Huurgewenningsbijdragen voor vrijwillige doorstroming vervallen M IN TE ZIEN IAATREGELENJ f I III Opgebroken - afgesloten Nieuwe woningen in Singelstraat gereed en bewoond. Commissaris van politie houdt inleidingen in Zweden CULTURELE AGENDA VERKEERS- met ingang van 1 juni 1980 Vier categorieën huurders. Vijf- en drie-jarige bijdrage. Dank van Beeston and District Pipe Band Wijziging inkomensgrens. Uitbetaling per kwartaal. Gevonden voorwerpen Nadere gegevens. Structuurschema burgerluchtvaartterreinen Bestemmingsplan Hinderwet Op de balie vvv; menu fw4 "tafeltje dekje" - gemeentelijke culturele dienst middeltturg Jongerencentrum "Midgard" Concert- en gehoorzaal Vleeshal Cultureel centrum "Schut tershof' Carillon "Lange jan" Cultureel centrum "Kuiper spoort" Zeeuws kunstenaarscentrum (ingang Spuistraat) Museum Galerie "De Witte Swaen", Damplein 30-32 Galerie "De Dolphijn", Hee rengracht 36 Sint Janstraat 41-43 Galeries "Six and six", Lan ge Noordstraat 56 en Gort- straat 48 Middelburgs stadspoppent- heater "Parcival", Brak straat 9-11 Iedere woensdagmiddag om 14.30 uur: Periode 11 juni - 18 juni Staatssecretaris Brokx van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft besloten het werkingsgebied van de regeling voor huurgewenningsbijdragen in te krimpen. Een maatregel die noodzakelijk is in verband met de nodige ombuigingen op de rijksbegroting voor dit jaar. Met ingang van 1 juni a.s. komt de mogelijkheid van toekenning van bijdragen voor vrijwillige doorstroming te vervallen. Wan neer een verhuizing moet plaatsvinden binnen het kader van de stadsvernieuwing biedt de regeling huurgewenningsbij dragen nog wel mogelijkheden. Geen bijdragen kunnen dus meer worden verstrekt aan huurders, die om andere redenen dan stadsvernieuwing goedkope huurwoningen verlaten en an dere huurwoningen met een ho gere prijs betrekken. Voor deze huurders is er echter een over gangsbepaling, waardoor tot 1 september 1980 nog aanvragen kunnen worden ingediend. Wel moet dan vaststaan dat de huur van de woning, die betrokken is uiterlijk op 31 mei 1980 is inge gaan. Een beroep op de regeling kan vanaf 1 juni a.s. gedaan worden door: - de huurder van een woning waaraan ingrijpende verbete ringen worden aangebracht en waarvan de huur om die reden wordt verhoogd; - de huurder die een woning waaraan ingrijpende verbete ringen worden aangebracht vóór verbetering verlaat en een duur dere woning betrekt; - de huurder van een krot die het krot verlaat en een andere woning met een hogere huur be trekt; - de huurder die een woning verlaat die geen krot is, maar in het kader van de stadsvernieu wing wordt afgebroken en daar om naar een andere duurdere woning vertrekt. De hierboven genoemde catego rieën huurders kunnen voor een vijfjarige huurgewenningsbij- drage in aanmerking komen als zij, na aftrek van individuele De Beeston and District Pipe Band uit het Engelse Not tingham was begin mei van dit jaar te gast in Middel burg. Op 5 mei (viering be vrijding) verzorgden de le den van deze band diverse optredens, die bij de toe schouwers zeer in de smaak vielen. Maar ook de musici zelf beleefden veel genoegen aan hun verblijf in de Zeeuwse hoofdstad. On behalf of the Beeston and Dis trict Pipe Band, I would like to thank the people of Middelburg, your Mayor and Council, the ON- DA -band and everyone concerned with making our visit such a plea sant occassion. The hospitality we received was overwhelming and the memories of this will re&main with us for many years to come. It was a great ho nour for us to have the privilege of playing our music to an apprecia tive audjence in your beautiful town. Alex Wood Pipe Sergeant Beeston and District Pipe Band Namens de Beest6n en Dis trict Pipe Band wil ik de be volking, burgemeester en raad van Middelburg, de ONDA-band en iedereen die heeft meegeholpen om ons bezoek tot een belevenis te maken, hartelijk danken. De gastvrijheid die ons ten deel viel was overweldigend en zal ons nog lang bijblij ven. Wij vonden het een grote eer het voorrecht te hebben om onze muziek voor een waarderend publiek te mogen spelen in uw mooie stad. huursubsidie, tenminste 100,- per maand meer huur moeten betalen. Voor de vaststelling van de huurgewenningsbijdrage gaat men uit van netto-woonlas ten. De brutowoonlasten worden dus verminderd met het bedrag dat aan individuele huursubsidie wordt verleend of dat men had kunnen krijgen als individuele huursubsidie zou zijn aange vraagd. Een driejarige huurgewennings bijdrage kon volgens de oude re geling worden verkregen als het huurverschil, na aftrek van in dividuele huursubsidie, minder dan 100,- per maand, maar meer dan ƒ40,- per maand be droeg. Omdat gebleken is dat slechts in een gering aantal ge vallen sprake is van een huur- sprong van minder dan 50,- per maand, heeft de staatssecre taris de minimaal vereiste ver hoging van huur op 50,- per maand gesteld. Met ingang van 1 juli a.s. is ook een aantal wijzigingen in de re geling aangebracht, die nauw aansluiten bij de veranderingen die vanaf dezelfde datum gelden voor het verkrijgen van indivi duele huursubsidie. Het gaat hier om de inkomensgrens waarbij nog een huurgewenningsbijdra ge kan worden verkregen. Deze is met ingang van genoemde da tum verhoogd van 40.000,- tot ƒ41.000,-. Het bedrag dat eventueel op het gezamenlijk inkomen van huur der en werkende partner in min dering wordt gebracht, is ver hoogd van 2.000,- tot 2.100,- Als huurprijs van de woning die wordt betrokken wordt ten hoogste 7.560,- per jaar in aanmerking genomen. Eenzelfde bedrag geldt wanneer het gaat om een .nieuwe huur prijs na woningverbetering. De wijze van uitbetaling zal eveneens met ingang van 1 juli a.s. gewijzigd worden. Vanaf die datum zullen de nieuw toege kende huurgewenningsbijdra gen niet meer bij vooruitbetaling voor een geheel jaar beschikbaar komen. Uitbetaling zal nu per kwartaal gaan gebeuren. Voor reeds toegekende bijdragen komt eenzelfde werkwijze. Deze maa tregel gaat overigens pas een jaar later in, om de betrokkenen de gelegenheid te bieden zich op het gewijzigde uitbetalingspa troon in te stel= len. Een patroon dat beter voorziet in het doel dat met de regeling voor huurge wenningsbijdragen wordt nage streefd. De bijdragen voor individuele huursubsidie krijgt men al per kwartaal. Bij de gemeentepolitie werden in de periode van 28 mei tot en met 3 juni de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: - herenschoen - diverse sleutels - zilveren kinderarmbandje - dameshorloge - regenjas - zenbakje - sportbroek Adidas - regenpak - paar plastic kinderschoentjes - zilveren schakelarmband - plastic tasje met inhoud - zilveren boerenspeld - boodschaptas - fietstas - kabelslot - pak toiletpapier - luchtpostbrief - portemonnee met geld en Ausweis Gevonden dieren: - hond, reu (zwart) - Cyperse poes (zwart-grijs) - jong poesje (zwart) - hond, herder, reu (zwart-licht- bruin) Nadere inlichtingen over deze gevonden voorwerpen en dieren kunt u alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en op zaterdag van 19.00-20.00 uur krijgen bij het plitiebureau, Achter de Houttui nen 10. Telefonische inlichtingen uitsluitend via nummer (01180)-27251. Aanvragen voor huurgewen ningsbijdragen moeten beslist worden ingediend binnen drie maanden nadat de huur van de nieuw woning is ingegaan. Bij een verhoging van de huur als gevolg van woningverbetering geldt eenzelfde termijn. Nadere gegevens over de gewijzigde re geling voor huurgewenningsbij dragen kunt u verkrijgen bij het bureau Huisvesting (afd. Bevol king), Simpelhuisstraat 1, tegen over de Engelse Kerk,. Ook voor de individuele huursubsidie kunt u daar de nodige vragen stellen. Foldermateriaal is in vele geval len aanwezig. Ook het bureau Voorlichting in het stadhuis kan u over veel onderwerpen bro chures bieden. In december 1978 werd met enig officieel vertoon in opdracht van de Woningbouwvereniging "Middelburg" gestart met de bouw van 18 woningen aan de Singelstraat. Door het ministerie van CRM werd hiervoor een subsidie verstrekt van ca. 700.000,- Rasechte Middel burgers zullen wel weten dat vroeger op het terrein een school stond. Het gaat om 6 eengezinswoningen met 4 slaapkamers en 12 apparte menten met 1 slaapkamer. De 12 wooneenheden zijn ondergebracht in 2 woningen met elk 6 appartementen. De voorlopige huren bedragen voor de eengezinswo ningen 500,- per maand. Deappartementenzijn voor respectievelijk 300,- .ƒ310,- en 320,- verhuurd. Het ontwerp werd door het architectenbureau Jobse uit Vlissingen gemaakt. De woningen die vorige maand gereed kwamen zijn alle bewoond. Voor genodigden is vrijdag 13 juni a.s. om 15.30 uur in de Concert- en Gehoorzaal een feestelijke bijeenkomst i.v.m. de oplevering. Foto: Jaap Wolterbeek. Het schema bevat de grondsla gen voor het lange termijn-be- leid op het gebied van luchtver keer en -vervoer. Met name de ruimtelijke neerslag daarvan. De beleidsuitspraken in het stuk ge ven de voorlopige standpunten van de regering weer. Op dit structuurschema is de procedure van de planologische kernbeslis singen van toepassing. Die omvat inspraak, advies en bestuurlijk overleg. 15 Juni is het structuurschema Burgerluchtvaartterreinen in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. "Woonwagencentrum Nieuwlandseweg" De gemeenteraad heeft op 19 mei j.l. het bestemmingsplan "Woon- wagencentrun Nieuwlandse weg" vastgesteld. In de voor schriften zijn enkele kleine wij zigingen aangebracht. Degenen die tijdig bezwaar bij de ge meenteraad hebben ingediend tegen het ontwerpplan, kunnen tot 19 juni tegen het vastgestelde bestemningsplan beroep indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Verder kan men bij dit overheidsorgaan bezwaar ma ken tegen de wijzigingen die de gemeenteraad heeft aange bracht. Het bestemmingsplan ligt ter in zage bij de afd. Algenene Zaken in het stadhuis. De gemeente Middelburg heeft bij Gedeputeerde Staten van Zeeland een hinderwetvergun ning aangevraagd voor het Cen trum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsopleiding in het pand Dwarskaai 2. Hierin worden di verse elektromotoren gebruikt met een vermogen zoals vermeld op de bij de aanvraag behorende stukken. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 6 juli worden inge diend bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kan men kenbaar maken op een openbare zitting die dinsdag 24 juni om 16.30 uur plaatsvindt in het stad huis. De aanvraag met bijlagen liggen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Er liggen weer enkele nieu we folders en brochures op de balie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Het materiaal is gratis af te halen. - Een eigen huis ook voor u? - Huuraanpassingen 1980 - Huur- en Subsidiekrant - Huisvesting voor gehan dicapten - Molukkers en werk - Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen, 1 januari 1980. - Vakantie en sociale ver zekering De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie van Vrijwil ligers in Middelburg is uitslui tend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de war me maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180)-27537 kunnen maaltijden besteld wor den op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 16 tot en met 21 juni ziet er als volgt uit: maandag - goulash, doperwten en rijst; dinsdag - gehakt, andijvie en aardappelen; woensdag - carbonade, tuinbo nen en aardappelen; donderdag - kabeljMuw, wor teltjes en aardappelen; vrijdag - rundvlees, sperziebo nen en aardappelen; zaterdag - zuurkool. Burgemeester en hebben besloten: wethouders a. In Park de Griffioen (brom)fietsers uit te zonderen van eenrichtingsverkeer en een fietsstrook aan te geven voor de zuidelijke zijde van het gedeelte waar eenrich tingsverkeer geldt. b. Een parkeerverbod in te stel len voor de zuidwestelijke zijde van de Kruitmolenlaan tussen Torenweg en Vluch- tenburgstraat. c. voor de Geere - de weg rondom het pleintje ten noordwesten van de Korte Geere te sluiten voor alle verkeer behalve voet gangers en (brom)fietsers in de richting van de Lange Geere. - de geslotenverklaring van de Korte Geere, vanaf Plei. 1940, uit te breiden tot de zuid westelijke aansluiting van de Korte Geere met de weg rondom het pleintje ten noordwesten van de Korte Geere. d. voor de AbbédeSt. Pierrelaan - (brom)fietsers uit te zonde ren van eenrichtingsver keer. - een fietsstrook aan te geven voor de westelijke zijde. - het parkeerverbod op te heffen voor de westelijke zijde tussen de beide split singen met de Hugo de Grootlaan. - het parkeerverbod op te heffen voor de noordooste lijke zijde tussen de Laan der Ver. Naties en en de toe gangsweg aansluitend op de hoofdrijbaan van de Abbé de St. Pierrelaan tussen de per celen 38 en 40. e. voor de Hugo de Grootlaan (brom)fietsers uit te zonde ren van eenrichtingsverkeer tussen de beide splitsingen met de Abbé de St. Pierrelaan. een fietsstroook aan te geven voor de zuidoostelijke zijde van het meest noordelijke ge deelte, voor de noordoostelijke, zijde vanaf de hoek bij de percelen 28 en 12, en voor de noordwestelijke zijde voor langs de percelen 2 t/m 12. - het parkeerverbod op te heffen voor de noordweste lijke zijde tussen de noorde lijke splitsing met de Abbé de St. Pierrelaan en het perceel 32. -het parkeerverbod op te heffen voor de noordoostelij ke/noordelijke zijde vanaf de hoek bij perceel 28 tot de zui delijke splitsing met de Abbé de St. Pierrelaan. f. de parkeerverbodsborden in de Herenstraat te verwijderen en het parkeerverbod voor beide zijden nu aan te geven door een doorgetrokken gele streep. g. Grootmede aan te wijzen als woonerf en het parkeerverbod voor beide zijden op te heffen. Tegen de besluiten a. en b. kan men eventueel tot 28 juni in be roep gaan bij de Kroon. Tegen de besluiten c., d. en e. tot 5 juli en tegen de besluiten f. en g. tot 12 juli. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Commis saris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. De commissaris van politie te Middelburg, dr. D. van Ooijen, zal tijdens de achtste Internatio nale Conferentie over Alcohol, Drugs and Traffic Safety, twee inleidingen houden. De confe rentie wordt belegd in Zweden (Stockholm) van 16-19 juni 1980. De ene inleiding wordt gegeven op dinsdag 17 juni 1980. Deze heeft als titel "The problem drinker, who is he?". De andere inleiding vindt plaats op woens dag 18 juni 1980. De titel hiervan luidt: "Driving under the in fluence of alcohol and the com bined use of medicine". vrijdag 13 juni, 21.00 uur: Slapstickprogramma met films van Chaplin en Laurel Hardy. Entree: 4, zaterdag 14 juni 20.00 uur: Ensemble "Hoketus" (in het kader van het Holland Festival). Kaarten a 10,- (voor CJP/Pas 65 a 5,-verkrijgbaar op werkdagen van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur bij de Gemeente lijke Culturele Dienst, Molen water 99 a, tel. (01180)-25156 en de avond van het concert aan de zaal. tot maandag 16 juni: Feministische Kunst Internatio nal. Geopend dinsdag t/m zater dag van 13.00-17.00 uur en zondag van 14.00-17.00 uur. zondag 15 en maandag 16 juni, 21.30 uur: "Hongaarse Rapsodie", film van Miklós Janscó. Entree: 6,50, voor leden 3,- woensdag 18 juni, 14.30 uur: Kindervoorstelling "Zes beren en een clown". Entree: 2,50. donderdag 17 juni, 20.00 uur: Beiaardconcert door Arie Abbe- nes in het kader van het Holland Festival. maandag 16, dinsdag 17 en woensdag 18 juni: Workshop Tanaka Min. Kosten: 20,- per dag. woensdag 18, onderdag 19 en vrijdag 20 juni, 20.30 uur: Nieuwe vormen van beweging en dans. Kaarten a 5,- (passe partout a 10,- verkrijgbaar bij de Gemeentelijke Culturele Dienst. Nadere informatie over de evenementen in de "Kuiper spoort" bij de tel. (01180)-25156 en bij Maria-Rosa Boezem, tel. (01180)-28301. tot zaterdag 21 juni: "The perfect Planet", kernamiek van Maggi Giles. Geopend dins dag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.30 uur, Za terdag van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 19.00-20.30 uur. tot maandag 23 juni: Tentoonstelling van werken van Jan Haas. Geopend maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, za terdag en zondag van 14.00-17.00 uur. tot zaterdag 28 juni: Expositie van werken van Mijs- bergen. Geopend dinsdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur en op afspraak. tot dinsdag 1 juli: Expositie van handgemaakte en antieke poppen en poppenhuizen. Geopend dinsdag t/m zaterdag van 10.00-18.00 uur. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. Doorlopende expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. Kindervoorstelling "Rieneke van Ritthem". Kaarten a 3,50 re serveren onder nummer (01180)-16171. l PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt PoelendaeJesin- gel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling. AARD VAN HET WERK Restauratie werkzaamheden Reconstructie AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5