VOORLICHTINGSRUBRIEK De populaire raadsagenda rrtn M IN TE ZIEN IAATREGELEN VERKEERS-# GEMEENTE MIDDELBURG REDACTIE BUREAU VOORLICHTING STADHUIS-LANGE NOORDSTRAAT 1 voor vergadering van 19 mei a.s. Gfr.MKENTKUJKE l I.TURKLK DIENST MIDDF.IBURC Tel. (01180) 26251. Toestel 133 of 224. Iedere voorlaatste maandag van de maand komt de gemeenteraad bijeen. De goede rekenaars onder u hebben nu al ontdekt dat het maandag 19 mei a.s. weer raads vergadering is. U bent daarbij van h rt welkom. Laat uw be langstelling eens blijken voor de werkzaamheden die door uw po litieke vertegenwoordigers wor den uitgevoerd. Zij zitten daar uiteindelijk namens u. Zoals u van ons gewend bent publiceren wij ook deze keer weer de popu laire raadsagenda. Deze wordt eveneens uitgereikt bij een be zoek aan de vergadering. Het deurtje in de toren van het stad huis op de hoek L.Noordstraat en Markt biedt toegang tot de pu blieke tribune. Aanvang: 14.00 uur. Vaststelling notulen vergadering 24 maart 1980 80-185 Mededelingen en ingeko men stukken. 80-165 Ontslag hoofdleidster openbare kleuterschool "De Springplank" in Nieuw- en Sint Joosland. Mevrouw S.W. Enkelaar-Frij- mann heeft met ingang van 15 juli a.s. haar ontslag aangeboden als hoofdleidster van de openba re kleuterschool "De Spring plank" aan de Van Akenstraat in Nieuw- en St-Joosland. Burge meester en wethouders stellen de raad voor het ontslag eervol te verlenen. 80-173 Ontslag hoofdleidster "De Dauwrakkertjes" en hoofd- /waarnemend hoofd "De Ooster- burch". Benoeming tot hoofd- /waarnemend hoofd experimen tele basisschool Hooge Mee- straat. De openbare lagere school "De Oosterburch" en de openbare kleuterschool "De Dauwrak kertjes" werken vanaf 1 augus tus 1979 mee aan de uitvoering van een ontwikkelingsprojekt basisschool. In het kader hiervan stelt het college de raad voor de heer P.J. Kampman te ontslaan als hoofd van "De Oosterburch" en te benoemen tot hoofd van de experimentele school.Verder wordt voorgesteld mevrouw A.Huisman-van der Houwen te ontslaan als hoofdleidster van "De Dauwrakkertjes" en te be noemen tot waarnemend hoofd van de nieuwe basisschool. De benoemingen zouden 1 augustus a.s. moeten ingaan. Tot slot wordt de raad dan nog gevraagd met ingang van deze datum me vrouw M. de Graaf te ontslaan als waarnemend hoofd van "De Oosterburch"(fünctie vervalt). 80-172 Benoeming conrector Ste delijke Scholengemeenschap Het aantal leerlingen van de Stedelijke Scholengemeenschap is zodanig toegenomen dat de staf van de school uitgebreid kan worden met een conrector of conrectrix. Een benoeming kan met ingang van 1 augustus a.s. plaatsvinden. Met de kleinst mo gelijke meerderheid kwamen burgemeester en wethouders tot de volgende voordracht: 1. de heer R. Hubrechtsen; 2. de heer G.R. Heerebout. Twee leden van het college staan achter de voor dracht in omgekeerde volgorde. Beide kandidaten zijn reeds een groot aantal jaren aan de Stede lijke Scholengemeenschap ver bonden. De gemeenteraad wordt gevraagd een conrector te be noemen. 80-162 Benoeming vertegen woordiger gemeente Middelburg in bestuur Stichting Samenwer kingsverband Zeeuws Hoger Be roepsonderwijs. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de heer Schoenmakers, wethouder van onderwijs c.a., te herbenoe men als lid van het bestuur van de Stichting Samenwerkings verband Zeeuws Hoger Beroep sonderwijs. De wethouder was volgens het rooster van aftreden aan de beurt om het bestuur te verlaten. 80-180 Verdaging beslissing be roep Coöperatieve vereniging van eigenaren in het winkelcen trum "Dauwendaele" Burgemeester en wethouders hebben in december 1979 op grond van de "Brandbeveili gingsverordening" een gebruik- stoestemming verleend voor het winkelcentrum "Dauwendaele". De Coöperatieve vereniging van eigenaren in dit centrum heeft begin van dit jaar hiertegen be roep ingesteld. Normaal gespro ken moet de gemeenteraad bin nen drie maanden na ontvangst van een beroepschrift een beslis sing nemen. Een verdaging van de beslissing voor ten hoogste twee maanden is echter éénmaal mogelijk. Omdat nog niet alle adviezen beschikbaar zijn, stelt het college van b. en w. de raad voor de beslissing uit te stellen tot 1 juli 1980. 80-167 Vaststelling bestem mingsplan "Nieuwlandseweg". De gemeenteraad besloot in de vergadering van 23 november 1970 toe te treden tot de "Ge meenschappelijke regeling tot stichting en exploitatie van een regionaal woonwagen kamp."Verzet bij woonwagen bevolking en gemeenten tegen grote kampen heeft uiteindelijk geleid tot het afzien van plannen om te komen tot regionale kam pen. Besloten werd de bestaande kampen te laten voortbestaan onder verantwoording van de gemeenschappelijke regeling. Voor Middelburg hield dit in dat de inrichting van het bestaande kamp verbeterd moest worden en een nieuw bestemmingsplan moest worden vastgesteld. Het ontworpen bestemmingsplan "Woonwagencentrum Nieuw landseweg" heeft in mei/juni 1977 een maand om in te zien ge legen. Volgens dit plan biedt het kamp ruimte aan tien woonwa gens. Ook werd de oorspronke lijke aansluiting van het kamp op de Nieuwlandseweg opgeno men. Naar aanleiding van be zwaren van Provinciale Plano logische Dienst en de directie Zeeland en Rijkswaterstaat tegen deze aansluiting is een aantal aanvullende voorzienin gen opgenomen. B. en w. stellen de raad voor het ontwerp-bes- temmingsplan vast te stellen zoals staat aangegeven in het concept. 80-181 Bijdrage a fonds perdu in verbouwingskosten van het pand Volderijlaagte 27. Het pandje Volderijlaagte 27 is door een gas-explosie zodanig verwoest dat herbouw noodza kelijk is. De woning zal tevens worden gerenoveerd.(vernieuw- bouw). De oorzaak van de explo sie wordt nog onderzocht. Ge dacht wordt aan een lekkende gasleiding onder de vloer. Onaf hankelijk van de vraag of de ge meente aansprakelijk te stellen kan worden gesteld voor de gas- explosie, is de gemeente (Ge meentebedrijven) nauw bij het geheel betrokken. Het Terlin- genfonds is, op verzoek van de eigenaar van de woning, bereid een bijdrage ineens van 5.250,- beschikbaar te stellen voor de herstel- en renovatiekosten. Daarbij zal de gemeente een ge lijk bedrag voor haar rekening moeten nemen. Burgemeester en wethouders stellen de gemeente raad voor de bijdrage a fonds perdu te verlenen. 80-151 Verlenen financiële me dewerking uitvoeren isolatie plan 1583 woningen van de wo ningbouwvereniging "Middel burg. Het Rijk kan in het kader van het Nationale Isolatie Programma een zgn.klimlening ter beschik king stellen voor het uitvoeren van isolatie-werkzaamheden door woningbouwcorporaties. Deze geldlening heeft een loop tijd van ten hoogste 24 jaar en de rente is hetzelfde als bij een nor male woningwetlening. Met be hulp van deze regeling heeft de woningbouwvereniging "Mid delburg" de eerste fase van haar isolatie-programma(1614 wonin gen) kunnen uitvoeren. In de loop van dit jaar wil men starten met de tweede fase van het plan, de isolatie van 1583 woningen. De kosten hiervoor zijn geraamd op 2.903.045,- De gemeente wordt gevraagd voor dit project een klimlening aan te vragen. Bur gemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de ge vraagde medewerking te verle nen. 80-152 Beroep door de heer A. Sinke tegen tegemoetkoming verhuiskosten. Het college van burgemeester en wethouders heeft 18 december 1979 besloten geen tegemoetko ming te verlenen in de verhuis en/of herinrichtingskosten van de heer A. Sinke, Afwijzend werd beslist omdat niet werd voldaan aan de voorwaarden, zoals ges teld in de "Verordening gelde lijke steun bewoners bij wo ningverbetering en krotontrui ming". De heer Sinke is tegen het besluit van b. en w. in beroep ge gaan. Het college stelt de raad voor het beroepschrift onge grond te verklaren. Hiermee wordt het advies gevolgd van de commissie Bezwaar- en Beroep schriften. 80-166 Afwijzende beslissing verzoek tot herziening van toe gekende tegemoetkoming ver huiskosten. Burgemeester en wethouders hebben 22 januari j.l. besloten mevrouw L. Kerbert-Stevens een bedrag van 3.000,- toe te kennen als tegemoetkoming in haar verhuiskosten. Hierbij werd gebruik gemaakt van de "Verordening geldelijke steun bejaarden bij verhuizing". Me vrouw Kerbert-Stevens vroeg 5 februari van dit jaar om een herziening van de beslissing voor de aanschaf van een elektrisch comfoor en kosten voor het bij stellen van t.v.-kanalen. Op dit verzoek werd door het college afwijzend gereageerd. Daarna schreef betrokkene' een brief, waarin zij bezwaar maakte tegen de afwijzing. B. en w. zien geen aanleiding hun beslissing te her zien, omdat een maximale bij drage is verleend en stellen de raad voor het beroepschrift on gegrond te verklaren. 80-179 Verbreding gedeelte Klein Vlaanderen tussen Volderijlaag te en Seisplein Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het noodza kelijk is de rijbaan in Klein Vlaanderen, tussen Volderij laagte en Seisplein te verbreden tot negen meter. Hiermee wordt bereikt dat wanneer t.z.t. de ver- keersprocessor in gebruik is ook op dit weggedeelte de afvoer van verkeer zo goed mogelijk ver werkt kan worden. Bij het uit blijven van een dergelijke maa tregel zal in de toekomst daar een onaanvaardbare stagnatie op treden. Het c?llege stelt de raad voor met het plan in te stemmen en het benodigde krediet te ver lenen. 80-80 Aanleg van een achterpad tussen de Sint Janstraat en de Herenstraat Met de bewoners van Sint Jan straat en Herenstraat is overleg geweest over de aanleg van een achterpad. Tijdens dit overleg bleek onder meer dat men vrees de dat het pad een doorgaand karakter zou krijgen met de kans op overlast van cafébezoekers. In het plan dat nu aan de raad is voorgelegd is aan dit bezwaar tegemoetgekomen. Verder is met de betrokkenen overeengekomen dat de gemeente voor haar reke ning een 1.75 meter hoge schei dingsmuur of schutting aan de westzijde van het aan te leggen pad zal aanbrengen. Hierin ko men de benodigde poorten. Het college vraagt de raad een kre diet van 60.000,- beschikbaar te stellen. 80-153 Aanleg achterpad e.d. voor woningen Singelstraat De 18 wooneenheden, die in op dracht van de woningbouwvere niging "Middelburg" aan de Sin gelstraat worden gebouwd, zijn al in een vergevorderd stadium van oplevering gekomen. De overdracht van de grond aan de woningbouwvereniging is bijna rond. Nu kan begonnen worden met de aanleg van een achterpad om de woningen naar de Pijp- straat te ontsluiten. Verder dient een deel van de Singelstraat voor de nieuwe woningen te worden herstraat. Het college stelt de ge meenteraad voor het benodigde krediet te verlenen. 80-184 Verkoop panden Seisweg 104 en 106 Mej. L. Bliek en de heer A. van de Worp willen graag de woonhuis- jes Seisweg 104 en 106 van de ge meente kopen. De kwaliteit van deze al wat oudere woningen is redelijk. De onderhoudstoestand is matig. De kopers zijn akkoord gegaan met de verkoopprijs. Volgens een door de gemeente goedgekeurd rehabilitatieplan moetn moeten de twee panden tot één woning worden samenge voegd. Het college stelt de raad voor de huizen te verkopen. 80-168 Huuropzegging perceel grond aan de Oude Middelburgse Haven. De gemeente huurt van de Staat der Nederlanden een stuk grond van 0.30.80 ha aan de Oude Mid delburgse Haven in Arnemuiden. De Staat heeft van de gemeente Middelburg zgn. buitendijkse grond,en gekocht, die grenzen aan het huurperceel. Deze gron den zijn bestemd voor inrichting als openbaar dagrecreatieter rein. De verkoop aan de Staat heeft tot gevolg dat de gemeente geen belang meer heeft bij de huur van het perceel aan de Oude Middelburgse Haven. Het college stelt de raad dan ook voor de huurovereenkomst op te zeggen. 80-182 Aanschaf trilmachine voor bureau Bestratingen van de dienst Gemeentewerken. Het bureau Bestratingen van de dienst Gemeentewerken heeft een trilmachine nodig. Met een dergelijke machine wordt het straatwerk, zo goed ^ls mogelijk is, bestand gemaakt tegen het verkeer. Burgemeester en wet houders stellen de gemeenteraad voor een krediet van 12.000,- beschikbaar te stellen voor het kopen van een trilmachine, type Wacker DPS 4570. 80-183 Aanschaf materieel voor Plantsoenendienst Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor een krediet van 36.722,- beschik baar te stellen voor het aan schaffen van een gesloten bes telauto, diverse kleine machines, een aantal handmotormaaima- chines e.d. voor de gemeentelijke Plantsoenendienst. Krediet van 26.000,- voor de inrichting van drie speelgele- genheden in Duunmede. Het plan "Duunmede" in de wijk Dauwendaele geeft aan dat aan leg van drie speelgelegenheden voor de jeugd mogelijk is. Eén kan gebruikt worden als trap veld. De inrichting van de ter reinen is besproken met de daar aanwezige vereniging van huis eigenaren. Alle bewoners van Duunmede, op één na, zijn lid van deze vereniging. Wanneer alle wensen van de bewoners ge realiseerd zouden moeten wor den, was een bedrag van 48.000,- nodig. In de exploitatie- opzet was echter maar rekening gehouden met een uitgave van 36.000,- voor het inrichten van de speelvoorzieningen. Inmid dels hebben de bewoners inges temd met een vereenvoudigd plan, dat werd opgesteld door de dienst Gemeentewerken. Het college van b. en w. vraagt de raad een krediet van 26.000,- beschikbaar te stellen. Een be drag van 10.000,- werd al eer der verstrekt. 80-178 Subsidieverzoek van de Stichting Zeeuwse Schaapskud de Het bestuur van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde heeft gevraagd om een jaarlijkse sub sidie van 0,05 per inwoner voor een met zijn schaapskudde en honden rondtrekkende herder. Het college is van mening dat niet ontkend kan worden, dat met het in stand houden van een schaapskudde, naast een cul tuur-historisch en flora-be schermend aépect, ook een re creatief belang wordt gediend. De kudde bevindt zich echter in Zuid-Beveland, zodat niet kan worden gesproken van een direct Middelburgs belang. Bovendien beschikt de gemeente over be perkte financiële middelen. Bur gemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de ge vraagde subsidie niet toe te ken nen. 80-174 t/m 177 Vaststelling 157e en 158e begrotingswijziging 1979 en 41e en 42e begrotingswijziging 1980. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de wijzigingen vast te stellen zoals in de ontwerpen staat aangege ven. 80-164 Krediet voor uitbreiding Leer- en hulpmiddelen openbare lagere "Van Randwijckschool. De huidige zesde klas van de openbare lagere "Van Rand wijckschool" aan de Van Aken- straat in Nieuw- en Sint-Joos- land heeft op dit moment leer- en hulpmiddelen voor 15 leerlingen. Het komende schooljaar ver wacht men ongeveer 23 leerlin gen in deze klas. Aanvulling van de leer- en hulpmiddelen is daarom gewenst. Burgemeester en wethouders vragen de ge meenteraad hiervoor een krediet van 2.030,- beschikbaar te stellen. 80-163 Krediet voor het aan schaffen van een buitenzonwe ring voor de Prins Willem Alex- anderschool De gemeenteraad heeft in de vergadering van 17 september 1979 besloten het bestuur van de Vereniging tot stichting en in standhouding van de school met de Bijbel in Sint Laurens mede werking te verlenen voor het aanschaffen en aanbrengen van een buitenzonwering t.b.v. de Prins Willem Alexanderschool. De raad wordt nu gevraagd het benodigde krediet van 8.470,- te verlenen. 80-154 Aanvullend krediet voor verbouw en herinrichting van de "Rentmeesterschool" De gemeenteraad heeft in de vergadering van 23 mei 1977 een krediet van 162.100,- beschik baar gesteld voor verbouw van en buitengewoon onderhoud aan de p.c. "Rentmeesterschool". Het krediet bleek echter niet toerei kend voor de noodzakelijke ver- bouwings- en herinrichtings kosten. Tussentijdse prijsverho gingen waren daar onder meer de oorzaak van. Het college van b. en w. stelt de gemeenteraad het benodigde aanvullende krediet te verlenen. 80-155 Medewerking vervanging schoolborden "De Wegwijzer" Drie schoolborden van de p.c. la gere school "De Wegwijzer" aan de Molenweg in Nieuw- en Sint Joosland zijn versleten. Het bes tuur van de Vereniging voor Christelijk Lager Onderwijs in Nieuw-en Sint Joosland heeft het college gevraagd om mede werking om de borden te kunnen vervangen. De raad wordt voor gesteld deze medewerking te verlenen. 80-171 Vaststelling vergoeding buitengewoon onderwijs voor het jaar 1979. De gemeente vergoedt ieder dienstjaar de materiële exploi tatiekosten van de plaatselijke bijzondere scholen voor buiten gewoon onderwijs. Bovendien wordt een bedrag per leerling uitgekeerd om de administratie kosten te kunnen bestrijden. Het Hinderwet - Wienerwald Restaurants BV, v. IJssendijkstraat 373 te Purme- rend heeft een hinderwetver gunning aangevraagd voor een restaurant aan de Markt 55. Hierin worden diverse elektro motoren gebruikt met een ver mogen zoals op de bij de aan vraag behorende stukken is aan gegeven. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 21 mei worden in gediend bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken op een openbare zitting die 7 mei heeft plaatsge vonden. - De gemeente Middelburg heeft bij Gedeputeerde Staten van Zeeland een nieuwe hinderwet vergunning aangevraagd voor een timmer- en schilderwerk plaats magazijn, opslagruimte en kantoorgebouwen' aan de Vlis- singsestraat 21/ Stadsschuur. In deze ruimten worden diverse elektormotoren en tanks ge bruikt met een vermogen en in houd zoals op de bij de aanvraag behorende stukken is aangege ven. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 24 mei worden in gediend bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken op een openbare zitting die 14 mei heeft plaatsge vonden. Inwoners van Middelburg heb ben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk (of een gemachtigde) op de voor hen van belang zijnde openbare zitting aanwezig zijn (waren). Personen die niet in deze ge meente wonen, kunnen volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. Deze aanvragen met bijlagen en eventueel binnengekomen be zwaarschriften liggen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. STRUCTUURSCHEMA BUR- GERLUCHTVAARTTERREI- NEN Het schema bevat de grondsla gen voor het lange-termijn-be- leid op het gebied van luchtver keer en -vervoer. Met name de ruimtelijke neerslag daarvan. De beleidsuitspraken in het stuk ge ven de voorlopige standpunten van de regering weer. Op dit structuurschema is de procedure van de planologische kernbeslis singen van toepassing. Die omvat inspraak, advies en bestuurlijk overleg. Tot 15 juni is het structuursche ma Burgerluchtvaartterreinen in te zien bij het bureau Voor lichting in het stadhuis. college van burgemeester en wethouders stelt de gemeente raad nu voor de cijfers voor het jaar 1979 vast te stellen, zoals aangegeven in de ontwerp-be- sluiten. Reeds verleende voor schotten zullen verrekend wor den. 80-170 Ontwerp-begroting 1981 Zeeuwse Dag-avondscholenge- meenschap. Het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Dag-avondscholenge- meenschap heeft de gemeente raad gevraagd voor 1 juni a.s. te reageren op de sluitende ont werp-begroting 1981, die kort geleden werd toegezonden. Om dat het hier gaat om een ge meenschappelijke regeling kun nen de deelnemende gemeenten hun gevoelens t.a.v. de begroting kenbaar maken. De Zeeuwse Dag-avondscholengemeenschap is 1 augustus 1977 gestart met een dagmavo voor volwassenen in Middelburg. In augustus van dit jaar begint men ook met een daghavo voor volwassenen. Bei de opleidingen worden dan ge geven in het schoolgebouw aan de Latijnse Schoolstraat. Het college van b. en w. stelt de ge meenteraad voor in te stemmen met de ontwerp-begroting 1981. 80-161 Rekening en verantwoor ding beheer "Bomme van den Broeckefonds" 1979 Het college van burgemeester en wethouders moet jaarlijks aan de gemeenteraad rekening en verantwoording afleggen van het beheer van het "Bomme van den Broeckefonds". De rekening over 1979-opgemaakt door de ge- meente-ontvanger-en het con trole-rapport van de gemeente lijke accountantsdienst liggen voor de raadsleden om in te zien. De raad wordt gevraagd de re kening vast te stellen. Nadere mededelingen over de ontwikkelingen in het Geerege- bied. Geen stukken aanwezig. Voorstel raadsleden A.H. Ka mermans en A.J. Vleugel over het houden van een vergadering van de vaste commissie van ad vies en bijstand voor de Openba re Orde en Veiligheid. De raadsleden A.H. Kamermans (PPR) en A. Vleugel (D'66) schre ven 15 april j.l. een brief aan de voorzitter van de commissie Openbare Orde en Veiligheid (burgemeester drs. P.A. Wolters), waarin zij verzochten om een vergadering van deze commissie. Dit i.v.m. de demonstratie tegen het gebruik van kernenergie in Nederland en het open houden van de kerncentrale in Borssele op 26 april j.l. De heer Wolters achtte een vergadering van de commissie niet noodzakelijk, omdat reeds een bijeenkomst over dit onderwerp was geregeld met het seniorenconvent, (frac tievoorzitters raad). De beide raadsleden zijn het met deze gang van zaken niet eens en vra gen de raad nu om een uitspraak. Rondvraag. CONCERT- EN GEHOORZAAL vrijdag 16 mei20.00 uur. Het Zeeuws Orkest o.l.v. Louis Stotijn met Frank Mol als solist, piano. Kaarten a 11,50. Voor CJP/ Pas 65 a 5,50, in voorver koop bij "Uit in Zeeland", Nieu we Haven 43, tel. (01180)-15256. JONGERENCENTRUM "MID- GARD" vrijdag 16 mei, 21.00 uur: "Stamping Ground", film over het popfestival in Kralingen (in kader scholierenkaffe). Entree: 3,50. zaterdag 17 mei; 21.00 uur: "Clowns", film van Fellini. En tree: 3,50. CULTUREEL CENTRUM "SCHUTTERSHOF" vrijdag 16 mei, 23.00 uur: Utrechtse popgroep "Ulysses". Entree: 7,50, voor leden 5,- zondag 18 en maandag 19 mei, 20.30 uur: "Heat", t 'm van Andy Warhol. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. Een parkeervak voor Eigen- haardstraat 25 aan te wijzen als invalidenparkeerplaats b. Daniëlsland, Ewisland en Gervinsland aan te wijzen als woonerf c. Een fietsstrook dan te 9eYen voor - de noordelijke zijde van de Bachtensteene - de zuidoostelijke zijde van de Dam zuidzijde - de oostelijke zijde van de wes telijke rijbaan van het Damplein - de noordwestelijke zijde van het gedeelte Herengracht tussen Volderijlaagte en Noordpoort straat - de noordwestelijke zijde van de Hooge Meestraat - de noordwestelijke zijde van de Korte Burg - de noordwestelijke zijde van de Korte Delft - de noordoostelijke zijde van de Kriekenhofstraat - de noordoostelijke en zuidoos telijke zijde van de Landlust- straat - de noordoostelijke zijde van de Rustenburgstraat - de zuidoostelijke zijde van de Rusthofstraat - de zuidoostelijke zijde van de Seisdam - de westelijke zijde van de Seis- straat - de westelijke zijde van het ge deelte St. Janstraat, tussen Zus terstraat en Turfkaai - de westelijke zijde van de St. Jorisstraat - de oostelijke zijde van de St. Pieterstraat - de noordwestelijke zijde van de Tappershofstraat - de noordwestelijke zijde van het gedeelte Torenhofstraat, tussen Kriekenhofstraat en Vre- denburgstraat Entree: 6,50, voor leden 5.- woensdag 21 mei, 14.30 uur: Kindervoorstelling "Laurel en Hardy". Entree: 2,50. ZEEUWS KUNSTENAARS CENTRUM (ingang Spuistraat) tot donderdag 22 mei: Expositie tekeningen van Kon de Jonge. Geopend dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en van 14.00-17.30 uur,.Zaterdag van 9.00-12.30 en van 14.00-16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. GALERIES "SIX AND SIX", Lange Noordstraat 56 en Gort straat 48. Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. SINT JANSTRAAT 41-43 Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur. - de oostelijke zijde van de Vlis- singsestraat - de noordoostelijke zijde van de Vredenburgstraat - de zuidwestelijke zijde van het gedeelte Wijdaustraat, tussen Wijdaudwarsstraat 1 en Tap pershofstraat, en van het gedeel te Wijdaustraat tussen Wij daudwarsstraat II en Hooge Meestraat - de zuidelijke zijde van het ge deelte Zusterstraat, tussen St. Janstraat en St. Jansgang - de zuidoostelijke zijde van de Zwerfruststraat d. Op de Dwarskaai (bromfiet sers uit te zonderen van het een richtingverkeer, en voor de zui delijke zijde een fietsstrook aan te geven e. Op Kromme Weele (brom) fietsers uit te zonderen van het eenrichtingverkeer, het stopver bod op te heffen voor het gedeelte van de westelijke zijde tussen Schuttershofstraat en het perceel Kromme Weele 11, het parkeer verbod op te heffen voorlangs de percelen 11 en 13, en een fiets strook aan te geven voor de wes telijke zijde f. In het gedeelte van de Van Cit- tersstraat tussen Burg. Baaslaan en Boudaenlaan (brom) fietsers uit te zonderen van het eenrich ting verkeer, het parkeerverbod op te heffen voor de oostelijke zijde tussen Burg. Baaslaan en Boudaenlaan, en een fietsstrook aan te geven voor de oostelijke zijde tussen Noordweg en Bou daenlaan. g. Een parkeerverbod in te stellen voor beide zijden van het gedeel te Kruitmolenlaan tussen Se- geerssingel en Dauwendaelse- straat. h. het gedeelte Penninghoeksin- gel tussen Kromme Weele en Stadhuisstraat aan te wijzen als woonerf. Tegen de besluiten a. en b. kan men eventueel tot 24 mei in be roep gaan bij de Kroon. Tegen de besluiten c. t/m f. tot 7 juni en tegen de besluiten g. en h. tot 14 juni. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Commis saris van de Koningin Zeeland te Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis.

de Faam | 1980 | | pagina 5