Voetbalen fotografie komt u even kijken focus optiek FIMV-VAKB0NDSSCH00L IN OKTOBER A.S. VAN START a.s. vrijdag en zaterdag in WINKELCENTRUM 'DAUWENDAELE" vrijlandstraat 61, dauwendaele middelburg tel. 01180-26233 burgpromenade 9, middelburg tel. 01180-13248 Dat is nu mogelijk met de nieuwe 6600 Autorefractor. En dat is een hele stap vooruit. Omdat iedereen weet dat een computer nauwkeurig en snel werkt, en omdat we ook weten dat goede ogen heel belangrijk zijn. Daarom is het belangrijk ze regelmatig te laten testen. Wat is er dan eenvoudiger dan even bij ons binnen te stappen en plaats te nemen achter de computer? U kijkt dan even door een glaasje naar een dia en onmiddellijk hierna ver schijnt het resultaat van de test op het scherm van de computer en op een computerstrook. Mocht hiertoe aanleiding bestaan, dan zal de opticien u uiteraard adviseren een oogarts te raadplegen. iemand die er steeds anders uit ziet maakt mij bang, slechts één dier wisselt zijn huid: de slang (frans griliparzer) voor het geval dat u verschillen gaat zoeken: dat is verloren tijd. desede kenners weten het: het model ds76 was en is nog steeds een van de grootste ontwerpen van desede. het succes van dit model was zo groot, dat het goed is daaraan niets te veranderen, het is nu eenmaal zo dat er dingen zijn die niet verbeterd kunnen worden. alleen de naam werd in de loop der tijd veranderd, zelfs een paar maal. eerst noemde men het model „terminus" (een toespeling op een eventuele toepassing?), daarna „dubletto". vervolgens noemden onze klanten hem „trendsetter", omdat hij steeds populairder werd en dat zo snel was geworden, al die tijd was er geen enkele reden, het model op de een of andere manier te veranderen, en nu geld hij voor kenners als een klassiek model., misschien kan een kleine vergelijking ons daar helpen: zoudt u nu nog steeds hetzelfde model auto kopen als tien jaar geleden? nauwelijks, behalve als het een klassiek model is. een jaguar, rolls royce of een ferrari. en daar komt nog iets bij: ds76 is het ontwerp van desede, dat model stond voor veel gestoffeerde meubels, en dat nog steeds doet. dat vinden wij niet erg, want geen enkel model kon en kan concureren met ons origineel, noch wat betreft vormgeving, de kwaliteit van het leer, of wat betreft het succes. wie 8 jaar geleden als avant-gardist een ds76 heeft gekocht, be-zit ook nu nog een meubelstuk, dat qua vormgeving nog even actueel is ais toen. door zijn eenvoud heeft het model succes, en daarom zullen wij ook in de toekomst niets veranderen, dat is ook de reden waarom dit model werd tot wat het is: een klassiek model, dat zich niet aanpast, maar waar anderen zich aan proberen aan te passen, wie eens heeft besloten een jaguar te kopen, zal er over tien jaar weer een kopen, want klassiek is klassiek. bezoek onze exclusieve de sede studio in de grootste en meest exclusieve meubelshowroom van de benelux. de enige zaak met grote keus in grote meubelen in moderne en klassieke stijl: artifort, brunati, cassina, castelijn, cristal, comfort, de sede, durlet, gelderland, interlübke, kill intern., leolux, miller, pastoe, polydes, roset, thonet, enz. Woensdag 26 september 1979 F Een geheel verzorgde reis (voor twee) naar de Europese Kampioenschappen Voetbal in Italië, in juni 1980, is een van de vele prijzen in de door Kodak en Ni kon georganiseerde voetbal fotowed strijd. Er zal in de komende wintermaanden re gelmatig een foto-van-de-maand worden gekozen door Joop Niezen, de hoofdre- dakteur van het weekblad Voetbal Inter national. In mei volgend jaar zullen de algemene winnaars worden geselecteerd door een jury waarin o.a. Elles Berger, Frans Dcrks en Sjaak Swart zitting héb ben. Het onderwerp van de wedstrijd is voet bal. in de ruimste zin van het woord. Dit betekent dat voetballende kinderen op straat, een partijtje schoppen op het strand, een wedstrijdje van de pupillen of de serieuze aanpak van de lokale club. gelijkwaardig - zo niet superieur - zijn aan de grote wedstrijden in de Ere Divisie. Tevens zullen foto's van zijde lings bij het voetballen betrokken zaken, zoals vreugd en verdriet na de wedstrijd, spanning en opwinding op de tribunes en in de kleedkamers, de trainingen, enz., ook zeker in aanmerking komen voor prijzen. Naar schatting zijn er in Nederland zo'n 4 miljoen mensen bezig met voetbal (zowel aklicf als passief)- De bedoeling van deze aklie is dan ook het thema "voetbal" eens in een ander daglicht te plaatsen dan uitsluitend de professione le topsport. Voetbal is een sociaal feno meen. het enthousiasme dat het in brede lagen van de bevolking teweeg brengt is een extra aanleiding om er met een fo towedstrijd op in te haken omdat de fo tografie zowel aan de aktieve als de passieve beoefenaren, ja zelfs de tegen standers van koning voetbal, de gele genheid geeft zich in technisch en artis tiek opzicht uit te leven. Juist omdat het accent ligt op het gewone, alledaagse van het voetballen ontstaat een sterke stimulans tot fotograferen. De zeer snelle - of beter gezegd, gevoelige - Onder de naam "De Vakbondsschool" gaat op I oktober a.s. in een tiental plaatsen een nieuwe cursus van start voor leden van het N.V.V. en het N.K.V. Ook op Walcheren komt een dergelijke Vakbondsschool, en wel in Middelburg, op het FNV-districtSkantoor, Walplëin 6. De Federatie Nederlandse Vakbewe ging (F.N.V.) maakte hiermee een eerste begin met hel samenvoegen van de Stu- dieclubs-NVV en de Sociale Scholen van het N.K.V. Voorlopig nog in tien plaatsen verspreid liggend over het ge hele land, maar in de toekomst op veel grotere schaal. In "De Vakbondsschool" komen leden vanuit de verschillende NVV- en NKV- bonden bijeen om gedurende 25 weke lijkse bijeenkomsten met elkaar te stu deren en te discussiëren over belangrijke vraagstukken van maatschappelijke en levensbeschouwelijke aard. zoals de werkgelegenheid en de oorzaken van de werkloosheid; het overheidsbeleid, het beleid van werkgevers en vanzelfspre kend het beleid van de vakbeweging. Over soviale zaken en collectieve voor zieningen onderwijs, huisvesting enzo voort. Ook wordt er ruime aandacht be steed aan onderwerpen waar je als werknemer direkt mee te maken krijgt, zoals het sociale en economische beleid binnen het bedrijf waar je werkt; over medezeggenschap, de C.A.O. en de lo nen. Binnen de cursus is alle ruimte aanwezig om ook aan andere onder werpen aandacht te besleden, zoals taalvaardigheid, internationale ontwik keling op het terrein van de vakbewe ging, de geschiedenis van de arbeiders beweging of gewoon aan zaken die in de eigen plaats belangrijk blijken. Dit alles tijdens 25 wekelijkse bijeenkomsten on der begeleiding van ervaren cursuslei ders. De cursus loopt van 2 oktober a.s. tot eind maart volgend jaar. De kosten voor een vakbondslid zijn slechts 60 - Wanneer FNV-leden op Walcheren geïnteresseerd zijn in de cursus, kunnen ze zich aanmelden bij: FNV-districts- kantoor. Antwoordnummer 39. 4330 WB Middelburg. Tel. 01180-25655. kleuren films en de kwaliteiten van de moderne kleinbceld reflex camera's, met hun lichtsterke objectieven, bren gen het fotograferen van snelle bewe gingen binnen het bereik van elke ama teur fotograaf. Nadere gegevens en deelname formu lieren bij alle fotowinkels. De organisa tie en coördinatie van deze fotowedstrijd is in handen van Communicatie Advies Bureau Trefpunt in Soestdijk. WOENSDAG BESTELDAG KINDERPOSTZEGELS Woensdag 3 oktober zal er 's mid dags even na twaalven zeer waar schijnlijk bij U aangebeld worden: kinderen van ruim 8000 scholen ko men Destellingen voor kinderpost zegels en wenskaarten opnemen. De opbrengst van de zo bekende ac tie "door het kind - voor het kind" is dit jaar in eigen land ondermeer bestemd voor de financiering van 19 gezinsbegeleidingsprojecten voor een periode van 3 jaar, waarbij het aan ouders van gehandicapte kinde ren mogelijk gemaakt wordt hun kind (langer) thuis te houden. Met dit project zal een bedrag van 4 1/2 miïjoen gulden gemoeid zijn. Voor wat het buitenland betreft heeft het Nederlands Comité voor Kinder postzegels voor de tijd van 6 jaar het Senegalese dorp Révane geadop teerd, onder het motto "Voor elk kind een Boom". Het Comité is be reid hiervoor een bedrag van 3 mil joen gulden beschikbaar te stellen, waarmee een herbebossingsproject en voorzieningen voor drinkwater, gezondheidszorg en onderwijs ge realiseerd kunnen worden. Zonder het project is er voor de kinderen van Révane geen toekomst, door de verontrustend snelle uitbreiding van de Sahel-woestijn. Het Comité Kin derpostzegels steunt overigens veel andere projecten voor kinderen in nood, in binnen- en buitenland. Ter gelegenheid van het Internationaal Jaar van het Kind zal de serie kin derpostzegels van dit jaar de rech ten van het kind uitbeelden. De foto toont Ahasane, een kind uit het dorp Révane, die ook op de postzegel van 55 ct. voorkomt. Foto: Willem Diepraam. hier ziet u, hoe de sede het model ds 76 steeds aan de mode heeft aangepast 1977

de Faam | 1979 | | pagina 10