Klinkende namen op vierde folkfestival GEMEENTEARCHIVARIS VELDHUIS NEEMT AFSCHEID VAN ZIJN WERKKRING FACETTEN VAN EUROPA TWEE WEKEN LANG SPEELSTAD IN VLISSINGEN Boeken over Zeeuws wapen en straatnamen Middelburg Expositie kunstwerken uit derde wereld. Organist Van Vliet in Nieuwe Kerk AVRO'S kasteelconcerten ook in Middelburg Organist Beekman in Lutherse Kerk De Vlissinger - De Faam Woensdag 23 juli 1980 Moergestel voor vierde keer J eugdwielerwedstrijd in Arnemuiden Repelsteeltje in Toorenvliedt. ZANGAVOND IN HERVORMDE KERK TE VEERE EVENEMENTEN VW OOSTKAPELLE MUSEUM S.K.W. bezig met welzijnsplanning Beiaafdbezichtiging Stadhuistoren Uitgave Zeeuws genootschap der wetenschappen MIDDELBURG - Door het koninklijk Zeeuws genootschap, dat is gehuisvest in Middelburg, zijn twee nieuwe boekjes uitge bracht. Eén dat handelt over de oorsprong van de straatnamen in Middelburg en het andere vertelt iets over het ontstaan en de achtergronden van het Zeeuwse wapen en de wapenspreuk. De uitgave over de Middelburgse straatnamen is een studie van de Middelburger drs. T. Stol, die is verbonden aan het instituut voor historische geografie van de vrije universiteit in Amsterdam en onlangs afstudeerde. Beide uitgaven verschenen eerder in het Archief van het ge nootschap, maar omdat beide artikelen interessant genoeg leken om aan een breder publiek ter kennis te stellen, besloot men om het in boekvorm uit te geven. Straatnamen. In het Brabantse dorp Moergestel vol trekt 7.ich op zaterdag 2 en zondag 3 au gustus voor het vierde achtereenvolgen de jaar een internationaal folkfestival. De "Folkdag Moergestel" beleeft dit jaar zijn vierde editie. Het bezoeker saantal heeft de laatste jaren een aan merkelijke groei vertoond: 300 ('77), 1200 ('78) en 4000 vorig jaar. De eerste driemaal was het 'n ééndagsfestival. Nu is het uitgebreid tot twee dagen. Deson danks is de in '77 gekozen en inmiddels al aardig ingeburgerde naam "Folkdag Moergestel" gehandhaafd. Evenals vorig jaar is de organisatie uit gegaan van de doelstelling om zoveel mogelijk kwalitatief goede artiesten aan bod te laten komen, die nog nooit eerder in Nederland optraden. Dit keer bestaat de helft van het pro gramma uit primeurs: Malicorne uit Frankrijk (alleen Gabriel em Marie Yacoub zijn nog over van de formatie, die enkele jaren geleden op het Assu- rantourixfestival aantrad. Nu speelt Malicorne in een zevenmans-bezetting), Stockton's Wing en Fran O' Rourke uit Ierland, Bernhard Benoit en Arthus uit Frankrijk, Angelique Jonatos (Grieken land), Aristide Padygros (Zwitserland), Fiddle Fever (VS) en de voor het eerst officieel naar buiten tredende band met Tony Wilson, Mick Doonan en The Mathews Brothers (Engeland/ Ierland). Als meest bekende en gerenommeerde groepen van het programma gelden Clannad (Ierland), Malicorne (Frank rijk), Boys of the Lough (Ierland/S chotland/Engeland), Rocking Dopsie The Cajun Twisters (VS) Folk och Rac- kare (Zweden) en de Schotse formaties McCalmans, Ossian en Dougie McLean Donald McDougall, terwijl in het za terdagavondprogramma het laatstge- ARNEMUIDEN - Op zaterdag 2 augus tus 1980 zal er in Arnemuiden weer een jeugdtornooi worden georganiseerd, door het wielercomite Arnemuiden in samenwerking met de Jeugdafdeling van de wielervereniging 'Theo Middel kamp". Na het Landelijk Jeugd toernooi van 24 mei, waar ongeveer 130 rennertjes aan deelnamen, zijn er nu ongeveer 250 rennertjes ingeschreven in de leeftijd van 8 tot 12 jaar. Er zijn deze keer 11 deelnemende ver enigingen Wielervereniging "Ahoy" uit Rotterdam P.R.C. "Delta" uit Spijke- nisse R.T.C. "Schiedam" uit Schiedam W.V. "De Coureur" uit Vlaardingen W.V. "De Mol" uit Ridderkerk, W.V. "Jan van Arckel" uit Goringen, W.V. "Barrhopoort" uit Barendrecht, R.R. "Feijenoord,' uit Rotterdam "Hoekse Renners" Klaaswaal W.V. "Zeeuws- Vlaanderen" W.V. "Theo Middel kamp". Er zal in de verschillende n een span nende strijd te zien zijn waar ook de "Middelkampers" een aardig woordje mee zullen "fietsen". Bij de 8 jarigen hebben we de plaatselijk favoriet Richard Siereveld. Bij de 9 jari gen Frank Zoetewei,bij de 10 jarigen Arjan de Ridder uit Amemuiden)die dit jaar al 13 wedstrijden heeft gewonnen. Bij de 11 jarigen Marcel Marijs en Wil- fried van de Vrede. 12 jarigen Hans Vis uit 's Gravenpolder,bij de 13 jarigen Peter Mol en bij de 14 jarigen zal het natuurlijk ook weer een spannende wedstrijd worden met Charles de Calu- we en Freddy de Munck van de W.V. "Zeeuws-Vlaanderen" en Rob Vogelaar uit Kortgene die op 9 augustus de "Middelkamp" jeugd zal verlaten om over te gaan naar de Nieuwelingen. De W.Vherenigingen "Theo Middel kamp" en et Rotterdamse "Ahoy" zijn met 50 deelnemers de grootste deelne- menden. De aanvang van de wedstrijden is om 13.00 uur, het parcours is gelegen aan de Oude Havenstraat. '4Ê&.€. Bij foto: The Mathews Brothers die in Moergestel voor het eerst met Tony Wilson en Mick Doonaw één groep vor- noemde duo en Brenda Wootton Da vid Penhale grote bekendheid genieten. De organisatie van dit festival is in han den van de op non-profit-basis werken de Stichting Folkdag Moergestel met medewerking van Stichting Trefsentrum en de gemeente Moergestel. De meesten van de bijna honderd medewerkers zijn afkomstig uit het Trefsentrum. Het is dit keer voor het eerst mogelijk het festival tot twee dagen uit te breiden. In Den Boogaard (aan het St.Jansplein) voltrekt zich het zaterdagavondpro gramma met duo's en solisten. Tevens staat op zondag een gedeelte van dit ge meenschapshuis ter beschikking van de organisatie en de artiesten. Hierdoor is het Trefsentrum, dat in voorgaande ja ren dienst deed als "organisatie-home", vrijgekomen voor bezoekers en voor een ieder die muziek wil maken. Dit Tref sentrum is beide festivaldagen tot 01.00 uur geopend. PROGRAMMA Zaterdag Gemeenschapshuis Den Boogaard: 17.00-17.50: Voorprogramma 17.55-18.45: Bernhard Benoit (Frankrijk) 18.50-19.45: Brenda Wootton David Pen hale (Engeland) 20.00-20.50: Angelique Jonatos (Grieken land) 20.55-21.50: Tony Wilson Mick Doonan (Engeland) 22.05-22.55: Fran O'Rourke (Ierland) 23.00-23.55: Dougie McLean Donald McDougall (Schotland) Zondag, podium kiosk: 13.00-13.50: Arthus (Frankrijk) 14.10-15.00: Dougie McLean Donald McDougall (Schotland) 15.20-16.10: Folk Och Rackare (Zweden) 16.30-17.20: McCalmans (Schotland) 17.40-18.30: Fiddle Fever (VS) 18.50-19.40: Ossian (Schotland) 20.00-21.00: Wilson/Doonan/Mathews Brothers Band (Eng./Ierl.) Zondag, podium StJansplein: 13.15-14.30: Rockin' Dopsie The Cajun Twisters (VS) 14.50-15.50: Boys of the Lough (Ierland) 16.10-17.10: Aristide Padygros (Zwitserland) 17.30-18.30: Clannad (Ierland) 19.15-20.15: Malicorne (Frankrijk) 21.00-22.00: Stockton's Wing (Ierland) Presentatie De Snaar, met tussen Clannad en Malicorne en tussen Malicorne en Stockton's Wing "muziekskes". 13.00-17.00: Kinderprogramma met pop pentheater en spel. VLISSINGEN - In hotel Brittania wordt van donderdag 24 tot en met zaterdag 26 juli een tentoonstelling gehouden van kunst en antiek uit de derde wereld. De voorwerpen, die overigens ook te koop worden aangeboden, zijn afkomstig uit landen in het verre oosten en Afrika. Geëxposeerd worden onder meer een aantal antieke houten beelden uit de Philippijnen en Tanzania, welke af komstig zijn uit musea en kerken. Uit China een aantal prachtige kamer schermen in zwart lak met parelmoer ingelegd en een zeer uitgebreide collec tie porselein, beelden en sieraden van Jade. MIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk te Middelburg speelt op dinsdag 29 jufi' de organist Herman van Vliet, organist in de Grote kerk te Oudewater. Van Vliet vertolkt werken van Weyland, Bach, Beethoven, Reger, Guilnant, Dupré en Grison. Herman van Vliet, geboren in 1941, ontving de eerste orgellessen van zijn onderwijzer op de lagere school. Stu deerde vervolgens enige tijd bij Wim van der Panne en ging daarna naar het Utrechts conservatorium, waar Stoffel van Vliegen zijn leraar was voor inter pretatie en Cor Kee voor improvisatie. Hij behaalde zijn einddiploma in 1965. Ook studeerde hij enige tijd bij Feike Asma, zodat van een alleszins veelzijdi ge opleiding kan worden gesproken. In 1961 werd hij benoemd tot organist van de Hervormde Kerk te Bodegraven, welke Functie werd verwisseld met die van de Grote- of Michaëlskerk te Ou dewater. Behalve de vele concerten in het land speelde hij meerdere malen ra dioconcerten voor NCRV en E.O., ter wijl ook een zestal grammofoonplaten werden gemaakt. Naast de grote orgelwerken van Bach, Reger, Widor, Dupré, speelt hij regel matig koraalbewerkingen van Neder landse componisten. Componeerde zelf ook een aantal bewerkingen over Psal men en Gezangen. Ook is er veel houtsnijwerk uit de di verse landen, waarbij zeer mooie stuk ken in edele houtsoorten zoals djati- en ebbenhout. Duidelijk is te zien dat het hier niet om massaal serie-werk gaat, maar om echt exclusief handwerk. Vermeldenswaardig zijn ook een aantal fraaie artikelen in ivoor-snijwerk, een grote verzameling sieraden, waarvan vele met echte edelstenen, schaakspelen in brons en ivoor, en mooi smeedwerk uit Tibet. Volkskunst uit Afrika, zoals maskers, speren, beelden,bewerkte messen en tam-tams. MIDDELBURG - Op donderdag 24 juli wordt door het Limburgs Jeugdtoneel in het openluchttheater Toorenvliedt de voorstelling "Repelsteeltje" verzorgd. De voorstelling begint om 1430 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Ge meentelijke Culturele Dienst, Molen water 99a, Middelburg, maandag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur en vanaf 13.30 uur voor elke voorstelling aan de kassa van het theater. Bij slechte weersomstandigheden zal worden uitgeweken naar de Concert- en Gehoorzaal. In dat geval zullen entree- kaarten naar rato van het aantal zit plaatsen in de Concert- en Gehoorzaal worden verkocht. De volgende voorstellingen, die nog op het programma staan, zijn donderdag 31 juli 1980 Groot Figuren Spektakel door Figurentheater De Trekwagen. Donderdag 7 augustus Costa del Sol la ti do door Theater Augustus. VEERE - Onder auspiciën van Kerk en Rekreatie Veere is voor donderdag 24 juli een zangavond georganiseerd in de Nederlands Hervormde Kerk te Veere. Aan deze avond werken mee: het koor en Combo Nova Melodica uit Kapelle, een koperduo en drie koren o.l.v. de heer C. Verhage t.w. Het Kerkkoor van Grijpskerke. Het Kerkkoor Vrouwen- polder-Gapinge en de Chr. Gem. Zang vereniging Grijpskerke. Deze drie koren vormen op deze avond één groot koor. Organiste is Mevr. Davidse-Louwerse. Buiten samenzang kan men onder an deren luisteren naar Leid mij Heer, Het zal een dag zijn, Op de hele wereld, Licht in de Nacht en Glory and honour to God. Voorts speelt het koperduo nog drie werken van J.S. Bach, Toegang gratis. Aanvang 20.00 uur. OOSTKAPELLE - De WV Oostkapel- le heeft de volgende evenementen op het programma staan: 28 juli: bingo-avond in de sporthal. Aanvang 19.30 uur. 29 juli: vossenjacht (te voet). In groepjes van 3 tot en met 5 personen, 19.30-22.00 uur. Inschrijven in het Ontmoetingscen trum vanaf 19.00 uur. 30 juli: Dansgroep Walacra, optreden bij of in de sporthal, aanvang 20.00 uur. Youth for Christ, 20.00 uur in de Ned. Herv. kerk. 31 juli: volleybal in de sportzaal om 19.30 uur. Inschrijven per team tot 24 uur voor de aanvang in het VVV-kan- toor. Braderie met standwerkersconcours bij de Ned. Kerv. Kerk van 14.00 tot plm. 21.00 uur. VLISSINGEN - Gemeente-archivaris N. Veldhuis gaat zijn werkkring op het Vlis- singse stadhuis verlaten. Hij maakt gebruik van de regeling om vervroegd uit te treden. Ook zijn werk als conservator van het stedelijk museum wordt gelijktijdig beëindigd. Beide functies liggen de scheidende functionaris erg na aan het hart. temeer omdat hij zo'n groot aandeel heeft gehad bij de opzet en de ontwikkeling van beide instanties, die nu tot volle'tevredenheid draaien. Vrijdagmiddag 25 juli krijgt de ge meenschap gelegenheid om van de heer Veldhuis, die zich ook op maatschappe lijk en sociaal terrein bijzonder verdien stelijk heeft gemaakt, afscheid te nemen. Om 16.00 uur is er een bijeenkomst op het stadhuis en daarna volgt een af scheidsreceptie. De heer Veldhuis kwam in 1963 bij de gemeente Vlissingcn in dienst als cultureel ambtenaar. Later werd hij archivaris. Daarvoor was hij werkzaam bij de provinciale stoom bootdiensten. Het eerste jaar in Vlissingen stond in het teken van de verhuizing, want men ging van het oude stadhuis naar het nieuwe onderkomen. De heer Veldhuis was be last met de zorg over het archief dat toen in het koetshuis van het oude gebouw was ondergebracht. De derde etage, onder de kap van het nieuwe stadhuis, werd als archief inge richt. Er is toen door de heer Veldhuis en zijn medewerkers bijzonder hard ge werkt om het archief weer 'op poten te zetten'. Door de toenemende vraag door ver schillende instanties om toegang tot het archief te krijgen en het feit dat het ar chief zich steeds verder uitbreidde, bleek deze zolderruimte niet erg geschikt meer om als archiefruimte dienst te doen. Men verhuisde toen naar de tweede verdieping en ook hier blijkt de ruimte beperkt. Er zijn plannen om een aparte vleugel met een eigen kluis aan het stadhuis te bouwen, speciaal voor de huisvesting van het archief, maar deze ontwikkeling gaat echter niet erg snel, zo vertelt de heer Veldhuis. Gelukkig maakt het gemeentebestuur met de verzorging van het archief steeds grotere ernst. Dan is echter niet alleen een goede huisvesting maar ook vol doende personeel erg belangrijk. De heer Veldhuis noemt het 'een gelukkige zaak' dat zijn opvolger, de heer C.H.J. Peters, een volledige dagtaak krijgt als archivaris. De scheidende archivaris was maar voor tien uur per weck in dienst van het archief en voor tien uur bezig als conservator van het stedelijk museum. Om toch een volledige werkweek te krijgen verzorgde de heer Veldhuis voor de overige uren het archief van de ge meente Veere. Deze laatste laak blijft hij voorlopig nog uitvoeren, omdat er in Veere nog geen opvolger voor hem is gevonden. Ook in de jaren dat de heer Veldhuis als conservator van het stedelijk museum optrad is er veel veranderd. Er is zelfs een pand bijgekomen en het aantal be zoekers neemt jaarlijks toe. De inrich ting van het museum is erg plaatsge bonden en de unieke indeling van het museum geeft een rust weer zoals het vroeger is geweest. Ook de tentoonstel lingsruimte is bijzonder doelmatig inge richt. Regelmatig vonden in deze ruimte exposities plaats die door de scheidende conservator zelf werden samengesteld. Het Vlissingse museum heeft een grote vriendenkring waarop de heer Veldhuis bijzonder trots is. Hij ziet dan ook de toekomst van het stedelijk museum, door deze steun van de vrienden en door het gerichte beleid van de gemeente, met vertrouwen tegemoet. Voor het Stedelijk Museum is nog geen nieuwe conservator benoemd. MIDDELBURG - In de reeks van kas teelconcerten, die de omroepvereniging de AVRO ook dit jaar organiseert, komt op zaterdag 26 juli het Brabants blazer sensemble naar Middelburg. Zij spelen in de burgerzaal van het raadhuis van Middelburg. Aanvang van het optreden is 20.15 uur. Drie van de zes kasteelconcerten worden gehouden in België. Het eerste vindt plaats op zondag 27 juli 's ochtends om 11.30 uur in het Kasteel van Hovorst te Hovorst-Viersel met medewerking van het Kölner Duo, bestaande uit Birgit Erickson en Gotthard Kladetzky. Het tweede Belgische concert zal op za terdag 9 augustus te beluisteren zijn 's avonds om 20.15 uur in Kasteel Leef- daal, gelegen tussen Tervuren en Leu ven. Die avond treedt op het Daphnis Ensemble. Het laatste in België te houden concert is op zondag 24 augustus om 11.30 uur in de St. Joriszaal van het Stadhuis van Diest met medewerking van het Orlan do Kwartet. Dit kwartet behaalde in 1978 de eerste prijs van het tweede In ternationale Concours voor Strijkkwar tetten van de Europese Radio Unie te Helsinki. De overige drie concerten vinden plaats in Nederland, waarvan het eerste con cert in het Raadhuis van Middelburg. De Haagse pianist Arnold Schalker VLISSINGEN - Per 1 januari 1982 wordt het voor de gemeente Vlissingen verplicht om bij C.R.M. een vier-jaren- plan voor de sociaal-culturele activitei ten in te dienen met een programma- overzicht van de activiteiten: het werk plan. Het bestuur van de Stichting Sociaal- Kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.) heeft dezer dagen een concept-plan vastgesteld, dat ter bespreking aan de werkbesturen van de clubhuizen en peuterspeelzalen is aangeboden. wordt op zondag 10 augustus om 11.30 uur in de Ridderzaal van Kasteel Am- mersoyen te Ammerzoden verwacht. Arnold Schalker woont sinds 1965 in Baden-Wiirttemberg en concerteert daar regelmatig als solist. Zijn repertoire omvat meer dan 200 werken en 25 pia noconcerten, waarbij composities uil de romantische en nieuwe tijd domineren. Het laatste kasteelconcerl in Nederland is op zaterdag 23 augustus om 20.15 uur in Kasteel Geldrop, met medewerking van de Belgische pianist Jos van Im- merseel. De kasteelconcerten zullen door de AVRO-Radio op 6 achtereenvolgende zaterdagen in augustus en september op Hilversum 4 worden uitgezonden. Het concert uit Middelburg wordt op 2 au gustus uitgezonden tussen 14.00 en 15.30 uur. Op het programma van de Brabanders staan werken van Max Reger (1873 - 1916), Leopold Kozeluh (1747 - 1818), Franz Kommer (1759 - 1831) en Julius Röntgen (1855 - 1932). Dertig essays over de Europese samenleving onder redactie van Lord A lan Bullock Facetten van Europa onlangs bij Elsevier verschenen biedt de lezer een verzame ling van dertig essays, geschreven door een keur van vooraanstaande weten schapsmensen. Het stelt zich ten doel de specifieke kwaliteiten en de bijzondere betekenis van de Europese beschaving voor een grote kring van lezers te ver duidelijken. De hoofdstukken richten daartoe de aandacht op de uiteenlopende beroepen en activiteiten die in Europa worden uitgeoefend en de verschillende 'werelden' die door deze diversiteit wor den geschapen. Men treft onder meer artikelen aan over kooplieden en bankiers, sport en sport beoefenaars, zeelieden en vissers, solda ten. ontdekkers en reizigers, de wereld der armen, ingenieurs en technologen, handwerkslieden en gilden. Onder redactie van Lord Alan Bullock van het St. Catherine's College te Ox ford zijn in deze bundel bijdragen op genomen van dertig prominente weten schapsmensen, waaronder: Emrys Jo nes, Francis Thompson, Johan de Vries, Harold Osborne, Sidney Pollard, Char les Verlinden, Walter Kendall, Peter Kemp, Christian Naomi Griffiths, Edward Heath. Graf von Krockow, Yehuda Elkana, en VLISSINGEN - Op woensdag 30 juli aanstaande en verder iedere woensdag in augustus bestaat de gelegenheid om de beiaard van de Stadhuistoren te be zichtigen, nadat de beiaardier zijn we kelijkse concert van 16.30-17.30 uur ten gehore heeft gebracht. Per bezichtiging kunnen er maximaal 5 personen worden toegelaten, ledereen die hiervoor belangstelling heeft kan zich aanmelden bij de Culturele Raad Vlissingen, Badhuisstraat 104, Vlissin gen, telefoon 01184-14928 (uiterlijk tot woensdag 12.00 uur). Kinderen tot 15 jaar worden zonder be geleiding niet toegelaten. Door het publick in de gelegenheid te stellen het carillon van de Stadhuistoren te bezichtigen, hoopt de werkgroep Beiaardconcerten van de Culturele Raad Vlissingen de,belangstelling voor de beiaard te stimuleren. Het boek over de Zeeuwse wapenspreuk geeft een aardig beeld over de oorsprong van het Zeeuwse wapen en de proble men die er bestaan bij het nazoeken van de identiteit van een wapen in het alge meen. Hoe moeilijk dat is blijkt veelal uit de veronderstellende toon. Over de leeuw schrijft de onderzoeker: "Het is ongetwijfeld de leeuw van HoF lander mag worden vermeld, dat ook tijdens Karei de Stoute het Zeeuwse wapen werd afgebeeld met een duidelijk schildhoogte". Het boekje ziet er keurig uit en de verschillende beschouwingen zijn uitstekend gerangschikt. De bestudering van straatnamen is om verschillende redenen interessant. Vroe ger ontstond de naam van een straat duidelijk vanuit het volk zelf. Tegen woordig is dat anders. Nieuwe straten wordt een naam gegeven, die met iets heel anders te maken heeft dan de oor sprong van de buurt of wijk, zo die al bestond. Het is een zaak van de overheid om die naam te bedenken.. Taeke Stol heeft zich in zijn artikel beprkt tot de oude straatnamen van vóór 1576. Dat geeft natuurlijk een beper king, maar wellicht is over de straten die ontstaan zijn na die periode elders iets te vinden. Dat dit boekje een verrijking voor het Middelburgse stadsarchief is, blijkt wel hieruit dat er op het gemeentelijk ar chief een leemte bestond op het gebied van de informatievoorziening over stra ten. Diverse keren moest de gemeente- voorlichter het antwoord schuldig blij ven. De boeken zijn te bestellen bij het ko ninklijk Zeeuws genootschap der weten schappen of in een boekhandel. Hel boek over de straatnamen kost vijftien gulden en het artikel over het Zeeuwse wapen kost f 22,50. VLISSINGEN - Maandagmorgen open de burgemeester Th.J. Westerhout de activiteiten van Speelstad en Kleuter dorp in Vlissingen. De burgemeester moest daarvoor eerst twee groepen - een groep indianen en een groep cowboys - die ieder een eigen speelstad wilden, tot andere gedachten brengen. Besloten werd om gezamenlijk veertien dagen lang op te trekken en 'In vrede' te leven en te spelen. De opening vond plaats bij de kanovij ver in het Nollebos. Een groot aantal kinderen volgde het onderhoud van de burgemeester met de indianen en de cowboys. Later vertrok men massaal naar het terrein van Speelstad 1980 aan de Lange Leenweg. Tot en met de vol gende week donderdag kunnen kinde ren in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar naai hartelust deelnemen aan allerlei activiteiten zoals timmeren van hutten en bouwen van tenten. Voor de kleuters van 4 tot 6 jaar wordt op een apart ter rein ook een aantal activiteiten afge werkt. Voor de ouderen is dit jaar ook weer fotograferen op het programma gezet. Foto Verschoore heeft voor dit pro grammaonderdeel weer materialen be schikbaar gesteld. Ook zullen medewer kers van Foto Verschoore de kinderen assisteren bij het ontwikkelen en af drukken. Speelstad is dagelijks van 's morgens 9 uur tot 's middags 4 uur geopend. Tus sen 12 en 13 uur wordt gepauzeerd. In de weekeinden is speelstad gesloten. Foto: Burgemeester met de beide partijen. onderhoudt zich MIDDELBURG - Het vierde concert in de serie "Vrijdagavondorgelconcerten 1980" op het befaamde Duyschotorgel in de Lutherse Kerk te Middelburg zal ge geven worden door de organist Bram Beekman op vrijdag 25 juli om 20.00 uur. Bram Beekman, Middelburger van ge boorte, studeerde aan hel Brabants Conservatorium bij Louis Toebosch en in Wenen bij Anton Heiller. Hij is prijs winnaar van concoursen in Brugge (1973) en Bologna (1975) en geeft vele concerten in binnen- en buitenland. Beekman is leraar orgel aan de Zeeuwse Muziekschool en (vanaf 1 augustus 1980) hoofdleraar orgel aan het Bra bants Conservatorium in Tilburg. Zijn programma omvat werken van Swee- linck, Scheidt en Bach.

de Faam | 1980 | | pagina 7