Gödde Helaas STERKE BEREN TWEE Sport en Spel Q t»rsvh KULÜ5 KULKlILn FOTO K Redactie en'advertenties: Jumbo Offset b.v. Druk: P.Z.C. Vlissingen De foto's zijn van: Roel Custers John Siwabessy uitgave van Sportpromotor Zeeland. Burg. Jansenstraat 15 4431 BK 's-Gravenpolder Tel. 01103-1450 niet De Hulsterse profwielrenner Peter Gödde zal dit weekeinde niet in Zeeland in actie komen. Tot zyn spijt ("Vooral in Vlissingen waar ik vorig jaar by de amateurs \\»A ge wonnen, zou ik graag vart'start zyn gegaan", zei hy) moest hy de Omloop van de Boulevard en Ron de van Midden-Zeeland afbellen. Gödde start zondag in de klassie ker Bordeux-Parijs. die gaat over een afstand van bijna 600 kilo meter. Het vertrek is zondagmor gen om twee uur en de aankomst 's middags om 17.00 uur. Het was daarom onmogelijk tevo ren nog andere wedstrijden te rij den. Deze krant is een Een aantal motorrijders van de rijkspolitie, die vrijdag zorg zullen dragen voor de veiligheid van renners en publiek. Rijkspolitie hoopt op steun van het publiek GOES, ETTEN, ZIERIKZEE, VLISSINGEN De rijkspolitie van de groep Mid delburg hoopt aanstaande vrijdag op medewerking van het publiek tijdens de Internationale Ronde van Midden-Zeeland. Acht mensen van de rijkspolitie zullen de kara vaan vrijdag door de provincie begeleiden om zorg te dragen voor de veiligheid van deelnemers en toeschouwers. Behalve die kara vaanbegeleiding staan overal langs de route nog rijkspolitiemensen om kruispunten te beveiligen. "Het is voor ons geen dagelijks werk", zegt de heer H.H. Kootjé, groepcommandant van de verkeers dienst rijkspolitie district Middel burg uiteen. "Aan de andere kant zijn er ten opzichte van andere pro vincies met uitzondering van BRa- bant heel veel wedstrijden in om loop, zodat er toch een zekere be drevenheid in is. En ik moet eerlijk zeggen, dat onze mensen het toch ook wel met plezier doen", voegt hij daar aan toe. Toch wordt de rijkspolitie, zonder wie de Internationale Wielerronde van Midden-Zeeland niet verreden zou kunnen worden, jaarlijks ge confronteerd met dezelfde proble men. Om die reden wil de heer Kootjé wel graag een aantal sugges ties aan het publiek kwijt. "Ieder jaar zien we dat de toeschouwers opgewonden raken wanneer de ka ravaan in aantocht is", weet hij. "Dan lopen mensen de straat op en dat heeft een kettingreactie. Want degenen die er achter staan gaan weer iets meer naar het midden van de weg staan om ook nog iets te kunnen zien. Wij kunnen dus alleen maar verzoeken dat iedereen op zijn plaats blijft staan. Dan zie je alles, en er is geen gevaar. Niet voor de deelnemers en niet voor de toeschouwers". Ook de weggebruikers die door de voorrijders van de rijkspolitie in de kant van de weg worden gestuurd, zou de heer Kootjé willen verzoe ken te wachten tot ze van de zoge naamde staartrijder het sein krij gen dat ze weer op kunnen rijden. Tenslotte zijn loslopende honden een schrik voor de wielrenners. Niet alleen kunnen daardoor afschuwe lijke val partijen ontstaan, ook de honden raken in paniek wanneer ze in een peloton terecht komen en verwondden zich dikwijls heel ern stig. "In het belang van de renners en de bezitters van de honden zou ik dan ook met klem willen ver zoeken de honden aan de lijn, maar het liefst binnen te houden, wan neer de karavaan passeert", besluit de heer Kootjé. Spurters, klimmers en krachtpat sers. In de Internationale wieler ronde van Midden-Zeeland start vrydag in Goes werkelijk een alle gaartje aan profwielrenners. Twee sterke beren zijn er bij. Henk Lubberding (links) en Henny Kui per (rechts). Beide renners hebben de eigenschap niet tot het type van de geboren winnaars te behoren, maar wel over een afschuwelijke dosis vechtlust te beschikken. Nationaal Henk Lubberding bij voorbeeld won dit seizoen de klas sieker GentWevelgem na een im posante solo van zo'n zestig kilome ter. Als "Luppie" zijn kans krijgt, kan hij die zeker wanneer hem die kans wordt geboden met zijn krachten te smijten vernietigend uithalen. Voor Henny Kuiper is dat al niet anders. In de Ronde van Frankrijk voert hij al jaren zijn nummertje op. Dat alles onder het motto dat hij liever strijdend ten onder gaat dan als een mak schaap naar de slachtbank wordt geleid. Sportieve ontspanning hebben we allemaal nodig, daar moet u regelmatig tijd voor kunnen vrijmaken. Met een privé-rekening bij de persoonlijke bank bespaart u zich een hoop moeite. U kunt bijvoorbeeld allerlei regelmatig terugkerende betalingen automatisch laten verrichten, of automatisch sparen door ons opdracht te geven elke maand een bedrag(je) naar uw spaarreke ning qver te maken. Betaal- en Eurocheques zijn snel geregeld, en aan de hand van de rekeningafschriften weet u altijd precies wat er met uw geld gebeurt. En de Rabobank is de persoonlijke bank. waar u kunt rekenen op adviezen die helemaal op uw omstandigheden en wensen zijn afgestemd, ook voor verzekeringen of uw vakantiereis bijvoorbeeld. Er is altijd wel een Rabobank in de buurt en ook dat is makkelijk! geö en goede raad

de Faam | 1980 | | pagina 28