Worsten van mijzelf brengen is een fascinerende bezigheid KORTEN KLEIN FILMS Martin de Graaf,metaalbewerker bij De Schelde, heeft er graag nog een aantal kollega's bij. Senioren festival in concert en gehoorzaal. WINKELWEEKACTIE ARNEMUIDEN MKUOV" Van de Ree Brilmode heropend met uitgebreide zaak Middelburgse slager Kouwenberg: ©De Scheldek WKELWEEK Woensdag 24 oktober 1979 MIDDELBURG - Het is een grote uitzondering. Welhaast een museumstuk: Een slager die zijn worsten zelf maakt en dat met zoveel overgave doet dat hij zijn werk een hobby noemt. "Heeft u nog zelfge maakte worst slager?" "Nee mevrouw, dat doen we niet meer. We kunnen tegen de grote fabrieken niet con-urr- reren. Zij leveren het vlees zó goedkoop dat ik mijn eigen worsten wel kan inpakken. Bovendien is de kwaliteit va. d- fabrieksworsten redelijk". Dat zal het antwoord zijn dat vele slagers op die vraag geven. Geen hulpmiddelen In de ban van de ring Konvooi van de angst Pornopoesjes in de wolken ITALIAANSE FILM "WE HIELDEN ZOVEEL VAN ELKAAR" Petit-restaurant De Herberg geopend Bel of kom langs: afd. Personeelszaken (01184-82264), Glacisstraat 165, 4381 SE Vlissingen. Het programma: I ARNEMUIDEf VF Een van die uitzonderingen in de sla gerswereld is Kees Kouwenberg. In de Middelburgse stromenwijk begon hij zo'n 12 jaar geleden een slagersbedrijfje. Toevallig kwam hij op het spoor van deze beenhouwerij, toen hij in Goes op de slagersvakschool moest zijn. Tot dan werkte Kees Kouwenberg bij zijn vader in het Brabantse Prinsenbeek. Op zich zelf beginnen was al een hele tijd zijn ideaal hoewel er geen enkel probleem bestond in het bedrijfje van de familie Kouwenberg, waar nog een aantal fa milieleden mee functioneerden. Nage noeg de gehele familie Kouwenberg be drijft het slagersvak. Op een broer na, maar die is da. ok meteen vegetarir geworden. Het meest opvallende aan de naar Zee land geïmmigreerde slager is dat hij zijn vak zeer kritisch bedrijft. Zijn worsten verkeren steeds in een stadium van ont wikkeling en waar dat nodig is worden er nieuwe ingrediënten toegevoegd of andere weer vervangen. Kees Kouwen berg is met een aantal collega's verenigd in het Worstemakers-gilde en dat bete kent dat er naast het regelmatige contact ook zeer nauwlettend op de kwaliteit van het geleverde product wordt gelet. Het kan zelfs voorkomen dat er 's mor gens om tien uur een telefoontje komt met het verzoek een bepaalde worst naar 1NO in Delft te sturen waar zeer kritisch op een aantaJ facetten gecontroleerd wordt. Slager Kouwenberg zegt over zijn ber oep: "Ik wil worsten van mezelf bren gen. Gewoon omdat het voor mij een fascinerende bezigheid is. Een hobby als het ware. Niet dat ik daarnaast geen an dere liefhebberijen heb, want zeilen en fietsen zijn dingen waarin ik eveneens groot vermaak vind". lede ochtend gaat de heer K uw nberg re naar het abatoir. "Ik zoek dan zelf de beesten uit Ik wil alleen kwaliteit en niet van die opgefokte beesten. Ik keur het geslachte vee op kleur en bouw. Boven dien heb ik een voorkeur voor vrouwe lijk vlees, dat is malser en daar zit meer smaak aan. Rood gekleurd vlees is niet echt. Daar zitten kleurstoffen in. Als je "echt" vlees ernaast legt zou dat ons makelijker kunnen uitzien, maar als je het op de een of andere wijze bereid hebt proef je het verschil overduidelijk. Met hulpmiddelen kun je bijvoorbeeld ook meer vet verwerken, maar daar ben ik principieel tegen. Ook vindt de idealist Kouwenberg dat té Woensdag 24 oktober - 20.30 uur Walk- Inn Vlissingen WATERFALL Engels folk-trio org. Uit in Vlissingen. Kaarten 6,50 in voorverkoop bij: Bachten Komme, Badhuisstraat 104, Vlissingen, tel. (01184) 14928. Donderdag 25 oktober - 20.30 uur, Vestzaktheater, Vlissingen, UMPS DUMPS Engelse volksmuziekband, org. Uit in Vlissingen. Kaarten 6,50 in voorverkoop bij: Bachten Komme, Bad huisstraat 104, Vlissinqen, tel. (01184) 14928. Zaterdag 27 oktober - 17.00 uur, Sport hal Koopmansvoetpad Oost-Souburg POPFESTIVAL m.m.v. de Nederland se groepen: PARTNER, VITESSE, THE TAPES SUPERJONES Org. Uit in Vlissingen, Kaarten 10,— in voorverkoop bij: Bachten Komme, Bad huisstraat 104, Vlissingen, tel. (01184) 14928. Dinsdag 30 oktober - 20.00 uur, De Schakel, Middelburg, 'GODFRIED BOMANS, PORTRET VAN EEN VRIENDSCHAP' lezing door drs. H.L. Prcnen, org. ZVU, Kaarten 1,50 a/d zaal: leden AVU/Nut gratis toegang. Woensdag 31 oktober - 20.00 uur, Ci- lylheater Middelburg, C'ERAVAMO TANTO AMATI ('We hieldeh zoveel van elkaar"), film van Ettore Scola, org. ZVU, Normale toegangsprijzen; kaarten a/d zaal. Woensdag 31 oktober - 20.00 uur, Zaal Het Anker, Bonedijkestraat. Vlissingen, BARBARA ANTONIETTI FRANS VAN GURP Klassiek gitaarduo. Kaar ten 5,— a/d zaal. Kees Kouwenberg: "Vrouwelijk vlees, malser en er zit meer smaak aan". veel vlees eten niet goed is. "Maar matig en dus niet overdadig is vlees niet alleen lekker maar ook noodzakelijk voor de mens, immers vegetariërs gebruiken er een vervanger voor om zodoende hun tekorten aan voedingswaarde op te vul len." De beenhouwer verwerkt het vlees dat van het abattoir komt helemaal zelf. Er komen bij hem 'alleen hele geslachte beesten de werkplaats binnen, om te voorkomen dat het vlees mindere kwa liteit heeft. "De eisen om goed product te leveren begint bij de keuze van de dieren en bij het verwerken ervan", zegi de kritische slager, die ook salades maakt zonder conserveringsstoffen. Het worstenmakersgilde waar Kouwen berg lid van is, werd vijf jaar geleden door Anton Coppoolse uit Serooskerke opgericht. Het doel van het gilde is de worstenmakerij weer op een hoger peil te brengen. "Het niveau van de wor stenmakerij was danig afgezakt. Dat kwam onder meer omdat wij slagers niet meer tegen de fabrieken konden con-, curreren. Ik ben dan misschien iets duurder, dan bijvoorbeeld een super markt", stelt Kees Kouwenberg, "maar daartegenover lever ik wel een kwali- teitsprodukt." Via uitwisselen van onderlinge infor matie tussen de gildebroeders ontwik kelen de worsten zich steeds verder. Het siert slager Kouwenberg dat hij zijn col lega's die met fabrieksworsten werken, niet wil afkammen. "Iedereen heeft zo zijn eigen kwaliteiten", zegt hij daaro ver. "Het is alleen een kwestie van keuze maken. Ik moet daartegenover aanzien lijk meer werk doen om kwaliteitspro ducten te leveren. Maar ja, daarom heb ik er des te meer plezier aan." MIDDELBURG - Van de Ree Brilmode heropende woensdag 17 oktober de uit gebreide en gemoderniseerde winkel aan de Korte Geere te Middelburg. Er is een derde pand - waarin voorheen Foto Back was gehuisvest - bijgekomen. Een verbouwing van ruim vier weken, waarvan de laatste week de zaak was gesloten, zorgde voor een geheel nieuw gezicht. De nieuwe ruimte leverde een winkelruimte extra van ongeveer 20 vierkante meter alsmede een nieuwe ogentestruimte ingericht met de mo dernste apparatuur eri de nieuwste snufjes op dit gebied. Ook een kantoor ruimte en de toiletgroep is in dit nieuwe gedeelte ondergebracht. Vooral de tweede ogentestruimte voorziet in een dringende behoefte, want de klanten hoeven nu niet meer zo lang te wachten hetgeen voorheen nogal eens het geval was. Behalve de inrichting van de nieuwbouw kreeg ook het bestaande in terieur een opknapbeurt, een nieuwe vloerbedekking en een nieuw behanget je geven het geheel, dat in overwegend bruin-beige is uitgevoerd, een ander ge zicht. Ook de brilpresentatie - er zijn meer dan 2000 brilmonturen in voor raad - onderging verandering. De da mes- en herenbrillen zijn nu in aparte groepen uitgestald zodat de verkoper zich gemakkelijker op de klant kan oriënteren. Ook zijn er enkele toon- bankjes en zitjes gecreëerd. Van de Ree Brilmode heeft voorts video-appara- tuur, vooral te gebruiken voor mensen die zonder bril niet kunnen zien. Er wordt een opname gemaakt van een aangepaste bril en later ziet men zichzelf 'in beeld' waardoor het maken van een keus vergemakkelijkt wordt. De wach tende kinderen kunnen zich vermaken in een Lego-speelhoek. "Het enige pro bleem hierbij is dat de kinderen niet meer weg willen", zo vertelde de heer F. van de Ree. Voor de klanten heeft de feestelijke opening ook nog enkele prettige klan ten. Bij aankoop van een montuur met glazen worden de glazen gratis ontspie- geld en kunststofienzen worden gratis gekleurd. Andere permanente voorde len bij Van de Ree Brilmode zijn; een jaar garantie op gehele bril tegen breuk, gratis montuurreparatics en het even eens gratis ultrasonish reinigen van de bril. Tot 1 december is het voorts moge lijk om mee te dingen naar de titel 'Miss van de Ree Brilmode 1979'. Vooraf gaande aan de opening was er dinsdag middag een drukbezochte receptie die werd opgevrolijkt door een groot aantal bloemstukken. VLISSINGEN De CDA afdeling Vlissingen organiseert op woensdag 24 oktober een openbare ledenvergadering in 't Anker aan de Bonedijkestraat. De gemeenteraadsfraktie zal op deze bij eenkomst enige kanttekeningen plaat sen bij de begroting van de gemeente Vlissingen. Aanvang 20.00 uur. VLISSINGEN Dc wijkenvereniging "Dubbelwest" houdt op 30 oktober een vergadering, die zal handelen over het streekplan Midden-Zeeland. Tevens zal op die avond aandacht besteed worden aan de'voorbereiding voor een openbare wijkavond waar het thema speelvoor- zicning en verkeer wordt besproken. De vergadering in wijkgebouw Alde- gonde begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Het Chr. Vriezen- veens Mannenkoor treedt zondagavond 28 oktober op in de Ontmoetingskerk in Middelburg op deze avond te horen zijn terwijl Ds. Roodenburg het openings- en slotwoord zal spreken. Deze dienst wordt gehouden vanwege het 65-jarig bestaansfeest van de Chr. Vereniging Een betere tekenfilm naar het gelijkna mige boek van Tolkien. Alhambra II in Vlissingen op donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag om 20 uur. Zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur, zondag ook om 14 uur. Zij stonden voor een verschrikkelijke keuze: Het konvooi van de dood of een leven in de hel. Over een levensgevaar lijke tocht door de jungle vol avonturen en onverwachte hindernissen. Alham bra I Vlissingen 20 uur. Zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur. Een opwindende sience fictionfilm met de nadruk op opwindend. Alhambra 1 Vlissingen vrijdag 23 uur. Generatieportret op drie fronten MIDDELBURG - In het Middelburgse Cilytheater draait op woensdag 31 ok tober de Italiaanse speelfilm C'ERA VAMO TANTO AMATI (We hielden zoveel van elkaar) van dc Italiaanse ci neast Ettore Scola. De film gaal over drie mensen die tij dens de tweede wereldoorlog een zelfde levenshouding hadden, maar in de loop der jaren uit elkaar groeien. Via die mensen is het ook een film over de poli tieke ontwikkelingen van Italië en die van de Italiaanse cinema, als weerslag van de maatschappij. Een generatieportret op drie fronten, met als slotvraag of die generatie, die vanuit het oorlogsverzet een nieuwe wereld zou gaan bouwen, niet te bekla gen valt. De akteur Nino Manfredi speelt de meest door de politiek geraakte van het drietal. Hij heeft geen geluk met vrou wen. De vrouw die hij het liefste heeft, moet hij achtereenvolgens aan zijn beide vrienden afstaan. Wanneer hij haar ja ren later heeft teruggewonnen, kan hij zich echter in zijn proletarische eenvoud de gelukkigste van dc vrienden noemen, terwijl de meest schitterende van het drietal, gespeeld door Vittorio Gassman, als geslaagde en rijke advokaat als elitair en gecorrumpeerd door de anderen moet worden afgeschreven. Daartussendoor zijn er de talrijke mo menten van herkenning, zoals die in elk mensenleven voorkomen; de momenten die je weer terug zou willen halen om ze beter waar te maken in een toekomst die anders is verlopen dan je dacht en die nu als een definitief verleden voorbij is. Het zijn flarden van de menselijke herinne ring die in deze film zo'n ingrijpende rol spelen. De organisatie van deze film is in han den van de ZVU en begint om 20.00 uur. Middelburg - Met een drukbezochte re ceptie werd vrijdagavond 13 oktober aan de Pottenmarkt te Middelburg het petit-restaurant 'De Herberg' geopend, een sfeervol ingerichte zaak waar men terecht kan voor een kopje koffie, een eenvoudige maaltijd en voor een drank je. Er zijn ongeveer dertig zitplaatsen aan de tafeltjes, en aan de bar, uitge voerd in schoon metselwerk met houten blad, kunnen nog eens twintig personen een plaatsje vinden. Het interieur is bij zonder sfeervol uitgevoerd met wit ge pleisterde muren en donker hout voor het plafond gecompleteerd met een open haard en een grote spiegel aan de zijwand die vooral een verruimende in druk geeft. In zes weken lijd is het oude interieur van dc vroegere San Remo-bar er uit gesloopt en heeft plaats gemaakt voor een sfeervol geheel. Ook de toilet groep is vernieuwd. 'De Herberg' is da gelijks geopend van 10.00 tot 24.00 uur en op vrijdag en zaterdag zelfs tot 01.00 Veelzijdig werk voor vakmensen. Bartimeus uit Zeist. Een van hun mede weker al tijdens deze zangdienst vertel len over het werk van deze vereniging. Aanvang 19.00 uur. WESTKAPELLE - Het Chr. Vriezen- veens mannenkoor zal op zondagmor gen tijdens de dienst van dominee Bc- zemer in de Herv. Kerk te Westkapelle enige werken uitvoeren. Aanvang hall tien. Vlissingen - Belangstellenden voor de te houden yoga-cursus in het vrouwencafé kunnen voor verdere informatie zich wenden tot Joke Peters, telefoon 17819 De cursussen gaan op woensdagavond 24 oktober van start. Vlissingen - Op dinsdag 30 oktober vin den de volgende activiteiten plaats in het wijkgebouw Aldegonde: van 14 tot 17 uur bejaardensoos, om acht uur 's avonds openbare vergadering van het wijkcomité Dubbel West om op dat zelfde moment in de depndance op nbare vergadering van het wijk/ comité Bossenburgh. Voor nadere inlichting: 66318. Middelburg - In het dienstencentrum Bachten Komme geeft het zangkoor een uitvoering van de musical "Reizen door Nederland" op donderdagavond 25 ok tober. De voorstelling begint om half acht en staat onder auspiciën van de Stichting Welzijn voor Ouderen. Toe gangskaarten bedragen 1,50 gulden. VLISSINGEJM - De stichting Eritrea houdt op donderdag 25 oktober in de Bondedijkezaal in dc Bondedijkcstraat een politieke voorlichtingsavond over Eritrea. De organisatie is in handen van de "Rode Morgen/G.M.L. Aanvang van de bijeenkomst is 19.30 uur. OOST SOUBURG - Op zaterdag 27 oktober wordt in de sporthal Souburg aan het Koopmansvocipad in Oost- Souburg een popconcert gegeven waar aan medewerking wordt verleend door: Vitesse, Superjones, Tapes en Partner. Kaarten 10. zijn in de voorver koop bij het welzijnscentrum Bachten Komme. Badhuisstraat 104 in Vlissin- gcn. VLISSINGEN De kijkmap van de Stichting Culturele Gemeenschap Vlis singen met grafische werken is gedu rende de maand oktober te bezichtigen in wijkcentrum Open Hof, Alexander Gogelweg te Vlissingen. VLISSINGEN - Omwoners en passan ten van het stadhuis in Vlissingen kun nen iedere woensdag tussen half vijf en half zes genieten van het beiaardconcert van Kees van Eersel, stadsbeiaardier van Zierikzee. Dezelfde toonkunstenaar speelt iedere vrijdagmorgen tussen elf en twaalf op de beiaard van de St. Ja- co bstoren. ST. LAURENS - Op dinsdag 30 oktober is er in het wijkcentrum St. Laurens weer een koffiemorgen. Tijdens deze koffie- morgen wordt een kledingbeurs voor kinderkleding gehouden. Aanvang is tien uur. Voor oppas wordt gezorgd. MIDDELBURG - De christelijke vere niging Bartimeus organiseert op zon dag 28 oktober een zangavond. Mede werking daaraan verlenen het Chr. mannenkoor uit Vriezenveen en het Ontmoetingskerkkoor uit Middelburg. Het openingswoord wordt gesproken door dr. Roodenburg. Tevens zal op de ze avond informatie worden gegeven over het steuhfonds Bartimeus. Aan vang van de bijeenkomst is 19.00 uur. Toegang is vrij. MIDDELBURG - De vrouwenvereni ging "Pcrsis" houdt op zaterdag 27 ok tober een najaarsverkoping in de MA VO -school aan de Koninginnclaan 39 te Middelburg. Er is onder meer een grote sortering practische en mooie hand werkjes te koop. Ook zijn er boeken (waaronder bijbels) te koop. Openings tijden 's morgens van half elf lot twaalf en 's middags van half twee tot vijf. MIDDELBURG - De stichting wel zijnswerk voor ouderen organiseert op dinsdag 30 oktober in dc concert en ge hoorzaal te Middelburg een "Senioren festival". Een soortgelijk festival is in Zeeland nog ninuner gehouden zodat deze manifestatie uniek te noemen is. Tijdens dit festival gebeuren een aantal interessante zaken. Het meest in het oog springend daarbij is het politiek forum, waarbij een aantal gemeenteraadsleden het beleid van de gemeente Middelburg zullen uitleggen, dc deelnemers vragen kunnen stellen aan de gemeentepolitici De bezoekers aan de concert en gehoor zaal zijn niet gebonden aan een bepaal de activiteit want in dc verschillende zalen gebeuren zoveel dingen dat voor ieder wel iets naar de gading is. De bedoeling van het "Sc.iorcn festival" is dat ouder wordende Middelburgers zich op een prettige en gezellige manier kunnen oriënteren over alles wat hen interesseert en bezighoudt. 's Avonds is er feest. Zang dans en mu ziek zijn de ingrediëntne voor een wer velend programma, waarbij danstheater "Vranje", het ouderenkoor "zang houdt jong" het artistieke gedeelte voor hun rekening nemen. Het slotbal wordt ver zorgd door het orkest Onda uit Nieuw- land. 2 uur opening door de heer C.S. Vis (Kleine zaal) 2.15-3.15 uur politiek forum o.l.v. ge meenteraadsleden geven hun visie op het welzijnsbeleid voor ouderen en beantwoorden vragen 3.15-5.00 uur informatie-kiosk 3.00-6.00 uur workshop (Grote zaal) 4.00-6.00 uur Carla Hoek en Joop Kroon, docenten creativiteit, inspireren mensen rond hel ontwerp "fruit" Ad van Noort, spel-lcider dramatische expressie, geeft richting aan het uitspe len van dagelijkse en nict-alledaagse belevenissen van bezoekers andere hob byisten, zoals amateurfotografen, post zegelverzamelaars zijn gevraagd om ook van hun passie voor hun liefhebbe rij te vertellen cineac doorlopende voorstelling van films en dia's (zie elders in deze krant) 5.00-6.45 uur: 'Wilde aardbeien" van I. Bergman, 6.45-7.30 uur: filmwedstrijd "Shot '68' modeshow (Kleine zaal) 3.15-4.00 uur. zeepkist-redenaars (Kleine zaal) 4.00-5.00 uur, aangevuld met bijdragen van bezoekers, 5.00-7.00 warme soep en belegde broodjes, 8.00-10.15 uur feest avond vooraf volksdansen met "onda"- nieuwland o.l.v. J. Meliefste opening door mevrouw G.K. Hesselink-Mondria ouderenkoor "zang houdt jong" zingt samenzang pauze half 9-8.45 uur) danstheater "Vranje" slot-bal: o.l.v. "onda-nieuwland". WKEUEFSVEPENIGIKG '.D.€ PMCHTIGE PR'JZl ARNEMUIDEN - De jaarlijkse winkel week in Amemuiden belooft weer een groots geheel te worden. Niet alleen het aantal deelnemende winkeliers is groter dan voorgaande jaren maar ook de 'prij- zenpot' die voor het kooplustige publiek ter beschikking komt, is groter van om vang. Zeventien winkeliers nemen aan de winkelweekactie - die van vrijdag 26 oktober tot en met zaterdag 3 november wordt gehouden - deel. Voor iedere bestede gulden wordt door de deelne mende winkeliers een gratis lot ter be schikking gesteld. Aan het eind van dc winkelweek, zaterdag 3 november dus, wordt de trekking van deze loterij ge houden in hel Verenigingsgebouw 'De Arne'. Er is een totaalbedrag van der tienduizend gulden beschikbaar voor de prijzen die onder anderen bestaan uit een dames- of herenrijwiel, een klok. een encyclopedie en nog vele andere waardevolle prijzen. Voor de kinderen van 6 tot 12 jaar is er een aparte actie. Zij moeten het totale gewicht raden van de vijf bestuursleden van de Winkeliersve reniging 'door eendracht kracht', die het evenement organiseert. Een foto van het 'gewichtige' vijftal is hierbij afgedrukt. Ook bij elke deelnemende winkelier is een foto van de bestuursleden aange bracht alsmede een biljet van deelne ming. I ijdens de openingsdag - vrijdag 26 oktober is hel tevens koopavond in Arnemuiden. Ter gelegenheid van de start van de winkelweekactie verleent de plaatselijke muziekvereniging 'Arne's Genoegen' muzikale medewerking. Ook bij de koopavond van vrijdag 2 novem ber wordt getracht het geheel muzikaal op te luisteren. Hiervoor is het pijper korps 'Excelsior' benaderd. De bestuursleden op de foto zijn, van links naar rechts: voorzitter C. Dellebe- ke, H. van Waarde, secretaris/penning meester J. de Nooijer. M.E. de Schipper en J.l Maljers van Modehuis De Troye. De deelnemende winkeliers zijn: Bloemisterij De Lelie Schoenhandel Van Waarde Geschenkenhuis Knolle Textiel en kruidenier Mw. Crucq Schildersbedrijf Dellebeke Frituur Van Waarde Geschenkenhuis De Nooijer Mode- en meubelhuis Dc Schipper Modehuis De Troye Supermarkt De Bie Slagerij Pouwer Slagerij De Vries Rijwielhandel Bliek Klokkendokter Veerman Cafetaria De Crab Garage Meerman Melkhandel Dijke

de Faam | 1979 | | pagina 7