Verscheidenheid troef tijdens Jj| internationaal festival dans- en volksmuziek te Vlissingen FILMS wBË OPEN MIDDAG PR0JEKT MENSEN ZONDER WERK MOORDKUIL KORT EN KLEIN Zakenflitsen ANWB ORGANISEERT CURSUS PECH ONDERWEG Woensdag 19 september 1979 VF VLISSINGEN - Voor het eerst in de geschiedenis van het Zeeuwse volksmuziek-ge- beuren wordt op vrijdag 21 en zaterdag 22 september een in ternationaal festival dans- en volksmuziek georganiseerd. Trotse promotor is de werk groep VCS Vlissingen van de stichting culturele gemeen schap Vlissingen. Een twaalf tal groepen uit verschillende landen van Europa zal te zien en te beluisteren zijn in het MTS-gebouw aan de Marco- niweg. Het programma wordt beide dagen geopend door Zeeuwse groepen. Claudio Pornio The Pessage De Klompenboom It lives Again The Go-Between Juliana mm. W% fife WjmÈ, m (pl Formido opent in Vlissingen de eerste grote bouwmarkt Vrijdagavond om half acht is dat de Goese volksgroep Mariton en zaterdag middag om half twee zal de Middelburg se "Fanfare St. Juttemis" haar koperen instrumenten in stelling brengen om daarna plaats te maken voor de grote schare buitenlandse muzikanten. Na het optreden van Mariton op vrij dagavond treedt een groep aan met een bij Nederlandse folkliefhebbers brtken- de naam: "Battlefield", een groep die aanvankelijk bekendheid kreeg onder de naam "The Battlefieldband". De- naam van deze groep stond jaren lang garant voor een der beste Schotse folk groepen. De band was voor het eerst in Nederland op het Rotterdamse folkfes- tival. In 1978 viel dé groep uit elkaar en gelukkig voor de aanhang vormde zich rond de as van die groep een nieuwe band: "Battlefield" genaamd. De mu ziek is nog steeds het veelgeliefd Schots-traditionele repertoire. In deze In "Mijn naam is Claudio Pornio" treedt de hoofdrolspeler op als een succesvol zakenman. Het is niet in de eerste plaats in deze hoedanigheid dat Claudio op het witte doek verschijnt. Meer als een Piet je Potent zien we ons held zijn kunsten botvieren op daarvoor bereidwillige se cretaressen. Kortom: het bekende recept voor de liefhebbers. Alhambra II vrijdag 23 uur. In The Passage speelt Anthony Quinn de rol van een Baskische schaapherder, die het opneemt tegen de nazi's in een ingewikkeld verhaal vol spanning en in triges. Verder treden op James Mason als een Amerikaanse geleerde, die door de nazi's wordt gezocht. Patricia Neal als zijn vrouw en Malcolm McDowell als SS-kapitein Von Berkow. Alhambra I deze week behalve op zater dag en zondag 20.00 uur. Zaterdag en zondag 19.00 en 21.30 uur. In maatschappelijke opzicht was men omstreeks 1900 op het Italiaanse platte land niet veel verder dan in het holst van de duistere middeleeuwen. Cineast Er- manni Olmi reconstrueerde dat heel beklemmend in deze indrukwekkende film. Hij ging uit van een overlevering, die hij uit de mond van zijn grootmoeder had opgetekend. Die bevatte de men sonterende geschiedenis van het boe- renrealisme uit Olmi's geboortestreek Bergamo. Het lijfeigenschap van de in' primitieve omstandigheden opgegroei de pachters met hun huiveringwekken de armoede. En de onderworpenheid aan de landeigenaar als materiële en de pastoor als geestelijke patroon vormen de hoofdelementen van deze zuivere dramatisering, die zich laat beschouwen als een koel geënsceneerde reportage. Olmi verwierf met "de Klompenboom" de gouden palm op het festival van Cannes 1978. City theater U iddelburg. woensdag 19 september 20.00 uur. Organisatie ZVU. Het monster slaat weer toe luidt de (vrije) Nederlandse vertaling van de film lt lives again waarin een echtpaar krijgt te horen dat de op komst zijnde baby een monster zal worden. Dat is natuurlijk uitstekende stof voor het ma ken van een bizarre speelfilm te meer daar de baby als monster moordlustige neigingen heeft en weet uit te breken. Alhambra II donderdag, vrijdag, maan dag en dinsdag 20.00 uur, zaterdag 19.00 en 21.30 uur en op zondag 14.00, 19.00 en 21.30 uur. In The Go-Between treedt Colston op als "boodschapper" voor de mooie Ma rian (Julie Christie), die verloofd is met een graaf en een verhouding heeft met een jonge boer. Dat was rond de eeuw wisseling. De gevoelige Colston raakt van haar verhoudingen danig onder de indruk. Ruim vijftig jaar later ontmoet hij Marian nog eens. die haar "bood schapper" voor een laatste maal nog eens iets over te brengen. Alhambra II op woensdag 20.00 uur, in samenwerking met Lit en de ZVU. Juliana, zeventig bewogen jaren, een film over koningin Juliana. Dinsdagmiddag 14.00 uur in het Dien stencentrum Bachten Komme, organisa tie Stichting Welzijn voor Ouderen. band zijn half electrische instrumenten gekoppeld aan traditionele instrumen ten in combinatie met de synthesizer en de electrische piano. "Battlefield" be wijst hiermee dat als je de zaak maar serieus aanpakt het wel degelijk moge lijk is op verantwoorde wijze traditione le muziek met moderne instrumenten te presenteren. Met Mariton en Battlefield is de hele vrijdagavond gevuld. Na het optreden van "fanfare St. Juttemis" op zaterdagmiddag, die haar Duitse tour nee onderbreekt om voor eigen publiek te kunnen optreden, komt de "Johnny Coppin Band" uit Engeland op de planken. Johnny Coppin himself is af komstig uit de legendarische groep "Decameron", waarbinnen hij als zan ger. componist, gitarist en pianist func tioneerde. Nadat deze veelzijdige musi cus een roemruchte solocarrière had opgebouwd richtte hij in 1977 de "Johnny Coppin Band" op. Eind deze maand komt een nieuwe elpee van hem uit. Verwacht wordt dal de uitnodigin gen voor tournees daarna nog aanzien lijker worden dan ooit hel,geval was. Na deze formatie weer een Engelsman: Richard Cox-Smith. Zijn optredens la ten een spoor- van lovende kritieken achter, waarbij vergelijkingen met le gendarische grootheden op de gitaar niet van de lucht zijn. Cox-Smith speelt met evenveel gemak de authentieke blues als een vrolijk ragtime-wijsje. Een criticus merkte ooit eens op: "Als hij zingt heeft hij een kant en klaar orkest onder zijn arm." De derde Engelsman op die avond wordt Richard Digance. Een nogal gril lig folkmuzikant die na een periode, rijk aan diversiteit, (hij schreef onder meer een boek), thans een LP maakt waaraan ex-Beatle George Harrison meewerkt. Eerder, in 1978. maakte hij de LP "Ri chard Digance en his friends", die grote bekendheid onder volksmuziekliefheb bers kreeg. Na deze drie Engelse groepen een be kende van de Zeeuwse podia: Wannes Raps. een groep die zijn oorsprong en de grootste bekendheid tijdens de Gentse feesten ontwikkelde. De naam Wannes Rap is ontleend aan een figuur uit de Belgische streekroman "Jan Rap en zijn Maten." Hoewel slechts één echte Belg in de groep zit. bestaat het repertoire voornamelijk uit liederen en dansen uit de zuidelijke Nederlanden. Bijzonder verheugd is de organisatie met de komst van de Hongaarse dans en volksgroep: Het ensemble "Muzsikas". Voor velen is Hongaarse muziek het zelfde als zigeunermuziek. Niets is min der waar. De Hongaarse muziek kent in zijn traditie een heel andere opbouw dan de "zigeuners". Wie het Hongaarse ensemble heeft gehoord zal voor eens en voor altijd afrekenen met deze mythe. Aanvankelijk bespeelden zij slechts de' elementaire strijkinstrumenten van de boerenorkestjes (de zogenaamde muz sikas ofwel musici). Daarin werd de eerste viool alleen door een tweede viool en een contrabas begeleid. Er kwamen echter steeds meer instrumenten bij. Zo zijn de doedelzak, de draailier, de citer en de blokfluit er later bijgekomen en worden tijdens de optredens veel ge bruikt. Op het platteland hebben de muzikanten van "Muzsikas" de speciale speelstijl van de boeren afgekeken. De meeste van hun instrumenten zijn dan ook zeer oude en authentieke werkstuk ken van boeren. Het is voor de tweede keer dat het Hon gaarse gezelschap een tournee door Ne derland maakt. Verleden jaar was het ensemble ondermeer te zien tijdens het internationale volksmuziekfestival in Diemen. In Hongarije treedt het mu ziekgezelschap, dat voor de buitenland se reizen ook twee dansers in haar gele deren heeft, vaak op voor radio en tele visie. Het laatste gezelschap op het Vlissingse festival is het Ierse duo Andy Irvine onal Lunny. Een festival van volksmu ziek is dan ook bijna niet meer denkbaar zonder de steeds populairder wordende Ierse volksmuziek. Zeker de groep die zaterdag in Vlissingen optreedt springt er daarbij uit. Beide muzikanten spelen in de alom bekende topformaties "Planxtry" en "The Bothy Band". Deze laatste dankt in Nederland zijn bekend heid aan het optreden tijdens Pink Pop festival in 1977. De groep "Planxtry" gaf op 20 mei van dit jaar een concert in de Rotterdamse Doelen. Dat concert werd door de AVRO opgenomen en is on langs uitgezonden. De opzet van dit fes tival is. om een diversiteit aan groepen te laten aantreden. De organisatoren wil len hiermee bereiken, dat de groepen uit de omgeving hierdoor voor een groter publiek kunnen optreden. Tijdens de pauzes bestaat voor de lief hebbers, die een eigen muziekinstru ment meebrengen, de gelegenheid om op het zogenaamde "open podium" zelf muziek te maken. Voor dat doel is er in de hal van de Vlissingse MTS een spe ciaal podium opgesteld. De organisatie hoopt in de toekomst vaker een derge lijke manifestatie te kunnen opzetten. Voorwaarde is dat men deze keer niet met een al te groot financieel verlies krijgt te kampen. Aanvang van de optredens: vrijdag 20.00 uur, zaterdag 13.30 uur. ■bp #- f -"i ÉSS ptite SB j Hv' 1 Het V.J.V. houdt op 21 september een open middag uitgaande van het projekt Mensen zonder Werk van 13.00 uur tot 16.30 uur. Tijdens de open middag wordt informatie gegeven over de akti- viteiten. Tevens bestaat er de mogelijk heid om in te tekenen voor de diverse aktiviteiten. De aktiviteiten die plaats vinden en nog gaan plaatsvinden zijn: KURSUSSEN ENGELS EN NEDER LANDS worden gegeven volgens de methode van de Open School. We schenken hierbij aandacht aan de inte gratie van onderwijs en vorming. Naast grammatika wordt veel aandacht bes leed aan maatschappelijke achtergron dden en het deelnemen aan het maat schappelijk verkeer. Binnen de kursus Nederlands kan b.v. aandacht worden geschonken aan: hoe formuleer ik een zin. verslagen schrijven van een verga dering van de sportklub. wijkvereniging e.d.. het onderscheiden van hoofd- en bijzaken tijdens een lezing. Omdat de kursussen voor werkloze vrouwen, mannen en jongeren zijn be doeld, bestaat dit jaar de mogelijkheid kinderen mee te nemen. Tijdens de kursussen is er een crèche ingericht. Als je van school bent en dan eindelijk eens die dingen wilt gaan doen waarvoor je geleerd hebt - namelijk werken - blijkt, dat dat best nog wel eens legen kan vallen. Je begint allerlei kranten door te snuf felen. je laat je inschrijven op het ar- beidsburo, bladert de vakaturebank door, enz. enz. Kortom.je krijgt te maken met een aan tal dingen, zoals: - een baan zoeken - inschrijven op een arbeidsburo - sollicitatiebrieven schrijven - op sollicitatiegesprek gaan - een boel vrije tijd En als je een baan vindt krijg je te maken met de arbeidswet, een arbeidsovereen komst. e.d. Er zijn een groot aantal mensen die hier mee te maken krijgen, misschien is het wel leuk om hier met anderen over te praten en dan samen te bekijken hoe je het beste hel één en ander kan aanpak ken. DE WERKGROEP BELANGENBE HARTIGING bestaat uil een aantal mensen die zelf werkloos zijn en tot de ontdekking zijn gekomen dat het best een ingewikkelde problematiek is waar je als werkloze men,te maken krijgt. Om een beetje wëgivijs te worden in de problematiek van regels en wetten, wil len we samen met je bekijken en bepra ten hoe weje het beste kunnen helpen en bij wieje het beste terecht kunt niet jouw vragen over uitkeringen. We hebben geen pasklare oplossingen; wc kunnen wel samen de mogelijkheden onderzoeken hoe we het beste het één en ander kunnen aanpakken. We denken aan vragen over: - mag je wel of geen bijverdiensten heb ben - voor welke uitkering kom ik in aan merking - passende arbeid, wat wordt daar onder verstaan - hoe en waar moet je een uitkering aanvragen. DE DE TEJATERGROEP zoekt men sen die willen meehelpen en meedenken voor het maken van een tejaterproduk- tie. Op het moment is men druk doende naar een vorm te zoeken waarin ieders ideeën gestalte kunnen krijgen. Tevens wordt nog gezocht naar enkele muzikanten en een technicus die voor de muzikale en technische kant willen zorgdragen. Een aantal leden van de WERKGROEP ARBEID ANDERS heeft vorige week een bezoek gebracht aan de STEW in Amsterdam. De STEW is een stichting die zich ten doel stelt het samen met de belanghebbende opzetten en begeleiden van demokratisch funktionerende werkverbanden. De bedoeling van deze werkgroep is om samen te bekijken wat arbeid voor ons betekent, hoe we arbeid zien en hoe we het willen om daarna te bekijken hoe we aan deze ideeën in de praktijk een vorm kunnen geven. Dit zijn op dit moment de aktiviteiten waar het Projekt Mensen zonder Werk mee bezig is. Op de open middag kan iedereen intekenen voor de diverse ak tiviteiten. zodat we dan begin oktober kunnen starten. Met: Henk van Ulsen. Ank van der Moer. Jaap Wieringa. Liane Saalborn. Joan Rem melts. Het is het verhaal over een succesvolle schrijver van thrillers, wiens inspiratie uitgeput schijnt. Gewend aan het per manente succes en omgeven door de daaruit voortvloeiende welstand krijgt hij juist op het moment dat hij geen uit weg meer ziet een stuk toegezonden van een beginnend auteur. Het stuk heet "Moordkuil" en is zo beklemmend en gaaf van opzet, dat de desperate auteur wenst dat hij hei zelf had geschreven. Zijn verleden als schrijver van toneel stukken waarin het uitdenken van pcr- fekte moorden zijn karakter niet onaan getast heeft gelaten, gaat hem in zijn hebzucht naar het behalen van nieuw succes gevaarlijk parten spelen en ber aamt ondanks de tegenwerpingen van zijn vrouw een duivels plan. Daarna volgen een aantal verrassende wendin- gen omdat, ondanks alle vernuft, het lot zoals altijd ingrijpt en de handeling beïnvloedt op een wijze die niemand, de toeschouwers niet uitgezonderd, kon voorzien. Met het navertellen van deze wendingen zou het grootste deel van de schokkende effeklen worden ontkracht, maar het is niet teveel gezegd als men "Moordkuil" rangschikt in de rij van topthrillers welke in het verleden door "Gaslight". "U spreekt met Uw moor denaar" en "Sleuth" werd gevormd. Dinsdag 25 september om 20.00 uur in de Schouwburg Middelburg. Een groot aantal automobilisten wil meer weten over de techniek van de auto teneinde storingen zelf te kunnen op sporen en verhelpen. Meer dan 128.00 mensen volgden daartoe in de afgelopen jaren de cursus Pech Onderweg van de ANWB en de belangstelling is groeiend. Als gevolg daarvan heeft de ANWB be sloten ook dit seizoen weer deze cursus te organiseren. Op vier achtereenvol gende weken kan men tijdens lesavon- den van ca. uur deelnemen aan dit praktisch auto-onderricht. In Middelburg begint de cursus op maandag 1 okt.. maandag 5 nov. en maandag 26 nov. 1979 en wordt gehou den in Scholengemeenschap v. Beroep sonderwijs "De Wellinge". Kruisweg 2; aanvang 19.30 uur. Het accent ligt op het zelf-doen. met als doel de automobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen met het technisch gedeelte van de auto waaraan van tevoren storingen zijn aangebracht door de instrukteurs, ervaren Wegen wachters en Technochefs van de Het deze zomer opengestelde informa tiecentrum op het werkeiland Neeltje Jans mag zich verheugen in een grote belangstelling. Deze maand hebben zich 25.000 bezoekers op het eiland gewaagd. In verband met deze grote belangstel ling is besloten tot een aanpassing van de openingsdagen. Tot en met 21 okto ber kan men iedere dag van de week een bezoek brengen aan 'Neeltje'. De ope ningstijden: van tien tot vijf uur. De laatste bus naar hei informatiecentrum rijdt om half vier. Middelburg Afgelopen zaterdag is de tentoonstelling geopend van werk van Marinus Boezem in de Middelburgse Vleeshal. De expositie 'space sculptures' is dinsdag tot en met zaterdag van tien tot vijf en op zondag van twee tot vijf te bezichtigen. Maandag is de Vleeshal gesloten. De tentoonstelling duurt tot en met 7 oktober. Oost-Souburg - Het komende winter seizoen zullen weer verschillende lezin gen over bijbelse onderwerpen worden gehouden. Zo zal de heer J.Rouw uit Kinderdijk een serie over 'de offers' af sluiten met nog drie lezingen. De heer D.Steenhuis uit Meppel zal spreken over 'functioneert de kerk nog wel?' Per maand zullen één a twee lezingen wor den gehouden, steeds op vrijdagavond vanaf acht uur in het Rode Kruisge- bouw aan de Rehobothstraat. Voor in lichtingen: 01180- 25677. Veere - Inwoners van Veere kunnen tegenwoordig naar hartelust trimmen. Daarvoor is er een wekelijks trimuur voor mensen boven de 25 jaar. dat door de plaatselijke ontwikkelings - en orga- nisatiegroep sportieve recreatie wordt georganiseerd. Iedere donderdag kun nen trimmers terecht in het gymnastiek lokaal tegen één gulden per qvond. Men kan vrijblijvend deelnemen aan sport en spel als voetbal, hockey, basketbal en noem maar op. Vlissingen - De tafeltennisvereniging Westerzicht van Vlissingen bestaat vijf jaar. Ter gelegenheid hiervan worden op de eerstkomende zondagen een serie van invitatie-toernooien gehouden voor recreatiespelers in de sportzaal van 'de Startbaav' te Westerzicht. Die sportieve zondagen zijn 23 en 30 september en op 6 oktober. Middelburg - Het raadslid G.Koole zal op zaterdag 22 september de officiële opening verrichten van het vernieuwde en uitgebreide wijkcentrum aan de van Cittersstraat 64 in Sint Laurens. Dit gaal om tien uur s' morgens gebeuren. Na de- opening zal het wijkcentrum voor iedereen toegankelijk zijn. Om kwart over elf wordt daarvoor ook de peuter speelzaal opengesteld zodat iedereen op zijn of haar gemak het wijkcentrum kan bekijken. Verder is er een poppenkast, kindermusical, een rondgang van een muziekkorps en een lanipionnenop- loehtvoor hen. die zich daar nog niet te oud voer voelen, 's Avonds wordt hel pas echt gezellig wanneer op de muziek van Combo Oulermans de voetjes van de vloer gaan. Oost-Souburg - 'Met open oog door Zeeland' zo heet de tentoonstelling, die fotograaf Jo Marinissen verzorgt in de- bibliotheek van Oost-Souburg. Daarin geeft hij het Zeeuwse landschap weer zoals dit door Jo Marinissen, die ook docent kunstzinnige vorming is in Mid- ANWB. Met behulj) van duidelijke te keningen en een aantal belangrijke on derdelen besteden zij aandacht aan o.a. de ontsteking, carburatie, koeling en smering, terwijl ook het starten onder alle weersomstandigheden wordt be handeld. Iedere cursist ontvangt een handig cursusboek dat ook na afloop van de lessen zijn nut heeft bewezen. Ervaring van de Wegenwacht heeft na melijk geleerd dat een groot aantal sto ringen door niet-autotechnisch ge schoolden die de cursus Pech Onderweg hadden gevolgd, zelf kon worden ver holpen. Na aanmelding ontvangen de cursisten een bericht van inschrijving waarin nadere gegevens over de lessen worden bekendgemaakt. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij: ANWB-kantoor Middelburg, Plein 1940 nr. 6. Telefoon 01 180-15155. Na een succesvolle start in meerdere plaatsen in Nederland wordt nu op vrij dag 21 september a.s. een nieuwe for mido bouwmarkt geopend aan de Gil- denweg 8 te Vlissingen. Deze nieuwe bouwmarkt heeft een verkoopopper vlakte van 2.000 m2 en biedt voor zowel de kritische doe-het-zelver als voor de bouwondernemer duizenden kwaliteit sartikelen. Formido levert hout. plaat materiaal. elektra, verlici ting, gereed schap. ijzerwaren, verf. beits, lijmen en kitten-, verfgereedschap, bouwmateria len. deuren, behang, wandweefsel, sani tair, auto accessoires, fietsonderdelen, isolatie, keukens, vloerbedekking, kas ten. vloer- en wand tegels én bouwsyste men. Verder zullen er constant speciale aanbiedingen op allerlei gebi'ed worden gepresenteerd. Ook is er een verhuurafdeling voor pro fessioneel gereedschap. Voor elke klus. groot of klein, slaat er een groot assorti ment gereedschap te huur tegen lage prijzen! Nieuw in deze formido bouw markt is. dal de klant door aanduidin gen en toepassingsvoorbeelden zeer snel dat kan vinden wat hij of zij nodig heeft. Verder zijn er altijd behulpzame vak mensen aanwezig om vragen te beant woorden. Op deze manier is het moge lijk dat iedereen knappe prestaties kan leveren en dat grote afnemers snel en goedkoop hun materialen kunnen afha-' len. delburg. wordt beleefd. De expositie omvat vijftig kleurenfoto's en is gratis te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. De expositie duurt tot de 28e van deze maand Vlissingen - Wie van het disco geweld houdt kan tegenwoordig uitstekend te recht in het Woltershuis aan de Hoge- weg 103-105 in Vlissingen waar de jon- gerensoos van start is gegaan. De soos is geheel op disco ingesteld en de zwarte schijven, die de bezoekers ook zelf van thuis kunnen meenemen, worden iedere woensdag vanaf half acht tot half elf op de draaitafel gelegd. Middelburg - Op woensdag 19 septem- bqr wordt er in de concert- gehoorzaal in Middelburg de films Je. tu. il. elle ge draaid. In deze film waarvan de titel neerkomt op lk. jij. hij. zij ziet men drie scènes uit het leven van een jonge vrouw: Alleen, met een man. met een vrouw. De film is van Chantal Akerman en wordt gepresenteerd door het vrou wencafé Trui. Vlissingen - De coöperatieve vereniging Centraal Wonen komt op maandag 24 september voor vergadering bijeen in de- Zwaan in Oost-Souburg. Vanaf acht uur 's avonds zullen de leden zich buigen over de agenda, die als belangrijkste punt vermeldt: de bouw van de proef- pyramide. Vlissingen - Jongens en meisjes van acht tot tien jaar, die belangstelling hebben in de kunst van het koken, kunnen iedere donderdagmiddag om vier uur terecht in de Zwaan waar Gwendeline Pieterse en Désirée Visser hen er de heerlijkste gerechten leren bereiden. De- kosten bedragen één gulden per keer Middelburg - Samen met vakantie, ja gezellig. Maar wat zullen je ouders er van zeggen wanneer je als 16- jarige met je vriend of vriendin gezellig in een, tentje wilt gaan slapen? Een probleem voor de 16 -plusser. Daarover gaat de film. die op woensdag 26 september wordt gedraaid in hel wijkgebouw Dau- wendaele in Middelburg-Zuid. Twee- tenten meenemen of twee slaapzakken? Hierover zal na afloop van de film door de bezoekers over gepraat kunnen wor den. Het programma wordt gepresen teerd in samenwerking met het vor mingswerk jonge volwassenen vanaf half acht voor de toegangsprijs van één piek. Middelburg - De wijkvereniging Zuid organiseert op vrijdag 21 september a.s. vanaf 19.00 uur in hel Wijkcentrum Zuiderbaken een spelavond waarbij iedereen - jong en oud - welkom is |)e bezoekers van die avond, die gratis toe gankelijk is. kunnen geheel naar eigen keuze deelnemen aan allerlei aanwezige gezelschapsspelen. Als voorbeelden worden genoemd biljarten, sjoelen, kaarten, kegelen, dammen, schaken enz. Wanneer de belangstelling voor deze- avond groot is zal de wijkvereniging be zien of deze activiteit regelmatig op het programma kan worden geplaatst. Vlissingen - In hel clubhuis '(Xpcn Hof starten weer verschillende activiteiten waar volwassenen aan mee kunnen doen: Cursus kleien, fotoclub, praal groep, macramé en knopen, klaverjas sen en creatieve avonden. Voor nadere inlichtingen: 01184-65463. Vlissingen - Namens de gemeente Vlis singen zal loco-burgemeester l .G. Smit in galerie Marquis een kunstwerk aan vaarden van een in opdracht van de ga lerie door Dies de Jonge vervaardigd kunstwerk. De aanbieding vindt plaats ter gelegenheid van de opening van de galerie op woensdag 23 mei van dit jaar. Tot en met 28 oktober verzorgt Dies de- Jonge in de kunstgalerie een tentoon stelling van houtsculptures en etsen en Diet Wiegman exposeert met kerami sche objecten. Middelburg - De laatste woensdag van deze maand op 26 september komen de vrouwen van öandstroomkontakt weer bijeen voor hun contactmorgen. Dit be gint om half tien in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat. Mevrouw Els van 't Hof zal daarbij een toelichting geven over de inhoud van de Vos-cursussen. Valkenisse - Onder hef motto "Hoge nood...hond in de goot" heeft het ge meentebestuur van Valkenisse enkele maatregelen genomen tegen overlast van onze viervoetige vrienden. De belang rijkste maatregel is wel de bepaling, dat honden niet meer los mogen lopen bin nen de bebouwde kom. Opgevangen honden waarvan hun baas ze niet binnen veertien dagen komt ophalen worden daarna afgemaakt. En tenslotte wat dat "Hond in de goot" betreft. Van de hon den wordt verwacht dat zij hun behoefte- niet anders doen dan langs de stoepran den gelegen goten en de gedeelten van plantsoenen waar struiken of bomen staan. De bepalingen treden met ingang van 1 oktober in werking. Middelburg - In de school aan de 01- nieniaan in Middelburg wordt tegen woordig op iedere donderdag van half acht tot half tien 's avonds een cursus huisvrouwengymnastiek gegeven. De- lessen zijn geschikt voor deelnemers van alle Leeftijden en de gymnastiek gaat op muziek. De contributie bedraagt acht gulden per maand en de cursus duurt tot I juli van het volgende jaar. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden bij de leidster op een van de les-avonden. I

de Faam | 1979 | | pagina 7