voorlichting van de provincie zeeland BESTEDING CULTUUR GELDEN IN 1980 verschijnt 14-daags ELKE DAG GEOPEND! 00K door rechtstreekse import levert mosselversteege u nu een 'duitse" kwaliteitspiano tegen "japanse" prijs. f.4330; (TV mossel LOOP VOOR RWANDA DONDERDAG TIJDENS DE KOOPAVOND 1 IsPRUYT V-V I KROMME WEELE 19. MIDDELBURG Tel. 01180-12886 VEEL WERK PROVINCIE AAN BEROEPSCHRIFTEN BIJSTANDSWET ZEEUWSE BEROEPENDAG VF TOELICHTING NIEUWE HUUR WETGEVING COMMISSIE VOOR ONDERWIJS EN CULTUUR VERGADERT Vestigingen te: Assen - Bergen op Zoom - Breda - Delft - Goes - Groningen - Heerlen Leidschendam Den Haag - Middelburg - Rijswijk en Zoetermeer pot heeft een speciaal slaapkamertoonzaal aan de nieuwendijk te axel. een permanente welterustenshow. droomwereld is de naam. en dat is niets teveel gezegd, want 2000 m2 is al gauw meer dan 100 maal zo groot als de gemiddelde slaapkamer, droomwereld dus. met dromen van bedden, kasten, tienerkamers, toilettafels en wat dies meer zij, elke prijsklasse is er vertegenwoordigd, 't moet dus al gek gaan, wil de slaapkamer van uw dromen daar niet bij zijn. kom zelf maar kijken, in droomwereld wonderbare werkelijkheid bij pot. Dat Duitsland van oudsher al hèt pianoland is, bewijzen de bekendste pianomerken. Stuk voor stuk gerenommeerde instrumenten, geliefd door hun klank, kwaliteit en degelijke konstruktie. Mossel Versteege heeft door eigen import de prijzen bij elkaar gebracht en biedt de afgebeelde Duitse piano met moderator (voor fluisterzacht spelen) in b.v. schitterend eikenhout aan, voor de unieke prijs van zo lang de voorraad strekt. Kom nu! Japanse piano's - eveneens bij ons verkrijgbaar - zijn daarentegen vooral bekend om hun lage prijs. k Voor vakman en doe-het-zelver Woensdag 19 september 1979 Gedeputeerde staten hebben in een nota aan de staten aangegeven hoe zij de cultuurpot, die bestaat uit ruim 2 miljoen, willen verde len over de verschillende culturele aktiviteiten in de provincie. Er is onderscheid gemaakt tussen so ciaal-cultureel werk en kunst en oudheidkunde. Het sociaal-cultu reel werk is nog weer onderver deeld in algemeen 35.000,- vor ming en ontwikkeling 120.000,- en amateurkunstbeoefening 279.000,- terwijl kunst en oud heidkunde bestaat uit de hoofd stukjes algemeen 1.448.600,- en kunsten 191.200,- Provinciale staten moeten tijdens de begrotingszitting die begint op 16 november, beslissen of zij met de uitgaven akkoord gaan. Onder de post vorming en ont wikkeling is een bedrag opgeno men van 40.000,- voor een con sulente vormings- en ontwikke lingswerk voor vrouwen. Bij de amateurkunstbeoefening worden gelden uitgetrokken voor be roepskrachten die de Zeeuwse zang- en operetteverenigingen bijstaan bij hun uitvoeringen en voor beroepsdirigenten van deze gezelschappen. Er zijn subsidies voor het Zeeuws jeugdorkest, het Zeeuws Orkest en de Zeeuwse Koorschool. Verder wordt voor gesteld gelden beschikbaar te Op 9 oktober a.s. zullen funktio- narissen van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening in de statenzaal van het Abdijcomplex de Zeeuwse huur- commissies informeren over de nieuwe huurwetgeving, die op 1 juli j.l. werd ingevoerd. Zeeland beschikt over vier huuradvies commissies: een in Middelburg, een in Zierikzee, een in Terneuzen en een in Oostburg. De commissies kunnen huurders en verhuurders schriftelijk adviseren over de voor hen meest geschikte huurprijzen, terwijl zij daarnaast de kanton rechter op zijn verzoek van advies dienen. Het sekretariaat van alle vier commissies zetelt in Middel burg: Seissingel 4, tel. 01180-14053. De voorlichtingsbijeenkomst staat onder leiding van het provinciaal bestuur. stellen op toneelgebied en voor harmonie- en fanfareconcoursen. Onder het hoofdstuk kunst en oudheidkunde wordt ruim 1 mil joen gereserveerd voor de stich ting cultuurspreiding Zeeland. Een deel van dit bedrag 120.000,- bestaat uit subsidie voor twee regio-managers. Gs zijn van mening, dat de kosten hiervan eigenlijk voor rekening van de ge meenten komen. Als overgangsre geling stellen zij voor voor 1980 80 procent van de kosten te subsidië ren en voor 1981 en 1982 resp. 60 en 40 procent. Gs zien wel een pro vinciale taak in de subsidiëring van evenementen die van boven- gemeentelijk belang zijn en van bijzondere evenementen en expe rimenten. Om dit te onderstrepen stellen zij de staten voor deze pos ten te verhogen van respectieve lijk 25.000,- tot 50.000,- en van ƒ45.000,- tot ƒ60.000,-. Als bovenplaatselijke evenementen worden o.a. aangemerkt jazz-fes- tivals, de passionuitvoeringen en activiteiten van het Holland-fes tival. Bijzondere evenementen en experimenten zijn onder meer het straatfestival in Vlissingen en voorstellingen van.de toneelgroep Parlando. Voor het festival nieuwe muziek van Jeugd en Muziek Zee land zal voortaan een aparte post opgenomen worden; voor 1980 wordt hiervoor ƒ40.000,- uitge trokken. De post archeologie is van de cultuurbegroting geschrapt en in de gewone begroting opgeno men. Tegenover al deze uitgaven ramen gs twee inkomsten posten: een rijksbijdrage van 35.000,- voor het Zeeuws orkest en ƒ327.000,- voor de stichting cultuurspreiding Zeeland, eveneens van het rijk te ontvangen. REDACTIE: BUREAU VOORLICHTING PROVINCIE ZEELAND SINT PIETERSTRAAT 42. MIDDELBURG (01180) 273S1 Als een burger het niet eens met een beslissing van een gemeente bestuur op een verzoek om bij stand ingevolge de algemene bij standswet kan die burger een be roepschrift indieïien bij gedepu teerde staten. In de brief waarbij gedeputeerde staten de provincia le begroting voor 1980 aan de Zeeuwse staten hebben aangebo den hebben zij ook een aantal ge gevens opgenomen over het aantal en de soort van beroepen die zij ter behandeling hebben gekregen. Dat aantal neemt toe. In 1978 werden op het provinciehuis 58 beroeps schriften ontvangen, 8,6 procent meer dan in 1977. In het eerste kwartaal van 1979 kwamen er al 23 beroepschriften binnen, tegenover 10 in het eerste kwartaal van 1978. Van de 58 beroepschriften in 1978 werden er 8 ingetrokken of buiten verdere behandeling gelaten. De "uitslag" in de resterende 50 ge vallen was als volgt: 5 klagers werden geheel of gedeeltelijk in Op woensdag 26 september a.s. om vier uur 's middags zal de com missie voor onderwijs en culturele zaken uit de Zeeuwse staten een vergadering houden in het Pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Aan de orde komt o.a. subsidie voor automatisering van de uitleenadministratie in Zeeuw se bibliotheken. De commissie zal in deze vergadering twee nota's behandelen: de nota Steunfunktie sportieve rekreatie Zeeland, van de Zeeuwse sportraad en de Zeeuwse museumnota, samenges teld door de werkgroep museum beleid. De vergadering is open baar. Spreekrecht is er gedurende een half uur direct na aanvang. het gelijk gesteld, 33 zagen hun beroepschrift ongegrond ver klaard en 2 maal werd een bestre den beslissing vernietigd, 2 wer den niet-ontvankelijk verklaard. In 8 gevallen moest nog een uit spraak volgen. De meeste be roepsschriften hadden betrekking op de kosten van levensonderhoud. Andere zaken waren de aanschaf van een woonwagen, woningin richting, reiskosten, kleding, be grafeniskosten, materialen, een lening, verhuiskosten, verblijf in pension of bejaardentehuis en ge neeskundige hulp. Als een ge meente nul op request geeft in een situatie die als urgent zou kunnen worden beschouwd kan, op grond van artikel 45 van de algemene bijstandswet, op de voorzitter van gedeputeerde - de Commissaris der Koningin - een beroep worden gedaan om "een onverwijlde voorziening te treffen". In 1978 is zo'n beroep 31 maal gedaan - een toename van 72 procent ten op zichte van 1977. In 6 gevallen heeft de voorzitter een gemeentebestuur opgedragen een bepaalde bijstand te verstrekken. Twee keer werd iemand niet-ontvankelijk ver klaard in zijn verzoek; de overige 23 gevallen werden afgewezen. In vijf gevallen maakten belangstel lenden gebruik van de mogelijk heid een bezwaarschrift in te die nen ingevolge de wet administra tieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (arob). Alle vijf be zwaarschriften werden ongegrond verklaard.^ Middelburg zal zaterdag 22 sep tember a.s. in het teken staan van de actie "Loop voor Rwanda". Als het gaat zoals de organisatoren hopen en verwachten zullen hon derden leerlingen van het kleuter en lager onderwijs hun kilome tertjes "trekken" over de bolwer ken en een deel van de binnenstad zoals al eerder in andere plaatsen een "Loop voor Unicef" werd ge houden. Voor elke kilometer krij gen de wandelaars voor "Rwanda" een dubbeltje, een kwartje, of zelfs meer van degene die op hun ver zoek als "donor" wil optreden. Alle scholen in Middelburg (met inbegrip van Sint-Laurens en Nieuw en Sint-Joosland) hebben een klein aantal invulformulieren voor de leerlingen gekregen. Meer formulieren zijn te verkrijgen op het Provinciehuis, Sint Pieter straat 42, waar - voor verdere in formatie - coördinator C.A. Ba- chofner van de aktie "Zeeland helpt Rwanda" zetelt (tel. 01180-27351, toestel 126 of 122). Het is de bedoeling dat niet alleen de jeugd op stap gaat: het mee wan delen van ouderen (ook tegen een redelijke kilometervergoeding!) wordt zeer aangemoedigd. De "Loop voor Rwanda" begint om 10 uur zaterdagmorgen en eindigt om 4 uur des middags. Wie zonder on derbreking gaat wandelen zal hoog scoren voor het waterput- tenprojekt in Rwanda. Maar kor ter mag ook natuurlijk: de uitges tippelde en beveiligde route bij oversteekplaatsen is ongeveer 5 km lang. Start en finish zijn in de Abdij. Niet tevergeefs is een be roep gedaan op vrijwillige mede werkers en -werksters uit ver schillende kringen. Het is - tenslotte - de bedoeling na Middelburg andere Zeeuwse plaatsen in het teken van "Loop voor Rwanda" te stellen. Loop voor Unicef' wordt in Zeeland Loop voor Rwanda", Middelburg bijt het spits af met een wandeltocht met kilometervergoeding. Die ver goeding is bestemd voor het drinkwa- ter-puttenprojekt. De werkgroep contact onderwijs en beroepcnwereld van de provinciale onder wijscommissie in Zeeland organiseren op donderdag I november a.s. een be roependag in de Schouwburg aan het Molenwater in Middelburg, liet thema van deze dag is "Onderwijs en beroepcnwereld: op zoek naar een gezamenlijk perspectief", lien actuele zaak nu vaker de klacht gehoord wordt: dat onderwijs en bedrijfsleven niet bijster goed op elkaar aansluiten. De beroependag wordt geopend door de Zeeuwse onderwijsgedeputeerde nu: .1.1' Roersma, die ook voorzitter is van de provinciale onderwijscommissie. Oastspreker is de minister sociale zaken dr. W. A Ibeda 's Middags is er een forumdiscussie. zware eiken slaapkamer in bucrenstijl. ledikant een en tweepersoons, of lits jumeaux. grote of kleine linnenkast, leverbaar in blank grenenhout en te bezichtigen in de exclusieve droomwereld van pot axel. het exclusieve nachtleven bij openingstijden: maandag 13.00 tot 18.00 uur dinsdag tot vrijdag 9.00 tot '18.00 uur zaterdag 9.30 tot 18.00 uur vrijdagavond koopavond van 18 tot 21 uur. he**0 Middelburg, Lange Delft 103-105, tel.: 01180-27684 Goes, Lange Kerkstraat 41, tel.: 01100-27258;

de Faam | 1979 | | pagina 13