Op 30 april en 5 mei zijn we vrij. Daarom blijven we het weekeinde open. m Meubelwarenhuis "Even Kijken" V NEDERLAND NOG NIET BEVRIJD VAN HOOFDLUIS F0T0- STRIP- VER- HAAL ADVERTEREN DOET VERKOPEN schoolverlaters - bon i ^PECHINEf NEDERLAND—ALLMINILM Dit zijn de erkende verhuizers in Zeeland onze mechanische onderhoudsdienst zoekt die dit jaar hun diploma lts (minimaal b-niveau) of mavo behalen Goulash AD VER TEREN De Vlissinger - De Faam Woensdag 30 april 1980 Op 30 april en 5 mei is uw Meubelwarenhuis ''Even Kijken" dicht. Dan vieren we feest. Speciaal voor u doen we daarom de deuren in het weekeinde open. Zaterdag van 9.30 uur tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 18.00 uur dan bent u van harte welkom. Zuidzanue, tussen Oostburg en Cadzand. Telefoon: 01170-2161. Filiaal in Terneuzen. GROTE VERZAMELBEURS DE V-ISSINGEB WASSENAAR - Toen enkele jaren ge leden in Nederland werd geconstateerd dat de hoofdluis over de hoofden van de Nederlandse bevolking heen bezig was aan een onverwacht snelle opmars volgde de voor ons land bijna onvermijdelijke instelling van de Werkgroep Hoofdluis. Vanuit het parasitologisch laboratorium van de Universiteit in Leiden gaf deze werkgroep aanwijzingen en aanbevelin gen voor de bestrijding van de hoofdluis; Anno 1980 is deze werkgroep bezig zich zelf min of meer in de ijskast te zetten. Het werk is gedaan, de leden zullen nog eens per half jaar bij elkaar komen om even bij te praten. Een van de leden, de bioloog L.H.M. Blommers is al bezig in het laboratorium zijn koffers te pakken. Er wacht hem een nieuwe job: beheerder van een boomgaard in de Betuwe waar proefnemingen worden gedaan met bes trijdingsmiddelen. De conclusie ligt voor de hand dat, nu de werkgroep zich vrijwel opheft, het werk is gedaan en dat de hoofdluis het on derspit heeft gedolven. De realiteit is anders. De luis bestaat nog steeds en is aktief op de hoofden van minstens 1 procent van de Nederlandse bevolking. Hij is er en hij blijft er. Evenals andere ongemakken heeft de hoofdluis, ofwel pediculus capitis, zijn plaats in de sa menleving gevonden. Niet alleen in Ne derland, ook in andere Europese landen is hij een bekend verschijnsel. Het feit, dat de luis zich heeft kunnen handhaven betekend niet dat de werk groep heeft gefaald. Integendeel, het is onder meer aan de werkgroep te danken dat zo'n drie jaar geleden het bestrij dingsmiddel Lindaan, waartegen de luis een resistentie had opgebouwd, werd vervangen door Malathion, waartegen geen enkele hoofdluis is opgewassen. Het is dus in principe mogelijk de hoofdluis in Nederland volledig uil te roeien. Dat zou bijvoorbeeld kunnen als de gehele bevolking zich op een afges proken dag in één uur collectief zou be handelen met een malathion-houdend bestrijdingsmiddel. Dit zou echter een in de praktijk onuitvoerbare manoeuvre zijn. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Waar ik het heb gelezen weet ik niet meer. Maar het zinnetje is in mijn hoofd blijven hangen en ik breng die tip vaak in praktijk. Er stond zoiets van: breng een onderwerp van verschillende kanten in beeld. Die regel heb ik ook in praktijk gebracht toen ik op een vroege voorjaarsmorgen de molen bij ons in de buurt als fotomo del koos. 't Was ideaal weer om te fotograferen: de zon ging schuil achter een dun wolkendek en dat is het beste licht voor bui tenfoto's. Toch is zo'n bedekte zon nog sterker dan je denkt, want de donkere kant van de molen is op de foto wat te zwart gewor den. Als sfeerplaatje is het niet gek, maar als het "portret van een hollandse molen" is de molen toch iets te donker. Wandelend om de molen heen ontdekte ik een lichtere kant. Door een laag standpunt te kiezen, staat het bouwwerk hier harmonisch in het beeld: met recht het symbool van wat Nederland aan moois heeft te bieden. De rietmantel is goed door- tekend; alleen de witte wieken zijn voor een klein deel weggevallen tegen de lichte lucht. Maar dat is geen bezwaar. Nog even verder lopend en klaute rend over een hek kwam ik weer bij het water. En dat gaf me de gelegenheid de molen op nóg een manier in beeld te brengen. En ook dat is een geslaagde foto, die weer een an dere kijk geeft op de molen, ook omdat deze kant duidelijk als voorkant is bedoeld en de weerspie geling in het water zorgt voor een aardig dubbel beeld. Zo is deze "molen in drievoud" een aardig voorbeeld van de juistheid van het advies om als 't kan meer foto's te maken van één onderwerp. Lichtval, standpunt en bijzondere elementen kun nen een "gewoon"! onderwerp soms een aparte noot geven en dat is één van de charmes van het fotograferen. A RN HEM - Op zondag 4 mei 1980 van 10 tot 17 uur houdt de Nederlandse vereniging "De Verzamelaar een grote algemene - verzamelbeurs in Musis Sacrum, Velperplein, Arnhem (C). Het is een beurs voor verzamelaars van Anton Pieck, albums, album plaatjes, artiestenfoto's, ansichtkaarten, asbakken, aantekenstrookjes, oude boeken, bankpapier, oude brieven, briefkaarten, boekenleggers, blikken, banderolstrookjes, bieretiketten, bierglazen, bierviltjes, bidprentjes, dienstkaarten, dienbladen, draaior- geldokumentatie, deurknoppen, dranketiketten, deurbellen, dekenloodjes, eersteda- genveloppen, eierdopjes, emblemen, flesopeners:fruitwikkels, geboortekaartjes, oude grammofoonplaten, gezelschapsspelen-oud, gemeentezegels, gemeentestempels, gele- genheidsmunten, alles op het gebied van de horeca, herdenkingsborden, herdenkings zegels, insignes, alles over de tekenaar Jetses, Koninklijk Huis, knopen, oude kranten, alles over wijlen president Kennedy, klederdrachten, kalenders, kerstkaarten,, kaaseti ketten, alles over komponisten, landkaarten, leesplankjes, molens, madonna's, minia tuurautootjes oude, menukollekties, militaria, nieuwjaarskaarten, noodgeld, onder scheidingen. oorlogsdokumentatie, penningen, poststempels, postwaardestukken, pop pen oude, posters, paspoortzegels, puntenslijpers, pijpen, padvindersinsignes, alles op het gebied van de politie, prentbriefkaarten, rivierkaarten, ridderorden, postzegels, munten, rijwielbelastingplaatjes, ruimtevaart, Rode Kruis, reclamemunlen, reisgidsen, sigarenbanden, sigarenkistmerken, suikerzakjes, strips, speelkaarten, schoolplaten, sleutels, schoenmakersgereedschap, speldjes, sleutelhangers, stadshistorie, stickers, servetjes, topografie, trommels, tijdschriften, vingerhoeden, waterstaalkaarten, wijne tiketten, wikkels, zeekaarten, zoutvaatjes, lucifersetiketten enz. ÜEBR. BOER-GOfcS B.V. s-H. Hendrikskinderendijk 67 4461 DV Goes FA. C. J. NAEYE EN ZONEN 01 100-15752 FA. A. C. CALJOUW EN ZN. Veerseweg21 01181-238 4351 RCVeere GEIJTENBEEK GOES B.V. Nieuwstraat 60-66 01100-14967 4461 CH Goes J. A. LUITWIELER Marnixplein 39 4386 AA Vlissingen FA. P. C. MOBACH Middenstraat 1 1 4541 AC Sluiskil 01 184-61711 01157-1404 Vaartstraat 4 4571 LS Axel 01 1 55-1 71 2/1895 JAN ROEST HOLLAND B.V. Zinniastraat 2 01 172-1443/1273 4511 GR Breskens J. M. VOGEL Jacob Vaickeplein 1.-3 4461 KV Goes WIM VOGEL B.V. Oude Veerseweg 20 4332 SH Middelburg 01 100-27062 01 180vt2669 Knoflook, het meest pene trant geurende lid van de uitgebreide uienfamilie, stamt uit de hoogvlakte van Midden-Azië. maar was al 3000 vóór Christus in Egypte bekend. Naar oud volksgeloof is knoflook een machtig af weermiddel tegen al het bo ze en tegen alle kwade machten. Nu zit er in oud volksgeloof meestal een kern van waarheid en is het een onloochenbaar feit. dat knoflook een zeer sterk des infecterende werking heeft. Een zacht knoflookaroma krijgt men aan een gerecht als men een teentje in het witte vliesje mecstooft, -kookt of-bakt en het teentje later verwijdert. Ook het in wrijven van de pan of slabak met een doorgesneden teentje geeft een zachte en aangename knoflookgeur. 600 gr. rundvlees in blokjes gesneden, 500 gr. uien in ringen; 2 3 eetlepels bloem, tomatenpuree (klein blikje), 2 verse tomaten in plakken, ca. 3 dl bouillon, paprikapoeder (afgestreken eetlepel, thijm marjolein, basilicum, venkel, dille, en twee tenen knoflook uit de knijper en paprika. De uien even aanfruiten, het vlees in een braadpan snel aanbraden. Vuur laag draaien en de uien bij het vlees voegen. Strooi nu het paprikapoeder over het vlees, roer het goed door el kaar. Voeg nu de kruiden toe en daarna de bloem, haal het geheel goed dooreen. Nu gaat de tomatenpuree erbij samen met de uitgeperste knoflook en ten slotte de in ringen gesneden paprika. Al roerende de bouillon er bij gieten. Laat alles onder af en toe roeren op laag vuur nog ca. 45 minuten sudderen. U kunt hierbij gekookte aard appeltjes geven, of puree, of witte rijst. Geef er wat frisse komkommersla bij. Het is de gewoonte om elk jaar een aantal van hen een plaats aan te bieden in onze bedrijfsschool, die half augustus weer start met volledig dagonderwijs. Er wordt in 2 jaar tijd opgeleid tot onderhoudsbankwerker (primair Bemetel-diploma) Het dienstverband berust op een leerovereenkomst (met uw ouders) en een arbeidsovereenkomst. U gaat tijdens het eerste jaar twee dagen per week naar de streek school in Middelburg voor vak technische en maatschappelijke vorming; het tweede jaar één dag per week. De rest van de week wordt u praktisch opgeleid in de bedrijfs school, waarvan één dag stage in de mechanische onderhoudsdienst. Indien alles goed gaat kunt u na het behalen van het diploma bij ons doorgroeien in de mechanische onderhoudsdienst. Vervoer van en naar het bedrijf en de streekschool wordt geregeld of vergoed door Pechiney Nederland. Werkkleding gratis. PECHINEY NEDERLAND N.V. Postbus 49, 4380 AA Vlissingen. Tel. 01196-16651. Buiten een 13e maand en 8% vakan tietoeslag, bedraagt het brutoloon voor b.v. een 17-jarige ca. 1500,- per maand. Wilt u meer weten? Vul dan de onderstaande bon in en stuur deze in een envelop zonder postzegel aan Pechiney Nederland N.V., Antwoordnummer 4, 4380 VB Vlissingen. Ik wil graag meer weten over de bedrijfsschool van Pechiney. Ik hoop dit jaar het diploma LTS MAVO* te behalen. Naam: Adres: Woonplaats: Leeftijd: I doorhalen wat niet van t°ePassing is.

de Faam | 1980 | | pagina 20