FILMS Protestzanger Armand in café de Poort Winkler Prins Encyclopedie van de Tweede Wereldoorlog Vereniging van slechthorenden vierde zestigjarig bestaan ZAKENRUBRIEK Luchtfotobedrijf krijgt nieuw gebouw Van Haren schoenen B.V. Middelburg na verbouwing heropend VF Gerard Verdijk in Galerie Marquis Op 4 april Middelburg - In café de Poort in Middelburg treedt op vrijdag 4 april de liedjeszanger Armand op. Armand werd beroemd in de hippie-tijd met onder meer de liedjes als: "Ben ik te min" en "Dat is juist de pest" HAAGSE NEW WAVE IN MIDGARD Westduinklassieker voor zevende keer in Vlissingen Delta stoffenhuis verdubbelde verkoopruimte. GERT EN HERMIEN IN ST. JAC0BSKERK Tweede deel verschijnt in mei OPEN AVOND RSI MIDDELBURG 'Evangelische omroep houdt regionale dag Woensdag 26 maart 1980 Vlissingen - Vanaf zondag 30 maart tot en met 26 april exposeert in Galerie Marquis te Vlissingen de Haagse kun stenaar Gerard Verdijk. Verdijk toont onder meer een aantal nieuwe potlood tekeningen waarvan enkele met toevoe gingen van acryl of gouache en een groot werk van 150 bij 170 centimeter. Een deel van Verdijks werk gaat na de tentoonstelling in Vlissingen naar de kunstbeurs in Basel. Gerard Verdijk werd 1934 in Boxmeer geboren. De kunstenaar is autodidakt. maar leerde het meest bij Conrad Kickert in Parijs waar hij van 1956 tot 1959 werkte. In 1959 keerde hij terug naar Nederland en vestigde zich in Den Haag, waar hij nu nog woont en werkt. De kunstenaar heeft sinds 1970 een groot aantal tentoonstellingen verzorgd over geheel Europa. Galerie Marquis is er dus weer in ge slaagd om een groot kunstenaar in de voortvarende expositieruimte in de Scheldestad te laten exposeren. A lhambra I Vlissingen. KILLERFISH Donderdag, vrijdag, maandag t/m woensdag 20.00 uur zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur. PIETJE BEL Zondagmiddag 14.00 uur. VOEL JIJ WAT IK VOEL Porno. Vrijdag 23.00 uur. A lhambra II Vlissingen. SPETTERS Voor de vijfde week. Donderdag, vrijdag, maandag t/m woensdag 20.00 uur. zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur. REMEMBER MY NAME NUT-ZVU film met Geraldine Chaplin en Anthony Perkins. woensdag (vandaag) 20.00 uur. 120 DAGEN VAN SODOM Een Passolini film. vrijdag 23.00 uur. 4 VUISTEN VALLEN UIT DE LUCHT; Een film uit de bekende vier vuisten-se rie. Zondagmiddag 14.00 uur.öe Piek Vlis singen. AKAHIGE Roodbaard-film. Donderdag 21.00 uur. HET JAAR 36 Film van Angelopóulos. maandag 21.00 uur .Kuiperspoort Mid delburg HF.T JAAR 36 Film van Angelopoulos. Vrijdag 20.30 uur.Midgard Middelburg. SIMON DE PILAARHEILIGE HIS- TOIRE IMMORELLE Twee films op een avond van resp. Luis Bunuel en Orson Welles. Zaterdag 21.00 uur.Schuttershof Mid delburg LES PETITES FUGUES Film van Yves Yersin. Maandag t/m woensdag 2030 uur. Armand, die in werkelijkheid Herman van Loeshout heet, begon zijn muzikale carrière met het zingen van liedjes van Louis Prima. Op 12 jarige leeftijd stond hij bij talentenjachten op de planken waar hij zelfs eens tot kampioen van de Kempen werd uitgeroepen. In de zestiger jaren shokkeerde hij het grote publiek met liedjes die recht voor zijn raap gezongen werdem. Hij oogstte veel succes en zong een aan tal tophits bij elkaar. Het werd daarna stil rond de Brabander en omdat hij een andere kant op wilde het tot een breuk met zijn platenfirma. Het was niemand minder dan Johnny Hoes die hem de kans gaf zich opnieuw voor het grote publiek te presenteren. Armand kreeg de vrijheid dat op te nemen wat hij zelf wilde. Met musici van The Walkers en Partner werd de elpee "Rue de la Paix" opge- MIDDELBURG - Het open jongeren centrum Midgard, in Middelburg, luidt het begin van de paasvakantie in met een optreden van de uit Den Haag afkomsti ge New-wave/rock'n rollgroep The OUTCAST. Deze sterke band opereert al ruim an derhalfjaar in de randstad, en zoekt het nu ook eens zuidelijker. De bezetting van deze groep is: zange res, solo- en basgitaar, drums. De mu ziek is een zeer aantrekkelijke en swin gende mengeling van new-wave, rock'n' roll en punky elementen, waarin in vloeden doorklinken van artiesten als Elvis Costello, Joe Jackson en Bondie, dit laatste vooral door de Debbie Har- ry-achtige zang. Al met al levert het een origineel en swingend eigen gezicht op voor the OUT-CAST. Het optreden is op vrijdagavond 28 maart, het begint om 21.00 uur. nomen. De Brabantse Dylan stond met het succes van deze langspeelplaat in het begin van de zeventigerjaren weer vo lop in de belangstelling. Daarna maakte Armand weer enkele langspeelplaten. In 1977 nam hij weer een aantal oude hits op maar nu gestoken in een nieuw jasje. Dezer dagen kwam de vijfde elpee "Tintels" op de markt. "Mijn platen worden gemaakt op grond van de in houd van mijn liedjes en niet primair op grond van commerciële gronden. Tot aankoop van mijn platen is niemand verplicht", vertelde Armand desge vraagd. Donderdag FATAAL Vlissingse popgroep Schuttershof Middelburg 2030 uur. Vrijdag IL TRI0NF0 DELL '0N0RE. Komische opera van Scarlatti door de Nederlandse operastichting. Schouwburg Middelburg 20.00 uur. Zaterdag HET BUNKERSEXTET; Jazz. ur Vestzaktheater Vlissingen 20.30 uur. ULYSSES. Popgroep uit Utrecht. Schuttershof Middelburg 20.30 uur. THE MINSTRELS OF ANNIE STREET. Oude stijl jazz-orkest. Concertzaal Middelburg 21.00 uur. PARLANDO Amateurtoneelgezelschap uit Middel burg met twee éénakters, waaronder El- cerlyc. Kuiperspoorttheater Middelburg 20.00 Zondag F0D0R KWINTET Sherrieconcert. Vestzaktheater Vlissingen 1630 uur. RONNIE HAWKINS THE HAWKS. Befaamde Amerikaanse rockzanger. De Piek Vlissingen 2030 uur. Vlissingen - De afdeling trimmers van V.S.V. Marathon uit Vlissingen organi seert op zondag 30 maart voor de zevende keer de Westduinklassieker, een loop voor goed getrainde trimmers, maar ook een uitdaging om te zien of de overwin tering goed is gegaan. Ook dit jaar wordt er op het vernieuwde parcours gelopen vanwege de goede reacties die verleden jaar door de deel nemers aan de organisatie werd doorge geven. Er wordt gestart op het strand ter hoogte van Huvers Westduin richting Vlissin gen. De route is dan als volgt: overste ken bij de eerste duinovergang (Vijge neter), vervolgensvia het fietspad langs de weg parallel aan de duinen om dan via het Nollebos naar de kop van de Boulevard te gaan zodat na de Nolledijk en strand richting Zoutelande. waar de zes kilometer lopers finishen. Voor de 15 kilometers breekt dan het moeilijke ge deelte aan, getuige het predicaat "Hel van Zoutelande" die dit parcours de af gelopen jaren kreeg. De junioren die drie kilometer moeten afleggen starten om 14.00 uur terwijl de senioren voor de zes en vijftien kilometer om half drie van start gaan. Lezers die schrijven In de Vlissinger d.d. 19 maart 1980, pu bliceerde u een stuk over de Stichting Kamp en Reisweek V.C.J.C. Aangezien ik aktief ben in deze Stichting, heb ik het artikel met interesse gelezen. Ik vond dat het een goed overzicht gaf van de aktiviteiten van deze organisatie. Maar één ding heb ik wel gemist, nl. adres en telefoonnummer. Aangezien de lezers weinig aan de informatie hebben, als ze niet weten waar ze voor verdere folders en/of aanmelding heen moeten gaan. lijkt het me nuttig dat het adres alsnog vermeld wordt. Het adres is: Stichting Kamp en Reis- werk VCJC, Nieuwe Gracht 25,3512 LC Utrecht, tel. 030-315271. Rinke Pleging Irislaan 44, 4382 TP Vlissingen Oost-Souburg - Het Delta Stoffenhuis aan de Kanaalstraat 33 te Oost-Souburg is sinds gisteren (25 maart) weer geopend voor het publiek. In drie weken tijd is de verkoop ruimte verdubbeld door er de naastliggende poort bij te trekken. In totaal beschikt het Delta Stoffenhuis nu over een nuttige werkruimte van honderd vierkante meter. Alles is nu overzich telijker uitgestald zodat het maken van een keuze veel gemakkelijker is gewor den. Voor de uitbreiding stonden de mensen soms opeengepakt in de winkel Middelburg - Verleden w ek sloeg Anne- lies Kip, jongste medewerkster van het luchtfotografisch bedrijf Delta Phot, de eerste paal in de grond van het nieuwe gebouw op het industrieterrein aan de Kleverskerkseweg. Het bedrijf, dat sinds 1978 bestaat en haar behuizing in een pand aan de Oostkerkstraat heeft, be reikte daarmee een mijlpaal in het jonge bestaan. Begin 1978 startte drie enthousiaste mensen het eigen bedrijf, nadat ze daarvoor bij het luchtfotografisch be drijf Slagboom en Peelers eveneens in Middelburg voldoe.de erva ring opde den. A Slagboom 31, en Taco Slag boom 29 en Ronald Vonk 26, konden in april 1978 a6 over een eigen vliegtuig beschikken en in augustus van dat jaar werd een automatische kleurmachine voor papier aangeschaft. Het nieuwe gebouw op het industrieter rein kost tegen het half miljoen en is ontworpen door architectenbureau Steen en Tuinhof terwijl aannemersbe drijf Fraanje uit Lewedorp de bouw voor haar rekening heeft genomen. Het gebouw is dusdanig geconstrueerd dat er een atelier, kantoorruimte en afwerkin- richting in kan worden ondergebracht. Naast luchtfotografie gaat het bedrijf zich ook specialiseren in grondfotogra- fie, waarbij de nadruk op industriële fo tografie zal liggen. Het nieuwe gebouw ligt vijf minuten rij den van het vliegveld Midden Zeeland. In september wordt het gebouw opgeleverd. VLISSINGEN - liet zangduo-echtpaar Gert en Hermien Timmermans vormen van avond (26 maart) de hoofdschotel tijdens een grote zang- en evangelie-avond die wordt gehouden in de St. Jacobskerk in Vlissingen. Naast het bekende duo treedt op de Leger des Heils Brass Band "Walcheren". Dominee Malgo zal deze avond voorgaan. Op de foto wordt Gert geflankeerd door Hermien en ds. Malgo. Met de verschijning van het eerste deel van de Prins Encyclopedie van de Tweede Wereldoorlog is de tot standkoming van het eerste complete alfabetische naslagwerk in het Nederlandse taalgebied een feit. Opvallend in deze tweedelige encyclopedie (het vervolgdeel zal begin mei verschijnen) is dat er méér dan historie en verslagen van veldslagen in te vinden zijn. De oorlog speelde zich immers niet alleen op het slagveld af. Andere zaken hebben mede het beeld van deze periode bepaald. Hoe verliep in die dagen het dagelijks leven en de ontwikkelingen in de wetenschap? Wat werd er gegeten en hoe zag het sociale leven eruit? Op die vragen geeft deze encyclopedie - naast uiteraard de nodige aandacht voor de militaire, diplomatieke en politieke aspekten van de oorlog - een antwoord in woord en beeld. De generatie die de oorlog niet per soonlijk heeft meegemaakt staat vaak verbaasd over het feit dat er tijdens die duistere periode ook aanleiding voor humor was en dat ook de cultuur, lette ren, muziek, toneel en kunst op de een of andere manier zich staande wisten te houden. Zaken waar menig boek over de oorlog niet van rept. De auteurs van de Winkler Prins Ency- clopódie van de Tweede Wereldoorlog beschrijven deze aspekten wél. Deze ruim 100 specialisten op vele vakgebie den zorgden voor een boeiende kijk op de 'totale werkelijkheid van de jaren '40-'45. Dit jaar herdenken wij dat Nederland 40 jaar geleden door de inval van de Duit sers direkt bij de Tweede Wereldoorlog werd betrokken. Een goede aanleiding voor de verschijning van deze encyclo pedie, die in de eerste plaats alfabetisch (simpel en snel vinden van antwoorden op vragen) en systematisch (verband en samenhang) is. Verwijstableaus. Net als bij de Grote Winkler Prins 80 Encyclopedie treffen we zogenaamde MIDDELBURG - Het Rijn Schelde In stituut (RSI) houdt op vrijdag 28 maart in haar pand, Dam 47 in Middelburg, een open avond waar de Amsterdammer Willem Kleinbruinink, medewerker van dat instituut, een leiding zal houden, met als thema: "verstedelijking, het einde van de kleine kernen". Kleinbrui nink werkte onder meer mee aan het onderzoek in de Kanaalzone. Zijn specialiteit was ondermeer de in vloed van industrialisatie op kleinere leefgemeenschappen. Aanvang van de avond is 20.00 uur. Verwijstableaus aan, een 'uitvinding van de Winkler Prins redaktie. Zo treft men bijvoorbeeld in het Verwijstableau 'Collaboratie' alle artikelen, termen fi guren, etc. aan die met dit onderwerp in verband staan. In de jaren '80 is er een generatie die de oorlog bewust heeft meegemaakt èn een generatie voor wie deze wereldbrand alleen geschiedenis is. Iedereen zal in deze Encyclopedie iets van of voor zich zelf terugvinden: geerdende informatie over een periode waarbij wij allen nog ten nauwste betrokken zijn. Immers, de gebeurtenissen- in de oorlogsjaren heb ben verstrekkende en tot in deze tijd voordurende gevolgen gehad. Verslag. Het is dan ook een boeiend verslag ge worden dat door velen als interessante, dikwijls aangrijpende lektuur gelezen zal worden. De encyclopedie is zeer afwisse lend geïllustreerd en gedocumenteerd. Vele van de honderden authentieke ar chieffoto's worden voor het eerst gepu bliceerd, terwijl ook tal van kaarten en documenten zijn opgenomen. En verder verrassende elementen als afbeeldingen van kunstwerken uit de oorlogsperiode, kleding, behuizing, voeding en teksten van spotliederen, satires, grappen en zelfs recepten uit die tijd. Deze Winkler Prins Encyclopedie van de Tweede Wereldoorlog mag dan ook zonder meer een kompleet naslagwerk worden genoemd voor iedereen die zijn of haar weg door de historie van deze oorlog wil vinden. Middelburg - De Vereniging van slecht horenden, afdeling Zeeland, vierde za terdagmiddag het 60-jarig bestaan met een feestelijke bijeenkomst in "De Brasserie" te Middelburg. Ook voor de dames P. Outermans-Bosschaart en M. Bak-Goedhart, beiden uit Middelburg, was het feest. Zij zijn vanaf de oprich ting lid, zodat zij ook jubileerden. Reden voor het bestuur om het tweetal in de bloemetjes te zetten en hen met een ge schenk onder couvert te bedenken. Me vrouw Outermans heeft zich in de loop der jaren ook op bestuursniveau ver dienstelijk Vanaf 1958 maakt zij deel uit van het bestuur en al 12 jaar beheert zij de fi nanciën van de Zeeuwse afdeling. Mevr. Bak was niet op de vergadering aanwezig. Haar man was diezelfde morgen thuisgekomen uit het zieken huis, zodat zij de huldeblijken kreeg thuisgebracht. Ook oud-secretaris L. van Wallenburg, die vorig jaar na 27 jaar trouwe dienst zijn secretariaat overdroeg, werd door de presidente, mevr. H. A. van Visvliet, in hel zonnetje gezet. Ook op landelijk terrein is de heer Van Wallenburg actief geweest; hij is tevens de oprichter van de reisclub. Voor hem was er ook een envelop met inhoud en voor zijn echtgenote waren en bloemen. Oorspronkelijk heette de vereniging van slechthorenden "vereniging tot beharti ging van de belangen van slechthoren den afdeling Middelburg". Enkele jaren terug vond de naamsverandering plaats in "Vereniging van slechthorenden" en werd het een Zeeuwse afdeling. Middelburg - Van Haren Schoenen b.v. aan de Lange Delft 42 te Middelburg is na een verbouwing van vier weken weer open voor het publiek. De verkoopruimte is nogal uitgebreid. Er is een magazijn bijgetrokken en de etalages zijn anderhalve meter kleiner geworden. Door het aanbrengen van een luifel is de portiekruimte toch behouden. Het interieur is geheel vernieuwd en aangepast aan de landelijke Van Haren-Stijl. In de winkel zijn ruim 3400 paar schoenen uitgestald die zijn onder verdeeld in een dames-, kinder- en herenafdeling. Hoewel men nu gemakkelijk een voorkeuze kan doen is de persoonlijke bediening toch gehandhaafd. Filiaalchef F. Gulickx wordt bijgestaan door 4 vaste krachten en 3 parttimers. Ondanks het grote aantal uitgestalde schoenen is alles ruim en bijzonder overzichtelijk gehouden. Ook zijn er nog bakken met gym- en trimschoenen en een groot assortiment pantoffels en kousen. Tijdens de openingsdagen - vorige week donderdag, vrijdag en zaterdag - was het bijzonder druk in de ver-, nieuwde Van Haren schoenenzaak, dit had mede zijn oorzaak in het feit dat er op alle aankopen tien procent korting werd gegeven. Van Haren Schoenen is dagelijks, behalve maandagmorgen, geopend. en dat was voor ondernemer Piet Baas, die nu zo'n tien jaar in het pand zaken doet, aanleiding om zijn zaak uit te breiden. Ook het assortiment is ver groot. Er zijn meer stoffen bijgekomen en ook het assortiment 'kleinvak' is uitgebreid. Er zijn andere toonbanken gekomen. Het interieur, dat geheel met eigen krachten is opgebouwd, heeft het idee van voorheen behouden. De etalage is kleiner geworden, hierdoor is de door kijk in de winkel vergroot. Het vergrote Stoffenhuis is nu een semi- zelfbedieningszaak geworden, zodat de 'doorstroming' ook vlotter zal verlopen. Tijdens de sluitingstijd draaide het Delta Stoffenhuis in een pandje in de Burcht straat gewoon door. Maandagavond was er in de nieuwe zaak een drukbezochte 'open huis' waar de heer en mevr. Baas feestelijk in de bloemetjes werden gezet. HILVERSUM - De Evangelische Om roep organiseert op zaterdag 12 april een bijeenkomst in het Kerkcentrum "De Hoeksteen" (Hoek Vrijlandstraat- Roozenburglaan) te Middelburg. Deze dag begint om 10.30 uur en zal om onge veer 16.00 uur eindigen. Er is ook een speciale kindersamenkomst. Deze dag zal in het teken staan van het Evangelie en de mogelijkheden die de Evangelische Omroep heeft bij de ver kondiging daarvan via radio en televisie. De sprekers zijn: Ds. W. Glashouwer, voorzitter van de Evangelische Omroep, Drs. L.P. Dorenbos, direkteur van de Evangelische Omroep. Overige sprekers zijn: Ds. B. de Graaf, predikant te Zic- rikzee en Evangelist W.T. de Jonge, uit West Kapelle. Daarnaast wordt ook aandacht besteed aan koor- en samenzang. Muzikale me dewerking verlenen: de Chr. Gem. Zangvereniging "Looft den Hcere" uit West-Kapelle, de Chr. Gem. Zangver eniging "Hosanna" uit Zoutelande, bei de onder leiding van Jan Hekhuis, het kwartet De Gier (zang) uil Hillegom, Sylvia Geelhoed (zang) en Bram Beek man Fzn, orgel. De algehele leiding is in handen van de heer A.A. Baanstra.

de Faam | 1980 | | pagina 7