Reggae-festival in Schuttershof Inspraakronden streekplan Midden-Zeeland en Oosterschelde gaat binnenkort van start f ZAKENRUBRIEK Rabobank Q Groots handbaltoernooi met Europese topploeg Nationale recordwedstrijden zondag in Vlissingen-oost Kenneth Cooper test voor derde maal SPORTSCHOOL FELIX JANSSENS OOSTERSCHELDE ALS NA TUURGEBIED STA A T VOOROP :0':.WrtL 20 Autoverzekeringen zoek maar eens uit welke de beste is. Goud- en zilversmederij in Vlissingen geopend Een der sterkste handbaltoernooien van Volharding Kontaktavond Kynologenclub. Devotieprentjes in "De Schotse Huizen" Waeslandia kamerorkest speelt in Veere. Belgisch kamerorkest speelt in Veere. K.V. ONDO kreeg nieuwe trainingspakken ni'i t i\ v è-j. Woensdag 27 augustus 1980 De Vlissinger - De Faam De Middelburgse formatie Zapata. MIDDELBURG - In het cultureel centrum Schuttershof in Middelburg wordt op 29, 30 en 31 augustus een Reggae-festival onder naam "Roots to reggae" gehouden. Tijdens dat festival treden vier formaties op, die reeds hoge ogen gooide met hun muziek. Prominentste ensemble is ongetwijfeld de formatie Zulu-Sundjata uit Afrika. Acht leden van deze groep komen uit de republiek Guinea. De muziek van Zulu is gebaseerd op orginele expressie van ritmische dansmuziek, waarbij de oorspronke lijke functie van de communicatie in de muziek een belangrijk onderdeel vormt. Programma Augustus 29 14.00 Midnight Oil/ tuin. 16.00 Zulu/tuin. 17.00 Film /disco zaal. 18.00 Zapata/grote zaai 19.00 Dancing/disco zaal. 22.00 Roots tot Reggae/grote zaal. Augustus 30 14.00 Zulu/tuin 16.00 Oshama/tuin 17.00 film /disco zaal. 18.00 Midnight Oil/café 18.00 Dancing/disco zaal. 20.00 Zapata/grote zaal. 22.00 Radio opname door de VPRO Black Star Liner met Dave van Dijk. Roots tot Reggae/grote zaal. Augustus 31 14.00 Midnight Oil/tuin 15.00 Zulu/tuin 16.00 Reggae Jam Session 17.00 Film/Disco zaal 18.00 Dancing/disco zaal. 19.00 Oshama/café 20.00-2.00 Roots tot Reggae. Regelmatig maakte deze groep toernees door verschillende West-Europeese lan den. Een andere groep die veel belangstelling verdient is Oshame uit Jamaica. Het land waar de reggae-muziek meer bete kent dan swingen en vergetelheid. Reg gae is voor de vele arme Zuid-Ameri- Zulu. kaanse bewoners een middel om hun dagelijkse leed aan de orde te stellen. Ook Oshama maakte verschillende mu zikale reizen door West-Europa De groep Midnight Oil uit Engeland met Julius Green uit Memphis-Tennes see heeft eveneens een reputatie, die al- leszinds rechtvaardigd er hoge ver wachtingen van te koesteren. Julius Een thuiswedstrijd speelt de jonge Mid delburgse formatie Zapata. Het reper toire bestaat voornamelijk uit zelfge schreven werk waaruit duidelijk de voorkeur blijkt voor Latijns-Ameri kaanse jazz en Molukse muziek. Dat laatste is vrij duidelijk met zes Moluk- kers in de groep. Met uitzondering van de Middelburgse formatie traden de groepen eerder op tijdens een reggae-festival in Paradiso in Amsterdam. Green met Midnight Oil. Dat doet de Rabobank voor u. De Rabobank zet u op het goede spoor. Zéér belangrijk daarbij is, dat onze experts alléén bemiddelen en er geen belang bij hebben een "eigen" merk aan te prijzen, 'n Objektief advies dus. Laat voor de zekerheid uw héle verzeke ringspakket eens door ons bekijken. Gratis hoor, dus wat let u V LISSIN GES - Henk en Ingrid van der Kooy openden zaterdag aan de Schermin- kelstraat te 1 lissingen hun goud- en zilversmederij. De nieuwe winkel bestaat eigenlijk uit twee gedeelten. Het voorste deel toont een unieke collectie gouden en zilveren ringen, kettingen, armbanden en broches, alles met smaak uitgestald in de glazen vitrinesDe I presentatie is bijzonder apart en afgestemd op het strandleven. De met zorg gekozen kunstvoorwerpen worden tussen zand. schelpen en strandstoeltjes op een leuke manier gepresenteerd. De achterste helft van de winkel is ingericht als werkplaats. De bezoekers kunnen gemakkelijk zien hoe het echtpaar Van der Kooy (zij leerden elkaar kennen op de M TS voor goudsmeden te Schoonhoven) hun werk verricht. Het is mogelijk om aan de hand van een ontwerp van de klant een kunstvoorwerp van goud of zilver te laten maken. Ook voor reparaties kan men bij Henk en Ingrid van der Kooy goed terecht, want zij hebben al een jarenlange ervaring in dit vak en ook voor juweliers verzorgen zij regelmatig herstelwerkzaamheden. Hoewel de collectie niet alledaags is. is er toch gezorgd dat er voor ieders beurs iets aanwezig is. Er wordt geen imitatie verkocht in de nieuwe goud- en zilversmederij. Op de openingsdag gaven talrijke bloemstukken het geheel een feestelijk tintje. GOES-Grootste trekpleister tijdens het international Clarc-toernooi, dat zondag en maandag in sporthal "De Bevelanden" in Goes wordt gehouden, is ongetwijfeld de Poolse hand balploeg Pogon. Pogon brengt maar liefst negen spelers mee die tot de vaste kern van het nationale teani behoren. Vooral de keeper van de Poolse ploeg Mieczystaw Wojczak geniet met zijn 78 wedstrijden voor het Poolse team een grootse reputatie. Hoe sterk Polen in de internationale handbalwereld staan bleek tijdens de Olympi sche Spelen toen zij net niet voor een medaille in aanmerking kwamen en op de vierde plaats eindigden. Met veel belangstelling kan overigens ook gekeken worden naar de demon stratie wedstrijd, die Pogon maandag 1 september tegen het voltallige Neder landse team speelt. "Het is voor de eer ste keer dat de Nederlandse A-selectie in Zeeland speelt", vertelt de heer H. Ne- lise. secretaris van de afdeling Zeeland van het Nederlands handbalverbond. Op diezelfde dag speelt het Zeeuwse damesteam legen het uit de eredivisie gedegradeerde Ancora uit Rotterdam. In de Nederlandse selectie speelt onder meer de Zeeuwse handbalkeeper (te- qenwoordig D.W. Hermes uit Den Haag) Ron de Jonge. Bewonderenswaardig is dat een kleine vereniging als Volharding uit Goes, or ganisator van dit toernooi, zo'n uitste kende ploegen bij elkaar heeft gekregen. Volharding heeft slechts vijftien spelen de leden, een aantal dat door het Ne derlands handbalverbond als minimum MIDDELBURG - De Kynologenklub Zeeland houdt donderdag 28 augustus een kontaktavond, waarbij de Belgische dierenarts Dr. Luc Janssens een lezing met dia's zal houden over "Homeopat hie en Acupunctuur", Tevens worden op de^e avond de diplo ma's club AA uitgereikt. De avond begint om 19.30 uur in de Vroone te Kapelle. wordt gesteld om als vereniging te kun nen worden ingeschreven. Naast de Poolse ploeg speelt de dit jaar naar de eredivisie gepromoveerde Swift uit Roermond. Sasja uit Wilrijk België en een niet te onderschatten Nederlands militair team. In de andere poul zijn eveneens een aantal grote verenigingen ondergebracht. Lintfort uit Duitsland mag daarin als favoriet worden gelipt. Trainer-speler van de Duitse ploeg is de Nederlander Paul Schuurkes, die ooit tot de vaste Nederlandse selectie behoorde. In dat zelfde team Ben Bouwer, die maandag tijdens de demonstratiewedstrijd tussen de Poolse ploeg en het Nederlandse team de nationale driekleur verdedigt. In diezelfde poul ook het Zeeuwse team, dat onder de bezielende leiding van trainer-coach Cees de Ridder uit Vlis singen zich zeker niet zonder meer uil het veld laat spelen. Het Fameuze Vlug en Lenig uit Geleen werd eveneens in deze poul ingedeeld. Het programma van deze grootse hand- balhappcning ziet er als volgt uil: Zondag 3 augustus: 09.30 uur Lintfort - Zeeuws Team 10.00 uur Sasja - Pogon 10.35 uur Vlug en Lenig - Olse Merksem 11.10 uur Swift - Ned. Militair Team. 11.42 uur Zeeuws Team - Olse Merksem 12.15 uur Vlug en Lenig Lintjort 12.50 uur. Sasja - Swift 13.21 uur Ned. Militair Team - Pogon 13.54 uur Olse Merksem - Lintfort 14.27 uur Zeeuws Team - Vlug en Lenig 15.00 uur Swift - Pogon 15.33 uur Ned. Mil. Team - Sasja Rond 16.00 de finale tussen de als tweede geeindigde in poule A en B en aansluitend de finale tussen de winnaars van heide pouts. Maandag speelt het Zeeuwse damesteam tegen Ancora uit Rotterdam. Aanvang van deze demonstratiewedstrijd is 18.45 uur. Aansluitend aan deze wedstrijd speelt het Nederlands herenteam rond 20.15 uur tegen de Polen. Vlissingen - De sportvereniging Zeeland Sport organiseert op dinsdag 2 septem ber voor de derde maal een Kenneth Cooper Test. Op de Vlissingse sintel- baan kan iedereen vanaf 18.10 uur pro beren een zo'n groot mogelijke afstand af te leggen in 12 minuten tijd. De lopers krijgen na afloop een diploma, waarop vermeld de afgelegde afstand tot op 25 meter nauwkeurig. Tevens wordt een Tel. 01193-345 b.g.g. 01650-35548 CURSUSSEN SEPTEMBER JUDO: Vlissingen. Middelburg, Goes. Yerseke. Nieuwdorp JIUJITSU: Vlissingen DAMESCONDITIETRAINING: Vlissingen, Middelburg, Goes Inl. en aanm. tel. 01193-345 b.g.g. 01650-35548 ranglijst samengesteld met alle afgelegde afstanden. Deze ranglijst kan tijdens de K.M.S.- cross op zaterdag 18 oktober in het Nol- lebos te Vlissingen afgehaald worden. Inschrijven voor de Cooper Test kan men op dinsdag 2 september in het clubhuis van Zeeland Sport vanaf 17.50 uur. De kosten voor deelname aan hel even ement bedragen 2 gulden per persoon. De Kenneth Cooper test is een uit Amerika overgewaaide loop om op be trekkelijk eenvoudige wijze te kunnen afleiden of men al of niet een goede conditie bezit. Kenneth Cooper is een Amerikaanse arts, die op wetenschap pelijke basis onderzocht heeft, wanneer men in goede conditie is en hoe men dit kan testen. Zo voerde hij een 12 minu ten-loop in en gaf in erbij behorende tabellen de afstand aan voor de mate vim conditie die men bezit. In deze ta bellen is een onderscheid gemaakt tus sen mannen en vrouwen en zijn z.e aan gegeven in verschillende leeftijdsgroe pen. VEERE- Vanaf 26 augustus tot en met 12 september is in "De Schotse Huizen" in Veere de tentoonstelling "Het He melse Prentenboek" te bezichtigen. De ze tentoonstelling geeft in een 350-tal devotie- en bidprentjes een beeld van de ontwikkeling van deze prentjes sinds de 17e eeuw en van de grote verscheiden heid in onderwerpen. De prentjes vormen een onderdeel van de collectie van het Rijksmuseum "Het Catharijne Convent" te Utrecht en de tentoonstelling werd samengesteld door de tentoonstellings dienst van de dienst verspreide kijkscol- lecties van het ministerie van CRM. Devotieprentjes zijn reeds zeer oud. In de 14e eeuwse levensbeschrijvingen van kloosterlingen komen ze vaak ter spra ke. De vervaardiging geschiedde binnen de kloosters. Pas in de 15e en 16e eeuw wordt de ver vaardiging over genomen door niet- kloosterlingen en ontwikkeld zich een levendige handel in deze prentjes. De VEERE - Het Waeslandia kamerorkest van de stad St. Nicolaas speelt op zater dag 20 augustus om 20.00 uur in de Grote Kerk van Veere. Het orkest speelt wer ken van Corelli, J. S. Bach, Kerstens en Mozart. Het Kamerorkest van de stad St. Niklaas is gegroeid uit de orkesttraditie die reeds vele jaren aan de Stedelijke Muziekaca demie van Sint-Niklaas bestond, onder de naam van Waeslandia kamerorkest. In 1979 reorganiseerde de huidige di recteur van de Muziekacademie van Sint Niklaas, de heer Frans Truyts, pro fessor aan het Koninklijk Conservato rium te Brussel en aan het Lemmens Instituut te Leuven, het orkest. VEERE - Het kamerorkest "Musica Aeternauit het Belgische Edegem onder leiding van Ernest Maes geeft op zater dag 23 augustus een concert in de Grote Kerk van Veere. Aanvang van dit concert is 20.00 uur. Tijdens dit concert worden werken uit gevoerd van Corelli, Mozart (Kleine Nachtmusik), Grieg en Van der Eyken. "Musica Aeterna" is samengesteld uit drie eerste violen, drie tweede violen, twee altviolen, twee celli en één contra bas. Hel kan eventueel aangevuld wor den met clavecimbel en fluit. Het orkest werd opgericht in 1975 door Ernest Maes en enkele vrienden-musici, met als doel het rijke kamerorkestre pertoire vreugdevol te beoefenen. Vrij snel mochten zij tol hun grote voldoe ning naast radioprodukties, ook hun medewerking verlenen aan talrijke pu blieke conconcerten te Eeklo, Mechelen. Luxemburg en Waalwijk. centra waar deze kunst bloeide waren onder meer, Gent, Brugge en Utrecht. Later wordt Antwerpen het centrum. De oudste vorm van het devotie prentje kennen we uit schilderijen van Robert Campin en Quinten Metsys. De prenten werden of bewaard in kerkboeken of aan de wand bevestigd. In de loop van de 17e eeuw ontwikkeld zich het z.g. bidprentje, een prentje ter nagedachtenis aan een overledene. Hoewel de prentjes de grootste bloei en verspreiding kennen binnen het Rooms Catholicisme, heeft een vorm van het devotie prentje zich weten te handhaven in het reformatiorische milieu. Men denke aan de kerkeboek prenten van Jantje de Prentenknipper, die op Zuid- Beveland werkzaam was in de eerste helft van de 19e eeuw, en aan de prentjes die werden en worden uitgereikt aan scholieren in het Christelijk Lager On derwijs en op Zondagsscholen. Openingstijden:Ma. Hm Vrijdag: 10.00 - 12.30 13.30-17.00 uur. Za. 14.00-17.00 Het provinciaal bestuur van Zeeland zal dit najaar inspraakronden organiseren over de inrichting en het beheer van de Oosterschelde en over het voorontwerp streekplan Midden-Zeeland. Drie overwegingen hebben er toe geleid de twee inspraakprocedures waar mogelijk te combineren. De Oosterschelde behoort voor een deel tot het streek- plangebied Midden-Zeeland, vele inwoners zullen voor beide onderwerpen belangstel ling hebben en ongeveer in dezelfde periode moeten in beide gevallen de nodige besluiten worden genomen. Twee brochures - samenvattingen van de beleidsnota Oosterschelde en van het voorontwerp streekplan - zullen bij de inspraak de gewenste basisinformatie verschaffen. De oplage is respectievelijk 10.000 en 5.000 exemplaren. De inspraakronden beginnen met der tien voorlichtingsbijeenkomsten op Walcheren, de Bevelanden, Schouwen- Duiveland en Tholen in september. Tij- VLISSINGEN - Motoren met supersnelle startsnelheden beheersen op zondag 31 augustus het gezicht van de Europaweg in Vlissingen-oost. Op deze nu stilaan ber oemde sprintstrip wordt dan de enige nationale sprintrecorddag op de mijl (402 meter) gehouden, georganiseerd door de motorsportvereniging De Uitlaat. Aan de start verschillende nationale en internationale beroemdheden. Vooral de 3000 cc motoren bieden spektakel van de bovenste plank. Henk Vink, im porteur van Kawasaki speelt daarbij de belangrijkste rol. Hij zal ongetwijfeld de grootste kanshebber zijn on het bes taande record van Ton Pels (9.72) te breken. Maar ook de steeds sterker rij dende fabriekscoureur Cees van Don gen met zijn supersonische Honda kan in het Sloegebied voor verrassingen zorgen. Cees van Dongen. Slechts een streng geselecteerde groep rijders mag meedoen aan de recordpo gingen. De toelaatbare eis is namelijk dat men sinds de vorige recorddag een tijd moet kunnen rijden die binnen de tien procent van het staande record ligt. Aanvang van de sprintwedstrijden is 10.00 uur. Vanaf die tijd kunnen de rij ders zich classificeren voor de recordpo ging, die vanaf 12.00 uur wordt gereden. dens deze bijeenkomsten zullen de ge dachten en inzichten over de toekomst van de Oosterschelde door middel van een diaserie worden verduidelijkt. Voor het geven van informatie zijn beschik baar functionarissen van de provinciale planologische dienst en de Sios (Synt- hesegroep inrichtingsalternatieven Oos terschelde). De bedoeling is dat in de maanden ok tober en november gespreksgroepen (van tien tot vijftien personen) in vele plaatsen in Midden-Zeeland en op Schouwe-Duivcland en Tholen de on derwerpen bespreken. Elke gespreks groep krijgt een gespreksleider en een rapporteur. In Midden-Zeeland zullen twee soorten groepen worden gevormd: alleen voor de Oosterschelde én voor beide zaken. In het laatste geval zal het voorontwerp streekplan de hoofdmoot vormen. De inspraakgroepen hebben tot 1 december de gele9enheid hun mening te geven. Eén maand eerder sluit de ter mijn waarbinnen verenigingen, organi saties en instellingen kunnen reageren. De kosten van de beide inspraakproce dures zullen 203.000,— bedragen. De Zeeuwse staten hebben op 2 juli dit be drag beschikbaar gesteld. De inspraak Midden-Zeeland betreft de tweede ron de; de eerste ronde werd in 1979 gehou den naar aanleiding van de uitgang spunten en doelstellingen voor het streekplan. Aanvragen voor brochures en opgaven voor de gespreksgroepen kunnen worden gericht aan het bureau voorlichting van de provincie in Mid delburg. Oosterschelde In 1976 besloot het kabinet - onder goedkeuring van de Tweede Kamer - tot de bouw van een pijlerdam in de monding van de Oosterschelde in plaats van vol ledige afsluiting van de zeearm van de Noordzee. In september 1977 stelden gedeputeerde staten van Zeeland de Stuurgroep Oosterschelde in met de op dracht de mogelijkheden te onderzoeken voor de inrichting en het beheer van de Oosterschelde. In de stuurgroep zijn vertegenwoordigd het rijk, de provincie Zeeland, de dertie gemeenten rond de Oosterschelde, de waterschappen rond de zeearm en de provincie Noord-Bra bant. In 1979 heeft de stuurgroep de z.g. Ver kenningsnota - een tussentijdse rappor tage - naar buiten gebracht, in juni j.l. is de nota "De Oosterschelde, een over zicht van de beleidsmogelijkheden" ge presenteerd. In deze nota - waarvan de eerder genoemde brochure een samen vatting geeft - is een hoofddoelstelling geformuleerd waaruit een zekere ran gorde volgt voor de verschillende activi teiten in het gebied van de Oosterschel de. Op de éérste plaats staal ook voor de toekomst het functioneren van de Oos terschelde als natuurgebied. Visserijac tiviteiten (vooral de mossel- en oester cultures) zijn toelaatbaar voor zover de ze niet van nadelige invloed zijn op de natuur. Andere activiteiten als recreatie en scheepvaart zullen op hun beurt de natuur en de visserij niet mogen aantas ten. De voorrang die aan de natuur wordt gegeven houdt ondermeer in dat wat er nog aan schorren aanwezig is niet verder mag afnemen als gevolg van menselijk handelen. De betekenis van de schorren, slikken, platen en inlagen voor de vogels moet behouden blijven. Dat zal beper king van de toegankelijkheid met zich meebrengen. Ter verzekering van de toekomst van de schelpdierencultures worden bepaalde gebieden gereserveerd. De verwachting is dat enkele oude percelen als gevolg van veranderingen in het stroompatroon en het aanbod van voedsel ongeschikt zullen worden voor het gebruik. Waar en in welke mate dat zal gebeuren is nu nog niet te zeggen. De reservering van de gebieden houdt in dat niet zullen worden toegestaan ont wikkelingen. die het toekomstige ge bruik als "schelpdiereópcrceel" onmo gelijk maken. Bijzonder belangrijk punt in het hoofdstuk recreatie is het aantal ligplaatsen van pleziervaartuigen. Een eerste globaal onderzoek heeft tot de conclusie geleid dat een maximaal aan tal nieuwe ligplaatsen voor jachten van 1.500 uit een oogpunt van zorg voor de natuur nog wel mogelijk zou kunnen zijn. De beleidsnota geeft zes mogelijk heden voor de spreiding van deze 1.500 over het Oostcrscheldegebied. In de beleidsnota zijn nieuwe voorzie ningen voor het sportduiken, het sport- duiken en de oeverrecreatie zoveel mo gelijk geconcentreerd bij de bestaande en de mogelijk nog aan te leggen jachtha vens. Tot 1985 - het jaar waarin de storm vloedkering gereed zal zijn - zal een zeer terughoudend beleid moeten worden gevoerd: uitvoering van allerlei plannen zal niet of nauwelijks worden toeges taan. Tussen 1985 en omstreeks 1990 hopen de plannenmakers te kunnen na gaan of en in hoeverre de veronderstel lingen over de gevolgen van de vermin derde getijwerking juist zijn geweest. De uitkomst zal van doorslaggevende bete kenis voor de vraag of meer plannen tot uitvoering kunnen worden gebracht. Over de verwezenlijking van plannen na het jaar 1990 doet de beleidsnota geen uitspraken. Omstreeks dat jaar moet worden nagegaan of een algehele aan passing van het plan noodzakelijk zal zijn. De voorlichtingsbijeenkomsten streek plan Midden-Zeeland en Oosterschel de op Walcheren. Aanvang van de bij eenkomsten 20.00 uur. Maandag 1 september: Middelburg (Concert- en gehoorzaal, ingang Verwerijstraat). Dinsdag 2 september: Vlissingen (Open Hof, Alex. Gogel- weg, Paauwenburg). Woensdag 3 september: Oostkapclle (sportzaal De Halve Maan, Torenstraat 35). 0 -m hwp W .MM MIDDELBURG - Alle spelers van het eerste team van de korfbalvereniging ONDO uit Sint-Laurens kregen verleden week een nieuwe sportuitrusting, bes taande uit trainingspak en sporttas, aan geboden. De aanbieding vond plaats in Taveerne Lubercquo aan de Turfkaai te Middelburg. De sportuitrusting is een uitgesteld jubileumgeschenk. Tijdens de viering van hel 25-jarige bestaan van ONDO, in mei van dit jaar, beloofden de Het twaalftal van ONDO in de nieuwe uitrusting. eigenaars van de Taveerne Lubercquo - Will en Lizette Minnaar- dal ze als juju- bileumgeschenk trainingspakken wilden geven. De overhandiging werd bijgewoond door het voltallige bestuur van ONDO en een groot aantal spelers. Midden-Zeeland Het voorontwerp streekplan Midden- Zeeland is in juli gepubliceerd. Het is gemaakt op basis van de eerder versche nen nota over de doelstellingen en uit gangspunten en er is rekening gehouden met de uitkomsten van de daarover ge geven inspraak en met andere ontvangen reacties. Aan de inspraak hebben ruim 400 inwoners van Midden-Zeeland in bijna dertig gespreksgroepen deelgeno men. In het algemeen kan worden gezegd dat de gedachte van economische groei uit het van 1968 daterende streekplan in het voorontwerp voor het nieuwe streekplan is losgelaten. Zo moet bij het schappen van werkgelegenheid eerst en vooral worden gekeken naar de behoefte daar aan bij de huidige bevolking in het ge bied: industrievestigingen die de nood zaak van de komst van veel mensen van buiten het gebied met zich zouden mee brengen worden op deze wijze voorko men. Verder dient de vestiging van mensen in Midden-Zeeland die hier niet werken zoveel mogelijk te worden be perkt. Ook op hel gebied van de recreatie wordt een terughoudend beleid voor gesteld. Zeker in het kustgebied van Walcheren zijn verdere uitbreidingsmo gelijkheden voor de verblijfsrecreatie beperkt. Waar ze nog wel bestaan is concentratie rond de dorpen en bij al aanwezige complexen gewenst. Ter ont lasting van het drukke kustgebied zijn twee nieuwe z.g. concentratiepunten voor dagrecreatie aangegeven en wel aan de grens van het streekplangcbied (oostelijk deel Zuid-Beveland) en op de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde. Na de gereedkoming van de weg over de pijlerdam (enkelbaans autoweg) zal de bestaande verbinding op Walcheren tussen Vrouwenpolder en de aansluiting met rijksweg A 58 het verkeer hoogst waarschijnlijk niet meer kunnen ver werken. Over een tracé voor een nieuwe weg dan wel verbetering van de huidige verbinding wordt geen uitspraak ge daan: de studies daarover gaan begin nen.

de Faam | 1980 | | pagina 7