe kenweek 1980 De organisatoren van de Kin derboekenweek streven er naar de opening van deze manifestatie ieder jaar in een andere plaats te houden. Dit jaar is de keuze op Middelburg gevallen. De officiële opening vindt plaats op woens dag 1 oktober a.s. in de Burger zaal van het stadhuis. Tijdens de Kinderboekenweek, die duurt van 1-11 oktober vinden ook in Middelburg diverse activiteiten plaats. We noemen onder meer het project voor anderstaligen, lezngen, tentoonstellingen en wijkactiviteiten. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het bureau Collectieve Propaganda van het Nederland se Boek een subsidie te verlenen tot de helft van het geraamde te kort voor de openingsmanifesta tie. Dit echter tot een maximum van 10.000,- Rondvraag Sluiting De Koninklijke Oratorium- vereniging "Tot Oefening en Uitspanning" organiseert op zaterdag 18 oktober weer een najaarsconcert. Minder draagkrachtige Middel burgse inwoners kunnen tegen betaling van 0,10 hiervoor een kaartje kopen. Dit is mogelijk door een tes tamentaire regeling van de heer Bomme van de Broecke. De zogenaamde "dubbelt- jeskaarten" zijn verkrijg baar op woensdag 24 sep tember, tussen 14.00 en 15.00 uur, bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Vlasmarkt 6. woensdag 17 september, 20.00 •uur: "Kramer versus Kramer", film van Robert Benton, Entree tegen normale toegangsprijzen. "2001:A Space Odessey'! film van Stanley Kubrick. Entree! 4,- zaterdag 20 september, 21.00 uur: "East of Eden", film van Elia Kazan. Entree: 4,- dinsdag 23 september, 20.00 uur: "De Vader Abraham Show" m.m.v. Vader Abraham. De Twee Pinten, Mieke en het Vader Abraham Orkest. Kaarten a 15,— voor CJP/Pas 65 a 12,50 in voorverkoop bij "Uit in Zee land", Nieuwe Haven 41. Tel. (01180)-15256 ook op de avond van de voorstelling aan de zaal. woensdag 24 september, 20.00 uur: "Viva Europa", cabaretpro gramma door Sito Marijke Hoving. Kaarten 17,- voor CJP/Pas 65 a ƒ9,- in voorver koop bij "Uit in Zeeland", Nieu we Haven 41, tel. (01180)-15256 en op de avond van de voorstelling aan de zaal. tot vrijdag 26 september: Expositie etsen van leo van Vugt. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. de laad- en loszone in de Gra venstraat van de oostelijke zijde naar de westelijke te verplaat sen. b. de splitsing, Nieuwe Klevers- kerkseweg/Industrieweg aan te wijzen als voorrangssplitsing waarbij het verkeer op de Nieu we Kleverkerseweg voorrang heeft. Tegen deze besluiten kan men eventueel tot 27 september in be roep gaan bij de Kroon. Een be roepschrift moet worden gericht aan de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland te Middelburg. De verordening tot wijziging van de drank- en horecaverordening werd op 17 september 1979 door de gemeenteraad vastgesteld. Deze verordening, die 1 juli j.l. in werking trad, ligt tot 28 septem ber a.s. ter inzage op de afd. Al gemene Zaken in het stadhuis. Het is ook mogelijk de Verorde ning daar tegen betaling van de kosten te verkrijgen. De gemeenteraad stelde op 21 ja nuari j.l. de verordening gevaar lijke stoffen Middelburg vast. Binnen een termijn van drie maanden hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland geen bezwa ren ingediend. Tot 1 november ligt de verordening ter lezing op de afd. Alqemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en wethouders stelden op 24 juni j.l. dit bestem mingsplan vast. Het heeft be trekking op de uitwerking van de (globale) bestemming "kanto- rengebied" aan de Schroeweg. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben het plan op 2 sep tember j.l. goedgekeurd. Het vastgestelde plan en het goedkeuringsbesluit liggen ter inzage op de afd. Algemene Za ken in het stadhuis. tot maandag 29 september: Expositie werken van Willem Buijs. Geopend: dinsdag t/m za terdag van 13.00-17.00 uur en zondag van 14.00 - 17.00 uur. van zaterdag 20 september 16.00 uur tot zondag 26 oktober: Expositie werken van de Franse beeldhouwer Louis Molinari. Geopend: dinsdag t/m zaterdag van 12.00-17.30 uur en op af spraak. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend: donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. Doorlopende expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. In de leeshoek van het bureau Voorlichting in het stadhuis kunt U inzien: - de begroting van inkomsten en uitgaven voor de dienst van 1981 - de bijlagen behorende bij de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1981 met de bedrijfs- begrotingen. - de nota van wijzigingen van de ontwerp-begroting 1981 volgnr. 90-400 - de wensenlijst 1981 De begeleidingsbrief bij de be groting 1981 komt naar ver wachting 26 september a.s. uit. Daaruit zal duidelijk blijken dat het geen eenvoudige zaak is ge weest voor het komende jaar weer een sluitende begroting te krijgen. Daarover de komende weken in deze rubriek meer. En ook over de behandeling van de begroting door de gemeenteraad. De bij het bureau Voorlich ting nieuw binnengekomen folders! Het isoleren van pannen daken; De Wet gelijke behande ling van mannen en vrou- wem Middelburg' Monumenten in Frans, Duits en Engels liggen op de balie en zijn gratis af te halen. Bij de gemeentepolitie werden in de periode van 3 t/m 9 september de volgende gevonden voorwer pen aangegeven: - sleutels - Engels paspoort - leesbril met halve glazen - zilveren armband - bankbiljetten - gouden ring met inscriptie - plastic tasje V D met inhoud - zwart polstasje met inhoud - bruine portemonnee met in houd - India katoenen jas - herenhorloge - zwart tasje met inhoud - kinderjack - kinderwagendek van ribflu weel - kinderjack, zwemvestmodel. Gevonden dieren - rood/wit katertje van 6 maanden. Nadere inlichtingen over deze gevonden voorwerpen en dieren kunt u alleen op woensdag van 15.00 -17.00 uur en zaterdag van 19.00-20.00 uur krijgen bij het politiebureau, Achter de Hout tuinen 10. Telefonische inlichtin gen uitsluitend via nummer (01180)27251. Volgende week woensdag -24 september- vergadert de com missie Ruimtelijke Ordening om 19.30 uur in de maquettekamer van het stadhuis. Ongeveer twee dagen voordien is de agenda in te zien bij het bureau Voorlichting. De vergadering kan door be langstellenden worden bijge woond. De tot nu toe verschenen nota's over het welzijn in onze ge meente zijn voorzichtig uitgegeven. Verzoeken van verenigin gen en instellingen om meer dan vijf exemplaren konden, be houdens een enkele uitzondering, niet ingewilligd worden. Een te forse uitgave in de beginperiode bracht immers het gevaar met zich mee dat de voorraad zo snel zou zijn uitgeput, dat tegen een aantal aanvragers nee verkocht moest worden. Hoe dan ook, iedere belangstellende is van een minimum aantal exemplaren voorzien en nu is er nog een restant. Zolang de voorraad strekt kunt u bij het bureau Voorlichting in het stadhuis gratis afha len de (concept) "Doelstellingennota en Wensenplan" en de nota "Wegen naar Welzijn" met bijlagen. De nota "Laten we wel wezen" is uitverkocht. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt Poelendaelesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling. AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Reconstructie AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5