Bouwbedrijf Delta in finale Lighthouse Supersport FILMS KORTEN KLEIN 1 ZAKENRUBRIEK Rock en Roll meeting in cafe Royal te Zoutelande. Renault-garage 'De Toekomst' nam nieuwe showroom en werkplaats in gebruik Woensdag 14 november 1979 VF Voor Olympische Spelen gehandicapten DE TURKSE NON Porno Pleziertjes HAIR BILITIS DE REDDERTJES Vredesgebedsdienst in de Doopsgezinde kerk in Middelburg. Jubileumtentoonstelling van Middelburgse foto- en dia club in vleeshal Galerie 'De Dolphijn' geopend Eenentwintigen met winkeliersvereniging Langeviele/Pottenmarkt/Plein 1940 FOTO BACK FELICITEERDE WINNARESSE WEEKEND NAAR LONDEN VOOR 2 PERSONEN i MIDDELBURG - De Ligthhouse Su persport-ploeg van bouwbedrijf Delta - Maartense Tapijt die wedstrijden speelt ten bate van de Olympische Spelen voor gehandicapten die volgend jaar in Arn hem gehouden worden, heeft nog een aantal sponsors nodig. Zeker nu de ploeg zich in de finales plaatste is het geboden dat de Zeeuwse vertegenwoordigers in deze tak van sport, waaraan/ voorname lijk bouwbedrijven deelnemen, de Olym pische organisatie een behoorlijk bedrag kunnen aanbieden. Boudewijn Koole, coach van het Zeeuwse team. stelt momenteel nog van alles in het werk om vóór 24 november (de dag van de finale) het bedrag en het aantal sponsors te vergroten. Tot op he den werd 8000,— door het team van het bouwbedrijf opgebracht. Lighthouse supersport is te vergelijken met de bekende "supersport" wedstrij den op de televisie. Deelnemers zijn teams van bouwbedrijven of aan bouw verwante ondernemingen. In Engeland, waar de wieg stond van deze sport werd verleden jaar een to taalbedrag van 300.000 opgebracht. Er waren daar zelfs teams bij die meer dan 60 sponsors achtér zich hadden. Een wedstrijd bestaat uit zeven onderdelen. Voor ieder onderdeel zijn punten te verdienen. Nu maakt de deelnemende ploeg contact met sponsors die bereid zijn voor ieder punt een bepaald bedrag te betalen. Daarvoor wordt van te voren een schriftelijke afspraak gemaakt. Boudewijn Koole stelt dat die bedragen kunnen variëren van 1,— tot een tientje. "Dat is afhankelijk van de draagkracht en wat de sponsor ervoor over heeft", zegt hij. Tot nu hebben 26 sponsors per punt 80 gulden bijeengebracht. Dat heeft er in geresulteerd dat de sportende bouw- ploeg tijdens de kwart-en halve finale een bedrag van 8000,- heeft bijeen vergaard. Overigens is het team van bouwbedrijf Delta-Maartense tapijt niet Als Flavia, de dochter van een Italiaanse edelman die haar levensredder een Turkse ridder onthoofde, volwassen is wordt zij tegen haar wil het klooster in gestuurd. Flavia ontdekt in de loop der jaren zoveel wantoestanden (het verhaal speelt zich af in de 15e eeuw) dat zij het klooster ontvlucht. Later wordt zij ge- vangen en naar het klooster terugge voerd waar zij een heftige strijd tegen de onderdrukking van de vrouw begint. Als een en ander in haar voordeel verandert gaat ze óp hé&r beurt over mannen heersen. Haar colportage met de Turkse vijanden moet zij uiteindelijk met de dood bekopen. Alhambra I: donderdag, vrijdag, maan dag t/m woensdag 20.00 uur, zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur. Een titel die geen nadere aanduiding behoeft en voor de liefhebbers onmis baar is. Alhambra I vrijdag 23.00 uur. Met Hair gaan we terug naar de zestiger jaren, in de tijd dat Amerika nog volop in de Vietnamoorlog verwikkeld was en de oppositie tegen deze oorlog uitslui tend uit de rijen der Hippies kwam. In de verfilming van deze musical, bekende songs als A uarius, Ain't got no hair. Let the sunshine. Alhambra II Vlissingen. Donderdag, vrijdag, Maandag t/m woensdag20.00 uur; zaterdagen zondag 21.30. Voor de 22e week van David Hamilton. Alhambra II 23.00 uur. Deze film van Walt Disney is geheel in het Nederlands zodat ook de allerklein sten veel lol kunnen hebben. Alhambra I 14.30 uur. Het succesvolle team van Delta-Maar tense Tapijt tracht veel geld in te zame len door sportieve prestaties. de eerste de beste. Voor de overige fi nalisten is dit een geducht tegenstander, want in de try-out, die dit voorjaar werd gehouden, bleken de Zeeuwen onver slaanbaar. In het team zijn naast werk nemers van het bouwbedrijf een aantal prominente gastspelers opgenomen. Li lian Gillissen uit Middelburg, hard loopster op de 400 meter, Ron van Os- selaar, voetballer van het eerste elftal van Middelburg en Gerard van Belzen, keeper van Middelburg zijn die promi nente gastspelers, terwijl crossloper Hans Bostelaar als trainer functioneert. Coach Boudewijn Koole hoopt dat er nog zoveel sponsors gevonden worden dat hij op een totaal bedrag van 100 gulden per punt komt. Donderdag 15 november - 20.00 uur, Schouwburg Middelburg De Vrek ko medie van Molière gespeeld door het Reizend Volkstheater uit Antwerpen, org. ZVU, uitverkocht! Eventueel teru gontvangen kaartjes vanaf 19.00 uur in verkoop a/d zaal. Donderdag 15 november - 20.00 uur, Britannia Vlissingen. Lezing: 'De be vrijding van Vlissingen en Walcheren' door J. Tuynman en P.G. Eekman org. Nut. Kaarten 1,50 a/d zaal; leden nut/zvu gratis toegang. Zondag 18 november - 11.30 uur, Foyer Concert-en gehoorzaal Middelburg, koffiekonsert: Marien van Staalen - cel lo Frederic Meinders - piano met werken van Chopin, Beethoven en Rachmaninov org. ZVU, Kaarten 7,50; jeugd t/m 12 jaar 3,00 a/d zaal. Zondag 18 november - 16.30 uur, Vest- zaktheater Vlissingen Sherrykonsert: Het Nederlands Harpensemble met werken van o.a.: Mozart en Schubert org. Uit in Vlissin9en. Kaarten 7,00; jeugd t/m 12 jaar 3,00 in voorverkoop bij Bachten Komme, Badhuisstraat 104, Vlissingen, tel. (01184) 14928 en indien nog voor Dinsdag 20 november - 20.00 uur. Prins van Oranje Goes Brasil Tropical thea tershow met muziek, zang en dans uit Brazilië org. BSC Kaarten 17,00; CJP/ Pas 65 8,50, uitsluitend tel. te bestellen op maandag 19 en dinsdag 20 november van 14-16 uur onder nr. (01100) 15154 Woensdag 21 november - 20.00 uur. Schouwburg Middelburg Het Scapino Ballet org. ZVU, Kaarten 17,00; CJP/Pas 65 8,50. in voorverkoop bij Uit in Zeeland. Nieuwe Haven 41 - 43, Middelburg, tel. (01180) 15256. Woensdag 21 november - 20.00 uur Ci tytheater Middelburg Una Giornata Particolare film van Ettore Scola met Sophia Loren en Marcello Mastroianni org. ZVU. Normale toegangsprijzen; kaarten a/d zaal. ZOUTELANDE - In cafe Royal te Zoutelande wordt op vrijdag 16 novem ber een zogenaamde "Rock en Roll" meeting gehouden waarbij de groepen Jeek Schmidt Band uit Goes en de Neptjoens uit Middelburg met de nodi ge muzikale roek-ingrediënten de lief hebber een te gekke avond zullen be zorgen. De muziek van Jeek SchmiM (een band die nog niet zo lang bestaat maar samengesteld is uit mensen die over jarenlange ervaring beschikken) is echte pure, bijna klassieke rock van on der meer Carl Mann, Elvis Presley en, Chuck Berry. De Middelburgse groep' Neptjoens brengt op melodieuze rock en roll kritische teksten die handelen over onderwerpen waar een ieder dagelijks mee geconfronteerd kan worden. Aan vang van deze happening in Zoutelande is half negen. Bij foto: De Middelburgse rockformatie die thans met een geheel eigen sound optreedt in cafe Royal te Zoutelande. .1. .t. .t. .U *1' MIDDELBURG - Het Interkerkelijk Vredesberaad houdt op zondag 18 no vember een vredesgebedsdienst in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noprdstraat te Middelburg. In deze dienst gaat voor, Ds. F. Kalis hervormd predikant te Veere en begint om 19.30 uur. Deze diensten van Woord en gebed, die elke 3e zondag van de maand worden gehouden, is een initiatief van de IKV regio-kern Walcheren. Ze zijn mede bedoeld als ontmoetingspunt voor alle deelnemers aan deze IKV ker- In de dienst van zondag staat het verhaal van Gideon centraal. Aansluitend aan deze korte, ongeveer drie-kwartier du rende dienst, is er zoals gebruikelijk weer gelegenheid tot discussie. L U »L« «X* «x MIDDELBURG - Door de pluimvee, konijnen-, cavia- en sierduivenfokkers- vereniging "Walcheren" wordt van 16 tot 18 november in de Vleeshal te Mid delburg de Delta-Show gehouden. Door ruim honderd inzenders zijn 827 dieren ingeschreven die door 11 keurmeesters kritisch worden bekeken. Deze klein- dieren expositie is geopend op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur, zaterdag van tien uur 's morgens tot negen 's avonds en zondag van tien tot vijf. VLISSINGEN - De stichting Welzijn voor ouderen organiseert op dinsdag avond 20 november in het dienstencen trum Bachten Reede aan de Vredeho flaan een toneel en cabaret-avond die geheel door ouderen uit Souburg uitge voerd wordt. Aanvang half acht. Kaar ten kunnen 's middags, vanaf deze week afgehaald worden en kosten één gulden. Vlissingen - Op donderdag 15 november wordt in het dienstencentrum Bachten Reede, Vredehofiaan 42 een handwerk- verkoop gehouden. De kreatieve groep "Bachten Reede" biedt weer een groot aantal artikelen aan, zoals; tafelkleden, wandkleden, macramé, poppen, dassen, aardewerk enz. De opbrengst van de verkoop zal besteed worden voor aan schaf van nieuwe materialen voor de groep. De verkoop begint 's morgens om 10 uur tot 12 uur en 's middags van 13.30 tot 16.00 uur. Middelburg - Woensdagavond. 21 no vember zal mej. W.T. Schilthuis een le zing houden over "Wat is biologisch - wat is biologisch-dynamisch" en wat daarmee samenhangt zoals teeltafspra ken, verspreiding via verdeelcentra. De avond wordt georganiseerd door de "Consumentenvereniging Middelburg en omg" en begint om 20.00 uur in de Rozenzaal, Dam 69 Middelburg. VLISSINGEN - De Vlissingse afdeling van de internationale postzegelvereni ging "Philatelica" houdt op zaterdag 17 november haar grote najaarsbeurs waar mogelijkheid tot ruilen bestaat en een zestal handelaren acte de présence ge ven. Bovendien zal er een mooie verlo ting plaatsvinden. De beurs wordt gehouden in de Rijks-1 scholengemeenschap tussen 10.00 en 17.00 uur. MIDDELBURG - Op woensdag 21 no vember organiseert de Unie van Vrij willigers (UW) afdeling Middelburg een grote handwerkbazar in 't Schut tershof. Er is volop keus uit mooie en nuttige handwerken die door bejaarden van de werkclubs 'van Het Bastion en 't Schuttershof zijn vervaardigd en kun nen dienen als originele en exclusieve cadeaus voor Sinterklaas. Verkoop tus sen half tien en drie uur. OOST-SOUBURG - In zaal Rehoboth treedt op 15 november de 9roep "Ont spanning door Inspanning" op met ca baret, dans en toneel, van de Soufcurger Cordes voor de oudere inwoners van Souburg. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar'in de Bachten Poorte. VLISSINGEN - De komende week vinden weer een aantal activiteiten in het Westerzichtse wijkcentrum Alde- gonde plaats. Op vrijdag 16 november is er een disco-soos voor de jeugd tot 15 jaar die wordt georganiseerd door de wijkvereniging West-Inn. Op dinsdag 20 november bestaat er voor de bejaarden de mogelijkheid tot handwerken, kaar ten en andere gezellige bezigheden tus sen twee en vijf uur. MIDDELBURG - Wethouder G.B. Schoenmaker opent op 21 november de grote jubileumtentoonstelling van de Middelburgse foto en diaclub die gehou den wordt in de "Vleeshal" te Middel burg. Daartoe zijn een honderdtal foto's van allerlei aard bijeengebracht. De bezoekers van de expositie zullen tevens als jury optreden. De tentoon stelling is geopend van 21 tot en met 24 november. Op 21 november vanaf acht uur 's avonds en de overige dagen van tien tot twaalf en twee tot vijf en op 22 november 's avonds van zeven tot half tien. Op gezette tijden zullen tijdens de middaguren dia-series worden ver toond. Het wijkcomité Dubbel West houdt op woensdag 21 november een hoorzitting waarbij de wcsterzicht bewoners hun wensen over groen- en speelvoorzienin- gen kenbaar kunnen maken. MIDDELBURG - De Vrije School Zeeland te Middelburg houdt een lezing over Sprookjes op 15 november in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg, ingang Verwerystraat. De sprookjes ne men in de kleuterklassen van de Vrije School en ook nog in de eerste klas van de lagere school een grote plaats in. De inleiding zal verzorgd worden door mevr. Margreet v.d. He?den, die een ja renlange ervaring heeft in het vertellen en omgaan met de Sprookjes. VLISSINGEN - In de periode van 19 tot en met 22 november zal er in het Schel- dekwartier te Vlissingen een tentoon stelling worden gehouden van beelden de kunst, in de vorm van schilderijen, etsen, gravures, tekeningen, plastieken en houtsnijwerken die zijn ontworpen en gemaakt als vrijetijdsbesteding van werknemers en gepensioneerden van B.V. Koninklijke Maatschappij "De Schelde". De werken zijn dagelijks tus sen 19.00 en 21.00 uur te bezichtigen. Deze expositie wordt geopend door wethouder J.P. Bruynooge van Middel burg. VLISSINGEN - De Stichting welzijn voor ouderen organiseert op donderdag 22 november in dienstencentrum Bach ten Komme een ontspanningsavond voor ouderen. De verzorging van deze avond is in handen van Henk Out terwijl de muzikale bijdrage door het accor deon duo "De Zernico's" wordt ver zorgd. Kaarten zijn af te halen vanaf 13 november aan de receptie van het dien stencentrum. MIDDELBURG - Jeugd en Muziek heeft voor de komende periode weer een tweetal gebeurtenissen op haar pro gramma staan. Op vrijdag 16 november is dat in het Kuiperspoorttheater: "Die Linkshandige Frau" van Peter Handke en twee korte films van Oskar Schlem- mer. In De Zwaan te Souburg wordt de film van Peter Handke op woensdag 21 november gedraaid en in De Piek te Vlissingen op maandag 19 november. Op zaterdag 17 is er in het !(iddelburgse Kuiperspoorttheater muziek. Onder lei ding van Louis Andriessen wordt het werk "Hoketus" ten gehore gebracht. OOST - SOUBURG - In club en buurt huis De Zwaan te Oost-Souburg zal op donderdag 15 november een disco avond voorjeugdigen van 12 tot 15 jaar worden gehouden tussen 19.00 en 21.30 uur. De toegang is gratis. Voortaan zal er iedere donderdag om dezelfde tijd "Soos" zijn voor deze leeftijdsgroep met disco, film, tafeltennis en biljart. De toegangsprijs zal dan echter één gulden zijn. MIDDELBURG - Het cultureel cen trum "Schuttershof' heeft deze week twee aktiviteiten op haar programma staan. Donderdag 15 november Kees Ouwejan en zijn makkers uit Leiden met Engelse en Ierse balladen, kroeg en Zeemansliederen. Aanvang acht uur; zondag 18 november Andrew Cronsaw uit Engeland die de electrische citer be speelt. Aanvang is eveneens acht uur. MIDDELBURG - Sinds enige tijd is aan de Herengracht 36 te Middelburg Galerie 'De Dolphijn' geopend. De ga lerie is ondergebracht in de kelder ruimte van het pand. In enkele sfeervol ingerichte veztrekjes treft men een keur van leuke zelfgemaakte voorwerpen aan, zoals handgemaakte poppen, droogbloemschilderijen, keramiek, glaswerk en handgesponnen kinderkle ding, voor het merendeel eigen produk- ties van galeriehoudster Paula Brandts. Een gedeelte van de galerie is ingericht als expositieruimte. Hier kunnen kun stenaars hun werken tentoonstellen. Momenteel zijn er aquarellen, beeld houwwerken en keramieken van Anne ke Groenenberg te zien. Ook is er een atelier voor het vervaardigen van pop pen en klëiwerken achterin de zaak on dergebracht. Op korte termijn wordt de galerie uitgebreid. Achter de schermen - er wordt nog een muur weggehaald is men al druk doende om de uitbreiding gestalte te geven. De galerie heeft ook enkele aquaria, waaronder een zeea quarium met een zeldzame trekkervis. MIDDELBURG - Automobielbedrijf 'De Toekomst' te Middelburg nam on langs een nieuwe showroom en een uit gebreide en opnieuw ingerichte werk plaats ingebruik. Het bedrijfspand aan het Seisplein is hiermee in een klap uit gebouwd tot een aantrekkelijk geheel waarin zowel de klant als het personeel zich thuisvoelen. In de nieuwe showroom kunnen zo'n kleine vijftig auto's worden neergezet; een enorme verbetering, want in de vroegere showruimte konden nauwe lijks tien automobielen worden wegge zet. De garage, waarin 8 bruggen en 3 diagnosestations, is met 100 vierkante meter uitgebreid tot een werkopper- vlakte van 400 vierkante meter. Voorts is er een aparte plaatwerkerij bijgekomen. Boven de nieuwe showroom is een par keerdak aangelegd van ongeveer 500 vierkante meter waarop nog eens 50 au to's een plaatsje kunnen vinden. In de. showroom is ook een boetiek geplaatst waar men terecht kan voor alle moge lijke accessoires. Een verkoopbalie kreeg een centrale opstelling in de showroom waarin tevens enkele zitjes zijn gecreëerd. De hele Renault/lijn is in het nieuwe onderkomen te bezichtigen. De officiële opening verrichtte de Mid delburgse wethouder A. Bergshoeff daarbij geassisteerd door de heer M. Massa, algemeen directeur van Renault Nedezland. Voorafgaand aan de ope ning werd een drietal medewerkers van het" automobielbedrijf gehuldigd; zij werkten al meer dan 12 'A jaar bij 'De Toekomst'. De jubilarissen, chef-monteur W. Louws en de voorlieden H. Valk en J.K. Steur, kregen de gouden Renault-speld met briljant opgespeld door de heer H. Lageweg, directeur van Automobielbe drijf 'De Toekomst'. Voor hun dames waren er bloemen. Het vernieuwde au tomobielbedrijf had bij het 'open huis' dat daarop volgde niet over belangstel ling te klagen. ■i -JTTT~ Dinsdag 30 oktober organiseerde mode huis De Schipper uit Nieuwdorp een streek modeshow. Dit streek staat erbij omdat het gericht was op het publiek uit de omgeving, de dorpen Nieuwdorp, Lewedorp, Hein- kenszand en 's-Heerenhoek. Er werd voornamelijk kleding geshowd die men vlot kan dragen en toch móói zit, zoals strakke rokken, met een split of fbop- plooi van achteren. Hierop werd dan een blouse gedragen in de modekleuren lila. rood, geel-oker en cerise vaak met zwart gekombineerd. Op de kapsels van kapsalon Rentmeester uit 's-Heerenhoek werd dan een elegant hoedje gedragen, pilleboxjes genaamd, zoals in de jaren 50, waar we van de winter weer naar terug gaan: „Want de mode is net zo grillig als de winter," zoals de heer De Schipper zegt. Ook zien we gerende rokken vaak in-een warme ruit uitgevoerd, met veel gebreide kleding erop. De pantalons zien we ook weer in ge makkelijk draagbare stoffen als rib, ook vaak in stretch uitgevoerd. De bijpas sende schoenen en laarzen, vaak in suède maar ook de lak werd niet ver geten, werden geleverd door de firma Rolf liet uit 's-Heerenhoek. Dat modehuis De Schipper met zijn filialen in Arnemuiden en 's-Heer Arends- kerke ook aan de oudere dames en de grotere maten denkt bewees Sientje wel door.met modische en afwisselende kle ding langs de fleurige bloemen van de firma Wisse uit Heinkenszand te stap pen. Dat sommige mannequins soms wat zenuwachtig tussen de ruim 300 aan wezigen liepen kwam doordat zij geen beroeps waren, „omdat," zo zegt de heer Schipper, „de mensen dan niet denken dat alleen deze dames met slanke fi guurtjes, zulke kleding kunnen dragen." Overigens vinden de meisjes en dames het erg leuk om het publiek te laten zien wat voor leuke kleren er weer zijn: „Omdat we het leuk vinden om zelf deze kleren te dragen en dan de reakties van het publiek te zien en te horen," zoals Maartje, die dit „werk" meer doet, ver klaarde. En de jongere Alette vond dat de zenuwen voor deze keer wel mee vielen omdat ie voor bekende mensen showt en omdat meisjes (en 2 jongens) elkaar moreel steunen. R. K. MIDDELBURG - De winkeliersvereniging "Langeviele/ Pottenmarkt/Plein 1940 te Middelburg geeft het winkelende publiek de mogelijkheid tot een spelletje 'ee nentwintigen' een nieuwe Sint Nicolaasaktie die bij het ophalen van 'de pot' aan de winnaar eenentwintig gulden oplevert. In de periode van 15 november tot 5 decem ber krijgt iedere klant die voor een bedrag van tien gulden besteed een bon uitgereikt waarop een cijfer staat. Bij het verzamelen van de bonnen moet men precies het getal eenentwintig krijgen. De gelukkigen die het juiste getal hebben vcrzamelMd - er worden cijfers van 1 tot en met 10 uitgereikt - kunnen bij de deelnemende winkeliers direct een bedrag van ƒ21,— in ontvangst nemen. "Het is voor het eerst dat de winkeliersvereniging met 'contaót geld' werkt als prijzen in de Sint-Nicolaasactie", aldus secretaris Rob Nijsen. "De ervaring van de laatste jaren heeft geleerd dat het publiek weinig prijs stelt op de gewone waardeartikelen die in vorige acties als prijzen beschikbaar waren". De deelnemende winkeliers zullen herkenbaar zijn aan een geel raambiljet en aan het nummer '21' in hun etalage. GOES - Mevr. Zwartepoorte uit 's Gravenpolder kreeg vorige week bij Foto Back te Goes de prijs uitgereikt van de landelijke Presto Print "Foto Finish" Zomeraktie. De heer Huis van het Presto Print Laboratorium en dhr. de Graaf filiaalhouder van Foto Back in Goes, reikte de prijs, een weekend voor 2 personen naar Londen, uit aan mevr. Zwartepoorte uit 's Gravenpolder. De landelijke aktic van Presto Print is een overweldigend succes geworden. Uit de meer dan zestigduizend ingezonden kaartjes die werden ontvangen bij het ophalen van de kleurenfoto's werden vijfdui zend prijswinnaars gehaald. De prijzen bestonden uit vakantiereizen, geldprijzen, sportjacks, vergrotingen enz. Om deze prijzen te winnen moest men een slagzin maken die betrekking had op Presto Print. Een notaris verzorgde daarna de trekking waaruit Mevr. Zwartepoorte als een van de gelukkigen uit de bus kwam.

de Faam | 1979 | | pagina 7