Stijgende energieprijzen mede oorzaak tot noodzaak bezuiniging r*? niii Enthousiast over isolatie Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen M IN TE ZIEhF IAATREGELEIL Commissievergaderingen in het stadhuis Oud adres Reclad UW CULTURELE AGENDA VERKEERS- W oningbouwvereniging Verkoop schoolsets en borden Huis-aan-huis collecte Landelijke primeur Gemeente Commissie In wijkcentrum het "Zuiderbaken" Verplicht Verhindering. MENU TAFELTJE HEKJE" gemeentelijke l LH RELEDIENST Ï^DELBURG Enige tijd geleden schreven wij al over de mogelijkheden om binnenshuis te kunnen besparen op energie. In dit artikel gaan we in op de isolatieplannen en vor deringen van o.m. de woning bouwvereniging "Middelburg". Deze vereniging vindt dat het hier gaat om een nationaal be lang. Voorkomen moet worden dat huurders de woningbouwve reniging kwalijk kunnen nemen dat niet wordt meegwerkt aan energiebesparing. Uit dit artikel zal blijken dat in Middelburg geen reden tot klagen is. Het zijn overigens niet alleen particulie ren en de woningbouwvereni ging die besparende maatregelen treffen. Ook de gemeente doet mee. Bijvoorbeeld op het gebied van de openbare verlichting. Het is bovendien zo dat er op het ogenblik een onderzoek plaats vindt t.a.v. van energiebeper- kende maatregelen. De woningbouwvereniging "Middelburg" doet al weer enke le jaren aan energiebeperkende maatregelen. Het begon allemaal in de zomer van het jaar 1975. De eerste fase ging om een complex van 550 bestaande woningen. Besloten werd om eerst de kop- gevels te isoleren. Men koos voor een schuimvulling in de spouw. Dit isoleren gebeurt aan de bui tenzijde van het huis. In de voe gen van de buitenmuur wordt een aantal gaten geboord. Door deze gaten spuit men dan het schuim in de spouw en als deze gevuld is, worden de gaten weer dichtgemaakt. Deze proef werd gedurende twee jaar bekeken. Aangezien de eerste aanzet tot isoleren van bestaande wonin gen, zowel bij de woningbouw vereniging als de huurders, als positief werd ervaren maakte men plannen voor de volgende fase. In 1977 had men grootse isolatieplannen, maar deze wer den ondermeer doorkruisd door het feit dat de subsidie werd verlaagd. Toen twee jaar later de premie verhoogd werd heeft men het geheel weer opgevat. In dat jaar werden 1600 woningen gei- soleerd. Het betrof nu niet alleen de kopgevels meer. De woningen werden ook voorzien van daki solatie en dubbele beglazing. Door deze maatregel is alleen al het gasverbruik met 1 miljoen m3 verminderd. Voor vele gezinnen betekende dat een besparing van vijf a zes gulden per maand op de gasrekening. Deze bedragen zijn natuurlijk niet exact. Er zijn im mers nog tal van andere factoren die het gasverbruik beïnvloeden. Neem bijvoorbeeld de gekozen binnentemperatuur en het óeit of men met een zachte of strenge winter te maken heeft. Alvorens Overjarig materidal De dienst Gemeentewerken heeft weer een honderdtal schoolsets te koop voor de luttele prijs van 7,50. Met een schoolset bedoelen wij een tafeltje met op bergruimte en een stoeltje. Daarnaast is nog een aantal overjarige schoolborden ver krijgbaar. Hiervoor betaalt men ƒ25,-. Belangstellenden kunnen vrij dag 14 maart a.s. tussen 15.30 en 16.30 uur terecht in het v.m. gymnasium aan de Latijnse Schoolstraat (ingang Lombard straat). Het materiaal moet con tant betaald worden en u dient zelf voor vervoer te zorgen. Burgemeester en wethou ders hebben aan twee in stellingen toestemming ver leend de komende periode een huisaan-huis collecte te houden: - Rheuma Fonds t/m zater dag 15 maart Simavi van maandag 17 t/m zaterdag 22maart. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verze gelde collectebussen. Wan neer gewerkt wordt met col lectezakjes, dient het verza melen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te wor den voor hun werkzaamhe den. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs en zijn verp licht dit op verzoek te tonen. men overgaat tot een bepaalde vorm van isolatie belegt de wo ningbouwvereniging een of meerdere informatieavonden. De reacties op deze avonden zijn in het algemeen positief. Binnen kort start men met de uitvoering van het plan 1980. Dit bestaat uit het isoleren van 1600 bestaande woningen. Het t hier weer om het aanbreng'van dubbele beglazing en b--oieren van ge vels en daken. ^n het einde van dit jaar zullen ongeveer 5000 wo ningen geisoleerd zijn. Bovenstaand hebt u kunnen le zen dat de bouwvereniging het vorig jaar gestart is met het iso leren van de daken. Hiervoor brengt men een schuimvulling aan tussen de dakbedekking en het dakbeschot. Het gebeurt vanaf buiten, zodat men niet op de zolder hoeft te zijn. Deze me thode levert een kostenbesparing op van 50%. Het isoleren van da ken gebeurt op proef, want lan delijk wordt dit werk nog niet gesubsidieerd. Ook dit jaar gaat men verder het het experimen teren. In samenwerking met het ministeie van volkshuisvesting zal het project vanaf eind 1980 als voorbeeld dienen voor de vak mensen op het gebied van daki solatie. Ook de gemeente doet aan ener giebesparing. De laatste jaren zijn diverse bezuinigingsmaa tregelen uitgevoerd op het gebied van de openbare verlichting. Door het éên uur eerder doven van de avondverlichting, van 24.00 uur, wordt de nodige zui nigheid betracht. Als gevolg hiervan was dit alleen al op de Schroeweg en Het Groene Woud een besparing van 11.500 KWh per jaar. Daarnaast werd bes paard door vermindering van het aantal nachtbranders. Eveneens door het scherper stellen van de automatiek voor de ontsteking en doving van de openbare ver lichting. Met andere woorden: de verlichting, zo laat mogelijk aan en zo vroeg mogelijk uit Bij nieuwe plannen en vervanging van oude verlichting worden op timale afstanden en lichtpunt hoogten toegepast. Ook wordt veel zorg besteed aan de keuze van de lichtbronnen. Er wordt echter voor gewaakt de sfeer van de omgeving geweld aan te doen. Enige tijd geleden is een com missie in het leven geroepen om het gemeentelijk energiebeleid te onderzoeken. In deze gemeenté- lijke commissie hebben zowel ambtenaren van Gemeentewer ken als Gemeentebedrijven zit ting. De opzet is te bezien of in openbare gebouwen (scholen, stadhuis enz.) nog energiebespa rende maatregelen getroffen kunnen worden. De commissie hoopt binnenkort het onderzoek af te sluiten. Daarna zullen de bevindingen samengevat in een"Energie-nota" aangeboden worden aan burgemeester en wethouders. De komende weken kunt u weer een aantal openbare commissie vergaderingen bezoeken: Bestuur-Bestuurden op woensdag 12 maart om 16.00 uur in de b. en w.-kamer. Onder meer komt de concept-Inspraakveror- d ming aan de orde. Openbare Orde en Veiligheid op donderdag 13 maart om 15.30 gesprek met een betrokkene De familie de Nooijer die woont aan Keurhove is enthousiast over het programma van de woningbouwvereniging. Velen zullen het daarmee eens zijn. Mevrouw de Nooijer was echter een van de weinigen, die dit via een brief aan de woningbouwvereniging liet weten. De familie woont al 12 jaar in een hoekwoning. "Het eerst hebben ze de kopgevels geïsoleerd", zegt de heer de Nooijer. "Een verbetering, want voor de isolatie hadden wij nogal eens last van vochtige binnenmuren. Dit is nu verleden tijd". In de winter en tijdens een flinke storm was het haast niet warm te krijgen in onze woning", aldus Mevr. de Nooijer. "Daarom waren wij ook blij dat de woningbouwvereniging overging tot verdere isolatie van de woning. Wij liepen al geruime tijd met de gedachte als de ver huurder niet zou isoleren, wij het zelf maar moesten doen!! Vorig jaar zijn dan de overige gevels geïsoleerd en kreeg men dubbele beglazing. Mevr. de Nooijer: "Het was de volgende dag direct merkbaar. Het werkt geluidwerend en we hebben geen natte ra men meer. Eveneens hebben wij de verwarming 2 graden lager kunnen zetten. Het is gewoon behaaglijker geworden in huis!!! Over het financieel voordeel kan de familie nog weinig zeggen, omdat de afrekening in de loop van dit jaar zal komen. Maar zeker is dat hier energie bespaard is. De rekening zal het uitwijzen. uur. De ontwerp-Taxiverorde- ning staat o.m. op de agenda. Beroeps- en Bezwaarschriften op donderdag 13 maart om 16.30 uur. Behandeld worden het be roepschrift van de heer A. Sinke tegen de afwijzing tegemoetko ming verhuis- en inrichtings kosten en het beroepschrift van de heer M. Westerweel tegen af wijzing tegemoetkoming ver huiskosten. Volksgezondheid en Milieube heer op donderdag 13* maart om 16.30 uur in de b. en w.-kamer. De agenda vermeldt o.m. de toepas sing van asbestmaterialen in de bouw. Sociale Zaken op vrijdag 14 maart om 16.30 uur Onderwijs op maandag 17 maart om 16.30 uur in de b. en w.-kamer. Gemeentebedrijven op maan dag 17 maart om 19.00 uur in het kantoor aan de Dam 39. Na een korte voorbespreking maken de commissieleden een rondgang langs de verlichting in de stad. Financiën op dinsdag 18 maart om 15.30 uur in de b. en w-kamer. Vorige week lieten wij u weten dat een begin is ge maakt met de voorbereidin gen voor de gemeentelijke informatiegids 1980/1981. In het artikel stelden wij dat de uitgeverij Reclad uit Mid delburg verantwoordelijk is voor uitgave van en de ad vertenties in de komende "Wegwijzer voor Middel burg". Een stukje juiste in formatie. Helaas vermeld den wij daarbij het oude adres van de uitgeverij. Het telefoonnummer gaven wij gelukkig wel goed weer. Toch voor alle duidelijkheid nu nog even het nieuwe adres van Reclad: Kruitmo- lenlaan 61. Zoals bekend, is het bureau Voorlichting be last met de verwerking van de redactionele gegevens in de gids. De dienst van het IJkwezen houdt in de maand maart een aantal dagen zitting in het wijk centrum het "Zuiderbaken Rentmeesterlaan 245, voor het herkeuren van maten, gewichten en meetwerktuigen. Onder staand ziet u op welke dagen en tijdstippen de herkeuringen plaatsvinden: Dindsdag 18 maart a.s. van 09.45-12.00 uur en van 13.00-16.30 uur. Woensdag IS maart a.s. van 09.15-12.00 uur en van 13.00 - 16.30 uur. Donderdag 20 maart a.s. van 09.15-12.00 uur en van 13.00 - 16.30 uur. Vrijdag 21 maart a.s. van 09.15-12.00 uur en van 13.00 - 14.30 uur. Zoveel mogelijk herijkplichtigen hebben van het IJkwezen een oproep ontvangen. We willen er echter met nadruk op wijzen, dat ook wanneer men geen oproep heeft ontvangen, de verplichting tot herkeuring blijft bestaan. De maten, gewichten en meet werktuigen moeten vóór 1 ja- nuariö 1981 gestempeld zijn met het jaartal 97 of 80, gevat in een vierkant of zeshoek. Vergeet men of is men verhin derd bovemgenoemde zittingen te bezoeken, dan is er nog gele genheid tot herkeuring bij het IJkkantoor, Hugo de Grootplein I in Dordrecht. Iedere woensdag, uitgezonderd openbare feestdagen kan men daar terecht van 09.00-12.00 uur en van 13.3016.30 uur. Voor het herkeuren van maten, gewichten en meetwerktuigen is keurloon en voor justeren van gewichten justeerloon verschuldigd. De bedragen moeten worden voldaan bij het in ontvangst ne men van de voorwerpen. Hinderwet. De gemeente Middelburg heeft bij Gedeputeerde Staten van Zeeland een hinderwetvergun ning aangevraagd voor de Scho lengemeenschap aan de Sir Win ston Churchill-laan 8. In deze school worden diverse elektro motoren en tanks gebruikt met een vermogen in inhoud zoals op de bij de aanvraag behorende stukken staat aangegeven. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 22 maart worden ingediend bij het gemeentebes tuur: Mondelinge bezwaren kon men kenbaar maken op een openbare zitting die 11 maart heeft plaatsgevonden. Het Autobedrijf De Toekomst b.v. heeft een hinderwetvergun ning aangevraagd voor haar be drijf aan het Seisplein 5. In deze herstelinrichting voor motor voertuigen (garage), annex ben zinepompinstallatie worden di verse elektromotoren en tanks gebruikt. De nadere gegevens hierover staan in de bij de aan vraag behorende stukken. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 2 april a.s. worden ingediend bij het gemeentebes tuur. Mondelinge bezwaren kan men kenbaar maken op een openbare zitting die dinsdag 18 maart om 16.30 uur plaatsvindt in het stadhuis. Dat kan persoonlijk of door een gemachtigde gebeu ren. Inwoners van Middelburg hebben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoon lijk (of een gemachtigde) op de voor hen van belang zijnde openbare zitting aanwezig zijn (waren). Personen die niet in deze ge meente wonen kunnen volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De aanvragen met bijlagen en eventueel binnengekomen be zwaarschriften liggen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Bestemmingsplannen. Nassaulaan" en "Buitengebied". Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van de bestemmingsplannen "Nas saulaan" en "Buitengebied" voor uitbreiding van garagebedrijf Dijkwel op het perceel Veerse- weg 104.1 Schriftelijke bezwaren tegen de uitvoering van dat voornemen kan een ieder tot 17 maart bij burgemeester en wet houders indienen. Het bouwplan en schetsplan van het nieuwe bestemmingsplan liggen ter in zage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. 2e Herziening bestemmings6an "Buitengebied". De gemeenteraad stelde op 2 juli 1979 de 2e herziening van het bestemmingsplan "Buitenge bied" vast. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben dit plan op 22 ja nuari j.l. gedeeltelijk goedge keurd. Goedkeuring werd ont houden aan de bepaling over de voorschriften voor het verlenen van vrijstelling van het bestem mingsplan t.b.v. agrarische ge bouwen. Een ieder die bezwaar heeft tegen die beslissing van G.S. kan tot'19 maart a.s. bij de Kroon in beroep gaan. Ook de gemeenteraad en de inspecteur van ruimtelijke ordening kun nen beroep instellen.. Een beroepschrift zo mogelijk in tweevoud, moet worden gericht aan H.M. de Koningin en kan worden ingediend bij de Raad van State, afd. geschillen van bestuur. Binnenhof 1 in 's- Gravenhage. Het besluit van Gedeputeerde Staten van Zee- De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie van Vrijwil ligers in Middelburg is uitslui tend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de war me maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld wor den op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 17 t/m 22 maart ziet er zo uit: maandag - hutspot dinsdag - gehakt, andijvie, aard appelen woensdag - karbonade, doperw ten, aardappelen donderdag - jachtschotel, rode kool vrijdag - vis, worteltjes zaterdag - wat de pot schaft SCHOUWBURG MIDDELBURG woensdag 12 maart, 20.00 uur: "De Kwekeling" van Ger Thijs door Toneelgroep Globe. Entree: 17,- voor PAS 65 8,50. zaterdag 15 maart, 20.00 uiy: Cabaöet Don Quishocking met hun programma Trappen op", maandag 17 maart, 20.00 uur: Jasperina de Jong in haar nieu we show. Uitverkocht. SCHUTTERSHOF MIDDEL BURG. woensdag 12 maart 14.15 uur: "Het zit in de lucht" (kinderfilm). Entree 2,50. woensdag 12 maart, 20.30 uur: "II conformista", film van Berto- lucci. Entree 6,50 ;leden 5,- donderdag 13 maart, 20.30 uur: Paul Downes en John Vickers band - traditionele volksmuziek. Toegang gratis, zaterdag 15 maart, 20.30 uur: K.F.E. Band- Zeeuwse Popgroep. Entree 7,50;leden 5,- zondag 16 maart, 14.15 uur: "The lady sings the blues", film met Diana Ross. Entree 7,50; leden 5,- zondag 16 maart, 20.30 uur: "The Hunchback of the Notre Dame" film. Entree ƒ6,50, Voor leden 5,- maandag 17 maart, 20.30 uur: "The Hunchback of the Notre Dame", film. Entree 6,50, Voor leden 5,- dinsdag 18 maart, 20.30 uur: Film: "The Hunchback the Notre Dame:". Entree; ƒ6,50; leden ƒ5,-. woensdag 19 maart, 20.30 uur: "The Hunchback of the Notre Dame", film. Entree: ƒ6,50. Voor land ligt met het bestemmings plan ter inzage bij de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis. "Griffioen I" De gemeenteraad stelde op 27 augustus 1979 het bestemmings plan "Griffioen" I vast. Gedepu teerde Staten van Zeeland keur den dit plan op 5 februari jl. goed. Omdat niemand tijdig bezwaren heeft ingediend en de vaststel ling van de planverandering dooi de gemeenteraad volgens het ter inzage gelegde ontwerp-plan is gebeurd, kunnen alleen de ge meenteraad en inspecteur van Ruimtelijke Ordening tot 25 maart in beroep gaan bij de Kroon. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestem mingsplan ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. 4e planverandering "Dauwen- daele I-B" Gedeputeerde Staten van Zee land keurden 26 februari jl. het bestemmingsplan "4e planve randering Dauwendaele I-B" goed. Dit plan heeft betrekking op een wijziging van de indeling van de gronden die langs West mede en Brugmede liggen, dit t.b.v. laagbouwwoningen en een speelterrein. Het vastgestelde plan en het goedkeuringsbesluit liggen ter inzage bij de afd. Algemene Za ken in het stadhuis. Wijzigingen Algemene Politie verordening. De gemeenteraad heeft in de vergaderingen van 27 augustus en 22 oktober j.l. de 10e en 11e wijziging van de Algemene Poli tie Verordening (APV) van Mid delburg vastgesteld. Gedepu teerde Staten van Zeeland heb ben inmiddels berichten van ontvangst gestuurd. De verorde ningen liggen tot 20 april a.s. om in te zien bij de afdeling Alge mene zaken in het stadhuis. STRUCTUURSCHEMA BUR- GERLUCHTVAARTTERREI- NEN. Het schema bevat de grondsla gen voor het langetermijn- be leid op het gebied van luchtver keer en vervoer. Met name de ruimtelijke neer slag daarvan. De beleidsuitspra ken in het stuk geven de voorlo pige standpunten van de rege ring weer. Op dit structuursche ma is de procedure van de pla nologische kernbeslissingen van toepassing. Die omvat inspraak, advies en bestuurlijk overleg. Tot 1 mei a.s. is het structuur schema Burgerluchtvaartterrei nen in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis (be gane grond). LANDELIJK PLAN OPENBA RE BIBLIOTHEEKVOORZIE NING 1980 1 1982. Iedere belanghebbende (ook de gene die tijdig bezwaren tegen het gemeentelijk en/of provin ciale bibliotheekplan indiende) kan tot 15 mei a.s. tegen dit lan delijk plan openbare biblio theekvoorziening 1980-1982 in beroep gaan bij de Kroon. Het plan ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting in het stad huis. HOF VAN HOLLAND vrijdag 14 maart, 21.00 uur: avond m.m.v. Joop Hendriks Quartet en The Mark Town Syncopators. Kaarten kosten 8,50. Voor leden 7,50 en voor CJP/PAS 65 5,- Kaartverkoop bij Uit in Zeeland. KUIPERSPOORT MIDDEL BURG zaterdag 15 maart, 20.00 uur: "In wankel evenwicht" van Ed ward Albee door Theater Gene- sius uit Haarlem. Kaarten a 6,50. Voor CJP/ PAS 65 4,50 in voorverkoop bij VVV in Mid delburg en Vlissingen. vrijdag 14 maart, 20.30 uur: De mens uit marmer", film van Andrzej Wajda. Entree 3,50. GALERIE "DE WITTE SWAEN" Damplein 30-32 - 15 maart: Expositie olieverven van Paul Permeke. Geopend dinsdag t/m vrijdag van 12.00 - 17.30 uur en op afspraak. CONCERT - EN GEHOOR ZAAL. zondag 16 maart, 16.00 uur: Sherryconcert door Henk van Ulsen met het programma "Kro nieken uit vergane tijd" (Sha- kespeareprogramma). Entree: ƒ7,50. Voor jeugd t/m 12 jaar 3,- 6. DE SCHAKEL dinsdag 18 maart, 20.00 uur: "Indonesië", lezing met dia's door de heer A. P. H. Goossen. CITY THEATER woensdag 19 maart, 20.00 uur: "Interiors" film van Woody Al len. Kaarten aan de zdal. ZEEUW MUSEUM tot zaterdag 29 maart: :"De plaatjes van Verkade", ten toonstelling over (on)gewijzigde landschappen door de jaren. Geopend op werkdagen van 10.00-17.00 uur. ZEEUWS KUNSTENAARS CENTRUM, Molstraat 13 tot zaterdag 29 maart: Tentoonstelling tekeningen en schilderi8en van Piet Rijken. Geopend dinsdag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en van 14.00-17.30 uur zaterdag van 9.00-12.30 en van 14.00-16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 19.00-21.30 uur. GALERIE DE CLEENE CAT- TE", Lange Geere 18: tot zondag 30 maart: Expositie schilderijen, tekenin gen en litho's van Dora Dolz. Geopend woensdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur en van zondag van 14.00-17.00 uur. MIDDELBURGS STADSPOP- PENTHEATER PARCIVAL" Brakstraat 9-11. Iedere woensdagmiddag om 14.30 uur kindervoorstelling. Tot eind maart wordt gespeeld "Je weet niet wat je ziet achter de hori zon", voor kinderen vanaf 4 jaar. Kaarten a 3,50. Telefonisch re serveren onder nummer (01180) 16171. SINT JANSSTRAAT 41-43. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur of na telefo nische afspraak. (01180)16323. GALERIES "SIX AND SIX" Lange Noordstraat 56 en Gort straat 48. Doorlopend expositie van wer ken van Gera Dauvillier en Wil lem Vader. Geopend maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. Bagijnhof, Koningsstraat, Pluimstraat en Rozemarijn straat aan te wijzen als woonerf b. het gedeelte Langevielesingel tussen Griffioenpad en Zand- dorp, en het gedeelte Seissingel tussen Park de Griffioen en Griffioenpad, in beide richtingen te sluiten voor vrachtverkeer. c. in Ewisland en Volkerakstraat de invalidenparkeervakken te verwijderen d. Dokstraat, Eigenhaardstraat en Nieuwe Poortstraat aan te wijzen als woonerf. Tegen de besluiten a. en b. kan men eventueel tot 29 maart in beroep gaan bij de Kroon. Tegen besluit c. tot 5 april en tegen be sluit d. tot 12 april. Beroepschrif ten moeten gericht worden aan de Commissaris van de Koningin in Middelburg. De volledige verkeersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. 4

de Faam | 1980 | | pagina 5