3195,-. Van LBO of MAVO naar'n hoogwaardige vakopleiding op onze bedrijfsschool En direct al 'n goed salaris De Schelde Veelzijdig vast werk voor (toekomstige) vakmensen. SHARP Fa. VERSTRATEN en WALHOUT tuinarchitectuur Tel. 01180-12380 Volop eenjarige dste B weg perkplanten, geraniumsimks) Meer dan 100 soorten vaste planten in pot De Vlissinger - De Faam Woensdag 21 mei 1980 POP EYE Joe Jackson, Specials en Van Halen op Pinkpop-bedevaart Robert Fripp - 'God save the queen/Under heavy manners' (Polydor) Kool and The Gang - 'Ladies Night' (Delite) Ian Hunter - 'Welcome to the club' (Chrysalis) Grace Slick - Dreams' (RCA) videorecorder met VHS systeem. MARKT 11 MIDDELBURG 01180 12633 (gratis bezorgd en geplaatst). GRASZODEN3,75 per m2 RECHTE GRENEN BIELS35,- p.st. MINIBIELS 180 x 12 x 1519,50 p.st. VLECHTSCHERM 180 x 180 39,- p.st. OVERLAPSCHERM 180 x 180 49,- p.st. ROTSKEIEN, KIEZELS, NATUURSTEEN, TEGELS, KLINKERS, VIJVERS. RUSTIEKE TUINPLANKEN., 3,- p.m. Tuinaanleg en onderhoud Boven 50,- franco thuis 'n Goede toekomst bij een veelzijdige onderneming. Wie komen er in aanmerking voor onze bedrijfsschool? Opleiding voor erkende vakdiploma's. Argon-arc lasser: Bank- en plaatwerker lichtmetaal: Draaier: Elektrisch lasser: Frezer: Constructie bankwerker: Machine bankwerker: Metaalbewerker in de Scheepsbouw: Plaat- en constructiewerker: Pijpenbewerker: Kom eens praten over je toekomst Bij De Schelde redactie: Peter Verdurmen John Verhoeven Joe Jackson, The Specials en Van Halen zijn de voor naamste attracties van het elfde Pinkpopfestival, dat op tweede Pinksterdag (naandag 26 mei) wtordt ge houden in het Burgemeester Damensportpark, in het Zuidlimburgse Geleen. Attracties die zich overigens voor het grootste deel van het publiek vrijwel onzicht baar zullen ophouden op de twee grote podia. De laatste jaren is Pinkpop namelijk geëvalueerd van een mid delgroot. gezellig popfcestje tot een massale bedevaart. Iedere popliefhebbers zal er zo langzamerhand wel min stens één keer zijn geweest. Vijftigduizend man op een kluitje, dat was vorig jaar (volgens de officiële cijfers, in werkelijkheid waren het er meer) dus dat betekende urenlang aanschuiven om van linksachter het terrein naar de rechtervoorkant te komen, alweer in de rij gaan staan voor het toilet, als je nét was geweest, geen schijn van kans om verloren vrien den of vriendinnen terug te vinden. En al was je hele dorp naar Pinkpop, de kans om een van je buurtbewo ners legen het lijf te lopen, bestond alleen theoretisch. Foto: Joe Jackson Ideeën, kritiek en reacties op de rubriek zijn natuurlijk zéér welkom Die kunnen worden opgestuurd naar Pe ter Verdunnen. Schutters - straal -II. ■I!' I5 /.I IJ zendt] ke. \edetiland. bakken de groepen er niks van, gedanst kan er altijd worden, want John Peel, Engelands' beste disc-jocky, draait de pauzemuz.iek. En dat betekent: veel reggae en punkrock. Maar ook Garland Jeffreys (gekend van 'Take me to the matador'), natuurlijk Joe Jackson, de Specials (in hun nadagen, maar toch) en de J. Geilsband (bruisende rhythóm blues) moeten in slaat worden geacht, enige ritmische beweging te krij gen in. het opeengepakte publiek. Aangezien Geleen nog altijd in Nederland ligt, is het meebrengen van een fors stuk waterdicht plastic aan geraden. Twee jaar geleden lanceerde de excentrieke Britse gita rist/componist Robert Fripp Van muziek te genieten is er zijn 'drive to 1981 "-projekt. natuurlijk wel, ook al zie je Onderdeel daarvan moesten de artiesten niet. Daar zorgt de enorme installatie wel voor: 30.000 Watt, aangele verd door TFA/Eleclro- sound. De strubbelingen van vorig jaar hebben tot wat wijzigingen geleid. *Het aantal ingangen is twintig, en ze bevinden zich allemaal aan de Kummenadestraal. drie elpees vormen: 'Expo sure', dat vorig jaar uitk wam. 'Frippertronics' en IDiscolronics'. Het tweede en derde deel zijn nu uitgebracht op één plaat. Fripp, die na een glo rieuze carrière bij King Crimson enigszins het spoor bijster raakte maar via pro- Pinkpop gebruikt dit jaar jekten met Brian Eno. Daryl voor het eerst twee in plaats Hall en Peter Gabriel weer van drie podia. De legenda rische gesmeerdheid van de organisatie (amper tien mi nuten wachten tussen de acts) komt hierdoor hopelijk niet in het nauw. Kaartenbestellers moeten zich haasten, want het festi val was vorig jaar uitver kocht in de voorverkoop. in de running kwam. legt op de binnenhoes omstandig uit waar hij mee bezig is. 'Frippertronics' is feitelijk een muzikaal projekt voor twee tape-recorders en één gitarist. De bandrecorders herhalen onophoudelijk be paalde electronische the ma's, die door Fripp worden desondanks toch tegen. Is dit nu werkelijk alles wat Fripp met disco kan doen? Eerlijk gezegd had ik me hier heel wat meer van voorgesteld. De show wordt gered door Talkin' H&ds-zanger David Byrne, die in het titelnum mer lekker op dreef is, en met zijn hypernerveusc, neurotische stemgeluid de meest baarlijke nonsens uit kraamt. Al met al toch een tegenval ler, die het bij lange na niet haalt bij zijn voorganger 'Exposure', die door gastop tredens van Peter Hammill, Daryl Hall en Peter GabrieF veel afwisselender is. John Voorverkoopadressen be- gebruikt als basis voor zijn vinden zich in het hele land. 'live' toegevoegde gitaar- Voor de volledigheid: het complete programma: Gar land Jeffreys (11-12 uur), Raymond van het Groene- woud (12.15-13.15 uur), Joe Jackson Band (13.30-14.30 uur), The Specials (15-16 uur), Van Halen (16.30-17.30 uur), J. Geils Band (18-19 uur), The Jam (19.30-20.30 uur). De Britse groep The Jam als top of the bill, ja u leest het goed. Bij gebrek aan beter, mogen we wel zeggen, want terwijl in vorige jaren ieder een het festival wilde be sluiten. durfde er dit jaar niemand aan. alleen The Jam. Hoe dan ook, zelfs al spel. 'Discotronics' gaat uit van hetzelfde principe maar is gebaseerd op discoritmes. De instrumentale 'Fripper- tronics'-plaatkant 'God save the queen' is nog het beste te vergelijken met de "ambient music', die Brian Eno maakt, met akkoordensche ma's die elkaar met minieme wijzigingen opvolgen, moet worden dat Fripp er niet in slaagt, de 'Frippertronics' op alle niveau's van aandacht interessant te maken, zoals hij wel van plan was. 'God save the queen' klinkt daar om nogal saai. De 'Disco- tronies', 'Under heavy man ners'. is boeiender, maar valt 'Disco is dead'-, schreef on langs een gerenommeerd Engels muziektijdschrift. Kool and The Gang bewij zen met hun 'Ladies Night' elpee het tegendeel (tegen beter weten in?). De plaat bevat een zestal nummers in de stijl van Ladies Night, het nummer waarmee Kool and The Gang hier enige tijd ge leden een hit hadden. Kool and The Gang levert disco op maat af. Stijlvol en toch beschaafd. Op feestjes zal 'Ladies Night' het dan ook zeker doen. Peter Ian Hunter is pas de laatste jaren bekend geworden bij het grote publiek dan/ij z'n solo-elpee 'You're never al one with a schizofrenie' en de produktie van Ellen Fo ley's debuutelpee 'Night Out". Insiders kennen hem al langer: als voorman van de Britse rockgroep Mott the Hoople, waarmee hij in hel begin van de zeventiger ja ren redelijk veel succes had. met de hit 'All the young dudës' als hoogtepunt. Sinds hel uiteenvallen van Mot the Hoople werkte Hunter samen met gitarist Mick Ronson. Het duo werd als live-act redelijk bekend in de States en terecht. Dat bewijst 'Welcome tot the club', een nieuwe dubbel- elpee met livemateriaal dat grotendeels eind vorig jaar in Los Angeles werd opge nomen. De bekrulde zanger met de eeuwige zonnebril houdt niet van overbodige fratsen. Stevige, oppeppende rock'n'roll, afgewisseld met fraaie, gevoelige ballads, daar gaat het bij Hunter om. Die 'no bullshit'-aanpak leidt op 'Welcome tot the club' tot plezierige en op rechte rock. Je kunt horen dat Munter c.s. zich er niet gemakkelijk vanaf maken. Het repertoire geeft een goede doorsnee van Hun ter's carrière, met werk uit de Mott-periode ('All the way from Memphis', 'All the young dudes') en zijn solo- projecten. 'Welcome to the club' maakt bovendien dui delijk. dat Flunter een bege nadigd componist is. Hij ex celleert vooral in de langza me, gevoelige nummers, die het hoogtepunt vormen van deze dubbelaar. 'Silver needles', 'Sons and daugh ters', 'Standing in my ligth' en 'Irene Wilde' zijn er en kele van. Hunter bewijst, dat je zon der allerlei rare stunts, maar mét vakmanschap en inzet evengoed de top kunt berei ken. John Grace Slick, ex-zangeres van de legendarische 'flower po wer' formatie Jefferson Air plane. heeft een soloplaat het licht doen zien, 'Dreams'. Om maar meteen met de deur in huis te val len: 'Dreams' is een tegen vallende plaat vol preten ties, die niet worden waar gemaakt. De composities zijn ronduit middelmatig. Daar komt dan nog bij dat de muzikale uitwerking ver benedenmaats is (veel te veel violen). Bovendien heeft Slick's stem (door overvloedig drankgebruik) ingeboet aan gedrevenheid. 'Dreams' is dan ook te rang schikken onder de noemer 'wegwerp-pop'. Een slechte beurt voor Gra ce Slick. Peter Deze recorder heeft een micro processor, waardoor zeer veel extra functies mogelijk zijn. Programmeren van opnames van 7 verschillende programma's, op 7 verschillende tijden en kanalen. Elektronische bandzoekwerk, waardoor opzoeken van bepaalde programma's op een band kinderwerk wordt. Afstandsbediening met mogelijkheid voor slow-mo- tion, stilstaand beeld en versnelde opname. Er zijn nog vele andere mogelijkheden, die wij u gaarne zullen demonstreren. (Er ligt een gratis informatiemap voor u klaar.) bij de Veerseweg Na 19.00 uur 01180-15068 Veerseweg WIJ BEZORGEN OVER GEHEEL WALCHEREN Hillhout-dealer Als je een vak-met-toekomst wilt leren, kun je bij „De Schelde" heel wat kanten op. Onze bed rij fssc hooi biedt je de keus uit een tiental verschillende mctaalvakopleidingen. En werken bij De Schelde is vcclzijdiger dan je denkt. Neem bijvoorbeeld de bouw van ultramoderne marineschepen voor de vernieuwing van onze marinevloot. Daar komt zoveel bij kijken, datje er nooit op uitgekeken raakt. Maar al zijn wc dan dé grote marinewerf, De Schelde drijft niet op de marine-orders alléén. We hebben ook volop werk in schcepsrcparatic, we maken schccpsdicsclmotoren en tandwielkasten, grote stoomketel installaties, aluminium constructies en ?n voor de nucleaire en chemische industrie. Hoogwaardig technisch werk dus, waar een goede toekomst in zit. Jongens en meisjes die dit jaar lntn diploma LBO of MAVO behalen, of dit al eerder gedaan hebben, kunnen op aantrekkelijke voorwaarden worden opgeleid voor een vak in de metaal. Als leerling van onze bedrijfs school kom je in dienst van het bedrijf, en ontvang je direct al een goed salaris, gebaseerd op de CAO -mctaalindus t ri e. Bovendien profiteer je volledig van alle sociale voorzieningen bij De Schelde. De opleiding gebeurt onder toezicht van het leerlingstelsel Bcmetcl en wordt na 2 of 3 jaar afge sloten met een examen voor een landelijk erkend vakdiploma. Dit zijn de metaalvakkcn waarje uit kunt kiezen: Het lassen van hoogwaardige metaalsoorten met toepassing van edelgas. Her vervaardigen en monteren van lichtmetalen onderdelen voor o.a. scheepsaccomodaties en aluminium constructies. I Iet machinaal vervaardigen van b.v. onderdelen o.a. voor schceps- diesclmotorcn en tandwielover brengingen. Het onder strenge kwaliteitseisen lassen van scheepsdelen en pijpen van o.a. stooriiketelinstallaties en machine delen. Het machinaal bewerken van o.a. fundaties en omkastingen voor scheepsvoortstuwingsinstallaties, alsmede van onderdelen voor de apparatenbouw. Het bouwen en in bedrijf stellen van motoren, apparaten en hulpwerk tuigen, alsmede het inrichten van schecpsmachinekamcrs in o.a. schccpsnieuwbouw en reparatie. Het met grote nauwkeurigheid bewerken en monteren van o.a. brandstofpompen, aan- en omzetwerk van dieselmotoren, uitlijnen van schroefassen enz. Het volgens - tekening maken ||f en samenstellen 6 van scheepssecties in de scheeps- nieuwbouw, alsmede het repareren en onderhouden van diverse vaartuigen en off-shorc materieel. Het uit plaat- en proficlmateriaal vervaardigen en monteren van constructies in stoomketel apparaten- en scheepsbouw. Het maken en aanbrengen van pijpen van verschillende afmetingen en materialen voor o.a. leiding systemen, op nieuwbouw en reparatieschepen, aan scheeps machines, stoomketelinstallaties en ten behoeve van de apparatenbouw. Onze afdeling Personeelszaken (tel. 01184-82501) of de *- mensen van de Bedrijfs school (01184-82345) vertellen je graag méér. Natuurlijk kun je ook schriftelijk solliciteren: afdeling Perso neelszaken, jfctjA B.V. Koninklijke II» Maatschappij „1 )e Schelde", Glacisstraat 165, 4381 SE 'CU.

de Faam | 1980 | | pagina 16