senioren loop eens binnen of blijf de hele dag! 5 OUDEREN WILLEN NIEUW BELEID geen eest voor 25-jarige cosbo WAT WIJ ER ZELF VAN VINDEN jo den hollander G, WAAR IS DE 0VERLEG-C0MMISSIE GEBLEVEN? middel^urS loop ee5S dTdele daë' of Oü- op ttld- OF voelhorens koud de pap programma feest vervoersproblemen De Festivalkrant is een uitgave van de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen, Schuttershofstraat 1a te Middelburg (01180 27537) ter gelegenheid van het Senioren Festival, te houden op 30 oktober 1979 in de Concert- en Gehoorzaal, Middelburg De Festivalkrant werd gedrukt in een oplage van 14.000 exemplaren door Rotadruk,te Axel. Vormgeving: Inge van der Kooij ,0 oKtotoerJ con0e «traat 13 sin6els Het besluit van de regering om het welzijnswerk te decentraliseren heeft tot gevolg dat de gemeenten een plaatselijk welzijnsbeleid van de grond moeten zien te krijgen. De verdeling van de gelden voor het welzijns werk zal nu door de gemeenten gebeuren. Die verdeling komt tot stand aan de hand van een wel- zijnsplan. Op dinsdag 30 oktober wordt in dé Concert- en Gehoorzaal Singelstraat 13 te Middelburg een 'Senioren-Festival' georganiseerdHet is het eerste festival van dit genre in Zeeland. festival krant Jéd toegaf gratis 0Ï>- op- Hoo ih«l- do nen, den wil zijn o-olc, ordt 1AU 79, s in Maar leerefl^ fcartoom ie nze niet meer?! We ztitn oog eameii op de befwaaracaiooO, geweest! TB 110 Cer nap TB mei Fla 65 Noi mei Bei Hir Hjfc MONDIGE OUDEREN KUNNEN MEEPRATEN OP 30 OKTOBER Dat welzijnsplan wordt in Middelburg door een gemeentelijke werkgroep (samengesteld uit ambtenaren van ver schillende diensten) ontworpen. De bevolking en de organisaties kun nen daar later hun commentaar op geven Een aantal organisaties deed bij de start aan de gemeente het voorstel om een commissie, volgens artikel-61 van de gemeertewet, te formeren. In die commissie zouden dan gemeente raadsleden, het 'particulier initia tief' en de bevolking zitten. Als voordelen van een dergelijke com missie noemden zij - de mogelijkheid om zo veel mogelijk mensen bij de planvorming te be trekken - het plannen-maken zou onder de directe politieke verantwoordelijk heid van de gemeenteraad gebeuren; en er zou in principe een sterke invloed uit te oefenen zijn op de politieke besluitvorming -namelijk vaststelling van het plan door de gemeenteraad- door de burgerij en het particulier initiatief. De welzijnsraadin Middelburg, het orgaan dat voelhorens voor het wel zijn van de bevolking bezit en in het bijzonder toegerust is om 'inspraak' te organiseren, zou bij deze opzet een belangrijke rol vervullen. De gemeente was echter niet ontvanke lijk voor dit voorstel, zo heette het De gemeente was tegen. Er werd een ambtelijke werkgroep inge steld, die belast zou worden met de voorbereiding van het welzijnsplan Zo werd in feite een goed stukje mee praten koudgesteld. Als doekje voor het bloeden werd - medio '78 - een zogenaamde 'overleg commissie welzijnsplanning' in het leven geroepen. Zes raadsleden, acht personen uit het particulier initia tief en vijf personen uit de bevolking zitten in die groep. Deze commissie zou als taken hebben: - het signaleren van behoeften aan (welzi jns )werk. Pop\alair gezegd: het opsporen van 'witte vlekken'; - en het mede-adviseren over het organiseren van de inspraak. Deze overlegcommissie heeft echter weinig kunnen doen en nauwelijks van zich doen spreken. De groep moest het immers maken zonder financiën, tech nische ondersteuning en de bijstand van een deskundige. Het is- twijfelachtig of deze commis sie blijft voortbestaan. In ieder geval is de kans betrekkelijk klein dat burgers in organisatorisch ver band iets te berde zouden kunnen brengen Daarom is het temeer noodzakelijk dat ouderen in Middelburg via de 'praat tafels' (de gesprekken onder het mot to 'wat vindt u er zelf van?') en de inspraakmiddag op 30 oktober in de Concert- en Gehoorzaal hun zegje doen en een vinger in de pap krijgen over: hoe de gemeente het beleid met betrek king tot hun welzijn gaat bepalen. kijk praat-en feestdag In deze krant HOE DEHKEN ZIJ OYER OHS in de kleine zaal zorgt voor sfeer-muziek op de piano Het programma van dit festival heeft als ondertitel: een kijk, praat- en feestdag. Er is namelijk op deze middag en avond zeer veel te zien, te bepraten, te doen en te feesten. Deze dag, waarop vele Middelburgers-op- leeftijd verwacht worden, geeft zoveel te beleven dat ieder wel iets naar zijn gading zal weten te vinden. Tevens is de bezoeker niet aan tijd gebonden. Men kan de zalen binnen wandelen en weef verlaten op het tijdstip dat men.verkiest. Het programma-overzicht toont aan dat om twee uur 's middags gestart wordt met oen 'politiek forum'. Gemeenteraadsleden van a].le politieke partijen zullen vertellen welk beleid zij voorstaan voor ouderen in Middel burg. Zij zullen aansluiten bij de doelstellingen van de gemeente over het welzijnswerk in de stad. De bezoekers kunnen vragen stellen of hun mening ten beste geven. Verder zijn er allerlei interessante zaken te beleven. De bedoeling van het 'Senioren-Festi val is dat ouder-wordende Middelbur gers, bijvoorbeeld zo omstreeks de 55 zich op een prettige en gezellige manier kunnen oriënteren op alles wat hen interesseert of problemen geef t 's Avonds is er feest in de grote concertzaal. Zang, dans, muziek en een wervelende show zijn de 'ingrediën ten van het programma. Mensen-op-leeftijd en jong van harte, regelmatige bezoekers van clubs, cursussen of wijkposten en diensten centrum, maar ook mensen die al die activiteiten nog niet benutten of' nodig hebben worden op dit festival verwacht De nieuwe autobusdienst van de ZWN brengt u uit en thuis. Of neem met uw buren, kennissen of vrienden gezamenlijk een taxi, dan rijdt u van huis tot huis en bent zeker niet duurder uit. x

de Faam | 1979 | | pagina 23