VOORLICHTINGSRUBRIEK WEGWIJZER IN WOONSUBSIDIELAND 1 NIEUW SPEELTERREIN PRINSENHOVE IN TREK 1 MIN TE ZIER Opgebroken - afgesloten Woensdag 20 februari 1980 F STADHUIS-LANGE NOORDSTRAAT 1 Overzicht subsidieregelingen HUIS-AAN-HUIS COLLECTE VERGADERING VERKEERSCOM- MISSIE CULTURELE AGENDA gemeentelijke C l LTURF.LF. DIENST MIDDELBURG UW r*? MENU TAFELTJE DEKJE" Periode 20februari - 27februari w I 4 1 i <t .Tel. (01180) 26251. Toeslel 133 «>1224. Regelmatig plaatsen wij in onze voorlichtingsrubriek de subsi dieregelingen op woongebied. Het laatst gebeurde dat in ja nuari 1978. Het lijkt ons dan ook goed u onderstaand weer eens een overzicht te geven van de bestaande en gewijzigde subsi- die-regelingen op woongebied. Daarbij wordt aangegeven waar u nadere informatie kunt ver krijgen. Een wegwijzer in woon- subsidieland dus eigenlijk. Van iedere regeling op zich, kunt u bij het bureau Voorlichting in het stadhuis gratis een vouwblad of brochure afhalen. Aankoop van een nieuw huis Wie een nieuw huis koopt of laat bouwen om er zelf in te gaan wonen, kan van het rijk gedu rende maximaal 6 jaar een jaar lijkse bijdrage krijgen. De bij drage voor het eerste jaar is mo menteel ƒ3.000,-, als de stich- tingskosten van de woning niet meer bedragen dan 150.000,- Voor woningen waarvan de stichtingskosten niet hoger zijn dan 120.000,- kan men onder bepaalde voorwaarden geduren de maximaal 17 jaar een bijdrage krijgen. Bij een inkomen van 20.000,- is de eerste jaarlijkse bijdrage het grootst, namelijk 8.400,- Als de eigenaar-bewoner van een krot een nieuwe woning laat bouwen, krijgt hij boven de nor male subsidie nog een extra sub sidie. Laat hij eerst een krot af breken dan wordt de eerste jaarlijkse bijdrage verhoogd met 1.500,- In afwijking van de al gemeen geldende vermindering van de jaarlijkse bijdrage met 500,- wordt in dat geval de bijdrage de eerste drie jaren verminderd met 1.000,- per jaar. Voor nadere informatie: afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping), Lange Noordstraat 1, tel. (01180) 26251. RENTELOZE LENING Aan mensen met een belastbaar inkomen tot 36.000,- in 1976 of tot 39.900,- in 1977 kan voor een eigen woning uit het Bezitsvor mingsfonds een renteloze lening van 2.400,- worden verstrekt. Een van de voorwaarden is, dat de verwervingskosten van een bestaand huis niet meer dan 90.000,- zijn en die van een nieuwbouwhuis niet meer dan 125.000,- Verwervingskosten zijn: koop som, notariskosten, overdracht skosten en makelaarskosten sa men. Hypotheekkosten tellen niet mee. Voor nadere informatie: afdeling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping), Lange Noordstraat 1, tel. (01180) 26251. emeentegarantie Kopers van woningen kunnen een gemeentegarantie (met deel neming van het Rijk) aanvragen. De verwervingskosten moeten beneden een bepaalde grens blij ven. Die is voor nieuwe woningen 225.000,- en voor bestaande woningen 125.000,- Dankzij de gemeentegarantie zijn de geld gevers bereid een hogere hypot hecaire geldlening te geven en is het dus mogelijk met een be trekkelijk gering bedrag aan ei gen geld een huis te kopen of te laten bouwen. Het is zelfs moge lijk een lening aan te gaan, die gelijk is aan de stichtingskosten van de woning, een zogenaamde 100%-lening. Voor nadere informatie: afdeling Financiën, Stadhuisstraat 3 (binnenplein stadhuis), tel. (01180)26251. Burgemeester en wethou ders hebben aan één instel ling toestemming verleend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden: Leger des Heils van maan dag 25 februari t/m zaterdag 8 maart. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verze gelde collectebussen. Wan neer gewerkt wordt met col- leptezakjes, dient het verza melen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te wor den voor hun werkzaamhe den. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs en zijn verp licht dit op verzoek te tonen. Verbetering van particuliere woningen. Voor de verbetering van wonin gen bestaat eveneens een subsi dieregeling. De gemeente kan subsidies verstrekken voor ver- beteringskosten, die niet lager zijn dan 1.500,- en niet hoger zijn dan 65.000,- Er kunnen wel verbeteringen worden uit gevoerd, die boven dit laatste be drag uitgaan. Voor de meerdere kosten wordt echter geen subsi die verstrekt. De subsidie wordt, afhankelijk van de hoogte van de kosten, verstrekt als een bijdrage ineens of als jaarlijkse bijdrage. Een eigenaar-bewoner kan een bijdrage ineens van 40% van de kosten krijgen tot een bedrag van 15.000,- Boven dit bedrag tot ƒ65.000,- ontvangt hij een jaarlijkse bijdrage, die in 10 jaar afloopt van 10% in het eerste jaar naar 4% in het laatste jaar. De eigenaar-verhuurder krijgt tot een bedrag van 5.000,- de bij drage ineens van 40%. Tussen 5.000,- en 15.000,- kan hij kiezen tussen een bijdrage ineens van 40% of de 10 jaar durende jaarlijkse bijdrage. Boven de ƒ15.000,- tot 65.000,- krijgt hij een 20 jaar durende jaarlijkse bijdrage, aflopend van 7% naar 3%. Ook is er de mogelijkheid een subsidie te krijgen voor het laten aanbrengen van bepaalde voor singel 4, Middelburg, tel. (01180-140 53). Individuele huursubsidie Voor sommige huurders is de huur in verhouding tot hun in komen erg hoog. Als steun voor hen is daarom onder andere de individuele huursubsidie inge voerd. Deze financiële bijdrage van het rijk wordt öf rechts treeks aan de huurders verstrekt öf via de verhuurder op de huur prijs in mindering gebracht. De regeling geldt voor alle soorten huurwoningen tot een jaarlijks te bepalen huurgrens. Voor het tijdvak 1 juli 1979 tot 1 juli 1980 is deze huurgrens voor gezinnen en alleenstaanden van 30 jaar en ouder 7.100,- per jaar, als zij een belastbaar inko men hebben beneden de 40.000,- per jaar. Voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar is de huurgrens 4.730,- per jaar, als zij een belastbaar inkomen hebben beneden de 24.000,- Voor nadere informatie: afdeling Bevolking (bureau Huisvesting), Simpelhuisstraat 1 (tegenover de Engelse Kerk), tel. (01180) 26251. Huurgewenningsbijdrage Wanneer u door verhuizing, in het geval van woningverbetering of bij krotopruiming plotseling een aanzienlijk hogere huur gaat betalen, kan het Rijk u een aan- zieningen, die geen deel uitma ken van een algehele verbetering van de woning. Dit geldt bij voorbeeld voor een nieuw toilet, een douche, een keuken of een bergruimte buiten de woning of voor de noodzakelijke uitbrei ding en vervanging van een elektrische installatie (als het elektriciteitsbedrijf dit eist). De hiervoor beschikbare bedragen variëren van 1.150,- voor een toilet tot 2.900,- voor een keu kenruimte met inrichting. Tegenover het ontvangen van subsidie staat de verplichting van de eigenaar-verhuurder de huurverhoging ten gevolge van het verbeteren van de woningen te berekenen volgens de richtlij nen die daarvoor zijn vastges teld. In een tabel die het ministe rie hanteert is het percentage (van de verbeteringskosten) af te lezen waarmee de huur maxi maal mag worden verhoogd, als de woning met overheidssteun wordt verbeterd. Wanneer uit sluitend aparte voorzieningen worden aangebracht, geldt de tabel niet, maar worden vaste bedragen voor de huurverhoging aangehouden. Het is mogelijk verbeteringen zelf uit te voeren. Subsidie wordt dan uitsluitend verleend voor de materiaalkos ten. Ook de huurder kan met toestemming van de verhuurder de verbetering zelf uitvoeren of laten uitvoeren. Hij ontvangt dan de subsidie. In dit geval kan er geen sprake zijn van een (ex tra) huurverhoging. Voor een hypothecaire lening ten behoeve van de woningverbetering kan een door het rijk gegarandeerde gemeentegarantie worden gege ven. Voor nadere informatie: dienst Gemeentewerken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, Vlis- singsestraat 21, tel. (01180) 27751. Isolatiesubsidie De overheid kan voor de verbe tering van de warmte-isolatie van bestaande woningen een subsidie verstrekken. Deze sub sidie wordt aan de eigenaar of aan de huurder in één keer uit betaald en bedraagt: -voor een bestaande woning 30% van de totale kosten, met een maximum van 1.200,- per jaar. Aanvragen voordat met de werkzaamheden wordt begon nen. Deze voorzieningen bestaan hoofdzakelijk uit het aanbren gen van een dubbele beglazing, het laten vullen van de spouw van een woning met een isole rende stof en het isoleren van het dak. Voor nadere informatie: directie Volkshuisvesting Zeeland, Seis- tal jaren helpen daaraan te wen nen. Deze huurgewenningsbij drage is afhankelijk van het in- komeft en het verschil tussen de oude en nieuwe huur. Deze bij drage loopt in drie jaar of vijf jaar geleidelijk af. Voor een uit kering gedurende drie jaar komt u in aanmerking als u gaat ver huizen van een huis met een huurprijs die niet hoger is dan 300,- per maand, naar een huis waarvan de huurprijs tenminste de helft hoger is. Dit mits uw in komen niet meer dan ƒ40.000,- per jaar bedraagt. De huurgewenningsbijdrage voor de periode van drie jaar be draagt: -in het eerste jaar 60% van het verschil tussen de oude en de nieuwe huurprijs; -in het tweede jaar 40% van dit verschil; -in het derde jaar 25% van dat verschil. Is de woning ingrijpend verbe terd en na terugkomst in de wo ning is de huur - na aftrek van de individuele huursubsidie - ten minste 100,- of meer per maand hoger, dan bestaat er een bijdrage over vijf jaar en wel: -in het eerste jaar 90% van het verschil tussen de oude en de nieuwe huurprijs; -in het tweede jaar 70% van dit verschil; -in het derde jaar 50% van dit verschil; -in het vierde jaar 30% van dit verschil; -in het vijfde jaar 10% van dat verschil. Voor nadere informatie: afdeling Bevolking (bureau Huisvesting), Simpelhuisstraat 1 (tegenover de Engelse Kerk), tel. (01180) 26251. Verhuiskostenbijdrage In bepaalde gevallen kan er een bijdrage worden gegeven in de verhuiskosten en in de kosten die moeten worden gemaakt om de woning opnieuwe in te richten. Dat kan onder meer bij woning verbetering, krotontruiming, of bij verhuizing van de bejaarden naar een duurdere of kleinere woning of naar een niet-zelf- standige woonruimte (bijvoor beeld naar een verzorgingstehuis voor bejaarden of van een ge handicapte naar een aangepaste woning). In de gemeenten Amsterdam, 's- Gravenhage, Rotterdam en Utrecht ontvangt men ten hoog ste 3.500,- en in de overige ge meenten ten hoogste 3.000,- Voor nadere informatie: afdeling Bevolking (bureau Huisvesting), Simpelhuisstraat 1 (tegenover de Engelse Kerk), tel. (01180) 26251. Woonaanpassingen ten behoeve van gehandicapten. Indien u, als lichamelijk gehan dicapte, in een gewone omgeving woont, ondervindt u daar vaak kleine of grote problemen docr uw handicap. Die problemen zouden kunnen worden opgelost als uw woning zou worden aan gepast, waardoor uw woongerief wordt vergroot. Het aanpassen van de woning aan uw behoeften kan ongemak verlichten en er in bepaalde gevallen toe bijdragen, dat uw zelfstandigheid (zoveel mogelijk) behouden blijft, dan wel wordt vergroot. De rijks overheid komt u in uw woonbe hoeften tegemoet door een gel delijke steun bij het treffen van bepaalde voorzieningen. De sub sidieregeling is voor alle gehan dicapten, ongeacht uw leeftijd. Het maakt ook niet uit of u een eigen woning bewoont of een huurwoning van een corporatie, een gemeente of een particuliere verhuurder. Voor nadere informatie: Afde ling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping), Lange Noordstraat 1, tel. (01180) 26251. GRATIS VERKRIJGBAAR De volgende vouwbladen en brochures over de genoemde subsidieregelingen zijn gra tis verkrijgbaar bij het bu reau Voorlichting in het stadhuis (ingang Lange Noordstraat 1 - begane grond): -Een eigen huis ook voor u? -Een eigen huis met steun uit het bezitsvormingsfonds -Gemeentegarantie voor bouw, koop of verbetering van eigen woningen -Subsidie voor warmte-iso latie van bestaande wonin gen -Verbetering van particu liere woningen -Woonaanpassingen ten be hoeve van gehandicapten -Individuele huursubsidie -Huurgewenning: een extra steuntje van het' rijk -Verhuizen kost bedstro. Ontworpen door bureau Plantsoenen De Magistraatwijk (Middelburg-Zuid) heeft er in Prinsenhove een speelterrein voor de jeugd bij. Deze nieuwe speelplaats kwam er op verzoek van de wijkbewoners. Het is zelfs zo dat leerlingen van de Zeeburchschool bij de burgemeester hebben gepleit voor uitbreiding van het aantal speelplaatsen in de wijk. Ook de wijkvereniging "Zuid" heeft in het geheel een actieve rol gespeeld. De foto toont overduidelijk aan, dat het nieuwe terrein al flink in trek is bij de jeugd. Ook aan de Schoutstraat komt een dergelijke speelplaats. De gemeenteraad stelde in de vergadering van augustus 1979 een krediet van 20.000,- beschikbaar voor de inrichting van de speelge- legenheden. Het bureau Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken tekende voor de ontwerpen en het bijpassende groen. De Verkeerscommissie ver gadert op woensdag 20 fe bruari (vandaag) om 19.30 uur in de maquette-kamer van het stadhuis. Behandeld worden onder meer: Wijzi gingsvoorstel route lijn 12 van ZWN en verkeerssitua tie^ van diverse straten. De volledige agenda is in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Iedere be langstellende is van harte welkom. WOONWAGENWET Provinciale Staten van Zeeland stelden op 14 december j.l. het "Woonwagenplan Zeeland" vast. Dit plan ligt tot 21 februari a.s. ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. HINDERWET De heer A.A. Goedbloed, Veerse- singel 226 heeft een hinderwet vergunning aangevraagd voor een timmermanswerkplaats aan de Jacob Catsstraat 12. In deze werkplaats worden 4 elektromo toren gebruikt met een geza menlijk vermogen van 15 K.W. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen voor 23 februari a.s. worden ingediend bij het ge meentebestuur. Mondelinge be zwaren heeft men kenbaar kun nen maken op de openbare zit ting van dinsdag 12 februari j.l. Inwoners van Middelburg heb ben later alleen het recht in be roep te gaan als zij persoonlijk (of een gemachtigde) op de open bare zitting aanwezig waren. Personen die niet in deze ge meente wonen kunnen volstaan met het tijdig indienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen en eventueel binnengekomen be zwaarschriften liggen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. BESTEMMINGSPLANNEN Vrijstelling bestemmingsplan "Buitengebied" Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van dit bestemmingsplan om de bouw mogelijk te maken van een garagebedrijf op de hoek van de verlengde Torenweg/ Oude Schroeweg (tegenover de wonin gen Prinsenlaan 25 t/m 51) Schriftelijke bezwaren tegen de uitvoering van de vrijstelling kunnen voor 25 februari a.s. worden ingediend bij de burge meester en wethouders. De bouw- en schetstekening van het bestemmingsplan liggen ter inzage bij de afd. Algemene Za ken in het stadhuis. 2e Herziening bestemmingsplan "Buitengebied" De gemeenteraad stelde op 2 juli 1979 de 2e herziening van het bestemmingsplan "Buitenge bied" vast. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dit plan op 22 januari jl. gedeeltelijk goed gekeurd, Goedkeuring werd ont houden aan bepaling over de voorschriften voor het verlenen van vrijstelling van het bestem mingsplan t.b.v. agrarische ge bouwen. Eenieder die bezwaar heeft tegen de beslissing van G.S. kan tot 19 maart a.s. bij de Kroon in beroep gaan. Ook de gemeen teraad en de inspecteur van ruimtelijke ordening kunnen beroep instellen. Een beroep schrift, zo mogelijk in tweevoud, moet worden gericht aan H.M. de Koningin en kan worden inge diend bij de Raad van State, afd. geschillen van bestuur, Binnen hof 1 in 's-Gravenhage. Het be sluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland ligt met het bes temmingsplan ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. WIJZIGINGEN ALGEMENE POLITIEVERORDENING. De gemeenteraad heeft in de vergaderingen van 27 augustus en 22 oktober j.l. de 10e en 11e wijziging van de Algemene Poli tie Verordening (APV) van Mid delburg vastgesteld. Gedepu teerde Staten van Zeeland heb ben inmiddels berichten van ontvangst gestuurd. De verorde ningen liggen tot 20 april a.s. om in te zien bij de afdeling Alge mene Zaken in het stadhuis (eer ste verdieping, kamer 15). STRUCTUURSCHEMA BUR GERLUCHTVAARTTERREI- NEN Het schema bevat de grondsla- cdn KUIPERSPOORT vrijdag 22 februari, 20.30 uur: "Jeanne Dieleman" een film van Chantal Akkerman. Kaarten ƒ3,50 aan de zaal. Organisatie: Filmhuis Jeugd en Muziek, zaterdag 23 februari, 14.00 uur: Kindertheater "Deurtje open - Deurtje dicht" speelt "Je weet niet wat je ziet", zaterdag 23 februari, 20.00 uur: "Een bruid in de morgen" van Hugo Claus gespeeld door het Middelburgs Theater. Kaarten ƒ6,50; C.J.P./Pas 65 a ƒ4,50 in voorverkoop bij de V.V.V. Mid delburg en Vlissingen. JONGERENCENTRUM MID- GARD vrijdag 22 februari, 21.00 uur: "Une taxi mauve" een film van Yves poisset. Kaarten 3,50 aan de zaal. zaterdag 23 februari, 21.00 uur: "De schat van de Sierra Madre" een film van John Huston. Kaar ten 3,50 aan de zaal. CONCERT- EN GEHOORZAAL zaterdag 23 februari, 21.00 uur: Dixie Daddies, oude stijl jazz. Kaarten a 10,- leden 5,50; C.J.P./Pas 65 a 6,50 aan de zaal. Or&nisatie: Scaldis Swing So ciety. zondag 24 februari, 11.30 uur: Koffieconcert door het Amster dams Strijkkwartet. Kaarten 7,50. Jeugd tot en met 12 jaar 3,- Organisatie: Z.V.U. DE SCHAKEL dinsdag 26 februari, 20.00 uur: Lezing over ijsberenonderzoek op Spitsbergen door drs. Ko de Korte. Kaarten 1,50 aan de zaal, leden gratis. Organisatie: Z.V.U. SCHOUWBURG woensdag 27 februari, 20.00 uur: "Er valt een op mpoes" een tra- gi-comedie van Annie M.G. Schmidt. Uitverkocht. CITY THEATER woensdag 20 februari, 20.00 uur: "Blood relatives", film van Clau de Chabrol. Entree tegen norma le toegangsprijzen. ZEEUWS KUNSTENAARS CENTRUM, Molstraat donderdag 28 februari: Expositie bronsplastieken van Sofie Hupkens. Geopend: dins dag t/m vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.30 uur. Za terdag van 9.00-12.30 uur en van 14.00-16.00 uur. Tevens woensdag en vrijdag van 9.00-21.30 uur. MUSEUM tot zaterdag 1 maart: Tentoonstelling n.a.v. het project "de boer op", werkstukken van Zeeuwse schoolkinderen. Geo pend: maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur. VLEESHAL tot maandag 3 maart: Performance Rob Con: "Werk wijzen in textiel" en "Punt, lijn, vlak". Geopend: dinsdag t/m za terdag van 10.00-17.00 uur. Zon dag van 14.00-17.00 uur. GALpRIE "DE WITTE SWAEN" Damplein 20-32 tot vrijdag 15 maart: Expositie olieverven van Paul Permeke. Geopend: dinsdag t/m zaterdag van 12.00-17.30 uur en op afspraak. GALERIE "SIX AND SIX" Lange Noordstraat 56 en Gort straat 48 Doorlopende expositie van wer ken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00-18.00 uur. ST. JANSSTRAAT 41 -43 Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geo pend: donderdag t/m zaterdag van 14.00-17.00 uur of na telefo nische afspraak. Tel. (01180) 16323. gen voor het langetermijn- be leid op het gebied van luchtver keer en vervoer. Met name de ruimtelijke neerslag daarvan. De beleidsuitspraken in het stuk ge ven de voorlopige standpunten van de regering weer. Op dit structuurschema is de procedure van de planologische kernbeslis singen van toepassing. Die omvat inspraak, advies en bestuurlijk overleg. Tot 1 mei a.s. is het structuur schema Burgerluchtvaartterrei nen in te zien bij het bureau voorlichting in het stadhuis (be gane grond). LANDELIJK PLAN OPENBA RE BIBLIOTHEEKVOORZIE NING 1980 - 1982. Iedere belanghebbende ook de gene die tijdig bezwaren tegen het gemeentelijk en/of provin ciaal bibliotheekplan indiende) kan tot 15 mei a.s. tegen dit lan delijk plan openbare biblio theekvoorziening 1980 - 1982 in beroep gaan bij de Kroon. Het plan ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. W-f 4 De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrij willigers in Middelburg is uit sluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld wor den op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 25 februari t/m 1 maart ziet er als volgt uit: maandag - hutspot dinsdag - gehakt, andijvie, aard appelen woensdag - hamburger, appelt jes/rozijnen, aardappelen donderdag - jachtschotel, rode kool vrijdag - karbonade, erwtjes, aardappelen zaterdag - wat de pot schaft. v jj - t" 7 PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Simpelhuisstraat en Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Kruispunt Poelendaelesingel/Nieuwe Vlissingseweg Rijbaanversmalling 3. Eigenhaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 4. Kon. Emmastraat en Prins Hendrikstraat Afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Reconstructie "Het Simpelhuis" Reconstructie Herbestrating Vernieuwen gas- en waterleidingen AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1980 | | pagina 5