DE POPULAIRE RAADSAGENDA M IN TE ZIEtf OPGEBROKEN - AFGESLOTEN COLLECTEN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS STUURDEN TELEGRAM AAN GENERAAL MAJOOR HAKEWELL SMITH UW Woensdag 14 november 1979 Voor vergadering maandag 19 november a.s. Bevrijder van Middelburg CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG MENU TAFELTJE DEKJE" Periode 14 tot en met 21 november 1 - Het is nog maar even geleden dat de leden van de gemeenteraad de begro ting voor het jaar 1980 onderhanden namen. Nu staat de maandelijkse raadsvergadering al weer voor de deur. Maandag 19 november a.s. om 14.00 uur komt de raad weer bijeen in de raadzaal van het stadhuis. Gewoonte getrouw kunt u hieronder de populaire agenda lezen. Een beknopte inhoud van de te behandelen voorstellen ei genlijk. De raadszitting kan door iedereen worden bijgewoond vanaf de publieke tribune. Deze is bereikbaar via de deur in de Chourtoren op de hoek Lange Noordstraat en Markt. De populaire versie van de raadsagenda ligt voor u gereed, zodat u het gebeuren op de voet kunt volgen. AGENDA 9 427 Mededelingen stukken en ingekomen 79-431 Ontslag gemeentegeneesheer Dokter G.C. Kroes is benoemd als di recteur-geneesheer van het Bethesda- St. Joseph ziekenhuis. Daarnaast blijft hij eenzelfde functie vervullen bij het Middelburgse Gasthuis. De heer Kroes heeft per 1 januari 1980. of zo veel eerder als mogelijk is, ontslag ge vraagd als gemeente-geneesheer en gemeentelijk lijkschouwer. Het colle ge stelt de gemeenteraad voor het ge vraagde ontslag met ingang van 1 ja nuari a.s. eervol te verlenen. Omdat nog geen voorstel kan worden gedaan over de vacature-vervulling gaat het college niet accoord met een eerdere ontslag-datum. 79-435 Voorziening in vacature hoofd leidster openbare kleuterschool "De DunenhoF' Mevrouw J.J. Baas heeft met ingang van 1 augustus j.l. eervol ontslag ge kregen als hoofdleidster van de open bare kleuterschool "De DunenhoF' aan de Griffioenstraat 34. Om in de ontstane vacature te kunnen voorzien doet het college in volgorde van voor keur de volgende voordracht: 1. mej. Y. Smit uit Vlissingen; 2. mevr. A.M. Koppers-van der Linde uit Vrouwen polder. De raad wordt voorgesteld een hoofdleidster te benoemen. 79-413 Voordracht wethouder sociale zaken c.a. in vacature stichtingsraad van de stichting "Verpleeg- en rust huizen Zeeland". De heer A. Bergshoeff, wethouder van sociale zaken c.a., treedt per 1 januari 1980 periodiek af als lid van de stich tingsraad van de stichting "Verpleeg- en rusthuizen Zeeland". Het college stelt de raad voer de wethouder weer tot lid van de stichtingsraad te benoe men. 79-462 Aankoop boerderij Zandweg 3 in Kruiningen Bij het samenstellen van deze agenda was dit voorstel nog niet beschikbaar. 79-424 Vaststelling exploitatie-opzet ten van vier zgn. "actieve plannen" t.w. Klarenbeek I, Klarenbeek IIA, Zuid IC en Dauwendaele IB Tenminste éénmaal per jaar wordt de geraamde kostprijs van gronden ver geleken met de werkelijk gemaakte en nog te maken kosten. Zonodig herziet men de kostprijsberekening. Het col lege stelt de gemeenteraad voor de herziene c.q. aangepaste exploitatie- opzetten van de "actieve plannen" Klarenbeek I, Klarenbeek IIA, Zuid IC en Dauwendaele IB. 79-429 Verkoop van het pand Koe straat 5 aan woningbouwvereniging "Middelburg". De woningbouwvereniging "Middel burg" heeft het pand Koestraat 5 te koop gevraagd. Het gaat hier om het monument met de naam "Lelie". De vereniging zal het pand restaureren. Het college van b. en w. stellen de raad voor te besluiten, tot verkoop van het pand. De vereniging is bereid de vast gestelde verkoopprijs te betalen. 79-430 Verkoop van het pand Koe straat 9-11 aan de woningbouwvereni ging "Middelburg". De woningbouwvereniging "Middel burg" wil het pakhuis Koestraat 9-11 kopen inclusief bijbehorende grond. De vereniging moet binnen drie jaar na het sluiten van de verkoopacte ge reed zijn met het restaureren van het pakhuis. De woningbouwvereniging gaat akkoord met de vastgestelde ver koopprijs. Burgemeester en wethou ders stellen de raadsleden voor het pakhuis te verkopen. 79-409 Bouwrijp maken perceel Lange Geere-Geere voetbrug-Beenhouwers singel. Het perceel braakliggende grond op de hoek Lange Geere-Geere voetbrug en Beenhouwerssingel moet bouwrijp gemaakt worden voor de bouw van winkels en woningen. Burgemeester en wethouders vragen de raad om een krediet van 416.500,— voor de no dige werkzaamheden, zoals het aan leggen van rioleringen en het leggen van kabels en leidingen. 79-459 Vernieuwen dakbedekking Seismolen Een inspectie van de molen op het Seisbolwerk heeft uitgewezen, dat de dakbedekking op vele plaatsen is ge scheurd. Ook vallen er gaten in het dak van de molen. Er kan nu regen water komen op de houten kap, waar door het gevaar van rotten niet denk beeldig is. Burgemeester en wethou ders stellen de gemeenteraad een kre diet van 14.500, beschikbaar te stellen om de dakbedekking spoedig te kunnen laten vernieuwen. 79-428 Krediet van 2.500,— voor het plaatsen van parkeermeters aan de Koorkerkstraat en aanwijzing plaatsen van de parkeermeters volgens de Par- keermeterverordening Middelburg. De nota Parkeerplan Binnenstad geeft aan, dat het de bedoeling is de diverse maatregelen op parkeergebied gelei delijk uit te voeren. Het college vindt het daarbij gewenst dat vanuit het hart van de stad wordt toegewerkt naar de rand van de binnenstad. Aan de wes telijke zijde van de Koorkerkstraat, dus in het hart van de gemeente, kan men nu nog vrij parkeren. Burge- meester en wethouders stellen de raad voor een krediet van 2.500,— be schikbaar te stellen om hier vijf par keermeters te kunnen plaatsen. 79-423 Beschikbaar stellen krediet voor de vervanging van de stopborden. Met ingang van 1 oktober zal een nieuw stopbord van kracht worden. Het oude stopbord heeft hierdoor per 15 oktober 1979 zijn geldigheid verlo ren. De gemeente heeft nu tien nieuwe stopborden aangeschaft. Burgemees ter en wethouders stellen de raad voor een krediet van 2000,— vast te stel len voor het verwijderen van de oude en het leveren en plaatsen van de nieuwe borden. 79-460 Vernieuwen brugdek Beatrix- brug De gemeenteraad heeft in de verga dering van 20 februari 1978 een kre diet van 90.000,— verleend voor het vernieuwen van het houten brugdek van de Beatrixbrug. Het werk werd pas in mei van dit jaar uitgevoerd, omdat nader onderzoek en advies no dig was in verband met de plannen voor het openbaar vervoer. Tijdens de werkzaamheden bleek dat enige stalen balken van het stalen roosterwerk zeer ver waren ingeroest. De nadere advi sering, de late uitvoering van het werk, het extra werk aan de stalen balken en het beproeven van de brug na het ge reedkomen hebben tot gevolg gehad dat het verleende krediet met 33.500,— is overschreden. Het col lege stelt de raad voor een aanvullend krediet van gelijke hoogte te verlenen. 79-425 Vaststelling 2e wijziging Bij zondere Arbeidsovereenkomstenveror dening Het Centraal Bureau voor gemeen schappelijke behandeling van ge meentelijke behandeling van ge meentelijke personeelsaangelegenhe den zou graag zien dat de Uitkerings verordening vrijwillig vervroegd uit treden ook gaat gelden voor de amb tenaren die werken volgens een bij zondere arbeidsovereenkomst. Het college stelt de raad voor de verorde ning ook van toepassing te verklaren voor deze groep werknemers. 79-437 Extra subsidie van 1.000,— aan biljartvereniging '"t Raedthuys" voor de organisatie van het nationaal kampioenschap biljarten ereklasse 47-1. De biljartvereniging '"t Raedthuys" heeft van 1 tot en met 4 november j.l. in de sporthal "Voorborch" het natio naal kampioenschap biljarten erek lasse 47-1 georganiseerd. Televisie, radio en schrijvende pers hebben veel aandacht aan dit evenement en daar bij aan de stad Middelburg besteed. Om deze "boven-sportieve" betekenis van het kampioenschap te waarderen stelt het college de raad voor een extra subsidie van 1.000,— aan de bil jartvereniging te verlenen. Reeds eer der werd eenzelfde bedrag beschik baar gesteld. 79-422 Vaststelling 161e begrotings wijziging 1977. Het college van burgemeester en wet houders stelt de raad voor de 161e be grotingswijziging overeenkomstig het ontwerp vast te stellen. 79-440 t/m 79-458 Vaststelling 111e tot en met 129e wijziging van de be groting 1979. Burgemeester en wethouder stellen de gemeenteraad voor de wijzigingen van de begroting 1979 vast te stellen zoals staat aangegeven in de stukken. 79-412 Kasgeldbesluit 1980 en Geldle- ningsbesluit 1980. De gemeenteraad heeft in de verga dering van 20 november 1978 beslui ten genomen tot het opnemen van vlottende middelen en het aangaan van vaste geldleningen gedurende het jaar 1979. Deze bestuiten verliezen 31 december a.s. hun werkingskracht. Het is daarom dat b. en w. de raad voorstellen nieuwe besluiten te nemen voor het jaar 1980. 79-416 Invoering baatbelasting in ver band met herinrichting Langevie- le/Pottenmarkt. De gemeenteraad heeft in de verga dering van 23 oktober 1978 een kre diet van 350.000, beschikbaar ge steld voor de inrichting van de Lan- geviele tot winkelerf en de herinrich ting van de Pottenmarkt. Inmiddels is in het kader van de Aanvullende sub sidieregeling modernisering Winkel concentraties door het ministerie van Economische Zaken een subsidie van 175.000.— verleend. Een bedrag van f 100.000,— komt voor rekening van de gemeente. De winkeliers/on dernemers in Langeviele en Potten markt waren in principe bereid op vrijwillige basis de nog overblijvende 75.000,— op te brengen. Een aantal ondernemers wilde echter niet vol doende bij dragen. Om nu toch te ko men tot een billijke bijdrage van alle betrokkenen stelt het college de raad voor een zgn. Baatverordening Lan geviele e.o. vast te stellen. 79-415 Vaststelling wijziging Verorde ning drank en horecabelasting. Bij het samenstellen van deze agenda was het voorstel nog niet beschikbaar. 79-438 Aanwijzing van een tijdelijk woonwagencentrum en vaststelling van het aantal woonwagens dat daar mag staan. Een artikel in de gemeenschappelijke regeling ter bevordering van het maatschappelijk 'welzijn voor woon wagenbewoners in Midden-en Noord-Zeeland bepaalt dat in het woonwagencentrum Middelburg maximaal tien woonwagens mogen staan. Het centrum zal binnenkort worden verbouwd. Daarvoor is eerst ontruiming van het geheel nodig. Het college is van mening dat de wagens tijdelijk een plaatsje kunnen krijgen op een stuk grond langs de weg, die vanaf het kruispunt Arnesteinweg/G- renadierweg naar het huidige centrum voert. Het is echter noodzakelijk het aantal woonwagens op deze tijdelijke plaats te beperken. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor dat er niet meer wagens mogen staan dan het aantal dat op 1 novem-" ber in het woonwagencentrum een plaats had. 79-439 Het treffen van tijdelijke voor zieningen aan het woonwagencentrum. De bewoners van woonwagens, die een standplaats hebben op het woon wagencentrum hebben onder meer gevraagd om verbetering van de sani taire voorzieningen. Begin 1980 zal men beginnen met een totale verbete ring van het kamp. Omdat de werk zaamheden zo'n tien maanden zullen' duren, wil het college komen tot het treffen van tijdelijke sanitaire voor zieningen. Burgemeester en wethou ders vragen de raad om een krediet van 30.000,— om twee gebruikte units te kunnen kopen. Een unit be staat uit een douche, een wastafel, een toilet en nog een kleine bergruimte. 79-433 Afwijzing aanvraag gemeente garantie voor aankoop van een eigen woning. Een inwoner van de gemeente Vlis singen heeft een gemeentegarantie aangevraagd. Een dergelijke garantie is voor de aanvrager nodig om een le ning te kunnen sluiten voor de finan ciering van de aankoop van een wo ning in Middelburg. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor het verzoek af te wijzen. 79-461 Vaststelling wijziging Verorde ning voor de verhuur van heetwater in stallaties. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de tarieven voor het verhuren van geisers en boi lers aan te passen aan de gestegen kosten. Het gaat hier om een tariefs verhoging van 3 '/2%. De Verordening voor de verhuur van heetwaterinstal- laties zal gewijzigd moeten worden. 79-411 Goedkeuring begroting 1979 en rekening 1977 van de Godshuizen. Het bestuur van de Godshuizen heeft de begroting voor het dienstjaar 1979 en de rekening voor het dienstjaar 1977 bij de gemeente ingediend. De begroting vertoont een batig saldo, terwijl de rekening een nadelig saldo laat zien. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor begroting en re kening goed te keuren. 79-432 Vaststelling van de eerste wij ziging van de Destructieverordening De invoering van een vijfdaagse werkweek en de nieuwe wijze van verzamelen en ophalen van kleine ka davers (biggen) vragen om wijziging van de Destructieverordening van de gemeente Middelburg. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de voorgestelde wijzigingen vast te stel len. 79-414 Verbetering van de openbare verlichting in het Geeregebied. De bewoners van de Korte en Lange Geere hebben gevraagd enkele licht punten aan te brengen op het braak liggende terrein in het Geeregebied. Burgemeester en wethouders menen dat het hier gaat om een redelijk ver zoek. De gemeenteraad wordt door het college dan ook voorgesteld een krediet van 9.000,— beschikbaar te stellen voor het plaatsen van drie lichtmasten op het terrein. 79-436 Krediet voor uitbreiding van de schoolgebouwen openbare basisschool "De Dauwrakkertjes" en "De Ooster- burch" De openbare kleuterschool "De Dauwrakkertjes" en de openbare la gere school "De Oosterburch" vormen sinds 1 augustus 1979 samen één ex perimentele basisschool. De huidige indeling van de gebouwen aan de Hooge Meestraat 2-4 blijkt niet vol doende te zijn om goed onderwijs op deze experimentele school te waar borgen. Er bestaat een dringende be hoefte aan uitbreiding van het aantal ruimten. Het college stelt de raad voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. De experimentele basisschool neemt vanaf 1 januari deel aan het Ontwikkelingsproject Basisonderwijs, met als thema individualisatie/ staf differentiatie. 79-434 Krediet voor verdere eerste in richting school voor practische vor ming (V.B.O. M.L.K.) De gemeenteraad stelde in de verga dering van 19 februari j.l. een krediet van 138.400,— beschikbaar voor de gedeeltelijke eerste inrichting van de school voor voortgezet buitengewoon onderwijs aan moeilijk lerende kinde ren. Nu deze school voor practische vorming (V.B.O.-MLL.K.) half okto ber de definitieve huisvesting aan de Verwerijstraat 51 heeft betrokken, kunnen de praktijklokalen voor hout en metaalbewerking nader worden ingericht. Burgemeester en wethou derswethouders stellen de gemeente raad daarom voor een krediet van 26.400,— rond te verlenen voor de verdere eerste inrichting van de school. 79-410 Rekening en verantwoording beheer "Bomme van den Broecke- fonds" 1978. Het college stelt de gemeenteraad voor de door de gemeenteontvanger opgemaakte rekening over 1978 van het "Bomme van den Broeckefonds" vast te stellen. Rondvraag De volledige raadsvoorstellen en even tuele nagekomen stukken kunt u ko men inzien bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Burgemeester en wethouders hebben aan één instelling toestemming ver leend de komende periode een huis- aan-huis collecte te houden. Nat. Fonds Sport Gehandicapten van maandag 12 tot en met zaterdag 17 november. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collecte zakjes, dient het verzamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebus sen. Collectanten mogen niet jongeren zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden voor hun werkzaamheden. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. Het was dinsdag 6 november j.l. 35 jaar geleden dat Middelburg werd bevrijd van de Duitse overheersing. Hierbij speelde de generaal majoor Edmund Hakewell Smith, commandant van de 52e Britse Lowland Divisie, een grote rol. Een foto van deze bevrijder en de vlag die bij het binnenrukken van onze stad op zijn jeep stond zijn nog te zien in de b. en w.-kamer van het stadhuis. Burgemeester en wethouders hebben kort geleden de generaal-majoor, die inmiddels buiten dienst is, een telegram gezonden. Hierin gevoelens van dankbaarheid en vriendschap aan al degenen die hebben bijgedragen tot de" bevrijding van Middelburg. Van generaal-majoor b.d. Sir Edmund Hakewell Smith ontving het gemeente bestuur via het ministerie van Defensie in Londen de volgende telex: Generaal Majoor Sir Edmund Hakewell Smith, in 1944 commandant van de 52e Britse Lowland Divisie en alle landstrijdkrachten aan de noordzijde van de Schelde dankt burgemeestez en wethouders van Middelburg hartelijk voor hun mooie herinneringsboodschap en felicitaties met de bevrijding van Walcheren. Iedereen was destijds bijzonder trots en gelukkig met het feil dat wij u konden bevrijden na zo'n lange periode van bezetting. Namens alle leden van onze strijdkrachten die bij de bevrijding waren betrokken, zend ik u en de inwoners van uw stad mijn dank en beste wensen. w.g. Edmund Hakewell Smith majoor generaal b.d. HINDERWET A. Lavomatique Nederland B.V., p/a Leliestraat 2, Koudekerke heeft een hinderwetvergunning, aangevraagd voor een zelfbedieningswassalon aan de Vrijlandstraat 83. Hierin worden diverse elektromotoren gebruikt met een vermogen zoals op de bij de aan vraag behorende stukken is vermeld. B. Mw. A.J. Verhoeven-Van Dijke, Eendrachtsweg 1, Middelburg heeft een hinderwetvergunning aange vraagd voor een schapen-en varkens houderij annex mestopslag aan de Eendrachtsweg 1. Hierin zal een tank gebruikt worden met een inhoud van 5000 liter voor benzine en een tank met een inhoud van 2000 liter voor dieselolie. Bezwaren tegen het verlenen van een vergunning zoals genoemd onder A. en B. kan men schriftelijk bij het ge meentebestuur indienen tot 22 no vember a.s. Inwoners van Middelburg kunnen la ter alleen in beroep als zij persoonlijk, of een gemachtigde, op een openbare zitting van 8 november j.l. aanwezig waren. Degenen, die niet in Middel burg wonen kunnen, om later van hun beroepsrecht gebruik te maken, vol staan met het op tijd indienen van een bezwaarschrift. De aanvragen met bijlagen en de eventueel ingekomen bezwaarschriften liggen ter inzage op de afeling Algemene Zaken in het stadhuis. C. De firma Zeetex, Wijngaardstraat 17, Goes heeft een hinderwetvergun ning aangevraagd voor een wasserij aan het Molenwater 95a. In deze was serij worden diverse elektromotoren en tanks gebruikt. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder tot 7 december a.s. indienen bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kunnen per soonlijk of door een gemachtigde worden ingebracht op een openbare zitting, die dinsdag 27 november a.s. om 16.30 uur in het stadhuis wordt gehouden. Inwoners van Middelburg hebben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk, of een gemachtigde, op de openbare zit ting van 27 november aanwezig zijn. Personen, die niet in deze gemeente wonen kunnen, om later eventueel in beroep te gaan, volstaan met het op tijd indienen van een bezwaarschrift. De aanvraag met bijlagen en de moge lijk ingekomen bezwaarschriften lig gen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. D. Garage De Klerk, Walensingel 65-69, Middelburg heeft een hinder wetvergunning aangevraagd voor een garagebedrijf met autowasinstallatie en benzinepompinstallatie. In dit be drijf aan de Walensingel 65-69 worden verschillende elektromotfen en tanks gebruikt. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder tot 8 december a.s. indienen bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kunnen per soonlijk of door een gemachtigde worden ingebracht op een openbare zitting, die woensdag 28 november a.s. om 16.30 uur in het stadhuis wordt gehouden. Inwoners van Middelburg kunnen later alleen in beroep als zij persoonlijk, of een gemachtigde, op de openbare zitting van 28 november aanwezig zijn. Personen, die niet in Middelburg wonen kunnen, om later eventueel van hun beroepsrecht ge bruik te kunnen maken, volstaan met het op tijd indienen van een bezwaar schrift. De aanvraag met bijlagen en de moge lijk ingekomen bezwaarschriften lig gen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. BESTEMMINGSPLANNEN Het college van burgemeester en wet houders heeft het voornemen om vrij stelling te verlenen van: a. het bestemmingsplan "uitbreidings plan in hoofdzaak" (industrieterrein Arnestein) voor de bouw van een ten- nishal op de hoek van de Waldamme- weg/ Herculesweg/Grenadierwcg. het bestemmingsplan "Buitengebied" voor de verbouw van de woningen Boomdijk 2 in Nieuw- en St. Joosland en Dampoortweg 15 in Middelburg. De bouwplannen en schetsplannen van de voorgenomen herziening van de be stemmingsplannen liggen tot 23 november a.s. ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot dezelfde datum kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, schriftelijk reageren bij het college van burgemeester en wethouders. 4c planverandering "Dauwendaele I- B" Dit oritwerp-bestemmingsplan heeft betrekking op een wijziging van de indeling van de gronden voor West mede en Bruggemede, t.b.v. laag- bouwwoningen en een speelterrein. Iedere belanghebbende kan tot 23 no vember a.s. tegen het ontwerp-plan schriftelijk bezwaar indienen bij bur gemeester en wethouders. Het plan is in te zien op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. 4e planvcrandcring Dauwendaele II" Burgemeester en wethouders hebben 7 augustus 1979 de "4e planverande ring Dauwendaele II" vastgesteld. Het bestemmingsplan gaat over de detail lering van de globale bestemming "kantoordoeleinden" van het perceel tussen de Schroeweg en de Buiten ruststraat. Dit om de bouw van een shworoom-meubelzaak mogelijk te maken. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 2 oktober 1979 de odn donderdag 15 november, aanvang 20.00 uur: "De Vrek", komedie van Molière door het Reizend Volkstheater uit Antwer pen. (Uitverkocht). woensdag 21 november, aanvang 20.00 uur: Scapino Ballet. Kaarten A 17,00 (CJP/PAS 65 A 8,50) in voorver koop en aan de zaal. CONCERT- EN GEHOORZAAL MIDDELBURG zondag 18 november, aanvang 11.30 uur: Koffieconcert met Frederic Meinders, piano en Marien van Staalen, cello. Kaarten AJ 7,50 (jeugd tot en met 12 jaar betalen 3,00) aan de zaal. JONGERENCENTRUM MID- GARD, Kuiperspoort 12 zaterdag 17 november, aanvang 21.00 uur: Vol Schouwse Hoop - rock en roll. Kaarten A 3,50 aan de zaal. DE SCHAKEL, BACHTENSTEE- NE, MIDDELBURG dinsdag 20 november, aanvang 20.00 uur: Lezing over Equador met dia's door Ko de Korte. Organisatie: NRV afd. Zeeland. Kaarten A 2,00 aan de zaal. Niet leden: 2,50. RIJKSARCHIEF IN ZEELAND, St. Pieterstraat 38 tot en met 5 januari 1980: In kader van de internationale ar- chiefweken 1979, de tentoonstelling "Van verre en nabij"-Zeeuwen in de wereld. Geopend: maandag t/m vrij dag 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. Zaterdag 9.30-12.30 uur. Zon- en feestdagen gesloten en rondleiding na aanvraag. JEUGDGEBOUW HOFPLEIN- KERK, Hofplein 13. Kindervoorstelling door poppenthea ter "Parcival". Woensdagmiddag aanvang 14.30 uur. Reserveren moge lijk via tel. 01180-16171. GALERIE "SIX AND SIX" Doorlopende expositie van werken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. ST. JANSTRAAT 41-43. Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geopend: don derdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak. Tel. (01180)-16323. planverandering gedeeltelijk goedge keurd. Het vastgestelde plan en het goedkeu ringsbesluit zijn in te zien bij de afde ling Algemene Zaken in het stadhuis. Ie planverandering bestemmingsplan "Stromenwijk". De gemeenteraad heeft in de verga dering van 23 april 1979 het bestem mingsplan "le planverandering Stro menwijk" vastgesteld. Gedeputeerde Staten van Zeeland gaven 16 oktober j.l. een goedkeuring aan het plan. Niemand heeft tijdig bezwaren inge diend bij gemeenteraad en! bovendien is de planverandering overeenkomstig het ter visie gelegde ontwerp-plan vastgesteld. Het is daarom dat alleen de gemeenteraad en de inspecteur ruimtelijke ordening nog bevoegd zijn tot 5 december 1979 een beroep in te stellen bij de Kroon. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan tot ge noemde datum ter inzage bij de afde ling Algemene Zaken m het stadhuis. VOORBEREIDINGSBESLUII De gemeenteraad heeft 22 oktober j.l. een voorbereidingsbesluil vastgesteld voor een perceel aan de Oude Vlis- singseweg, dat grenst aan de percelen 35 en 37. Het besluit met bijbehorende tekening ligt ter inzage op de afd. Al gemene Zaken in het stadhuis. VERORDENING BEGRAAF PLAATSEN/CREMATORIUM De door de gemeenteraad op 22 okto ber j.l. vastgestelde "Verordening op de Algemene Begraafplaatsen en het Crematorium" treedt op 1 januari 1980 in werking. Op deze datum ver valt dan de "Verordening op de Alge mene Begraafplaatsen en het Crema torium" die op 17 april 1978 werd vastgesteld. Tegelijkertijd treden de algemene voorschriften over grafbe dekkingen in werking. Burgemeester en wethouders stelden deze op 23 ok tober j.l. vast. De nieuwe verordening en de algemene voorschriften zijn in te zien bij de afd. Algemene Zaken in het Stadhuis, de afd. Bevolking aan de Simpelhuisstraat 1 en bij de Dienst Gemeentewerken aan de Vlissingsestraat 21. He» is mo gelijk om tegen betaling een afschrift van de stukken te krijgen. De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf.voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180)27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 19 tot en met 24 november ziet er als volgt uit: maandag - hutspot dinsdag - carbonade, spinazie en aardappelen woensdag - gehakt, doperwten en aardappelen donderdag - rundvlees, spruiten en aardappelen vrijdag - kabeljouw, worteltjes en pu ree zaterdag - spaghetti •VA PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Vent weg Nwe. Vlissingseweg tussen Abcelsewcg en Souburg. Afgesloten voor alle verkeer. 2. Jacob Catsstraat, tussen Zacharias Jansenstraat en Koningin Julianastraat Afgesloten voor alle verkeer. 3. Korte Geere Beperkte parkeermogelijkheden. 4. Simpelhuisstraat en Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 5. Zuidsingel tussen Sint Jorisstraat en Bleek. Afgesloten voor alle verkeer. 6. Beenhouwerssingel. Afgesloten voor alle verkeer. Vernieuwen kabels en leidingen Vernieuwen gas- en waterleidingen Aanleg pleintje Restauratie "Hel Simpelhuis" Rioleringen Rioleringen en herbostratcn. AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering

de Faam | 1979 | | pagina 5