m in te zieish VOORLICHTINGSRUBRIEK Beslissingen van de raad in woord en beeld Opgebroken - afgesloten CULTURELE AGENDA "Thuis in Middelburg" huis-aan-huis Kindervoorstellingen in "Toorenvliedt" VERKEERS- IaatregelenJ De Faam Woensdag 9 juli 1980 Drank- en Horecaveror- dening MENU TAFELTJE DEKJE" Commissievergadering in het stadhuis GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Periode 9 juli - 16 juli Andere naam Met zorg Adressen Taleninstituut in Folkes tone REDACTIE:BUREAU VOORLICHTING 1 STADHUIS-LANGE NOORDSTRAAT 1 Beiaard "Lange Jan". Donderdag 10 juli, 19.30-20.30 uur: Galerie "Contrast", Balans 19 Openluchttheater "Tooren- vliedt" (bij slecht weer Con cert- en Gehoorzaal). Donderdag 17 juli, 14.30 uur: Zeeuws Museum, tot vrijdag 29 augustus: Rijksarchief tot zondag 7 september: St. Janstraat 41-43 Galeries "Six and Six", Lan ge Noordstraat 56 en Gort straat 48 Gevonden voorwerpen GEMEENTE MIDDELBURG Een J'oto zegt meer dan duizend woorden Molenwater. Vleeshal. Gemeente kan hofstede aan Oude Vlissingseweg kopen Nieuwe spuit voor brandweer Kleuterschool "Eenden- kroost" krijgt hek rond zand bak. Proef met "Ratel-tikkers" Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. Een parkeerverbod in te stellen voor de Noordweg tussen de Gerbrandylaan en het Hoge- landsewegje, behalve voor de gedeelten waar parkeervakken zijn aangegeven. b. voor de Piet Heinstraat. - het parkeerverbod op te heffen voor de noordelijke zijde tussen de Dorus Rijkersstraat en de Baarsjsstraat. - een parkeerverbod in te stellen voor de zuidelijke zijde tussen de Dorus Rijkersstraat en Baars jesstraat. c. In het besluit waarin staat dat een fietsstrook voor de weste lijke zijde van de Seisstraat wordt aangewezen, "westelijke" te wijzigen in "oostelijke". d. Ter hoogte van Verwerijstraat 16 en 18 twee invalidenparkeer plaatsen aan te wijzen. e. voor de Turfkaai. - het parkeerverbod op te heffen tussen de Herenstraat en Vi- schmarkt. - een fietsstrook aan te geven voor beide zijden, met uitzonde ring van het gedeelte waar een bushalte is. - een inhaalverbod in te stellen voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzonde ring van motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen dan 16 km per uur. f. voor de Londensekaai - het parkeerverbod op te heffen tussen de Segeerstraat en het perceel 27 en voor dit gedeelte een laad- en loszone in te stellen van maandag t/m vrijdag van 8.00- 18.00 uur. - een fietsstrook aan te geven voor beide zijden. - een inhaalverbod in te stellen voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzonde ring van motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen dan 16 km per uur. g. voor de Bierkaai - een fietsstrook aan te geven voor beide zijden. - een inhaalverbod in te stellen voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzonde ring van motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen dan 16 km. per uur. h. voor de Rouaansekaai - het parkeerverbod voor beide zijden op te heffen - een fietsstrook aan te geven voor beide zijden. - een inhaalverbod in te stellen voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzonde ring van motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen dan 16 km. per uur. i. Een parkeervak op het Seis- plein aan te wijzen als parkeer plaats voor een invalide. j. Een parkeervak voor Bachten- steene 18 aan te wijzen als par keerplaats voor een invalide, k. Het besluit in te trekken waarin een parkeervak voor Lange Noordstraat 39 wordt aangewezen als parkeerplaats voor een invalide. 1. De parkeerverboden in de Vlasmarkt op te heffen en drie laad- en loszones aan te wijzen. Tegen de besluiten a., b. en e. kan men eventueel tot 19 juli in be roep gaan bij de Kroon. Tegen de besluiten d., e,. f., g. en h. tot 26 juli, tegen de besluiten i., j. en k. tot 2 augustus, en tegen besluit 1. tot 9 augustus. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. De verordening tot wijziging van de drank- en horecave- rordening werd op 17 sep tember 1979 door de gemeen teraad vastgesteld. Deze ve rordening, die 1 juli j.l. in werking trad, ligt tot 28 sep tember a.s. ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Het is ook mogelijk de Verordening daar tegen betaling van de kosten te verkrijgen. De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrij willigers in Middelburg is uit sluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maal tijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 14 t/m 19 juli ziet er als volgt uit: Maandag - gehakt, bloemkool, aardappelen Dinsdag - runderlapje, sperzie bonen, aardappelen Woensdag - gebakken lever, ap peltjes, aardappelen Donderdag - Kabeljauw, wor teltjes, puree Vrijdag - karbonade, spinazie, aardappelen Zaterdag - macaroni. Vanavond, woensdag 9 juli, om 19.30 uur behandelt de Verkeerscommissie onder meer de agendapunten: Re constructie Poelendaelesin- gel en Vlissingsesingel, en de verkeerssituatie Nadorst- weg (deel twee Churchill- laan en Noordsingel). De volledige agenda is in te zien bij het bureau Voor lichting in het stadhuis. Belangstellenden kunnen deze vergadering bijwonen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt Poelendaeiesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling. 3. Jacob Catsstraat. Afgesloten voor alle verkeer. Restauratie werkzaamheden Reconstructie 1 Ierstra ting smalle gedeelte In uitvoering In uitvoering In uitvoering Nieuwe informatiegids Wanneer alles naar wens verlo pen is, hebt u vandaag (woens dag) de nieuwe informatiegids 1980/1981 van de gemeente Mid delburg in de bus gehad. Mocht dat niet het geval zijn, dan moet u maar even een telefoontje plegen naar het bureau Voorlichting in het stadhuis. U ontvangt het nuttige boekwerkje dan alsnog snel thuis. Ja, inderdaad, er is gekozen voor een andere naam. Want dachten we zo, bij een nieuwe uitvoering past een andere naam. "Wegw ijzer voor Middelburg" werd "Thuis in Middelburg". Een naam die naar onze mening voor zichzelf spreekt. Het gemeente bestuur wil graag dat u zich thuisvoelt in onze stad. Natuur lijk worden ook nieuwe inwoners van een exemplaar voorzien. Het boekje krijgt een vaste plaats in het informatiepakket voor deze groep mensen. De redactionele inhoud is met zorg samengesteld door het bu reau Voorlichting van de ge meente. De Middelburgse uitge verij Reclad nam druk en adver tenties voor haar rekening. We zullen het zeer op prijs stellen, wanneer onverhoopte onvolko menheden in de gids zo snel mo gelijk aan ons doorgegeven wor den. Een volgende uitgave hou den we daar dan rekening mee. Bureau Voorlichting, Lange Noordstraat 1, tel. (01180) 26251 tst. 133 of 224 (redactionele in houd) Uitgeverij Reclad, Kruitmolen- laan 61. Tel. (01180) 15217 (adver tenties) Het zal velen van u bekend zijn, dat Middelburg al zeer geruime tijd een nauwe band heeft met de zusterstad Folkestone in Engeland. Dertig jaar om precies te zijn. Regelmatig vinden uit wisselingen plaats tussen de gemeentebesturen, sportve renigingen, bejaarden, cul turele verenigingen en sinds kort ook scholen. In deze zusterstad bevindt zich ook een taleninstituut, zoals dat in vele steden in Europa het geval is. De naam is Concor de International Study Cen tre. De leiding van dit cen trum heeft het gemeente bestuur laten weten altijd open te staan voor mensen uit Middelburg, die bijvoor beeld in het kader van de zusterstadactiviteiten hun Engels wat willen ophalen. We geven dat hierbij graag door. Wanneer u meer over de mogelijkheden wilt we ten, moet u maar een briefje schrijven naar: Concorde International Study Centre, "Radnor Chambers", Cheri- ton Place in Folkestone (Kent) Engeland. Tel. (01180) 26251. Toestel 133 of 224. Concert door Jaap van der Ende, stadsbeiaardier van Dordrecht en omstreken. Programmaboek jes van de beiaardconcerten zijn verkrijgbaar bij het VW-kan toor in Middelburg, het bureau Voorlichting in het stadhuis en de Gemeentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99a. Donderdag 17 juli, 19.30-20.30 uur: Concert door Joop de Lange, stadsbeiaardier van Helmond. Zeeuws Kunstenaarscentrum Tot vrijdag 11 juli: Tentoonstelling werken van Han Bennink. Geopend: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 uur en 14.0017.30 uur. Zaterdag van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. tot vrijdag 18 juli: Textielobjecten, poppen en gra fiek van Peter en Lenie Lintelo. Geopend dinsdag t/m zaterdag van 11.00 -17.00 uur. Kindervoorstelling "Boeren, burgers en buitenlui" door Theater Marmouzet. Entree: ƒ2,00. Kaartjes in voorverkoop bij Gemeentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99a. "Terug naar het. eiland" (20 min film over Walcheren voor de oorlog, na het bombardement, de overstroming en de wederop bouw. Voorstellingen maandag t/m vrijdag om 11.00 uur, 14.00 en 15.00 uur. Tevens voor scholen en groepen op aanvraag het gehele jaar door. "Com nu met sang van soete to nen", tentoonstelling over Adriaen Valerius. Geopend: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur en zaterdag van 9.30- 12.30 uur. Galerie "De Dolphijn", Hee rengracht 36 Expositie van handgemaakte en antieke poppen en poppenhuizen. Geopend dinsdag t/m zaterdag van 10.00-18.00 uur. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.00 -18.00 uur. Middelburgs Stadspoppent- heater "Parcival", Brak straat 9 iedere woensdagmiddag om 14.30 uur: Kindervoorstelling. Kaarten a 3,50 reserveren via telefoon (01180)16171. Bij de gemeentepolitie werden in de periode 26 juni t/m 2 juli de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: -diverse sleutels -2 herenhorloges -3 portemonnees met inhoud -digitaalhorloge -diverse bankbiljetten -rijbewijs -paraplu -2 dameshorloges -zilveren ringetje met Zeeuws knopje -gouden broche -"disco-short" -kinder-racefiets -zilveren kinderarmbandje met naamplaatje Gevonden dieren: -zwart-witte kat -zwart dwergkonijn -zwart-witte poes. Nadere inlichtingen over deze gevonden voorwerpen en dieren kunt u alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en op zaterdag van 19.00-20.00 uur krijgen bij het politiebureau, Achter de Hout tuinen 10. Telefonische inlichtin gen uitsluitend via nummer (01180)27251. Op vier achtereenvolgende donderdagen in de zomervakantie wordt in het openluchttheater "Toorenvliedt" (bij slecht weer in de Concert en Gehoorzaal) een voorstelling voor kinderen gegeven. - 17 juli de uitvoering "Boeren, burgers en buitenlui" door Theater Marmouzet. - 24 juli speelt het Limburgs Jeugdtoneel "Repelsteeltje" - 31 juli komt Figurentheater De Trekwagen met "Groot Figuren Spektakel". - 7 augustus "Costa del Sol la ti do", een voorstelling door Theater Augustus. Alle voorstellingen beginnen om 14.30 uur. De toegangsprijs is 2,- Kaartjes kunnen vanaf 13.30 uur voor elke voorstelling aan de kassa van het theater worden gekocht of van te voren bij de Gemeentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99a, van maandag t/m vrijdag tussen 10.00 en 12.00 uur en 14.00-16.00 uur. Donderdag 10 juli, 9.00-17.00 uur: Grote ringrijderij te paard. Tot vrijdag 11 juli: Festival Nieuwe Muziek met films, concerten, muziekprojec- ten. Nadere informatie bij Jeugd en Muziek, Nieuwe Haven 43, tel. (01180) 15256 of De Vleeshal via stadhuis, tel. (01180) 26251. Het bestemmingsplan "Zuid III', is in voorbereiding. Daarom is het nodig de hofstede van de heer J. Maas aan de Oude Vlissingse weg 48 te kopen. De hofstede bestaat uit een woonhuis uit het begin van de vijftiger jaren met daar tegenaan gebouwd stallen, een melklokaal en de werkplaats. De boerderij is van goede kwali teit en zal uiterlijk 1 november 1983 ontruimd en vrij van elk ge bruik opgeleverd worden. De raad heeft in de avondvergade ring nu groen licht gegeven voor de aankoop van het geheel. Dit echter niet voordat op verzoek van de PvdA-fractie het voorstel 's middags nog was besproken in de commissie Gemeentewerken. Met name omdat men moeite had met de verkoopprijs (niet op nb ar). De VVD-fractie stemde tegen het voorstel omdat men van mening is dat het plangebied tussen Oude Vlissingseweg en spoorlijn (tot aan Spinhuisweg) een "groene long" moet blijven. Het plan voorziet onder meer in woningbouw. De brandweer kan binnenkort bij blussingswerkzaamhedem gebruik maken van een nieuwe brandweerauto. Een krediet van 255.000,- werd beschikbaar gesteld voor de aankoop van deze hoge/lagedruk autospuit. De Magirus-Dëutz uit 1969 wordt nu reserve-spuit. Een Opel van het bouwjaar 1959 wordt voor 1980 afgestoten. Het benodigde be drag was reeds opgenomen in het investeringsplan. Maandag 30 juni was een zware dag voor de Middelburgse raadsleden. 's-Middags boog men zich over een aanzienlijk aantal voorstellen op het gebied van onderwijs, te verstrekken geldleningen voor woningbouw, het aanschaffen van materieel voor gemeentelijke diensten en ga zo maar door. Voorstellen die de raad overigens weinig problemen opleverden. Behalve één: het voorstel een boerderij aan de Oude Vlissingseweg te kopen. Aan het begin van de avondvergadering werd echter duidelijk dat tot aankoop kon worden overgegaan. Daarover nog wat meer in het onderschrift bij de foto. Verder werd de avond besteed aan behandeling van het Welzijnsplan 1981 tot en met 1984 met bijbehorende verordeningen. Over deze be langrijke aangelegenheid werd lang en uitgebreid gepraat. Zelfs tot in de vroege uurtjes. Met een aantal wijzigingen werden de voorstellen van burgemeester en wethouders uiteindelijk aanvaard. Eén van de wijzigingen houdt in dat de Stichting Opbouwwerk Middelburg (SOM) kan blijven bestaan. U bent daaro ver uitgebreid geïnformeerd in de dagbladpers. Het is nauwelijks mogelijk de besluiten t.a.v. het welzijn hier in beeld te brengen. Wel vier andere besluiten die deze dag zijn genomen. Het bestuur va de Vereniging voor Protestants Christelijk On derwijs in Middelburg kan de nodige stappen gaan nemen om een hek te laten plaatsen rond de zandbak van haar kleuterschool "Eendenkroost". Deze school be vindt zich aan Buitenhove 163. Het vervuilen van het zand door bijvoorbeeld katten wordt door een hek voorkomen. De kosten bedragen 3950,- (afgerond). De raad besloot 19 februari 1979 al medewerking te verlenen en stelde nu het benodigde krediet beschikbaar. In de gemeente worden als proef "ratel-tikkers" geplaatst bij de voetgangersoversteekplaatsen Seissingel-Zuid, Stations- brug/Kanaalweg-Oost, Schroe- weg/Kanaalweg en op de Turf kaai. De "ratel-tikkers" krijgen alle een drukknop met de tekst GE LUID. Deze verzoekknop dient voor het inschakelen van de sig nalen. Hiermee wordt geluidso verlast voor de omgeving voor komen. De gemeenteraad stelde een krediet van 4000,- be schikbaar voor deze voor blinden en slechtzienden zo belangrijke akoestische signalering.

de Faam | 1980 | | pagina 5