De populaire raadsagenda Spaans Koningspaar bezoekt Middelburg cdn IAATREGELEN CULTURELE AGENDA M IN TE ZIEIY VERKEERS-|f GEMEENTE MIDDELBURG Voor vergadering maandag 24 maart a.s. Uitvoering Johannes Passion. GVM EENTEU JKE CULTURELE DIENST MIDDKimRC Met prinses Beatrix en prins Claus Route. Route. Vlaggen. Ook de voorlaatste maandag van deze maand (24 maart a.s.) komt de gemeenteraad weer bijeen. Er zijn weer vele voorstellen te be handelen. De vergadering begint om twee uur 's middags en kan door u worden bijgewoond. Via het deurtje in het stadhuis op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat is de publieke tri bune bereikbaar. Onderstaand vindt u de beknopte en populaire agenda voor de raadsvergade ring. De volledige voorstellen met eventueel bijbehorende stukken kunt u komen inzien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Daar liggen ook nog de nagekomen voorstellen. AGENDA Vaststelling notulen van de ver gadering van 18 februari 1980 80-110 Mededelingen en ingeko men stukken 80-92 Voorziening in vacature in de commissie Bestuur-Bestuur- den. Door het vertrek van de heer Goudswaard is een vacature ontstaan in de commissie Be- stuur-Bestuurden. Hierdoor heeft de Zeeuwse Vereniging van Journalisten de heer B. Hein- richs, chef redactie van de Pro vinciale Zeeuwse Courant in Middelburg, voor benoeming aanbevolen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de heer B. Heinrichs tot lid van de commis sie Bestuur-Bestuurden te be noemen. 80-105 Vaststelling exploitatie- opzetten Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-111 Vaststelling exploitatie- opzetten voor de bestemmings plannen Reijershove en Oude Schroeweg. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de exploitatie-opzetten van de be stemmingsplannen Reijershove en Oude Schroeweg vast te stel len, zoals in de stukken staat aangegeven. De exploitatie-op zetten van beide plannen en de grond uitgifte kaart van de ex ploitatie-opzet "Oude Schroe weg" liggen voor de raadsleden in de zgn. gesloten trommel. 80-94 Verkoop panden Wage- naarstraat 2 en 4 en Hofplein 20 en 22. De Stichting Pensioenfonds Van Gelder Papier, gevestigd in Am sterdam wil de panden Wage- naarstraat 2 en 4 en Hofplein 20/22 van de gemeente kopen. De panden zijn geheel ontruimd en de stichting heeft zich bereid verklaard de panden te restau reren. Het college stelt de raad voor de genoemde panden te verkopen overeenkomstig het ontwerpbesluit. Bouw kantine en stallingsruimte gemeentekwekerij "Overwater" aan de Langevielesingel. Er is een plan opgesteld voor de bouw van een kantine met was- en kleedruimte en kantoor, een stallingsruimte voor het wagen park en andere machines, een rijwielstalling alsmede opslag ruimte voor vluchtige stoffen t.b.v. de gemeentekwekerij "Overwater". De huidige ruim ten zijn dringend aan vervan ging toe. Burgemeester en wet houders vragen het college het benodigde krediet voor de bouw beschikbaar te stellen. Het Re gionaal Coördinatie College voor open De woningbouwvereniging "Middelburg" heeft de gemeente medewerking gevraagd voor het verkrijgen van rijkssteun voor de bouw van 136 woningwetwo ningen in de wijk Dauwendaele en 23 woningen aan de Lange- vieleweg. Eveneens voor de re novatie van 79 woningen aan de Langevieleweg e.o. De mede werking van de gemeente is ve reist omdat het rijk leningen en bijdragen voor de woningbouw vereniging "Middelburg" uit sluitend toekent aan de gemeen te, die de ontvangen gelden weer ter beschikking stelt van de wo ningbouwcorporatie. Het college stelt de gemeenteraad voor me- De Kon. Oratoriumvereniging "Tot Oefening en Uitspanning" organiseert op zaterdag 5 april om 20.00 uur een uitvoering van de Johanne6s Passion in de Con certzaal. Volgens een legaat van de heer Bomme van de Broecke, is het voor minder draagkrachtige in woners van onze gemeente mo gelijk om a 0,10 een kaartje voor deze uitvoering te kopen. Kaart verkoop vindt plaats op vrijdag 21 maart tussen 14.00 en 15.00 uur bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Vlasmarkt 6. dewerking te verlenen, zoals in de stukken staat aangegeven. 80-95. Beroep tegen weigering verhuiskostentegemoetkoming. Een inwoner van Middelburg maakt bezwaar tegen de afwij zing van zijn verzoek om een te gemoetkoming in de verhuiskos ten. De commissie bezwaar- en beroepschriften heeft het be roepschrift op 31 januari j.l. be handeld en adviseert eveneens afwijzend. Het college stelt de gemeenteraad dan ook voor om het beroepschrift ongegrond te verklaren. 80-121 Aanleg achterpad e.d. Nieuwe Oostersestraat/Oost- kerkstraat. Bij het sanenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 80-115 Verzoek beschikbaarstel ling krediet van 3.300,- voor het inrichten als woonerf van Daniëlsland, Ewisland en Ger- vinsland. Burgemeester en wethouders hebben in de vergadering van 11 maart j.l. besloten Daniëlsland, Ewisland en Gervinsland aan te wijzen als woonerf. Het gaat hier om het gedeelte dat nu voetgan gersgebied is. Om te voldoen aan de minimum-eisen voor wooner ven zullen de borden "woonerf" en paaltjes geplaatst worden om de toegangen te versmallen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor om hiervoor een krediet van 3.300,— be schikbaar te stellen. 80-104 Reconstructie Hoogstraat en een gedeelte van de Nieuwe Haven. De slechte toestand van het weg dek van de Hoogstraat en een gedeelte van de Nieuwe Haven (tot nummer 31) maken recon structie noodzakelijk. Om de trillingen van het verkeer zoveel mogelijk te beperken zal een as- faltlaag worden aangebracht. De breedte van deze asfaltstrook waarschijnlijk tot sneller rijden noden. Voor fietsers komen stro ken van klinkerkeien. Het colle ge stelt de raad voor het beno digde krediet beschikbaar te stellen. 80-123 Verlengen van Torenweg (lste fase). Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-90 Beschikbaarstellen van een krediet van 10.613,- voor de verbetering van de atletiek ac commodatie op het sportcomplex Nassaulaan. Na de reconstructie, vorig jaar, van de sintelbaan, beschikt de atletieksport over een accommo datie waarop alle loopnummers kunnen plaatsvinden. Een goede accommodatie voor technische nummers, zoals discuswerpen, hoogspringen en steeple-chase, ontbreekt echter nog. Hiervoor moeten de volgende materialen worden aangeschaft: 1 landings- mat met afdekzeil voor het hoogspringen en 1 kooi voor het discuswerpen. Ook 4 balken en 1 afzetbalk met waterbak t.b.v. de steeple-chase. Hierdoor zal de atletieksport kunnen beschikken over een sportcomplex, waarop alle wedstrijden in deze tak van Sport mogelijk zijn. Het college stelt de gemeenteraad voor een krediet van 10.613,- beschik baar te stellen voor de aanschaf van de atletiekmaterialen. 80-101 Krediet van ƒ328.040,- voor uitbreiding van het recrea- tie/rugbyveld en aanleg van een Jeu Boulesaccommodatie in het recreatie-sportpark. De gemeenteraad heeft in 1975 een krediet beschikbaar gesteld voor de aanleg van de eerste fase van een groenveld in het recrea tie-sportpark aan de Kruitmo- lenlaan. Dit deel van het veld is inmiddels gerealiseerd. Het col lege vindt het nu van belang dat de tweede fase van het veld er komt. Er ontstaat dan aan de noordzijde van het park een aaneengesloten grasvlakte, dat gebruikt kan worden voor veler lei recreatieve sporten. Het ter rein kan tevens gebruikt worden qls wedstrijdveld voor rugby. Een overblijvend stukje van het groene veld kan gebruikt worden voor het oefenen in deze sport. Burgemeester en wethouders willen in het recreatie-sportpak "De Kruitmolen" verder komen tot het uitleggen van 16 wed- strijdbanen voor Jeu de Boules. Dit is financieel mogelijk, wan neer een klein gedeelte van het oorspronkelijk geplande groene veld niet wordt aangelegd. De raad wordt voorgesteld een kre diet van 328.040,- beschikbaar te stellen voor de genoemde sportvöorzieningen. 80-113 Afwijzing aanvraag om gemeentegarantie. Een inwoner van Vlissingen heeft om een gemeentegarantie gevraagd voor de koop van een woning in Middelburg. Een der gelijke garantie is nodig om een lening te kunnen afsluiten voor de financiering van de aankoop. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de aanvraag af te wijzen. De argumenten hiervoor kunnen de raadsleden lezen in de stukken die zich be vinden in de zgn. gesloten trom mel. 80-102 Beschikbaarstellen kre diet van 18.000,- voor de aan schaf van een nieuwe snijmachi ne. De snijmachine op de huisdruk kerij in het stadhuis verkeert in een zeer slechte staat, zodat deze niet meer op een verantwoorde wijze kan worden gebruikt. Ook voldoet deze machine niet meer aan de voorschriften van de vei ligheidsinspectie, waardoor de machine als onveilig moet wor den beschouwd. Het college stelt de raad voor een krediet van 18.000,- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe snijmachine. 80-81 en 82 Vaststelling 162e be grotingswijziging 1977 en 104e beg/rotingswijziging 1978. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de wijzigingen vast te stellen zoals in de ontwerpen staat aangege ven. 80-120 Wateraansluiting Hof van Tange. Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 80-93 Vestiging zakelijk recht voor het leggen van een gaslei ding. Door aansluiting op het gasnet van een boerderij aan de Laurens Stommesweg moet een gaslei ding worden gelegd in een per ceel grond wat eigendom is van Pechiney Nederland. Over de voorwaarden van het grondge bruik is reeds overeenstemming bereikt. Burgemeester en wet houders stellen de raad voor om te besluiten tot het vestigen van het zakelijk recht. 80-103 Krediet van ƒ40.000,- voor de aanschaf van gereed schap en kantoorinventaris t.b.v. Gemeentebedrijven. De directeur van de dienst Ge meentebedrijven wil gereed schap kopen voor het gasbedrijf, de afdelingen waterdistributie, waterproductie en het elektrici teitsbedrijf. Ook is nog kantoor- inventaris nodig. Het college van b. en w. stelt de raad voor een krediet van ƒ40.000,- beschik baar te stellen. 80-112 Voorstel omtrent de op richting van een Districts-ge- zondheidsdienst. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 80-91 Dekkingsplan nieuwbouw bibliotheek "De Kousteen". De gemeenteraad heeft in de vergadering van 17 december 1979 een voorbereidingskrediet voor de nieuwbouw van de openbare biliotheek/provinciale bibliotheek "De Kousteen" be schikbaar gesteld. Het college meent er goed aan te doen de raadsleden nu reeds een nader inzicht te geven over de finan ciële consequenties die aan deze nieuwbouw voor de gemeente verbonden zullen zijn. Voor de raad liggen nu ter inzage: een raming van de totale stichtings- kosten, een raming van de voor rekening van de gemeente ko mende investeringskosten enz., een overzicht van het extra te dekken subsidiebedrag en een raming van het verloop van de reserve nieuwbouw bibliotheek. Deze stukken zijn niet openbaar. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor met de bere keningen en het dekkingsplan in te stemmen. 80-122 Vervanging van lichtre- gelapparatuur in de schouwburg. De toneeltechnische, elektrische installatie van de schouwburg voldoet al verscheidene jaren niet meer aan de huidige eisen. Met het vervangen en het ver nieuwen van de apparatuur is een bedrag gemoeid van 201.000,- Het college stelt de raad voor te besluiten tot ver vanging van lichtregelappara- tuur in de schouwburg. 80-96 Krediet voor het vernieu wen van de verwarmingsketel en warmwaterbóiler in de gymnas tieklokalen aan de Rotterdamse- kaai 1 en 2. Na onderzoek is gebleken dat de verwarmingsketel en de warm waterboiler met bijbehorende regelapparatuur in de gymnas tieklokalen aan de Rotterdamse- kaai 1 en 2 vernieuwd moeten worden. Reparatie van deze in stallatie is niet meer mogelijk. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een krediet van 32.000,- te verlenen voor de genoemde werkzaamheden. 80-106 Krediet voor de eerste in richting van de 3e kleuterschool van de openbare kleuterschool "De Blijehof". In verband met de toename van het aantal kleuters op de open bare kleuterschool "De Blijehof" aan het Vromoldsland 65, in Middelburg, is een 3e kleuter leidster aangesteld. De hoofd leidster vraagt nu om een krediet voor de eerste inrichting van een 3e kleuterklas. De klas wordt tij delijk gehuisvest in één van de lokalen van het schoolgebouw aan de Buitenhovelaan 1. Bij het inrichten kan men grotendeels gebruik maken van het overtal- lig meubilair op andere kleuter scholen. Het college stelt de raad voor om een krediet van ƒ11.000,- te verlenen. 80-107 Krediet voor voorberei- dingskosten in verband met uit breiding kleuterschool "'t Vosse- hol" met een derde lokaal. Het bestuur van de Stichting R.K. Schoolbestuur Middelburg heeft in 1976 van de gemeente raad de medewerking verkregen voor het uitbreiden van de kleu terschool '"t Vossehol" aan Westmede 71. Naar aanleiding van de toegezegde medewerking zijn reeds diverse voorbereiden de werkzaamheden verricht. Een niet te voorziene terugloop van het aantal kleuters heeft echter tot het niet verder ontwikkelen van de uitbreidingsplannen ge leid. Het schoolbestuur heeft nu gevraagd de gemaakte kosten te vergoeden. Het college stelt de raad voor een krediet van 13.950,- te verlenen. Het te verwachten aantal kleuters zal in de toekomst zodanig zijn, dat de geplande uitbreiding weer terhand genomen kan worden. 80-97 Krediet voor het aanschaf fen en aanbrengen van buiten zonwering t.b.v. de P.C. "Jhr. Mr. A.F.C. de Casembrootschool" voor gewoon lager onderwijs. De gemeenteraad heeft in de vergadering van 21 mei 1979 be sloten het bestuur van de Ver eniging voor Protestants Chris telijk Onderwijs in Middelburg medewerking te verlenen voor het aanschaffen en aanbrengen van buitenzonwering voor de "Jhr. Mr. A.F.C. de Casembroot school". Het schoolbestuur ver zoekt hu het geld beschikbaar te stellen. Burgemeester en wet houders stellen de raad voor een krediet van 19.150,- beschik baar te stellen voor het aan schaffen en aanbrengen van de buitenzonwering. 80-108 Krediet voor het treffen van diverse verbeteringen in de drie houten noodlokalen van de Toorenvliedtschool (VBO-LOM). Het hoofd van de Toorenvliedt school (VBO-LOM) heeft namens het bestuur van de Stichting Sa menwerkingsscholen voor kin deren met leer- en opvoedings moeilijkheden in de provincie Zeeland, een verzoek gericht om een aantal voorzieningen/verbe teringen aan te brengen in de drie houten noodlokalen van de school. Het college stelt de raad voor een krediet van 12.500,- te verlenen voor het uitvoeren van de genoemde werkzaamheden. 80-109 Krediet voor het nemen van maatregelen in de houten noodlokalen van de "Tooren vliedtschool". Het college van b. en w. heeft la ten onderzoeken of er formalde- hydegasconcentratie aanwezig is in de houten noodlokalen van de "Toorenvliedtschool" (VBO- LOM). De resultaten van het on derzoek zijn vastgelegd in een rapport dat ter inzage ligt voor de raadsleden. Het rapport geeft aan dat een aantal maatregelen genomen moet worden om de si tuatie in de lokalen te verbete ren. Het college vraagt de raad hiervoor een krediet van 17.600,- te verlenen. Vooruitlo pend op de beslissing van de raad hebben burgemeester en wet houders reeds opdracht gegeven de benodigde werkzaamheden uit te voeren. 80-116 t/m 119 Vaststelling 152e en 153e begrotingswijziging 1979 en de 24e en 25e begrotingswijzi ging 1980. Burgemeester en wethouders stellen de geneenteraad voor de begrotingswijzigingen vast te stellen zoals in de ontwerpen te lezen. Rondvraag Sluiting CITY THEATER woensdag 19 maart, 20.00 uur: "Interiors", film van Woody Al len met o.a. Diane Keaton. Kaar ten aan de zaal. SCHUTTERSHOF woensdag 19 maart, 20.30 uur: "The Hunchback of the Notre Dame", film. Entree 6,50, voor leden 5,— Donderdag 20 maart, 20.30 uur: Fanfare St. Juttemis in theater café. Toegang gratis, donderdag 20 maart. 20.30 uur: Joe Monroe BAnd in podiumzaal. Entree 7,50 voor leden 5,- Middelburg - Koning Juan Car los en koningin Sophie van Spanje brengen op 19, 20 en 21 maart a.s. een staats - bezoek aan koningin Juliana en prins Bern- hard. Als onderdeel hiervan is in het programma op 21 maart een bezoek aan Zeeland opgenomen. In het kader hiervan zal het Spaanse vorstenpaar, in gezel schap van prinses Beatrix en prins Claus Middelburg aandoen. Het koninklijk gezelschap hoopt om 12.40 uur aan te komen op het Abdijplein, waar onder meer de showband "Juliana" staat opge steld om een optreden te verzor gen. Ook zijn hier aanwezig een aantal in klederdracht gestoken leden van de folkloristische groep van mevrouw De Jager uit Domburg, die de hoge gasten Zeeuwse boterbabbelaars zullen overhandigen. Het Abdijplein wordt zodanig ingericht dat be langstellenden de gebeurtenissen goed kunnen volgen. Na aan komst begeeft men zich naar de Statenzaal waar het provinciaal bestuur van Zeeland een lunch aanbiedt. Het gezelschap komt Middelburg per auto binnen via Veerseweg, Nederstraat, Rotterdamsekaai, Dam Noordzijde, Damplein en dan verder via Sint Pieterstraat (tegen de richting in) en Balans naar het Abdijcomplex. Het Ab dijplein zal deze dag van 12.00 tot 16.00 uur afgesloten zijn voor alle doorgaand verkeer. De auto's worden begeleid door een uitge breid escorte motorrijders van het korps Rijkspolitie. Gescheiden programma. De koning van Spanje en prins Claus zullen om 14.50 uur ver trekken naar de Sloehaven in Vlissingen, waar men een bezoek brengt aan het nieuwe standaard fregat Hr. Ms. "Kortenaer", dat ligt afgemeerd bij de Kon .Mij. "De Schelde" Op de dag van het bezoek zal nog bezien worden of het mogelijk is dat koningin Sophie en prinses Beatrix een bezoek brengen aan het Zeeuws Museum. Dat zou dan om ongeveer 15.00 kunnen plaatsvinden. Om 15.40 uur ver trekken ook zij naar de Sloeha ven in Vlissingen. Het hele ge zelschap vertrekt van daaruit per helicopter naar Schiphol. Beide stoeten rijden van het Ab dijcomplex, via Balans, Wage- naarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat, Stadhuisstraat, Volderijlaagte, Klein Vlaande ren, Tangent, Groene Woud en Sloeweg naar Rijksweg 58 in de richting Vlissingen - Oost. Er moet tijdens het bezoek rekening worden gehouden met het feit dat een aantal parkeerplaatsen op Balans en Koorkerkhof niet te gebruiken zijn. Het is vanzelfspekend dat tijdens het koninklijk bezoek van vele overheids- en semi-overheidsge- bouwen de vlag zal wapperen. Gezien het feit dat ook de toe komstige koningin Beatrix zich in het gezelschap bevindt, mag verwacht worden dat ook de be volking zich niet onbetuigd zal laten. Vlaggen langs de routes maakt het hele gebeuren alleen maar feestelijker. Hinderwet. De gemeente Middelburg heeft bij Gedeputeerde Staten van Zeeland een hinderwetvergun ning aangevraagd voor de Scho lengemeenschap aan de Sir Win- s@n Churchill-laan 8. In deze school worden diverse elektromotoren en tanks ge-J bruikt met een vermogen en in houd zoals op de bij de aanvraag behorende stukken staat aange geven. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 22 maart worden ingediend bij het gemeentebe stuur: Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken op een openbare zitting die 11 maart heeft plaatsgevonden. Het Autobedrijf De Toekomst b.v. heeft een hinderwetvergun ning aangevraagd voor het be- ■drijf aan het Seisplein 5. In deze herstelinrichting voor motor voertuigen (garage), annex ben zinepompinstallatie worden di verse elektromotoren en tanks gebruikt. De nadere gegevens hierover staan in de bij de aan vraag behorende stukken. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 2 april a.s. worden ingediend bij het gemeentebe stuur. Mondelinge bezwaren men kenbaar maken op een openbare zitting die op 18 maart heeft plaatsgevonden. Inwoners van Middelburg hebben later al leen het recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk (of een gemachtigde) op de voor hen van belang zijnde openbare zitting aanwezig zijn. Personen die niet in deze gemeente wonen kunnen volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De aanvragen met bijlagen en eventueel binnengekomen be zwaarschriften liggen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Bestemmingsplannen. "Griffioen I" De gemeenteraad stelde op 27 augustus 1979 het be stemmingsplan "Griffioen I vast. Gedeputeerde Staten yan Zee land keurden dit plan op 5 fe bruari jl. goed. Omdat niemand tijdig bezwaren heeft ingediend en de vaststelling van de plan verandering door de gemeente raad volgens het ter inzage ge legde ontwerpplan is gebeurd, kunnen alleen de gemeenteraad en inspecteur van Ruimtelijke Ordening tot 25 maart in beroep gaan bij de Kroon. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestem mingsplan ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. 4e planverandering "Dauwen daele I-B." Gedeputeerde Staten van Zee land keurden 26 februari jl. het bestemmingsplan "4e planver andering Dauwendaele I-B goed. Dit plan heeft betrekking op een wijziging van de indeling van de gronden die langs Westmede en Brugmede liggen, dit t.b.v. laag- bouwwoningen en een speelter rein. Het vastgestelde plan en het goedkeuringsbesluit liggen ter inzage bij de afd. Algemene Za ken in hetstadhuis. Zondag 23 maart, maandag 24. dinsdag 25, en woensdag 26 maart: 20.30 uur: "Elektra" film. Entree 6,50,voor leden 5,- woensdag 26 maart, 14„15 uur: Kindervoorstelling "Tarzan en de Amazones". Entree 2,50. KUIPERSPOORT Vrijdag 21 maart, 20.30 uur: :"De commedianten", film van Angelopoulos,. Entree 3,50. zaterdag 22 maart, 20.30 uur: Componistenprortret Niklos Shalkottas m.m.v. Geoffrey Madge, piano en John Papaion- nou. Entree 6,- JONGERENCENTRUM "MID- GARD" Vrijdag 21 maart, 21.00 uur: Films over Hindoeisme, Boed- disme enz. Entree 3,50. zaterdag 22 maart, 21.00 uur: idem. SCHOUWBURG zaterdag 22 maart, 20.00 uur: "De drie stuivers", opera van Bertol Brecht en Kurt Weill door Theater Groep Toetssteen uit Amsterdam. Kaarten 6,50, voor CJP/PAS 65 a ƒ4,50, in voorverkoop bij VVV Middelburg en Vlissingen. ZEEUWS MUSEUM tot zaterdag 29 maart: "De plaatjes van Verkade", ten toonstelling over (on) gewijzigde landschappen door de jaren. Geopend op werkdagen van 10.00-17.00 uur. ZEEUWS KUNSTENAARS CENTRUM Molstraat 13. tot zaterdag 29 maart: Tentoonstelling tekeningen en schilderijen van Piet Rijken. Geopend dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.30 uur, zaterdag van 9.00-12.30 en van 14.00 - 16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. GALERIE "DE CLEENE CAT- TE", Lange Geere 18. tot zondag 30 maart: Expositie schilderijen, tekenin gen en litho's van Dora Dolz. Geopend woensdag t/4 zaterdag van 12.00-17.00 uur en zondag van 14.00-17.00 uur. MIDDELBURGS STADSPOP- PENTHEATER "PARCIVAL" Brakstraat 9-11. Tot eind maart iedere woens dagmiddag om 14.30 uur, voor kinderen vanaf 4 jaar: "Je weet niet wat je ziet achter de hori zon". Entree 3,50. Reserveren kan via tel. (01180) 16171. SINT JANSSTRAAT 41-43 Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend donderdag t/m zaterdag van 14.00 17.00 uuur of na telefo nische afspraak (01180) 16323. GALERIES SIX AND SIX- "Lange Noordstraat 65 en Gort straat 48 Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.0018.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. Bagijnhof, Koningsstraat, Pluimstraat en Rozemarijn- straat aan te wijzen als woonerf b. het gedeelte Langevielesingel tussen Griffioenpad en Zand- dorp, en het gedeelte Seissingel tussen Park de Griffioen en Griffioenpad, in beide richtingen te sluiten voor vrachtverkeer. c. in Ewisland en Volkerakstraat de invalidenparkeervakken te verwijderen Dokstraat, Eigenhaardstraat en Nieuwe Poortstraat aan te wij zen als woonerf e. Koepoortstraat en Molstraat aan te wijzen als B-weg, en aan de westelijke zijde een fiets strook aan te geven. f. het Oostkerkplein aan te wij zen als B-weg. Tegen de besluiten a. en b. kan men eventueel tot 29 maart in beroep gaan bij de Kroon. Tegen besluit c. tot 5 april, tegen besluit d. tot 12 april en tegen de beslui ten e. en f. tot 19 april. Beroep schriften moeten gericht worden aan de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbesluiten kan men komen lezen bij het bu reau Voorlichting in het stad huis.

de Faam | 1980 | | pagina 5