VOORLICHTINGSRUBRIEK Hoe U aan uw informatie van de overheid kunt komen rrtn M M IN TE ZIEN 1AATREGELEN Begroetings- en voorlichtingsbijeenkomst nieuwe inwoners. CULTURELE AGENDA VERKEERS-J REDACTIE:BUREAU VOORLICHTING STADHUIS-LANGE NOORDSTRAAT I In kader Wet openbaarheid van bestuur Tweede aflevering Tot wie u zich moet wenden Afwijzing van het verzoek In beroep gaan Aanvragen standplaats Kunst en Ambachtmarkt. Derde belanghebbende Informatie op eigen initiatief Bouw noodbestuurspost gestart Beleidsadviezen van niet-ambtelijke adviescommissies Adviezen Raad van State Gemeentelijke verordening bestuur Gratis folders Gemeente werkt derde Pinkster niet. Gevonden voorwerpen Wijziging ophalen huisvuil. GEMEENTELIJKE I LTURELE DIENST MIDDELBURG :mmmm I 1: Commissie vergadering Ruimtelijke Ordening UW 77a 7] MENU "TAFELTJE DEKJE" Huis-aan-huis collecte T el. (01180) 26251. Toestel 133 of 224. Twee weken geleden schreven wij in deze gemeentelijke voor lichtingsrubriek een eerste arti kel over de mogelijkheden, maar ook onmogelijkheden, die de nieuwe Wet openbaarheid van bestuur u als burger biedt. Zoals bekend, werd deze wet 1 mei j.l. van kracht. We bespraken de be grippen passieve informatiep licht en interne documenten. Aandacht werd tevens besteed aan de verschillende vormen van informatieverstrekking en de algemencuitzonderingsgronden. Duidelijk zal zijn geworden dat geheimhouding in het vervolg een uitzondering is. In deze tweede aflevering willen we het hebben over de actieve informa tieplicht van de overheid en de mogelijkheden tot het openbaar maken van beleidsadviezen van niet ambtelijke commissies en adviezen van de Raad van State. Maar eerst aandacht voor de wijze waarop u aan uw informa tie van de overheid kunt komen. De voorlichtingsdiensten van de overheid hebben informatiepun ten waar de burger, dus u, met zijn verzoeken om informatie te recht kan. De gemeente Middel burg kent een bureau Voorlich ting, dat is gevestigd in het stad huis. Men kan een verzoek ken baar maken door te telefoneren een brief of briefkaart te schrij ven of naar het informatiepunt te gaan. In vele gevallen is het voor mensen die de weg kennen na tuurlijk ook mogelijk rechts treeks contact op te nemen met een vakdienst -of afdeling. Men moet het onderwerp noemen waarover men informatie wil hebben. Hoe preciezer de wensen kenbaar gemaakt worden, des te beter en vlotter kan een verzoek worden behandeld. De behande lende ambtenaar-vakambtenaar of voorlichtingsambtenaar - kan bij het preciseren van het onderwerp behulpzaam zijn. Wanneer de ambtenaar die een verzoek om informatie behan delt, meent dat het geheel of ge deeltelijk moet worden afgewe zen, deelt hij dit aan de verzoeker mee. Hij vertelt dan ook waarom de gevraagde informatie naar zijn mening moet worden gewei gerd. In het eerste artikel hebt u al kunnen lezen op welke infor matie de burger recht heeft en wanneer geen informatie kan worden verstrekt. Ziet de ver zoeker de redelijkheid van het afwijzen in, dan zal daarmee de zaak zijn afgedaan. Als de ver zoeker te kennen geeft het niet met de weigering eens te zijn en zijn verzoek handhaaft, wordt het verzoek doorgestuurd naar een ambtenaar die namens het overheidsorgaan - de minister of het provinciale of gemeente lijke bestuursorgaan - een eindbeslissing moet nemen. Als die ambtenaar het verzoek wel inwilligt, krijgt de verzoeker alsnog de informatie waarom hij heeft gevraagd. Vindt die amb tenaar echter ook dat het verzoek moet worden afgewezen, dan moet hij dit schriftelijk en met opgaaf van redenen aan de ver zoeker meedelen als deze bij zijn verzoek blijft. Als de verzoeker met de schrif telijke afwijzing geen genoegen De kunst- en ambachtmarkt wordt dit jaar van 12 juni tot en met 14 augustus iedere donderdag op de Vismarkt gehouden. Belangstellenden om hieraan deel te nemen voor 27 mei a.s. een stand plaats aanvragen bij de marktmeester. Deze is be reikbaar bij de dienst Ge meentewerken, Vlissingse- straat 21. Men moet wel in het bezit zijn van een regis- tratiekaart, die is afgegeven door het Centraal Registra tiekantoor Detailhandel- Ambacht in Den Èaag. Branches die al op de week markt voorkomen, kunnen geen standplaats op de Vis markt krijgen. Vermeld bij uw aanvraag registratie nummer, branche en ge wenste ruimte. wenst te nemen en wil weten ot het overheidsorgaan zijn verzoek terecht heeft geweigerd, kan hij een beroep instellen op grond van de Wet administratieve rechts praak overheidsbeschikkingen (de wet Arob) Dit moet binnen 30 dagen gebeuren bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Het adres is: Binnenhof 1, postbus 20019, 2500 EA in Den Haag. Tel. (070)657947. De kosten bedragen 25,- voor griffie recht. De verzoeker kan de afde ling Rechtspraak vragen als onafhankelijk rechterlijk college na te gaan of het verzoek al of niet terecht is afgewezen. Een uitspraak van dit college is be slissend. Verder beroep is niet mogelijk. Wanneer overigens een bestuursorgaan van een ge meente of provincie een verzoek om informatie schriftelijk heeft afgewezen, moet men eerst bij dat orgaan een bezwaarschrift indienen voordat men bij de Raad van State in beroep kan gaan. Tegen een schriftelijke af wijzing door een orgaan van de rijksoverheid kan rechtstreeks bij de eerder genoemde instantie beroep worden ingesteld. Het kan ook voorkomen dat ie mand een overheidsorgaan vraagt om informatie, die be trekking heeft op anderen. "Der den" noemt men dat. Bij de be slissing of de gevraagde infor matie zal worden verstrekt, moet het overheidsorgaan met de be langen van derden rekening houden. Zoveel mogelijk moet worden vermeden dat derden door het verstrekken van infor matie schade lijden. Als de gege vens die op een derde betrekking hebben inderdaad worden ver strekt, moet de overheid de be slissing en de verstrekte infor matie schriftelijk aan die derde meedelen, als daarom wordt ge vraagd. De derde belanghebben de kan dan, als hij dat wil, op grond van de wet Arob in beklag gaan. De Wet openbaarheid van be stuur verlangt van de overheid Binnenkort wordt een begin ge- maakt met de werkzaamheden j voor de bouw van een noodbes- tuurspost, ook wel Gemeentelijk Centrum Civiele Verdediging genoemd (G.C.C.V.). De bouw van deze noodbestuur spost heeft jarenlang op het ver langlijstje van het gemeentebes tuur gestaan. Door gebrek aan de nodige financiële middelen moest echter de bouw nogal eens uitgesteld worden. Vorig jaar besloot de gemeenteraad de be nodigde middelen ter beschik king te stellen zodat nu een aan vang kan worden gemaakt met de daadwerkelijke bouw van een noodonderkomen voor een bes tuurscentrum in buitengewone omstandigheden. De noodbes tuurspost behoort tot de katego- rie "beschermde onderkomens" en moet de mogelijkheid bieden dat ook onder buitengewone om standigheden b.v. tijdens rampen in vredestijd en andere ontw richtende situaties in oorlogs tijd- de bestuurlijke leiding van de gemeente zo goed mogelijk doorgang zal kunnen vinden. De bouw, die enkele maanden zal duren, geschiedt in opdracht van het gemeentebestuur door de Walcherse Bouwunie, en wordt gerealiseerd aan de Looierssingel naast de brandweerkazerne. De plaats waar de noodbestuurspost komt. niet alleen dat zij informatie verschaft als de burger daarom vraagt, maar ook dat zij dat op eigen initiatief doet. De overheid (ook de gemeente Middelburg) doet dat overigens al vele jaren. De bestaande praktijk van over heidsvoorlichting wordt onder de nieuwe wet zeker voortgezet. Maar ter wille van de duidelijk heid van het bestuur en om de burger in staat te stellen zijn in zichten bij het nemen van beslis singen door de overheid tijdig kenbaar te maken, spoort de wet rijk. provincie en gemeente tot meer activiteit op dit gebied aan. Het kan hierbij gaan om infor matie t.b.v. de voorbereiding van het beleid, informatie over het aanvaarde beleid en informatie voor de uitvoering van dat beleid. De informatie moet in begrijpe lijke vorm worden verstrekt en op een zodanig tijdstip dat de burgers hun inzichten in de loop van het bestuursproces tijdig ter kennis van de overheid kunnen brengen. Samengevat: een over heidsorgaan moet uit eigen be weging informatie over het be leid verschaffen, zodra dit in het belang is van een goede en de mocratische bestuursvoering. De algemene uitzonderingsgron den die al eerder zijn genoemd, gelden ook voor deze actieve in formatieplicht. Beleidsadviezen die door niet- ambtelijke adviescommissies aan de rijksoverheid zijn uitge bracht, moeten worden openbaar gemaakt binnen 30 dagen nadat advies is ontvangen. In de Ne derlandse Staatskrant kan men de belangrijkste gegevens van die adviezen vinden, zoals de titel van het advies, de naam van de commissie, de instantie aan wie het advies is uitgebracht en de datum waarop dit is gebeurd. Daarin wordt ook bekend ge maakt op welke wijze het advies is openbaar gemaakt. Ook ge meentelijke bestuursorganen moeten volgens de wet zorg dra gen voor het openbaar maken, zo nodig en mogelijk met toelich ting, van adviezen uitgebracht door niet-ambtelijke adviescom missies. Ook hier geldt de ter mijn van 30 dagen. De openbaar making van de adviezen moet gebeuren in een geschikte perio diek. Hierbij kan men denken aan voorlichtingsbladen of aan plaatselijk verschijnende kran ten. De provincie wordt natuur lijk niet uitgezonderd van de plicht tot het openbaar maken van adviezen van niet-ambte lijke commissies. Niet-ambte lijke commissies zijn niet alleen die commissies waarvan slechts niet-ambtenaren lid zijn. Waar het om gaat is dat de commissie onder haar stemgerechtigde le den geen ambtenaren telt, die op grond van hun functie de be stuursorganen van rijk, provin cie of gemeente al moeten advi seren over het onderwerp waar over de commissie advies uit brengt. Ambtelijke adviescom missies bestaan geheel, gemeng de adviescommissies voor een deel uit zulke ambtenaren. De overheid kan de adviezen van dergelijke commissies op eigen initiatief openbaar maken, maar is daartoe volgens de WOB niet verplicht. Als een advies van zo'n commissie openbaar wordt ge maakt moet daarvan wel mel ding worden gemaakt in het daarvoor geëigende orgaan. Wordt een advies van een amb telijke of gemengde commissie niet openbaar gemaakt, dan kan de burger de overheid verzoeken hem informatie over het advies te verstrekken. Hierbij moet wel worden bedacht dat zo'n advies een intern document is. Ook hier gelden de algemene uitzonde ringsgronden. Ook de adviezen van de Raad van State, het hoogste adviesorgaan van de regering, moeten in be ginsel openbaar gemaakt wor den. Adviezen van dit orgaan over wetsontwerpen die de rege ring aan de Tweede Kamer zendt, zijn als kamerstuk algemeen verkrijgbaar bij de Staatsuitge verij. Adviezen over initiatief wetsontwerpen (uitgaand van het parlement) en over ontwer pen voor algemene maatregelen van bestuur of andere Konink lijke besluiten worden in de Ne derlandse Staatscourant gepu bliceerd. De algemene uitzonde ringsgronden zijn weer van toe passing. De regels voor de openbaarheid van zijn in verschillende rege lingen vervat. In de eerste plaats in de WOB (Wet Openbaarheid Bestuur), in de tweede plaats in het Besluit openbaarheid van bestuur en in de derde plaats in aparte uitvoeringsregelingen voor rijk, provincie en gemeente. Wet en Besluit gelden voor alle bestuursorganen. De uitvoe ringsregelingen voor de rijks overheid vindt men in de Aan wijzingen inzake openbaarheid van bestuur. Provincies en ge meenten zullen in het algemeen eigen verordeningen hanteren. De gemeente Middelburg is met de voorbereiding van een derge lijke verordening bezig. Wan neer deze is vastgesteld zullen wij u daar zeker nader over in formeren. De Stafafdeling Voorlichting van het ministerie van Binnenlandse Zaken en de Voorlichtingsraad hebben gezamenlijk een brochu re "Openbaarheid van bestuur" samengesteld. Deze is gratis ver krijgbaar bij het bureau Voor lichting in het stadhuis. Daar wil men u desgewenst ook graag meer vertellen over de mogelijk heden bij de gemeente in het kader van de nieuwe wet. Ook een vouwblad over de Wet Arob ligt voor belangstellenden ge reed. De twee verhalen die u in deze voorlichtingsrubriek over de WOB hebt kunnen lezen, zijn gebaseerd op de uitgegeven bro chure van het ministerie. Alleen hoofdzaken zijn aangestipt. Aan de teksten van brochure en arti kelen kunnen dan ook geen rechten worden ontleend. Dat kan straks wel als een verorde ning voorhanden is. A Heen aangifte geboorten en overlijdens mogelijk. In Middelburg wordt nog steeds derde Pinkster ge vierd. Dat houdt in dat alle kantoren van de gemeente dinsdag 27 mei a.s. gesloten zijn. Het bureau Burgelijke Stand van de afdeling Be volking (Simpelhuisstraat 1) is namelijk deze dag, tussen 9.00 en 10.00 uur wel geopend voor het aangeven van ge boorten en overlijdens. Voor andere zaken kunt u er be slist niet terecht. Bij de gemeentepolitie werden in de periode van 7 tot en met 13 mei de volgende gevonden voorwer pen aangegeven: - kinderbadje - zilveren hanger met naam - portemonneetje met inhoud - diverse sleutels - doublé horloge - portemonnee met inhoud - plastic tas C A met kleding - gele hondenhalsband met penning - portemonnee met sleutels - kabelslot met sleutels - bril met halve glazen - goudkleurige schakelarmband - dameshorloge - 10 oranje kegels. Gevonden dieren: - 1 schildpad - hond, Schotse Collie (reu) - poesje, grijs/bruin met vlooienbandje Nadere inlichtingen over deze. gevonden voorwerpen en dieren kunt alleifi op woensdag van 15.00-17.00 uur en op zaterdag van 19.00-20.00uur krijgen bij het po litiebureau. Achter de Houttui nen 10. Telefonische inlichtingen Uitsluitend via nummer (01180) 27251. Hinderwet - De gemeente Middelburg heeft bij Gedeputeerde Staten van Zeeland een nieuwe hinderwet vergunning aangevraagd voor een timmer- en schilderwerk plaats magazijn, opslagruimte en kantoorgebouwen' aan de Vlis- singsestraat 21/ Stadsschuur. In deze ruimten worden diverse elektormotoren en tanks ge bruikt met een vermogen en in houd zoals op de bij de aanvraag behorende stukken is aangege ven. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 24 mei worden in gediend bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken op een openbare zitting die 14 mei heeft plaatsge vonden. Inwoners van Middelburg heb ben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk (of een gemachtigde) op de voor hen van belang zijnde openbare zitting aanwezig zijn (waren). Personen die niet in deze ge meente wonen, kunnen volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Deze aanvraag met bijlagen en eventueel binnengekomen be zwaarschriften liggen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. STRUCTUURSCHEMA BUR- GERLUCHTVAARTTERREI- NEN Het schema bevat de grondsla gen voor het lange-termijn-be- leid op het gebied van luchtver keer en -vervoer. Met name de ruimtelijke neerslag daarvan. De beleidsuitspraken in het stuk ge ven de voorlopige standpunten van de regering weer. «Op dit structuurschema is de procedure van de planologische kernbeslis singen van toepassing. Die omvat inspraak, advies en bestuurlijk overleg. Tot 15 juni is het structuursche ma Burgerluchtvaartterreinen in te zien bij het bureau Voor lichting in het stadhuis. Burgemeester en wethouders van Middelburg willen dit jaar twee bijeenkomsten houden om nader kennis te maken met de nieuwe inwoners van de ge meente. Voor de eerste bijeen komst, die woensdag 21 mei van daag om 19.45 uur wordt gehou den in de Burgerzaal van het stadhuis, zijn degenen uitgeno digd die zich tussen 1 januari en begin april 1980 in de stad hebben gevestigd. Een tweede begroe- Omdat op tweede Pinkster dag en dinsdag 27 mei derde Pinksterdag a.s. geen huis vuil wordt opgehaald wor den de volgende wijzigingen aangebracht in de ophaal dienst: Woensdag 28 mei a.s. wordt het huisvuil in de maandag en dinsdagwijk opgehaald. Donderdag 29 mei a.s. wordt het huisvuil in de woens- dagwijk verzameld. Vrijdag wordt de gebruike lijke route gereden. tings- en voorlichtingsbijeen komst is gepland op 22 oktober a.s. De uitnodigingen hiervoor zullen tijdig verzonden worden. Op beide avonden zullen de leden van het college van burgemees ter en wethouders door middel van een "5-minuten"- toes praakje zich wat nader aan de nieuw-inpfkompnen voorstellen. Tevens zal getracht worden ant woord te geven op bij de aanwe zigen levende vragen over ge meentelijke zaken. Deze vragen maakt men kenbaar op bij de uitnodiging gevoegde antwoord kaarten. De bijeenkomsten wor den verder gevuld met een op treden van een muziekensemble of sportgroep, vertoning van de film "Middelburg Monumenten- stad" en een rondleiding door het Gotische deel van het stadhuis. Ook zal er volop gelegenheid zijn tot persoonlijk contact met bur gemeester en/of wethouders. De raadsleden en een aantal dienst en bureauhoofden zijn eveneens voor het beantwoorden van vra gen in de Burgerzaal van het stadhuis uitgenodigd. Het plaatselijk VVV zal met het gemeentelijk bureau Voorlich ting, dat belast is met de organi satie van het geheel, zorgdragen voor een informatiestand. VLEESHAL van 24 mei tot en met 15 juni: Feministische Kunst Internatio- De commissie Ruimtelijke Ordening vergadert van middag om 16.30 uur in de maquettekamer van het stadhuis. Deze OPENBARE commissievergadering kunt u als toehoorder bijwonen. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. Een parkeervak voor Eigen- haardstraat 25 aan te wijzen als invalidenparkeerplaats b. Daniëlsland, Ewisland en Gervinsland aan te wijzen als woonerf. c. Een fietsstrook aan te geven voor: - de noordelijke zijde van de Bachtensteene - de zuidoostelijke zijde van de Dam zuidzijde - de oostelijke zijde van de wes telijke rijbaan van het Damplein - de noordwestelijke zijde van het gedeelte Herengracht, tussen Volderijlaagte en Noordpoort straat - de noordwestelijke zijde van de Hooge Meestraat - de noordwestelijke zijde van de Korte Burg - de noordwestelijke zijde van de Korte Delft - de noordwestelijke zijde van de Kriekenhofstraat - de noordoostelijke en zuidoos telijke zijde van de Landlust- straat - de noordoostelijke zijde van de Rustenburgstraat - de zuidoostelijke zijde van de Rusthofstraat - de zuidoostelijke zijde van de Seisdam - de westelijke zijde van de Seisstraat - de westelijke zijde van het ge deelte St. Janstraat, tussen Zus terstraat en Turfkaai - de westelijke zijde van de St. Jorisstraat V r 4 Het menu voor de week van 2b tot en met 31 mei ziet er als volgt uit: maandag - 2 ballen gehakt, wor- teltjej/erwten dinsdag - boeuf Stroganoff, rijst woensdag - zuurkool donderdag - jachtschotel vrijdag - kip en appelmoes zaterdag - wat de pot schaft - de oostelijke zijde van de St. Fieterctraat - de noordwestelijke zijde van de Tappersfiofstraat - de noordwestelijke zijde van het gedeelte Torenhofstraat, tussen Kriekenhofstraat en Vre- denburgstraat - de oostelijke zijde van de Vlis- singsestraat - de noordoostelijke zijde van de Vredenburgstraat - de zuidwestelijke zijde van het gedeelte Wijdaustraat, tussen Wijdaudwarsstraat I en Tap pershofstraat, en van het ge deelte Wijdaustraat tussen Wij daudwarsstraat II en Hooge Meestraat. - de zuidelijke zijde van het ge deelte Zusterstraat, tussen St. Janstraat en St. Jansgang - de zuidoostelijke zijde van de Zwerfruststraat d. Op de Dwarskaai (brom) fiet sers uit te zonderen van het een richtingverkeer, en voor de zui delijke zijde een fietsstrook aan te geven. e. Op de Kromme Weele (brom)fietsers uit te zonderen van het eenrichtingverkeer, het stopverbod op te heffen voor het gedeelte van de westelijke zijde tussen Schuttershofstraat en het perceel Kromme Weele 11, het parkeerverbod op te heffen voorlangs de percelen 11 en 13, en een fietsstrook aan te geven voor de westelijke zijde f. In het gedeelte van de Van Cittersstraat tussen Burg. Baa slaan en Boudaenlaan (brom)fietsers uit te zonderen van het eenrichtingverkeer, het parkeerverbod op te heffen voor de oostelijke zijde tussen Burg. Baaslaan en Boudaenlaan, en een fietsstrook aan te geven voor de oostelijke zijde tussen Noord- weg en Boudaenlaan. g. Een parkeerverbod in te stel len voor beide zijden van het ge deelte Kruitmolenlaan tussen Segeerssingel en Dauwendael- sestraat. h. Het gedeelte Pennïnghoeksin- gel tussen Kromme Weele en Stadhuisstraat aan te wijzen als woonerf. Tegen de besluiten a. en b. kan men eventueel tot 24 mei in be roep gaan bij de Kroon. Tegen de besluiten c. t/m F. tot 7 juni en tegen de besluiten g. en h. tot 14 juni. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Commis saris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. naai. Geopend: dinsdag tot en met zaterdag van 13.00-17.00 uur. Zondag van 14.00-17.00 uur. Maandag en le pinksterdag ge sloten. CULTUREEL CENTRUM "SCHUTTERSHOF" Woensdag 21 mei, 14.30 uur: Kindervoorstelling "Laurel en Hardy". Entree 2,50. Zondag 25 mei, 20.30 uur: I Cees Sanders, klassieke piano- muziek. Toegang gratis, maandag 26 mei, 20.30 uur:- "Mama Roma", film van Pier Paolo Pasolini. Kaarten a ƒ6,50, (leden a 5,- )aan de zaal. JONGERENCENTRUM MID- GARD zaterdag 24 mei, 21.00 uur: Optreden van de Engelse pop groep "Writz". GALERIE "DE WITTE SWAEN", Damplein 30-32. tot 28 juni. Expositie van werken van Mijs- bergen. Geopend: dinsdag tot en met zaterdag van 12.00-17.30 uur en op afspraak. ZEEUWS KUNSTENAARS CENTRUM (ingang Spuistraat) tot donderdag 22 mei: Expositie tekeningen van Ko de Jonge, Geopend dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en van 14.00-17.30 uur. Zaterdag van 9.00-12.30 en van 14.00-16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. GALERIES "SIX AND SIX", Lange Noordstraat 56 en Gort straat 48. Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. SINT JANSTRAAT 41-43 Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. Burgemeesteë en wethou ders hebben aan twee in stellingen toestemming ver leend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden: - AVO tot en met zaterdag 24 mei - Nederlandse Rode Kruis van dinsdag 27 mei tot en met zaterdag 7 juni Bij het collecteren moet men gebruik maken van verze gelde collectebussen. Wan neer gewerkt wordt met col lectezakjes, dient het verza melen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebussen Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te wor den door hun werkzaamhe den. Zij moeten voorzien zijn van een deugelijk legitima tiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen.

de Faam | 1980 | | pagina 5