voorlichting van de provincie zeeland ZEEUWSE STUDIEBEURZEN verschijnt 14 - daags VEERSEMEER PARKETMAGAZIJN ONDERWIJS SPAANS STAATSBE ZOEK AAN ZEELAND PQt biileveld Q ^0etrrdSnv^tie ALWEER EEN GEDURFDE STUNT VAN CENTRAAL PARKETMAGAZIJN f I cëntraaï^^H Waarom voeren wij deSede? Omdat alleen het beste goed genoeg is. Woensdag 19 maart 1980 VOLLE AGENDA VERKOOP RUIMTE BESTUUR-BESTUURDEN' Member of Ihe International Brixon Corporation een Pa ven lang ,et dan goed °P' Het gaat uitstekend... EBSSW Dan is hier de oplossing! 'n Geheel verzorgde "trip to Londen" voor t-w-e-e- personen! GRATIS! Dat betekent: snel bellen! ?,0&oie Nieuwe Haagdijk 8,4811 TT Breda Telefoon 076 -139044 VF Op 6 november 1956 werd de stichting Zeeuwse studiefonds opgericht met als doel "begaafde jonge mensen, woonachtig in de provincie Zee land, of indien zij minderjarig zijn, wier ouders, voogden of verzorgers aldaar woonachtig zijn, die zelf of wier ouders, voogden of verzorgers niet of niet genoegzaam in staat zijn de kosten van hun studie te dragen, voort te zetten en/of te voltooien", aldus een volzin uit de statuten van het fonds. Eenvoudiger gezegd komt het er op neer, dat mensen in Zee land voor een studiebeurs in aanmerking kunnen komen als zij zelf de kosten van hun opleiding niet kunnen betalen. REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND SINT PIETERSTRAAT 42. MIDDELBURG (01180) 27351 Er is weer enig nieuws van het provinciale onderwijsfront. De vorig jaar uitgegeven brochure "Verder leren in Zeeland:" is voorzien van een aanvulling die dit voorlichtende boekje weer helemaal up to date maakt. In hetzelfde artikel van de statu ten wordt echter een aantal oplei dingen direct uitgesloten: het gaat om schooltypen die in de directe omgeving zijn en die direct op de lagere school aansluiten. Een greep uit de opleidingen waarvoor wel beurzen toegekend kunnen worden levert o.a. op: weten schappelijk onderwijs, mo-akten, pedagogische en sociale academie, conservatorium, mts, hts, hogere zeevaartschool, laboratorium- school en kappersschool. Ook op leidingen in het buitenland kun nen in aanmerking komen. Het gaat voornamelijk om studies in België, door mensen in Zeeuwsch- Vlaanderen te volgen. De be dragen die voor de cursusjaren 1977/1978, 1978/1979 en 1979/1980 werden uitgekeerd belopen resp. 261.745,- 241.945,- en 325.000,-In de twee eerstge noemde jaren werden 184 en 166 aanvragen ingediend. Het fonds krijgt zijn middelen uit subsidies van de provincie en de gemeenten (ongeveer 20 cent per inwoner). Ook de kamers van koophandel en de Zeeuwse landbouworganisaties dragen een steentje bij. Verder beschikt men over een rekening- courantcrediet. De beurzen be staan uit renteloze voorschotten en uit bijdragen a fonds perdu: dit betekent dat de eerste soort terug betaald moet worden en de tweede niet. Voor het cursusjaar 1980/1981 kunnen tot 1 september a.s. aan vragen voor een beurs ingezonden worden. Dat moet gebeuren bij de stichting Zeeuws studiefonds. Dam 31 in Middelburg, telefoon 01180 - 28024. Op dit adres kunnen ook nadere inlichtingen ingewon nen worden. Op vrijdag 28 maart a.s. des mid dags om half 4 zal de commissie ad hoe bestuur - bestuurden een openbare vergadering houden in het Provinciehuis Sint Pieters- straat 42, Middelburg. Deze com missie (bestaande uit leden van provinciale staten, enkele ambte naren, journalisten en een verte genwoordiger van de Stichting Zeeland) adviseert gedeputeerde en provinciale staten over allerlei zaken die te maken hebben met de verhouding tussen de bevolking en de provinciale overheid. Voor 28 maart a.s. staat heel wat op de agenda. Zo is er een notitie met een groot aantal suggesties naar aanleiding van de resultaten die een vorig jaar gehouden onder zoek naar de bekendheid van de burger met het provinciaal be stuur heeft opgeleverd. De com missie gaat zich ook buigen over een andere procedure bij de be handeling van aanvragen om sub sidie die de aanvrager beter op de "Verder leren in Zeeland" geeft zeer overzichtelijk gerangschikt een inventarisatie van de moge lijkheden voor vervolgonderwijs voor degenen die de mavo of het lager beroepsonderwijs hebben voltooid. Onderverdeeld in een hoogte houdt van de gang van za ken bij de behandeling van het verzoek. Veel aandacht in deze vergadering krijgt de inspraak. Hoe het is ge lopen met de eerste inspraakronde voor het streekplan Midden-Zee land, wat goed is geweest, wat verbeterd kan worden, de presen tatie van de plannen de belang stelling: het zijn stuk voor stuk onderdelen van het project die aan de orde zullen komen. Min of meer in aansluiting daaraan zal de commissie advies kunnen geven over het inspraakplan voor de tweede ronde van het streekplan die naar verwachting zal worden gecombineerd met de inspraak over de inrichting van de Ooster- schelde. Er zullen verder medede lingen worden gedaan over de gang van zaken bij de inspraak emancipatie. Het zijn onderwer pen waarover in deze rubriek nog wel eens meer zal worden ge schreven. TE HUUR centrum Terneuzen (20 m. van Noordstraat winkelpromenade) Gelijkvloers le etage 2 x 86 m2. Telefoon 01150-12723 Want alleen deSede is deSede. deSede of Switzerland unieke de sede show in de grootste en meest exclusieve showroom van de benelux, gecombineerd met zeer veel meubelen en lampen van we reldklasse, in moderne en klassieke stijl. aurora, artifort, brunati, cassina, cas- telijn, comfort, cor, cristal, de sede, durlet, gelderland, lübke, kill-intern., leolux, miller, pas-toe, rietveld, roset, saporiti, thonet, enz. open: maandag 13 tot 18 uur, dins dag tot vrijdag van 9 tot 18 uur.za- terdag van 9.30 tot 18 uur, vrijdag avond koopavond van 18 tot 21 uur. 01155-2010 tiental rubrieken (van "techniek" tot "welzijnswerk" en van "poli tie" tot "sport") zijn alle provin ciale onderwijsinstellingen ver meld en bovendien een aantal scholen buiten de provincie, waarvan bekend is dat er vanuit Zeeland belangstelling voor is. "Verder leren in Zeeland" kost 1,25 en is rechtstreeks te bestellen bij: bureau onderwijs provinciale griffie, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon (01184) 27351, toestel 212. Deze brochure is ook verkrijgbaar via de schoolde- kaan. Zeer recent is verschenen een voorlichtingswerkje over het kort middelbaar beroepsonderwijs (KMBO). Het is een uitgave van de provinciale onderwijscommissie, samengesteld door het bureau voorlichting van de provincie Tenslotte komen aan de orde de toekomstige positie en de werk zaamheden van de commissie ad hoe. De gedachte is er een perma nente commissie van te maken omdat de verhouding tussen pro vinciaal bestuur en Zeeuwse be volking zoveel kanten heeft dat een aparte commissie daarvoor niet over werk zal hebben te kla gen. Goeder gewoonte begint de vergadering met een half uur spreekrecht voor het publiek. Vrijdag 21 piaart, de derde dag van het staatsbezoek dat Koning Juan Carlos en koningin Sophie van Spanje aan Nederland brengen, zal aan Zeeland zijn gewijd. In de morgenuren staan de Ooster- scheldewerken op het programma (ruim een uur zal op het werkei- land Neeltje Jans worden doorge bracht) en een groot deel van de middag zal zijn gereserveerd voor de Zeeuwse hoofdstad (met o.a. een ontmoeting met het provinciaal bestuur) en - voor een deel van het gezelschap - voor een bezoek aan het fregat Hr. MS. "Kortenaer" in Vlissingen-Oost. Op deze dag zul len prinses Beatrix en Prins Claus het Spaanse koningspaar verge zellen. Rond 12 uur zullen vrijdag a.s. twee helikopters, komend van Neeltje Jans, het hoge gezelschap bij de aanzet van de Oosterschel- dedam te Kamperland aan de grond zetten. Daar staan de auto's gereed om de gasten naar Middel burg te brengen. De rit gaat boven langs de Veersegatdam en door Zeeland. KMBO is een nieuw soort beroepsonderwijs voor jongeren in de leeftijd rond 16 tot 18 jaar. Het is een dagopleiding voor "be ginnend beroepsbeoefenaar", wat te vergelijken is met het peil dat wordt bereikt aan het eind van de eerste cursus van het leerlingwe zen. Het is niet zo eenvoudig in een paar woorden te zeggen voor wie het KMBO is bestemd. Het is er in elk geval om een beroepsopleiding te bieden aan een breed scala van jongeren: met of zonder diploma van mavo of lbo, degenen die een afgebroken opleiding hebben, jongeren die geen werk kunnen vinden etc.etc. Deze brede toela tingsmogelijkheid heeft ook tot gevolg dat het KMBO zelf diverse niveaus kent: men poogt zoveel mogelijk rekening te houden met de situatie van de leerlingen. Uit gebreide informatie over alle mo gelijkheden in Zeeland geeft de brochure "KMBO", gratis te ver krijgen via de Streekschool Zee land, Molenwater 8, postbus 279, 4330 AG Middelburg, telefoon (01180) 16457. Veere. Om tien over half 1 wordt de stoet (via Nederstraat, Rotter damse Kaai, Dam, Damplein, Sint Pieterstraat en Balans) op het Ab dijplein verwacht. Tijdens de wandeling naar de ambtswoning van de Commisaris der Koningin zal een folkloristische groep in Zeeuwse klederdracht worden ge passeerd. Na de ontvangst en het voorstellen begint om kwart over 1 in de Sta tenzaal het déjeuner dat de pro vincie de hoge gasten aanbiedt. Aan de maaltijd zullen deelnemen (allen vergezeld door hun vrouw of hun man) de Commisaris der Ko ningin (die tafelpraeses is), de le den van gedeputeerde staten, de fractievoorzitters uit de staten, de burgemeesters van Middelburg, Veere en Wissenkerke, de minister van verkeer en waterstaat met enkele medewerkers, alsmede vertegenwoordigers van de rech terlijke macht, de krijgsmacht en de Kon. Mij. "De Schelde". Na het déjeuner zal het gezelschap zich splitsen. Koning Juan Carlos en prins Claus vertrekken (tien voor 3 per auto naar de "Schelde- poort" in Vlissingen-Oost., waar zij omstreeks een kwartier later aan dek van het fregat Hr. MS. "Kortenaar" prins Bernhard zul len ontmoeten. Die is kort daar voor per helikopter in de Sloeha- ven gearriveerd In de longroom van het fregat krijgen zij infor matie van de commandant, k p- luit. ter zee P.E.R. Leertouwer. Daarbij zullen ook aanwezig zijn de minister van defensie en de be velhebber van de zeestrijdkrach ten. Na de rondleiding en het te kenen van het gastenboek verla ten de koning en de beide prinsen het schip om zich per auto naar de helikopters te begeven. Dat zal omstreeks tien voor 4 zijn. Koningin Sophie en prinses Bea trix zullen naar verwachting een bezoek brengen aan het Zeeuwse Museum. Om tien over half 4 is het vertrek per auto (Balans, Wage- naarstraat. Hofplein, Lange Noordstraat, Stadhuisstraat Vol- derijlaagte, via tangent naar Groene Woud, Sloeweg afslag rijksweg 58 Vlissingen) naar de Sloehaven bepaald. Deze route zal eerder ook de stoet met de koning en Prins Claus nemen. 99 WÊÊÊSkBSÊmet^. Op de HIS WA, die deze week wordt gehouden, presenteert het recreatieschap Het Veerse Meer een nieuwe brochure die allerhande informatie geeft over het gebeuren op en aan het meer. Het recreatieschap Het Veerse Meer is een samenwerkingsvorm tussen de rond het meer gelegen gemeenten Arnemuiden, Goes, Kort gene, Veere en Wissenkerke, waaraan ook de provincie Zeeland deelneemt. De samenwerking richt zich op de behartiging van de belangen van de watersport en andere vormen van recreatie. Een bekende activiteit is het zogenaamde bagger- en eilandenplan: hinderlijke ondiepten worden weggezo gen en nieuwe eilanden worden opgespoten. Zelf zorgt het recreatieschap voor het onderhoud van de bleesbebakening (de staken op de anderhalf -meterlijn) het maken van aanlegsteigers, trailerboothellingen, zwemmarkeringen, het inrichten van haventjes etc. De brochure geeft de gebruikervan het meer tal van nuttige tips: aanwijzingen voor het varen met zeil- en motorboten en met surfplanken; de regels voor de hengelsport en wenken voor de duiksport. Verder worden adressen vermeld waar men terecht kan, bijvoorbeeld voor het huren van boten, zomerhuizen -verhuur, maneges, toeristische informatie en rondvaarten. Onder het hoofdstuk "Recreatie te land" wordt melding gemaakt van de strand- en oevergebieden, speel- en ligweiden en de natuurgebieden. Belangstellenden kunnen de brochure gratis verkrijgen bij: bureau voorlcih- ling provincie Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon (01180)27351, toestel 124. Dit is een gedeelte uit de nieuwe blije-tijds kollektie van BF. 'n Geweldige kollektie, boordevol fijne praktische jackets van glanzende chintz-stof met badstof gevoerd, sportieve tuinbroeken in corduroy en jeans, modische overalls en het laatste nieuwtje, gestreepte sweatshirts. Alles in de nieuwe modekleuren azuurblauw, groen, roze en paars. Kom snel kijken bij je BF-winkel. LANGE DELFT 21 23. MIDDELBURG BRIXON Mei de boot een weekend naar Londen. Geheel verzorgd, dus het kost u geen pe L vranthterjl 1 - Gratis! dat parkethuwclijk lussen parketreus Centraal Parket Magazijn en uw warenhuis Delta Centrum. Steeds meer mensen krijgen lucht van die lage prijzen en de hoge kwaliteit Door rechtstreekse import kan Centraal Parket Magazijn ook leveren tegen messcherpe prijzen. Puik parket, duurzaam en blijvend mooi. Precies, zoals u al zo lang wilde hebben Maar als u moet kiezen tussen een paar dagen de boel de boel laten en'schitterend massief eiken parket... Want Centraal Parket Magazijn zou Centraal Parket Magazijn niet zijn, als we geen nieuwe stunt bedachten. Wat dacht u hiervan? Tóch parket kopen en tóch... VoodinR ^'s u k'j 4e Delta Centrum-vestiging bij u in de buurt tenminste 70 m2 parket afneemt van 7 mm massief eiken 31*®° tiirinR- ,efen t'e sPcc'a'c voordeelprijs van 39, per vierkante meter, dan hebt u uw weckend naar Londen al in uw geldt p^r zak! Voor 2 personen, dus zeg maar wie u gaat verrassen! Zo profiteert u van de lage parkelpnjzen van de gezellig, geheel verzorgd i Want door vandaag nog de Delta Centrum- vestiging bij u in de buurt le bellen, zet u de eerste stap op weg naar «a Londen. Dat telefoontje is nodig om met u vrijblijvend een afspraak te maken orlich - l i telefoon të grijpen en te bellen. Profiteer nu dubbel. En van de lage prijzen én van de leuke reis. Geheel verzorgd Dat heeft te maken met onze persoonlijke voorlichting. Centraal Parket Magazijn redeneert zo: u neemt parket irzaamheid oe geweid jd. D44r HJHI Maar reageer wél vlug Want die reis is weggelegd voor 2$ vakanlicvierders Een reden le meer om meteen de tü dubbel. voor uw hele leven. De duurzaamheid van ons parket bewijst dat. We willen u graag alles over ons produkt bestellen. Graag nemen we voor u alle tijd. b44r is die afspraak voor nodig. "3 v vertellen. Wat de mogelijkheden zijn, hoe geweldig de kwaliteit is en waarom u parket het best bij óns kunt voor 2 personen. Dat pakje toch even mee! 'Bel de Delta Centrum vestiging in uw buurt 8*°n. etW" "\9 90 «a ln,ns ARNHEM Merwedestraal 2 085-431056 GOES Wulfaertstraat 3 01100-20920 HARDINXVELD AmbachLstraat 4 Nijverheidsstraat 5 01846-4733 KRIMPEN a/d LISSEL Tiendweg 45 01807-12793 OUD-BE1JERLAND Rcmbrandlslraat 7 01860-5155 SAS VAN GENT Kerkhofiaan 13 01158-2353 STEENBERGEN Kade 7 01670-64940 TIEL Grotenbrugse Grintweg 108 03440-17643 ZIERIKZEE Nieuwe Boogerdstraat 2 01110-2921 WEERT Maaspoort 58 04950-32128 De MEERN Strijkviertel 17 03406-4477 nil

de Faam | 1980 | | pagina 9