Galerie "Marquis" exposeert met ambachtelijke werken van Dies de Jonge en keramiek van Diet Wiegman FILMS Kinderboekenfeesten in Herfstvakantie in Middelburgse wijken KORTEN KLEIN Middelburgse werkgroep kinderboekenweek hoopt dat activiteiten een vervolg krijgen Rockgroep "Vitesse" in disco "Royal" Laurel Canyon Band en Cabaret 220 Volt Groots operaconcert in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal op zaterdag 6 oktober 1979. Woensdag 3 oktober 1979 Tom en Jerry Bilitis Baby Face Grijpstra en de Gier Bulldozer Rollercoaster Donald Duck is niet in zijn eentje De geest van de bijenkorf BRENG NU UW BONTMANTEL Maison Visser - Goes Winkelcentrum Dauwendaele hield overdekte markt Vlissingen - Deze maand is er in galerie "Marquis" te Vlissingen een tentoon stelling van Dies de Jonge met houts- culptures en etsen en van Diet Wiegman met keramische objecten. De tentoon stelling duurt tot 29 oktober. Dies de Jonge werd in 1948 in Brou wershaven geboren. Zijn kunstzinnige vorming vervolmaakte hij door een op leiding aan de academie voor beeldende kunsten in Rotterdam te volgen. In die stad woont en werkt de Brouwersha- vense kunstenaar tegenwoordig. De Jonge is op het eerste gezicht een uitste kend vakman die niet alleen zijn mate rialen beheerst maar ze ook met grote vindingrijkheid hanteert. Zijn werk is niet in een bepaalde richting van de kunst onder te brengen. De etsen zijn uitgezaagde vormen die verschoven worden in een verloop dat een beweging in beeld brengt. De werken eindigen na diverse bewerkingen met aquatint (dat is een grafische methode die het weerge ven van gradaties in tint mogelijk maakt) in blinddruk. In de houtskulp- turen roept hij bevreemding op door bijvoorbeeld een houten hand een hou ten beitel te laten hanteren. Duidelijk blijkt uit deze "kastjes" zijn grote liefde voor vuren en grenenhout. Maar ook uit het werk met veelal verouderde gereed schappen die hij laat figureren, blijkt respect voor het materiaal. In zijn constructies keert echter steeds weer het spelelement terug. Diet Wiegman werd in 1944 in Schie dam geboren. In diverse internationale galeries waren zijn werken reeds te be- Alhambra Vlissingen op zondag 14 uur. Alhambra II Vlissingen op vrijdag om 23 uur, Een potige bouwvakker vergrijpt zich aan een uitdagend Lolitatype waarna hij moet onderduiken in een huis waar da mes hun gerief komen halen bij potente heren. Het bekende werk voor de lief hebbers. Alhambra I Vlissingen vrijdag 23 uur. De nieuwe Nederlandse speelfilm met Rijk de Gooyer, Rutger Hauer en Wil- leke van Ammelrooy in de hoofdrollen. Alhambra I op donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag om 20 uur. Zaterdag en zondag om 19 en 21.30 uur. Alhambra II donderdag, vrijdag, maan dag, dinsdag en woensdag om 20 uur, zaterdag en zondag om 19 en 21.30 uur en op zondag bovendien 14.00 uur. Ergens in de menigte is een moordenaar die uw plezier in angst doet veranderen. Citytheater Middelburg. Donderdag tot en met dinsdag 20 uur. Citytheater Middelburg op zondagmid dag 14.30 uur. Citytheater Middelburg op woensdag 10 oktober in samenwerking met het ZVU om 20 uur. zichtigen. Antwerpen, Hamburg en Pa rijs is slechts een kleine greep uit de plaatsen waar Wiegman zijn internatio nale faam verwierf. Ook in eigen land waren grote museums, zoals Boymans en van Beuningen in Rotterdam, rust plaatsen voor zijn kunstwerken. In "Marquis" toont de kunstenaar 19 objecten welke eerder zijn getoond in het Singer Museum in Laren, de expo sitie "Keramische vormen uit Neder land" te Knokke-Heist, 4e Exposition Internationale de la Petite Sculpture Budapest en Fiac 78 te Parijs. Wiegman kreeg in 1976 een internationale cera- mische onderscheiding: de zilveren me daille 5e Biennale Internationale de Ce- ramique. De tentoonstelling in Vlissingen van beide kunstenaars duurt tot 29 oktober. Eigen gespecialiseerde ateliers voor repareren, omwerken, maatwerk en cleanen Papeciaaish 9-u. tol OHOO MIDDELBURG - In de herfstvakantie organiseert de werkgroep Kinderboe kenweek Middelburg op een zevental plaatsen in de Middelburgse wijken Kinderboekenfeesten voor kleuters van 4 tot 6 jaar en voor de wat oudere kin deren van 6 tot 12 jaar. Ook dit pro gramma staat in het teken van het the ma: "Je weet niet wal je ziet". Willem Joppe van Poppentheater Parcival zal voor de kleuters- en Sandra Heidens van het kindertheater Deurtje open, deurtje dicht, voor de groteren, op een instui- fachtige wijze de boekenweek-slogan uitwerken. Beide programma's duren anderhalf uur. Tijdens en plaatsen van de aktiviteiten: maandag 15 oktober: gebouw V.J.V., Latijnse Schoolstraat 10 10.00-11.30 uur: programma 4-6 jarigen 14.00-15.30 uur: programma 6-12 jari gen wijkgebouw St. Laurens 10.00-11.30 uur: programma 6-12 jari gen 14.00-15.30 uur: programma 4-6 jarigen dinsdag 16 oktober: gebouw 'De Oude Bakkerij'. Kerkplein. Nieuw St. Joos- land 10.00-11.30 uur: programma 4-6 jarigen 14.00-15.30 uur: programma 6-12 jari gen Wijkgebouw Nassaulaan 2 in Nieuw Middelburg 10.00-11.30 uur: programma 6-12 jari gen 14.00-15.30 uur: programma 4-6 jarigen woensdag 17 oktober: Wijkgebouw Ontmoetingscentrum Dauwendaele 10.00-11.30 uur: programma 4-6 jarigen 14.00-15.30 uur: programma 6-12 jari gen donderdag 18 oktober: Wijkgebouw Zuiderbaken. Magistraatwijk 10.00-1 1.30 uur: programma 4-6 jarigen 14.00-15.30 uur: programma 6-12 jari gen vrijdag 19 oktober: Wijkgebouw 'De Vergulde Baars', Baarsjesstraat, in sa menwerking met Wijkvereniging 't Zand-Stromenwijk 10.00-11.30 uur: programma 4-6 jarigen 14.00-15.30 uur: programma 6-12 jari gen - Wij kasbouw Eigenhaardstraat en om- gcvimphn samenwerking met Wijkver eniging Eigenhaardstraat 10.00-11.30 uur: programma 6-12 jari gen 14.00-15.30 uur: programma 4-6 jarigen ZOUTELANDE - In disco "Royal" te Zoutelande treedt op vrijdag 5 oktober de befaamde rockformatie "Vitesse" op. Deze groep draait nu alweer een aantal jaren mee in het Nederlandse rockwe- zen. Er gaat vrijwel geen enkele avond voorbij of de groep staat ergens in hel land op een podium. Het is echter niet alleen het Nederlandse publiek wiens harten Vitesse weet te ve roveren. Ook in Duitsland wordt de groep dusdanig gewaardeerd dat ze al enige keren op de beeldbuis bij onze oosterburen te zien waren. Behalve in Duitsland zijn platen van Vitesse in ne gen andere landen, waaronder Amerika, Canada en Japan, uitgebracht. In de eerste Nederlandse rockfilm Cha Cha speelt de groep een hoofdrol. Hier uit blijkt overduidelijk dat Vitesse niet alleen aan het muziekfronl aan de weg timmert. Middelburg - "KOMMA", de aktivitei ten van en vóór jongeren van 16 jaar en ouder, die wekelijks draait op de woensdagavond in de oudere jeugd- ruimte van het wijkgebouw Ontmoe tingscentrum. houdt op zaterdag 6 ok tober een discoavond. Het ligt in de be doeling, dat dit soort avonden, iedere eerste zaterdag van de maand wordt ge houden. Vanzelfsprekend wordt op deze discoavond goede muziek gedraaid, waarop gedanst kan worden. De avond begint om 20.00 uur en de entree be draagt ƒ1,— "KOMMA" is een akti- viteit van Kultureel Werk "de Hay- man". Middelburg - Op donderdag 4 oktober staat het Rijdend Bijbelhuis van het NBG bij de Ontmoetingskerk van 19-20.30 uur. Vele uitgaven en ook een aantal boeken bij de bijbel zijn in het Rijdend Bijbel huis aanwezig en u kunt ze inzien. U wordt hartelijk uitgenodigd een kijkje te komen nemen in de wagen. Middelburg- Zondagavond, 7 oktober, om 19.00 uur gaat in de Nieuwe Kerk te Middelburg, weer de eerste welkomst- dienst-voor-iedereen van start. Het is een opwekkingsdienst voor oud en jong. Kapiteine D. Meulenbelt. van,het "Le ger fles Heils", houdt de bezoekers voor: "Je hebt jezelf nodig!" Het Vlissings-jongerenkoor ("40 man") o.l.v. Ep-Jan Kwast, met combo en Ton de Vries aan het kerkorgel, ondersteu nen de zang. Deze dienst wordt gehou den onder auspiciën ivan Youth-for- Christ, Leger des Heils, Gereformeerde evangelisatie en de Hervormde ge meente. MIDDELBURG De Partij van de Ar beid afdeling Middelburg houdt op za terdag 6 oktober in de binnenstad van Middelburg een inzamelingsactie voor de getroffen bewoners van Nicaragua. De ingezamelde gelden zullen besteed worden aan een schooi, gelegen in een streek waar zwaar gevochten is. Middelburg - De vereniging ter be scherming van de ongeboren vrucht houdt op dinsdag 9 oktober een voor lichtingsavond in "De Schakel" Bach- tenstcene 14 te Middelburg. Aanvang is 20.00 uur. Sprekers zijn dr. E. Klapwijk uit Borssele en dominee A. Bac uit Oostkapelle. Middelburg- In het Middelburgse jon gerencentrum Midgard, Kuiperspoort 12, treedt zaterdag 6 oktober aanstaande de Zeeuwse pop/rockformatie "Maw kish" op. De groep speelt voornamelijk eigen nummers. Ondanks een aantal bezettingswisselingen heeft Mawkish verschillende malen met succes in Zee land opgetreden. Het optreden van Mawkish begint om 21.00 uur en de toegang bedraagt 5,— Middelburg- Woeqsdag 10 oktober or ganiseert "Kom uit je Huis" een kle- dingbeurs voor najaarsr- en winterkleding voor kinderen en dames vanaf maat 104. Ook speelgoed (b.v. schaatsen) is welkom. Het inleveren van de kleding, en van het speelgoed, kan geschieden op dinsdag 9 oktober van 13-30 tot 15.00 uur in wijkgebouw Zui derbaken. De verkoop is woensdag 10 oktober van 13.30 tot 15.30 uur in het zelfde wijkgebouw. 20% van het ver koopbedrag van de ingebrachte kleding is bestemd ter dekking van de organisa tie kosten. Middelburg - Na de succesvolle koffie- kontaktmorgens in Middelburg-Zuid, en in Middelburg 't Zand, zal nu ook in Nw. Middelburg gestart worden met koffie kontaktmorgens. De eerste morgen zal gehouden worden op dinsdagmorgen 9 oktober om 930 uur in het wijkgebouwtje aan de Nassaulaan no. 2. De mogelijkheid voor kinderopvang tij dens de koffiekontaktmorgen is aanwe zig. Iedereen is van harte welkom. Middelburg - De onafhankelijke libera le jongeren organisatie, de J.O.V.D. Zeeland houdt vrijdag 5 oktober a.s. een openbare forumdiscussie over het on derwerp "Wat is liberalisme". De heer J.D. Blaauw, lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D. en mevrouw E. Wessel- Tuinstra, lid van de Tweede Kamer voor D'66 zullen over dit onderwerp beide een inleiding houden, om dan na de pauze met elkaar en met de zaal hier over in discussie te gaan. De forumdis cussie wordt gehouden in de concert en gehoorzaal te Middelburg (ingang Sin gelstraat 13 zaal 1 boven). De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Middelburg - Op zaterdag 6 oktober wordt in de Oostkerk te Middelburg een concert gegeven door de mezzo-sopraan Titia Dijkstra, de fluitist Ferenc Hutyra en de organist Leen de Broeken. Titia Dijkstra zal o.m. liederen van Rousseau en Lullu uitvoeren. Ferenc Hutyra ver tolkt met Leen de Broekert sonates voor traverso en orgel van Blavet, De la Barre en Hotteterre. Leen de Broekert treedt solistisch op met werk van Couperin, Dandrieu en Lasceux. Dit concert, be gint om 8 uur en wordt georganiseerd door de Werkgroep muziek van het Ko ninklijk Zeeuws Genootschap der We tenschappen. Middelburg - In het Rijn Schelde Insti tuut wordt op vrijdag 5 oktober een film over Zuid Afrika getoond met als titel Apartheid: Inzicht - Uitzicht. Na deze film zal Rob Smit die jarenlang in Zuid Afria heeft gewoond en gewerkt, een lezing houden over dat land en de daar heersende apartheid. Aanvang 20.00 uur, adres Dam 47 Mid delburg. Toegang is gratis. Middelburg - De kinderboerderij "Klepperhoeve" organiseert op zater dag 6 oktober haar jaarlijkse dierendag- viering. Voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 7 jaar begint de bijeenkomst om 13.00 uur en eindigt om 14.30 uur. De kinderen dienen ruim voor aanvang van de activiteit bij de poort van de kinder boerderij te staan. Voor de oudere kin deren van 7 tot 12 jaar, begint het pro gramma om 15.00 uur. Van de deelne mers wordt een bijdrage in de kosten van vijftig cent gevraagd. Middelburg - Uit de opbrengst van een collecte heeft de stichting kinderboer derij Middelburg een invaliden-toilet in gebruik kunnen nemen. Volgende week wordt er weer een inzameling gehouden zodat iedereen voor een nuttig doel iets in de collectebus kan stoppen. Oost-Souburg - De Zwaan kampt met een groot probleem. Er wachten name lijk veertig kinderen op mensen die lei ding kunnen geven aan een kookklub. Op het ogenblik zijn er twee mensen die deze groep onder hun hoede nemen, maar dat blijkt een onmogelijke zaak. Heeft u interesse, u kunt bellen naar De Zwaan, telefoonnummer is 61252. Vlissingen - Evenals voorgaande jaren, zal club- en buurthuis "Het Buut" ook dit jaar weer een activiteit verzorgen in het kader van dierendag. Vorig jaar werd met dierendag de waakhond "BAS" van het Vlissingse dierenasiel symbolisch geadopteerd. Dit jaar is er ,een kleurwedstrijd, waaraan kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar kunnen deelnemen. De prijsuitreking vindt plaats op donderdag 4 oktober a.s. om 19.00 uur in "Het Buut", waar dan van 16.30-20.00 uur een doorlopende activi teit is met als tema: "Het dier". Een Vlissingse dierenarts zal van 18.30- 19.30 uur aanwezig zijn om te spreken over: "de verzorging van het dier". Ver der kan men zich bezig houden met handenarbeid, diverse spelen over die ren etc. Kinderen, die in het bezit zijn van een foto van hun dier kunnen deze tezamen met een beschrijving over hoe ze hun dier verzorgen, bij deze activiteit tentoonstellen. Verder zijn er nog diver se standjes. De opbrengst van deze acti viteit komt ten goede aan "BAS" de waakhond van het dierenasiel. Entree prijs voor alle bezoekers: 0,50. Oost-Souburg Het klub-en buurthuis "De Zwaan" in Oost-Souburg heeft een groot probleem. Voor de start van de timmerklub op woensdagavond van 18.30-20.00 uur voor jongens en meisjes vanaf 9 jaar is zo'n grote belangstel ling dat de timmerleiding vele kinderen moet teleurstellen. Per klub met 2 lei ders kunnen 12 kinderen meedoen. De huidige klub is dan ook bomvol. Om de 20 andere kinderen in de gelegenheid te stellen te leren timmeren heeft de klubleiding nog een viertal vrijwilligers nodig. Welke timmerman heeft er nog lijd over? Neem eens kon takt op met De Zwaan. Telf. 01184-61252. Oost-Souburg - Vrijdag 5 oktober orga niseert PSP-Midden Zeeland een the ma-avond in Het politiek kaffee De Zwaan te Oost-Souburg over: De Viet namese bootvluchtelingen. Op deze avond wordt de film 'Wederopbouw Vietnam' gedraaid en een lid van het Medisch Comité Nederland - Vietnam zal een inleiding verzorgen. Daarna kunnen er vragen worden gesteld en is er gelegenheid tot discussie. De PSP meent dat de huidige publikaties over dal on derwerp te eenzijdig zijn en menen o.m. vanuit een andere invalshoek te kunnen bijdragen aan een bredere én objektieve diskussie. Aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Vlissingen- 2030 uur Vestzaktheater, Bellamvpark 3-5, op zaterdag 6 oktober "De Peter Faber Show". Solocabaret door Peter Faber. Kaarten 7,— vanaf maandag 1 oktober verkrijgbaar bij welzijnscentrum Bachten Kommc, Badhuisstraat 104, Vlissingen en 's avonds vanaf 20.00 uur aan de zaal. Aanvang 20.30 uur en op zondag 7 ok tober 16.30 uur. Sherryconcert met me dewerking van Zeeuwse musici, te we ten. - Jos Verpoorten - clavecimbel - Dick Boon - traverso blokfluit Marinus Hillebrands - cello. Kaarten 7,— vanaf maandag 1 ok tober verkrijgbaar bij welzijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104, Vlissingen en 's middags vanaf 16.00 uur aan de zaal. Aanvang 16.30 uur. Orga nisatie: Uit in Vlissingen. VLISSINGEN - In het dienstencentrum "Bachten Reede te Vlissingen bestaat sinds enkele jaren een puzzeltheek. Een soort bibliotheek voor puzzels, waar verwoede puzzelaars tegen betaling van 10 cent voor een maand de puzzel van hun keuze kunnen meenemen. Voor nadere informatie: mevrouw Bremmers, Wederom slaagde het bestuur van de Musica Italiana erin om de vier Ita liaanse operasolisten die vorig jaar met zoveel succes optraden te Middelburg ook dit jaar weer naar onze provincie hoofdstad te krijgen. Onder leiding van de befaamde Ita liaanse dirigent "Maestro GIUSEPPE RUISI", een dirigent die zijn sporen reeds verdiende als dirigent van zowel symphonische als operamuziek met or kesten zoals de Berliner Philharmoni- ker, B.B.C. Orchestra, Residentieorkest de Haag en de belangrijkste Italiaanse orkesten, komen naar Middelburg de volgende zangers: ALESSANDRA GONZAGA. de lieve ling van het Middelburgse publiek, door de bezoekers van de vorige concerten vergeleken met een nachtegaal, coloratuur sopraan, ze zingt met verve, trefzekerheid, in stinctieve muzikaliteit en technische be hendigheid. dit alles met charme en verfijning. EDY AMEDEO, een dramatische sop raan die regelmatig in de Scala van Mi laan te beluisteren is, winnares van de Pucciniprijs en 12 andere concoursen, gaste in de Metropolitan te New York en Covent Garden te Londen, en volgens de pers de grootste Madame Butterfly van deze eeuw. RENZO SCORSONI, bariton verover de met zijn warme verdiaanse stem alle belangrijke theaters in en buiten Italië en oogstte ook te Middelburg veel succes gedurende de voorgaande Musica Ita liana concerten, evenals de tenor GIANNI JAIA, die als 17 jarige reeds debuteerde als de hertog van Mantua in Rigoletto, en gedurende 10 jaar vaste Tenor was aan de Scala te Milaan, mo menteel veel werkzaam te New York en Toronto. De toegangsprijs voor dit unieke concert bedraagt 12,50 en voor C'.J.P. en pas 65 houders/ 10, Aanvang 20.00 uur. Houders van het Cultureel Jeugd Pas poort genieten vele voordelen. Voor de prijs van het paspoort van 6,50 gulden genieten de houders kortingen op bij voorbeeld de Nederlandse Spoorwegen, bij abonnementen op maar liefst veertig uiteenlopende tijdschriften, bij mu seum- en theaterbezoek ook in België. Speciaal voor de houders van het CJP houdt 'Uit in Zeeland' op woensdag 3 oktober en vrijdag 5 oktober een spe ciale jongerenavond in Middelburg in de schouwburg. Vanaf zes uur gaan de deuren van het theater open en hebben de houders van het CJP gratis toegang terwijl de nict- houders van het CJP 6,50 betalen. Het kaartje kan dan meteen worden inge wisseld voor een nieuwe jongcrenpas. Zelfs een pasfoto hoeft daarvoor niet worden meegenomen want er is een fo tograaf aanwezig, die de liefhebbers op de kiek zet. Het programma op de CJP-avond ziet er aantrekkelijk uit. Vanaf zes uur zullen verschillende informatiestands worden bemand en gaan popfilms draaien. Dat zijn de films Music from the streets met onder anderen The Stranglers, 999 en Buzzcocks en Bob Marley and the Wai- lers live. Tegelijkertijd start elders in het theater hel optreden van de Vlissingse popgroep The Laurel Canyon Band met een pro- gramma vol swingende reggae, rock en latin-rock. Na afloop van Cabaret 220 Volt zijn de informatiestands weer open, worden de films gedraaid en volgt een optreden van The Laurel Canyon Band. Hel programma wordt vervolgd met een optreden van Cabaret 220 Volt. Premiè re luidt de titel van het eerste program ma van deze Nijmeegse groep waarin alledaagse ervaringen centraal worden gesteld, die door hun bizarre aanpak een cynisch en absurd karakter krijgen. Cabaret 220 Volt bestaat uil Bcnno Ha genbeek. die zich als Benno-Boy Junior met vertederende agressie en schokken de onnozelheid slaande probeert te houden in een wereld van nachtbrakerij, snelle motoren en duistere kroegen en Hans de Jong, die behoedzamer en be dachtzamer te werk gaat. Hel lijkt wel of hij zich als taak heeft gesteld Benno-Boy Junior te beschermen voor zijn omge ving, en de wereld te behoeden voor de roekeloosheid van Benno-Boy. Deze ro de draad in het programma wordt net zo snel losgelaten als weer opgepakt. Verdilaan 14 01184-13978 of bij het dienstencentrum 01184-12706. VLISSINGEN - Acarya Rameshavara Brahmacarri houdt op vrijdag 5 oktober, boven de winkel voor natuurvoeding aan de Nieuwendijk 51 te Vlissingen een lezing over Ananda Marga. Deze zet zich in voor de ontwikkeling van de nieuwe maatschappij door het onder wijzen van een geïntegreerde meditatie - methode om het zelfbewustzijn te ver groten en door het ontwikkelen van dienstverlenende projecten, alsmede door het scheppen van een nieuwe spi rituele en sociale visie op onderwijs kunst en wetenschap. Concreet krijgt de filosofie gestalte in projecten als kinder tehuizen, school-, wees- en verpleegte huizen en tehuizen voor daklozen. Aan vang 20.00 uur. Vlissingen - Bij buurt- en clubhuis het "Woltershuis" heeft men een tekort aan vrijwillige medewerkers voor twee kookclubs op de maandag- en dinsdag middag. Beide klubs kunnen nu draai ende gehouden worden door middel van een noodoplossing, maar dat kan niet te lang duren. Beide clubs duren van 16.15-17.30 uur. Voor kinderopvang wordt gezorgd. Hebt u belangstelling neemt dan kontakt op met Het Wolters huis, telef. 14660. MIDDELBURG - In het winkelcen trum Dauwendaele te Middelburg werd zaterdagmiddag een overdekte markt gehouden. Een groot aantal winkeliers van het winkelcentrum Dauwendaele hadden voor hun winkel een kraampje staan met een speciale aanbieding tegen een aantrekkelijke prijs. Ook de kinde ren werden bij dit feestelijk gebeuren niet vergeten. Voor hen was er een doorlopende poppenkastvoorstelling door Kemelings poppentheater en ook een ballonnenwedstrijd stond voor de jeugd op het programma. De belang stelling voor deze overdekte markt - die de ondernemers van het winkelcentrum voor de eerste maal organiseerden -viel toch wel wat tegen. Overigens niet de opkomst van de kinderen; zij hadden geen moeite om op zaterdagmiddag naar het winkelcentrum te komen. Zo wel de poppenkastvoorstelling als de ballonnenwedstrijd trokken veel jeugdi ge belangstellenden MIDDELBURG - Onder het thema "Je weet niet wat je ziet..." start de werk groep kinderboekenweek Middelburg haar activiteiten. Deze slogan staat te vens voor de vraag of de werkelijkheid /wel altijd is zoals die er op het eerste gezicht uitziet: Is alles wat je hoort, ziet of leest ook waar? Om kinderen antwoorden op deze vra gen te laten krijgen, heeft de groep een werkplaats in de Middelburgse schouw burg ingericht waar de jeugd zelf boeken kan maken. Daarvoor worden eerst een aantal demonstraties gegeven waarna de kinderen zelf aan de slag kunnen. Niet alle druktechnieken mogen ze proberen; dat is om practische redenen beperkt gebleven tot illustratie - en tckstdruk. Ook zal te zien zijn hoe papier gemaakt wordt. Naast deze activiteit wordt door de openbare bibliotheek en boekhandel Fanoy informatie gegeven over boeken. De klassen die aan deze manifestatie meedoen worden met een paardetram van en naar school vervoerd. Voor de leerkrachten is een boekje samenge steld. waarin alle technieken die in de schouwburg te zien zijn. nog eens uitge legd worden. Het is de hoop van de or ganiserende werkgroep dat de scholen met de gegevens verder aan de slag gaan. Een andere activiteit tijdens de Middel burgse kinderboekenweek is hel project "een stedenreis" van Sonja van der Voort. Tekeningen met een verhaal voeren de kinderen van de zesde klas langs een aantal steden, die telkens een wijze van leven uitdrukken. Uitgang spunten hierbij zijn grootheden als bezit, wetenschap, orde en creativiteit. Op een heel eenvoudige manier komen deze abstracte ideeën in het verhaal naar vo ren, waarbij de tekeningen eigenlijk al de inhoud dragen, omdat ze zo rijk zijn aan details: Je weet niet watje ziet. re keningen om over te praten, te denken en te fantaseren waarbij de kern van het geheel is dal iedereen een keuze lussen deze levenswijzen heeft, maar dal de waarheid altijd ergens in het midden ligt. Hoewel dit projekt erg dicht bij het the ma van de kinderboekenweek ligt. is het geheel niet gebonden aan lijd. Verwacht wordt dat het projekt ook na de kinder boekenweek zal doorgaan. In samen werking met mensen uit het onderwijs is een uitgebreide lesbrief gemaakt met aanknopingspunten en ideeën om ver der te gaan. Tijdens de kinderboekenweek zal in het Zeeuws Kunstenaarscentrum aan de Molstraat een expositie plaatsvinden van een uitgebreide reeks tekeningen van Sonja van der Voort die horen bij het verhaal, "een stedenreis".

de Faam | 1979 | | pagina 7