Beslissingen van de raad in woord en beeld Opgebroken - afgesloten IAATREGELE.I M IN TE ZIEN CULTURELE AGENDA U kunt zich nog opgeven als lid van de commissie specifiek welzijn Huis-aan-huis collecte Commissie huisvesting beperkt aan tal afspraken Alarmkreet spreeuwen klinkt deze week weer op Molenwater Informatie over gang van zaken crematorium Middelburg mogeli jk VERKEERS- Woensdag 3 september 1980 De Faam GFM EENTKL.UKK C l l. l l RFLF DIENST MIDDFI gemeente middelburg l/nno/ inUTinir QDIIDDICli factie bureau voorlichting VUUnLÊUn I lluÜönUDnlCIX stadhuis-lange noordstraat 1 Verbetering openbare verlichting Periode van 3 tot en met 10 september Een foto zegt meer dan duizend woorden i- sl Kleuterschool "De Dennenhof' moet blijven Openbare commissie vergadering Zeeuws Kunstenaars cen trum. Rijksarchief. Vleeshal. Jongerencentrum Midgard. Kuiperspoort. Galerie "Six and Six" St. Janstraat 41-43. Drank- en Horecaverorde- ning. Verordening gevaarlijke stof fen. Bouw expressieruimte Vormingswerk jonge volwassenen Meer fietsenrekken op het Damplein. ■fc# Tot 30 september a.s. Kort geleden hebt u in een ad vertentie van de gemeente Mid delburg kunnen lezen dat kandi daten voor het lidmaatschap van de commissie specifiek welzijn worden gevraagd. Er heeft zich inmiddels een aantal kandidaten aangemeld. Verdere gegadigden kunnen zich nog als commissielid aanmelden. Uw sollicitatie moet u richten aan fiet college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Lange Noordstraat I, 4331 CB. Zoals bekend zal deze commissie vanaf 1 januari 1981 het college van b. en w. gaan ad viseren over alle zaken op het terrein van het specifiek welzijn. Daarnaast gaat de commissie de planning en programmering voorbereiden. Ook heeft zij tot taak de wijze van inspraak met bevolking en instelling van het particulier initiatief te bepalen. De samenstelling van de com missie zal als volgt worden: -één wethouder (tevens voorzit ter) -vier raadsleden -vier niet-raadsleden De oproep geldt uitsluitend voor de niet-raadsleden. Van de kan didaten wordt wel verwacht, dat zij deskundigheid en/of belang stelling op het terrein van het specifiek welzijn bezitten. Eerst dan kun nen zij meewerken aan een goede uitvoering van de taken van de commissie. Inlichtingen worden graag gegeven door de chef van de afdeling Onderwijs c.a. tel. 26251, toestel 230 of bij toestel 332. Alarmkreet Het was vorig jaar voor het eerst dat de Plantsoenendienst ge bruik maakte van een geluids wagen die de alarmkreet van een spreeuw liet horen. Bovendien werd nog gewerkt met alarm pistolen en andere lawaai pro ducerende apparaten. Alles bij elkaar voldoende afschrikwek kend om de vogels te verjagen. Gezien het succes in 1979 wordt ook nu weer van deze methode gebruik gemaakt. De omwonen den zullen deze tijdelijke over last graag voor lief nemen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt Poelendaelesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling. AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Reconstructie Tel. (01180) 26251. Toestel 133 of 224. Golsteinseweg, waar dit jaar de verlichting zal worden verbe terd. Naast dit object besloot de raad geld beschikbaar te stellen voor verbetering van de openba re verlichting in de Stadhuis straat, Bachtensteene, de Lom bardstraat, op de Nieuwelandse- weg en op het fietspad Meiveld. De totale aanlegkosten bedragen 94.700,- Daarnaast kwam nog 5.300,- beschikbaar voor di verse kleine uitbreidingen. Bes teding van dit bedrag gebeurt in overleg met de commissie Ge meentebedrijven. Deze com mis- sie adviseerde ook aanpak van de andere objecten. In het investe ringsplan was met de benodigde 100.000,- reeds rekening ge houden. Burgemeester en wethou ders hebben aan twee in stellingen toestemming ver leend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden. Koningin Wilhelminafonds tot en met zaterdag 6 sep tember. Thuisfronten van maandag 8 september tot en met zater dag 13 september. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verze gelde collectebussen Wanneer gewerkt wordt met collectezakjes, dient het ver zamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebussen Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te wor den voor hun werkzaamhe den. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs en zijn verp licht dit op verzoek te tonen. In uitvoering In uitvoering verbouwingswerkzaamheden voorlopig onderdak bieden aan drie instituten. Het gaat hier om de Zeeuwse Dag -avondscholen- gemeenschap voor de dagmavo- havo volwassenen, het Vor mingswerk Jonge Volwassenen (VJV) met het daarbij be. horen de Alfabetiseringsproject en de Zeeuwse dependance van de Nutsacademie Rotterdam. Over de verdeling van de lokalen is na uitvoerig overleg overeenstem ming bereikt. Het blijkt echter wel nodig een extra ruimte voor expressie te bouwen ten behoeve van het VJV; Deze expressie ruimte word gedacht naast het v.m. gymnasium op de plaats waar zich nu nog een fietsenhok bevindt. De meerderheid van de raad was bereid het benodigde krediet te verlenen, de fracties van WD en SGP/RPF menen dat deze verbouwing in de bin nenstad niet juist is. Iedere woensdag spreekuur De commissie Huisvesting houdt iedere woensdagmorgen om elf uur spreekuur in het stadhuis. Daar kan men de woningaan- vraag toelichten en de nodige vragen stellen. De laatste tijd heeft men door de vele aanvra gen met lange wachttijden te maken. Om hier verandering in te brengen is besloten maximaal 15 afspraken te behandelen. Hierdoor komt de lunchpauze van u en de commissieleden wat minder in het gedrang. Het zal u bekend zijn dat alleen op af spraak gebruik kan worden ge maakt van dit spreekuur. Deze kan op woensdagmorgen vanaf acht uur gemaakt worden bij de bode(n) in het stadhuis tel. 26251. Als er 15 afspraken genoteerd zijn, is het maken van een af spraak niet meer mogelijk er moet dan een week gewacht worden. In bijzondere gevallen kan in nauw overleg met de se cretaris van de commissie afge weken worden van deze regel. Om vogels te verjagen De mensen die rond het Molen water wonen en de tijdelijke be woners van het Gasthuis moeten vandaag (woensdag) en morgen rekening houden met wat ge luidsoverlast. Lawaai, dat deze dagen om ongeveer half negen 's-avonds zal worden gemaakt door medewerkers van de ge meentelijke Plantsoenendienst Het doel van deze lawaai-actie ij het verjagen van de vele spreeu wen die op het Molenwater voor flink wat overlast zorgen. Indien nodig zal men ook op vrijdag de nodige activiteiten ontplooien. Succes Het is al vele jaren zo, dat in deze maanden duizenden spreeuwen de bomen op het Molenwater uitkiezen als overnachtings plaats. Met alle vervelende ge volgen van dien. Ook in de avonduren produceren deze op zichzelf best aardige diertjes hun uitwerpselen. Vooral bij regen levert dat stank op. Daarbij komt nog dat spreeuwen zich in het algemeen vrij luidruchtig ge dragen. Genoeg overlast dus om te proberen de vogels zo nerveus te maken dat zij een andere plaats om te overnachten opzoe ken. Bijvoorbeeld het park "Toorenvliedt" zaterdag a.s. AANVANGS DATUM De meeste leden van de Middelburgse gemeente raad hebben hun welverdiende "grote" vakantie erop zitten. De dames en heren raadsleden, die aan de vergadering van maandag 25 augustus j.l. deel namen waren duidelijk zichtbaar uitgerust en na men opgewekt weer vele beslissingen. We brengen er daarvan vier in woord en beeld. "De Zandhof" acht men uit het oogpunt van verkeersonveilig heid niet gewenst. Het laatste woord is nu aan de minister. Vandaag (woensdag 3 septem ber) vergadert de commissie Be zwaar- en Beroepschriften in het stadhuis. Behandeld wordt om: 16.00 uur: bezwaarschrift Werk groep Structuurschets Middel burg tegen weigering b en w de nota Natuur en Landschap be schikbaar te stellen. 16.30 uur: bezwaarschrift van de heer Midavaine tegen het verle nen van een vergunning voor het bouwen van een schuur aan de Koudekerkseweg 134. 17.00 uur: beroepschrift van de heer Aarnoudse tegen het wei geren van vrijstelling van de Bouwverordening en het weige ren van een bouwvergunning voor een erfscheiding op het per ceel L. van Hamelstraat 28. 17.30 uur: bezwaarschrift van de heer Harreman tegen het besluit tot weigering van subsidie voor de restauratie van de woning Oostkerkplein 13. U bent van harte als toehoorder welkom. Tot donderdag 4 september Expositie nieuwe keramiek van Duncan Wylie. Geopend: dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en 14.0 -17.30 uur. Zaterdag van 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. St. Pieterstraat 38 tot zondag 7 september: "Com nu met sang van soete to nen", tentoonstellin over Adriaen Valerius. Geopend: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. Zaterdag van 9.3 -12.00 uur. Zon dags gesloten. t/m 7 september: Flup en Ju be drijf. Geopend: dinsdag tot en met zaterdag van 13.00-17.00 uur. Zondag van 14.00-17.00 uur. 's Maandags gesloten. Vrijdag 5 september aanvang 21.00 uur. "Tokyo story", film van Yasujiro Ozu. Kaarten a 4,00 aan de zaal. Zaterdag 6 september aanvang 21.00 uur. "Uccellacci e Uccellini", film van Pier Paolo Pasolini. Kaarten 4,00 aan de zaal. Lange Noordstraat 56 en Gort straat 48 Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend: donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.0 uur. straks 60 fietsen kwijt. Het colle ge van burgemeester en wethou ders kwam met dit voorstel, om dat meerdere malen is gebleken dat er op het Damplein gebrek aan ruimte is voor het stallen van fietsen en bromfietsen. Met name ten hoogte van de bar "Caram bole". De benodigde parkeervak ken op het parkeerterrein kun nen gemakkelijk aan het geheel worden onttrokken. Voor auto's blijft voldoende ruimte om te parkeren over. De raad had geen moeite met het voorstel, zij het dan dat de SGP/RPF-fractie de rekken liever geplaatst zou zien bij de reeds aanwezige voorzie ningen op het plein. Kosten: 3.300,- Na het plaatsen van de fietsenrekken hebt u weer een reden temeer de binnenstad per fiets te bezoeken. Het gebouw aan de Latijnse Schoolstraat 10. vroeger was hier het gymnasium gevestigd, zal na het gereedkome. van een aantal Het gemiddeld aantal kleuters van de openbare kle terschool "De Dunenhof" aan de Grif fioenstraat 34 bedraagt over de jaren 1978 en 1979 minder dan 30. Ook dit jaar zal vermoedelijk dit getal niet gehaald worden. De Kle teronderwijswet geeft aan dat de gemeenteraad nu voor 1 februari 1981 een besluit tot op heffing van de school moe ne men. In bijzondere gevallen kan de minister van Onderwijs en Wetenschappen op verzoek van de raad toestaan de school voor een jaar of een gedeelte daarvan in stand te houden, verlenging is daarna mogelijk. Ook de Onder wijsraad speelt hierbij een rol. Het grootste deel van de ge meenteraad was van mening dat "De Dunenhof" moet blijven. De school vervul een belangrijke functie in het integratieproces kleuter- en lager onderwijs. Het is voor een goede gang van zaken op he scholenkoppel "De Dunen- hof'V'De Dunenburch" noodza kelijk de kleuterschool te laten voortbestaan. Verwijzing van de kleuters naar "De Westhof" en Hinderwet. De heer J. Matthijs Pottenmarkt 6 heeft een hinderwetvergunning aangevraag voor een mobiel fri- tuurbedrijf aan de Meanderlaan nabij de Roozenburglaan. In dit be drijf worden diverse elektro motoren gebruikt met een ver mogen zoals op de bij de aan vraag behorende stukken aan- gegeve,. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 5 september worden ingediend bij het gemeentebes tuur. Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken op een openbare zitting die dinsdag 26 augustus heeft plaats gevonden. Dat kon persoonlijk of door een gemachtigde gebeuren. Inwoners van de gemeente Middelburg hebben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoon lijk of een gemachtigde op de openbare zittin aanwezig zijn. Personen die niet in de gemeente wonen kunne volstaan met het tijdig indienen van een be zwaarschrift. De aanvraag met bijlagen en eventueel binnenge komen bezwaarschriften liggen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. De verordening tot wijziging van de drank- en horecaverordening werd op 17 september 1979 door de gemeenteraad vastgesteld. Deze verordening, die 1 juli j.l. in werking trad, ligt tot 28 septem ber a.s. ter inzage op de afd. Al gemene Zaken in het stadhuis. Het is ook mogelijk de Verorde ning daar tegen betaling van de kosten te verkrijgen. De gemeenteraad stelde op 21 ja nuari j.l. de verordening gevaar lijke stoffen Middelburg vast. Binnen een termijn van drie maanden hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland geen bezwa ren ingediend. Tot 1 november ligt de verordening ter lezing op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. het omkeren voor het verkeer op de kruising Groene Woud- Schroebrug-Blauwedijk in de richting van de Poelendaelesin- gel te verbieden. b. de laad- en loszones in de Sta tionsstraat op te heffen. c. een invalidenparkeerplaats aan te wijzen ter hoogte van Noordweg 64. d. voor de Gravenstraat, de laad- en loszone van de oostelijke zijde naar de westelijke zijde van de straat te verplaatsen. e. de splitsing van de Nieuwe Kleverskerkseweg met de In dustrieweg aan te wijzen als voorrangssplitsing waarbij het verkeer op de Nieuwe Klevers kerkseweg voorrang heeft. Tegen de besluiten a. en b. kan men eventueel tot 6 september in beroep gaan bij de Kroon. Tegen besluit c. tot 13 september en tegen de besluiten d. en e. tot 27 september. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Op vijf parkeervakken ten wes- Damplein komen drie fietsen- ten van de Graanbeurs op het rekken. In totaal kan men daarin Het is ons bekend dat er nogal wat mensen zijn, die aan de weet willen komen hoe de gang van zaken bij een crematorium is. Daarom zijn zaterdagmiddag a.s. tussen half twee en vier uur diverse deskundige mensen van de dienst Gemeentewerken in het Middelburgse crematorium aanwezig. Zij zullen op duide lijke wijze degenen die dan het geheel komen bezichtigen van tekst en uitleg voorzien. Over de mogelijkheid tot bezichtiging schreven wij vorige week al. Het crematorium vindt u op de Algemene Begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk.

de Faam | 1980 | | pagina 5