VOORLICHTINGSRUBRIEK OntwerpW elzijnsplan" W egen naarW elzijn gereed voor inspraak n 111 IéêÈLU Foto spreekt voor zichzelf ATREGELEff M IN TE ZIEfF Vandaag en morgen activiteiten in kader "Boomplantdag 1980' CULTURELE AGENDA U V V VERKEERS- Opgebroken - afgesloten GEMEENTE MIDDELBURG REDACTIE:BUREAU VOORLICHTING STADHUIS-LANGE NOORDSTRAAT 1 Voor periode 1981 tot en met 1984 55 Onderdelen. Verordening adviesraad specifiek weizijn C.A. Inspraak. Positieve bijdrage. Twee duidelijke borden Duiven laten uitvliegen verboden gëmeentëldke Culturele dienst MIDDELBURG Huis-aan-huis collecte MENU TAFELTJE DEKJE" Verlenging taxivergunning Hinderwet Bestemmingsplannen "Griffioen I" De gemeenteraad stelde op 27 augustus 1979 het be stemmingsplan "Griffioen I" vast. Periode 26 maart tot en met 2 april JJ 3 m C f 1 m J - Tel. (01180) 26251. Toestel 133 of 224. Particulieren, verenigingen en instellingen zijn eind van het vorig jaar in de gelegenheid ge steld hun mening te geven over de door de gemeente opgestelde voorlopige Doelstellingen-nota Welzijnsbeleid en concept-Wen- senplan Welzijnswerk. De tij dens de diverse bijeenkomsten gemaakte opmerkingen, geuite wensen en suggesties door be volking en particulier initiatief hebben geleid tot een aantal wij zigingen in de doelstellingen en het Welzijnsplan. De gemeenteraad heeft in de vergadering van maandag 18 fe bruari j.l. de doelstellingen voor het gemeentelijk welzijnsbeleid definitief vastgesteld. En nu ligt dan het ontwerp-welzijnsplan "Wegen naar Welzijn" gereed voor inspraak, een volgende stap in het hele welzijnsgebeuren. Het ontwerp-welzijnsplan "We gen naar Welzijn", dat geldt voor de periode 1981 tot en met 1984, bestaat uit een aantal hoofd stukken. U vindt in het boekwerk een sociaal-geografische schets, de doelstellingen voor het wel zijnsbeleid, het vierjarenplan met daarbij de begroting voor die jaren. Verder nog een bijlage, waarin ontwerp-verordeningen voor de Commissie Specifiek Welzijn, de Adviesraad Specifiek Welzijn en Welzijnsaccommodatiebeleid een subsidieverordening en een ontwerp-procedure-verorde- ning. De titel Wegen naar Welzijn" zegt eigenlijk al dat het plan niet meer wil en kan zijn dan het aangeven,van wegen die kunnen leiden naar het welzijn'van de burger, dus van u. Burgemeester en wethouders geven met deze nota duidelijk aan hoe naar hun mening, rekening houdend met mogelijkheden en onmogelijk heden, het welzijnsbeleid in de gemeente gestalte moet krijgen. Het hoofdstuk, waarin het vier jarenplan aan de orde komt, is wat schematisch opgesteld. Een opzet, die mogelijk was, om dat in de praatnota "Laten We Wel ezen" en in het Wensenplan Welzijnswerk" al de nodige aan dacht is besteed aan de vereni gingen die op het terrein van het specifiek welzijn actief zijn. De leesbaarheid zal er zeker niet minder om geworden zijn. Verordeningen. De vier verordeningen, die in de bijlage zijn opgenomen, zullen voor de leek in het algemeen niet zo prettig leesbaar zijn. Daar viel niet aan te ontkomen. Het is im mers zo dat de inhoud van een verordening maar voor één uit leg vatbaar mag zijn. De tekst van een dergelijk stuk moet al tijd juridisch "gedekt zijn. De opstellers van "Wegen naar Welzijn" hebben echter het lof waardig initiatief genomen een aantal van de verordeningen be knopt samen te vatten. U vindt deze samenvattingen aan het eind van de bijlage. Een ieder kan er dus op gemakkelijke wijze kennis van nemen. Het vaststel len van verordeningen is nood zakelijk, omdat het rijk heeft bepaald dat bij de voorbereiding van plan en programma de be volking betrokken moet worden. Daarbij zal de gemeente ook overleg moeten plegen met de betrokken instellingen en groe pen. De gang van zaken die daarbij gevolgd - wordt moet vastliggen. In Middelburg gaat men werken met een Commissie Specifiek Welzijn en een Adviesraad Spe cifiek Welzijn en Welzijnsac- commodatie-beleid. Samenstel ling, taken en bevoegdheden van commissie en raad noemen wij in de nu volgende beknopte be schrijvingen van de ontwerp verordeningen. Ook de procedu re-verordening brengen wij hier in 't kort onder uw aandacht. Verordening Commissie Specifiek Welzijn. De commissie is samengesteld uit individuele burgers en raadsle den, die tezamen met hun plaatsvervangers benoemd wor den door de gemeenteraad. Het college van burgemeester en wethouders wijst uit hun midden de voorzitter van de commissie aan. Deze heeft stemrecht. Uiteraard wordt ook hier ver vanging geregeld. De Commissie Specifiek Welzijn kan rekenen op ambtelijke ondersteuning. Men vergadert niet in het open baar. Het is wel zo, dat tijdens de planvormings- en programme ringsperiode Welzijnsnota'g in de publiciteit komen en inspraa kronden worden gehouden. De procedureverordening regelt deze zaken. De taken van de commissie worden als volgt om schreven: Adviseren over welzijnszaken: voorbereiden en opstellen van (deel)plannen en het adviseren over programma's; adviseren over doelstellingen voor het wel zijnsbeleid en het bepalen hoe inspraak voor bevolking en in stellingen bij het vormen van het plan geregeld kan worden. In deze adviesraad zitten maxi maal 25 vertegenwoordigers na mens alle werkvormen van het het welzijnswerk. Burgemeester en wethouders stellen in overleg met de instellingen een aanbeve ling voor de gemeenteraad op. Daarna benoemt dit orgaan de leden en plaatsvervangende le den. Een lid van het college van b. en w. vervult het voorzitterschap van de adviesraad. Deze heeft hier geen stemrecht. De Advies raad Specifiek Welzijn en Wel- zijnsaccomodatiebeleid krijgt ambtelijke ondersteuning en vergadert wel in het openbaar. Taken en bevoegdheden: burge meester en wethouders advise ren over alle welzijnszaken; de Commissie Specifiek Welzijn adviseren over voorbereiding en opstelling van (deel) plannen t.z.t., de Commissie Accommoda ties adviezen verstrekken over in het bijzonder het vermeerderen of verminderen van het aantal welzijnsaccommodaties en het benoemen van vier leden uit de adviesraad in de Commissie Ac commodaties. Procedureverordening. Deze overordening geldt voor het gehele terrein van het specifiek welzijn. Wanneer het rijk op dit gebied nieuwe sectoren onder de plannings-en programmerings verantwoordelijkheid van de ge meente brengt, zal de gang van zaken gelijk zijn die welke op dit moment geregel6 zijn. Doelstellingen. Burgemeester en wethouders formuleren de doelstellin gen,vooraf hoort men hierover de Commissie Specifiek Welzijn. Bevolking en instellingen krij gen een maand de gelegenheid de ontwerp-doelstellingen te be spreken. De commissie maakt uit hoe dat moet gebeuren. De ge meenteraad stelt de doelstellin gen gelijk met het Wensenplan vast. Inventarisatie. De commissie inventariseert de welzijnsvoorzieningen en stelt een concept-inventarisatienota op. Een maand lang kunnen be volking en instellingen zich bui gen over deze nota. Het laatste woord over de opzet van de in spraak berust bij de commissie. Binnen twee maanden na het uitbrengen van de concept-in ventarisatienota wordt deze door de commissie vastgesteld. Dat gebeurt echter niet voordat de Adviesraad Specifiek Welzijn c.a. hierover haar licht heeft la ten schijnen. Het Wensenplan. De Commissie Specifiek Welzijn stelt een concept-Wensenplan op. Hierin wordt aangegeven welke prioriteit men toekent aan de di verse welzijnsvoorzieningen. Bevolking en instellingen krij gen het stuk een maand om te bespreken. De mmanier waarop inspraak wordt geregeld is weer een zaak van de commissie. Na dat de adviesraad is gehoord, gaat het concept-Wensenplan naar het college van b. en w. Zoals al eerder gezegd, stelt de gemeenteraad Wensenplan en doelstellingen vast. Het Plan. Het voorontwerp-plan wordt door de commissie opgesteld. Be volking en instellingen kunnen gedurende een maand hun reac ties kenbaar maken. De inspraak wordt geregeld door de commis sie. Vervolgens formuleert men het ontwerp-plan en vindt aan bieding plaats aan b. en w. Het geheel ligt een maand ter visie voor iedere belangstellende. De gemeenteraad stelt uiteindelijk het plan vast. Bijsturing Plan. Ieder jaar beziet men of en in welke mate het Plan bijgestuurd moet worden. Burgemeester en wethouders vragen daarvoor de mening van commissie en ad viesraad. Een voorstel tot een eventuele bijsturing komt een maand ter visie. Een bijsturing van het Plan wordt door de ge meenteraad vastgesteld. Het Programma. Instellingen die als mogelijke aanbieders van activiteiten in het Plan genoemd worden, krij gen een uitnodiging van b. en w. om werkplannen in te dienen. Het college komt dan met een ontwerp-jaarprogramma. Dat ontwerp wordt voorgelegd aan de commissie. Het ontwerp-Pro- gramma ligt voor iedereen een maand om in te zien. Het is weer de gemeenteraad die het Pro gramma vaststelt. Het ontwerp-welzijnsplan "We gen naar Welzijn" kunt u van 1 tot en met 30 april op werkdagen komen inzien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 (begane grond). Zolang de voorraad strekt is het plan ook gratis ver krijgbaar bij dit bureau. U kunt de nota ook aanvragen door ge bruik te maken van de bij dit ar tikel afgedrukte bon. Het is mo gelijk schriftelijk te reageren op het ontwerpplan en de ontwerp verordeningen. Dat kan de gehe le maand april door een brief te sturen aan het college van bur gemeester en wethouders. Bovendien wordt voor de bevol king op maandag 14 april om 19.30 uur in de Schouwburg een inspraakbijeenkomst gehouden. •Daar krijgt u volop de gelegen heid uw zegje te doen. Instellin gen, die bij het welzijnsplan zijn betrokken worden woensdag 23 april en donderdag 24 april om hun mening gevraagd. De eerste inspraakbijeenkomst vindt plaats in "De Schakel" aan de Bachtensteene 14. Deze avond komen alleen de ontwerp-veror deningen ter sprake. Het ont werp-plan komt de tweede bij eenkomst, die wordt gehouden, in de Stedelijke Scholengemeen schap, aan de orde. Beide avond en beginnen om half acht. Alle instellingen ontvangen nog nader berichtwaarbij de nodige stukken. Het zal u duidelijk zijn dat de doelstellingen voor het gemeentelijk welzijnsbeleid niet meer ter discussie staan. De ge meenteraad heeft deze immers al vastgesteld. Er is de laatste anderhalf jaar veel gebeurd op het gebied van de welzijnsplanning in Middelburg. Velen hebben daar hard en in tensief aan gewerkt. Het was zelfs niet nodig gebruik te maken van het door CRM beschikbaar gestelde extra-overgangsjaar voor de planning en program mering van sociaal-culturele ac tiviteiten. Een positieve gang van zaken, dachten we zo. U kunt ook een positieve bijdrage leveren door deel te nemen aan de in spraakmogelijkheden. Het is in ons aller belang. Welzijn Middelburg Vul deze bon direct in Stuur mij de nota "Wegen naar Welzijn". Gebruik deze bon om gratis het i ontwerp-welzijnsplan met bijla- J ge aan te vragen, (alleen parti- i culieren) Naam: Adres: Plaats Postcode: De volledig ingevulde bon kunt u stoppen in een envelop en sturen J aan: bureau Voorlichting ge- i meente stadhuis Antwoordnum- mer 73,4330 WB Middelburg (een 1 postzegel is niet nodig). Met medewerking scholieren k" Vanmorgen (woensdag 26 maart) hebben 35 leerlingen uit de vijfde en zesde kla- van de P. Immens- school enige tientallen bomen geplaatst aan de Grootmede in de wijk Dauwendaele. Wethouder De teksten op beide borden die u op de foto ziet laten o.i. niets aan duidelijkheid te wensen over. Het moet voor een ieder duidelijk zijn dat het zwembad "Poelendaele" niet beschikt over een parkeergele genheid voor bezoekers. Op werkdagen na 17.30 uur en tijdens de weekeinden mag men echter auto's zetten op het eigen parkeerterrein van de PZEM. In de week moet men overdag, dus voor 17.30 uur, gebruik maken van de mogelijkheden tot parkeren in de nabije om geving van het zwembad. De parkeervakken van de PZEM zijn dan alleen bestemd voor personeelsleden en bezoekers van het energie bedrijf en beslist niet voor gebruikers van de zwemaccommodatie. Ondanks de duidelijke borden wordt er nogal eens gezondigd op de regels. Dat kan het nare gevolg hebben dat de directie van de PZEM haar parkeerterrein in het geheel niet meer beschikbaar stelt. Laten we het zo ver niet laten komen. W.P.J. gaf echter het goede voorbeeld en plaatste de eerste boom in het kader van "Boom plantdag 1980". Na het planten vond in het schoolgebouw aan de Buitenruststraat nog een bijeen komst plaats waar de wethouder het woord voerde en twee films werden vertoond. De scholieren, die aan het project deelnamen, ontvingen als aandenken een plantje, een boomschijfje e.d. Morgen planten zesdeklassers van de p.c. Stromenwijkschool om 10.00 uur nog een aantal bo men aan de Volkerakstraat. Om half twee in de middag vindt eenzelfde activiteit plaats aan de W. Arondeüsstraat. Hier zullen leerlingen van de p.c. school "Het Basiskwartier" de spa hanteren. De gemeentelijke Plantsoenen dienst verleent bij het planten van de bomen de nodige assis tentie. En zo krijgt Middelburg er weer wat groen bij. Van 31 maart tlm 10 mei Burgemeester en wethou ders hebben op grond van een artikel in de Algemene Politie Verordening (APV) bepaald dat van 31 maart t/m 10 mei tussen 9.00 en 19.00 uur geen duiven mogen uit vliegen. Een dergelijke maatregel is nodig om pas ingezaaide gewassen te be schermen. Jonge en oude duiven mogen wel deelne men aan wedstrijdvluchten. ■WW SCHUTTERSHOF woensdag 26 maart, 14.15 uur: Kindervoorstelling "Tarzan en de Amazones". Entree: 2,50. donderdag 27 maart, 20.30 uur: Optreden van de Vlissingse pop groep "Fataal". Kaarten a 7,50 (leden a 5,— aan de zaal. zaterdag 29 maart, 20.30 uur: Een optreden van de popgroep "Ulysses" uit Utrecht. Kaarten a 7,50 (leden a 5,- aan de zaal. zondag 30 maart en maandag 31 maart, 20.30 uur: "Les petites fugues", film van Yves Yersin. Kaarten a 6,50 (le den a 5,— aan de zaal. SCHOUWBURG vrijdag 28 maart, 20.00 uur: "II trionfo dell'onore", komische opera van Scarlatti door de Ne derlandse Operastichting. Kaar ten a 17,- (voor CJP/Pas 65 a 8,50) in voorverkoop bij bureau "Uit in Zeeland". Burgemeester en wethou ders hebben aan één instel ling toestemming verleend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden: - E.H.B.O. Middelburg en St. Laurens van maandag 24 maart t/m zaterdag 29 maart. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verze gelde collectebussen. Wan neer gewerkt wordt met col lectezakjes, dient het verza melen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te wor den voor hun werkzaamhe den. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs en zijn verp licht dit op verzoek te tonen. 4 De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrij willigers in Middelburg is uit sluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld wor den op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 31 maart tot en met 5 april ziet er als volgt uit: maandag - gehakt, spinazie en aardappelen dinsdag - boerenkool woensdag - rundvlees, sperzie bonen en aardappelen donderdag - jachtschotel vrijdag - carbonade, doperwten en aardappelen zaterdag - wat de pot schaft. Burgeneester en wethouders hebben besloten: a. Bagijnhof, Koningsstraat, Pluimstraat en Rozemarijn straat aan te wijzen als woonerf b. het gedeelte Langevielesingel tussen Griffioenpad en Zand- dorp, en het gedeelte Seissingel tussen Park de Griffioen en Griffioenpad, in beide richtingen te sluiten voor vrachtverkeer c. in Ewisland en Volkerakstraat de invalidenparkeervakken ie verwijderen d. Dokstraat, Eigenhaardstraat en Nieuwe Poortstraat aan te wijzen als woonerf e. Koepoortstraat en Molstraat aan te wijzen als B-weg, en aan de westelijke zijde een fiets strook aan te geven f. het Oostkerkplein aan te wij zen als B-weg. Tegen de besluiten a. en b. kan men eventueel tot 39 maart in beroep gaan bij de Kroon. Tegen besluit c. tot 5 april, tegen besluit d. tot 12 april en tegen de beslui ten e. en f. tot 19 april. Beroep schriften moeten gericht worden aan de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten kan men komen lezen bij het bu reau Voorlichting in het stad huis. KUIPERSPOORT vrijdag 28 maart, 20.30 uur: "Het jaar 36", film van Angelop- oules. Kaarten 3,50 aan de zaal. Organisatie: Filmhuis Jeugd en Muziek, zaterdag 29 maart, 20.00 uur: Toneelgroep Parlando speelt "Elkerlyc" en "Esbattement van den Appelboom". Kaarten a 6,50 (CJP/Pas 65 a 4,50) in voorver koop bij VVV Middelburg. CONCERT- EN GEHOORZAAL zaterdag 29 maart, 21.00 uur: The Minstrels of Annie Street, oud jazz-orkest. Kaarten a 10,— (leden a 5,50, CJP/Pas 65 6,50) aan de zaal. Organisatie: Scaldis Swing Society. JONGERENCENTRUM "MID- GARD" zaterdag 29 maart, 21.00 uur: Twee films op één avond. "Simon de Pilaarheilige" van Luis Bu- nuel en "Histoire Immorelle" van Orson Welles. Kaarten a ƒ3,50 aan de zaal. GALERIE "DE DOLPHIJN", Herengracht 36 tot eind april a.s. Expositie van tekeningen en ke ramiek van Anneke Groenen- berg. Geopend: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00-18.00 uur. GALERIE "DE WITTE SWAEN", Damplein 30-32 29 maart tot en met 13 april Overzichtstentoonstelling van werken van Sarika Góth. Geo pend: dinsdag tot en met zater dag 12.00-17.30 uur en op af spraak. MIDDELBURGS STADSPOP- PENTHEATER "PARCIVAL", Brakstraat 9-11 tot eind maart iedere woensdag middag om 14.30 uur Voor kinderen vanaf 4 jaar: "Je weet niet wat je ziet achter de horizon". Entree: 3,50. Reserve ren kan via tel. (01180) 16171. ZEEUWS MUSEUM tot zaterdag 29 maart: "De plaatjes van Verkade", ten toonstelling over (on)gewijzigde landschappen door de jaren. Geopend op werkdagen van 10.00-17.00 uur. ZEEUWS KUNSTENAARS CENTRUM, Molstraat 13 tot zaterdag 29 maart: Tentoonstelling tekeningen en schilderijen van Piet Rijken. Geopend dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur, zaterdag van 9.00-12.30 en van 14.00-16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. GALERIE "DE CLEENE CAT- TE", Lange Geere 18 tot zondag 30 maart: Expositie schilderijen, tekenin gen en litho's van Dora Dolz. Geopend woensdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur en zondag van 14.00-17.00 uur. SINT JANSSTRAAT 41-43 Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur of na telefo nische afspraak (01180) 16323. GALERIES "SIX AND SIX", Lange Noordstraat 56 en Gort- straat 48 Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben 4 maart j.l. besloten de vergunning van het Autover huurbedrijf Gebr. Blanker b.v. aan Klein Vlaanderen 97 voor het vervoer van personen met taxi's te verlengen tot 1 januari 1983. Het bedrijf mag met één taxi rij den. Iedere belanghebbende en de rijksinspecteur van het Verkeer in het district Zeeland kunnen tot en met 24 april a.s. tegen deze beslissing in beroep gaan bij Ge deputeerde staten van Zeeland. Het Autobedrijf De Toekomst b.v. heeft een hinderwetvergun ning aangevraagd voor het be drijf aan het Seisplein 5. In deze herstelinrichting voor motor voertuigen (garage), annex ben zinepompinstallatie worden di verse elektromotoren en tanks gebruikt. De nadere gegevens hierover staan in de bij de aan vraag behorende stukken. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 2 april a.s. worden ingediend bij het gemeentebe stuur. Mondelinge bezwaren kan men kenbaar maken op een openbare zitting die op 18 maart heeft plaatsgevonden. Inwoners van Middelburg hebben later al leen het recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk (of een gemachtigde) op de voor hen van belang zijnde openbare zitting aanwezig zijn. Personen die niet in deze gemeente wonen kunnen volstaan met het tijtig indienen van een bezwaarschrift. De aanvragen met bijlagen en eventueel binnengekomen be zwaarschriften liggen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Gedeputeerde Staten van Zee land keurden dit plan op 5 fe bruari jl. goed. Omdat niemand tijdig bezwaren heeft ingediend en de vaststelling van de plan verandering door de gemeente raad volgens het ter inzage ge legde ontwerpplan is gebeurd, kunnen alleen de gemeenteraad en inspecteur van Ruimtelijke Ordening tot 25 maart in beroep gaan bij de Kroon. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestem mingsplan ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis, 4e planverandering "Dauwen daele I-B". Gedeputeerde Staten van Zee land keurden 26 februari jl. het bestemmingsplan "4e planver andering Dauwendaele I-B goed. Dit plan heeft betrekking op een wijziging van de indeling van de gronden die langs Westmede en Brugmede liggen, dit t.b.v. laag- bouwwoningen en een speelter rein. Het vastgestelde plan en het goedkeuringsbesluit liggen ter inzage bij de afd. Algemene Za ken in het stadhuis. r PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Simpelhuisstraat en Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt Poelendaelesingel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling 3. Penninghoeksingel Afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Reconstructie "Het Simpelhuis" Reconstructie Vernieuwen gas- en waterleidingen AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5