voorlichting van de provincie zeeland TWEEDE RONDE WOONWAGENPLAN 1 NOVEMBER BEROEPENDAG verschijnt 14-daags sis HP lïl DE TINI/DNKEL May Fair is niet bang voor kinderen. Mayïuii ov 7 NIEUWE DIENSTREGELING ZUID: 21 OKTOBER A.S. Ruim 10 miljoen... De nieuwe dienstregeling. Waar verkrijgbaar? NV Streekvervoer Zuid-West- Nederland DE INKOMSTENBRONNEN VAN DE PROVINCIE orqeliimde /vinylb 't betere voorgelijmde /vinylbehang. Woensdag 17 oktober 1979 VF RAAD MILIEU EN DIVERSE COMMISSIES VERGADEREN io zit dat in elkaar bij de provincie alles rechtstreeks van de gieterij WALSTRAAT 129 VLISSINGEN \Voor vakman en doe-het-zelver spruytl kromme weele 19, ör"w 1 bl middelburg BV Tel. 01180 - 12886 kanteldeuren Sinds maandag 15 oktober ligt in het provinciehuis en de gemeente huizen in Zeeland het herziene ontwerp-woonwagenplan Zee land ter inzage. Het eerste ont- werp-plan zag in het afgelopen voorjaar het levenslicht. De mi nister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk had name lijk iedere provincie verplicht voor 1980 een plan te maken, nadat de woonwagen gelijk gesteld was met een "gewoon" woonhuis. Boven dien is er een groot tekort aan standplaatsen in Nederland: er zouden er ongeveer 1100 bij moeten komen. De minister stelde als eisen aan het woonwagenplan, dat de grootte en de plaats van de woonwagencen tra een goed woon- en leefmilieu vóór de bewoners garanderen, dat bieden, zoals bijvoorbeeld onder wijs, werk, sport- en recreatiemo gelijkheden. Na verschijning van het ontwerp-plan in de lente wer den drie hoorzittingen gehouden (Middelburg, Zierikzee en Ter- neuzen) en werd overleg gepleegd, wat leidde tot de herziening die nu ter inzage ligt. Belangrijkste wij zigingen zijn, dat op Schouwen- Duiveland minder standplaatsen zullen komen dan eerst gedacht en op Noord- en Zuid-Beveland juist meer. Het plan sluit hierdoor beter aan op de bestaande en meest ge wenste situatie. De standplaatsverdeling zou er volgens de herziening zo uit gaan zien: Westerschouwen krijgt 2 standplaatsen (in het eerste plan waren dat er 3); Zierikzee krijgt in het nieuwe centrum aan de Het nieuwe woonwagencentrum in de Goese Polder niet meer dan 15 standplaatsen per centrum mogen worden gemaakt (aan nog kleinere eenheden wordt zelfs de voorkeur gegeven) en dat de centra op loopafstand van de "bewoonde wereld" moeten liggen. In beginsel zou er in iedere ge meente een woonwagencentrum moeten zijn, maar hiervan is ont heffing mogelijk. Zo zijn de Zeeuwse kustgemeenten vrijges teld, omdat zij met ruimtegebrek te kampen hebben en vallen ook de kleinste gemeenten af, omdat zij aan de woonwagenbewoners niet voldoende voorzieningen kunnen Klerksweg 10 standplaatsen (12); het aantal in Bruinisse wordt met twee uitgebreid tct 6 (10); Vlissin- gen komt van 20 op 22; Reimers- waal krijgt een nieuw centrum met 8 standplaatsen om de groei vanuit Goes op te kunnen vangen (in het eerste plan geen); Aarden- burg komt van 4 nieuw te maken standplaatsen op 6 en Hontenisse van 5 op 7. Alle andere gemeenten bleven ge lijk aan het eerste ontwerp. Als het plan definitief wordt - door een besluit van provinciale staten - zijn de gemeenten verplicht dit uit te voeren. Zij moeten de vesti gingsplaats van het centrum aan wijzen en de nodige voorzieningen treffen. In 1985 moet de hele zaak rond zijn. Voor de staten hun beslissing nemen, ligt het plan een maand ter inzage - zoals gezegd is die termijn afgelopen maandag ingegaan. Tot 15 november a.s. kan iedereen bezwaren indienen als men het er niet mee eens is. Die bezwaren moeten gericht worden aan provinciale staten van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De provinciale raad voor het mi lieu vergadert op donderdag 25 oktober 's middags om twee uur in het Statencomplex, Abdij 11 in Middelburg over het milieuver slag 1979 van provinciale water staat en de nota verschillende as pecten van de kernenergiecentra les Borssele en Doel. De commissie voor milieubeheer uit de Zeeuwse staten vergadert zowel op vrijdag 19 oktober als op de 26e, om drie uur 's middags. Op 19 oktober gaat het over het mi lieuverslag van prov. waterstaat en diverse rapporten betreffende luchtverontreiniging in 1977 en '78 in de Kanaalzone, Sloegebied en heel Zeeland. Op de 26e komt de kernenergienota aan de orde. Op maandag 22 oktober om twee uur vergadert de commissie voor bestuurlijke organisatie over voorstellen tot wijziging van de wet gemeenschappelijke regelin gen. De commissie voor onderwijs en cultuur vergadert op woensdag 24 oktober om vier uur over de nota sportieve recreatie en een subsi dieverzoek van het Van Eeghen- huis. Maandag 29 oktober is de commis sie voor de waterstaat aan de beurt om drie uur voor behandeling van REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND SINT PIETERSTRAAT 42. MIDDELBURG (01180) 27351 Al eerder werd in deze rubriek melding gemaakt van de organi satie van een beroependag op 1 november a.s. Die datum komt steeds dichter bij en daarom wor den nog even de belangrijkste dingen gemeld. De Zeeuwse werkgroep contact onderwijs en beroepen wereld van de provincia le onderwijscommissie is de orga nisator van de beroependag. De werkgroep bestaat uit vertegen woordigers van het bedrijfsleven, het onderwijs, de vakbonden en de provincie en heeft tot doel de ver schillen tussen het onderwijs en de beroepen wereld op te heffen of ze in ieder geval zo klein mogelijk te maken. In het najaar van 1978 organiseer de de werkgroep een onderwijs- dag, die nu gevolgd wordt door de o.a. het ontwerp-voorstel wijzi ging reglementen in verband met overdracht AWL aan waterschap Axeler Ambacht, provinciale bij drage aan het fonds bestrijding muskusratten en het struktuur- schema verkeer en vervoer. Ook op de 29e, om vier uur, verga deren de commissies financiën en economische zaken gecombineerd over de begroting 1980 van de PZEM. Alle vergaderingen zijn openbaar, spreekrecht voor het publiek is er gedurende een half uur direct na aanvang. De commissievergade ringen zijn in het Provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. beroependag. Thema van die be roependag is "Onderwijs en be- roepenwereld: op zoek naar een gezamenlijk perspectief". Kwam op de onderwijsdag het schoolge beuren op de eerste plaats, nu is het het bedrijfsleven dat de gele genheid krijgt duidelijk te maken welke moeilijkheden er zijn bij bijvoorbeeld het in dienst nemen van schoolverlaters. Ook komen zaken aan de orde als "over- en onderscholing" (het niet aanslui ten van de opleiding aan het geko zen beroep), bedrijfsopleidingen etc. Op het programma staan vermeld: 10.00 uur opening door de heer mr. J.P. Boersma, onderwijsgedepu- teerde en voorzitter van de pro vinciale onderwijscommissie; 10.15-11.00 inleiding door de heer dr. W. Albeda, minister van sociale zaken; 11.20-12.10 gesprekken met verte genwoordigers van Zeeuwse be drijven; 12.10-13.00 nogmaals gesprekken met vertegenwoordigers van Zeeuwse bedrijven; 14.30-16.30 forumdiscussie. In het forum hebben zitting de heer ing. H.J. Scheuerman, directeur exter ne betrekkingen van Pechiney Nederland in Vlissingen die als voorzitter optreedt; de heer dr. C.J.M. Boeren van het Verbond van Nederlandse Ondernemers (VNO), werkgevers-vertegen woordiger; de heer D. Grasman van het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV), werknemers vertegenwoordiger; mevrouw A. Het grootste deel van de inkomsten van de provincie is afkomstig van het rijk. Een bepaald percentage van de opbrengst van diverse rijksbelastin gen wordt gestort in een fonds: het provinciefonds Via een verdeelsleutel krijgt iedere provincie waar zij recht op heeft. Die sleutel is als volgt sa mengesteld: 40 procent naar het in wonertal van de provincie; 22,5 pro cent naar de oppervlakte; 2,5 procent naar de lengte van de vaarwegen en 35 procent gelijke delen (voor iedere provincie eenzelfde bedrag). De toe wijzingsregeling in deze vorm is nog maar pas van kracht en had voor Zeeland tot gevolg dat de uitkering verminderde. Om de klap wat minder hard aan te laten komen is een over gangsregeling in het leven geroepen. Bij de samenstelling van de provin ciale begroting was het precieze be drag van de uitkering nog niet be kend. Gedeputeerde staten schreven dan ook in hun aanbiedingsbrief bij de begroting aan provinciale staten, dat er een "gat" bleef bestaan van f 485.772,— dat niet door inkomsten gedekt werd. Het tekort kon aange vuld worden door gebruik te maken van de algemene reserve - de spaarpot - van de provincie. Inmiddels heeft de staatssecretaris van binnenlandse za ken bekend gemaakt op welke bedra gen de provincies ongeveer kunnen rekenen. Zeeland komt hierbij beter uit de bus dan eerst gedacht werd, want de uitkering is f 2,2 miljoen van der Leeden, consulente huis- houd- en nijverheidsonderwijs van de ZLM, onderwijsvertegen- woordigster en de heer R. Ruules, directeur personeelszaken van Dow Chemical in Terneuzen, ver tegenwoordiger van het bedrijfs leven; Deelnemers aan de beroe pendag, die gehouden wordt in de Schouwburg aan het Molenwater in Middelburg, zijn directies en opleidings- en personeelsfunctio narissen van het bedrijfsleven enerzijds en directies, decanen en docenten van scholen voor voort gezet onderwijs anderzijds. Het geheel heeft een open karakter en iedereen is vrij een kijkje te gaan nemen en - zo men dat wil - mee te doen aan de forumdiscus sie. hoger dan het bedrag waarmee in de begroting rekening was gehouden: f 49.062.280,— Dit betekent, dat de algemene reserve niet meer aanges proken hoeft te worden en dat daar naast nog een flink bedrag overblijft. Dit bedrag is toegevoegd aan de post onvoorziene uitgaven. Dat die uitga ven niet helemaal onvoorzien zijn, mag blijken uit het feit, dat hiervan al f 800.000,— is bestemd voor perso neelsuitbreidingen en VUT (ver vroegde uittreding bij 63-jarige leef tijd), ruim f 225.000,— voor verho ging van subsidies of het toekennen van compleet nieuwe subsidies, f 290.000,— voor milieuhygiëne en f 225.000,— voor prijsstijgingen. Voor echt onvoorziene uitgaven blijft een bedragvan ruim f 890.000,— staan. Naast de uitkering uit het ge meentefonds kan de provincie reke nen op een rijksuitkering van ruim f 3,8 miljoen. Dit is een compensa tiebedrag voor het vervallen van de opbrengst van provinciale opcenten op de grond- en de personele belas ting. Dit is echter een tijdelijke zaak: voorlopig kan er nog tot 1 april 1981 uit geput worden. Met ingang van die datum krijgt de provincie een nieuwe inkomstenbron: de heffing van maxi maal 23 opcenten op de hoofdsom van de motorrijtuigenbelasting. Zeeland 'V' O Rwandaj ïïB May Fair is namelijk sterker dan behang en bovendien afwasbaar. Vuile vingers en kindergeknoei zijn zo verwijderd. May Fair is bovendien voorgelijmd. Dus meteen plakklaar. Niet behangen voor u May Fair hebt gezien bij Uw leverancier: standaard-garage-deuren uitgevoerd in verzinkte staalplaat of hout levering met in- of aangebouwde loopdeur mogelijk binnen en buiten de gevel draaiend Bon voor volledige dokumenlatie kanteldeuren Naam: Adres: Woonplaats: IA ;p Tel. 01106-2220 na 16.30 uurOl 181-517 of 01103-1748. 01 dn nS Al I...A 4-J É«-vi-k**+ mnnl r% 7i i i/-l in Hof reizigers vervoert ZWN jaarlijks in haar vervoergebied tussen België en Rotterdam. En dat worden er ieder jaar meer. Dat betekent voor ZWN: aanpassen, vernieuwen en verbeteren. Op 21 oktober a.s. gaat de nieuwe dienstregeling Zuid in. Dat betekent voor Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen nieuwe vertrek- en aankomsttijden, herziene en nieuwe lijnen. Voor Walcheren betekent dit bovendien een agglomeratielijnennet voor Middelburg en Vlissingen. Een soort 'grote stads dienst', waarvoor nieuwe bussen zullen worden ingezet: de midi-bus. In Zeeuws-Vlaanderen zal o.a. een halfuurdienst gereden worden op het traject Axel-Terneuzen-Hoek. Ook zal de bus in Terneuzen en Axel via een gewijzigde, verbeterde route gaan rijden. Het nieuwe dienstregelingenboekje van ZWN is voor f 1,25 verkrijgbaar bij onze chauffeurs, op onze kantoren en bij onze agenten. ZWN

de Faam | 1979 | | pagina 9