GEMEENTEGARANTIE VOORBOUW, KOOP OF VERBETERING VAN EIGEN WONINGEN BRENG UW AFGELOPEN OLIE NAAR DE GARAGEHOUDER IN TE zm AATREGELEhU OPGEBROKEN - AFGESLOTEN GEVONDEN VOORWERPEN Woensdag 28 november 1979 CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Bij het zelf uitvoeren van onderhoudsbeurten aan uw auto KOOPAVONDEN VOOR SINTERKLAAS MENU TAFELTJE DEKJE" AANVRAAGTERMIJN INDIVIDUELE HUURSUBSIDIE VERLENGD KWARTSPEL MIDDELBURG, EEN LEUK ST. NIC0LAAS GESCHENK Periode 28 november t/m 5 december 1 v'V" "1 Wanneer u van plan bent een eigen huis te kopen of te laten bouwen, dan zult u dat vermoedelijk met geleend geld moeten doen. Dat geld wordt meestal ver strekt door banken, die daar rente voor in rekening brengen. De banken willen er zeker van zijn dat het geld, dat zij uitlenen, ook weer wordt terugbetaald. Het huis waarvoor de lening wordt gegeven dient daarom als onderpand. Dit noemt men hypotheek. Kunt u de aflossing en de rente niet meer betalen-door wat voor oorzaak dan ook-dan heeft de bank het recht het onderpand (uw huis dus) te verkopen en uit de opbrengst de schuld te verhalen. Zonder meer zekerheid lenen banken in het algemeen niet meer dan zo'n 60 b 70 procent van de waarde van het huis. Voor veel mensen zal dit een belemmering zijn bij het kopen van een eigen woning. Want als de bank u maar 60 70 procent leent, dan zult u de rest zelf moeten opbrengen. De gemeente kan u echter helpen om een veel grotere lening te krijgen. Zij kan met een gemeentegarantie achter u staan. De bank krijgt dan van de gemeente de garantie dat de rente en aflossing van de lening worden betaald. Het moet wel om een eerste hypotheek gaan. Het rijk neemt een deel van het risico onder bepaalde voorwaarden van de gemeente ovem. De beslissing of de gemeentegarantie zal worden geven is echter alleen een zaak van de gemeente zelf. VOORWAARDEN Voor een gemeentegarantie maakt het niet uit of u een nieuwe of een al eer der bewoonde woning koopt. Het geeft ook niet of u afhankelijk van uw toekomstige, financiële mogelijkhe den-een lening aangaat, waarbij de jaarlijks te betalen bedragen in later jaren afnemen, gelijk blijven of in de loop der jaren hoger worden. Men spreekt dan wel van een lineaire of rechtlijnige hypotheek, een annuïtei tenhypotheek en een "ingroei-hypot- heek". Gemeentegarantie kan ook worden verkregen voor leningen die dienen voor het verbeteren van een woning. Natuurlijk zal de gemeente u wel ten minste de voorwaarden stellen die het rijk aan de gemeenten stelt voor het deelnemen in een eventueel verlies, dat uit de garantie kan voort vloeien. Een gemeentegarantie wordt niet verleend als het gaat om de koop van woningen die niet voor perma nente bewoning bestemd zijn. We be doelen hiermee tweede woningen, weekendhuisjes enz. cdn SCHCUWBURG maandag 3 december, 19.30 uur: "Koning Lear" van W. Shakespeare, gespeeld door het RO-theater met in de hoofdrol Jonnny Kraaykamp sr. Informatie over kaartverkoop bij Uit in Zeeland, Nieuwe Haven 41-43, tel. (01180)-15256. JONGERENCENTRUM "MID- GARD" zaterdag 1 december, 21.00 uur: Optreden popgroep "Street" met new-wave en rock rollmuziek. En tree 3,— donderdag 6 december, 20.30 uur: "Te qek om los te lopen", een film van Marco Bellochio. Entree 4,— zaterdag 8 december, 21.00 uur: Geëngageerde folkmuziek uit Enge land door Leon Rosselson en Roy Bailey. Entree 4,— KUIP2RSPOORT vrijdag 7 december, 20.30 uur: "Je, tu, il, elle", een film van Chantal Akkerman. Entree: 3,50. CONCERT- EN GEHOORZAAL zondag 9 december, 14.30 uur: Uitvoering door het Zeeuws Orkest m.m.v. Henk van Ulsen. Kaarten 11,50 (voor CJP/Pas 5,50) ver krijgbaar aan de zaal. maandag 10 december, 20.00 uur: Hetzelfde als zondag 9 december. GALXRIE "DE CLEENE CATTE", Lan9e Geere 18 tot zondag 23 december: Expositie sieraden van Annelies Plan- teydt, Myranda Brugge en Laura Bakker. Geopend: woensdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. RIJKSARCHIEF tot zondag 6 januari: "Van verre en nabij" (Zeeuwen in de wereld), een tentoonstelling in het kader van de Internationale Archief- weken. Geopend: maandag t/m vrij dag van 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. Zaterdag van 9.00-12.30 uur. Rondleiding na aanvraag. JEUGDGEBOUW HOFPLEIN- KERK iedere woensdagmiddag 14.30 uur: Kindervoorstelling door poppenthea ter "Parcival". Reservering mogelijk via tel. (01180)-16171. GALERIE "SIX AND SIX", Lange Noordstraat 56 en Gortstraat 48 Doorlopende expositie van werken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. ST. JANSSTRAAT 41-43 Tentoonstelling touwplastickcn van Anneke Ruimschotel. Geopend: don derdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak. Tel. (01180)-16323. Verwervingskosten nieuwe woningen Voor een gemeentegarantie (met deelname van het rijk) zijn grenzen gesteld aan de verwervingskosten. Voor nieuwe woningen is deze grens bepaald op 225.000,— In een aan tal provincies en zogenaamde lokatie- subsidiegemeenten is de grens echter bepaald op 250.000,— In de pro vincie Zeeland geldt het eerstgenoem de bedrag. Tot de verwervingskosten behoren in ieder geval de koopsom, de aanneemsom, de kosten van een cen trale verwarmingsinstallatie, een lif- tinstallatie en andere onroerende in stallaties. Verder nog de kosten van risicoverrekening en meerwerk, het architectenhonorarium, de kosten van dagelijks toezicht, een bedrag wegens renteverlies tijdens de bouw (max. 3%), de aansluitingskosten, de legeskosten, de overdrachtbelasting, de notaris-en makelaarskosten, de eventuele bouwrente en de grondkos- ten. Voor het verkrijgen van een ge meentegarantie moet de af te sluiten lening een looptijd hebben van ten minste 5 jaar. De maximale looptijd is 30 jaar. Bij de vraag of de verwer vingskosten onder de kostengrens voor de garantie blijven, worden be paalde kosten voor fundering buiten beschouwing gelaten. Evenals een re delijk bedrag voor een garage of een bedrijfsruimte. Om de hoogte van de lening te bepalen kunt u deze bedra gen er desQewenst weer bij optellen. Als er gebouwd is op grond, waarop een erfpachtsrecht rust of een recht van opstal wordt bij de vraag of de verwervingskosten onder de 225.000,— blijven een bedrag bij deze kosten opgeteld, dat gelijk is aan de waarde van de grond. Dit bedrag mag niet in de lening worden opgeno men. Bij een lening voor het laten bouwen of kopen van een nieuwe wo ning hoeft u slechts 100,— eigen geld in te brengen. Verxervingskosten reeds eerder be woonde woningen. Voor het verkrijgen van een gemeen tegarantie mogen de verwervingskos ten van reeds eerder bewoonde wo ningen niet meer bedragen dan 125.0QP,—De koopsom, de over drachtsbelasting, de notariskosten (niet de hypotheekkosten), de make laarsprovisie en de eventuele grond- kosten behoren in 'ieder geval tot de verwervingskosten. Tot deze kosten moeten ook de kosten van verbeterin gen worden gerekend, die de koper aan de woning gaat aanbrengen. De totale kosten van koop en verbetering mogen niet meer bedragen dan 125.000,—Ook hier wordt een looptijd van tenminste 5 en ten hoog ste 30 jaar toegepast. Bij de vraag of de verwervingskosten onder de gestelde grens van 125.000,— blijven, mag een redelijk bedrag voor een garage of een bedrijfsruimte buiten beschou wing gelaten worden. Maar de lening mag gelijk zijn aan het totaal van de verwervingskosten, dus zonder aftrek van de kosten van garage of bedrijfs ruimte. Als er gebouwd is op grond, waarop een erfpachtsrecht rust of een recht van opstal wordt bij de vraag of de verwervingskosten onder de 125.000,— blijven, een bedrag bij de verwervingskosten opgeteld dat gelijk is aan de waarde van de grond. Maar dit bedrag mag niet in de lening wor den opgenomen. Bij een lening voor het kopen van een al eerder bewmon- de woning hoeft u geen eigen geld in te brengen.m Verbmtering van woningen Ook als u een hypothecaire lening aangaat voor het verbeteren van een woning, die u al bewoont, kan de ge meente de rente en aflossing garande ren. Wanneer voor de verbetering subsidie wordt verstrekt kan het rijk het gehele risico overnemen dat voor de gemeente uit de garantie voort vloeit. De lening waarvoor de garantie wordt verleend mag in veel gevallen gelijk zijn aan het bedrag van de ver- beteringskosten als dit bedrag door de gemeente aanvaard is. Wanneer de gemeente in die kosten een bijdrage- ineens verstrekt wordt de garantie ge geven voor de totale verbeteringskos- ten, verminderd met het bedrag van de bijdrage-ineens. Er is ook een subsidie Ln de vorm van jaarlijkse bijdragen mogelijk. Deze subsidie hoeft voor de garantie niet te worden afgetrokken van de totale verbeteringskosten. Voor het verkrijgen van een gemeentega rantie moet de af te sluiten lening bij woningverbetering een looptijd heb ben van tenminste 5 jaar. De maxi maal toegestane looptijd is hier 25 jaar. NOG IETS OVER HET KOPEN VAN DE WONING Met het verwerven van een woning wordt gelijkgesteld: het kopen van een appartements- recht op een woning het lid worden van een coöperatie ve vereniging, waardoor men een woning van die vereniging in ge bruik krijgt. Dit geldt voor nieuwe en voor al eer der bewoonde woningen. AANVRAAGFORMULIEREN BIJ GEMEENTE Formulieren voor het aanvragen van de garantie zijn verkrij9baar bij de af deling Financiën van de gemeente, Stadhuisstraat 3. Het ingevulde for mulier moet u sturen naar één van onderstaande bemiddelende organen: Stichting Bemiddelend Orgaan van de N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten, Westerdorp straat 66, in Hoevelakem. Tel. (03495) 9111. Een informatiecen trum bevindt zich onder meer in onze gemeente. Het adres hiervan is KoKte Delft 2. Tel. (01180) 27158 Stichting Bemiddelend Orgaan Rohyp, Blaak 101 in Rotterdam. Tel. (010)141133 Stichting Bevordering Eigen-Wo- ningbezit, v.d. Spiegelstraat 8 in Den Haag. Tel. (070)603936 Stichting De Eigen Woning, Stra- tumsedijk 31 in Eindhoven. Tel. (040)121555. Deze stichting werkt voornamelijk in Noord-Brabant en Limburg. Stichting Bemiddelend Orgaan Limburg, Jos Klijnenlaan 288 in Geleen. Tel. (04494)45678 Deze stichting werkt voornamelijk in het zuiden van het land. De drie eerstgenoemde stichtingen zijn voor u dus het meest van belang. Na ontvangst van uw ingevulde for mulier voerziet het door u gekozen bemiddelend orgaan de aanvraag van een advies. Daarna wordt het aan vraagformulier aan de gemeente ge zonden. Bij de bemiddelende organen kunt u alle inlichtingen krijgen over het eigen-woning-bezit en de woning verbetering. Ook kan men u daar de weg wijzen om aan het benodigde geld te komen. Voor hun bemoeiingen mogen zij een vergoeding in rekening brengen. Onthindende voorwaarde De aanvraag van de garantie voor het kopen van een reeds eerder bewoonde woning moet voor het tijdstop van het kopen van de woning worden inge diend. Als u zonder een garantie van de gemeente niet tot koop kunt over gaan, is het van belang dat u in de koopovereenkomst' - vaak met de misleidende naam "voorlopig koop contract" aangeduid-een ontbindende voorwaarde laat opnemen. Deze moet tot strekking hebben, dat de koop niet kan doorgaan als de gemeente geen garantie verleend. Een koopovereen komst met zo'n ontbindende voor waarde vormt geen bezwaar voor het verkrijgen van de garantie. Natuurlijk geldt dit ook voor het kopen van een nieuwe woning. De beslissing of u een gemeentegarantie krijgt kan, zoals al gesteld, alleen door de gemeente wor den genomen. Beter gezegd: door burgemeester en wethouders. Wan neer het college meent de aanvraag om gemeentegarantie te moeten af wijzen, wordt het verzoek nog in de raad behandeld. In de meeste gevallen wordt door dit orgaan het advies van b. en w. overgenomen. BEZINT, EER GE BEGINT Een huis kopen met hulp van de overheid is natuurlijk een aantrekke lijke zaak. Toch adviseren wij u met nadruk eerst de nodige informatie in te winnen, zodat het u onder meer duidelijk wordt voor welke jaarlijkse lasten u komt te staan. Het zou een nare zaak zijn, wanneer u de rente en aflossing na enige tijd niet meer zou kunnen betalen. De bank verkoopt dan uw woning en verhaalt uit de op brengst de schuld. Een eventueel te kort wordt dan door de gemeente bij gepast. U bent dan natuuurlijk niet van de schuld af. Nee, de gemeente is dan schuldeiser geworden. Gelukkig komt deze situatie maar zelden voor. Maar toch, "Bezint, eer ge begint". GRATIS VOUWBLAD De tekst van dit verhaal is voor een groot deel afkomstig uit het vouwblad "Gemeentegarantie voor bouw, koop of verbetering van eigen woningen", een uitgave van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening. Het vouwblad is gratis ver krijgbaar bij het bureau Voorlichting in het stadhuis, (ingang L. Noord- straat, begane grond). Veel autobezitters laten terecht de kleine en grote beurten van hun ver voermiddel uitvoeren door een erkend garagebedrijf of service-station. Vak mensen verversen dan de olie, stellen de ontsteking bij, vervangen bougies en ga zo maar dooz. Regelmatig on derhoud door mensen met kennis van zaken biedt een garantie voor veilig rijden. Toch zijn er natuurlijk ook handige doe-het-zelvers, die met het grootste gemak zelf het onderhoud aan hun auto plegen. Dat gebeurt dan dikwijls voor de deur of op het in de buurt aanwezige parkeerterreintjes. Daar is helemaal niets op tegen. Er is wel iets op tegen dat sommige mensen na het olieverversen de afgelopen olie gemakshalve maar in het riool gooien. Een dergelijke handelwijze leidt tot milieuvervuiling. Ook het meegeven van de oude olie in bussen of i.d. met het huisvuil moeten wij afraden om dezelfde reden. Gemakkelijke oplossing Ja, inderdaad, er is een gemakkelijke oplossing. Alle garagehouders in groot-Middelburg (dus ook in Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland) zijn bereid de afgelopen olie in ont vangst te nemen. Zij weten de olie op verantwoorde wijze af te voeren, zon der gevaar voor het vervuilen van het milieu. Een goede opstelling van de garagehouders, dachten wij zo. U zult het begrepen hebben. We hebben niets tegen doe-het-zel- vers. Ververst u zelf uw olie? Pri ma, maar breng de afgelopen olie naar een garagebedrijf in uw omgeving. Laten bodem en water niet door uw afval verontreinigd worden. Bedankt voor uw mede werking. Ook dit jaar wordt men weer in de gelegenheid gesteld om 's avonds Sinterklaasinkopen te doen. Op woensdag 28 novem ber, donderdag 29 november, vrijdag 30 november, maandag 3 december en dinsdag 4 december is het tot 21.00 uur koopavond. De winkels mogen dan open zijn. Tevens kan men maandag 3 de cember in de meeste winkels overdag terecht, omdat de mor gen- of dagsluiting vervalt. 99 De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180)27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 3 t/m 8 december ziet er als vmlgt uit: maandag - boerenkool dinsdag - rundvlees, sperziebonen, aardappelen woensdag - gehakt, witlof, aardappelen donderdag - gehakt, doperwten/wor teltjes, aardappelen vrijdag - kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag - wat de pot schaft. tot 1 januari 1980 Staatssecretaris Brokx (Volkshuisves ting en Ruimtelijke Urdcning) heeft besloten de aanvraagtermijn voor in dividuele huursubsidie met drie maanden te verlengen. Huurders, die denken voor de periode 1 juli 1979-1 juli 1980 in aanmerking te komen voor individuele huursubsidie en hun aan vraag niet voor 1 oktober j.l. hebben ingediend, krijgen nu tot 1 januari 1980 de gelegenheid een aanvraagfor mulier in te leveren bij de gemeente. Dit geldt niet voor huurders die na I oktober een woning hebben betrok ken. Voor hen geldt een indienings- termijn van drie maanden, die begint op de datum waarop de huur van de nieuwe woning is ingegaan. Bij het bureau Voorlichting in hel stadhuis en bij het bureau Huisvesting (afd. Be volking), Simpelhuisstraat 1 kan men u verder inlichten en is een vouwblad verkrijgbaar over de individuele huursubsidie. Bij de gemeentepolitie werden in het tijdvak van 14 t/m 20 november j.l. de volgende gevonden voorwerpen aaG- gegeven: sjaal wieldop diverse sleutels kabelslot plastic tas met gymspullen diverse handschoenen gebreide das schakelarmband kentekenbewijs deel III portefeuille met inhoud wandelstok 3 porte onnee's ..et inhoud gouden ring met steen pechlamp portefeuille met 65+ kaart en postzegels Nadere informatie over deze gevon den voorwerpen kunt u alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en op zaterdag van 19.00-20.00 uur krijgen bij het politiebureau, Achter de Hout tuinen 10. Telefonische inlichtingen uitsluitend via nummer (01180)-27251. HINDERWET A. De Firma Zeetex, Wijngaardstraat 17, Goes heeft een hinderwetvergun ning aangevraagd voor een wasserij aan het Molenwater 95a. In deze was serij worden diverse elektromotoren en tanks gebruikt. B. darage De Klerk, Walensingel 65-69, Middelburg heeft een hinder wetvergunning aangevraagd voor een garagebedrijf met autowasinstallatie en bcnzinepompinstallatie. In dit be drijf aan de Walensingel 65-69 worden verschillende elektromotoren en tanks gebruikt. Bezwaren tegen het verlenen "van een vergunning zals genoemd onder A. en B., kan men schriftelijk bij het ge meentebestuur indienen tot resp. 7 en 8 december a.s. Inwoners van Middelburg kunnen later alleen in beroep als zij persoonlijk, of een gemachtigde, op de openbare zit ting van resp. 27 en 28 novenber aan wezig waren. Degenen, die niet in Middelburg wonen kunnen, om later van hun beroepsrecht gebruik te ma ken, volstaan met het op tijd indienen van een bezwaarschrift. De aanvragen met bijlagen en de eventueel ingeko men bezwaarschriften liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. c. De directeur van de rijksgebouwen dienst in de directie Zuid-Holland en Zeeland, Westeinde 3a, in Voorburg heeft een hinderwetvergunning aan gevraagd voor een kantorencomplex aan de Vrijlandstraat 31/33. Hierin worden diverse elektromotoren ge bruikt met een vermogen zoals op de bij de aanvraag behorende stukken is vermeld. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder tot 20 december a.s. indienen bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kunnen per soonlijk of door een gemachtigde worden ingebracht op een openbare zitting, die dinsdag 11 december a.s. om 16.30 uur in het stadhuis wordt gehouden. Inwoners van Middelburg hebben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk, of een gemachtigde, op de openbare zit ting van 11 december aanwezig zijn. Mensen, die niet in deze gemeente wonen kunnen, om later eventueel in beroep te gaan, volstaan met het op tijd indienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen en de mo gelijk ingekomen bezwaarschriften liggen ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken in het stadhuis. BESTEMMINGSPLANNEN le planverandering bestemmingsplan "Stromenwijk" De gemeenteraad heeft in de verga dering van 23 april 1979 het bestem mingsplan "le planvcrandcring Stro menwijk" vastgesteld. Gedeputeerde Staten van Zeeland keurden op 16 oktober het plan goed. Niemand heeft tijdig bezwaren ingediend bij de ge meenteraad en bovendien is de plan verandering overeenkomstig het ter visie gelegde ontwerp-plan vastge steld. Het is daarom dat alleen de ge meenteraad en de inspecteur ruimte- t lijke ordening nog bevoegd zijn tot 5 december 1979 een beroep in te stellen bij de Kroon. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan tot ge noemde datum ter inzage bij de afde ling Algemene Zaken in het stadhuis. VERORDENING BEGRAAF PLAATSEN/CREMATORIUM De door de gemeenteraad op 22 okto ber j.l. vastgestelde "Verordening op de Algemene Begraafplaatsen en het Crematorium" treedt op 1 januari 1980 in werking. Op deze datum ver valt dan de "Verordening op de Alge mene Begraafplaatsen en het Crema torium" die op 17 april 1978 werd vastgesteld. Tegelijkertijd treden de algemene voorschriften over grafbe dekkingen in werking. Burgemeester en wethouders stelden deze op 23 ok tober j.l. vast. De nieuwe verordening en de algemene voorschriften zijn in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het Stadhuis, de afd. Bevolking aan de Simpelhuisstraat 1 en bij do Dienst Gemeentewerken aan de Vlissingscstraat 21. Het is mo gelijk om tegen betaling een afschrift van de stukken te krijgen. Burgemeester en wethouders hebben besloten tot: A. het instellen van een parkeerverbod voor: - een parkeervak voor het perceel Kromme Weele 16. Dit geldt niet voor het motorvoertuig van de heer D. Da ne. De heer Dane mag als invalide nog wel van de parkeerplaats gebruik ma ken. B. het instellen van een parkeerverbod voor: - het verlaagde gedeelte ter hoogte van de toegang tot het kerkcentrum De Hoeksteen, aan de zijde van de Rooz- enburglaan, aan de zuidwestelijke kant; - het verlaagde gedeelte ter hoogte van de toegang tot het kerkcentrum De Hoeksteen, aan de zijde van de Vrij landstraat, aan de noordwestelijke kant. C. het instellen van een parkeerverbod voor: - een parkeervak, aan de noordweste lijke zijde van de Markt tussen de rooilijn voor het pand "De rode toren" en de voetgangersoversteekplaats. Voor één taxi wordt een uitzondering gemaakt. De Middelburgse Taxicen trale wordt aangewezen als het taxi bedrijf, dat van deze parkeerplaats gebruik mag maken. D. liet opheffen van het parkeerverbod voor: De zmidwestelijke zijde van de zuid westelijke rijbaan van de Volderij- laagte en het gedeelte van de noor doostelijke rijbaan van de Volderij- laagte, gelegen tussen de Voldcrij- straat en de Herengracht. E. het aanwijzen als verplicht fietspad: - Vomr fietsers en bromfietsers van de zuidwestelijke rijbaan van de Volde- rijlaagste en het gedeelte van de noor doostelijke rijbaan van de Voldcrij- laagte, gelegmn tussen de Voldcrij- straat en de Herengracht. F. het instellen van een parkeerverbod voor: - een parkeervak voor het perceel Pres. Wilsonlaan 84. Dit geldt niet voor mw. J.M. Schilperoort, die als invalide haar auto daar wel mag parkeren. G. het instellen van een stopverbod voor: - het gedeelte van de westelijke zijde van de Vlissingsestraat, dat loopt over een lengte van 10 meter vanaf de Koestraat. Tegen de besluiten A, B en C kan men eventueel tot 1 december a.s. in beroep gaan bij de Kroon, tegen de besluiten vermeld onder D en E tot 7 december a.s. en tegen de besluiten vermeld on der F en G tot 22 december a.s. Een beroepschrift moet men indienen bij de Commissaris van de Koningin in Zee land te Middelburg. De volledig verkeersbesluiten zijn in te zien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. i Ook dit jaar heeft dc Sint het streven jong en oud iets moois te geven Hij zocht naar presentjes groot en klein niet te duur maar toch fijn Een Middelburg-kwartet dat leek hem wel voor winteravonden een gezellig spel. Pieterbaas v- nd het een goed idee en stapte meteen naar de VVV Daar hoorde hij alras dat de prijs slechts 5,95 was Rest ons nog te zeggen, ja gewis dat het kwartet ook bij het bur. Voorlichting te verkrijgen is. i V PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1Jacob Catsstraat, tussen Koningin Wilhelminastraat en Zacherias Jansenstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. Korte Geere Beperkte parkcermogelijkheden. 3. Simpelhuisstraat en Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 4. Zuidsingel tussen Sint Jorisstraat en Bleek. Afgesloten voor alle verkeer 5. Kruispunt Poelendaelesingel, Nieuwe Vlissingseweg Rijbaan versmalling 6. Penninghoeksingel tussen Kromme Weele en Stadhuisstraat Afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Vernieuwen gas- en waterleidingen Aanleg pleintje Restauratie "Hel Simpelhuis' Rioleringen Reconstructie Herbestraten AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1979 | | pagina 5