f BIJ GELDELIJKE EN MAATSCHAPPELIJKE NOOD |KAN ALGEMENE BIJSTANDSWET (A.B.W.) EEN OPLOSSING BIEDEN cctn ATREGELElf INZENDINGEN MILIEU-FOTO EN DIAWEDSTRIJD NOG STEEDS TENTOONGESTELD OPGEBROKEN - AFGESLOTEN OPBOUWEN KERMIS BEGINT A.S. DONDERDAG VERKEERS- GEVONDEN VOORWERPEN Woensdag 1 augustus 1979 Uitkeringen per 1 juli j.l. verhoogd s MOORUCHTINGSRU- BRIEK VERSCHIJNT TWEE WEKEN NIET MENU "TAFELTJE DEKJE" BUREAU VOORLICHTING ALLEEN MORGENUREN GEOPEND DE BIJSTAND EN DE WOONKOSTEN In voorlichtingsruimte CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Periode 1 t/m 8 augustus JM-J VAjï/- S De Algemene Bijstandswet (A.B.W.) geeft geldelijke hulp aan iedere Nederlan der die niet voldoende voor zichzelf en zijn gezin kan zorgen. De bijstand dient niet alleen voor de noodzakelijke bestaanskosten die iedereen moet maken, maar ook voor bijzondere uitgaven die niet iedereen heeft maar voor iemand wel noodzakelijk kunnen zijn. Hoeveel bijstand wordt toegekend hangt af van de eigen inkomsten. Ook daardoor is de bijstand een duidelijk individuele uitkering, die van persoon tot persoon kan verschillen. Daarnaast kan de gemeente iemand op eigen initiatief, of op diens verzoek, wijzen op instellingen die maatschappe lijke hulp geven. We denken hierbij aan kerkelijke, particuliere en overheidsin stellingen, waaronder de gemeente zelf. De A.B.W. is er dus om iemand in geldelijke en maatschappelijke nood bij te staan. Met ingang van 1 juli j.l. zijn de bijstandsuitkeringen verhoogd. Gewoontegetrouw vindt U hieronder een over zicht. I GEZINNEN (normbedrag) per week per maand Eehtp.z.k. 299,25 1.296,70 Is het gezin onvolledig dan worden bovenstaande bedragen verminderd met 29,95 per week of 129,70 per maand. Plus: premie. De premie die U betaalt voor een vrijwillige verzekering of bejaarden verzekering bij een ziekenfonds. Maar niet de aanvullende premie. Plus: vakantie-uitkering. Een vakantieuitkering van 17,35 per week of 75,20 per maand. Deze uit kering is voor het onvolledige gezin 15,60 per week of 67,70 per maand. Eens per jaar in juni wordt dit bedrag uitbetaald. Plus: Een vergoeding, gelijk aan de kinderbijslag, voorzover U geen kin derbijslag op een andere manier ont vangt. ALLEENSTAANDEN (normbedrag) per week per maand Beneden 65 jaar/ 209,45 907,70 65 jr. en ouder 206,50 894,80 Plus: vakantieuitkering Een vakantieuitkering van 12,15 per week of 52,60 per maand voor per sonen beneden 65 jaar en 15,60 of 67,70 per maand voor 65 jaar en ouder. De uitkering wordt eens per jaar, in juni, uitbetaald. Plus: de premie die U betaalt voor een vrijwillige verzekering of een bejaar denverzekering bij een ziekenfonds. Maar niet de aanvullende premie. THUIS INWONENDE KINDEREN (normbedrag) 16 jaar (werkl.) per week-per maand 17 jaar (werkl.) 46,10/ 199,70 18 t. 21 jaar 74,80/ 324,20 (werkl. of invalide/ 112,20/ 486,30 Plus: vakantieuitkering. Een vakantieuitkering voor 16 en 17- jarigen (werkloos) van 4,35 per weekof/ 18,80 per maand en voor 18 tot 21-jarigen (werkloos of invalide) 6,50 per week of 28,20 per maand. De uitkering wordt eens per jaar in juni, uitbetaald. BEWONERS VAN BEJAARDEN TEHUIZEN EN INRICHTINGEN (normbedrag) De kosten van verzorging of verple ging- Plus: de premie die U betaalt voor een bejaardenverzekering of een vrijwilli- i.v.m. vakantie voorlichtingsambtenaar Ook een voorlichtingsambtenaar gaat wel eens met vakantie. Daarom zal de voorlichtingsru- briek "Door het Oog van de Lange Jan" de komende twee weken niet verschijnen. Dat zal in de zomermaand augustus weinig problemen geven, denken wij zo. Tenslotte zijn nog veel Middel burgers met vakantie en ook op bestuursgebied komen tijdens die periode weinig echt nieuwe zaken aan de orde. Vanaf woensdag 22 augustus kunt u weer wekelijks de gemeentelijke voorlichtingspagi na lezen. Enige overlast mogelijk De kermisexploitanten beginnen don derdag 2 augustus a.s. (morgen) in de vroege avonduren al met de opbouw van hun attracties. Het is niet onmo gelijk, dat tijdelijk enige overlast wordt ervaren door aan het begin van de Lange Delft opgestelde kermisau- to's. Na opbouw zullen deze echter weer verdwijnen. Het is niet toege staan deze donderdagavond (koop avond) auto's op de Markt te parke ren. Dat behoort tijdens de kermisda- gen - van 4 tot en met 9 augustus - I uiteraard ook tot de onmogelijkheden. ge premie of een ziekenfonds. Maar niet de aanvullende premie. Plus: een bedrag voor persoonlijke uitgaven eens per maand. Voor al leenstaanden is dat 214,50 en voor een echtpaar 390,— Als U door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitgaven kunt doen. wordt de uitkering lager, maar niet minder dan 74,50 voor alleenstaanden en 156,50 voor een echtpaar. Plus: een vakantieuitkering die gelijk is aan de vakantieuitkering van de A.O.W. Deze uitkering wordt eenmaal per jaar in mei uitbetaald. Plus: Als de kosten van broodmaaltij den niet in de verzorgingsprijs zijn begrepen, ontvangt een alleenstaande daarvoor 79.— en een echtpaar 158,— per maand. De bijstand wordt verleend voorzover die eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosten te betalen. Hebt U als inkomsten naast de A.O.W. echter nog een pensioen, dan mag U daarvan als echtpaar 42.50 en als alleenstaande 21.25 per maand houden. ALGEMENE BEPALINGEN Eigen inkomen. Bijstand ontvangt U als U geen of te weinig eigen inkomsten hebt. Hebt U helemaal geen inkonlsten dan krijgt U de bedragen die hierboven vermeld staan. Hebt U wel wat eigen inkom sten dan vult de bijstand dat bedrag aan tot dezelfde bedragen. Bijver diensten worden niet helemaal afge trokken. Welke bijverdiensten ziet U hieronder. Bijverdiensten uit arbeid. Van het geld dat U verdient met een bijbaan wordt een derde niet als in komsten geteld. Met de buitengewone kosten die U moet maken om dat geld te kunnen verdienen, zoals bijvoor beeld reiskosten, wordt rekening ge houden. Is uw gezin onvolledig, bij voorbeeld geen vader of moeder, dan De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het menu voor de week van 6 tot en met Tl augustus ziet er als volgt uit: maandag - 2 ballen gehakt, doperwtjes met wortelen en puree dinsdag - zuurkoolstampot met worst woensdag - karbonade, spinazie en aardappelen donderdag - 2 saucijsjes, bloemkool en aardappelen vrijdag - gesneden rundvlees, spercie- bonen en aardappelen zaterdag - vis met fantasiesaus, wor teltjes en puree. Tot en met 15 augustus .Elders op deze pagina hebt u al kunnen lezen dat de voorlich tingsambtenaar van een welver diende vakantie geniet. Het is bovendien zo. dat door omstan digheden de voorlichtingsassis tente gedurende deze periode ook niet alle dagen aanwezig kan zijn. Om toch een ieder zoveel moge lijk van dienst te kunnen zijn. zal tot en met woensdag 15 augustus een medewerker van de afdeling Algemene Zaken hel bureau Voorlichting tijdens de werkda gen van 9.00 - 12.00nv uur be mannen. In de middaguren zul len de boden zoveel mogelijk as sistentie verlenen. Na 15 augustus kunt u het bureau Voorlichting weer gehele dagen bezoeken. wordt de eerste 30,70 van wat U per week verdient niet afgetrokken. Per maand is dat 133,— Bijverdiensten uit kostgangers. 40% van wat uw kostgangers U beta len. wordt gezien als bijverdiensten. Die verdiensten worden per kostgan ger gesteld op minimaal 46.20 per week of 200.20 per maand. Evenals bijzondere bijverdiensten wordt een derde deel, dus minimaal 15,40 per week of j' 66,73 per maand, niet afge trokken. Hebt U drie of meer kost gangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijf en worden die in komsten volledig afgetrokken. Inkomsten uit onderverhuur. Twee derde van de overeengekomen huur wordt niet afgetrokken. Maximaal behouden van bijverdien sten. Maximaal mag er van alle bijverdien sten niet meer worden behouden dan 76,75 per week of 332,50 per maand voor het onvolledige gezin (inclusief de eerste 30,70 per week of 133. per maand van bijver diensten uil arbeid) 46,05 per week of j' 199,50 per maand voor een gezin met of zonder kinderen, 32.30 per week of/ 140,— per maand voor een alleenstaande en 17,30 per week of 75. per maand voor een thuiswo nende. Andere inkomsten. Al uw andere inkomsten worden ge heel van de uitkering afgetrokken. Dus ook uw per 1 juli 1979 verhoogde A.O.W. of andere sociale uitkeringen. Kostgeld van inwonende kinderen. Van uw kinderen die een inkomen hebben kunt U een redelijk kostgeld verwachten. Daarin zit ook een bij drage in de vaste gezinslasten. De bij stand stelt daar een zekere aftrek tegenover. Dat is tenminste 12,10 per week of 52,50 per maand voor meerderjarigen en 8,10 per week of 35,— per maand voor minderjarige kinderen. Eigen vermogen. U hoeft niet al uw spaargeld aan te spreken voor U voor bijstand in aan merking komt. Het vrijgelaten eigen vermogen is per 1 juli 1979 12.900,— voor gezinnen, 6.450,— voor alleenstaanden, 7.800,— voor bejaarde echtparen in bejaardente huizen of inrichtingen en 3.900,— voor bejaarde alleenstaanden in be jaardentehuizen of inrichtingen. De rente over dit vermogen is ook vrij. De gemeente kan eventueel ook nog in lichtingen geven over: vermogen vastgesteld in een eigen woning (kre diethypotheek) een aparte regeling voor vrijlating van vermogen voor oudere ex-zelfstandigen en oudere langdurig werklozen (50 tot en met 64 jaar). Grotere uitgaven voor eigen rekening. Voor grote aankopen, zoals bijvoor beeld kleding, meubels of een kachel, zult U in het algemeen geen extra bij stand ontvangen. Dit zelfde geldt in het algemeen voor verhuiskosten (zie hieronder). Bijzondere uitgaven. Voor speciale uitgaven die ontstaan door uw bijzondere omstandigheden, bijzoorbeeld ziekte of gebreken of de slechte toestand van uw woning, kunt u wel een extra uitkering aanvragen. Bent U jonger dan 65 jaar, dan kunt U voor uitgaven in verband met invali diteit geen bijstand krijgen, maar moet U een voorziening aanvragen op grond van de Algemene Arbeidson geschiktheidswet (A.A.W.). Telefoon. De kosten van een telefoonabonne ment en gesprekken komen voor uw eigen rekening. In bijzondere gevallen is bijstand voor aansluitingskosten mogelijk. Dieet. Als U dieet houdt moet U dit zelf be talen ook al zijn hieraan wat extra kosten verbonden. Aan bejaarden kan voor deze diëten extra bijstand wor den verleend. Bent U jonger dan 65 jaar. dan kunt U voor medische noodzakelijke dure diëten een ver goeding van dieetkosten aanvragen op grond van de Algemene Arbeidson geschiktheidswet (A.A.W.). Arbeidsongeschiktheid. Zoals hierboven bij "Bijzondere uit gaven" en "Dieet" al is aangegeven, kunt U bij arbeidsongeschiktheid - indien U nog geen 65 jaar bent - een beroep doen op de Algemene Ar beidsongeschiktheidswet (A.A.W.). Dit geldt niet alleen voor bijzondere uitgaven i.v.m. arbeidsongeschikheid, maar ook voor de kosten van het ge wone levensonderhoud. Formulieren voor het aanvragen van een A.A.W.- uitkering of -voorziening zijn op alle postkantoren verkrijgbaar. SOCIALE DIENST De gemeentelijke sociale dienst kan u desgewenst meer informatie geven over de Algemene Bijstandswet en over andere sociale voorzieningen. Het kantoor van deze dienst is geves tigd aan de Vlasmarkt 6 en is van maandag t/m vrijdag geopend van 8.30-11.30 uur. Voor afspraken en korte informaties is In de uitkeringen is ook een be drag voor woonkosten opgeno men. De bijstandsontvanger moet uit zijn uitkering de norma le kosten van bestaan betalen. Daartoe behoort ook de huur. Zijn die woonkosten echter zo hoog dat ze echt niet alleen uit het minimumloon of de bijstandsuit kering kunnen worden opge bracht dan kan men huursubsidie aanvragen. De gemeente kan U daarover inlichtingen verstrek ken. Zijn de woonkosten per maand hoger dan 188,- (dus de huur, zonder kosten van gas, licht, cv en dergelijke) dan koöt de bijstandsontvanger in het al gemeen in aanmerking voor sub sidie. Voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar geldt een aparte re geling, met andere bedragen. Eigen woning. Als U een eigen huis hebt komt U natuurlijk niet in aanmerking voor huursubsidie. Als de hypot heekrente, eigenaarsonderhoud, belasting op onroerend goed e.d. bij elkaar niet minder dan 188,— per maand bedragen dan moet U die kosten uit het uitkeringsbedrag betalen. Liggen de kosten tussen de 188,- en J' 591,65 per maand dan krijgt U een toeslag die even hoog is als de huursubsidie voor een huurhuis van die prijs. Woonkosten van meer dan 591,65 per maand. Voor huren boven 591,65 per maand wordt geen huursubsidie gegeven en dus ook geen bijstand. Als U zo duur woont zult U een goedkoper huis moeten zoeken. Om U daarvoor de tijd te gunnen kunt U voorlopig een jaar een toeslag krijgen die gelijk is aan de woonkosten, verminderd met 246,65. Woont U in een eigen huis met hogere kosten dan 591,65 per maand, dan geldt hetzelfde. Ook dan zult U naar een goedkoper huis moeten uit zien (alleenstaanden jonger dan 30 jaar moeten i.p.v. 591,65 le zen:/ 394,17). Woonkosten bejaarden. Als U 65 jaar of ouder bent kan het zijn dat U in aanmerking komt voor huursubsidie, ook al is uw huur hoger dan 591,65 per maand. Als dit subsidiebedrag niet voldoende is kunt U daarbo ven extra bijstand krijgen. Om zien naar een goedkopere woning is in dit geval dus niet nodig. Gaan wonen in een dure woning. Moet u, om welke reden dan ook, in een huis met een hoge huur gaan wonen, overleg dan eerst met de gemeente. Er wordt alleen bijstand verstrekt als dat beslist noodzakelijk is. er een mondeling spreekuur van 8.30-10.00 uur. Verder is er een tele fonisch spreekuur van 10.00-12.00 uur. Voor spoedgevallen is er dan nog van 13.15-17.00 uur een maatschap pelijk werker aanwezig. De kas is geopend van 9.00-11.30 uur. Tel. (01180)26251. Burgemeester en wethouders hebben besloten: A. De Lammerensteeg aan te wijzen als voetpad. B. Duunmede aan te wijzen als woon erf. Tegen de besluiten A en B kan tot 11 augustus a.s. door iedere belangheb bende beroep worden ingesteld bij de Kroon. Het beroepschrift moeten wor den ingediend bij de Commissaris varf de Koningin in Zeeland in Middelburg. Het college van b. en w. heeft tevens besloten: C. op de Balans het parkeren te ver bieden voor de oostelijke zijde van de westelijke rijbaan. D. in de Sint Janstraat liet parkeren te verbieden voor het gedeelte van de oostelijke zijde van de straat, gelegen tussen de daar geplaatste parkeerme- ters en het perceel no. 39. E. Langeviele Voor de Langeviele hebben burge meester en wethouders besloten: een adviessnelheid in te stellen van 20 km. per uur. de beide voetgangersstroken aan te wijzen als voetpad. enige laad- en loszones aan te wij zen: aan de zuidelijke zijde vanaf halverwege het perceel 15 tot halverwege de percelen 7-9: aan de zuidelijke zijde vanaf het perceel 45 tot hel perceel 35; aan de noordelijke zijde vanaf het perceel 48 tol halverwege het perceel 44; aan de noordelijke zijde vanaf de aansluiting Langeviele/Mo- lenberg lot het perceel 70: de splitsing Langeviele/Potten- markt aan te wijzen als voor rangssplitsing. Het verkeer op de Pottenmarkt heeft daarbij voor rang boven het verkeer, dat uit de Langeviele komt; de volgende verkeersmaatregelen op te heffen: het stopverbod voor de noordelijke zijde, voor de percelen 52 t/m 74; de noordelijke zijde, van per ceel 10 tot de Pottenmarkt; de zuidelijke zijde, van perceel 13 tot de Pottenmarkt; de noordelijke zijde, vanaf de scheiding van de percelen 14 en 16 tot en met het perceel 10: het parkeerverbod voor de zuidelijke zijde, vanaf de scheiding van de percelen 59 en 61 tot aan de Lange Geere; de zuidelijke zijde vanaf de scheiding tussen de percelen 39 en 41 over een afstand van 18 meter in de richting van de Pottenmarkt; de laad- en loszone. gelegen aan de zuidelijke zijde tussen de westelijke zijde van perceel 19 en de oostelijke zijde van perceel 13. Tegen de besluiten C, D en E kan tot 24 augustus a.s. door iedere belang hebbende beroep worden ingesteld bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Mid delburg. De volledige verkeersbesluiten kan men komen lezen bij het bureau Voorlichting in het stadhuis. Iedereen heeft vast wel eens een "verloren uurtje". Een ideale gelegenheid om een bezoek te brengen aan de ruimte van het bureau Voorlichting in het stadhuis (ingang L. Noordstraat - begane grond). Daar kunt u de ruim 400 inzendingen voor de gemeentelijke milieu-foto en diawedstrijd bekijken. Ze worden tentoongesteld op fraaie cxpositiepanelen. Zoals we al eerder schreven, zijn veel van de foto's gemaakt door scholieren van de lagere scholen. Mis schien is er ook wel één van uw zoon of dochter bij. De bekroonde zes foto s hebben een apart plaatsje gekregen. En... als u toch in de voorlichtingsruimte bent. kijk dan ziet u zeker wel meer materiaal wat u interesseert. Tot en met 15 augustus is het bureau Voorlichting alleen tussen 9.00 en 12.00 uur geopend (zie ook elders op deze pagina) 2c Planverandcring bestemmingsplan "Buitengebied" De voorschriften van het bestem mingsplan "Buitengebied" zijn aan gepast aan het besluit van gedepu teerde staten van Zeeland. Daarna volgde een Koninklijk besluit over de goedkeuring van het plan. De ge meenteraad stelde in de vergadering van 2 juli 1979 de planverandering vast. Omdat tegen het bestemmings plan bij de gemeenteraad geen be zwaren zijn-ingediend en bij de vast stelling van het plan in het ontwerp geen wijzigingen zijn aangebracht, kunnen bij g.s. geen bezwaren meer worden ingebracht. De stukken liggen tot en met 11 au gustus ter inzage bij de afdeling Alge mene Zaken (kamer 15) in het stad huis. Vrijstelling bestemmingsplan "Buiten gebied" Om de bouw van een nachtverblijf voor dieren op het perceel Noordweg 516 mogelijk te maken, hebben b. en w. de bedoeling vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitenge bied". Hierbij wordt gebruik gemaakt van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Tot 9 augustus a.s. kan men eventuele bezwaren tegen het voornemen van burgemees ter en wethouders schriftelijk indienen bij dit college. Het bouwplan ligt tot dezelfde datum voor een ieder ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in liet stadhuis (ka mer 15) HINDERWET De heer N.Y. Ng heeft een hinderwet vergunning aangevraagd voor het Chinees Indisch restaurant aan de Pottenmarkt 13-15. Hierin worden twee elektromotoren met een geza menlijk vermogen van 0,7 KW ge bruikt. Eventuele bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan men voor 25 augustus a.s. scKriTel jk in dienen bij hm gc moeste' en wethou ders. Tijdens een openbare zitting op 13 augustus a.s. om 16.30 uur in hel gemeentehuis kan men de bezwaren ook mondeling kenbaar maken. In woners van Middelburg kunnen later alleen in beroep bij de Kroon als zij zelf of een gemachtigde op deze zitting aanwezig zijn. Degenen, die buiten de gemeente wonen, kunnen volstaan met het tijdig indienen van een be zwaarschrift. De aanvraag met bijlagen ligt tot 25 augustus a.s. om in te zien bij de afde- Bij de gemeentepolitic werden in het tijdvak van 18 t/m 23 juli j.l. de vol gende gevonden voorwerpen aange geven: - vlieger - tienertoerkaart - diverse (auto)sleutels - 2 portemonee's met inhoud - schoudertas met inhoud - ausweiskarte D.D.R. - kinderjasje - leren tasje met inhoud - gouden (heren)ring met steen - zilveren halskettinkje met hangertjes - personalausweis - paspoort Nadere informatie over deze gevon den voorwerpen kunt u alleen op woensdag van 15.00 - 17.00 uur en op zaterdag van 19.00 tot 20.00 uur krij gen bij het politiebureau, Achter de Houttuinen 10. Telefonische inlich tingen uitsluitend via nummer (01180) 27251. ling Algemene Zaken in het stadhuis (Kamer 15). VOORBEREIDINGSBESLUIT De gemeenteraad heeft een voorbe- reidingsbesluit vastgesteld voor het hoekperceel Vrijlandstraat/Schroe- weg. Het besluit en de daarbij behorende tekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. PROVINCIAAL BIBLIOTHEEK PLAN Hel provinciaal bibliotheekplan Zee land voor de jaren 1980, 1981 en 1982 en de aanvulling op dit plan. ligt voor iedereen tot 5 augustus a.s. ter inzage op de provinciale Griffie. Sl. Pieter straat 42 en op alle Zeeuwse gemeen tesecretarieën. (De gemeente Middel burg heeft het plan ter inzage liggen bij het bureau Voorlichting) Tegen dit plan kan iedere belangheb bende lof 5 augustus a.s. bij de minis ter van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, Stecnvoordelaan 370 in Rijswijk, schriftelijke bezwaren indienen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN I. Ventweg Nwe. Vlissingsi-weg, tussen Maasstraat en Souburg Afgesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK Vernieuwen kabels en leidingen =J AANVANGS DATUM CARILLON "LANGE JAN" donderdag 2 augustus, 19.30-20.30 uur: Zomeravond-beiaardconcert door Henk G. van Putten, beiaardier van De Lier donderdag 9 augustus, 19.30 20.30 uur: Paul Bourgois, beiaardier van Nieuw- poort (België) bespeelt het carillon. VLEESHAL (stadhuis) 'r. r.to i s'èlling man de Vries OPENLUCHT^! R T >OU ENVLIEDT" v', slecht weer Schouwburg) donderdag 2 augustus, 14.30 uur: "Aladdin en de Wonderlamp", een jeugdvoorstelling door het Limburgs Jeugdtoneel. Kaarten 2. zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij de ge meentelijke Culturele Dienst Middel burg. Molenwater 99a. Ook voor de voorstelling aan de kassa van het theater. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM tot en met 16 augustus: Tentoonstelling schilderijen, goua ches, pen- en penseeltekeningen van Richard Beek ZEEUWS MUSEUM tot zaterdag 1 september "Oude journaalbeelden 1946-1960", een film over de opbouw van Zeeland, na de oorlog en watersnoodramp. Voorstellingen van maandag t/m vrij dag om 11.00, 14.00, 15.00 en even tueel 16.00 uur. RIJKSARCHIEF tot zondag 2 september: Tentoonstelling "Walcheren met Arends' ogen" ST. JANSTRAAT 41-43 Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geopend: don derdag t/m zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur of na telefonische afspraak. Tel. (01180)16323. GALÉRIE "SIX AND SIX", Gort straat 48 Doorlopende expositie van werken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. GALERIE "DE CLEENF. CATTE", Lange Geere 18 tot en met 5 augustus: Expositie werken van Marcel Robbc

de Faam | 1979 | | pagina 5