X adverteren doet verkopen deWussinger PQt pop adverteren is bekend blijven deWussinger oS»t^wst SLAGERIJ K0UWENBERG fpuitspecialist L.V.D. H1ELE WIE WIL ER MEE DOEN AAN DE TELEFOONCIRKEL Onderzoek bestrijding muskusrat met signaalstoffen 2 kilo 150 ct. adverteren doet verkopen ROOKWORST HOLLANDSE APPELS Waarom voeren wij deSede? Omdat alleen het beste goed genoeg is. Waarom voeren wij deSede? Omdat alleen het beste goed genoeg is. Woensdag 20 februari 1980 F tc^et \e^ "tf Kijk Mevrouw, Slagersleverworst van de fabriek? Laat u niets wijs maken! Ze kan goed zijn, maar wij maken ze zelf. Telkens écht vers....En dat is slagersworst! Deze week 250 gr. slechts2,25 Woensdag Gehaktdag 500 gram 4,50 Donderdag nassi - bami 500 gr3,10 Vrijdag en zaterdag: Fijne vleeswaren 100 gr. gek. ham1,45 100 gr. saks0,85 Dinsdag Braadworst 500 gr4,50 Carbonaden 500 gr. rib 500 gr. schouder 5,95 4,95 Stromcnwijk Maasstraat 68 Middelburg tel. 27486 Niet voor niets zijn wij toegelaten tot het Worstmaakersgilde VERHOOG DE BINNEN- TEMPERATUUjL MET EEN ECHTE Slagers^, van Keurslager WEEMAES UW WINTERKOST- SPECIALIST net even lekkerder.... WINSTON - GOLDEN DELICIOUS GOUDREINETTE Wi LANGBtf IELE 41-43 MIDDELBURG Schilders - Afwerkingsbedrijf Walraven van Iwaarden B.V. ALS HET OM VAKWERK GAAT Vraag prospectus studie MBO/LBO Intern wonen mogelijk. CHS Postbus 7, 6670 AA Zetten. Tel.: 08880-1858 deSede of Switzerland deSede of Switzerland Nieuwe methode noodzakelijk Ossetong met Madeirasaus P«t«f Verdut men redaktie John Verhoeven Jon and Vangelis - 'Short stories' po- lydor) legde Vangelis zich toe op The Tourists - 'Reality Effect' (Logo) Japan - 'Quiet Life' (Hansa) The Rousers - 'A Treat of New Beat' (Torso) ■0® vis.vis.vis... M^S,s5<^ê beV^aI'SC^ levee\ vvs'^btu^e ^Vs o.a o.a ScVv°v ora°V otitïva ,acS^b 's Z aterdags om 4 uur gesloten, maar tussen de middag geopend. Als het winters, heeft ie dereen gewoon meer KRACHT nodig. Geef daarom een stevig maal met een nóg stevi ger echte SLAGERS ROOKWORST. Versbereid volgens het oude recept - dus o, zo lekker! Nog enkele suggesties voor een winterkost- menu: mager zuurkoolspek hamschijf dikke vlees krabbetjes rolpens casseler rib bakbloedworst KEURSLAGER WEEMAES L. NOORDSTRAAT 55 MIDDELBURG als 't KWALITEIT moet zijn... M iddelburg - Tel. 01180-12675 Nu met 30.— per man, per dag premie! Binnen de stichting welzijn voor oude ren in Vlissingen draaien op dit moment vier telefooncirkels. In totaal 32 mensen nemen aan de cirkel deel en 12 vrijwilligsters. Dat de tele fooncirkel een duidelijke funktie heeft, blijkt uit de snelle groei in de laatste maanden. Een telefooncirkel is een groep van ongeveer 8 mensen, die da gelijks telefonisch kontakt met elkaar hebben, begeleid door enkele vrijwillig sters. Een telefooncirkel werkt als volgt: Een vrijwilligster belt de eerste deelnemer, deze belt nummer twee, en -zo gaat het door totdal de laatste deelnemer de vrijwilligster weer belt; de cirkel is nu gesloten. Op deze manier kunnen al leen-wonenden en ook echtparen toch iedere dag even kontakt met elkaar hebben. Bovendien geeft een telefooncirkel een gevoel van veiligheid, want als er ergens de telefoon niet wordt opgenomen, belt degene, die geen gehoor krijgt naar de vrijwilligster. Deze vraagt dan aan een kontaktpersoon om even te gaan kijken of alles in orde is. Het feit dat men da gelijks gekontroleerd wordt, geeft rust en neemt soms de zeer reëele vrees weg, pas na enkele dagen gevonden te wor den als er iets gebeuren mocht. De telefooncirkel draait iedere dag, dus ook op zon en feestdagen. Elke dag wordt omstreeks half negen gebeld. De 32 mensen dier er op dit moment aan meedoen, zijn er erg tevreden over en hebben een leuk kontakt met elkaar. Want naast bellen zijn er in de dien stencentra ook eenmaal per kwartaal ontmoetingsbijeenkomsten, waar men dan zonder telefoon eens een praatje kan maken en het reilen en zeilen van de telefooncirkels kan bespreken. Voor verdere inlichtingen kunt u naar onderstaande telefoonnummers bellen: Souburg: 61582 Dienstencentrum Bachten Poorte 62437 mevrouw Pleijte. Vlissingen: 12706 Dienstencentrum Bachten Reede 70278 mevrouw Bremmers. Want alleen deSede is deSede. Want alleen deSede is deSede. unieke de eede show in de grootste en meest exclusieve showroom van de benelux, gecombineerd met zeer veel meubelen en lampen van we reldklasse, in moderne en klassieke stijl. aurora, artifort, brunati, cassina, cas- telijn, comfort, cor, cristal, de sede, durlet, gelderland, lübke, interlübke, kill-intern., leolux, miller, pas-toe, rietveld, roset, saporiti, thonet, enz. open: maandag 13 tot 18 uur, dins dag tot vrijdag van 9 tot 18 uur.za- terdag van 9.30 tot 18 uur, vrijdag avond koopavond van 18 tot 21 uur. 01155-2010 unieke de sede show in de grootste en meest exclusieve showroom van de benelux, gecombineerd met zeer veel meubelen en lampen van we reldklasse, in moderne en klassieke stijl. aurora, artifort, brunati, cassina, cas- telijn, comfort, cor, cristal, de sede, durlet, gelderland, lübke, interlübke, kill-intern., leolux, miller, pas-toe, rietveld, roset, saporiti, thonet, enz. open: maandag 13 tot 18 uur, dins dag tot vrijdag van 9 tot 18 uur.za- terdag van 9.30 tot 18 uur, vrijdag avond koopavond van 18 tot 21 uur. nm 01155-2010 DEN HAAG - TNO gaat nader onder zoek doen naar een nieuwe bestrijdings- methode voor het zich steeds uitbreiden de aantal muskusratten in ons land. Mi nister Tuijnman van Verkeer en Water staat heeft hiertoe voor de eerste fase een bedrag van ruim driekwart miljoen gulden toegezegd. Hoewel in de afgelopen jaren steeds meer vangers zijn aangesteld en reeds honderdduizenden ratten gevangen zijn blijft het aantal zich uitbreiden. De oor spronkelijk uit Amerika in Europa geïmporteerde muskusrat, die uiteinde lijk via Duitsland en België ons land is binnengedrongen, rukt steeds verder op. Reeds in driekwart van ons land (net name de hoger gelegen gebieden! wor den slootkanten, dammen en dijken on dergraven. Hierdoor kunnen gevaren voor overstroming ontstaan. In toene mende mate wordt melding gemaakt van oeverinstortingen, doorbraken van dammen en wegverzakkingen. Voorts ontstaat schade door wegzakken van grote landbouwmachines etc. en aan cultuurgewassen. Een voortdurende uitbreiding van het aantal vangers wordt niet langer af doende geacht. De Hoofdafdeling Maatschappelijke Technologie TNO te Delft zal daarom onderzoeken of het muskusrattenbestand met behulp van zogenaamde "signaalstoffen" tot aan vaardbare proporties kan worden te ruggebracht. Deze signaalstoffen (of fe- remonen) zijn door het dier zelf gepro duceerde natuurlijke geurstoffen, waar van een lokkende dan wel een afstoten de werking kan uitgaan. Uit eerder on derzoek door TNO, met name bij insec ten, is gebleken dat de stoffen een be langrijk hulpmiddel kunnen vormen bij het selectief bestrijden van plagen. Een extra voordeel is het milieuvriendelijke karakter van de methode. Een fraai en gezellig zon dagsgerecht, dat in een han domdraai kan worden ge maakt, omdat U er kant en klare gekookte ossetong voor gebruikt. Vraag vooral de slager om de plakken tong lekker dik te snijden, het is tenslotte niet voor de boterham maar voor het middagmaal. 8 plakken gare ossetong (het mogen er ook wel meer zijn) - 50 gr. boter - l uitje - 2 theelepels tomatenpuree - 35 gr. bloem - 4 dl bouillon - Madeira (u kunt dit in han dige keukenflesjes kopen) - peterselie. Snipper het uitje zeer fijn en fruil dii heel zachtjes in de boter, zorg dat de ui niet bruin bakt Stuif de bloem erover, laat dit verder frui ten, al roerend tot de bloem licht goudbruin is. Roer de tomatenpuree door de bouillon (die u van een blokje kunt maken) en giet dit, even voorverwarnd, al roerend bij de bloem. Blij ven roeren tot dit bindt. Op smaak brengen met de Ma deira, eventueel peper en zout. Laat de plakken tong hierin warm worden en strooi er peterselie over. U kunt hier bijvoorbeeld rijst bij eten en sla, maar ook aardappelpuree en een of andere fijne groente. Ideeënkritiek en reacties op de rubriek zijn natuurlijk zéér welkom. Die kunnen worden opgestuurd naar Pe ter Verdunnen, Schutters- straat 41, 4515 EA IJzendij- ke, Nederland. Iets wat (te) weinig gebeurt in de popmuziek: twee ge renommeerde musici zetten hun dagelijkse beslomme ringen even opzij en maken samen een plaat, gebaseerd op wederzijds respect, vriendschap en muzikale raakvlakken. 'Short stories' van zanger Jon Anderson en toetsenvir- tuoos Vangelis is daar een mooi voorbeeld van. De plaat maakt duidelijk dat zo'n samenwerking, in tegenstelling tot veel presti gieuze soloprojecten, vaak het beste uit de musici haalt. Zanger Jon Anderson is sinds jaar en dag voorman van de Engelse symfonische rockgroep Yes, een formatie die aanvankelijk met ver rassende, kunstige en klank rijke muziek uitpakte, maar na verloop van tijd in over- gestructureerde, en gekun- het maken van ruimtelijke, breed geschakeerde synlhe- sizermuziek. Succesvolle in strumentale elpees en film muziek voor onder meer 'Close encounters of the third Kind', waarmee hij nog een hit scoorde, zijn daarvan het resultaat. Zijn samenwerking met Yes-zanger Jon Anderson, die ook al op zijn debuut-el- pee 'Heaven and Heil' een nummer meezong, heeft op 'Short stories' geleid tot een uiterst melodieuze, en voor al sfeervolle plaat. De ro mantische, soms wat hoog dravende teksten van An derson sluiten goed aan bij de ruimtelijke, enigzins vi sionaire synthesizermuziek van Vangelis. Het nummer '1 hear you now', dat hard op weg is een hit te worden, geeft een goed voorbeeld van de wat ba rokke stijl waarvan Ander- stelde klankenspinsels bleef son en Vangelis zich bedie- steken. Vangelis heet voluit Vange lis Papathanassiou en zat vroeger met Demis Roussos in de Griekse formatie Aphrodite's Child. Na het uiteenvallen van de groep nen. Een stijl, die weliswaar tegen het pretentieuze aanleunt, maar nog net binnen de perken blijft. De hoorbare liefde van Jon en Vangelis voor 'hun' muziek maakt Eén van de positieve gevol- het compositorische gedeel- gen van het verschijnsel punk/new wave is de her waardering van het feno meen single. Jongens als El- vis Costello en Ian Dury kunnen verantwoordelijk worden gesteld voor het feit dat de serieuze popliefheb ber het 45-toeren-plaatje opnieuw 'ontdekte'. Onder te. De andere groepsleden zijn: Dave Stewart, Eddie Chin en Ann Lennox, die de vocalen voor haar rekening neemt. In tegenstelling tot andere 'revival' groepen, die niet verder komen dan bloede loos jatwerk, laten de Tou rists met 'Reality Effect' zien het motto 'Als er één schaap meer in hun mars te hebben, over de dam is' kreeg het Men heeft een eigen duo Costello/Dury tal van groepsgeluid weten te ont- navolgers: groepen als XTC, wikkelen, dat enigzins doet Japan en The Jam kwamen de afgelopen twee jaar op de proppen met ijzersterke singles, die echter door een gebrek aan plugging geen hit werden. In dit rijtje van single-groepen horen ook de Engelse Tourists thuis, die in denken aan de oude Byrds. Grote pluspunt van deze el pee is dat het plezier waar mee door de Engelse Toe risten wordt gemusiceerd, als het ware van de plaat af- dampt. Iets wat veel waard is in een tijd van kille compu- eigen land een hit had met ters en dito (pop)muziek. een remake van het Dusty Springfield nummer 'I only want to be with you'. De groep bracht onlang haar eerste elpee uit, die als titel 'Reality Effect' meekreeg. De Toeristen putten hun in spiratie uit de eerste helft der zestiger jaren, een pe riode die gedomineerd werd door de Beatles, Stones en hun Engelse en Amerikaan se navolgers. Tourists- drummer Jim Toomey schijnt in z'n jonge jaren ooit nog eens met Mick Jagger te hebben samengespeeld. Voornaamste man van het Toeristen-collectief is zan ger/gitarist Peet Coombes, die verantwoordelijk is voor Peter 'Short stories' tot een sym pathieke plaat. John. Foto: Jon and Vangelis. De Britse groep 'Japan' lijkt op haar derde elpee 'Quict Life' definitief haar muzi kale vorm te hebben gevon den. Na de uitdagende, de cadente funk-rock van de debuutelpee 'Adolescent sex' en het al wat somberder klinkende 'Obscure alterna tives' is Japan terecht geko men in de hoek van de des olate romantiek. De groep is door haar extra vagante voorkomen - ge verfd haar. vrouwenkleren, make-up - aanvankelijk wat al te gemakkelijk in de hoek gezet, waarin vroeger arties ten als David Bowie en de New York Dolls huisden. Van die brutale, expressieve benadering is, in de muziek althans, weinig meer te merken. 'Quiet Life' ademt een 'unheimliche' depres sieve sfeer uit: de keerzijde van de stadsmuziek, die we kennen van mensen als El len Foley en David Johan- sen, dus erg emotioneel, maar introvert, naar binnen gekeerd, beschouwend. 'Quict Life' wordt beheerst door de Brian Ferry-achtige zang van David Sylvian, die alle compsoties schreef, en de zachte, erg melodieuze klanken van piano's en synthesizers, die de meeste nummers een deprimerende ondertoon bezorgen. Vooral de langzame composities 'Despair', in het Frans ge zongen, en 'The other side of life' zijn indrukwekkende en muzikaal goed uitgewerkte studies in eenzaamheid. De zwaarmoedigheid van 'Quiet Life' doet erg denken aan die van David Bowie in zijn Germaanse drieluik 'Low', 'Heroes' en 'Lodger'. Het kan geen toeval zijn dat uitgerekend 'All tomorrow's parties' van de oude Velvet Underground op 'Quiet Li fe' is terug te vinden. Het nummer is karakteristiek voor zowel de Velvet Un derground als Japan in de dramatische kijk op de wereld van iemand, die het allemaal heeft gezien en er niet gelukkiger door is ge worden. Mocht er al zoiets bestaan als 'Tachtiger-jaren-mu- ziek', dan komt Japan er met 'Quiet Life' heel wat dichter bij in de buurt dan alle met veel tamtam gepresenteerde popbandjes die momenteel over onze hoofden worden uitgestort. Aanbevolen. John Aan de eersteling van The Rousers uit Broek op Wa terland hoeven wat mij be treft niet veel woorden wor den vuil gemaakt. De als sensatie van het jaar bestempelde NoordHol- landse groep heeft niet bar veel in huis. Ze komen alt hans op deze plaat over als een slap aftreksel van een tweederangs new-wave band van Engelse bodem. De composities zijn uiter mate zwak. Beatgroepen als Q65 en Outsiders, waarmee de groep ten onrechte wordt vergeleken, deden het in hun tijd heel wat beter. The Rousers maken hun pretentieuze titel (A treat of New Beat) niet waar. De Noordhollanders zouden er goed aan doen deze zomer op werkvakantie te gaan in London. Kunnen ze horen hoe het wel moet!!! Peter.

de Faam | 1980 | | pagina 8