De nieuwe camera 15 Miljoenste bezoeker in Recreatie-oord Beekse Bergen IFAP, Wereldconferentie agrarische hervorming is Laatste twee weken van de schoolvakantie is het weer 'Rekreade' Vakantiefoto's maar dan persoonlijk Film in De Piek Voorverkoop toegangskaarten Wereldkampioen schappen 1979 FILMCURSUS vervolg Orgelconcert Herman van Vliet Nieuwe Kerk Middelburg Vrijdagavond orgelconcerten Lutherse Kerk Vrijwilligers Aktiviteitenrooster Regenprogramma voorhanden Concert ensemble Pandora in Grote Kerk Veere Woensdag 1 augustus 1979 V V k i De gemiddelde Nederlander laat zijn du re filmapparatuur steeds minder in de kast liggen. Wat tien jaar geleden vaak het geval was -na enkele mislukkingen en teleurstellingen borg men de pas aange schafte camera zorgvuldig weg- komt steeds minder voor. De steeds stijgende omzet in super-8 films toont aan. dat er in ons land hoe langer hoe meer gefilmd wordt. Dit vindt zijn oorzaak niet alleen in be tere voorlichting in Nederlandstalige filmbladen en over-de-toonbank bij de fotohandelaar, maar ook in de kritische houding van de moderne consument. Door die houding zijn fabrikanten en importeurs als 't ware verplicht hun filmcamera's en projectoren te voorzien van uitvoerige Nederlandstalige in- strukties. Wie veel plezier wil hebben van zijn nieuwe camera, doel er goed aan niet meteen een reeks films vol te schieten. Beter is het eerst nog even te "genieten" van de nieuwe aanwinst, dat wondertje van techniek, en dit "genieten" doet men het liefst samen met verloofde of echtgenote, want ook het aantal filmen de vrouwen stijgt met sprongen. Doe het op de volgende manier: Lees eerst zorgvuldig de gebruik saanwijzing met de camera in de hand. Ontdek waar elk knopje voor dient en hoe het werkt. Oefen droog, alsof er film in zit. ook met de microfoon en de eventueel aangeschafte filmzon. Maak daarna één proeffilmpje en benut met dit filmpje alle mogelijk heden van de camera. Film bijvoor beeld met erg veel licht én bij het licht van een kaarsje. Oefen in hel scherpstellen van de lens. Breng i..tu sen de proeffilm naar de fotohandelaar en wacht samen met hem de resultaten af. De winkelier kan gemaakte fouten beoordelen, maar ook of er eventueel nog een fabricage-fout in de camera mocht zitten. Bestudeer de bepalingen van uw ga rantiebewijs. Dan zal men gewaar schuwd zijn dat in de meeste geval len een val van de camera niet gedekt wordt. De aankomend filmer doet er goed aan zich vanaf het droogoefenen meteen een vaste volgorde van "werken" eigen te maken. Wie ver geetachtig is. kan deze volgorde op een spiekbriefje op zijn camera of in de binnenkant van de tas plakken. 1 Zit er film in de camera? 2 Is de lensdop verwijderd? 3 Zijn de batterijen nog goed? Vlissingen - Donderdag 2 augustus ver toont 'De Piek' (Hellgbardierstraat 11-13) de film 'Little Ceasar'. De film begint om negen uur. Mcrvyn LeRoy is een regisseur wiens productie op zijn minst gezegd wissel vallig van kwaliteit is. maar zijn 'Little Ceasar' is een gangsterfilm uit het klas sieke repertoire. Gebaseerd op de 'car rière' van Ceasar Enrico Bandello brengt de film de levensloop in beeld van een voor niets terugdeinzende mis dadiger, van het eerste, afstotende begin waarin Rico vuile handen maakt tot het hoogtepunt van zijn macht en het mie zerige einde, als hij wordt neergemaaid achter een enorm reclamebord dat wordt versplinterd en verscheurd door de politiekogels. Andere onvergetelijke scènes zijn het banket, dat Rico wordt aangeboden, de overval op een nacht club op Oudejaarsavond, het neerschie ten van een van Rico's beulsknechten op de trap van een kerk en de daaropvol gende begrafenis ("Gee. we're moving slow", zegt Rico in een van de volgau to's). De film is zeer vakkundig gemaakt, compact en economisch en blijkbaar met een niet al te groot budget. Maar het is vooral Edward G. Robinsons film: zijn uitbeelding van Rico werd het pro totype van vele andere gangslerrollen door andere acteurs. In zijn autobiogra fie schrijft Jack Warner dat hij oor spronkelijk Clark Gable voor de rol van Little Ceasar had gewild. "Ik heb Gable altijd bewonderd, maar toen ik Edward G. Robinson in 'Little Ceasar' gezien had wist ik dat ik geen vergissing had 4 ls de microfoon aangesloten? 5 ls er goed scherpgesteld? 6 Als er ge-zoomd wordt, eerst even droog-oefenen. 7 Staat diafragma op automatisch of hand-instelling? 8 Staat de juist filminstelling inge steld? 9 Is het geluid op automatisch of handregeling? 10 Filmt men buiten en is hel dag lichtfilter ingeschakeld? Bij het filmen is het al net als met auto rijden: na korte tijd gebeuren veel han delingen automatisch. Daarom is het goed lezen van het instructie-boekje, het droogoefenen van tevoren en het wen nen aan een vaste reeks van handelingen van belang. Het voorkomt later teleur stellingen. Overigens "mislukken" de meeste ama teurfilms op het punt van de scherpte. Men heeft tijdens de opname niet goed scherp gesteld. Het goed oefenen in het scherpstellen is één van de belangrijkste zaken voor de beginnende filmer. Overigens willen wij u wijzen op het bestaan van de smalfilmclub "Shot '68" te Vlissingen. De dub vergadert elke dinsdagavond om 20.00 uur in haar clu blokaal in de "Brechof in de Breestraat (voormalige St. Jakobsschool). Inlich tingen: T. Laport. Badhuisstraat 56. Vlissingen. tel. 01184-12510. gemaakt." In zijn boek "l'he. Rise of the American Film' wijst Lewis Jacobs erop dat ook voor 1930 weliswaar gangster films zijn gemaakt maar dat het Ameri kaanse publiek pas gefascineerd raakte door het genre na de grote economische crisis, die de Amerikanen hun gevoel van veiligheid ontnam en het publiek riip maakte voor de misdaadgolf uit Hollywood. 'Little Ceasar', schrijft Ja cobs, gaf een realistische uitbeelding zonder compromissen van de opgang van een egoïst door middel van agressi viteit. een meedogenloze mentaliteit en georganiseerde misdaad op grote schaal. Het was schokkend, het was hard, het was niet prettig, maar het was echt. De afwezigheid van sentimentaliteit, de niets ontziende aang op de zenuwen met kogelregens, geweld, /sla/ achtervol gingen. harde strijd om grote inzetten, hardvochtigheid jegens menselijke ge voelens hadden succes bij een publiek, dat zich gesteld zag voor een wanhopige strijd om het beslaan en zich van alle kanten bedreigd voelde. Ondanks het moraliserende slot reflecteerde 'Little Ceasar', door het gebruik van geweld goed te praten en zelfs te verheerlijken' de cynische mentaliteit, het geloof dat de macht van het geweld groter was dan die van idealen, dat in Amerika had post gevat. De in Rome gehouden wereldconferentie over agrarische hervorming en platte landsontwikkeling, georganiseerd door de V.N. Voedsel- en Landbouworganisa tie (FAO), is achter de rug. De boeren in de gehele wereld, georganiseerd in de Internationale Federatie van Agrarische Producenten (IFAP), vragen zich af of het weer een internationale bijeenkomst is geweest met veel dokumenten en wei nig resultaten. De IFAP heeft al het mo gelijke gedaan om ervoor te zorgen dat de Rome-conferentie zich toespitste op de werkelijke problemen, namelijk die van de kleine boeren in de ontwikke lingslanden. IFAP's vice-president, M. Ghcdira. heeft de delegatie geleid beslaande uit vertegenwoordigers van boerenorgani- saties uit vijf ontwikkelingslanden. Bovendien hadden diverse IFAP-leden vertegenwoordigers in de verschillende regeringsdelegaties. Volgens IFAP is de oprichting van onafhankelijke boerenorganisatiés de enige manier om de ontwikkeling van het platteland krachtig en effectief aan te pakken. Als de diverse regeringen zulke onafhankelijke landbouworgani saties erkennen, kunnen deze organisa ties deelnemen aan de besluitvorming inzake de plattelandsontwikkeling. De IFAP heeft hiervoor gepleit in Rome tijdens de plenaire vergadering, com missievergaderingen en persconferen ties. Het IFAP-standpunt is opgenomen in het Aktieprogramma van de FAO. IFAP vreest dat vele regeringen geen effectief beleid zullen voeren ter verbe tering van de plattelandsontwikkeling. Tijdens de conferentie in Rome hebben diverse officiële regeringswoordvoer ders lange redevoeringen afgestoken, doorspekt met principes en algemene stellingen. In sommige toespraken klonk zelfs de roep om meer overheidscontrole op het platteland en de boerenorganisa tiés. In hei Aktieprogramma van de confe rentie is niet opgenomen, dat IFAP en de ledenorganisaties (voor Nederland zijn dat de drie centrale landbouworga nisaties KNBTB. NCBTB en KNLC) ingeschakeld worden bij de controle van de gemaakte afspraken. Gesteund door de ledenorganisaties zal IFAP nauwlet tend nagaan of de betrokken regeringen hun verplichtingen nakomen. Op deze wijze wil de wereldorganisatie voor boeren in de strijd tegen honger en ar moede vechten vooreen menswaardiger beslaan van de plattelandsbevolking in de ontwikkelingslanden. Middelburg - Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum wordt op dins dag 7 augustus in de Nieuwe Kerk te Middelburg een concert gegeven door Herman van Vliet, organist van de grote kerk te Oudewater. Herman van Vliet studeerde aan het Utrechts Conservatorium bij Cor Kee en Stoffel van Viegen. Hij is een zeer be kwaam musicus en heeft zich dan ook door een uitgebreide concertpraktijk zowel in Nederland als daarbuiten een goede naam verworven. Behalve dat hij ook meerdere malen voor de radio op trad staan er reeds negen grammofoon platen op zijn naam. Het programma dat door hem zal wor den uitgevoerd is als volgt samenge steld: Variaties en finale over ps. 84, J.G. Bas- tiaans; Preludium en Fuga in b, J.S. Bach; Kerksonate in C, W.A. Mozart; Fantasie-Toccata over een koraal van Haydn. A. Sandvold; Fuga in as, J. Brahms; Giga, U. Matthey; Carillon, M. Du pré en koraalfinale. H. v. Vliet. Aanvang 20.00 uur. Middelburg - Op 3 augustus concerteert Kees van Eersel uit Goes op het mooie orgel van de Lutherse Kerk. Van Eersel is organist van de Grote- of Magdale- nakerk in Goes. Het programma is als volgt: 1. Anonymus (17e eeuw) - Batalla de 6e toni. 2. Bernardo Cl. del Castillo (1550-1625) - Tiento de 2e tono por Gesolreut. 3. Johann Kuhnau (1660-1722) - Der Streit zwischen David und Goliath. 4. J.Chr. Kittel (1732-1809) - Variaties over "Straf mich nicht in deinem Zorn". 5. a. Leopold Mozart (1719-1787) - Für den Heumonat: Menuetto. b. Johann Ernst Ebcrlin (1702-1762) - Für den Augustmonat: Aria. c. Leopold Mozart - Für den Her- bstmonat: Die Jagd (uit: "Der Mor gen und der Abend"). 6. John Stanley 1713-1786) - Volun tary I adagio - andante - slow - alle gro. 7. James Nare (1715-1783) - Introduc tion and Fuge. c Volgende concerten; 10 aug. Ton Koopman (Amsterdam). 17 aug. Leen de Brockert (Middelburg). 24 aug. Arie Karreman (Terneuzen). Aanvang alle concerten: 20.00 uur. Toegang 5,— Tot 16 j., C.J.P. en 65 3,- Vlissingen - Evenals vorig jaar organiseert de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Vlissingen weer twee vakantie aktiviteiten. Naast de bekende zomerkampen (dit jaar in Galdcr, N.Br.) houdt men de zgn. "Rekreade". Dit is een serie aktiviteiten in en rond Het Woltershuis voor jong en oud. Als u onderstaand overzicht bekijkt, dan ziet u dat er voor iedereen wat wils is. Dit jaar is gekozen voor de laatste twee weken van de zomervakantie van de lagere scholen. Hierdoor ondervinden Spcelstad en de kermis geen hinder. Bovendien zijn de vakantie aktiviteiten nu meer gespreid over de gehele vakantie. Alle aktiviteiten in de Rekreade worden door vrijwilligers "gerund". Het Wol tershuis heeft nog een klein gebrek aan een paar mensen, die gedurende één middag willen helpen bij de kinderakti- viteiten. Men kan zich opgeven bij Het Woltershuis, telefonisch te bereien on der nummer: 14660. Het is te hopen, dat er nog een paar enthousiaste mensen zijn die willen helpen, want het zou erg jammer zijn als er een paar aktiviteiten zouden moeten vervallen wegens gebrek aan vrijwilligers. De kinderen van Vlis singen zouden hierdoor worden gedu peerd. Maandag 13 augustus, 14.00-16.00 uur: kinderkennis in en rond Het Wolters huis, leeftijd 4 t/m 10 jaar, kontributie Maandag 13 augustus, 19.30-22.30 uur: Bingo-avond voor wijkbewoners in Het Woltershuis, entree 1,— inel. koffie. Dinsdag 14 augustus, 9.00-11.30 uur: kinderopvang in Het Woltershuis, leef tijd 2 t/m 4 jaar. kontributie 2,— Dinsdag 14 augustus, 14.00-16.00 uur: fietspuzzletochl, start bij Het Wolters huis, leeftijd II t/m 15 jaar, kontributie 1". Woensdag 15 augustus, 9.45-16.00 uur: boottocht naar Breskens met strandspe- len, verstrek vanaf het station, leeftijd 6 t/m 12 jaar, brood meenemen, kontri butie 2,— Woensdag 15 augustus, 19.30-23.00 uur: Disko-soos in Het Woltershuis, leeftijd vanaf 16 jaar, entree 1, Donderdag 16 augustus, 9.00-11.30 uur: Kinderopvang in Het Woltershuis. leef tijd 2 t/m 4 jaar. kontributie 2,— Donderdag 16 augustus, 14.00-16.00 uur: Straattekenen en waterballet op het rolschaatsplein bij Het Woltershuis, leeftijd 4 t/m lOjaar, kontributie 1,— Vrijdag 17 augustus, 9.00-11.30 uur: Kinderopvang in Het Woltershuis, leef tijd 2 t/m 4 jaar, kontributie 2.— Vrijdag 17 augustus, 14.00-16.00 uur: Bosspelcn, vertrek vanaf Het Wolters huis, leeftijd 8 t/m 12 jaar, kontributie !.-• Vrijdag 17 augustus, 19.00-22.00 uur: Kindersongfestival in Het Woltershuis, alle leeftijden, ouders welkom. Opgeven is nog mogelijk. Maandag 20 augustus, 14.00-16.00 uur: handenarbeid-opdrachtentocht in en rond Het Woltershuis, leeftijd 8 t/m 12 jaar, kontributie 1,— Maandag 20 augustus, 19.00-22.00 uur: Disko-soos in Het Woltershuis, leeftijd 12 t/m 15 jaar, entree ƒ1, Dinsdag 21 augustus, 9.00-11.30 uur: (tussen Tilburg en Hilvarenbeek) ontving heden zijn 15 miljoenste bezoeker: Jolanda van Zoelen I I jr.) uit Tiel met haar broertje Ad- dy (8 jr.) en haar ouders. "Een mijlpaal" aldus de heer Van Loosbroek, "in 1965 zijn wij geo pend". "Ondanks het niet al te beste weer bezochten dit jaar al zo'n miljoen personen Beekse Bergen". De familie van Zoelen kwam per openbaar vervoer: Trein en bus!! Uit handen van Bennie van Beekse Bergen ontvingen zij allereerst een Beekse Bergen- pakkel, waarin o.a. ballen, T- shirts, wandelstokken, handdoe ken enz. Tevens ontvingen zij en treebewijzen voor 10 collega-be drijven van Beekse Bergen: Evo- luon, Flevohof. Dolfinarium, Burgers dierenpark. Maduro- dam. Euromast, Noorder Die- en de Efteling. En....ja de problemen rond onze energie lijken zo nijpend te wor den dat Beekse Bergen besloot zijn steentje aan de besparing bij te dragen. De heer en mevrouw Van Zoelen, Jolanda en Addy kunnen van nu af aan fietsend Nederland door, terwijl in kom- binatie met de trein de meest fantastische dagjes uit denkbaar zijn. Behalve fietsen kreeg de familie Van Zoelen namelijk ook een N.S.-kortingskaart aangeboden, welke recht geeft op 25% tot 50% korting gedurende één jaar op alle dagkaarten, abonnementen enz. van de N.S. "Per gezin be hoeven slechts 2 leden de toch al gereduceerde prijs te betalen. De rest van het gezin mag zelfs gratis mee", aldus de N.S. over het nieuwe initiatief dat ingaat op I oktober a.s. pen, kreeg de familie Van Zoelen tenslotte ook nog 24 fietsroutes in Midden-Brabant aangeboden. Natuurlijk werden vervolgens de fietsen gekeurd lussen de trapau- tootjes van Verkeersland (gele gen in het strandpark van Beekse Bergen) en Dierenland (de mini- dierentuin van Beekse Bergen). Per safaribuS werd vervolgens het safaripark bezocht. "Laten we hopen, dat meer men sen zich bewust worden van de energie-crisis" aldus de heer Van Loosbroek. "Beekse Bergen is uitstekend te bereiken per open baar vervoer en eenmaal hier is het helemaal geen probleem meer. In het safaripark kunnen de bezoekers gebruik maken van safaribussen en in het strandpark kennen we de treintjes en rond vaartboot als vervoermiddel". "Volgend jaar komen we op de fiets", besloot Addv. Kinderopvang in Het Woltershuis. leef tijd 2 t/m 4 jaar, kontributie 2,- - Dinsdag 21 augustus, 14.00-16.00 uur: Wedstrijd fietsversieren en ringrijden op het rolschaatsplein bij Het Woltershuis, leeftijd 6 t/m 12 jaar, kontributie I. Woensdag 22 augustus, 10.00-16.00 uur: Sport/spelendag in het Nollebos, ver trek vanaf Hel Woltershuis, brood mee nemen. leeftijd 8 t/m 12 jaar, kontribu tie L-. Woensdag 22 augustus, 19.30-22.30 uur: Avond vooroudere wijkbewoners in Het Woltershuis met films en dia's van Vlis singen en een kwis, entree gratis. Donderdag 23.augustus. 9.00-1 1.30 uur: Kinderopvang in Het Woltershuis, leef tijd 2 t/m 4 jaar, kontributie 2,- Donderdag 23 augustus, 14.00-16.00 uur: Spelenmiddag in en rond Het Woltershuis, leeftijd 4 t/m 7 en 8 t/m 12 jaar, kontributie I, Donderdag 23 augustus, 19.30-22.30 uur: Film in Het Woltershuis, van de bekende t.v.-serie Please Sir, entree L-. Vrijdag 24 augustus, 9.00-11.30 uur: Kinderopvang in l iet Woltershuis, leef tijd 2 t/m 4 jaar. kontributie 2, Vrijdag 24 augustus, 19.30-???? uur: Strandfeest op het Nollestrand. met kampvuur, alle leeftijden, toegang gra tis. Zaterdag 25 augustus, 10.00-24.00 uur: Afsluitingsfeest voor de medewerkers aan de Rekreade (programma geheim). Gedurende de Rekreade is er bovendien nog een expositie in Het Woltershuis van het werk van de deelnemers aan de teken- en schilderklub. die het afgelo pen seizoen in Het Woltershuis werd gehouden. Bovendien is er voor de kinderen de mogelijkheid om mee te werken aan de "Rekreadekrant". Zij kunnen in de re- daklie plaatsnemen en interviews met deelnemers afnemen. De krant wordt dan de volgende dag uitgereikt aan de deelnemers. Mocht hei tijdens de buiten-aktiviteiten regenen, dan is er altijd een alternatief. Men heeft een volledig regenprogram ma achter de hand, ilet is echter te ho pen, dal daar geen gebruik van gemaakt behoeft te worden. Heeft u nog vragen of wilt u uitgebrei dere informatie, dan kunt u altijd terecht in Het Woltershuis, Hogeweg 103-105, hoek Bonedijkestraat, Vlissingen. Men is telefonisch te bereiken onder nummer 01184-14660. 1 let is soms niet te geloven, maar veel vakantiefoto's lijken erg op elkaar. I let heeft er alle schijn van dat de makers erk worden beïnvloed door de prentbriefkaarten en de illustraties in de VVV folders. Toch is het niet zo moeilijk om de persoonlijke herinneringen vast te leggen. Je moet dan wel oog hebben voor de situaties en alert zijn, want zo'n persoonlijk moment gaat snel voorbij. Vooral kinderen kunnen door hun onbevangenheid voor kostelijke situaties zorgen. Laat ze gerust hun gang gaan wanneer ze kontakt zoeken met de plaatselijke bevolking. Houdt de camera klaar en fotografeer op een zo kort mogelijke afstand van het onderwerp. Juist ook met eenvoudige camera's zoals de Kodak Ektra, zijn dit soort foto's goed te maken. Maar denk ook eens aan de vriendelijke medewerking die is verleend. Vraag de adressen en stuurde mensen een afdruk van de foto. Vriendschappen beginnen soms met een kleinigheid. Veere - Op zaterdag 4 augustus zal het Belgische ensemble Pandora optreden in de Grote Kerk te Veere. Pandora bestaat uit vijf instrumentalis ten en één zangeres; zij specialiseren zich in de vertolking van muziek uil middeleeuwen en renaissance. Hun be doeling is deze muziek op een levendige en gevarieerde wijze te interpreteren, zodat zij voor hel groot publiek toegan kelijk wordt, uitgaande echter van een historisch verantwoorde uitvoerings praktijk. Pandora behaalde in 1976 een eerste P st. Hubert. Sindsdien volgden radio- en televisieopnamen en concerten in Bel gië, Nederland en Frankrijk. Het ensemble Pandora is samengesteld uit; Hiïdegarde Van Overstraeien - zang; Erik Boone en Jos Vcrcammen - strij kinstrumenten; Marcel Ketels - blaasin strumenten; Philippe Malfeyt en Piet Vandevcire - tokkelinstrumenten. Een uitgebreid instrumentarium zorgt voor de nodige afwisseling, het bevat volksinstrumenten en kopijen van oude instrumenten; vedels, rebec, krom hoorns, ruispijp, doedelzak, blokfluiten, koehoorns, luiten, cister, bouzouki. Ierse harp, psalterion en slagwerk, hakke bord. Het programma is als volgt; Entré du lol - T. Susato (ca. 1500-1560). Een Venusdierken - Benedictus - Mijn hert heeft allijt verlanghen - P. Delarue (ca. 1460-1518). De Madrigalc/Dansc de Hercules - T. Susato (ca. 1500-1560). Gcnuchtelijke dingen - N. Gombert (ca. 1500-1560). Paduana en Galliard - N. Gislou - O Mistress mine - Th. Morley (1557-1603). The Witches dance - Anoniem. Qui sott'ombrosi mirti - P. Philips (ca. 1560-1628). Drewries Accordes - Anoniem. Le Rossignoi - Anoniem. E d'un bel matin d'amore - Capriolus - E la don don - Anoniem. In du Ice jubilo - J. Wallher 1496-1570). In dulce jubilo - M. Preaetorius (1571-1621 II. Saitarelio - Anoniem. Condilor ale siderum - G. Dufay (1400-1474). Se la face ay pale - G. Dufay (1400-1474). Lamento de Tristano - Anoniem. Psalite Gaudentes - Anoniem. A l'entrada del temps clar - Anoniem. La Manfredina - Anoniem. Amors m'est au coeur entree - Le dux de Brabant - Ductia - Anoniem. Aanvang 20.00 uur. Amsterdam - De voorverkoop van toe gangsbewijzen voor de Wereldkam pioenschappen I979 begint thans goed op gang te komen. Kaarten voor de wegwedstrijden op zaterdag 25 en zon dag 26 augustus in Zuid-Limburg en voor de baanwedstrijden van 28 augus tus tot en met 2 september in het Olym pisch Stadion te Amsterdam zijn ver krijgbaar bij de theaterbespreekbureaus van tachtig V.V.V.-kantoren in heel Ne derland. alle kantoren van de Neder landse Middenstandsbank (NMB) in de provincie Limburg en voor wat de baan betreft bij alle voorverkoopadressen van het Olympisch Stadion. Uiteraard kan men ook kaarten verkrijgen bij het Olympisch Stadion zélf en via alle hij de KNWU aangesloten wielerclubs. Schriftelijke aanvragen voor weg- en baanwedstrijden kunnen gericht worden aan Stichting WK Wielrennen I979, af deling Kaartverkoop. Postbus I400, I000 BK Amsterdam. De prijs der plaatsen bedraagt voor za terdag 25 augustus (dames en ama teurs): toegang parcours 15, jeugd tot 14 jaar 7.50: toeslag zitlribune fi nish 15. en zittribune Cauberg 10,— Voor zondag 26 augustus (profs): toegang parcours 20. jeugd tot 14 jaar 10.— toeslag zittribune fi nish 20. - en zittribune Cauberg 15.- F.r is maar een beperkt aantal tribuneplaatsen beschikbaar. De toegangsprijzen voor de wedstrijden in het Olympisch Stadion te Amsterdam variëren van 2.50 op alle rangen voor het middagprogramma op zaterdag I september lot 25. voor de eretribu ne tijdens de finalewedstrijden op zon dagmiddag 2 september.

de Faam | 1979 | | pagina 7