De populaire raadsagenda - M IN TE ZIEN ATREGELEN Opgebroken - afgesloten Sport- en Spelinstuiven Huis-aan-huis collecte. CULTURELE AGENDA VERKEERS- Woensdag 20 augustus 1980 De Faam Voor vergadering maandag 25 augustus a.s. wmmmmm In "De Kruitmolen" Hinderwet Drank- en Horecaverorde ning. Verordening gevaarlijke stof fen. GEMEENTELIJKE 'M CULIUREl F. DIENST MIDDFI BURG mtÊtÊttÉ&rnm VERSCHILLENDE WIJKEN EN DORPEN VAN MIDDELBURGtot za terdag 23 augustus: DOCUMENTATIECENT RUM ZEEUWS DELTA- GEBIEDAbdij li tot vrijdag 22 augustus: VLEESH ALtot maandag 25 augustus: ZEEUWS MUSEUMtot vrijdag 29 augustus: tot maandag 1 september: ZEEUWS KUNSTENAARS- CENTRUMtot donderdag 4 september: RIJKSARCHIEFst. Pieter straat 38 ST. JANSTRAAT 41- GALERIES "SIX AND SIX Lange Noordstraat 56 en Gortstraat 48 Periode 20 augustus - 27 augustus m De vakantie zit er voor velen van ons weer op. Zo ook voor de meeste leden van de gemeenteraad. De eerstvolgende raadsvergadering vindt dan ook weer plaats op maandag 25 augustus a.s. om 14.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Hieronder vindt u de agenda in verkorte en populaire vorm. De volledige raadsvoorstellen liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. De raadszitting kan worden bijgewoond vanaf de publieke tribune. Vaststelling notulen raadsver gadering 30 juni 1980 80-266 Mededelingen en ingeko men stukken. 80-251 Benoeming raadslid tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Het raadslid, de heer A.H. Ka mermans, verzoekt het college hem te benoemen tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. De Heer Kamermans zal slechts van de bevoegdheid als amtenaar van de burgerlijke stand gebruik maken in gevallen van huwelijkssluiting van bloed en aanverwanten tot en met de 3e graad. Burgemeester en wethou ders stellen de raad voor hiermee in te stemmen. 80-267 Voorziening in de vacatu re van hoofdleidster aan de openbare kleuterschool "De Du- nenhof". Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 80-234 Goedkeuring verordening tot wijziging van de drank- en horecaverordening Middelburg. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-250 Uitname 650 m2 grond, gelegen nabij de Ver- werijstraat uit de algemene dienst en inbreng bij het grond bedrijf. Het college van b. en w. stelt de raad voor, overeenkomstig de voor hen ter inzage gelegde ont- werp-besluit, de percelen uit te nemen uit de algemene dienst en in te brengen bij het grondbe drijf voor een bedrag van 32.500,- 80-275 Aankoop 5.63.00 ha, bouw grond, gelegen op de hoek Bos- schaartsw.eg/Mannezeesewater- gang. Het college van b. en w. stelt de raad voor in te stemmen met de aankoop van een perceel grond gelegen in het bestemmingsplan "Buitengebied". Het betreft een perceel bouwgrond aan de Bos- schaartsweg (voorheen Schroe- weg) en de Mannezeesewater- gang. Het perceel grond zal onder andere kunnen dienen als zgn. "compensatiegrond". Met de ei genaar is overeenstemming be reikt over de aankoopprijs. 80-276 Verkoop panden Wage- naarstraat 2 en 4 en Hofplein 20/22. Zoals u wellicht bekend zal zijn is de schorsing van de bouwver gunning voor de restauratie en uitbreiding van de panden Wa- genaarstraat 2 en 4 en Hofplein 20/22 door de voorzitter van de Raad van State opgeheven. Hierdoor kan de verkoop van de panden aan de Stichting Pen sioenfonds Van Gelder Papier in Amsterdam doorgang vinden. Het college stelt de raad voor tot verkoop van de genoemde pan den over te gaan overeenkomstig het ontwerp-besluit. Deze ligt voor de raadsleden in de zgn. ge sloten trommel. 80-255 Vaststellen exploitatie- opzet Herenstraat/ Sint Jan straat e.o. De exploitatie-opzet van het bestemmingsplan "Heren- straat/St. Janstraat e.o." is in ju ni j.l. vernieuwd opgesteld. De berekening is een herziening van de economische planindicatie van 1 februari 1977. Voor de raadsleden ligt de exploitatie- opzet met bijbehorende uitgifte- kaart in de zgn. gesloten trom mel. Het college stelt de raad voor deze exploitatie-opzet vast te stellen. 80-231 Beschikbaar stellen aan vullend krediet voor bouwrijp- maken Dauwendaele II. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 80-248 Aanschaf afstandsmeter voor bureau Landmeten van de dienst Gemeentewerken. Het bureau Landmeten wil overgaan tot de aanschaf van een elektronische afstandsmeter (ta- chymeter). De landmeter is met deze tachymeter in staat de juiste ligging van een punt op te meten of uit te zetten zonder meetband. Druk bereden straten en kruis punten kunnen hierdoor, zonder levensgevaar, opgemeten wor den. Deze methode van meten geeft een besparing van rond 25% op het veldwerk van de meet- ploeg. Het college stelt da raad voor het benodigde krediet van 60.000,- beschikbaai* te stellen voor de aanschaf van de tachy meter. 80-249 Aanschaf tweedehands tractor Het werken met de graafmachi ne op de algemene begraafplaats levert onoverkomelijke proble men op. De tractor waarop de graafmachine is gemonteerd, is te licht om hiermee op verant woorde wijze graafwerkzaam heden te verrichten. In een kort tijdsbestek hebben zich enkele kleine persoonlijke ongelukken voorgedaan. Het college vreest dat bij voortgezet gebruik van de tractor ernstige persoonlijke on gelukken niet zijn uitgesloten. Burgemeester en wethouders stellen de raad dan ook voor om een krediet van 21.840,- be schikbaar te stellen voor de aan schaf van een tweedehands trac tor. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de begro tingswijzigingen overeenkom stig de ontwerpen vast te stellen. 80-256/257 Vaststelling 53e en 54e begrotingswijziging dienst 1980 (verwerking gemeentelijke voorjaarsnota 1980. Het college van b. en w. stelt de raad voor de begrotingswijzigin gen overeenkomstig de ontwer pen vast te stellen. 80-244 Vaststellen van een ve rordening op de heffing en in vordering van een bouwgrond- belasting voor onroerend goed in het bestemmingsplan Klaren- beek III. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-254 Afwijzing aanvraag om gemeentegarantie. Door een inwoner van de ge meente Nijmegen is voor de aan koop van een woning in Middel burg een aanvraag ingediend gfpii Mmmmm 80-273 Beroep tegen weigering van het verplaatsen van een fri teskraam. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorvoorstel nog niet beschikbaar. 80-247 Aanleg riolering gedeelte Langevielesingel. De panden Langevielesingel 10, 14 en 16 zijn nog niet aangesloten op een riool. Het college wenst, mede op aandringen van het Waterschap Walcheren, de lo zing via septictanks op het pol derwater te beëindigen en aan te sluiten op een rioolwaterafvoer. Het college van b. en w. stelt de raad voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. 80-274 Beschikbaar stellen kre diet voor het plaatsen van 9 bloembakken in het winkelcen trum "Dauwendaele". Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 80-230 Stallingsmogelijkheden voor fietsen op het Damplein. Reeds meermalen is gebleken, dat er op het Damplein aan de kant van de Graanbeurs behoef te bestaat aan stallingsmogelijk heden voor (brom)fietsen. B. en w. stellen de raad voor om ten westen van de Graanbeurs drie fietsenrekken te plaatsen, waar in totaal 60 fietsen kunnen wor den geplaatst. Hierdoor zullen vijf parkeervakken voor auto's komen te vervallen. B. en w. stellen de raad voor om in te stemmen met dit plan en hier voor een krediet van 3.300,- te verlenen. 80-246 Kredietaanvraag voor het plaatsen van parkeermeters op het Damplein en op de Dam. Op het Damplein en op de Dam voor de panden 33-35 resp. 2-4 zijn door het wegvallen van de voor die panden ingestelde laad- en loszones een zestal parkeer plaatsen vrijgekomen waarbij geen parkeermeter is geplaatst. Omdat de parkeermeters uit voorraad/magazijn leverbaar zijn is alleen een krediet nodig voor het plaatsen van de meters. Het college stelt de raad voor het hiervoor benodigde krediet van 1.020,- te verlenen. 80-277 Verplaatsen parkeerme ters Gravenstraat. Het college van b. en w. stelt de raad voor te besluiten tot ver plaatsing van de in de Graven straat aanwezige parkeermeters naar de westelijke zijde van de rijbaan. Deze maatregel is nodig omdat het college onlangs heeft besloten de rijrichting in de Gravenstraat te wijzigen en éénrichtingsver keer in te stellen in de richting van de Zusterstraat. 80-233 Beschikbaarstellen kre diet t.b.v. de tweede fase van de renovatie parkeerterreinen op de sportcomplexen Nadorst en Nas- saulaan. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 80-263/265 Vaststelling 160e be grotingswijziging 1979, alsmede 55e en 56e begrotingswijziging 1980. voor gemeentegarantie. Het be middelend orgaan de Stichting de Eigen Woning adviseerde de gevraagde garantie niet te verle nen. Burgemeester en wethou ders stellen de raad hiervoor voor het verzoek af te wijzen. 80-278 Vaststelling intergemeen telijk beleidsplan drug-hulpver- lening. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-243 Beschikbaarstellen kre diet van 100.000,- voor verbe tering van de openbare verlich ting. Voor de verbetering van de openbare verlichting is dit jaar in het investeringsplan een be drag van 100.000,- opgenomen. De straten waar de dienst Ge meentebedrijven de verbeterin gen zal gaan uitvoeren zijn: fiet spad Meiveld, Stadhuisstraat, Bachtensteene, Lombardtstraat, Nieuwlandseweg en de T- kruising Prooyenseweg/Gol- steinseweg. Verder worden er nog diverse kleine uitbreidingen verwacht. Het college van b. en w. stelt de raad voor in te stemmen met bovenstaande plan en hiervoor het krediet beschikbaar te stel len. 80-232 Vaststelling wijziging ve rordening op de inrichting en het bestuur der Godshuizen Middel burg. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 80-269 Ontwerp-begroting 1981 van het overlegorgaan van de Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. Het college van b. en w. stellen de raad voor akkoord te gaan met de ontwerp-begroting 1981 van het overlegorgaan van de Stichting R.P.C.Z. 80-258 Instandhouding openbare kleuterschool "De Dunenhof". Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de minister van Onderwijs en Wetenschap pen te verzoeken de openbare kleuterschool :"De Dunenhof", Griffioenstraat 34, na 1 januari 1981 in stand te laten houden. Ondanks het feit dat het aantal kleuters minder is dan in de Kleuteronderwijswet is voorge schreven. 80-271 Krediet voor het aanbren gen van een hekwerk rondom de zandbak van de openbare kleu terschool "De Kleuterhof". Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een krediet van 9.000,- beschikbaar te stellen voor het plaatsen van een spijlen-hekwerk met gaas ron dom de zandbak van de school. Gebleken is dat de zandbak van de openbare kleuterschool regel matig wordt vervuild. Om deze vervuilingen in de toekomst zo veel mogelijk te voorkomen moet bovenstaande maatregelen wor den genomen. Deze zijn reeds eerder t.b.v. andere kleuterscho len getroffen en effectief geble ken. 80-259 Beschikbaarstellen kre diet voor de aanschaf van een diaprojector met diverse toebe horen voor de o.k.s. "De Woelige Werf". Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-260 Krediet voor de eerste in richting van de derde klas van de kleuterschool van de stichting "Vrije School Zeeland". Vorig jaar heeft de raad besloten medewerking te verlenen aan het bestuur van de Stichting "Vrije School Zeeland" voor de uitbreiding van de kleuterschool met een derde klas. Het school bestuur vraagt nu om het beno digde geld voor de aanschaf van meubilair, ontwikkelingsmate riaal, hulpmiddelen en schoolbe- hoeften. Het college van b. en w. vraagt de raad hiervoor een kre diet van 11.750,- te verlenen. 80-252 Medewerking gevraagd voor het aanschaffen en aan brengen van buitenzonwering t.b.v. de "Stromenwijkschool". Het bestuur van dê Vereniging voor Christelijk Onderwijs in Middelburg vraagt om mede werking voor het aanschaffen en aanbrengen van buitenzonwe ring voor de "Stromenwijk school" aan de Mastgatstraat. Burgemeester èn wethouders stellen de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. 80-253 Medewerking gevraagd voor de aanschaf van een kleio- ven t.b.v. de "Stromenwijk school". Het college van b. en w. stelt de raad voor aan het bestuur van de Vereniging voor Christelijk On derwijs in Middelburg de ge vraagde medewerking voor het aanschaffen van een kleioven t.b.v. van de onder dit bestuur staande Stromenwijkschool" voor g.l.o. te verlenen. 80-270 Vaststelling vergoedingen vakonderwijs aan de besturen van scholen voor bijzonder bui tengewoon onderwijs over het jaar 1979. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-261 Verzoek om medewerking voor de vervanging van de ver warmingsradiator in de werk ruimte van de conciërge van de "Driestromenschool". Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-262 Verzoek om medewerking voor de aanschaf van twee cas setterecorders t.b.v. de "Dries tromenschool" voor kinderen met leer- en opvoedingsmoei lijkheden. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-268 Beschikbaarstellen kre diet voor aanvullende eerste in richting school voor praktische vorming (V.B.O.M.L.K.). Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een krediet van 9.100,- te verlenen voor de In sporthal "De Kruitmolen" aan de Kruitmolenlaan wordt bin nenkort gestart met wekelijkse sport- en spelinstuiven voor vol wassenen. Deze instuiven kun nen door iedereen, die geïnteres seerd is in een paar uur per week plezierig bezig zijn met diverse spel- en sportvormen, worden bezocht. Op het programma staat onder meer volleybal, zaalhoc key, badminton, tennis, basket bal enz. Men is beslist niet verplicht aan al deze activiteiten deel te nemen. Het is namelijk zo dat in de sporthal tegelijkertijd op ver schillende plaatsen wordt ges peeld. Iedereen kan dus zelf zijn of haar keuze bepalen en over stappen naar een ander spel. De sport- en spelinstuiven staan onder leiding van het zeer erva ren Vliegend Rekreatie Team van de Zeeuwse Sportraad. Op welke dagen en tijden? Met ingang van 1 september wordt begonnen met maandaga- vondinstuiven. De activiteiten vinden dan plaats van 21.00 tot 23.00 uur (vanzelfsprekend staat het een ieder vrij eerder te stop pen). Na afloop kan in de kantine nog wat worden nagepraat. De kosten bedragen 2,50 per per soon per avond. Voor mensen die niet in de avonduren kunnen sporten, heeft de gemeente Middelburg met de Zeeuwse Sportraad in stuiven op de woensdagmorgen georganiseerd van 10.00-11.00 uur. De eerste instuif vindt plaats op 10 september en per ochtend dient 1,50 per persoon betaald te worden. aanvullende eerste inrichting van de school voor praktische vorming (V.B.O.-M.L.K.) 80-245 Rentevergoedingen we gens niet-tijdige betaling van kosten. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 80-272 Krediet voor het bouwen van een expressieruimte bij het pand aan de Latijnse School straat 10-12. De raad heeft 21 januari j.l. be sloten een krediet beschikbaar te stellen voor het weer gebruiks- gereedmaken van het schoolge bouw aan de Latijnse School straat 10-12. Na het gereedkomen van de noodzakelijke werk zaamheden ligt het in de bedoe ling in dit gebouw een drietal in stituten te huisvesten. Met be trekking tot de indeling is na uitvoerig overleg met de 3 insti tuten overeenstemming bereikt. Gebleken is dat bij het gebouw een extra ruimte moet worden gebouwd, die als expressieruimte t.b.v. het Vormingswerk voor Jonge Volwassenen (een van de 3 instituten) zal worden ingericht. Het plan, een tekening en de ra ming van de kosten liggen voor de raadsleden in de zgn. gesloten trommel. Het college vraagt de raad het benodigde krediet te verlenen. Rondvraag. De heer J. Matthijs, Pottenmarkt 6 heeft een hinderwetvergunning aangevraagd voor een mobiel frituurbedrijf aan de Meander laan nabij de Roozenburglaan. In dit bedrijf worden diverse elek tromotoren gebruikt met een vermogen zoals op de bij de aan vraag behorende stukken staat aangegeven. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 5 september worden ingediend bij het gemeentebes tuur. Mondelinge bezwaren kan men kenbaar maken op een openbare zitting die dinsdag 26 augustus om 16.30 uur plaats vindt in het stadhuis. Dat kan persoonlijk of door een gemachtigde gebeuren. Inwoners van de gemeente Middelburg hebben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoon lijk of een gemachtigde op de openbare zitting aanwezig zijn. Personen die niet in de gemeente wonen kunnen volstaan met het tijdig indienen van een be zwaarschrift. De aanvraag met Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. voor de Nieuwe Haven -het parkeerverbod op te heffen dat gold van 15 juni tot 1 septem ber vanaf de Stadsschuur over een lengte van 30 meter in ooste lijke richting tussen 10.00-16.00 uur. -een laad- en loshaven aan te wijzen voorlangs de percelen 35 t/m 45 van maandag t/m zater dag van 8.00-18.00 uur. -een fietsstrook aan te geven voor beide zijden, -een inhaalverbod in te stellen voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzonde ring van motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen dan 16 km. per uur. b. voor de Markt. -op het plein voor het stadhuis een baan voor busverkeer en (brom)fietsverkeer 'aan te wij zen. -een parkeerverbod in te stellen aan de noordwestelijke zijde, vanaf de voetgangersoversteek plaats over een afstand van 12 meter in de richting van de Vlasmarkt. c. tegenstrooms fietsverkeer in te voeren in Lange Noordstraat, Hofplein en Wagenaarstraat. Daarom is het noodzakelijk om: -een parkeerverbod in te stellen op enkele gedeelten in die stra ten. -op het Hofplein het parkeren uitsluitend toe te staan in de vakken op het parkeerterrein, -ter hoogte van het postkantoor een laad- en loszone aan te wij zen. d. het Koorkerkhof aan te duiden als doodlopende weg. e. het omkeren voor het verkeer op de kruising Groene Woud- Schroebrug-Blauwedijk in de richting van de Poelendaelesin- gel te verbieden. f. de laad- en loszones in de Sta tionsstraat op te heffen. g. een invalidenparkeerplaats aan te wijzen ter hoogte van Noordweg 64. Tegen besluit a. kan men even tueel tot 23 augustus in beroep gaan bij de Kroon. Tegen de be sluiten b., c. en d. tot 30 augustus, tegen de besluiten e. en f. tot 6 september en tegen besluit g. tot 13 september. Beroepberoep- schriften moeten worden gericht aan de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. bijlagen en eventueel binnenge- I komen bezwaarschriften liggen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. De verordening tot wijziging van de drank- en horecaverordening werd op 17 september 1979 door de gemeenteraad vastgesteld. Deze verordening, die 1 juli j.l. in werking trad, ligt tot 28 septem ber a.s. ter inzage op de afd. Al gemene Zaken in het stadhuis. Het is ook mogelijk de Verorde ning daar tegen betaling van de kosten te verkrijgen. De gemeenteraad stelde op 21 ja nuari j.l. de verordening tot wij ziging van de verordening ge vaarlijke stoffen Middelburg vast. Binnen een termijn van drie maanden hebben Gedeputeerde Staten van Zeeland geen bezwa ren ingediend. Tot 1 november ligt de verordening ter lezing op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Burgemeester en wethou ders hebben aan êên instel ling toestemming verleend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden: Koningin Wilhelminafonds van maandag 25 augustus t/m zaterdag 6 september. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verze gelde collectebussen. Wan neer gewerkt wordt met col lectezakjes, dient het verza melen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te wor den voor hun werkzaamhe den. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs en zijn verp licht dit op verzoek te tonen. erin Vakantie-activiteiten voor de jeugd zoals film, sport en spel, muziek, theatervoorstelling en verkeersquiz. Inlichtingen bij Kultureel Werk "De Hayman", Rentmeesterlaan 245, tel. (01180)-29004. Expositie "Van zaaien en oog sten, grepen uit de geschiedenis van de Zeeuwse landbouw". Geopend: maandag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur. Tentoonstelling "Beerveldegroep 1966-nu". Geopend: dinsdag t/m zaterdag van 11.00-17.00 uur en zondag van 14.00-17.00 uur. Te vens donderdag van 19.30-21.30 uur. "Terug naar het eiland", 20 min. film over Walcheren voor de oorlog, na het bombardement, de overstroming en de wederop bouw. Voorstellingen maandag t/m vrijdag om 11.00 uur, 14.00 en 15.00 uur. Tevens voor scholen en groepen op aanvraag het gehele jaar door. Tentoonstelling "Het ornament in de 18e eeuw". Geopend: maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zon dag van 14.00-17.00 uur. Expositie nieuwe keramiek van Duncan Wylie. Geopend: dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en 14.00-17.30 uur. Zaterdag van 9.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Te vens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. tot zondag 7 september: "Com nu met sang van soete to nen", tentoonstelling over Adriaen Valerius. Geopend: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en 13.30=17.00 uur. Zaterdag van 9.30-12.00 uur. 43Tentoonstelling touwplastie- ken van Anneke Ruimschotel. Geopend: donderdag t/m zater dag van 14.00-17.00 uur. Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. "V i - - 'V PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt Poelendaelesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling. AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Reconstructie AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5