Minister van Sociale Zaken Albeda houdt inleiding op Zeeuwse beroependag Middelburgse foto- en diaclub bereidt schoolcursus voor. FILMS KORTEN KLEIN Materiaal en hulp welkom in club- en buurthuis "Scheldebuurt" Arie van der\felde, lasser bij De Schelde, zit dringend om versterking verlegen. ZAKENRUBRIEK EERSTE PAAL IN DE GROND VOOR NIEUWE MEUBELZAAK JAK0BSEN EN Zn. B.V. Deelnemers kleurwedstrijd Grobato-De Verfbron namen hun prijzen in ontvangst De Schelde. Woensdag 31 oktober 1979 VF Hair Het genot om je te laten gaan In de ban van de ring Bilitis Groente en fruithal "De Schreeuwer" geopend Vandaag starten eerste aktiviteiten VLISSINGEN - Het club- en buurthuis "Scheldebuurt" kan nog een aantal handige knut selaars gebruiken die meehel pen bij de verbouwing van het nieuwe pand aan de Glacis- straat (voormalige HTS) te Vlissingen. Ook nog in goede Bel of kom langs: afd. Personeelszaken (01184-82264), Glacisstraatl65, 4381 SE Vlissingen. staat verkerende meubels, res ten behang of overgebleven verf kan nog gebracht worden naar het buurtcentrum. MIDDELBURG - De Zeeuwse werk groep contact onderwijs en beroepenwe- reld van de provinciale onderwijs com missie organiseert op donderdag 1 no vember in de schouwburg te Middelburg een beroependag met als thema "Onder wijs en beroepenwereld: "op zoek naar een gezamenlijk perspectief'. De werk groep wil de bestaande kloof tussen on derwijs en beroepenwereld helpen te ver kleinen. De beroependag is een vervolg op de in het najaar van 1978 georganiseerde on- derwijsdag. Op die onderwijsdag stond centraal wat er in de opleidingen wordt gedaan om de jongeren voor de berei den op de beroepenwereld. Zowel van uit het onderwijs als het bedrijfsleven werden hierop positieve reacties ont vangen. Het vervolg is, dat het bedrijfsleven tij dens de beroependag in de gelegenheid wordt gesteld aan het onderwijsveld duidelijk te maken met welke proble men het bij schoolverlaters te maken heeft. Daarbij komen vragen aan de or de over opvang, begeleiding en verdere scholingsmogelijkheden in de bedrijven, "over-" en "onderscholing" en diplo ma-inflatie. De werkgroep bestaat uit vertegen woordigers van het bedrijfsleven, het onderwijs, de vakbonden en de provin cie. Het programma voor 1 november luidt als volgt: 10.00-10.15 uur: opening door gedeputeerde mr. J.P. Boersma. tevens voorzitter van de provinciale onderwijs commissie; 10.15-11.00 uur: inleiding door dr. W. Albeda, minister van sociale zaken; 11.00-11.20 uur; koffiepauze; 11.20-12.10 uur: gesprekken met verte genwoordigers van Zeeuwse bedrijven, le ronde; 12.10-13.00 uur: gesprekken met vertegenwoordigers van Zeeuwse bedrijven, 2e ronde; 13.00-14.30 uur: lunch; 14.30-16.30 uur: forumdiscussie; 16.30 uur: sluiting. Het forum bestaat uit: ing. J.H. Scheuerman, Pechiney, als voorzitter en de leden dr. C.J.C.M. Boeren, VNO als werkgeversvertegenwoordiger; R. Snel ler, CNV als werknemersvertegenwoor diger; mevrouw A. van der Leeden, consulente h.n.o. ZLM, als vertegen woordigster van het onderwijs; R. Ruules, Dow Chemical, als vertegen woordiger van het bedrijfsleven. Middelburg - Wanneer de plannen uit gewerkt zijn en de nodige gelden verkre gen is het de bedoeling dat de Middel burgse foto- en diaclub op grote schaal voor de jeugd fotocursussen gaat geven op de lagere scholen in Middelburg en eventueel daarbuiten. Het gaat hierbij alleen om scholen die in dit plan geïnte resseerd zijn. Met name wordt gedacht aan de leerlingen van de hoogste klasse. Het bestuur van de Middelburgse foto- en diaclub en met name de secreta ris/fotograaf Johan Sinke is tot de con clusie gekomen dat er een dringende be hoefte aan een dergelijke reeks lessen bestaat. De handel bevordert wel de ver koop (en vele kinderen lopen dan ook met peperdure camera's rond) doch wei nig kopers weten met hun nieuwe aan winst te werken. Johan Sinke ervaart dat regelmatig bij zijn werk en bij jureringen. Op die manier is het zonde van het geld. De kinderen werken vaak een hele va kantie om een dure camera bij elkaar te sparen maar daar blijft het dan ook bij. Het is natuurlijk ook ondoenlijk voor de fotohandel om ze goed te kunnen bege leiden. Vooral de jonge kinderen worden ook niet regelrecht lid van een foto-c|ub en daarom wil men' nu trachten de rollen om te keren en in plaats van de mensen naar de club, de club naar de mensen te brengen. De Middelburgse foto- en dia club ziet hier zeker ook een tegemoet koming voor de fotohandel in. Immers een fotoclub is er niet om via kortingen van een fotohandel te profiteren. Zij is er om een goede wisselwerking op te bouwen en daarmee juist de fotohandel Met Hair gaan we terug naar de zestiger jaren, in de tijd dat Amerika nog volop in de Vietnamoorlog was verwikkeld, de provo's en hippies. Milos Forman ver filmde de bekendste musical uit die tijd met wervelende dansen en songs als Aquarius, Ain't got no hair. Let the sunshine en vele andere bekende num mers. Alhambra I Vlissingen. 20 uur. Zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. De veelbelovende titel zegt al voldoen de. Het verhaal van een elegante vrouw, die sexueel loskomt. Alhambra I vrijdag 23 uur. De zogenaamde betere tekenfilm naar het beroemde gelijknamige boek van Tolkin. Alhambra II Vlissingen 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur en zondag ook om 14 uur. Alhambra II Vlissingen nachtvoorstel lingen. e Reddertjes De geheel Nederlands gesproken teken film van Wall Disney. Alhambra I zon dag 14 uur. te steunen. Omgekeerd steunt dan de fotohandel weer de fotoclub omdat er steeds meer mensen komen die beter willen fotograferen. Geruime tijd geleden is Johan Sinke die de lessen gaat verzorgen aan een plan begonnen. Hij hoopt eind dit jaar een complete cursus gereed te hebben. Het. wordt een cursus die totaal verschilt van de conventionele cursussen, en meer op het individu en de actie gericht zijn. Reeds een tiental jaren geeft Johan Sin ke cursussen aan de leden van de Mid delburgse foto- en diaclub en vanuit die opgedane ervaring zal ook de "scholen cursus" zijn opgebouwd. Wanneer het startsein zal worden gegeven is nog niet geheel fiekend. Binnenkort zullen de Middelburgse lagere scholen worden aangeschreven. Om het vrijwillige ka rakter nog eens te onderstrepen is het Woensdag 31 oktober - 20.00 uur. Zaal Het Anker. Bonedijkestraat, Vlissingen: Gitaarkonsert: Barbara Antonietti Frans van Gurp. Kaarten 5,— a/d zaal. Woensdag 31 oktober - 20.00 uur, Ci tytheater Middelburg: C'eravamo tanto amati (We hielden zoveel van elkaar). Film van Eltore Scola. Org. ZVU. Nor male toegangsprijzen; kaarten a/d zaal. Donderdag 1 november - 20.30 uur, Vestzaktheater Vlissingen: Lezing: 'Het oneigenlijk onderscheid tussen kinder en volwassenenliteratuur" door W. Hofman. Org. NUT. Kaarten 1,50 a/d zaal; leden NUT/ZVU gratis toegang. Zaterdag 3 en maandag 5 november - 20.00 uur. Schouwburg Middelburg: John Lanting's Theater van de Lacht speelt: 'Nee schat nu niet'. Voorstelling zJterdag reeds uitverkocht! Kaarten voor de voorstelling van maandag 20,— tijdens kantooruren verkrijg baar bij de Gemeentelijke Culturele Dienst. Molenwater 99a, Middelburg. tel.(01180)25156. Dinsdag 6 november - 20.00 uur. Schouwburg Middelburg: Moordkuil, thriller van Ira Levin met o.a. Henk van Ulsen en Ank van der Moer. Org. ZVU. Uitverkocht! Woensdag 7 november - 20.00 uur. Al- ha&bra Vlissingen: Bruti, sporchi e cat- tivi (Afschuwelijkheden, gemeenheden en boosaardigheden), film van Ettore Scola. Org. ZVU/NUT. Normale toe gangsprijzen; kaarten a/d zaal. I.v.m. de kaartverkoop die reeds op 2 november start s.v.p. nu reeds enige aandacht voor een extra voorstelling in Vlissingen: vrijdag 9 november - 20.00 uur. Britannia Vlissingen: The Kibbutz Dance Company, moderne Israëlische dansgroep. Org. Uit in Vlissingen. Kaarten 10. - CJP/Pas 65 7,50 in voorverkoop bij: Bachten Komme, Badhuisstraat 104, tel. (01184)14928 en Uit in Zeeland, Nieuwe Haven 41-43. Middelburg, tel.(01180)15256. Johan Sinke: Naast beelden is juist bij diapresentaties het geluid niet meer weg te denken. niet de bedoeling dat de lessen tijdens de schooluren worden gegeven: Ieder die wil deelnemen zal dit in eigen tijd moe ten doen. Na een jaar wordt per klas afgesloten met de vertoning van een door de leerlingen zelf vervaardigde dia/geluidsshow. Deze kan bijvoorbeeld op de laatste schoolavond in het seizoen worden vertoond. Tevens zal er dan ter plekke een expositie zijn van werk dat door de klas zelf het afgelopen jaar is gemaakt. Ook is de Middelburgse foto- en diaclub weer met haar normale najaarspro gramma gestart in hotel Blanker aan de Pottenmarkt te Middelburg. Het pro gramma omvat: twee bondscursussen, verkiezen foto/dia van de maand met als onderwerp "vakantie", dia/geluids presentatie van het lid Kees Joziasse met een impressie op "Danse Macabre". Deze impressie is gemaakt tijdens de le- savonden van vorig seizoen. Voorts staan er weer een dok& en een praktijk cursus op het programma. Een groep van de club werpt zich op de vervaardi ging van een diaserie over Walcheren terwijl men in november een lezing ver wacht van de Brabantse bondsconsul. In november hoopt de Middelburgse foto- en diaclub ook haar 10 jarig bestaan te vieren. Hoogtepunt is een expositie in de Middelburgse Vleeshal en wel van don derdag 22 tot en met zaterdag 24 no vember. Volgens traditie vertoont de smalfilmclub Shot '68 in december een reeks van hun films. MIDDELBURG - De F-16 fanclub Nederland afdeling Zeeland, houdt op zaterdaq 3 november een rommelmarkt, waarbij er naast de gebruikelijke "rom mel" een groot assortiment model vliegtuigen wordt aangeboden. De markt wordt gehouden op het school plein van het nieuwe LTS gebouw aan de Verwerijstraat te Middelburg en duurt van 9 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Het programma van Jeugd en Muziek ziet er voor de ko mende week als volgt uit: Vrijdag 2 november Kuiperspoortthea- ter 20.30 uur Muziek, komponisten por tret Scelse: Quartetto Nuova, M. Hi- rayama. Eveneens op vrijdag 2 november in de Kuiperspoort de film "De luiaards van het groene woud" van N. Panayotopou- los. Aanvang 20.30 uur. Voor Vlissingen is deze film te zien op maandaq 5 november in De Piek aan vang 21.00 uur, terwijl deze film in Sou burg op woensdag 7 november draait in De Zwaan. De aanvang daar is half ne gen. UTRECHT De theosofische vereni ging Nederland houdt op 2, 3 en 4 no vember openbare studiedagen met als thema: Esoterische achtergronden van het Christendom. Sprekers zijn drs. Marijn Brandt, Nico Trijdeman en drs. Mary Heijboer-Barbas. De middagen worden besteed aan workshops en ges preksgroepen. Aanvang vrijdag 2 no vember 20.00 uur. Voor meer informatie telefoon: 030-313181. De studiedagen worden gehouden in de Besant Hall te Naarden. VLISSINGEN In wijkcentrum Al- degonde vinden de komende week twee aktiviteiten plaats: Op vrijdag 2 novem ber is er om half acht een disco-soos voor de jeugd tot en met 15 jaar en op dinsdag 6 november is er een bejaardensoos waar mogelijkheden zijn tot handwer ken, kaarten of andere gezelschapspe- len. Deze bejaardensoos is van 14.00 uur tot 17.00 uur. MIDDELBURG - De soos "Komma" is wekelijks op de woensdagavond, van half acht tot half elf in het wijkgebouw ontmoetingscentrum Dauwendaele. Op zaterdag 3 november houdt deze soos een discoavond voor jongeren van 16 jaar en ouder. Aanvang 20.00 uur. VLISSINGEN-OOST - Het chemi sche bedrijf Hoechst Holland NV te Vlissingen-Oost houdt op zaterdag 17 november een open dag waarbij er 's morgens en 's middags groepen belang stellenden rondgeleid zullen worden over de diverse fabrieken van het be drijf. Voor het programma dat twee uur duurt, kan iedereen die ouder dan twaalf jaar is zich opgeven. Telefoon 01196-82109 of schriftelijk: Hoechst, Antwoordnummer 57 (afd. PZ.) Vlissin gen. OOST-SOUBURG - Zelfgemaakte spullen van mevrouw Swager zullen op vrijdag 2 november verkocht worden in De Zwaan te Oost-Souburg. De op brengst van deze droogboeketten, kus sens, poppen, beesten en kleden zijn bestemd voor het kindertehuis "Welge legen". Openingstijden 9.00 tot 15.30 uur en 19.00 tot 20.30 uur. ZOUTELANDE In dancing disco Royal te Zoutelande treedt op vrijdag 2 november de groep "Vol Schouwse Hoop" op. Aanvang 20.30 uur. MIDDELBURG - De werkgroep Mu ziek van het Koninklijk Zeeuws genoot schap der Wetenschap organiseert op zaterdag 3 november een concert voor orgel, clavecimbel, dwarsfluitblokfluit en cello, terwijl de vocale inbreng door de mezzo-sopraan Titia Dijkstra ver zorgd zal worden. Er zullen werken uit de tijd van Barok en Rococo uitgevoerd worden. Aanvang 20.00 uur in het Zeeuws Museum. VLISSINGEN Buurt- en Clubhuis Het Woltershuis organiseert op donder dag 1 november a.s. een avond voor de oudere mensen, die in de omgeving van Het Woltershuis wonen. Op deze avond worden er een aantal toneelstukjes ges peeld door leden van de toneelklub van Het Woltershuis. Tevens worden er een aantal rondjes Bingo gespeeld. De avond begint om 19.30 uur met koffie en duurt tot ongeveer 22.30 uur. De entree bedraagt 1,— Indien het dringend noodzakelijk is, kan er voor vervoer van en naar Het Woltershuis worden ge zorgd. Het Woltershuis, Hogeweg 103-105. Vlissingen. Tel. 01184-14660. vraag naar dhr. Sanderse. VLISSINGEN De werkgroep "laat leven Walcheren" houdt op dinsdag 6 november een voorlichtingsbijeenkomst over de waarde van het ongeboren kind. Er zal een film getoond worden waarbij de embryonale ontwikkeling en de be valling in beeld worden gebracht en zullen enkele prominenten een inleiding houden over dit onderwerp. Na de pau ze vindt er een forumdiscussie plaats. Aanvang 20.00 uur in Open Hof te Vlis singen. VLISSINGEN - In de Walstraat/hoek Groenewoud te Vlissingen is sinds vori ge week "De Schreeuwer" geopend, een zaak in groente, fruit en delicatessen. Behalve voor een ruime sortering verse groenten en fruit kan men er ook terecht voor diepvriesprodukten en ijstaarten. "De Schreeuwer" gaat zich vooral toe leggen op kant-en-klare produkten. Specialiteiten zoals zuurkool met ana nas en andere variëteiten zullen regel matig in de aanbieding zijn. Het accent van deze creaties ligt hoofdzakelijk in de rauwkostsfeer. Afgelopen week bracht "De Schreeuwer" voor het eerst rata touille in Vlissingen, dit is een melange van onder andere aubergines, paprika's, komkommers, tomaten en peterselie. Alle artikelen staan ruim en bijzonder overzichtelijk uitgesteld langs de wan den en op enkele "eilanden" in de win kel. Het hoekpand heeft twee grote eta lageruiten zodat het winkelend publiek van buitenaf al een goede indruk krijgt van de grote verscheidenheid van de aangeboden artikelen. MIDDELBURG - Woensdagmiddag 24 oktober sloeg Ramses Jakobsen, de 7- jarige zoon van directeur J. Jakobsen jr. en kleinzoon van directeur-oprichter van Jakobsen en Zn. BV, de officiële eerste paal in de grond voor het nieuwe gebouw dat aan de Schroeweg/Builen- ruststraat te Middelburg zal verrijzen en dat na voltooiing ruim 7000 vierkante meter meubelshowroom zal bevatten, waardoor de grote Europa Meubel-col lectie uitstekend tot zijn recht zal ko men. De nieuwbouw moet medio 1980 gereed zijn en dan zullen de huidige meubelza ken in de Paspoortstraat te Oost-Sou burg en in de Langeviele te Middelburg worden opgeheven. De woningtexliel- zaak in de Souburgse Kanaalstraat wordt overigens in de huidige vorm voortgezet. Tijdens een korte toespraak, nadat de eerste paal de grond was ingeslagen, wilde directeur J. Jakobsen sr. nog wel kwijt dat de nieuwe meubeltoonzaal op een bijzonder goed punt is gesitueerd. Vooral de goede bereikbaarheid en het ruime parkeerterrein zijn grote plus punten. Voorts vindt de klant alles on der één dak, er is een groot assortiment, een zeer ruime keus en levens voorzie ningen voor invalide bezoekers. Vooral de toenemende eisen van de consument deed de directie van Jakobsen en Zn. B.V. besluiten tot nieuwbouw waarmee men nog meer dan voorheen aan de wensen en verlangens van de consument kan voldoen. Het nieuwe pand is een ontwerp van architectenbureau Gruisen BV Terneu- zen en kan qua vormgeving, kleur en efficiënte indeling de toets van elke kri tiek weerstaan, aldus directeur Jakob sen. Aannemersbedrijf Peters is belast met de bouw van het nieuwe geheel. Op de foto: Ramses Jakobsen slaat de eerste paal in de grond. VLISSINGEN De negen prijswin naars in de kleurwedstrijd van de spe ciaalzaak in verf. glas en artikelen voor krealieve handenarbeid "Grobato-De Verfbron" te Vlissingen, kregen woens dagmiddag 24 oktober hun prijzen uit gereikt. Dit gebeurde in de zaak aan de Walstraat waar directeur Gerard Rodts niet een persoonlijk woord voor ieder kind de cadeau's overhandigde. Ruim vierhonderd kinderen namen aan de kleurwedstrijd deel. Tijdens de Vlis- singse braderie waren de kleurplaten uitgereikt. Op I oktober moesten de in zendingen binnen zijn. De jury bestond uit een aantal familieleden van directeur Rodts die een "hele kluif' hadden om uit de vele inzendingen de beste te sor teren. De wedstrijd bestond uit drie leeftijdsgroepen. Voor iedere groep wa ren drie prijzen beschikbaar. De deel- nemertjes die niet in de prijzen vielen kregen van Grohato allen een brief thuisgestuurd. Bij de deelnemers in Vlissingen was er tevens nog een balpen bijgesloten. Grobato-De Verfbron or ganiseerde de kleurwedstrijd in samen werking met de fabrikant van Wijzonol en Ralston-v.erven te Zwolle. De prijswinnaars zijn: Kinderen t/m 6 jaar: 1 Bianca Wessels, Oud-Vossemeer; 2 Marieke Abrahamse, Scrooskerke; 3 Olav Janssen, Vlissingen. 7-10 jarigen: I Hennij Bicmans, Oost- Souburg; 2 Jan van Belzen, Arnemui- den; 3 Jolanda Kallewaard, Colijns- plaat. 11-14 jarigen: I Judith Yff, Vlis singen (zij kreeg een pluimpje van di recteur Rodts voor haar fraaie aquarel techniek); 2 Nelly Prins, Grijpskerke; 3 Eric Gocdegebure, Vlissingen. Veelzijdig werk voor vakmensen. Sinds 1 september heeft "Scheldebuurt" de beschikking over het pand aan de Glacisstraat. Een groepje vrijwilligers is nu volop bezig met de noodzakelijke opknapbeurt, zodat spoedig met de eer ste grote activiteiten gestart kan worden. De streefdatum is 31 oktober. Op 23 november hopen de inventieve Schel- debuurters de eerste grote gebeurtenis te kunnen organiseren met een "open dag". Vanaf vandaag (31 oktober) wordt al aangevangen met de eerste aktivitei ten. De jeugdigen tot 12 jaar treffen el kaar vanaf vandaag iedere woensdag. Om deze activiteiten goed te kunnen begeleiden zijn echter nog een aantal vrijwilligers nodig vanaf 16 jaar. Er zal per twee woensdagen een instuif gehou den worden met onder meer disco en spelletjes. Per 1 november start het club- en buurthuis met een koffiemorgen om deze vervolgens iedere week één keer te herhalen. Voor informatie: Sjaak Cornelisse, Clij- verstraat 44, Vlissingen. Telefoon: 01184-16334.

de Faam | 1979 | | pagina 7