Gladiolententoonstelling op Goeree-Overflakkee Stichting 'Mensen in Nood' helpt bootvluchtelingen GASTBEIAARDCONCERTEN IN VLISSINGEN Zeeuwse Ringrijders Vereniging houdt ringrijdersfeest Golden Earring Tentoonstelling exotische kunst Verhoging AOW en AWW EVENEMENTENLIJST VVV- OOSTKAPELLE VF Woensdag 25 juli 1979 Hulppakketten voor Vietnamese bootvluchtelingen in Hong Kong Popfestival in Kloosterzande Barbershop Jos breidde uit Foto Verschoore als gulle kindervriend De Europese gladiolentelers hebben zich gisteren verzameld in en rond de visaf- slag Coedereede. op het eiland Goeree- Overflakkee. Het is een jaarlijks gebeu ren. wanneer de gladiolen in al haar schoonheid voor een weekje zullen do mineren aan de haven van Stellendam, aan de voet van de Haringvlietsluizen. Voor de 22sie maal zullen de telers strijden om de eer. Ze bieden hun gla diolen ter keuring aan. aan een uiter mate deskundige jury. Aan hun oordeel ligt veel gelegen, want hoe hoger ge kwalificeerd. des te hoger zullen de prijzen van de knollen worden, want aan de bloem kan men de knol kennen. Uit alle delen van Nederland en ook van daarbuiten, zullen boeketten worden aangevoerd voor de keuring en de ten toonstelling. die daarop volgt. In Europa is slechts één tentoonstelling, waar gladiolen de hoofdmoot vormen en daarom is het voor de telers en ook voor de handel van belang, dat er een keuring plaats vindt. 24 Juli werden de deuren van de ten toonstelling geopend. Evenals verleden jaar was dat in Stellendam. Men was daar bereid de visafslag voor een paar weken af te staan. Er is een prachtige, grote en ook koele ruimte. Het gemeen tebestuur en de directie van de visafslag doen er alles aan het de organisatie van de Delta Flora naar de zin te maken. Er is voldoende gratis parkeerruimte, vrij willig afgestaan door de Domeinen en bovendien is er ruimte voor het bijbou wen van tentoonstellingsruimten. Het ziet er naar uit. dat deze tentoon stelling nog mooier zal worden dan ooit. Veilingen brengen hun inzendingen, die niet alleen uit gladiolen bestaan. De vloer van de hal is geplaveid met graszoden, terwijl veel bomen geplaatst werden om een aantrekkelijk geheel te krijgen. Een ruimte, waar iedere bloe- menstand zijn plaatsvindt. Er zijn brede paden geprojecteerd, waarlangs de mooiste gladiolen gerangschikt staan, afgewisseld door rozen, anturiums. dahlia's, chrysanten en allerlei prachtige bloemen, die in deze tijd op de markt komen. Ook werd er bijzondere aandacht ge schonken aan de afdeling machines, die .nodig zijn voor het poten, schoonhou den en rooien. De bezoeker wordt dui delijk gemaakt, hoe men de gladiolen kan schikken. Speciaal daarvoor is een bloemschikstand ingericht. Er zijn daarvoor weer artikelen te zien en zelfs te koop. Allerlei hulpmiddelen kan men er voor gebruiken. De Kon. Mij. Tuin bouw en Plantkunde komt met propa ganda materiaal. Ook de Hobaho heeft een informaties tand ingericht. Kortom, de gladiool staat in het middelpunt, met daaromheen al les wat er mee te maken heeft. Bloemenmeisjes, in klederdracht, zullen de bezoekers gladiolen aanbieden bij de uitgang. De organisatie heeft er alles aan gedaan, het de bezoeker zo aangenaam mogeiijk te makcQ. ^Jttn kan er een dag zoek brengen, want aan de tentoonstelling is een huishoudbeurs verbonden. Er is zeer selectief tewerk gegaan. Velerlei artike len worden aangeboden; er zijn demon straties en vele snufjes zijn er te zien. Er Momenteel zijn er in Hong Kong onge veer 60.000 Vietnamese vluchtelingen. Men verwacht dat dit aantal zal oplopen tot enkele honderdduizenden. De vluchtelingen worden door de politie opgevangen en na een scherpe onder vraging in een zestal kampen gedeti neerd. Na minimaal 4 weken - maar meestal 4 maanden - gaan ze door naar 2 grote kampen, die door de Hong Kong Christian Service en door het Interna tional Rescue Committee zijn opgezet. De Verenigde Naties betalen voor het grootste gedeelte hel onderhoud van deze kampen. In de eerste opvangkampen die in feite gevangenkampen zijn. kan de Christian And Missionary Alliance (CAMA) als enige organisatie hulp verlenen. De CAMA heeft een aantal Vietnamees sprekende werkers. Love pakketten leder gezin dat berooid en zonder enige bezittingen Hong Kong binnenkomt, ontvangt van de CAMA-werkers in het kamp een "love pakket". In zo'n pakket zitten een aantal nood zakelijke dingen: een stromal, plastic teiltje, zeep. toiletpapier, zakdoeken, een handdoek enz. Verder ook nog een eenvoudig lesboekje voor de Engelse taal en een Vietnamees Evangelie. De CAMA verwacht dat er in de nabije toekomst 20 tot 30 duizend "love pak ketten" uitgedeeld moeten worden. Tear Fund doet een dringend beroep om hulp. Uw hulp is nu nodig voor "love pakket ten". Eén "love pakket" kost 20 gulden, (ook is er geld nodig voor 50.000 dekens, een kliniek en noodbiscuits). 's-Hertogenbosch - Mensen in Nood/Caritas Neerlandica is op meer dere manieren bij de hulpverlening aan de Vietnamese bootvluchtelingen be trokken. zowel in Nederland als in Zui- doost-Azië. Als katholieke nationale or ganisatie voor bijzondere noden en vluchtelingenzorg neemt de stichting deel in de Werkgroep Bootvluchtelin gen. In de Werkgroep zijn de initiatie ven van maatschappelijke en diakonale organisaties gebundeld. Tevens is Men sen in Nood vertegenwoordigd in de Stichting Vluchtelingenwerk Neder land. die verantwoordelijk is voor huis vesting en integratie van de Vietnamese immigranten. Voorts verleent de stich ting Mensen in Nood in samenwerking met Caritas Internationalis en de part ners daarvan in Maleisië. Thailand. Hong Kong. Macao. Indonesië en de Philippijnen direkte hulp aan deze lan den bij de opvang van de bootvluchte lingen. De hulpverlening van Mensen in Nood aan de bootvluchtelingen kan be schouwd worden als een antwoord op de oproep van de paus hulp te bieden aan de Indochinese vluchtelingen. Het lot van de honderdduizenden mensen kan niemand in de wereld onberoerd laten, aldus paus Johannes Paulus II tijdens een onlangs gehouden audiëntie. Hij prees de talrijke initiatieven van parti culiere en overheidsinstellingen om de vluchtelingen op te vangen en perma nent te huisvesten. Hij benadrukte de belangrijke rol van de gelovigen om zich daarbij daadwerkelijk in te zetten en de dringende noodzaak van een interna tionale conferentie van alle bij het vluchtelingenprobleem betrokken lan den. De Nederlandse bisschoppen doen in een communiqué een dringende omroep aan alle Nederlanders en in het bijzon-, der aan de katholieke geloofsgemeen schap zich extra in te spannen ter leni ging van de nood van de bootvluchte lingen in de Aziatische landen. Zij doen is in totaal meer dan 5000 m2 expositie ruimte, oftewel 1000 m2 meer dan vorig jaar. Men kan er proeven en krachten melen. Er is gebakken vis, een heel goed res taurant. tegen betaalbare prijzen. Wanneer men dan is uitgekeken, zijn er nog mogelijkheden te over om te ont spannen. De havens; de Haringvliet sluizen. waar men een rondleiding kan krijgen; in de naaste omgeving vindt men het oude stadje Goedereede, met zijn eeuwenoude dom en molen. Het stadje is als het ware een openluchtmu seum. waar vooral de pausenkamer. in Hotel de Gouden Leeuw, veel bekijks zal hebben. Immers, de enige Neder landse paus heeft daar gewoond en ge leefd. Natuurgebieden rondom en niet te vergeten het brede strand, de kust van Goeree. De tentoonstelling zal zijn geopend tot 10 uur 's avonds, behalve op de'ope- jiiftgsdag. dan Zullen de'dejureifom .1 uur 's middags open gaan. Voor volwassenen is de prijs ƒ4.-; voor kinderen tot 12 jaar 2— en voor 65 -ers 3,— Vlissingen - Ook dit jaar organiseert de werkgroep Beiaardconcerten van de Stichting Culturele Gemeenschap Vlis singen in de maanden juli en augustus weer gastbeiaardconcerten op de caril lons van de Stadhuistoren en de Sint Jacobstoren. Het tweede gastbeiaardconcert vindt plaats op: zaterdag 28 juli a.s., van 20.00 tot 21.00 uur carilloti van Sint Jacobstoren. Gastbeiaardier: de heer A. de Jong Hei programma van dit concert luidt als volgt: 1. Trumpet Voluntary Jeremiah Clarke 2. Uit "Delfts Beiaardboek" Johan Berghuys 3. Vier klassieke werken a. Serenade Joseph Haydn b. Romanza W.A. Mozart c. Heidenröslein Franz Schubert d. Für Elise L. van Beethoven 4. Impromptu (Hommage a Chopin) F. Timmermans 5. a. Prelude F. Chopin b. Wals F. Chopin 6. Suite Archaïque B.J. Franssen 7. Improvisatie Voor de toehoorders zullen stoelen op de binnenplaats van het stadhuis gereed worden gezet. De organist-beiaardier Addie de Jong werd op 26 juli 1941 te Delft geboren. Hij studeerde aanvankelijk orgel bij Jan J. van den Berg en piano bij Leen 't Hart en vervolgens aan het Rotterdams Con servatorium resp. bij Piel van den Kerkhoff en Jacques de Monchy. In 1966 behaalde hij het einddiploma orgel "met onderscheiding" en hel einddiplo ma piano met waardering "uitmun tend". In hetzelfde jaar verwierf hij eveneens "met onderscheiding" het Kloosterzande Popgroep DRAFTEN DUES uil Kloosterzande organiseert ook dit jaar weer het jaarlijkse popfestival. Dit openluchlgebeuren zal plaatsvinden op zaterdag 25 aug. op het adres Zeedijk 9. De voornaamste doelstelling van het festival is on-. Zeeuwse groepen de kans te geven zich aan hel publiek uit de streek voor te stellen. Zeeuwse groepen die belangstelling hebben voor dit unieke popgebeuren kunnen kontakt opnemen met de ma nager van 'Draflen Dues' Tinus Spon- selee lel. 01 148-1516. einddiploma beiaard aan de Neder landse Beiaardschool te Amersfoort (le raar Leen 't Hart), alsmede de wissel- prijs voor orgel van het Rotterdams Conservatorium. In 1968 werd hem de "Prix d'excellence" voor orgel uitge reikt. Dit is de hoogste onderscheiding welke een organist kan ontvangen. Op 14-jarige leeftijd begon hij met zijn concerlloopbaan. Talloze orgel- en beiaardconcerten heeft hij verzorgd in binnen- en buitenland, voor radio en televisie. Verder zijn van hem een groot aantal grammofoonplaten verschenen, zowel orgel-, beiaard- als koorplaten. In 1968 won hij de eerste prijs beiaard op het Internationaal Beiaardconcours te Eindhoven. Addie de Jong heeft 6 maal een improvisatiewedstrijd gewon nen. Addie de Jong is cantor-organist van de Goede Herderkerk te Rotterdam en stadsbeiaardicr van Rotterdam. Schie dam. Vlaardingen en Voorschoten. Tenslotte is hij dirigent van een orato- riumvereniging in Maasland. Vlissingen - Op zaterdag 28 juli a.s. zal er door de Z.R.V. in samenwerking met het gemeentebestuur van Vlissingen en dc stichting Vlissings Aktie Fonds een grote ringrijderij worden georganiseerd op de Stenen Beer/Wilhelminastraat e.o. te Vlissingen. De volgende wedstrijden zullen worden gehouden: a) vrije wedstrijd om een aantal ere prijzen (bekers): b) 3e Klas kampioenschap 1979 van de Z.R.V. voor korpsen; c) sjezenringrijderij voor paren. De wedstrijden a en b zijn deelnemers te paard in het ZRV-sportkostuum en de wedstrijd c met versierde sjc2en en de. deelnemers (man en vrouw) in Walc- kerse dracht, ad a vrije wedstrijd De deelnemers aan deze wedstrijden rijden 30 beurten op de normale wed strijd ringgrootle van 38 mm doorsnede, waarvan de laatste 10 beurten gelden voor de zgn. finale, waarvoor de vol gende wisselbekers besckikbaar zijn ge steld: 1. gemeente Vlissingen 3. Rijkspostspaarbank 5. v.d. Hemel, juwelier 7. Breda Bier 9. fa. P. Moeman Zn. 2. V.V.V. Vlissingen 4. P.Z.C. 6. Heineken Bier 8. Pimsjuwelier Alle wisselbekers dienen 3 maal gewon nen te worden door dezelfde deelnemer, alvorens deze overgaat in definitief ei gendom van deze deelnemer. De vol gende wissclbekers kunnen definitief gewonnen worden door de volgende deelnemers: nr. 5 door Leo de Visser uit Riithem en nr. 7 door Bart Moels uit Biggekcrke. Alle prominente ringrijdezs hebben voor deze wedstrijd ingeschreven. Aan deze vrije wedstrijd nemen 54 ringrijders deel. (ook een aantal dames!) ad b 3e klas wedstrijd Deze wedstrijd is in de eerste plaats voor de korpsen van elk 3 deelnemers, welke niet hebben mogen deelnemen aan ere-. Ie- en 2e klas kampioenschappen 1979. De twee korpsen die het hoogst eindigen promoveren naar de 2e klas hel volgen de seizoen. Naast 21 korpsen van elk 3 deelnemers, doen nog 13 individuele ringrijders aan deze wedstrijd mee. Ook in deze wedstrijd worden 30 beurten per deelnemers gereden op de normale wedstrijdring. Voor de twee hoogste korpsen zijn wis- selbekers beschikbaar, terwijl voor de persoonlijk kampioen een zeer oude wisselbeker van de voormalige gemeen te Grijpskerke beschikbaar is. De aanvang van deze beide wedstrijden is bepaald op 8.00 uur. ad c sjezenringrijderij Deze folkloristische wedstrijd van deel neemsters/deelnemers in Walchers kos tuum met versierde sjezen neemt steeds in belangstelling toe. Tot nu toe hebben zich 19 paren aangemeld, (vorig jaar 15). Vele prominente paren (o.a. J. Jobse uil Oostkapelle. winnaar Ie folkloristische dag Middelburg) hebben zich laten in schrijven. Het winnende paar krijgt een beker van het V.A.F. Deze wedstrijd vangt aan om 10.00 uur. Ook van de zijde van het publiek is deze wedstrijd zeer in trek. algemeen De versiering der paarden en sjezen wordt beoordeeld door een jury be staande uil: mevr. M. Westerhout-van Sparrentak: mevr. J. Punt- van Osnabrugge; mevr. J. Strabbing- Dorgelo: dhr. J. Melse sr. Ook hiervoor zijn een aantal fraaie prij zen beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking zal 's-avonds plaats vinden door dc burgemeester van Vlis singen. drs. Th. J. Westerhout. Souburg - Op vrijdag 27 juli is er een optreden van de groep Golden Earring in de Sporthal Souburg in Oost-Souburg. De aanvang van hel optreden K 20.15 uur. De entree bedraagt J 15. ook is er een support act. De voorverkoop is bij: VVV. Vlissingen: VVV. Middelburgen VVV. Domburg. Middelburg- Azië. Een kolossaal werelddeel. Zowat de helft van de totale wereldbevolking leeft daar. En het zal heus wel bekend zijn, dat er een ver schrikkelijke armoede heerst. Nou kun nen we natuurlijk de kop in het zand steken en die mensen gewoon aan hun lot overlaten. Maar als we zélf in zulke omstandigheden verkeerden zouden we eveneens hunkeren naar hulp. De Slichting ter bevordering van Ontwik keling in Azië tracht die hulp te bieden. Met mondjesmaat, maar zo efficiënt mogelijk. Hoe? Wel, die mensen een handje rijst geven per man is natuurlijk het paard achter de wagen spannen. Want morgen sterven ze wéér van de honger. We helpen ze dus zo ver te krij gen om zélf rijst te verbouwen en aan hun toekomst te werken. We doen dat op alle mogelijke manieren. Onder an dere door hun produklen tentoon te stellen en te verkopen. En iedereen weet met hoeveel liefde en geduld de Ooster se kunst lot stand komt. Vergelijk het maar eens met de prachtig ambachte lijke prestaties die in de Middeleeuwen in Europa tot stand kwamen. Welnu, diezelfde verfijning wordt nog steeds opgebracht door de derde wereld. En als u een van die exotische kunst stukken koopt, dan is dat uw manier van meedoen om die mensen een béétje uil de put te kunnen helpen en een mens waardiger bestaan in het vooruitzicht te stellen. De stichter en promotor van de ze aanpak is een missionaris op de Phi lippijnen. Pater Cor Lagerwey. Hij is de drijfveer van de Stichting. Maar hij en de zijnen hebben u duidelijk nodig. Want alleen samen kunnen we wat be reiken. In de Schouwburg, Molenwater 99. Middelburg, van donderdag 2 augustus l/m zaterdag 4 aug, worden deze exoti sche artikelen te koop aangeboden. De netto opbrengst is bestemd voor de ont wikkelingslanden. De openingstijden zijn: alle dagen van 10-21 uur. Uit de Philippijnen: Grote en kleine wandborden schilderijen - beelden - schelpen figuren - meubelen en rietwerken Uit Afrika: tafels met geknoopte poten - speren met anlilopenhuid - messen - ivoren bruggen en beelden - zeldzame beelden uit Tan- zanië - oude en nieuwe maskers - grote en kleine ebbenhouten beelden - ver schillende tam-tams - dekenkisten, ook ETNOGRAFICA UIT AFRIKA uit Thailand: Grote en kleine tafels - fruitschalen - schilderijen - zwaarden - dolken - mes sen - grote en kleine olifanten - lamp- en standart. in teakhout, zeldzame beelden en Boeddha's. Uit Tibet: prachtig smeedwerk. Uit Indonesië: Grote beelden en maskers in mahonie hout - ebbenhout en djatihout. Uit China: T.V. kasten, legkasten in zwart lakwerk.- bars- schermen - tafels - bewerkte hui den - staan-en hanglampen - paleislan taarns retabels uil tempels (400jaar oud) - schotglazuren vazen - tunjadc en ju- welenkisten - grote en kleine porselei nen vazen - kommetjes - borden - bam boeschalen - wierook branders - staan ders voor borden - ruim dertig verschil lende soorten wierook - ivoren beelden schaakspelen in brons - jade - ebben hout en ivoor. Oude en nieuwe voorwerpen uit Afrika en Azië. Alles Handwerk Deze tentoonstelling taai onder ver antwoordelijkhei van. Slichting tci be vordering van Ontwikkeling in Azië Tel. (04977) 30 63. Postbus 68 Bladel. De toegang is gratis. Slechts 3 dagen duurt deze uitzonder lijke derde wereld tentoonstelling. U krijgt er een nooit geziene verzameling kunstvoorwerpen te bekijken. dringend beroep op allen zich in te zet ten voor volledige opname van de vluchtelingen in de Nederlandse sa menleving. Utrecht. II juli - Op hun vergadering van 9 en 10 juli in Groningen hebben de bisschoppen stilgestaan bij het onvoor stelbare leed dat de bootvluchtelingen in Zuidoost-Azië momenteel ondergaan. Al verschillende keren heeft de paus een dringende oproep tot hulp doen uitgaan. Een dergelijk appel is ook gedaan door de Raad van Kerken in Nederland, waarvan de RK Kerkprovincie lid is. Gezien de acute nood van de boot vluchtelingen. wier leven dagelijks op het spel staat, willen de bisschoppen van Nederland al hun landgenoten - en in het bijzonder hun geloofsgemeenschap pen - oproepen lot een extra inspanning. Zij vragen in eigen kring na te gaan welke mogelijkheden er zijn om meer geld te geven, teneinde het verblijf van de bootvluchtelingen in Aziatische lan den te financieren (gironummer 999 ten name van Werkgroep Bootvluchtelin gen in Den Haag. De katholieke stich ting Mensen in Nood/Caritas Neerlan dica is hierin vertegenwoordigd). Op plaatsen in Nederland waar tot nu toe Vietnamese vluchtelingen worden gehuisvest, hebben katholieken samen met anderen zich op bew onderenswaar dige wijze voor hen ingezet. De bis schoppen verzoeken een ieder na te gaan op welke wijze hij of zij kan mee helpen om de vluchtelingen die naar Nederland komen, een eerlijke kans te geven in onze maatschappij. Dc bis schoppen denken met name aan hulp van vrijwilligers bij de eerste opvang en dc blijvende huisvesting, bij het geven van onderricht in de Nederlandse taal en bij het verstrekken van voorlichting over onze samenleving. Zij die informa tie kunnen geven over dc godsdienst, de cultuur en de historische achtergrond van de vluchtelingen, kunnen voor be langrijke steun zorgen. De bisschoppen zijn ervan overtuigd dat vindingrijke liefde tal van andere initiatieven zal ontplooien om de vreemdeling met open armen te ontvangen en een thuis te ge ven. (Men kan zich melden bij de Stich ting Vluchtelingenhulp Nederland, Heerengracht 6. Amsterdam, telefoon 020 - 22 46 51. Ook hierin participeert Mensen in Nood). Naarmate men zo zijn bereidheid toont, zullen de autoriteiten in ons land eerder geneigd zijn het toelatingsbeleid voor vluchtelingen te verruimen. De bis schoppen vragen tenslotte dat het lot van alle vluchtelingen in Zuidoost-Azië - en elders ter wereld - wordt ingesloten in de voorbeden van de geloofsgemeen schap. Met ingang van I juli 1979 gaan de uitkeringen krachtens de Algemene Ouder domswet en dc Algemene Weduwen- en Wezenwet als volgt omhoog: AOW bruto per maand van 1,345 - lot J' 1.369,50 van 919.50 lot J' 935 - bruto per maand van 1.345, lol 1.369,50 van 919.50 tol J' 935,— van J' 297.50 tol 302.50 van 437.50 tot 445,— van J' 570,—tot 580,- Geh uwden Ongehuwden AWW Weduwen met kinderen Weduwen zonder kinderen Wezen tol 10 jaar Wezen 10 l/m 15 jaar Wezen 16 t/m 26 jaar Als gevolg van de verhoging zullen ook de inhoudingen (loonbelasting, zieken fondspremie, AWBZ-bijdrage) wijzigen. De berekening van hel netto-bedrag wordt vermeld op hel betalingsstuk. De betaalbaarstelling van dc verhoogde bedragen zal plaatsvinden in de maand augustus. Van de zijde der uitvoeringsorganen wordt bij deze gelegenheid tevens, ter voorko-' ming van teleurstelling, de aandacht van belanghebbenden gevestigd op de wette lijke mededelingsplicht. Deze houdt in, dal men van elke wijziging in de omstandigheden, die tot verlaging of intrekking van het pensioen of van de uitkering kan leiden, binnen 14 dagen schrif telijk kennis dient te geven aan hel orgaan, dat de uitkering heeft toegekend (Sociale Verzekeringsbank of Raad van Arbeid). Dit kan onder meer gelden wanneer de echtgenote van een AOW-gerechtigde overlijdt: wanneer de gepensioneerde ge scheiden van zijn echtgenote gaat leven; wanneer een weduwe met AWW-pensioen hertrouwt of niet langer een ongehuwd kind beneden 18 jaar heeft. Te veel betaald pensioen kan worden teruggevorderd: als de pensioengerechtigde zijn mededelingsplicht niet is nagekomen; als hij onjuiste inlichtingen heeft verstrekt; ^ibGien^iuidelijl^iioendin^laMiipt^eeUmtvm^^^^^^^^^^^^^^^^^^ 31 juli t/m 3 aug. EXPOSI TIE in het verenigingsgebouw aan de Dorpsstraat van kunstvoorwerpen en huisvlijt door inwoners van Oostkapelle. Openingstijden: van 19-21 uur. 1 aug: POPPENTHEATER "Jakkus" in de sportzaal. Aanvang: 19.30 uur. Toe gang: 1.50 tot 12 jaar I, 1 aug: Programma, te verzorgen in de Kerk door het C.N.V. (Christelijk Nationaal Vakverbond). Onderwerp: "Geloof en arbeid door de eeuwen heen". 2 aug: VOLLEYBAL in de sportzaal. Aanvang 19.30 uur. Inschrijven per team tot 24 uur voor de aanvang in het VVV-kanloor. Kosten: 15, per team. 3 aug: SPEE1.-IN in de sportzaal, van 10.00 lol 11.30 uur. Toegang gratis. 3 aug: SCHAKEN EN DAMMEN in de sportzaal. Aanvang 19.30 uur. 5 aug: AVONDDIENST in de Ned. Herv. Kerk. Predikant: Ds. C.F.H. van Tuyll van Serooskerken. Medewerking verleent het Leger des Hcils uit Middelburg. Aanvang: 19.00 uur. 6 aug: BINGOAVONI) in dc sportzaal. Aanvang: 19.30 uur. 8 aug: ZEEUWSE KLEDERDRACHTENSHOW 'door de eeuwen lieën' van Mevr. de Jager. Aanvang 19.30 uur. Toegang: 2,— lot 12 jaar 1, 8 aug: CONCER T in de Kerk door de plaatselijke Brassband "Crescendo", onder leiding van dirigent P. Wisse. Aanvang: 20.00 uur 9 aug: VOLLEYBAL, (zie 2 aug.) 10 aug: AVONDWANDELTOCHT. Start tussen 19.00 en 19.30 uur vanaf de sportzaal "De Halve Maan". Inschrijven in het VVV-kanloor vanaf maandag 6 augustus, voor groepen van max. 20 en min. 4 personen. Inschrijven ook mogelijk aan de start. Prijsuitreiking na afloop in de sportzaal. I I aug: RINGRIJDEN TE PAARD door de 'Oostkapclse Ringrijdersvereniging', in de Joh. de Pourckstraat. Aanvang: 8.30 uur. 13 aug: BINGOAVONI) in de sportzaal. Aanvang 19.30 uur. 12 aug: AVONDDIENST in de N.H. Kerk om 19.00 uur. Door Ds. J. Nauta uit Domburg. Medewerking verlenen Mevr. Andriessen, fluit samen met orgel; mevr. Braams, harp (solo). Aan het orgel: Hannie Baaijens. 15 aug: OPTREDEN van de zangeres Annegeer Stumphius. Instrumentale bege leiding: Leen de Broekert. 16 aug: BRADERIE bij dc N.H. Kerk van 16.00 tot 21.30 uur. 16 aug: VOLLEYBAL (zie 2 aug). 17 aug: AFSLUITING EVENEMENTEN 1979 met medewerking van Junioren- korps "Johan Friso" uit Middelburg. Dinsdagsmiddags om 14.00 uur STRANDSPELEN op het strand, bij slecht weer in de sportzaal. t/m 23 aug. ELKE DINSDAG - EN DONDERDAGAVOND mogelijkheid om de toren te beklimmen tussen 19.00 en 20.30 uur onder toezicht. Kosten ƒ1. per persoon. Voorverkoop op de dag zelf, op het VVV kantoor. Duinweg 2a tol 17.00 uur. Het gaat n.l. in groepen van 15 personen en U kunt zich 's avonds bij de toren niet meer opgeven. Bij voldoende deelname iedere WOENSDAG en BUSTOCHT naar België. Vertrek 9.30 uur. Opgeven in het VV V-kantoor, tot uiterlijk de dag vooraf 17.00 uur. Nadere inl.: VVV-kanloor. VfffJVWJWWWJWVW&SJWVWSJW.'JVWWWSSS.WVVW, Vlissingen - Barbershop Jos Haarmodes uit de Hobeinstraat heeft zich uitge breid. Achter de reeds beslaande heren salon is er een damessalon bijgekomen. Die uitbreiding heeft overigens niet met zich meegebracht dat alles nu massaler en groter is geworden. Kapper Lie- brechts is van mening dat een persoon lijke sfeer, een sfeer van intimiteit de beste omstandigheid is. waaronder de klant geholpen kan worden. Hij en zijn vrouw, die zich nu inzet voor dc dames, houden van lekker rustig, van kontakt met de klant. Wie komt wordt behan deld als een persoon die in feite zelf be paalt welk kapsel het /al worden. Zo maakt de barberskop Jos zijn eigen mo de. mode die geheel is aangepast aan de klant. Wie zich heeft laten kappen, kan ervan verzekerd zijn dat hij of zij de 'volgende keer weer dezelfde kapper aan het hoofd krijgt. Ook wordt in een kaartsysteem bijgehouden wat er dc vo rige keer gebeurd is. en zo krijgen kap per en klant een overzicht. Het helpen gebeurt op afspraak: zo bent U direct aan de beurt. Kapper Jos en zijn vrouw staan voor U klaar. Vlissingen - Nu de Speelsteden in Vlis singen en Souburg losgebarsten zijn. kan Foto Verschoore uit de St. Jacob- straat niet achterblijven. De /aak stelde aan de tientallen Speelstadbezoekertjes maar liefst vijftig Kodak-instamaticca- mera's ter beschikking en honderd dia- films. Daarmee gewapend kunnen de kinderen kun onvergetelijke vakantie week vastleggen op diafilm. Al voor gaande jaren bleken de kinderen in staat met dergelijke simpele middelen uitste kende opnamen te kunnen vervaardi gen. beter soms dan vele volwassenen met dure camera's presteren. Aan de hand van de vele dia's, die overigens door een jury bekeken worden, wordt een diaprogramma samengesteld. Dat programma wordt vertoond op de slot- avond van de Speelstad. Niet slechts de camera's, ook de nostalgische kleding waarmee Foto Verschoore mensen van nu op een kiek van toen zet. wordt aan de kinderen uitgeleend. Met deze kle ding Voeren ze een toneelachtig gebeu ren op. U ziet dat Foto Verschoore niet vergeten is. dat wij in het Jaar van het Kind leven!

de Faam | 1979 | | pagina 7