Subsidies eigen woningen verhoogd n 111 Opgebroken - afgesloten Reeks beiaardconcerten op klokkenspel van de Lange Jan M IN TE ZIEN Geen inbrekers "uitnodigen lAATREGELEff v 1 n4 Op de balie "Een plaatje" van een monument Kleur en fleur voor het stadhuis VERKEERS-./ CULTURELE AGENDA I I Z7 7 Maximale bijdrage A-woning Maximale bijdrage B- woningen Commissie vergaderingen in het stadhuis Gevonden voorwerpen Na vijf jaar nieuwe vaststel ling Bijdrage ineens Meer informatie tijdens zomeravonden Stadsbeiaardier Breda Programma Hinderwet 99 Tijdens uw vakantie Donderdag 10 juli a.s. Michelle de Eerste deelt rozen uit in stadhuis en bij ringrijden gemeentelijke culturele dienst middelburg Beiaard "Lange Jan' Donderdag 3 juli, 19.30-20.30 uur: Concert- en gehoorzaal. Vrijdag 4 juli, 20.30 uur: Jongerencentrum "Midgard" Zaterdag 5 juli, 21.00 uur: "La Dolce Vita", film va:n Fellini. Entree: 4,— Galerie "De Cleene Catte", Lange Geere 18 Tot zaterdag 5 juli: Zeeuws Kunstenaarscentrum Molenwater. Vleeshal. Rijksarchief Zeeuws Museum. St. Janstraat 41-43 Galeries "Six and Six", Lan ge Noordstraat 56 en Gort- straat 48. Middelburgs Stadspoppent- heater "Parcival", Brak straat 9 Periode 2 juli - 9 juli X met terugwerkende kracht tot 1 januari 1980 De subsidieregeling voor nieuwe woningen is april j.l. gewijzigd. De regeling is nu verder aange tast om de productie van pre mie-koopwoningen te bevorde ren. De staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft nu besloten de eerste jaarlijkse bijdragen voor de A-woningen met 2.500,- en voor de B-woningen met 1.000,- te verhogen. Hij hoopt met deze maatregel de terugval in de premiesector tegen te gaan. Het is bovendien zo dat kopers van een A-woning in aanmer king komen voor een bijdrage ineens van 5.000,- Een belas tingvrij bedrag. De aanpassingen gaan met terugwerkende kracht in op 1 januari 1980 en zullen al leen dit jaar gelden voor 7.500 A- woningen en 17.500 B-woningen. De maximale eerste bijdrage voor een A-woning is dus met 2.500,— verhoogd van 8.400,- tot 10.900,- Het belastbaar in komen, dat bepalend is voor de hoogte van de subsidie, mag dan niet meer bedragen dan 24.500,- in 1979. In een aantal provincies geldt een ander be drag. Wij zullen in dit artikel al leen de voor onze provincie gel dende bedragen vermelden. De stichtingskosten van een A- woning mogen, afhankelijk van de plaats waar de woning wordt gebouwd, niet hoger zijn dan 130.000,- De eerste jaarlijkse bijdrage voor een A-woning is met 4.000,- het laagst bij een belastbaar inkomen van 38.300,- in 1979. Als er onvol doende kandidaten uit de lagere inkomensgroepen beschikbaar zijn, kunnen ook belangstellen den met hogere inkomens voor A-woningen in aanmerking ko men. Bij een belastbaar inkomen tot 70.000,- is dan nog een eer ste jaarlijkse bijdrage van 4.000,- mogelijk. De maximale eerste bijdrage voor een B-woning is met 1.000,- verhoogd van 3.000,- tot 4.000,- De stichtingskosten van een B-woning, bepalend voor de hoogte van de subsidie, Morgen, donderdag 3 juli, be handelt de commissie Beroeps- en Bezwaarschriften een be zwaarschrift tegen het besluit van burgemeester en wethouders om een vergunning te verlenen tot het verplaatsen van een berging op het perceel W. Aron- deusstraat 51. Verder een be roepschrift tegen het besluit van het college van b. en w. om een ontheffing te weigeren voor het verplaatsen van een friteskraam. Aanvang van de vergadering: 18.30 uur. Maandag 7 juli vergadert de commissie Gemeentewerken om 19.30 uur. De agenda is enige da gen hiervoor in te zien bij het bureau Voorlichting in het stad huis. Belangstellenden kunnen deze vergaderingen bijwonen. Bij de gemeentepolitie werden in de periode 12 tot en met 18 juni de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: metalen schakelarmband enkele portemonnees met inhoud rode briletui met bril kinderhorloge diverse sleutels en sleutelhan gers poederblusser dames- en herenhorloge broche regenjack voorhamer mapje met cheques bruine herenschoen pakje met boekjes dokter Mein- sma kentekenbewijs tas met inhoud witte gymschoen Gevonden dieren kat tamme kouw. Nadere inlichtingen over deze gevonden voorwerpen en dieren kunt u alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en op zaterdag van 19.00-20.00 uur krijgen bij het politiebureau, Achter de Houttuinen 10. Telefo nische inlichtingen uitsluitend via nummer (01180)-27251. mogen dan niet meer bedragen .dan 130.000,- afhankelijk van de plaats waar de woning wordt gebouwd. Het belastbaar inko men in 1979 mag niet hoger zijn dan 70.000,- De eerste jaar lijkse bijdrage voor een B- woning is met 1.200,- het laagst bij stichtingskosten van 165.000,- Voor B-woningen kun nen bij onvoldoende belangstel ling van kopers met een belast baar inkomen tot 70.000,- ook kandidaatkopers met een hoger inkomen in aanmerking komen. Aan hen wordt dan echter geen subsidie verstrekt. Het is niet - de bedoeling de ho gere bijdragen, die een gevolg zijn van de huidige omstandig heden, voor de woningen langer te verstrekken dan noodzakelijk is. Daarom wordt de bijdrage voor deze woningen na vijf jaar opnieuw vastgesteld. De bijdrage wordt dan extra verminderd met 1.000,- voor elk vol procent dat de gemiddelde hypotheekrente in 1985 lager zal zijn dan 11,5%. Als de eerste jaarlijkse bijdrage 5.500,- of meer bedroeg, wordt die extra vermindering beperkt tot ten hoogste 2.500,- ge draagt de eerste jaarlijkse bij drage 4.000,- of minder, dan wordt de extra vermindering beperkt tot ten hoogste 1.000,- Om te bereiken dat de woonlas ten voor de lagere inkomens groepen op een niveau komen, dat vergelijkbaar is met het ni veau van 1979, zal aan kopers van een A-woning, met een inkomen tot 38.300,- in 1979, een belas tingvrije bijdrage van 5.000,- worden verleend. Deze bijdrage wordt spoedig na het in eigen dom verkrijgen van de woning verstrekt. Op het moment dat de eerste jaarlijkse bijdrage defini tief wordt vastgesteld, zal wor den bekeken of aan de voor waarden ten aanzien van stich tingskosten en inkomensgrenzen is voldaan. Wanneer dit niet het geval is moet de extra bijdrage ineens worden terugbetaald. De extra bijdrage moet ook worden terugbetaald al als de woning in het eerste jaar van bewoning wordt verkocht of niet meer door de eerste eigenaar wordt be woond. De afdeling Algemene Zaken in het stadhuis zal u desgewenst meer informatie over de regeling verstrekken. Foldermateriaal is door het ministerie nog niet be schikbaar gesteld. Ook dit jaar kunnen de liefheb bers van beiaardconcerten weer aan hun trekken komen. In de periode 3 juli tot en met 14 au gustus zal iedere donderdag een bekend beiaardier het klokken spel van de Lange Jan bespelen. De reeks zomeravond-beiaard concerten wordt georganiseerd door de Gemeentelijke Culturele Dienst Middelburg. Alle concer ten beginnen om 19.30 uur en du ren tot 20.30 uur. Jacques Maassen, vanaf 1975 stadsbeiaardier van Breda, bijt donderdag 3 juli a.s. de spits af. Hij studeerde muziekweten schappen aan de Rijksuniversi teit in Utrecht en beiaardspel aan de Ned.Beiaardschool in Amers foort. Daarnaast is de heer Maassen voorzitter van de Ne derlandse Klokkenspel Vereni ging en redacteur van het beiaardblad Klok en Klepel. Niet vergeten mag worden dat hij ook nog als docent schoolmuziek werkt in Breda. Van zijn hand verschenen verschillende beiaardwerken. De werken die hij deze avond zal uitvoeren kunt u lezen in het gratis beschikbare programma boekje, waarin uitvoerige infor matie over alle dit seizoen te houden concerten en uitvoeren den. Het is gratis te krijgen bij de Gemeentelijke Culturele Dienst Middelburg, Molenwater 99 a en bij het bureau Voorlichting in Er ligt weer een nieuwe brochure op de balie van het bureau Voor lichting in het stadhuis: - huisvesting voor gehandicap ten toelichting op de uitvoering "beschikking geldelijke steun huisvesting gehandicapten". De brochure is gratis af te halen. het stadhuis, Lange Noordstraat 1. Ook de VVV aan de Lamme- rensteeg heeft de programma boekjes beschikbaar. Zie ook de Culturele agenda wekelijks op deze pagina. De Abtijtoren (Lange Jan) is tij dens de concert-avonden vanaf 19.15 uur voor beklimmen geo pend. Verder dagelijks (behalve, op zondag) van 10.00-17.00 uur. De gemeente Middelburg heeft bij Gedeputeerde Staten van Zeeland een hinderwetvergun ning aangevraagd voor het Cen trum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsopleiding in het pand Dwarskaai 2. Hierin worden di verse elektromotoren gebruikt met een vermogen zoals vermeld op de bij de aanvraag behorende stukken. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 6 juli worden inge diend bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken op een openbare zitting die 24 juni heeft plaatsge vonden. Inwoners van Middel burg hebben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk (of een gemachtigde) op de openbare zitting aanwezig waren. Personen die niet in deze gemeente wonen, kunnen vol staan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen ligt ter inzage bij de afd. Algemene Za ken in het stadhuis. Iedere rechtgeaarde Middelburger kent natuurlijk de Spijkerbrug. Niet iedereen zal weten dat deze fraai gerestaureerde brug op de monumentenlijst is geplaatst. Het monument stamt uit 1853. Op de achtergrond ziet u op de foto pakhuizen die dateren uit de tijd dat de Oost-Indische en West-Indische Compagnie nog vestigingen in onze stad hadden. Het is u natuurlijk al lang opgevallen. Sinds enige weken staan er vier bloembakken met kleurige en fleurige geraniums voor het stadhuis. Deze zijn met zorg gekweekt door de Plantsoenendienst van de ge meente Middelburg. Reeds in het voorjaar van 1979 werd daarmee begonnen. Toen de planten van deze pyramide-geraniums met de fraaie naam "Jardin des Plants" een hoogte van zo'n 1.80 m bereikten kon men overgaan tot het overzetten in de bloembakken. En nu staan ze dan tot veler genoegen fraai te bloeien voor het stadhuis. Voor deze wat ouderwetse soort geranium is gekozen omdat ze zo hoog op groeien. Ook in andere steden in ons land v ndt u ze terug. Neemt u bijvoorbeeld maar eens een kijkje op het Binnenhof in Den Haag. Kleur en fleur voor het stadhuis dus. Fijn dat dit ook in Middelburg mogelijk is. Elke vier minuten wordt er ergens in ons land ingebroken. Ook tijdens uw vakantie. Ieder jaar weer komen mensen bij terugkeer in hun wo ning tot de ontdekking dat een inbreker heeft huisgehouden. Dierbare of kostbare voorwerpen zijn verdwenen, ramen of deuren zijn vernield. Ergernis alom en uw mooie vakantie is snel vergeten. Natuurlijk pro beert de politie ook in uw vakantie de inbraken zoveel mogelijk te voorkomen. Maar u kunt er ook zelf heel wat aan doen. Zeg nou niet: "Dat overkomt mij nooit". Lees gewoon onderstaande tips en handel er naar. In uw belang. Sluit de ramen en deuren goed af en denk daarbij ook aan w.c.- raampjes, bovenlichten e.d. Doe de buitendeuren op het nachtslot. Vervang tijdig defect hang- en sluitwerk. Verwijder sleutels uit het slot aan de binnenzijde. 0 Laat geen geld of kostbaarheden in huis achter. Geef ze aan de buren of nog beter, deponeer ze in een kluis. Voor een gering bedrag zijn deze bij banken te huur. Probeer onvervangbare of dure voorwerpen uit het zicht te plaatsen. 0 Laat niet door briefjes op raam en deuren blijken, dat u voor kortere of langere tijd afwezig bent. Neem niet teveel kontant geld mee. 0 Sluit geen gordijnen, haal de planten niet uit de vensterbank en zorg, dat de brievenbus niet vol post komt te zitten. Dit alles zijn namelijk ook aanwijzingen voor uw afwezigheid. 0 Laat geen losse ladders of trappen of klimmeubilair in de tuin, maar berg dit op. 0 Deel vertrouwde buren mee, dat u met vakantie gaat en geef hen de sleutel van uw woning en laat bij hen uw vakantieadres achter. Laat hen bij onraad het alarmnummer van de politie 12222 bellen. 0 Het afsluiten van hoofdleidingen van water, gas en electriciteit is geen overdreven voorzorg. U kunt. daardoor veel narigheid voorko men. 0 Denk ook eens aan het onderhoud van uw tuin. Vraag bijvoorbeeld aan kennissen het gras te maaien. 0 Noteer nummers en merken van uw waardevolle voorwerpen. Daar voor bestemde registratiekaarten en voor de omschrijving van uw antiek bestemde formulieren kunt u gratis aanvragen bij de ge meentepolitie, Achter de Houttuinen 10. Tel. (01180)-27251. 0 Mochten onverhoopt toch inbrekers in uw woning zijn geweest: ner gens aankomen en de politie waarschuwen. 0 Hoe zit het met Uw verzekering? Wanneer u onze goedbedoelde raad opvolgt zal uit niets blijken dat u met vakantie bent. En dat voorkomt ongenode gasten. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. De parkeerverbodsborden in de Herenstraat te verwijderen en het parkeerverbod voor beide zijden nu aan te geven door een doorgetrokken gele streep. b. Grootmede aan te wijzen als woonerf en het parkeerverbod voor beide zijden op te heffen. c. Een parkeerverbod in te stellen voor de Noordweg tussen de Gerbrandylaan en het Hoge- landsewegje, behalve voor de gedeelten waar parkeervakken zijn aangegeven. d. voor de Piet Heinstraat het parkeerverbod op te heffen voor de noordelijke zijde tussen de Dorus Rijkersstraat en de Baa jesstraat. Een parkeerverbod s/ in te stellen voor de zuidelijke zijde tussen de Dorus Rijkers- straat en Baarsjesstraat. e. In het besluit waarin staat dat een fietsstrook voor de weste lijke zijde van de Seisstraat wordt aangewezen' "westelijke" te wijzigen in "oostelijke". f. Ter hoogte van Verwerijstraat 16 en 18 twee invalidenparkeer plaatsen aan te wijzen. g. voor de Turfkaai. Het parkeerverbod op te heffen tussen de Herenstraat en Vi- schmarkt. Een fietsstrook aan te geven voor beide zijden, met uit zondering van het gedeelte waar een bushalte is. Een Een inhaal- verbod in te stellen voor motor voertuigen op meer dan twee wielen, met uitzondering van motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen dan 16 km. per uur. h. voor de Londensekaai. Het parkeerverbod op te heffen tussen de Segeerstraat en het perceel 27 en voor dit gedeelte een laad- en loszone in te stellen van maandag t/m vrijdag van 8.00- 18.00 uur. Een fietsstrook aan te geven voor beide zijden. Een inhaalverbod in te stellen voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzonde ring van motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen dan 16 km. per uur. i. voor de Bierkaai Een fietsstrook aan te geven voor beide zijden. Een inhaalverbod in te stellen voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzonde ring van motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen dan 16 km. per uur. j. voor de Rouaansekaai. Het parkeerverbod voor beide zijden op te heffen. Een fietsstrook aan te geven voor beide zijden. Een inhaalverbod in te stellen voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen, met uitzonde ring van motorvoertuigen die niet sneller kunnen of mogen dan 16 km per uur. k. Een parkeervak op het Seis- plein aan te wijzen als parkeer plaats voor een invalide. 1. Een parkeervak voor Bach- tensteene 18 aan te wijzen als parkeerplaats voor een invalide, m. Het besluit in te trekken waarin een parkeervak voor Lange Noordstraat 39 wordt aangewezen als parkeerplaats voor een invalide. Tegen de besluiten a. en b. kan men eventueel tot 12 juli in be roep gaan bij de Kroon. Tegen de besluiten c., d. en e. tot 19 juli, tegen de besluiten f., g., h., i. en j. tot 26 juli, en tegen de besluiten k., 1. en m. tot 2 augustus. Be roepschriften moeten worden gericht aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Mid delburg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. De Haagse rozenkoningin Mi chelle I brengt met haar hofdame Joyce donderdag 10 juli a.s. om 12.00 uur een bezoek aan het Middelburgse stadhuis. Daar zullen deze charmante dames rozen uitdelen aan een ieder die op dat moment aan de rondlei ding deelneemt. Natuurlijk zul len de hoge gasten ook zelf van de gelegenheid gebruik maken het Gotische deel van het stadhuis te bezichtigen. Daarna zullen zij in de Burgerzaal worden ontvan gen door wethouder W.P.J. Baars Voordat de rozenkoningin het stadhuis bezoekt luistert zij het ringrijden aan het Molenwater nog op. Tussen 11.00 en 12.00 uur zal zij daar te gast zijn van de Folkloristische Commissie. Ver wacht mag worden dat ook daar op ruime schaal rozen aan de be langstellenden voor het ringrij den worden gegeven. De ambtsperiode van Michelle I duurt van 7 juli tot en met 8 au gustus. Gedurende die tijd zullen zo'n 70 a 75 steden en dorpen in de Randstad met een bezoek worden vereerd. Met af en toe een uit stapje naar elders. Naar schat ting een 10.000 rozen zullen dan hun weg vinden. De bedoeling van het hele gebeuren is aan dacht te vestigen op de rozen in het Haagse Westbroekpark en andere evenementen in 's- Gravenhage. De rondleidingen in het stadhuis zijn van maandag tot en met vrijdag ieder half uur tussen 10.00 en 16.30 uur. Tussen 12.00 en 13.30 uuris het stadhuis gesloten. Met uitzondering van de donder dag. Deze dag kan men een half uur langer terecht, terwijl ook de middagpauze korter is. De toe gangsprijs bedraagt ƒ1,35 voor volwassenen. Kinderen tot 12 jaar en houders Pas-65 en CJP betalen 0,85. Concert door Jacques Maassen, stadsbeiaardier van Breda. Donderdag 10 juli, 19.30-20.30 uur: Concert door Jaap van der Ende, stadsbeiaardier van Schoonho ven, Dordrecht, Gouda, Woerden, Oudewater en Zoetermeer. Pro grammaboekjes van de beiaard concerten zijn verkrijgbaar bij het VVV-kantoor Middelburg, het bureua Voorlichting in het stadhuis en de Gemeentelijke Culturele Dienst, Molenwater 99a. Radio Kamerorkest (in het kader van Festival Nieuwe Muziek). Informatie bij Jeugd en Muziek. Expositie aquarellen en plastie ken van Erwin de Vries. Geopend woensdag tot en met zaterdag van 12.00-17.00 uur, zondag van 14.00-17.00 uur. Tot vrijdag 11 juli: Tentoonstelling werken van Han Bennink. Geopend: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur. Zaterdag van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. Donderdag 10 juli, 9.00-17.00 uur: Grote ringrijderij te paard. Tot vrijdag 11 juli: Festival Nieuwe Muziek met films, concerten, muziekprojec- ten. Nadere informatie bij Jeugd en Muziek Nieuwe Haven 43, tel. (01180) -15256 of De Vleeshal via stadhuis, tel. (01180)- 26251. Tot zondag 7 september: "Com nu met sang van soete to nen", tentoonstelling over Adriaen Valerius. Geopend Maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur en zaterdag van 9.30-12.30 uur. Tot vrijdag 29 augustus: "Terug naar het eiland" (20 min) film over Walcheren voor de oorlog, na het bombardement, de overstroming en de wederop- bouw.Voorstellingen maandag t/m vrijdag om 11.00 uur, 14.00 en 15.00 uur. Tevens voor scholen en groepen op aanvraag het gehele jaar door. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. Iedere woensdagmiddag om 14.30 uur: Kindervoorstelling Rieneke van Ritthem". Kaarten a 3,50 reserveren. Via telefoon (01180) - 16171. l •"■i r'4j I mf - - PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt Poelendaelesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling. 3. Klein Vlaanderen tussen Volderijlaagte en Seisplein Rijbaanversmalling. 4.Jacob Catsstraat. ^fgesloterwoo^aH^erkeer^ AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Reconstructie Reconstructie Herstrating ^mall^edeelt^ AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5