elektrische nieten-schieter cc voorkom waterschade bij (streng) winterweer SLAGERIJ K0UWENBERG F Woensdag 23 januari 1980 al even klassiek en authentiek zijn de achttiende-eeuwse engelse meubelen uit onze georgian collectie, bekende meubelmakersnamen als thomas Chippendale, robert adams, thomas sheraton, george hepplewhite zijn er onlosmakend mee verbonden, hun handgesneden versieringen, vastgelegd in dikke meubelmakershandboeken, vindt u in de oorspronkelijke vorm terug op de georgian meubelen bij pot. en ook in detaillering en afwerking zijn onze georgians bepaald niet de mindere van de eeuwenoude originelen, de kwaliteit weerspiegelt zich in de keuze van de houtsoort: kostbaar taxushout. al eeuwen lang worden in perzië kleden geknoopt op onveranderlijk dezelfde traditionele manier, met dezelfde oorspronkelijke motieven en dessins. in onze permanente perzenshow op de 1 e verdieping kunt u vele fraaie zeldzame originele perzen bewonderen, deskundige voorlichting door mevrouw versteeg en handigè brochure's voor informatie, worden u gratis verstrekt. ft Nieuw op Karwei '80: lil Ui O PREVENTIE-ADVIEZEN LET OP Verwarming en boilers: Bevroren leidingen: BRANDBLUSV00RZIENI- NGEN BRANDGEVAAR MT~ Vrijdag - Zaterdag 500 gram Dunne Lende9,95 VLEESWAREN 100 gram Rauwe Ham 100 gram Gebr. Gehakt 1,95 1,10 Woensdag 500 gram Gehakt half-om 4,50 Donderdag 500 gram Nasi of Bami.. 500 gram Schoudercarb. 3,10 4,55 Dinsdag 500 gram Braadworst Gebakken Spek Kanen Gegrild mager Spek 4,50 Uit eigen lL keuken Achterham Schouderham Coburger Ham Rauwe Ham Ontbijtspek Gebr. v. Rollade Gebr. Fricandeau Gebr. Rosbief Gebr. Gehakt Boeren Leverworst Haagse Leverworst Saks. Leverworst Leverkaas Gek. Lever Boterhamworst Lunchworst Sn ij worst Gek. Worst Rookworst Hoofdkaas Zure Zult enz., enz., enz. Niet voor niets zijn wij toegelaten tot het Worstmakersgilde Maasstraat 68 tel. 27466 Stromenwijk Middelburg Die de worst nog zelf maakt. pot axel over perzische tapijten en de traditionele engelse meubelen een van onze fraaie zithoeken, gestoffeerd met gezellige velourbekleding. po* pot pot openingstijden: maandag 13.00 tot 18.00 dinsdag tot vrijdag 9.00 tot 18.00 uur zaterdag 9.30 tot 18.00 uur vrijdagavond koopavond fijne, zeer exclusieve engelse meubelen in taxushout, zeer grote keus uit hele kleine en zeer grote kasten, dressoirs, secretaires, ronde en ovale tafels, stoelen en armfauteuils. nierbij een van onze klassieke zithoeken. Om het werk van de doe-het-zelver, maar ook van de vakman, aanzienlijk te ver lichten bij alfe mogelijke knutsel-, stof feer- en timmerkarweïtjes ïs er nu een nieuwe 'nieten-schieter' (handtacker) verkrijgbaar die, omdat hij elektrisch bediend wordt, veel sneller, lichter, ge makkelijker en nauwkeuriger werkt dan enig vergelijkbaar produkt dat op de markt is. Dat gebruiksgemak is inderdaad frappant: in tegenstelling tot de gewone tackers, waarvoor altijd nog een flinke handkracht nodig was, schiet men met het nieuwe elektrische apparaat door een lichte druk op een knopje de nietjes er zö uit. Daarmee is een snelheid te bereiken van 20 stuks per minuut. Dat is met ha mer en spijkers zelfs door de meest erva ren timmerman niet te evenaren. Boven dien heb je met zo'n nietenschieter ook nog je andere hand vrij om het te beves tigen materiaal op z'n plaats te houden. Met de nieuwe elektrische lacker kun nen breeddraadkrammen worden ver werkt van 6. 8, 10. 12 en 14 millimeter pootlengte. Het apparaat is geschikt voor allerhande klussen, van lichte werk jes als het vastzetten van wandbc kleding, kastpapier, omlijstingen, rol gordijnen en stoffering tot zwaardere produkten als isolatiematerialen, vilt- en teerpapier, triplex en zelfs hardhout, vi nyl, plafondtegels, gaas en board. De elektrische nieten-schieter is uitgevoerd met een solide huis van slagvastc kunst stof. De dubbele isolatie en een veilig heidspal voorkomen ongelukken en het apparaat beval een ingebouwde nïeten- wipper om ongewenste nieten te verwij deren. Verkrijgbaar met Nederlands talige gebruiksaanwijzing voor 165, (inclusief BTW) in de gerenommeerde ijzerwaren-, ge= reedschap- en doe- het-zelfwinkels en hobby-afdelingen van warenhuizen. De 'Swingline Electric', zoals deze elek trische lacker heet, wordt door impor teur Konijnenburg B.V., specialist op het gebied van hechtapparatuur, voor het eerst als noviteit getoond op de Vakbeurs Karwei '80 (21 t/m 27 januari 1980, Jaarbeurs Utrecht, Bernardhal, standnummer 7000). Het is er één in het totale programma 'Swingline handtac- kers' dat verschillende uitvoeringen be slaat van de lichtste tacker. geschikt voor 6 en 8 mm smaldraadnietjes' tot de zware uitvoeringen voor het gebruik van breeddraadkrammen tot 14 mm. Alle uitvoeringen zijn op de Karweibeurs te zien. Voor meer inlichtingen kunt u zich wen den tot de heer M.H. Böhne, Konijnen burg B.V. Elektronstraat 19, 1014 AP Amsterdam, tel: (020) 82 10 51. Op Kar wei '80: Bernardhal, standnummer 7000. tel: (30) 93 55 97. oc UI DEN HAAG - Met de nare ervaringen van de onverwacht strenge winter van vorig jaar nog in ons achterhoofd is het nuttig eens stil te staan bij een aantal maatregelen dat schade kan voorkomen of beperken. Het Technisch Bureau ter Bevordering van Schadepreventie (TBBS), het pre ventie-instituut van de gezamenlijke ver zekeraars heeft daarom nog eens een aantal nuttige tips op een rijtje gezet. Tijdens de winter worden waterleiding maatschappijen dagelijks geconfron teerd met klachten over bevroren wa termeters, kranen en leidingen. De af gelopen winter heeft ons geleerd wat de gevolgen kunnen zijn, indien we niet tijd maatregelen treffen. Een groot aantal woningen in Nederland is tijdens de wintervakantie bovendien nog onbe woond, waardoor in deze huizen geen of onvoldoende maatregelen tegen de lage temperaturen worden genomen. De grootste ellende begint pas wanneer de dooi invalt. Enkele zonnige dagen zor gen veelal voor een golf van gesprongen waterleidingen. Wat kan er nu worden gedaan om deze schade te voorkomen of te beperken voor het te laat is? De oorzaken van waterschade zijn sterk afhankelijk van het geïnstalleerde lei dingsysteem en de staat waarin het ge bouw zich bevindt. Behalve de vier be langrijke punten, zoals die door het TV- spotje van de samenwerkende waterlei dingbedrijven worden gepropageerd: Hoofdkraan afsluiten, waterleiding af tappen. leidingen doorblazen, waterme ter beschermen tegen de koude, zijn er nog veel meer belangrijke punten. Men is in het algemeen met zo snel met het geheel afsluiten van de waterleiding, omdat daarvoor een aantal handelingen moeten worden verricht voor het naar bed gaan en na het opstaan. Tevens is de warmwatertoevoer dan ook gestagneerd omdat de waterleiding zonder druk komt. Vooral in huizen met centrale verwarming denkt men al snel dat be vriezing niet kan voorkomen. - Loop het gehele leidingstelsel in uw woning eens na en controleer of er ner gens en/of tocht bij de leiding kunnen komen. - Isoleer koude plaatsen (bij ramen en deuren en dichtbij buitengevels) met isolatiemateriaal of met kranten, textiel of karton. - Als u het huis voor enige tijd verlaat, sluit dan de hoofdkraan af en tap de leidingen af. - Let ook op plaatsen waar stilstanand water voorkomt zoals in wasmachines, toiletten, putjes etc. Laat dit water weg lopen of zorg dat het niet kan bevriezen. - In putjes en toiletten kan men zout strooien en de deksel sluiten. Deze installaties kunnen ook bevriezen als de temperatuur gedurende langere tijd vrij laag blijft. Zo kunnen radiato ren, leidingen en kranen bevriezen als de thermostaat's-avonds te laag wordt ingesteld. Speciaal op koude kamers, zolders en garages i? dat al snel het ge val. Isoleer dus de leidingen op de koude plaatsen of zorg dat er voldoende door stroming is. Isoleren is nuttig, maar zorg wel voor een goede ventilatie bij c.v.ke- tel, boiler geiser etc. Als u voor korte of langere tijd weggaat, laat dan de verwarming in het hele huis aan staan en doe alle deuren van de ka mers open. Er zijn een paar punten, die u direkt moet opvolgen indien leidingen bevro ren zijn: - Zorg voor warmte in de betreffende ruimte. - Sluit de hoofdkraan van de waterlei ding en tap de leidingen zo veel mogelijk af. - Lokaliseer de plaats waar de leiding bevroren is. - Tracht met behulp van een warmte- -bron zoals een haarföhn, warmtelamp of hobbybrander de leiding te ontdooien. Maar denk aan het brandgevaar! - Als de leiding gesprongen is, waar schuw dan direkt een loodgieter of ver warmingsmonteur. - Als de oorzaak van de bevriezing dui delijk aan wijsbaar is, bijvoorbeeld een kapot dak- of kelderraam, zorg er dan direkt voor dat dit wordt hersteld. U voorkomt daarmee 's-winters bevrie zing! Slanghaspels moeten natuurlijk ook be schermd worden tegen de vorst. Zorg dat er geen water in de slangen aanwezig is en isoleer de leidingen. - Sprinklerinstallaties kunnen in koude gebouwen ook bevriezen, neem maatre gelen om dit te voorkomen door de hal te verwarmen. Waarschuw bij storingen uw installateur. Brandputten kunnen vastgevroren zit ten of(onder de sneeuw) liggen. Tracht ernstige bevriezing te voorkomen door en rond de put wat pekel te strooien. Houdt de put ook sneeuwvrij. Indien u bovenstaande tips opvolgt, zal de brandweer bij u snel kunnen optreden. Het komt nogal eens voor, dat bij stren ge vorst gebruik wordt gemaakt van "bijverwarming". Deze bijverwarming bestaat veelal uit elektrische straalka cheltjes of oliekachels. Bij onzorgvul digheid kunnen zij aanleiding geven tot brand. Indien u van dergelijke appara tuur gebruik maakt, zorg dan altijd dat: Het kacheltje uit de loop staat, omstoten van het kacheltje voorkomen wordt, er geen kleren vlak voor of op het kacheltje worden gelegd om te drogen.

de Faam | 1980 | | pagina 10