Isolatie in scheepsbouw niet meer weg te denken de bevelanden "Nu slaagt u altijd" zegt Minderhoud. 'Dankzij de Silvester Tapijtselector Firma Hertel, aannemers van isolatiewerk: streekziekenhuis goes WARMTECENTRUM ZEELAND WARMTECENTRUM ZEELAND Silvester operatie- verpleegkundige en/of operatie-assistente VLISSINGEN - De eerste plek waar isolatie bittere noodzaak bleek, was de scheepsbouw. Geen wonder dus dat er op de Koninklijke Scheepswerf De Schelde in Vlissingen, permanent een "keet" staat die behoort aan een isola tie-firma. Begin deze eeuw tekende de isolatie-firma Hertel voor deze primeur op een der oudste scheepswerven van Nederland. Tevens was dit Vlissingse isolatiefiliaal de eerste vestiging, van de toen nog zeer jonge onderneming, bui ten Amsterdam. Inmiddels is de firma Hertel uitgegroeid tot een wereldcon cern, maar de leiding van het bedrijf besteedt nog zeer veel zorg aan die poot van haar onderneming waartoe ze zich oorspronkelijk richtte. Vakwerk Opleiding BELANGRIJKE KUNST EN ANTIEKVEILING Ga nu voor de Paasdagen naar het Eldorado voor de doe-het-zelver Vele mensen vragen zich dagelijks af, heeft de Nederlandse gulden nog waarde. KOOPTIP t» Tapijt kiezen zonder er ook maar één over te slaan. Dat kan nu met de nieuwe Tapijtselector van Silvester. Want de Tapijtselector presenteert de komplete kollektie Silvester tapijt. Bij elkaar zo'n 400 prachtexemplaren, over zichtelijk gegroepeerd naar kwaliteiten, kleuren en dessins. En bedenk: welk tapijt u ook kiest, u heeft het binnen enkele dagen in huis. Vanzelfsprekend helpen wij u bij uw keuze met een goed advies. Silvester: 't is en blijft 'n dijk van 'n tapijt. Komplete interieurverzorging Minderhoud Meubel Zuidstraat 116, Westkapelle. Telefoon: (01187) 1212. Woensdagmiddag gesloten, vrijdagavond geopend. Piel Haasiers, hoofduitvoerder van Hertel op de scheeps werfvan de Koninklijke Maatschappij De Schelde. Isolatievakman bezig in de machinekamer van een schip. Wat ooit in de scheepsbouw begon en zich beperkte tot kwalitatieve isolatie van de machinekamer is vandaag de dag uitgegroeid tol bittere noodzaak. Zeer verfijnde en uitgekiende technieken worden toegepast. Wie tegenwoordig aan energiebcsparen denkt, komt daarbij onwillekeurigopde gedachte van isolatie. Maar dat ditslechts een klein onderdeel van de mogelijkheden is, beseft niemand. Isoleren heeft een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt en niet in het minst in de scheepsbouw. Hoofuitvoerder Piet Haasters van de fa. Hertel op De Schelde becijfert dat in een schip zo'n acht kilometer leiding en ongeveer tienduizend vierkante meter plat isolatiewerk wordt verspijkerd. Warmte isolatie in de machinekamer, de koelruimen of cellen, akoestische isolatie in de behuizing van de bemanning en nog veel meer. "Wij werken van het uiterste puntje van de kiel tot in de nok van de mast. Er bestaat nauwelijks een ruimte op het schip waar onze mensen niet komen", meldt hoofduitvoerder Haasters. De Vlissingse Hertel-vestiging heeft 75 werknemers. Voor een groot deel hoog gekwalificeerde vakmensen. Opvallend daarbij is, dat on danks de nauwelijks nog weg te denken plaats die Hertel in de Zeeuwse scheepsbouw inneemt, nog twintig specialisten dagelijks uit Rotterdam moeten komen. Piet Haasters daarover: "Dat zouden eigenlijk Zeeuwen moeten zijn. In deze streek is echter niet vol doende potentieel aanwezig. Uiteraard is dat deels te danken aan de vooroordelen die er ten aanzien van het isolatievak bestaan. Wel licht is het tekort aan arbeidskrachten in de toekomst aan te vullen met provincie-genoten. Onze vestiging ijvert voor een goede vakop leiding die overigens nog maar kort geleden in Rotterdam van start ging". Bij De Schelde werken de Hertel-werknemers op verschillende schepen. Doordat De Schelde de eerste scheepswerf was waar se- riebouw gepleegd werd, kon Hertel hier op lange termijn plannen maken. Zo passeerde aan het gezichtsveld van Piet Haasters de laatste jaren een grote diversiteit aan schepen. Passagiersboten, marineschepen en Russische fabricksvissersboten. "Vooral die laatste waren zeer interessant. Het visje werd gevangen, terwijl ze er geblikt uitkwamen", vei eelt de enthousiaste hoofduitvoerder. Sinds korte tijd komt er op het gebied van opleidingen tot isolatie vakman iets van de grond. In Rotterdam kan men sinds één jaar de opleiding "isolatietechniek-plaatwerker" op BEMETEL-niveau volgen. De isolatiefirma Hertel heeft in de persoon van Lex Breel, hoofd personeelszaken een dikke vinger in de pap gehad bij de totstandkoming van die opleiding. "Het zou zeker geen overbodige luxe zijn om ook in Zeeland een dergelijke opleiding te starten aan de streekscholen", meent de heer Breel. Toch heeft het een lange periode van voorbereiding gekost, alvo rens de opleiding startte. De heer Breel: "We moesten in de eerste instantie inventariseren welke vakken belangrijk waren voor de isolatievakman. Dat zijn er heel wat. Tenslotte is het accent komen te liggen op plaatwerken, waarbij de kennis van chemische stoffen waarmee een isolatievakman te maken krijgt eveneens in het vak kenpakket is opgenomen". De isolatie-onderneming heeft met het oog op de toekomst veel vertrouwen in eigen kunnen. Het onderzoek, dat er op het gebied van isoleren wordt gedaan is overweldigend. Hertel stond al voor veel hete vuren en heeft die tot volle tevreden heid van de opdrachtgevers opgelost. In ons ziekenhuis - met een in beginsel goedgekeurd nieuwbouwplan van 325 bedden - hebben wij een vakature voor een Differentiatie chirurgie vereist. Ons ziekenhuis heeft een personeelsbestand van ca. 525 personen, waarvan er 26 werkzaam zijn op de operatie afdeling. De salariëring is volgens de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Nadere inlichtingen worden u graag verstrekt door de heer A.H.van Diemen, hoofd operatie afdeling, telefoon (01100) 2.20.00. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken, Postbus 106, 4460 BB Goes. Bij opbod van kunst, antiek, meubi lair en inboedelgoederen. Op 2e Paasdag, maandag 7 april om 13.00 uur in de Roskam, Antwerp.se- straat 23 te Putte (N.-Br.). De veiling omvat o.a. ant. 2 d. vitri nekastje, ant. eik. toilettafels, antieke eik. secretaires, ook met opstand, ant. eik. rolluikbureaus, ant. eik. tin kastje, ant. schommelstoel, ant. ovale spiegels, ant. brons-, koper-, tin, porselein-, kristal-, zilver. Perz. ta pijten en certificaat, romantische schilderijen, prenten, veel kleingoed, enz., enz. Kijken van 10.00 tot 12.00 uur. Af halen van gekochte goederen tijdens de Peiling mogelijk. Meubelen kun nen bezorgd worden. Erkend vei linghouder J. C. M. Pijnenburg, Domburg, tel. 01188-2121. Wij worden met de waarde van de gulden dagelijks geconfronteerd door de steeds stijgende prijzen en men roept in Den Haag maar steeds: we zitten in een crisis, maar dit is sedert 1973 en dus bijna 7 jaar geleden. Zouden dit dan de zeven magere jaren zijn geweest die aan ons voorbij zijn gegaan! Wij dachten van niet, U wel? Of zou dit komen omdat we nog steeds door draaien, omdat we lot op heden in de rand van de gulden het God Zij Met Ons voeren? Maar dat hing ook aan een zijden draadje en is gelukkig in de kamer door de enige verstandige mensen voorlopig in ons munten- stelsel behouden gebleven. Maar nu de vragen wat kan ik dan nog met de gulden doen. 1U kan deze gulden op de bank zetten, dan krijgt U er behoorlijk wat rente voor langere tijd. maar dan rolt hij niet meer en da's zonde. 2. 3. U kunt deze gulden ook in uw benzinetank stop pen, maar daar rijdt U niet veel kilometers meer op. U kunt er ook een buitenlandse reis mee gaan maken! Maar voor die gulden bent U voorlopig nog niet op Schiphol. Dit zijn nog maar 3 voorbeelden van wat U evt. met een gulden kunt doen. Maar nu zult U zich afvragen, hoe besteed ik die gulden op een andere manier en heb ik er langer profijt van. Hier is het antwoord. Indien U de gulden wilt laten rollen zoals het behoort, dan heeft deze toch wel degelijk zijn waarde en doet U er verstandig aan deze te besteden bij Warmtecen- trum Zeeland en U krijgt uitsluitend waarde voor uw geld. Zeelands meest gesorteerde doe-het-zelf zaak voor al uw Sanitair, Centrale verwarming. Geysers, Boilers, Gas-, Olie- en Kolenhaarden, Recreatie benodigdhe den, zoals kachels, gasstellen, koelkastjes, Campingaz, kleine gasflesjes 6 kg., grote gasflessen merk Es^o, Regelaars, Leidingen, Gaskranen koppelingen. Ko perbuis, P.V.C. materialen. Badkamermeubelen, Camping-toilets enz. enz. Kraan met klemkoppeling afsluiter 9 Gedurende de maand april geven wij 5% afhaalkor- ting op al ons sanitair. Lel wel SANITAIR, andere artikelen in ons programma zijn reeds zeer laag ge prijsd. P.S. Nog voor enkele vlugge vogels, hebben wij nog enige Gashaarden en Gevelkachels met een zeer hoge rentabiliteit, gebaseerd op energie besparing, met kortingen tot 300,— Merk Faber Houtvuur, U kunt hem bij ons zien branden. Wees dus wijs en bij de tijd en besteed uw gulden zoals reeds velen voor U deden en houdt U de knip niet op uw beurs, want dat is niet verstandig. Want de gulden moet rollen, dat is een noodzakelijk kwaad en daar is hij rond voor. Dit was wederom een* advertentie van Warmtecen- trum Zeeland, de zaak waar elke Zeeuw en niet- Zeeuw warm voor loopt. Warmetecentrum Zeeland, Westhavendijk 3, Goes, tel. 28052. Eig. Rinus Steenhard. met parkeren geen gezeur. U stopt bij ons vlak voor de deur. Catalisatorkachel 100% rendement MIDDELBURG K.lg. Rinus Sd-vnhard Westhavendijk 3 - Goes - tel. 01100-28052 W1LH.DORP F.SSO BUNKERSTATION Woont U in dit rayon dan vaart U op EEN GOED KOMPAS HAVEN voor de plczicrvuart Dagelijks geopend tan 8-12 en 13-18 uur. Dondt-rdagutond koopmand. Manndugsmorgi-ns gnlolen. Md parkeren geen gezeur. L' stopt bij ons slak voor de deur. tapijt/gordijn

de Faam | 1980 | | pagina 18