Vakantietips voor fotoliefhebbers ZOMERVAKANTIE AKTIVITEITEN IN MIDDELBURG VAN 16-20 JULI Zeeuwse pop Orgelconcert Jos Verpoorten Jazz in Wijchen Sport-instuif Vrouwenpolder trok veel belangstelling Woensdag 11 juli 1979 VF Actie "Dubbel Drie" was in Middelburg CHIPS Vakantieregeling Bakkers en slagers in Middelburg in juli Beschrijving van het orgel MOIMROE NEIGHBOUR Vakantie aktiviteiten Marnix Nieuwe Jeans Inn van Jakobsen Goudswaard: een speelgoedparadijs Mieke Petiet verhuisd Middelburg- Bovengenoemde actie vormt het hoogtepunt van de feestelijk heden rondom de opening van het nieuwe kantoorpand te Diemen in mei j.l. van de Nederlandse lezerskring Boek en Plaat. In het kader van deze actie rijdt een feestelijk versierde originele Londense dubbeldekker door Nederland, waarbij onderweg 33, in een grote kist verpakte, bibliotheken worden aangeboden aan evenzovele zieken- en verpleegtehuizen. Behalve 125 boeken bevat de kist nog 25 langspeelplaten, die in de meeste geval len gebruikt gaan worden door de zie kenomroep ter plaatse. Patiëntenbiblio theken en ziekenomroepen vormen vaak een sluitpost, of soms in het geheel geen post op de begroting van de be trokken instellingen; derhalve wordt dit gebaar overal zeer op prijs gesteld. Op deze tocht werd donderdag, 5 juli het Gasthuis in Middelburg bezocht. Straks vindt weer de "grote uittocht" plaats. Het jaarlijkse fotografische hoogtepunt waarbij miljoenen foto's gemaakt worden. Om precies te zijn: een door het NIPO gehouden landelijk on derzoek toont aan. dat we in één jaar tijd in Nederland ruim 300 miljoen opna- In de eerste week van de zomervakantie, namelijk van 16 tot en met 20 juli orga niseren de sekties "Kultureel Werk de Hayman". Nieuw Middelburg en "de Oude Bakkerij" te Nieuw- en Sint Joos- land van de S.K.W.M. zomervakantie aktiviteiten voor kinderen van 6-12 jaar De aktiviteiten worden gehouden op een 3-tal plaatsen in de gemeente Middel burg en wel: - in Middelburg-Zuid op het terrein naast de rolschaatsbaan op het Meiveld - in Nieuw Middelburg op het terrein naast het wijkgebouw Nassaulaan 2 - in Nieuw en Sint Joosland op het speelterrein naast de kleuterschool. De vorm waarin de aktiviteiten worden gehouden is een bouwspeelplaats die dit jaar het thema van "het land van wind, zon en water" heeft me'egekregen. De bouwspeelplaatsen dragen dan ook hierbij toepasselijke namen, n.l. het land van W1ZOWA in Middelburg-Zuid, het land van WAZOWI in Nieuw Middel burg en het land van ZOWIWA in Nieuw en Sint Joosland. Het doel van de bouwspeelplaatsen is om samen met de kinderen vanuit hun 'eigen belevingswereld een eigen samen leving te creëren, waarbij gezocht zal worden naar alternatieve mogelijkhe den voor de toekomst. Kleinschaligheid en het gebruik van natuurlijke materia len staat dan ook-voorop. Centraal staat het bouwen van hutten. Daarnaast zijn er allerlei aktiviteiten. mogelijkheden m.b.t. het dorp zelf, zoals een jaarfeest, het creëren van een over legsituatie, het maken van een dorps beeld, sport- en spelaktiviteiten, aktivi teiten op het gebied van handvaardig heid. toneel.muziek enz. enz. Wat er al lemaal gaat gebeuren hangt echter sterk van de kinderen zelf af. Zij bepalen mee wat er gaat gebeuren in hun land! Het totale programma wordt vormgege ven met behulp van bijna 50 vrijwillige medewerkers (er kunnen er nog enkele bij). De aktiviteiten draaien dagelijks van 10 uur 's morgens tot 3 uur 's mid dags en van de bezoekertjes wordt ver wacht dat zij zelf een hamer, een beker en brood voor tussen de middag mee nemen. Limonade bij het broodeten krijgen ze. De kosten bedragen 1,— per kind per dag. Bij de hele week erg slecht weer zullen de aktiviteiten geen doorgang kunnen vinden. Bij incidenteel slecht weer zijn er uitwijkmogelijkheden aanwezig, ter wijl hiervoor tevens programma moge lijkheden als film en poppentheater Parcival achter de hand gehouden wor den. men heDDen gemaakt. Daarvan waren er 170 miljoen kleurenfoto's en 72 mil joen dia's. Een nog sprekender gegeven uit dit onderzoek is, dat de Nederlander met al die foto's zeer gelukkig is. MaaT liefst 93% van de fotoconsumenten is over de kwaliteit van de foto's tevreden of erg tevreden. Aan de basis van dit fotogeluk staan de Nederlandse afwerk- centrales die, óók in de jaarlijkse-va- kantietopproduktie. in staat zijn de amateur snel en goed zijn vakantiehe rinneringen in kleur af te leveren. Om de miljoenen vakantie-fotografen vóór de grote uittocht nog wat nuttige informatie te geven, volgen hier enkele basistips die borg staan voor geslaagde foto's: De nieuwe generatie camera's herber gen een batterij in hel inwendige. Als deze er langer dan een jaar inzit is het raadzaam hem te vervangen. Of zeker een nieuwe batterij mee nemen, het zou jammer zijn als de camera op een onge- Vrouwenpolder - Opvrijdag 29 juni j.l. werd op initiatief van P.O.O.S.R. Veere een sport- en spelinstuif te Vrouwen polder georganiseerd. De instuif die werd gehouden op de parkeerplaats in het centrum van deze kern, werd be zocht door ruim 80 jeugdigen en 30 vol wassenen. Van 19.00 tot 21.00 uur werd bijzonder aktief deelgenomen aan de aktiviteiten zoals volleybal' hockey, tennis, midgetgolf e.d. De bedoeling van dc instuif was om de bevolking te attenderen op de aktivitei ten van de plaatselijke sportvereniging S.C. Veere. die mogelijk een rekreatieve groep gaat oprichten. De instuif werd verzorgd door het Vliegend Rekreatie- team van de Zeeuwse Sportraad, bes taande uit Hennie Jobse en Gerard Beeke. De volgende aktiviteitvan P.O.O.S.R. Veere is de gezinsfietstocht op 1 september. Souburg- In het kader van de Zeeuwse Dagen organiseert de Werkgroep V.S.C.-jongeren in samenwerking met het Vlissingse Actie Fonds een in de sporthal Souburg aan het Koopmans voetpad op: Vrijdag 13 juli '79. om 20.00 uur. Optredende groepen zijn: CHIPS. MONROE. NEIGHBOUR Kaarten a 4,- vanaf 19.00 aan de zaal verkrijgbaar. Een nieuwe groep afkomstig uit de stad Vervolg van pag. 1 gezamenlijke fietsenpark waarover de Nederlanders beschikken gestegen tot 9.88 miljoen. Op een totale bevolking van 14 miljoen betekent dit één fiets op ongeveer 1,4 inwoners. Hoeveel kilo meters leggen de Nederlandse fietsers gezamenlijk af? Volgens een recente becijfering van dc RAI bedraagt dit aantal reizigers-kilometers ca.-9 miljard per jaar, waarbij ruim tweederde voor rekening komt van het woon- werk samen met het woon-schoolverkecr. Tol eind september kunnen zeil- en wa tersportliefhebbers zich iedere dinsdag middag om 17.00 uur inschepen vanaf een steiger achter het Centraal Station in Amsterdam voor een drie- of zeven daagse zeiltocht over het IJsselmeer of via de Randmeren naar Zwartsluis, waarbij onderweg verschillende haven plaatsjes worden aangedaan. Men kan aan boord ook zijn fiets meenemen om zo de zeilvakantie met een fietsvakantie te combineren. In het Verenigd Koninkrijk zijn vorig jaar 1.050.000 fietsen verkocht. Dat be tekent een stijging van tien procent ten aanzien van 1977. Voor de komende ja ren wordt echter geen verdere stijging verwacht. Door de dalende geboortecij fers in de jaren zestig zal het aantal 10-15 jarigen dat in dc markt is voor een nieuwe fiets dalen. Mede daarom zal door de Bicycle Asso ciation een intensieve campagne worden gevoerd om volwassenen te adviseren weer op de fiets te stappen. Dc tijd is daar gunstig voor omdat ook in Enge land milieu- en gezondheidsredenen steeds sterker aanspreken. Men wil wel weer op de fiets want het is gezond, energiebesparend, goed voor het milieu en voor de portemonnaie. Een heel simpele manier om de zicht baarheid van de fietsers in het verkeer en dan vooral in het donker te vergroten, is om jasbeschermers van reflecterend materiaal te maken of een lichtweer kaatsend verfje te geven. Dat idee werd in Duitsland gelanceerd. Eigenlijk vreemd dat men hier niet eerder op is gekomen. De politie in de Duitse Bondsrepubliek houdt er rekening mee dat bij terroristi sche acties meer gebruik zal worden ge maakt van fietsen, waarop na een aanslag een ged heenkomen kan worden gezocht. Dat omdat je op een fiets je sneller uit de voeten kunt maken en het gevaar om klem te worden gereden kleiner is dan met bij voorbeeld een auto. De politie zegt ook aanwijzingen te hebbendat zelfgebouwde raketten vanaf een vouwfiets zouden kunnen worden afgevuurd. Men zegt zo veel. Het gaat goed met de fiets in Brazilië. Sinds 1970 is daar dc productie van fiet sen meer dan verviervoudigd. Vijf fiet- senfabrieken zorgen op het ogenblik voor een jaarlijkse produktie van twee miljoen fietsen, waarvan een groot deel voor de export is bestemd, vooral naar Bolivia, Chili en Paraguay. Met name op het platteland in Brazilië speelt de fiets een grote rol. De toekomstverwachtin gen voor de fiets worden hier - zoals trouwens in vrijwel geheel Zuid Ameri ka - bijzonder gunstig beoordeeld. Ver schillende Europese fietsenfabrikanten, zoals bijvoorbeeld Peugeot, zijn dan ook druk doende om hun aandeel op de Braziliaanse fietsenmarkt te vergroten. Evenals in ons land kunnen ook in Ier land tandems worden gehuurd en de vraag naar zo'n tweepersoonsfiets blijkt sterk stijgende te zijn. In de meeste grote plaatsen in Ierland zijn nu tandems te huur voor ongeveer zestig gulden per week. Ook in vacantie-arrangementen zijn in Ierland thans tandemvakanties opgenomen. Engelands oudste fietstoerist is Frank Armond, die met zijn 90 jaar nog steeds lid is van de North Road Cycling Club. En wat meer zegt, hij maakt nog ieder weekend een fietstocht van zo'n 170 ki lometer. Armond beoefent het fietstoe- risme al sinds zijn zestiende jaar en zegt aan het fietsen zijn hoge leeftijd en goe de conditie te danken te hebben. Onder leiding van een voormalige wiel renner gaan honderd rooms-katholie- ken uit Rome een pelgrimsfietstocht langs de heilige plaatsen in Israël ma ken. Voor deze fietstocht zijn twaalf da gen uitgetrokken. Dc reis van Rome naar Israël en terug wordt per vliegtuig gemaakt. De fietsen gaan in het toestel mee. legen moment zijn diensten zou weige ren. Filmpjes kunt u het beste hier kopen. U bent dan verzekerd van uw favoriete merk. Terwijl het locale merk hier pro blemen zou kunnen opleveren met het ontwikkelen. Bovendien kunt u er van op aan dat de film die u bij uw fotoad viseur koopt vers is en niet uren op een warme markt heeft liggen bakken. Zon en fotograferen zijn twee bijna onafscheidelijke zaken, toch kan de zon ook een slechte invloed op uw films hebben. Uw opnamen kunnen, als u de camera een paar uur in de zon laat bak ken. vaak bitter tegenvallen. Neemt u de camera mee naar hel strand, houdt hem dan in ieder geval in de schaduw. De camera in de auto op de hoeden- plank is al helemaal af te raden. De temperatuur kan daar oplopen tot ver boven 50 °C. Een temperatuur die niet goed is voor uw film, maar waar uw ca mera zelf ook niet al te goed tegen kan. Bovendien als u uw kostbare apparatuur zo verleidelijk etaleert, is dit een uitno diging voor grijpgrage vingers. Na de terugkomst van uw vakantie kunt u de belichte films hel beste direkt laten ont wikkelen. Van de vele miljoenen films raken er jaarlijks een aantal zoek. Uit research is gebleken, dat dit meestal het gevolg is van slordigheden van de consument zelf. Een onduidelijk handschrift of helemaal geen adres op de ontwikkelenvelop zijn Tot 14 juli, Brouwr. Vlasmarkt Tot 28 juli. de Wolf. Brakstraat Tot 21 juli. Rotte, Gravenstraat Tot 28 juli. Klapwijk, Seisweg Tot 28 juli, Mclse. Langevielcwcg 16 juli - 6 augustus. Raas. Winkelcentrum Zuid 23 juli - 11 augustus. Plantinga. Dregmanstraat 30 juli - 11 augustus, dc Visser Korte Noordstraat. Slagers Tot 23 juli, I.cynse, Gravenstraat 16 juli - 4 augustus, v.h. Brouwer. Gravenstraat 23 juli - 11 augustus. Brouwer. Dam 30 juli - 1 1 augustus. Kouwenberg. Maasstraat 30 juli - 20 augustus, de Visser. Oude Koudekerkseweg. (uitknippen en bewaren) de grootste boosdoeners. Gelukkig ko men van de zoekgeraakte filmpjes een groot aantal boven water. De ontwik kelcentrales beschikken over een speur neuzen team, dat met veel kunst en vliegwerk een zoekgeraakte film weer tevoorschijn kan toveren. Een paar tips die het zoekraken kunnen voorkomen zijn: de grootste zekerheid biedt de foto- vakzaak. Het is dan ook verstandig uw volle filmpjes bij uw fotohande laar af te geven. Hij staat bovendien borg voor een goede en snelle ver werking. ciné-films of dia's die rechtstreeks naar afwerkccntrales worden gezon den moeten duidelijk leesbaar van naam en adres zijn voorzien. besteed per film één opname aan bijvoorbeeld uw auto (met leesbaar nummerbord) of kras uw naam in hei zand van het strand, of fotogra feer uw kofferlabel. Zo is uw film altijd terug te vinden. Wanneer u gebruikt maakt van de tips, hebben we dit jaar 100% tevreden va kantieherinneringen. En iedereen na af loop zijn familie en kennissen de foto's kan laten zien en zeggen: "Kijk daar zijn wij met vakantie geweest en moetje eens" zien wat een prachtige kleuren". Middelburg - Jos Verpoorten, orgel en Hans Schijve, hobo zullen op vrijdag 13 juli in de Lutherse Kerk, Zuidsingel. Middelburg een concert verzorgen. Hier volgt het programma: I. J.Pz. Sweclinck (1562-1621) - Variaties over "Allein Gott in der Höh' sei Ehr". F.C. de Arauxo (1575-1654) - Tiento de Medio Registro de Baxon de Primero Tono. G. Frescobaldi 1583-1643) - Toccata per ï'Elevazione. J.L. Krebs (1713-1780) - Fantasie in f voor hobo en orgel. J.S. Back (1685-1750) - Uil "Das Orgelbüchlein": - In dir ist Freude: - O Mensch. bewein' dein' Siinde gross; - Herr Gott, nun schleuss den Himmcl auf. J.L. Krebs (1713-1780) - Koraal bewerking "Jesu. meine Freude" voor hobo en orgel. J. Pachelbel (1653-1706) - Uit "Hexachordum A.pollinis": Aria Quarta B. Marcello (1686-1739) - Concert in c voor hob'ó en orgel. F. Couperin (1668-1733) - Uit "Messe pour les paroisses": - Plein chant du premier Kyrie, en Taille; - Récit de Chromhorne; - Dialoque; - Dialoque.en trio du Cornet et de la Tierce; - Chromhorne en Taille; - Dialoque sur les Grands jeux. Volgende concerten in de serie "Vrijdagavondconcerten 1979" op liet Duy- schotorgel in (fc Lutherse Kerk te Middelburg: 20 juli: Kristiaan van Ingelgem (Aalst. België). 27 juli: Marian Leijnse (Vlissingen), m.m.v. Titia Dijkstra, alt. 3 aug.: Kees van Eersel (Goes). 10 aug.: Ton Koopman (Amsterdam). 17 aug.: Leen de Broekert (Middelburg). 24 aug.: Arie Karreman (Terneuzen). Aanvang steeds 20.00 uur. Entree 5,— Tot 16 jaar, C..I.P. en 65 f 3. hann Caspar Müller. In de loop van de tijd onderging het orgel enige, gelukkig niet al te ingrij pende, wijzigingen. Bij de restauratie in 1964 is de oude dispositie van het rugposi tief weer teruggebracht (joor twee vrocg-20e eeuwse "strijkers" te vervangen door een mixtuur en een dulciaan. Het hoofdwerk is op één register na nog zoals Duyschot het bouwde. 7. 9. Het orgel van de Lutherse kerk in Middelburg werd in 1706 ge- Vlissingen. De groep ging in november '78 van start met Rinus Honing sologi taar en zang, Rene de Munck piano en zang, Joop Leeuwis basgitaar en Hans Walrave drums en zang. Rinus, Joop en Hans zijn zogenaamde oude rotten in het vak en hebben een muzikale ervaring van ruim 12 jaar. Rinus heeft zijn sporen achter gelaten in groepen als Shocking Blue, Incrowd, The Haigs en de laatste jaren in o.a. Neighbour. Joop heeft in de afgelopen jaren plaatselijke bekendheid gekregen in de omgeving van Rhenen, waar hij actief was in diverse popgroepen. Rene is echter jarenlang individueel be zig geweest met het bespelen van de piano. Hans Walrave kennen we van de plaat selijk bekende groepen, zoals Papa Long John and the Small One's en Melrose Abbey en als discjockey in een aantal discotheken in Vlissingen. Wat de muzikale richting betreft het volgende: deze kan omschreven worden als "high energize"-muziek, dus met een hoog tempo. Er zitten enkele bekende covers in het repertoire verwerkt, zodat iedereen kan meezingen, en daarnaast ook eigen werk. Gitaar: Jaap van Boven; Zang: Pieter Zoutman; Toetsen en gekkenhuis: Bram van Eenenaam; Drums: Peter Provoost; Bas: Casper Berendz; Roadies: Boof, Bels Badder. NEIGHBOUR Ls een vijf-mans forma tie die nu twee jaar bestaat en een re pertoire heeft dat grotendeels uit eigen werk bestaat. Invloeden Rock, Funk, Reggae, New Wave. Neighbour tradt zes maal op voor de VARA-radio en eenmaal voor de A VRO-televisie. Voorts treden zij overal in het land op. Het volledige programma bestaat uit 27 nummers en duurt twee uur. De bezetting is als volgt: Chris Sibbald: gitaar/zang: Guus Sibbald: bass gitaar; Andre Moehijam: gitaar/zang; Jan Mensch: piano; Janne Buurman: drums/zang. Bijgestaan door: Andre Aarden: road manager; Frank Vierge ver: sound freak. "Deze heren zijn zonder uitzondering slaperige types, hebben hoogtevrees en vallen regelmatig van het podium. De organisatie wordt dringend verzocht lits-jumeaux, divans en sofa's gereed te houden. De plaatselijke wijkzuster dient klaar te staan met uitgebreide veldapot- hcck. Door een wilde staking bij de roeiersvereniging Overseas Limited zijn de optredens te Peking, Singapore, San Diego, Johannesburg, Bombay en Lut jebroek komen te vervallen." bouwd door Johannes Duyschot en zijn zoon Andries. Het stond aanvankelijk opgesteld in het eerste kerkgebouw van de Evan- gelisch-Luthcrsc gemeente in dc Suikerpoort. Toen de huidige kerk aan de Zuidsingel in 1742 gereed was, verhuisde het orgel mee en werd het, wat het uiterlijk betreft, door de ontwerper van het gebouw, stadsarchitect Jan de Muynck, aan de nieuwe omge ving aangepaste. Het grote Ko- ning-Davidbeeld dateert uit die tijd. Het werd, evenals het lof werk en de fraaie consoles onder de torens van het rugpositief, vervaardigd door de toen zeer bekend Middelburgse beeldhou wer Gerard de Grendel. Ook het rugpositief werd toen aan het or gel toegevoegd. Dit werd in. 1754 belangrijk uitgebreid door Jo- DISPOSITIE Hoofdwerk Prestant 8' (Duyschot 1706) Holpijp 8' (Duyschot 1706) Octaaf 4'(Duyschot 1706) Open fluit 4' (Duyschot 1706) Sup.octaaf 2' (Duyschot 1706) Quint 3'(Duyschot 1706) Cornet (Duyschot 1706) Mixtuur 2' disc. Duyschot 1706) Mixtuur l!6' bas (Duy schot 1706) Trompet 8' bas (Duyschot 1706) Tramblant (Duyschot 1706) Trompet 8' disc. (v.d. Wee Ie 1822) Rugwerk Prestant 8' disc. vóór 1793) Prestant 4' (Biitz-Van Os 1742) Holpijp 8' (Müller 1754) Fluit 4' (Müller 1754) Octaaf 2' (Müller 1754) SeSquialter (Müller 1754) Mixtuur Reconstr. Dulciaan 8' oude reg. Van Leeuwen 1964. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 1. 2. 3. 4. 5. 6 7. K'lóvicromvang C - C'" - Gehal veerde klavierkoppel (1762). Aangchangel pedaal C - c'. (Uitvoerige beschrijvingen van het orgel en zijn geschiedenis zijn te vinden in "Archief 1974", me dedelingen van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der We tenschappen, van de hand van J.H. Kluiver en in "Sprekende Folianten" door J.C. de Hooge 1971) Voor het derde achtereenvolgende jaar zal er in Wijchen weer een Jazz-Wcek- end worden georganiseerd. Dil gebeu ren. dat plaatsvindt op vrijdag 17 en za terdag 18 augustus a.s. wordt gorgani- seerd door een werkgroep, die gevormd wordt door een afvaardiging van de Kulturele Raad van de gemeente Wij chen en van ondernemers uit de cen trum-groep. Aan dit jazz-gebeuren, dat in tegenstel ling tot vorig jaar niet in de kasteeltuin, maar op de markt zal plaatsvinden, wordt meegewerkt door een aantal groepen uit binnen- en buitenland. Zo zal op de vrijdagavond worden op getreden door de Woollown Jazzband, afgewisseld met het bekende Jazz-orkcst uit Wijchen zelf, de Aalburg Stompers. Deze beide orkesten spelen op het grote podium op een overdekt marktplein, dat in een groot terras is veranderd en waar niet alleen muziek maar ook van de no dige hapjes en drankjes genoten kan worden. Treden beide orkesten op tot 01.00 uur, tot 23.00 uur speelt bovendien het looporkest Jazzus op verschillende plaatsen in het centrum. Op de zaterdagmiddag is er. traditio neel, een vijftal orkesten te vinden, ver deeld over de verschillende punten in de gezellige kern van Wijchen. Buiten de Aalsburg Stompers, vinden wij er dit jaar dc Alpinorleans, de Storyville Jazz band, dc New Crescent City Jazzband en het bekende looporkest uit Bergen op Zoom. Brandaris. Op dc zaterdagavond treden, in een programma dat begint om 20.00 uur en eindigt om omstreeks 01.00 uur, een drietal orkesten op. Dc avond wordt geopend door de Aalsburg Stompers. waarna de Scat Cats liet programma voortzetten. De topper van de avond is de Peter Allen Jazzband uil Engeland, die evenals beide andere orkesten, twee optredens zal verzorgen. Het totale konsert eindigt met een Jam-session. Een van de grote voordelen van de ver huizing van het gebeuren van dc welis waar feërieke, maar in de afgelopen ja ren o zo natte kasteel-tuin naar de markt, is dat deze vrijwel in z'n totaliteit overkapt kan worden, waardoor weer sinvloeden tot een minimum beperkt kunnen blijven. Een faktordic vooral in Nederland erg belangrijk is. De voorverkoop van het konsert gebeurt op verschillende adressen in Wijchen en Nijmegen. Nadere gegevens kunnen worden verkregen bij het buro welzijns zakvan de gemeente Wijchen. Vlissingen - In de vakantie periode zul len er in kluphuis Marnix Noordbeek seweg 18. West-Souburg, een aantal ak tiviteiten plaatsvinden: Dinsdagmidag 17 juli OPDRACII- TENTOCHT. 4 t/m 8 jaar - 14.00 tol 15.30 uur. Woensdagavond 18 juli DROPPING, vanaf 13 jaar - 20.00 uur. Donderdagmiddag 19 juli SPEUR TOCHT. 9 t/m 12 jaar - 14.00 tot 15.30 uur. Dinsdagmiddag 7 augustus STRAAT TEKENEN. 4 t/m 8 jaar - 14.00 tol 15.00 uur. Woensdagavond 8 augustus SPEUR TOCHT. vanaf 13 jaar - 19.30 uur. Donderdagmiddag 9 augustus SONG-' FESTIVAL, alle leeftijden - 14.00 lol 15.30 uur. Dinsdagmiddag 14 augustus VOORBE REIDING KINDER Woensdagavond 15 augustus FILM, vanaf 13 jaar - 20.00 uur. Donderdagmiddag 16 augustus VOOR BEREIDING KINDERKERMIS, 9 t/m 12 jaar - 14.00 tot 15.15 uur. Zaterdagmiddag 25 augustus KIN DERKERMIS. alle leeftijden - 14.00 tot 16.30 uur. Voor inlichtingen kunt u 's middags Marnix tclef. bereiken onder nr. 67022. 4I. ^1* *|fj~ ^1. 4I. 4I. 4I. Ja Ja Ja Ja Ja fa Ja Ja »Ja Ja JV* 'p Middelburg - De kinderen van de kleu terschool De Wigwam kwamen vorige week bij de speelgoedzaak van Gouds waard op de Burg. Daar mochten ze een lang lint doorknippen. Toen was de zaak officieel open, ze kregen een muts, een ballon en ze mochten als eerste gasten meerijden met dc paardentram van La- bruëre. Die tram reed nog vele malen die dag en veel kinderen hebben mogen genieten van een gratis ritje. Intussen stond de zaak werkelijk bol van de be zoekers. En dat alles omdat de zaak in een nieuw jasje zit: de achterkant is er bijgetrokken, zodat er nu zo'n 300 m2 ruimte,is om het speelgoed overzichte lijk uit te stallen. Wie midden in de zaak even een blik naar buiten werpt, ziet daar een grote miniatuurtrein rijden (de locomotief alleen al kostte 2000,-, maar de trein kan dan ook tegen alle weersinvloeden). Wie spreekt met dc heer en mevrouw Goudswaard ontdekt het grenzeloze enthousiasme, waarmee ze hun zaken aanpakken. Zo reizen ze naar heel wat beurzen om op de hoogte te blijven van de allerlaatste ontwikke lingen op dit gebied. Ze hebben zitting in De Speelboom, een vereniging van detailhandelaren op speelgoedgebied, van waaruit afgevaardigen naar de speelgoedfabrieken reizen, ze hebben contacten met pedagogen, ze lezen nauwgezet de vakliteratuur. En dat alles niet om de klant zozeer, als de wel de voornaamste 'afnemer' van het speel goed, het kind, tegemoet te komen. Die kinderen hebben hun hart gestolen: ze begrijpen het best dat de kleine vingert jes wel eens aan al dat moois zitten. Maar moet vader en moeder even rustig kijken, dan staal de Legotafcl klaar Over Lego gesproken: wie iets fantas tisch wil zien moet de etalage van de zaak maar eens goed bekijken: daarin is met Legosteentjes een reus (Gulliver) gebouwd! Wie verantwoord speelgoed zoekt, zal niet gauw teleurgesteld wor den in de nieuwe speelgoedzaak van Goudswaard: hoe kan het ook in zo'n eldoradootjc! Middelburg-Miekc Petiet is verhuisd! Vroeger vond u haar op de Veerse Sin gel, nu zult u haar moeten zoeken in een werkelijk prachtig pand aan de Lange Geere 20. Wie binnenkomt in haar mooie instituut voor huidverzorging kijkt de ogen uit. Aan het plafond do mineren forse hanebalken. De kleuren die men ziet zijn overwegend blauw en wit. Achter dc toonbank staat een kast in grijs-blauw met daarin allerhande cos metica. Die kast komt van de Veerse Singel. De merken liegen er niet om: Sans Soucis, Harriet Hubbard Aycr. Pier Augé, om er maar een paar te noemen. Het interieur is bepaald esthetisch te. noemen. Als zodanig is het in dm ruimte geheel terecht dat daar dames en heren komen, die graag deskundig advies wil len hebben over huidverzorging: Mie- ke's langdurige ervaring en haar voort durende studie en bijscholing (binnen kort in Brussel) en haar kontakten met Parijs maken haar zaak een waardige aanwinst voor de stad. Vijf cabines met verstelbare stoelen voor voet-hand-ge zichtsverzorging en een geïoniseerd wa terdampapparaat (om de huid goed schoon te maken, zodat de huid weer kan doorbloeden), wat - geheel in de sfeer van dc zaak passende - aanvullen de kleding, sjaaltjes, tasjes, enz., maken Middelburg- Omdat de Jeans-Inn van Jakobsen op Souburg zo'n succes was, ging men eens na waar dat succes in school. Natuurlijk, de sfeer in de zaak is goed, tussen personeel en eigenaar (iets dat klanten direct merken), maar wel licht óók de merkartikelen. Immers: veel klanten kwamen van Vlissingen en Middelburg bij Jakobsen kopen! Geen gek idee leek het daarom om in Mid delburg, in de steeds populairder wor dende Lange Viele (het eerste winkelerf van Nederland), eveneens zo'n jeans- inn te vestigen. Het succes bleef ook daar niet uit. Is het verwonderlijk, wan neer men de zaak eens goed bekijkt? Het interieur is geheel samengesteld van na- tuurprodukten: op de vloer ligt cocos, en dc wanden worden gevuld met rekken van blank hout. Er klinkt een vrolijk muziekje. Wie goed kijkt merkt dat de zaak aan de straatkant ongeveer vier meter breed is, en naar achteren toe uit dijt tot maar liefst tien meter! Een tapse zaak dus, maar dat gevoel krijg je toch niet als je binnenkomt: spiegels heffen het effect op. Wie merkartikelen zoekt heeft aan de nieuwe Jeans Inn ('Spij- kerbroekherberg') een goede keus: Wrangler, Lois, Lee, Levi's, enz. Ook voor dc modernste ontwikkelingen op hei gebied van goede spijkerkleding kan men terecht: de salopet (tuinbroek), de gekleurde overall, de spijkerbroek met biezen, de timmermansbroek, enz. Voor het raam staat een boom: de appel valt er niet ver vandaan! duidelijk dat het de bedoeling is de klant zo totaal mogelijk van dienst te zijn. Haar heldere zaak. de persoonlijke, dis crete benadering van Mieke en haar personeel, het toont allemaal dat. hoe wel ze verhuisd is. de naam vertrouwd is gebleven. En het adres ook.

de Faam | 1979 | | pagina 7