Investeringsprogramma 1980-1984 komt tijdens behandeling begroting aan de orde msfm {it V J s MAATREGELEN M IN TE ZIEN OPGEBROKEN - AFGESLOTEN J COLLECTEN GEVONDEN VOORWERPEN Woensdag 7 november 1979 F Komend jaar kan weer aantal dringende wensen uitgevoerd worden. CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG MEND 'TAFELTJE DEKJE" Periode 7 tot en met 14 november u - Kt* i Ieder jaar wordt het investeringsplan van de gemeente aangepast aan nieuwe wensen of inzichten. Het investerings programma voor de jaren 1980-1984 is tegelijkertijd met de begrotingsstuk ken aan de leden van de raad aangebo den. In dat 5-jarenplan van de ge meente, want dat is het eigenlijk, kan men zien hoe na veel wikken en wegen de prioriteiten uiteindelijk zijn vastge steld. Voor het jaar 1980 worden de lasten geraamd op 1.070.000,— In het vorige plan was voor dit jaar een aanmerkelijk lamer bedrag aan lasten voorzien, n.l. rond negen ton. Bij het nieuwe investeringsprogramma be vindt zich een overzicht met toelich ting, waarin de verschillen tussen beide plannen duidelijk zichtbaar gemaakt worden. Op de laatste dag van de be grotingsbehandeling, donderdag 8 no vember a.s. komt tijdens de avondzit ting het investeringsprogramma 1980- 1984 aan de orde. Het college stelt de raad voor het geheel voor kennisgeving aan te nemen. Welke dringende wen sen kunnen volgens dat plan het ko mende jaar nu uitgevoerd worden? Dat willen wij u in dit artikel graag aange ven. Daarnaast vermelden wij het be drag dat iedere investering met zich meebrengt. Ook de kapitaalslasten (rente afschrijving), die bij deze in vesteringen jaarlijks door de gemeente opgebracht moeten worden, kunt u le zen. Daarbij moet men zich bedenken dat de hoogte daarvan uiteraard ook afhankelijk is van het aantal jaren waarover zo'n bedrag wordt afgeschre ven. HOOFDSTUK 2: ALGEMEEN BE HEER Automatisering Om de bij de gemeente in gebruik zijnde mini-computer intensiever te kunnen gebruiken is aanschaf van een nieuwe printer gewenst. Hiervoor is een bedrag van 54.000.— opgeno men. De jaarlijkse lasten bedragen 15.660,-. Vervanging snijmachine De huidige machine voldoet niet meer aan de veiligheidseisen. Een bedrag van 20.000,— is opgenomen voor de aanschaf van een nieuw exemplaar. Jaarlijkse lasten: 4.660,- Aanpassing gemeentegebouwen Een aantal gebouwen voldoet nog niet aan de brandveiligheidsvoorschriften en aan de drank-en horecaverorde- ning. De aanpassingen vragen per jaar een bedrag van 75.000,— De kapi taalslasten bedragen 9.750,— Toegankelijk maken gemeentegebou wen Noq dit jaar zal men beginnen met het toegankelijk maken van gemeentege bouwen voor gehandicapten, voor zo ver dat uiteraard nog niet het geval is. Het volgend jaar is voor het treffen van deze voorzieningen 50.000,— in het plan te vinden. Aan lasten brengt dat 6.500.— met zich mee. Stadhuis Het plan bestaat de panden Lange Noordstraat 19/23 te kopen en te ver bouwen. Een betere huisvesting van de secretarie afdelingen en enkele diensten is dan mogelijk. De verbou wing is pas mogelijk als voor de rijks belastingdienst, die nu nog in één van de gebouwen zetelt, een andere ruimte beschikbaar is. In totaal is 700.000,— voor de gedeeltelijke uitvoering van het plan geraamd, met een jaarlijkse kapitaalslast van 80.500 - HOOFDSTUK 3: OPENBARE VEI LIGHEID Verbouwing politiebureau De uitbreidingsplannen voor de ver bouw en uitbreiding van het politie bureau zijn door het uitblijven van de benodigde subsidies voorlopig uitge steld. Wel moeten de ruimten op de begane grond van het bureau anders ingedeeld worden. Hiermee is een be drag van 100.000.— gemoeid, dat aan de politiereserve kan worden ont trokken. Aanschaf kryptofoons. Voor deze aanschaf is in het plan 18.000.— opgenomen. Kapitaal slast: 3.420,— Kryptofoons maken hel onmogelijk mee te luisteren naar de politieberichten. Aanschaffing brandweer Een autospuit van de brandweer, die gekocht is in 1969 moet vervangen worden door een nieuwe. Een bedrag van 256.000.— is daarvoor nodig. De jaarlijkse lasten zullen 48.640.— bedragen. Openbare verlichting Verbetering van de openbare verlich ting zal ook het volgend jaar weer moeten plaatsvinden. De kosten voor deze activiteit worden geraamd op 100.000.— Rente en afschrijving: 13.000.-. Aansluiting verkeerslichten op proces sor Wanneer de gemeenteraad besluit tot het aanschaffen van een centraal be sturingsapparaat voor de verkeer slichten (processor) kunnen de ver keerslichten Seisplein en Sandberg- laan daar direct op worden aangeslo ten. De installaties bij de Schroe- weg/Groene Woud zal men dan in 1980 moeten aanpassen. Voor al deze werkzaamheden staat een bedrag van 389.000.— geraamd. De kapitaal slast bedraagt dan 54.460,— Verkeerslichten Poelendaele Een bedrag van 150.000.— kan men in het plan vinden voor het realiseren van een verkeerslichteninstallatie bij het kruispunt Poelendaele. Jaarlijkse lasten: 21.000.- Incidentele verkeersvoorzieningen Daarvoor zou men in principe over 30.000.— kunnen beschikken, het geen 4.200,— aan kapitaalslast met zich meebrengt. HOOFDSTUK 6: OPENBARE WERKEN Materieel Dienst Gemeentewerken Het materieel van de dienst Gemeen tewerken zal voor een deel vervangen en uitgebreid moeten worden. We denken hierbij b.v. aan vervanging pick-up auto's (onderhoudsdienst), en aanschaf van een nieuwe elektrowa- gen (bestratingsdienst). Daarnaast nog divers kleiner materieel. In totaal is een bedrag van 55.500,— opgeno men met een kapitaalslast van 14.160,-. Aanschaf apparatuur automatiserings processen. Een bedrag van j" 29.000,— komt be schikbaar voor het aanschaffen van bijkomende apparatuur t.b.v. auto matiseringsprocessen dienst Gemeen tewerken. Ook hier jaarlijkse lasten en wel 8.410- Reconstructie wegen en bruggen Aan de wegen en bruggen in onze ge meente kan in 1980 voor een bedrag van 300.000,- gereconstrueerd worden. Kapitaalslast: 35.580, Nieuwe Langevielebuitenbrug Voor verbreding en vernieuwing van de Langevielebuitenbrug en de bijbe horende toeleidende wegen tangent is een bedrag van 2.000.000,— nodig. Er is uitgegaan dat de kosten van dit werk voor 50% gesubsidieerd zullen worden. De jaarlijkse lasten bedragen 188.570,-. Wijkverbindingsweg Het college van b. en w. wil dat nu de wijkverbindingsweg Sandberglaan- Klarenbeek wordt aangepakt. Een aanvullend krediet van 2.000.000,— staat hiervoor in het investeringsprogramma. Ook hier wordt gerekend op een subsidie van 50%. Kapitaalslast: 118.570, Parkeeraccommodatie Geeregebied en andere voorzieningen Nog steeds wordt gedacht aan de aan leg van een parkeeraccommodatie (kelder) in het Geeregebied. Een be drag van 6.000.000,— is voorzien. Daarnaast is nog een bedrag van 505.000,- opgenomen voor andere parkeervoorzieningen, zoals vervan ging parkeerautomaten en meters. Er wordt vanuit gegaan dat de opbrengst van de parkeergelden de lasten zullen dekken. Waterwegen en sluizen Voor het vernieuwen van meerpalen kan men volgens het plan een bedrag van 80.000,- uitgeven. Hierbij be dragen de jaarlijkse lasten 11.200, Plantsoenendienst Vervanging en uitbreiding van het materieel van de plantsoenendienst zal 39.500,— gaan kosten. Men wil bijvoorbeeld nieuwe handmotormaai- machines aanschaffen. Kapitaalslast: 11.310- Verbouwen schuur "Overwater" Deze schuur moet geschikt gemaakt worden voor stalling van het mate rieel. Tevens komt daarin een cantine voor het personeel. Een bedrag van 110.000.-, met een kapitaalslast van 15.400,— is volgend jaar nodig. Gemalen De vernieuwing van het gemaal "Poelendaele" is opgeschoven naar het jaar 1980. Daarna komen in de volgende jaren nog twee gemalen aan de beurt. Een bedrag van 200.000,— is opgenomen voor de werkzaamhe den aan het eerstgenoemde gemaal. Jaarlijkse lasten: 26.000,- Vervangen riolering Een aantal oude rioleringen in de binnenstad is dringend aan vernieu wing toe. Het is nog de vraag of het bedrag van 100.000.- dat beschik baar komt. voldoende zal zijn. De ka pitaalslast bedraagt 13.000,— Regenberekeningen Voor het maken van dergelijke bere keningen kan men rekenen op 50.000,- Rente en afschrijving: 6.200,- Vuilafvoer Ook de reinigingsdienst heeft behoef te aan vervanging en uitbreiding van materieel. Hiervoor is een investering nodig van 363.880,— met een kapi taalslast van 83.470.- Het gaat hier b.v. om vervanging van een grof- vuilaulo en uitbreiding met zout/zandslrooiers en sneeuwschui- ven. HOOFDSTUK 8: ONDERWIJS, CULTUUR EN RECREATIE Algemeen Voor kleine verbeteringen aan de schoolgebouwen van het kleuter en basisonderwijs komt 200.000.— be schikbaar. Jaarlijkse lasten: 38.000 - Renovatie gebouw Een bedrag van 367.850,— is ge raamd voor de renovatie (vernieu wing) van het gebouw aan de Latijnse Schoolstraat 10 (v.m. gymnasium). Met lasten is geen rekening gehouden, omdat deze in de huur worden opge nomen. Openbaar kleuteronderwijs De kleuterschool "Dauwrakkertjes" is aan uitbreiding toe. In het plan vindt men daarvoor dan ook 220.000,— opgenomen, hetgeen een kapitaalslast van 10.460,— oplevert. Openbaar basisonderwijs Er is behoefte aan uitbreiding van de "Oosterburch". De kosten hiervoor zullen 155.000,— bedragen. Een dergelijke investering gaat gepaard met 18.670,— aan jaarlijkse lasten. Bijzonder buitengewoon onderwijs Nieuwe scholen voor voortgezet on derwijs aan kinderen met leer-en op voedingsmoeilijkheden en moeilijk lerende kinderen zijn gewenst. Voor de bouw van deze scholen denkt men aan aankoop van het sportveld de Chr. Pedagogische Academie. Deze school moet dan weer een nieuw veld heb ben. Voor de bouw en inrichting van de scholen is nu een bedrag van 3.950.000,— bestemd. Een bedrag van 250.000,— is verder opgenomen voor de aanleg van de nieuwe sport velden. De kosten van één en ander worden in de grondprijs voor de school opgenomen. Gymnastieklokalen Om kleine verbeteringen aan de zalen te kunnen uitvoeren staat 12.500, genoteerd. In de ruimten aan Baars jesstraat/Marcus de La Palmastraat moeten de c.v.-installaties verbeterd worden, hetgeen 32.000,— gaat kosten. In totaal komen de jaarlijkse lasten op 8.460,— Cultuur De Schouwburg heeft kleurenwisse- laars en nieuwe trekken voor het to neel nodig. Ook de lichtregeltafel met apparatuur staat op de nominatie ver vangen te worden. Totaal moet voor deze voorzieningen 230.000,— be schikbaar komen. De lasten kunnen worden gedekt door de storting in het onderhoudsfonds te verlagen. Voor zieningen aan het openluchttheater vergen een bedrag van 7.000,— Deze uitgave kan gedekt worden uit de culturele reserve. Sport In deze sector wordt het komende jaar gedacht aan verharding van het par keerterrein Nadorst/Nassaulaan, re constructie van het voetbalveld Na dorst/Nassaulaan, het vernieuwen van de kopwand sporthal aan de Nas- saulaan, voorzieningen aan de sintel- baan en aanschaf van een grondver- luchter en een slootkantenmaaier. Aan investeringen is daarvoor in to taal een bedrag van 269.330,— Kapitaalslast: 34.930,— Recreatie Het ziet er naar uit dat in 1980 het rugbyveld in het recreatiesportpark "Dauwendaele" uitgebreid kan wor den. Hiervoor is een bedrag van 325.000,— in de investeringsnota te vinden. De jaarlijkse lasten bedragen 40.080,- Speelterreinen Jaarlijks wordt een bedrag opgeno men voor de aanleg van nieuwe speelterreinen. Ook ditmaal is 35.000,— beschikbaar met een ka pitaalslast van 5.480,— Dienst wijkcentra Deze dienst mag rekenen op een be drag van 150.000,— voor het treffen van voorzieningen aan de wijkcentra. Hier/ 19.500,— per jaar aan rente en afschrijving. HOOFDSTUK 10: ECONOMI SCHE AANGELEGENHEDEN Gemeentebedrijven Een post van 150.000,— staat in het investeringsplan voor de verbetering van het leidingnet bij de reconstructie van wegen. De jaarlijkse lasten be dragen hierbij 19.500,— Het distri butienet en aansluiting nieuwe wo ningen op gas, elektra en water vraagt een bedrag van 840.000,- Omdat hier dekkingen tegenover staan zijn er geen jaarlijkse lasten. T ransportmiddelen De dienst gemeentebedrijven heeft voor de aanschaf van bestelauto's, elektrocarriers, overige transportmid delen, gereedschappen en kantoorin ventaris 109.000,— nodig. Kapi taalslast: 24.810. Gas en elektriciteit Voor het vernieuwen van het gasbui- zennet is een bedrag van 200.000,— opgenomen. Geen jaarlijkse lasten. Verder staat er nog 48.000,— voor het verbeteren van verouderde trafos tations en 700.000,— voor de bouw van de eerste fase van een nieuw on derstation. Voor de twee laatst ge noemde investeringen gaat men uit van in totaal 61.420,— aan jaarlijkse lasten. GROTE UITGAVEN Het zal u duidelijk zijn na het lezen van het artikel, dat een gemeente jaarlijks voor grote lasten staat. Zoals al gesteld gaat het in 1980 om een be drag van 1.070.000,— in totaal. IN TE ZIEN. Het investeringsprogramma 1980- 1985 van de gemeente Middelburg kan men komen lezen bij het bureau Voorlichting in het stadhuis (ingang L. Noordstraat-begane grond). Dat geldt eveneens voor de begroting 1980 met bijbehorende stukken. i70u mcjtitii v/v/i mi j ju.uow, Burgemeester en wethouders hebben besloten tot: A. het instellen van een parkeerverbod voor: het gedeelte van de zuidwestelijke zijde van de Nassaulaan, dat is ge legen vanaf de Sportlaan over een lengte van 10 meter in de richting van de Veerseweg; B. het instellen van een parkeerverbod voor de onbebouwde zijde van de Noordsingel, gelegen tussen het perceel Noordsingel 138 en de Noordbrug; voor de bebouwde zijde van de Noordsingel, gelegen tussen de aansluiting met de Noordweg tot halverwege het perceel Noordsin gel 138; vanaf halverwege het perceel Noordsingel 146 tot het perceel Noordsingel 154; vanaf het perceel Noordsingel 158 tot het perceel Noordsingel 164; vanaf het perceel Noordsingel 168 tot het perceel Noordsingel 172; C. het instellen van een parkeerverbod voor: het gedeelte van de noordweste lijke zijde van de Sportlaan, gele gen vanaf het reeds aanwezige parkeerverbod voor de toegangs weg tot het .sportveldencomplex over een lengte van 23 meter in de richting van de Noordsingel. D. het instellen van een parkeerverbod voor: een parkeervak voor het perceel Kromme Weele 16. Dit geldt niet voor het motorvoertuig van de heer D. Dane. De heer Dane mag als invalide nog wel van de parkeer plaats gebruik maken. E. het instellen van een parkeerverbod voor: het verlaagde gedeelte ter hoogte van de toegang tot het kerkcen trum De Hoeksteen, aan de zijde van de Roozenburglaan, aan de zuidwestelijke kant; het verlaagde gedeelte ter hoogte van de toegang tot het kerkcen trum De Hoeksteen, aan de zijde van de Vrijlandstraat, aan de noordwestelijke kant. F. het instellen van een parkeerverbod voor: een parkeervak, aan de noordwes telijke zijde van de Markt tussen de rooilijn voor het pand "De rode toren" en de voetgangersover steekplaats. Voor een taxi wordt een uitzondering gemaakt. De Middelburgse Taxicentrale wordt aangewezen als het taxibedrijf, dat van deze parkeerplaats gebruik mag maken. G. het opheffen van het parkeerverbod voor: de zuidwestelijke zijde van de zuidwestelijke rijbaan van de Vol- derijlaagte en het gedeelte van de noordoostelijke rijbaan van de Volderijlaagte, gelegen tussen de Volderijstraat en de Herengracht. H. het aanwijzen als verplicht fietspad: voor fietsers en bromfietsers van de zuidwestelijke rijbaan van de Vol derijlaagte en het gedeelte van de noordoostelijke rijbaan van de Volderijlaagte, gelegen tussen de Volderijstraat en de Herengracht. Tegen de besluiten A, B en C kan men eventueel tot 17 november a.s. in be roep gaan bij de Kroon en tegen de besluiten vermeld onder D, E en F tot 1 december a.s., tegen de besluiten G en H tot 7 december a.s. Een beroep schrift moet men indienen bij de Com missaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige verkeersbe- sluiten liggen om in te zien bij het bu reau Voorlichting in het stadhuis. BESTEMMINGSPLAN 4e planverandering Dauwendaele II" Burgemeester en wethouders hebben 7 augustus 1979 de "4e planverande ring Dauwendaele II" vastgesteld. Het bestemmingsplan gaat over de detail lering van Je globale bestemming "kantoordoeleinden" van het perceel tussen .de Schroeweg en de Buiten ruststraat. Dit om de bouw van een showroom-meubelzaak mogelijk te maken. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 2 oktober 1979 de planverandering gedeeltelijk goedge keurd. Het vastgestelde plan en het goedkeu ringsbesluit zijn in te zien bij de afde ling Algemene Zaken in het stadhuis (eerste verdieping, kamer 15). Ie planverandering bestemmingsplan "Stromenwijk" De gemeenteraad heeft in de verga- cdn SCHOUWBURG MIDDELBURG zaterdag 10 november, aanvang 21.00 uur The Savoy Jazzmen, oude stijl jazz- ensemble. Kaarten k 10.00; leden en CJP/Pas 65 k f 5.50 aan de zaal. Or ganisatie Scaldis Swing Society, dinsdag 13 november, aanvang 20.00 uur Die Csardasfurstin. bperette van Em merich Ktilmdn door de Hoofdstad Operette. (Uitverkocht). KUIPERSPOORT MIDDELBURG vrijdag 9 november, aanvang 20.30 uur Les rendez-vous d'Anna, film van Chantal Akerman. Kaarten k f 3.50 aan de zaal. JONGERENCENTRUM MID- GARD, Kuiperspoort 12 donderdag 8 november, aanvang 21.00 uur A page of Madness, film van Teino- suke Kinugasa. Kaarten k 4.00 aan de zaal. RIJKSARCHIEF IN ZEELAND, St. Pieterstraat 38 tot en met 5 januari 1980: In kader van de internationale ar- chiefweken 1979, de tentoonstelling "Van verre en nabij"-Zeeuwen in de wereld. Geopend: maandag t/m vrij dag 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. Zaterdag 9.30-12.30 uur. Zon- en feestdagen gesloten en rondleiding na aanvraag. JEUGDGEBOUW HOFPLEIN- KERK, Hofplein 13. Kindervoorstelling door poppenthea ter "Parcival". Woensdagmiddag aanvang 14.30 uur. Reserveren moge lijk via tel. 01180-16171. GALERIE "SIX AND SIX" Doorlopende expositie van werken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. ST. JANSTRAAT 41-43. Tentoonstelling touwplastiekcn van Anneke Ruimschotel. Geopend: don derdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak. Tel. (01180)-16323. GALERIJ "DE CLEENE CATTE" Lange Geere 18, tot 10 november: Sander Littel, schilderijen en tekenin gen. Geopend woensdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM, Molstraat 13 t/m 10 november Tentoonstelling van meubels, lampen, sieraden en ontwerpen van Gijs Bak ker. Geopend: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tol 12.00 uur en van 14.00 lot 17.30 uur. Woensdag en vrij dag van 19.00 tot 21.30 uur en op za terdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. DE VLEESHAL, Markt tot en met 12 november 1979: KUNST UIT ZEELAND, ideeèn/p- rojekten van Wies de Bles, Marinus Boezem, Joop Dam, Ko de Jonge, Jeltje Ratsma en William Verstraetcn. Geopend: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur.'s Zondags van 14.00 uur tot 17.00 uur. 's Maan dags gesloten. Burgemeester en wethouders hebben aan één instelling toestemming ver leend de komende periode een huis- aan-huis collecte te houden. Int. Hulpverlening van maandag 5 lot en met zaterdag 10 november. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collecte zakjes, dient het verzamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebus sen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden voor hun werkzaamheden. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. dering van 23 april 1979 het bestem mingsplan "le planverandering Stro menwijk" vastgesteld. Gedeputeerde Staten van Zeeland gaven 16 oktober j.l. een goedkeuring aan het plan. Niemand heeft tijdig bezwaren inge diend bij gemeenteraad en bovendien is de planverandering overeenkomstig het ter visie gelegde ontwerp-plan vastgesteld. Het is daarom dat alleen de gemeenteraad en de inspecteur ruimtelijke ordening nog bevoegd zijn tot 5 december 1979 een beroep in te stellen bij de Kroon. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan tot ge noemde datum ter inzage bij de afde ling Algemene Zaken in het stadhuis, (eerste verdieping, kamer 15). VOORBEREIDINGSBESLUIT De gemeenteraad heeft 22 oktober j.l. een voorbereidingsbesluil vastgesteld voor een perceel aan de Oude Vlis- singseweg. dat grenst aan de percelen 35 en 37. (Het besluit met bijbehoren de tekening ligt ter inzage op de Afd. Algemene Zaken in het stadhuis. HINDERWET - Lavomatique Nederland B.V., p/a Leliestraat 2, Koudekerke heeft een hinderwetvergunning, aangevraagd voor een zelfbedieningswassalon aan de Vrijlandstraal 83. Hierin worden diverse elektromotoren gebruikt met een vermogen zoals op de bij de aan vraag behorende stukken is vermeld. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder lot 22 november a.s. indienen bij het gemeentebestuur. Mondelinge bezwaren kunnen per soonlijk of door een gemachtigde worden ingebracht op een openbare zitting, die donderdag 8 november a.s. om 17.00 uur in het stadhuis wordt gehouden. Inwoners van Middelburg hebben later alleen het recht om in beroep te gaan als zij persoonlijk, of een gemachtigde, op de openbare zit ting van 8 november aanwezig zijn. Personen, die niet in deze gemeente wonen kunnen, om later eventueel in beroep te gaan. volstaan met het op tijd indienen van een bezwaarschrift. De aanvraag mei bijlagen en de moge lijk ingekomen bezwaarschriften lig gen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. - Mw. A.J. Verhoeven-Van Dijke, Eendrachtsweg 1, Middelburg heeft een hinderwetvergunning aange vraagd voor een schapen- en varkens houderij annex mestopslag aan de Eendrachtsweg 1. Hierin zal een tank gebruikt worden met een inhoud van 5000 liter voor benzine en een tank met een inhoud van 2000 liter voor dieselolie. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan men bij het gemeentebestuur van Middelburg indienen tot 22 november a.s. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of via een gemachtigde, inbrengen op een openbare zitting, die donderdag 8 november a.s. om 16.30 uur in het stadhuis wordt gehouden. Inwoners van Middelburg kunnen la ter alleen in beroep als zij persoonlijk, of een gemachtigde, op de openbare zitting van 8 november a.s. aanwezig zijn. Degenen, die niet in Middelburg wonen kunnen, om later van hun be- roepsrecht gebruik te maken, volstaan met het op tijd indienen van een be zwaarschrift. De aanvraag met bijla gen en de eventueel ingekomen be zwaarschriften liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken in het stad huis. Bij de gemeentepolitie werden in het tijdvak van 17 tot en met 23 oktober j.l. de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: portefeuille met spaarboekje diverse sleutels rubber kinderlaarsje, rechts lichtmeter zilver ringetje briletui met bril portemonnee zonder inhoud schoudertas met inhoud diverse bankbiljetten .speelgoedkonijntje portemonnee met inhoud leren dameshandschoen gouden ringetje met koraal blokfluit etui met pennen e.d. spandoek passer schoolboek met vulpen Eveneens werden in de periode van 24 t/m 30 oktober j.l. de volgende voor werpen gevonden: doosje klankoefeningen bril kinderhandschoentje 3 bromfietsverzekeringsplaaljes dameshorloge leesbril diverse handschoenen cameratas diverse sleutels portemonnee met inhoud buitenspiegel auto paar rolschaatsen mapje eurocheques Nadere informatie over deze gevon den voorwerpen kunt u alleen op woensdag van 15.00-17.00 uur en op zaterdag van 19.00-20.00 uur krijgen bij het politiebureau. Achter de Hout tuinen 10. Telefonische inlichtingen uitsluitend via nummer (01180)-27251. De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 12 tot en met 17 november ziet er als volgt uit: maandag - stampot boerenkool dinsdag - gehakt, witlof en aardappe len woensdag - nassi goreng donderdag - rundvlees, sperciebonen en aardappelen vrijdag - kuikenborstfilet, appelmoes en aardappelen zaterdag - capucijners met spek. 1/. l\ PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Ventweg Nwe. Vlissingseweg tussen Abeelseweg en Souburg. Afgesloten voor alle verkeer. 2. Jacob Catsstraat, tussen Zacharias Jansenstraat en Koningin Julianastraat Afgesloten voor alle verkeer. 3. Korte Geere Beperkte parkeermogclijkheden. 4. Simpelhuisstraat en Wijngaardstraat Afgesloten voor alle verkeer. 5. Zuidsingel tussen Sint Jorisstraat en Bleek. Afgesloten voor alle verkeer. 6. Beenhouwerssingel. Afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Vernieuwen kabels en leidingen Vernieuwen gas- en waterleidingen Aanleg pleintje Restauratie "Het Simpelhuis" Rioleringen Rioleringen en herbestralen. ;A'' V- AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering I I I J

de Faam | 1979 | | pagina 5