Strook langs Schroeweg raakt aardig vol r*? M IN TE ZIEIT Opgebroken - afgesloten Streekplan Midden-Zeeland/Oosterschelde in de inspraak IAATREGELEN1 CULTllÜLE AGENDA Nieuw puntenstelsel voor huurkamers Huis-aan-huis collecte VERKEERS- Woensdag 27 augustus 1980 De Faam Bouwactiviteiten in volle gang Openbare commissie vergaderingen 1 sept. a.s.: Verfijnde waardering Verkeer en uitbreiding stad Voorlichting in Middelburg Meer informatie (JVV Hinderwet Drank- en Horecaverorde- ning. Verordening gevaarlijke stof fen. Belangstellenden kunnen crematorium Middelburg bekijken Zeeuws Museum Zeeuws Kunstenaars centrum Rijksarchief Vleeshal Rijksarchief St. Janstraat 41-43 Galeries "Six and Six" Periode van 27 augustus t/m 3 september Vorige maand (9 juli) is aan de Buitenrustlaan een showroom meubelzaak van Jakobsen Eu ropa Meubel geopend door de wethouder voor economische aangelegenheden de heer A. Bergshoeff. Zoals u wellicht hebt gezien vinden in deze omgeving nog meer bouwactiviteiten plaats. Daarover willen wij u in dit ar tikel wat meer informeren. De "Kantorenstrook" tussen de Schroeweg-Segeerssingel-Bui- tenrustlaan en de Vrijlandstraat maken deel uit van het bestem mingsplan "Dauwendaele II". Verscheidenheid vorm en kleur De eerste bouwactiviteiten startten in de zomer van 1979. Jakobsen Europa Meubel liet, als eerste in dit plan een showroom meubelzaak bouwen. Zoals ge zegd, is dit nieuwe pand dat een totale oppervlakte heeft van 4500 m2, onlangs geopend. Het heeft naast de begane grond nog twee etage's met een totale hoogte van 10m. Alle in dit "Kantorenge- Vandaag (woensdag 27 augustus) kunt u twee openbare commis sievergaderingen in het stadhuis bijwonen. We noemen ze even. - Openbare Orde en Veiligheid om 16.30 uur in de b. en w. -kamer - Ruimtelijke Ordening om 19.30 uur in de maquetteka mer. De week daarop kunt u de vol gende vergaderingen van raadscommissies verwachten: - Gemeentewerken op maan dag 1 september om 19.30 uur in de b. en w. -kamer - Bezwaar-en Beroepschriften op woensdag 3 september. Be handeld wordt om: 16.00 uur -bezwaarschrift We kgroep Structuurschets Middel burg tegen weigering b. en w. de nota Natuur en Landschap be schikbaar te stellen. 16.30 uur -bezwaarschrift van de heer Midavaine tegen het verle nen van een vergunning voor het bouwen van een schuur aan de Koudekerkseweq 134 17.00 uur-beroepschrift van de heer Aarnoudse tegen het wei geren van vrijstelling van de Bouwverordening en het weige ren van een bouwvergunning voor een erfscheiding op het per ceel L. van Hamelstraat 28. 17.30 uur -bezwaarschrift van de heer Harreman tegen het besluit tot weigering van subsidie voor de restauratie van de woning Oostkerkplein 13. U bent van harte als toehoorder welkom. bied" nog te bouwen panden zul len eveneens de hoogte van 10 m t.o.v. de Schroeweg niet mogen overschrijden. De showroom geeft van buiten hoofdzakelijk' een bruin/grijs-achtige kleur te zien. Dit komt omdat men voor een groot gedeelte de muren/wanden in plaatstaal van deze kleur heeft uitgevoerd. De ontsluiting voor gemotoriseerd verkeer zal vanaf de Buitenruststraat plaats vin den aangezien uitritten op de Schroeweg tussen de spoorwego vergang en de Vrijlandstraat ongewenst zijn. Door het toepassen van verschil lende materialen voor de andere kantoren zal, als het gehele plan volgebouwd is, een verscheiden heid aan vorm en kleur te zien zijn. Geheel in overeenstemming met de variaties in de Edelste- nenbuurt, het woongebied waar over wij u enkele weken geleden melden. Op de foto ziet u de bouwvorde- ringen van de Walcherse Bouw Unie. Deze bouwt in opdracht van Hopman Beheer uit Zoeter- meer, met o.a. een vestiging in Middelburg, een kantoor met een vloeroppervlakte van 780 m2. Het geheel telt twee bouwlagen en wordt naast rode steen (begane grond) met veel glaswerk opge trokken. Voor dit gebouw hebben zich twee gegadigden gemeld. Het zijn de PTT en de bedrijfs vereniging voor detailhandel. 'V rawwi ambachten en huisvrouwen (DETAM). Ook zichtbaar zijn de bouwwerkzaamheden voor het Accountants- en Administratie kantoor Visser en Rijkse, nu nog gevestigd aan de Seisdam. Het Architecten- en Ingenieursbu reau Pennink heeft hiervoor het ontwerp gemaakt. Het nieuwe kantoor van Visser en Rijkse zal voor de 23 medewerkers een hele verbetering geven. In het nieuwe pand dat begin volgend jaar op geleverd zal worden komt be duidend meer ruimte. Een voor deel is ook dat er op eigen terrein voor zo'n 24 auto's parkeerruimte zal zijn. Naast dit gebouw komt nog een kantoor voor het Inge nieursbureau Bravenboer en Scheers. Dit bureau heeft hiervoor een perceel grond van 1600 m2 aan gekocht en men is begonnen met het maken van een voorlopig schetsplan. Er zijn nog bespre kingen gaande met gegadigden voor de overige percelen grond. Op de hoek Schroeweg/Vrij- landstraat zal binnenkort gestart worden met de bouw t van een motel. Het geheel is een ontwerp van het Architectenbureau Gruisen b.v. uit Terneuzen. Door de komst hiervan zal het aantal slaapplaatsen in Middel burg aanzienlijk worden uitge breid. Zo het zich nu laat aanzien komen er 48 kamers met elk twee bedden. Hiervan worden twee kamers aangepast voor gehandicapten. Er zullen twee grote en kleine vergaderzalen komen. Het res taurant en een bar worden on dergebracht in een zeshoekige bouwvorm. Daarnaast komt ook nog een ontspanningszaal in het motel. Alhoewel het nu nog niet hele maal zichtbaar is, van enkele kantoren is alleen maar een te kening aanwezig, hebben wij u met dit artikel wat inzicht willen geven over de bouwactiviteiten aan de Schroeweg. Een nieuw puntenstelsel voor de waardering van verhuurde ka mers en etages zal 1 september a.s. in werking treden. Staatsse cretaris Brokx van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening kwam hiertoe op advies van de werkgroep Kamerhuren. De verwachting is dat het uitge breidere waarderingssysteem een goede mogelijkheid biedt de bestaande kwaliteitsverschillen bij verhuurde kamers en etages beter tot uitdrukking te brengen. Bepaald is dat de huurcommis- sies het nieuwe stelsel zullen toepassen op de geschillen die op de ingangsdatum aanhangig zijn en waarover nog niet is beslist. Dat houdt in de praktijk in, dat de huurprijswijzigingen, die de verhuurder 1 juli a.s. wil laten ingaan, met het nieuwe stelsel in overeenstemming moeten zijn. Naast zaken die voor het wonen het meest van belang zijn, vindt u in het puntenstelsel ook factoren die juist het wonen in niet zelf standige woonruimten meer of minder aantrekkelijk maken. Er komt een meer verfijnde waar dering van de grootte van de ka mers en de eventuele eigen keu ken. Zo ook voor de verwar mingsmogelijkheden, de kook gelegenheid en al dan niet met anderen te delen sanitaire voor zieningen. Van het totale punten aantal dat hiervoor te vergaren is, kunnen weer punten worden afgetrokken als er sprake is van ernstige gebreken, zeer geringe vloeroppervlakte, volledig ont breken van strookvoorzieningen, sterk verwaarloosd onderhoud, te grote gehorigheid, ongunstige ligging van de kamer, gebrek aan uitzicht of overlast vanuit de woonomgeving. De aftrek kan echter nimmer verder gaan dan de helft van het aantal positieve punten dat aan de woonruimte kan worden toegekend. In het nieuwe stelsel is een lijst opgenomen van ernstige gebre ken die gevaar kunnen opleveren voor de veiligheid en de gezond heid van de bewoners. Voorbeel den: het ontbreken van stromend water, gas of elektriciteit, vocht- doorslag of schimmel, gebrek aan ventilatiemogelijkheden of het niet hebben van een afsluitbare toegang. Het volledige waarderingsstelsel van kamers en andere niet zelf standige woonruimten kunt u afhalen bij het bureau Voorlich ting in het stadhuis. Burgemeester en wethou ders hebben aan één instel ling toestemming verleend de komende periode een huishuis-aan-huis collecte te houden: Koningin Wilhelminafonds van maandag 25 augustus t/m zaterdag 6 september. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzgel- de collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collectezakjes, dient het ver zamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te wor den voor hun werkzaamhe den. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs en zijn verp licht dit op verzoek te tonen. ook voorlichtingsbijeenkomst in Middelburg Het provinciaal bestuur van Zeeland brengt dit najaar het voorontwerp streekplan Mid den-Zeeland en de beleidsnota Oosterschelde voor een ieder in de inspraak. U kunt gaan mee praten over de verschillende mogelijkheden die in de Ooster- scheldenota worden aangegeven voor de inrichting en het beheer van deze zeearm. Ook is uw me ning van belang over de grote lijnen voor de verdere inrichting van Walcheren en Noord-en Zuid-Beveland, zoals opgenomen in het voorontwerp van het streekplan. Woningbouw, wege naanleg, recreatiemogelijkheden en de ontwikkeling van de land bouw worden daarin onder meer behandeld. Op diverse plaatsen in de provincie worden voorlich tingsbijeenkomsten gehouden en zal men trachten gespreksgroe pen te vormen. Ook in Middel burg en wel op maandag 1 sep tember a.s. Daarover straks meer. Eerst echter aandacht voor een aantal onderwerpen uit het streekplan, die met name voor Middelburg van belang zijn. De verbinding tussen Vrouwen polder en rijksweg 58, de "dam- menweg" genoemd, speelt een rol bij de uitbreidingsmogelijkhe den van Middelburg. Op een kaartje in het gratis ver krijgbare informatieboekje over het streekplan zijn drie moge lijkheden voor deze weg aange geven. Mogelijkheden die overi gens al geruime tijd in discussie zijn. Gedacht wordt aan het handhaven van de bestaande verbinding door de stad via Seis- plein, tangent Stationsbrug en Schroeweg; een dammenweg- zuid die het kanaal ten zuiden van Middelburg kruist of een dammenweg-noord die het ka naal ten noorden van de stad kruist. De verkeersbelasting op het Seisplein en de kanaalbrug- gen vormt het grootste knelpunt. Een dammenweg noord of zuid vermindert het verkeer over de bruggen echter met hoogstens 20 procent of anders gezegd een vijfde deel. Zo is uit een voorlo pige studie gebleken. Bijna de helft van het verkeer dat van de bruggen gebruik maakt rijdt tussen de Middelburgse wijken heen en weer. Er zal nog heel wat gestudeerd moeten worden-en dat kost tijd-voordat een oplos sing voor de verkeersproblemen ter tafel kan komen. In het streekplan wordt dan ook alleen maar aandacht besteed aan de drie varianten en is geen oplossing te vinden. Wel komt in het plan de wens naar voren bij verdere studies eveneens de mogelijkheden voor een betere doorstroming van het verkeer op de huidige verbinding en enige minder ingrijpende nieuwe trajecten te betrekken. Uitbreiding De mogelijke uitbreiding van de stad komt ook in het streekplan aan de orde. Vijf mogelijke groeirichtinge zijn bestudeerd. Voorlopig gaat de voorkeur uit naar een uitbreiding van de woonbebouwing in de richting van Sint Laurens, aansluitend aan de wijk Klarenbeek. Het silhouet van Middelburg en het open grasland ten noorden en westen van de gemeente blijven dan het beste gespaard. Het kiezen van deze oplossing heeft bovendien het voordeel dat alle varianten voor de dammen weg mogelij blijven. Zoals gezegd vindt ook in Mid delburg een voorlichtin bijeen komst plaats. Deze wordt maandag 1 septem ber a.s. om 20.00 uur gehouden in de Concert-en Gehoorzaal. De ingang aan de Verwerijstraat zal geopend zijn. De informatie die u daar krijgt wordt onder meer verduidelijkt met dia's. Tevens zal men u daar vertellen hoe u kunt meepraten en mee denken over de inhoud en de be tekenis van het streekplan en de Oosterschelde-nota. Gespreksgroepen Bij voldoende belangstelling worden gespreksgroepen ge vormd. De groepen die uit zo'n 10 a 15 personen zullen bestaan 'krijgen een gespreksleider en een rapporteur toegewezen. De groe pen zullen in oktober en novem ber enige malen 's-avonds bij eenkomen. Er komen gespreks groepen die alleen de Ooster schelde zullen behandelen, an dere groepen zullen praten over beide plannen. Het streekplan zal daar echter de grootste aandacht krijgen. Voor deelname aan een gespreksgroep moet u zich voor 20 september a.s. opgeven bij het bureau Voorlichting van de pro vincie Zeeland, postbus 6001 4330 LA in Middelburg. Bellen kan ook. Tel. (01180) 27351, toestel 226. Het bureau Voorlichting van de provincie wil u graag ook nader informeren over de inspraak procedure. Gratis brochures over beide plannen zijn eveneens daar verkrijgbaar. Vraag die in ieder geval even aan. Wij adviseren u ook eens een kijkje te nemen in de informa tiestand die staat opgesteld in de openbare bibliotheek. Daar vindt u ook de officiële nota's om in te zien. v..k 4 MENU TAFELTJE DEKJE" De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie van Vrijwil ligers in Middelburg is uitslui tend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de war me maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180- 27537 kunnen maaltijden besteld wor den op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 1 tot en met 6 september ziet er als volgt uit: maandag - gehakt, witlof en aardappelen. dinsdag - carbonade, doperwten en aardappelen woensdag - jachtschotel donderdag - goulash, doperwten en rijst. vrijdag - rundvlees, spruitjes en aardappelen zaterdag - wat de pot schaft. De heer J. Matthijs, P ttenm rkt 6 heeft een hinderwetvergunning aangevraagd voor een mobiel frituurbedrijf aan de Meander laan nabij de Roozenburglaan. In dit bedrijf worden diverse elek tromotoren gebruikt met een vermogen zoals op de bij de aan vraag behorende stukken staat aangegeven. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 5 september worden ingediend bij het gemeentebes tuur. Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken op een openbare zitting die dinsdag 26 augustus heeft plaats gevonden. Dat kon persoonlijk of door een gemachtigde gebeuren. Inwoners van de gemeente Middelburg hebben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoon lijk of een gemachtigde op de openbare zitting aanwezig zijn. Personen die niet in de gemeente wonen kunnen volstaan met het tijdig indienen van een be zwaarschrift. De aanvraag met bijlagen en eventueel binnengekomen be zwaarschriften liggen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. De verordening tot wijziging van de drank- en horecaverordening werd op 17 september 1979 door de gemeenteraad vastgesteld. Deze verordening, die 1 juli j.l. in werking trad, ligt tot 28 septem ber a.s. ter inzage op de afd. Al gemene Zaken in het stadhuis. Het is ook mogelijk de Verorde ning daar tegen betaling van de kosten te verkrijgen. De gemeenteraad stelde op 21 ja nuari j.l. de verordening tot wij ziging van de verordening ge vaarlijke stoffen Middelburg vast. Binnen een termijn van drie maanden hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland geen bezwa ren ingediend. Tot 1 november ligt de verordenin ter lezing op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. voor de Markt, op het plein voor het stadhuis een baan voor busverkeer en (brom)fietsver- keer aan te wijzen. Een parkeer verbod in te stellen aan de noordwestelijke zijde, vanaf de voetgangersoversteekplaats over een afstand van 12 meter in de richting van de Vlasmarkt. b. tegenstrooms f ietsverkeer in te voeren in Lange Noordstraat, Hofplein en Wagenaarstraat. Daarom is het noodzakelijk om: - een parkeerverbod in te stellen op enkele gedeelten in die stra ten. - op het Hofplein het parke ren uitsluitend toe te staan in de vakken op het parkeerterrein. - ter hoogte van het postkantoor een laad-en loszone aan te wij zen. c. het Koorkerkhof aan te duiden als doodlopende weg. d. het omkeren voor het verkeer op de kruising Groene Woud- Schroebrug-Blauwedijk in de richting van de Poelendaelesin- gel te verbieden. e. de laad- en loszones in de Sta tionsstraat op te heffen. f. een invalidenparkeerplaats aan te wijzen ter hoogte van Noordweg 64. g. voor de Gravenstraat, de laad- en loszone van de oostelijke zijde naar de westelijke zijde van de straat te verplaatsen. h. de splitsing van de Nieuwe Kleverskerkseweg met de In dustrieweg aan te wijzen als voorrangssplitsing waarbij het verkeer op de Nieuwe Klevers- kerksweweg voorrang heeft. Tegen de besluiten a., b, en c, kan men eventueel tot 30 augustus in beroep gaan bij de Kroon. Tegen de besluiten d. en e. tot 6 septem ber en tegen besluit f. tot 13 sep tember en tegen de besluiten g. en h. tot 27 september. Beroep schriften moeten worden gericht aan de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland te Middelburg. zaterdag 6 september a.s. Het is al weer bijna twee jaar geleden dat het Crematorium Middelburg officieel werd geopend. Belangstellenden konden toen het gehele complex bekijken. Vele honderden mensen maakten van deze mogelijkheid ge bruik. De belangstelling bleef echter bestaan en op een zaterdag in het najaar van 1979 werd het crematorium weer opengesteld voor bezichtiging. En nog steeds komen bij de gemeente ver zoeken binnen om de ruimten van dit gebouw te mogen zien. Het college van burgemeester en wethouders heeft daarom besloten zaterdag 6 september a.s. tussen 13.30 en 16.00 uur nogmaals het Crematorium Middelburg op de Algemene Begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk open te stellen voor bezichtigin Deskundige begeleiding is aanwezig. GEMEENTELIJKE M OJLTURFLE DIENST tot vrijdag 29 augustus: "Terug naar het eiland", 20 min. film over Walcheren voor de oorlog, na het bombardement, de overstroming en de wederop bouw. Voorstellingen maandag t/m vrijdag om 11.00 uur, 14.00 en 15.00 uur. Tevens voor scholen en groepen op aanvraag het gehele jaar door. tot maandag 1 september: Tentoonstelling "Het ornament in de 18e eeuw". Geopend: maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. tot donderdag 4 september: Expositie nieuwe keramiek van Duncan Wylie. Geopend: dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en 14.00-17.30 uur. Zaterdag van 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Te vens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. St. Pieterstraat 38 tot zondag 7 september: "Com nu met sang van soete to nen", tentoonstelling over Adriaen Valerius. Geopend: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. Zaterdag van 9.30-12.00 uur. van 29 augustus t/m 7 september: Flup en Ju bedrijf. Geopend: dinsdag tot en met zaterdag van 13.00-17.00 uur. Zondag van 14.00-17.00 uur. 's Maandags ge sloten. St. Pieterstraat 38. tot en met 6 september: "Com nu met sang van soete to nen", Adriaen Valerius. Geo pend: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Zaterdag van 9.30-12.30 uur. Zondags gesloten. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend: donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. cdn Lange Noordstraat 56 en Gort straat 48 Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. Gevonden voorwerpen. Bij de gemeentepolitie wer den in de periode van 6 t/m 12 augustus de volgende ge vonden voorwerpen aange geven: - zilverkleurige armband met balletjes - 4 onderbroeken - Frans paspoort - VVV-geschenkenbon - diverse sleutels - tas met zwemgoed - diverse voorwerpen ge vonden bij Trefcenter w.o. betaalpassen, legitimatiebe wijs, filter lens fototoestel. - portemonnee - damesvest - 2 portemonneetjes met in houd - damesjas - opvouwbare paraplu - leren laarzen - bankpas - kindertasje met poppetje - zakje met oorbellen - kinderjas. Gevonden dieren - papegaai In de periode van 13 tot en met 19 augustus werd eveneens een aantal voorwerpen aangegeven. - diverse sleutels - riem - mapje met 3 Eurocheques. - fototoestel - plastic zak met spijkerbroek - knipportemonnee - mapje met travellercheques - leefnet - portefeuille met Engels rijbe wijs en Eng. cheque - herenbril - zak met kleding - hamer - leren jack - portemonnee met inhoud Gevonden dieren - jong konijn - bruine poedel - zwart-wit konijntje - aangereden kat, wit-grijs. Nadere inlichtingen over deze gevonden voorwerpen en dieren kunt u alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en op zaterdag van 19.00-20.00 uur krijgen bij het politiebureau, Achter de Hout tuinen 10. Telefonische inlichtin gen uitsluitend via nummer (01180)27251. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt Poelendaelesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling. AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Reconstructie AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5