DEZE WEEK VERKIEZINGEN VOOR HET EUROPESE PARLEMENT <3C lAATREGELEtf INSPRAAK STREEKPLAN "MIDDEN-ZEELAND" "HOLLAND FESTIVAL" EVENEMENTEN V OPGEBROKEN - AFGESLOTEN Donderdag 7 juni a.s. in ons land VERKEERS- Woensdag 6 juni 1979 F MIDDELBURG KRIJGT DISTRIBUTIE-PLAN OLOGISCH ONDERZOEK maandag 11 juni in Middelburg CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG MKNU TAFELTJE DEK JE* GEVONDEN VOORWERPEN H UIS-AAN-IIUIS COLLECTEN Periode 6 juni - 13 juni V Zo'n 180 miljoen kiesgerechtigde Eu ropese burgers in negen landen kunnen van donderdag 7 tot en met zondag 10 juni zelf hun afgevaardigden kiezen in het Europese Parlement. In Nederland kan men donderdag a.s. naar de stem bus gaan. Iedere lidstaat bepaalt zelf volgens welke regels deze eerste rechtstreekse verkiezingen worden ge houden. Zo bestaat ons land voor deze gelegenheid uit één nationale kies kring en niet uit 18 kieskringen, zoals dat bij de kamerverkiezingen het geval is. Met uitzondering van Groot Brit- tannië passen alle EG-landen voor de Europese verkiezingen het stelsel van evenredigheid toe. Het nieuwe Euro pese Parlement moet voor latere ver kiezingen een eigen Europese Kieswet uitwerken. ZETELAANTAL EN BEVOEGD HEDEN Het zetelaantal van het nieuwe Euro pese Parlement is uitgebreid van 198 naar 410 zetels. West-Duitsland, Erankrijk. Groot-Brittannië en Italië hebben ieder 81 zetels. Nederland 25, België 24. Denemarken 16. Ierland 15 en Luxemburg 6 zetels. De leden worden gekozen voor een periode van vijfjaar. Zij moeten de leeftijd van 25 jaar hebben bereikt en ze mogen lid zijn van een nationaal parlement. In de meeste landen is echter een dubbel mandaat afgeraden. De nieuwe Euro pese afgevaardigden, met dus groten deels één enkel Europees mandaat, zullen meer lijd voor hun Europese taak hebben en ook met het oog op hun herverkiezing trachten de binnen de wettelijk vastgestelde grenzen ge boden kansen ten volle te benutten. Pit om hun slem in de Europese poli tiek duidelijker te laten horen. Bevoegdheden De bevoegdheden van hel Europese Parlement zullen 'op papier' voorlopig niet veranderen. Deze bevoegdheden zijn vastgelegd in Verdragen, die bij wijziging in menige lid-staat op tegenstand zouden stuiten. Wel kan de I uropesc burger door hel uitoefenen van zijn stemrecht persoonlijk en rechtstreeks de samenstelling van het Europese Parlement en daardoor de Europese politiek enigszins in de door hem of haar gewenste zin beïnvloe den. Zoals gezegd, zullen de afge vaardigden in hel parlement, wanneer ze zich gesteund weten door hun kie zers. er alles aan doen hun taak goed uit te voeren. I PROFIEL EUROPESE GEMEEN SCHAP We kunnen ons heel best voorstellen, dat er nogal wal mensen zijn die de zin van een Europees Parlement nog niet inzien. Dal komt meestal door een stukje onwetendheid. Door allerlei campagnes, artikelen en advertenties in dag- en weekbladen, forumbijeen komsten e.d. hebben vele instellingen en instanties getracht een stukje dui delijkheid te brengen over het Euro pese gebeuren. Ook in <ie gemeente lijke voorlichtingsrubriek hebben wij meerdere malen uw aandacht ge vraagd voor dit onderwerp. Er waren en zijn nog steeds brochures en stic kers beschikbaar bij het bureau Voor-, lichting. Kortom: velen hebben er aan meegewerkt bij u begrip voor probe ren te kweken voor het belang van Europese verkiezingen. We willen de ze week, voorlopig voor de laatste maal, nog een profiel geven van de Europese Gemeenschap, zodat u morgen - donderdag 7 juni - bewust uw stem kunt uitbrengen. De Europese Gemeenschappen Negen landen maken deel uit van de Europese Gemeenschappen. Het gaat hier om België. Duitsland, Frankrijk. Italië. Luxemburg en Nederland - de zes landen die in 1951 de eerste van de drie Gemeenschappen (EGKS) heb ben opgericht - en Denemarken. Ier land en Groot-Brittannië, die op 1 ja nuari 1973 toetraden. U hebt inmid dels in de dagbladen al kunnen lezen, dat ook Griekenland toegelaten zal worden als lidstaat. De Europese Ge meenschappen (EG) werden opge richt om de grondslagen te leggen voor een hechter verband tussen de Euro pese volkeren en de vooruitgang te verzekeren op economisch en sociaal gebied. De Europese Gemeenschap pen zijn: - de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (EGKS), opgericht in 1951 - de Europese Economische Gemeen schap, opgericht in 1957 - de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie (EGA), beter bekend als Euratom. Oplichting vond even eens in 1957 plaats. F.F.G bekendste Gemeenschap Deze werd opgericht met de bedoeling om binnen de Gemeenschap te kun nen werken aan een gestadige en sta biele groei, verbetering van de levens standaard en nauwere betrekkingen tussen de deelnemende landen. Daar- Burgemeester en wethouders hebben besloten de volgende verkeersmaatre gelen in te voeren: A. Koudekerkseweg Wijzigen van het eerder genomen besluit dal het parkeren is verbo den voor de zuidzuide van de Koudekcrkseweg tussen het Banc- kcrtplein en de Oosthoekstraat. De wijziging houdt in dat het parkeer verbod nu geldt voor de zuidzijde van liet gedeelte van de Kóude- kerkseweg tussen het Banckert- plein en het Toorenvliedlwegje. met uitzondering van het gedeelte voorlangs het perceel Koudekcrk seweg 117. waar parkeervakken zijn aangelegd. - Wijzigen van het eerder genomen besluit dat hel parkeren is verbo den voor de noordelijke zijde van de Koudekcrkseweg tussen de Oosthoekstraat en de Joost de Moorstraat. De wijziging houdt in dat liet parkeerverbod nu geldt voor de noordelijke zijde van het gedeelte van de Koudekcrkseweg tussen de Joost de Moorstraat en het begin van de parkeervakken die zijn aangelegd ter hoogte van de percelen Koudekcrkseweg 130 t/m 136. Instellen slopverbod voor de noor delijke zijde van het gedeelte Koudekcrkseweg lussen de weste lijke zijde van liet perceel nr. 136 en de grens van de bebouwde kom. met uitzondering van hel gedeelte ten oosten van het perceel nr. 144 waar een parkeerslrook is aange legd. Instellen stopverbod voor de zui delijke zijde van het gedeelte Koudekerkseweg tussen de aan sluiting met het Toorenvliedlwegje en de grens van de bebouwde kom. Verbieden om op de Koudekcrk seweg ter hoogte van het Banc- kertplein links- en rechtsaf te slaan als men uil de richting Koudekerke komt. Dit verbod geldt niet voor (brom)fietsers (Zij mogen zowel links- als rechtsaf slaan) en ge deeltelijk ook niet voor bussen van Zuid West Nederland (deze mogen wel linksaf slaan). - Aanleggen voetgangersoversteek- plaatsopde Koudekerkseweg even ten westen van de aansluiting met het Banckertplein. - Het fietspad aan de noordelijke zijde van de Koudekerkseweg. tussen hel Banckertplein en per ceel nr. 137. en hel fietspad aan de zuidelijke zijde van de Koude kerkseweg. tussen het Banckert plein en de Oosthóekstraat. aan te wijzen als verplicht fietspad voor fietsers en bromfietsers. B. Nieuwe Haven Wijziging van het eerder genomen besluit dat gedurende het tijdvak van I april tot 15 september het parkeren is verboden voor het gedeelte van de onbebouwde zijde van de rijbaan van de Nieuwe Haven, tussen de Stads- schuur en het perceel nr. 45. De wijzi ging houdt in dat het parkeerverbod nu geldt voor hel tijdvak van 15 juni tot I september voor de onbebouwde zijde van de rijbaan van de Nieuwe Haven, vanaf de Stadssehuur over een lengte van 30 nieter in oostelijke rich- ting. C. Radcnhovc Opheffen invalidenparkeerplaats voor liet perceel Radenhove 74. 1). Ewisland Hel parkeervak voor liet perceel Ewisland I aan te wijzen als invali denparkeerplaats voor de bewoners van du pand. Voor andere wegge bruikers is hel verboden van dit par keervak gebruik te maken. E. Hout kaai/I.ondcnsekaai/Segeers- straat De splitsing Houtkaai/Lotidense- kaai/Segecrsstraat aan te wijzen als voorrangssplitsing, zodanig dal het verkeer op de Houtkaai/Londense- kaai voorrang heelt. Iedere belanghebbende kan tegen het onder A. vermelde verkeersbesluit tot 9 juni a.s. beroep instellen bij de Kroon, tegen het onder B. vermelde verkeers besluit tot 16 juni a.s., tegen de onder C en I). vermelde hesluiten tot 21 juni a.s. en tegen het onder E. genoemde verkeersbesluit tot 29 juni a.s. Het beroepschrift moet worden inge diend hij de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland in Middelburg. De volledige verkeersbesluiten kan men komen lezen bij het bureau Voor lichting in het stadhuis. voor moest een heleboel gebeuren: - de tariefmuren tussen de landen die- lid werden afschaffen - eenzelfde invoerrecht aan de buiten grens van de Gemeenschap instellen - een gemeenschappelijke handelspo litiek voor staten die niet bij de EG horen invoeren - hinderpalen voor het vrije verkeer van personen, diensten en kapitaal verwijderen - een gezamenlijk beleid voor land bouw en vervoer tot stand brengen - concurrentievervalsing voorkomen - het economische beleid coördineren en verstoring van het evenwicht in de betalingsbalans tegengaan - een Europees Sociaal Fonds vormen om de werkgelegenheid te verbeteren en bij te dragen tot verhoging van de levensstandaard - een Europese Investeringsbank op richten om de economische groei van de Gemeenschap te vergemakkelijken - speciale betrekkingen met landen en gebieden overzee aangaan om de handel uit te breiden en de economi sche en sociale ontwikkeling te bevor deren - instellen van een regionaal fonds, opgericht om in de hele Gemeenschap meer middelen vrij te maken voor re gionale ontwikkelingsmaatregelen. Om al deze doeleinden te bereiken werden viif instellingen ongericht. 1. De Raad Dit is de enige instelling, waarin de regeringen van de lidstaten rechts treeks zijn vertegenwoordigd. Wan neer er besluiten van algemeen poli tieke aard genomen moeten worden, zullen over het algemeen de ministers van buitenlandse zaken de Raad vor men. In andere gevallen de ministers die bevoegd zijn voor de onderwerpen op de agenda. De Raad is het orgaan van de Gemeenschap waar de belis- singen worden genomen. Beslissingen aan de hand van door de Commissie ingediende voorstellen. 2. De Europese Raad Onder deze naam komen de staats hoofden en regeringsleiders van de- Negen drie maal per jaar bijeen. Bin nen deze raad worden grote Europese vraagstukken besproken. Soms vor men deze bijeenkomsten de aanzet tot belangrijke besluiten in EG-verband. 3. De Commissie De dertien leden van deze Europese Commissie worden door de regerin gen, in overleg, voor een periode van vier jaar benoemd. Duitsland, f rank rijk. Italië en Groot-Brittannië hebben ieder twee leden. België, Nederland. Denemarken. Ierland en Luxemburg leveren één lid elk. De Commissiele den. die herbenoembaar zijn, treden Voorlichtingsavond op maandag 1 juni a.s. De gemeente Middelburg heeft een aantrekkelijke binnenstad. Duidelijk is de laatste tijd gewor den. dat de ontwikkeling van de- detailhandel in dit deel van de stad in een stroomversnelling is gekomen. Om aan deze ontwik keling richting' te geven is het voor ondernemers en gemeente zeer belangrijk inzicht te krijgen in het functioneren van het win kelapparaat. Ook ligt er de vraag wat de verdere invulling van het Geeregebied voor gevolgen zal hebben voor de winkels in de an dere delen van de binnenstad. Het is daarom dat de gemeente raad in de april-vergadering een krediet van J' 170.000. heeft verleend voor het opzetten van een distributie-planologisch on derzoek. Ondernemersenquêle Het stedebouwkundig adviesbu reau Stad en Landschap heeft in middels opdracht gekregen het onderzoek uit te voeren. Een be langrijk deel van het distributie- planologisch onderzoek is de on- dernemersenquêle. Het Econo misch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf tekent, onder ve rantwoordelijkheid en in samen werking met Stad en Landschap, voor dit deel van hel onderzoek. Alle 350 Middelburgse detail handelsondernemingen zijn ge vraagd hieraan hun medewerking te verlenen. Voorlichtingsavond Om alle zaken van hel onderzoek nog eens goed op een rijtje te zetten voorde betrokkenen, vindt maandag 11 juni a.s. een voor lichtingsavond plaats in de Con cert- en Gehoorzaal. De bijeen komst begint om 20.00 uur. onafhankelijk van de nationale over heden op. Ze komen bijna iedere week in Brussel bijeen en nemen belissingen bij meerderheid. Aan het Europese Parlement moet verantwoording wor den afgelegd. De Commissie kan op grond van het overleg met Raad of Parlement haar voorstellen wijzigen. 4. Het Hof van Justitie liet Hof beslist als twijfel bestaat of genomen maatregelen wel met de verdragsbepalingen overeenstemmen. De uitspraken van het Hof van Justitie zijn voor alle partijen bindend. De nationale justitie moet ervoor zorg dragen. dat de besluiten worden uit gevoerd. Het Hof telt negen rechters, uit elk land tenminste één. 5. Het Europees Parlement Over dit Parlement, waarvoor we nu onze stem gaan uitbrengen, schreven we al in het begin van dit artikel. Rekenkamer Vanaf 1977 is er een officiële reken kamer. Ook hier negen leden - uit iedere lidstaat één - die voor zes jaar zijn benoemd. Zij zijn volledig onaf hankelijk in hun optreden. De Re kenkamer houdt zich bezig met de controle op de uitgaven van de instel lingen van de Europese Gemeen schappen. Raadgevende instanties Er zijn twee raadgevende lichamen, die bij voorstellen geraadpleegd moe ten worden. Het eerste is het Econo misch en Sociaal Comité, dat bestaat uit 144 leden en adviseert in EEG en Euratom-kwesties. In dit comité be vinden zich vertegenwoordigers van werkgevers, werknemers, handelaren, consumenten en andere groeperingen. Daarnaast is er het Raadgevend Co mité. dat bestaat uit 78 leden en advi seert in EGKS-zaken. Een aantal ges pecialiseerde organen adviseert bovendien de Gemeenschapsinstel lingen over bepaalde onderwerpen. Het zou lever gaan ze hier allemaal te noemen. GROTE ORGANISATIE De gehele EG -organisatie drijft op ambtenaren. In totaal zijn er zo'n 14.000 in dienst. Bijna 2.600 daarvan werken in de vier research-diensten van Euratom en de rest bij de Com missie. de secretariaten van de Raad en het Europees Parlement en het Hof van Justitie. De belangrijkste instel lingen van de Gemeenschap zijn ges preid over Brussel (Commissie en Raad) en Luxemburg (Parlement en Hof van Justitie). Het Europees Par lement zetelt dus niet in Straatsburg, zoals velen denken. In Straatsburg vindt een deel van de zittingen van het Europees Parlement plaats. INFORMATIE OVER HET STEM MEN We hopen, dat de informatiestroom van de laatste maanden tot gevolg zal hebben dal u donderdag a.s. uw stem uitbrengt. Wanneer u meer wilt weten over de gang van zaken bij stemmen (stemmen bij volmacht, stemmen in het buitenland en ga zo maar door), kunt u nadere informatie krijgen bij hei bureau Verkiezingen van de afde ling Bevolking, Simpelhuisstraat I, tel. (01180)26251. Wanneer we aan de toekomst van onze streek denken komt er wellicht een aantal vragen hij ons op. De vraag hij voorbeeld of onze kinderen zich later in onze eigen gemeente kunnen vesti gen of dat zij gedwongen door gebrek aan woningen ergens anders hun heil moeten zoeken, /al er voldoende werkgelegenheid zijn dicht in de buurt. Zullen er voor ons voldoende moge lijkheden zijn om te recreëren. Ook kan men zich afvragen of er nog ruimte is meer recreanten van elders op te vangen. Deze en tal van andere vragen komen aan de orde in het streekplan "Midden/eeland". Een plan dat Wal cheren, en Noord- en Zuid-Beveland omvat. Het streekplan wil een ant woord geven op de vraag welke ont wikkeling de komende tien a twintig jaar gewenst is voor genoemde streek. VOORLICHTINGSBIJ EEN- KOMST Voor de inwoners van Middelburg wordt op maandag II juni om 20.00 uur in café-restaurant de Brasserie. Lange Delft 19. een openbare voor lichtingsbijeenkomst gehouden. Op deze avond wordt u nader geïnfor meerd over de inhoud en betekenis van het streekplan en over de moge lijkheid mee te denken en mee te pra ten over het streekplan. Deze infor matie zal voor een belangrijk deel in de vorm van een diaserie gepresen teerd worden IEDEREEN KAN MEEPRATEN Het streekplan gaat over tïw streek. Voordat er door het provinciaal bes tuur van Zeeland een uiteindelijke beslissing genomen wordt over liet streekplan, kan de bevolking haar mening geven. En hoe meer mensen hun mening en hun wensen kenbaar maken, des te beter weel liet provin ciaal bestuur wat onder de bewoners leeft. Laat u niet weerhouden door de ge dachte dat de problematiek zo moei lijk is dat alleen deskundigen en inge wijden er raad mee weten. Iedereen met belangstelling voor zijn eigen streek is een volwaardige gesprek spartner! HOE U KUNT MEEPRATEN In het gehele streekplangebied zullen - bij voldoende belangstelling - ges preksgroepen gevormd worden. Elke gespreksgroep zal uit ongeveer 10 a 15 personen bestaan en wordt begeleid door een gespreksleider en een rap porteur. De gespreksleider zal erop letten dat elke deelnemer van de groep voldoende aan het woord kan komen. En als u iets niet begrijpt, kunt u dat gerust aan hem vragen. De rapporteur zorgt voor het maken van de versla gen. Het is de bedoeling, dal de groepen in de maanden september en oktober van dit jaar bijeenkomen. Verwacht wordt, dat ongeveer vier bijeenkom sten per gespreksgroep voldoende zijn om tot een goede meningsvorming te komen. INFORMATIEBROCHURE Er verschijnt een speciaal voor de in spraak geschreven informatiebrochu re. Deze zal voldoende informatie be vatten. zodat de ambtelijke nota's over het streekplan niet persé gele/en moeten worden. Deze brochure komt Maandag aanstaande in de Schouwburg In de foyer van de Schouwburg brengt Frances-Marie Uitti maandag aan staande. 11 juni. een solo-ccllo-thea- traal-rccital met werken van lluber. Scelsi. Finissy. Bussotti. Ferneyhough en Uitti. Deze Amerikaanse celliste voltooide haar studie in de Verenigde Staten bij Leslie Parnasen George Neikrug en in Europa bij Radu Aldulescu en André Navarra. Al op zeer jeugdige leeftijd nam zij deel aan verscheidene inter nationale muziekcompetities. Als so liste speelde ze in de meeste grote ste den van Europa en Amerika. Ook tijdens het Middelburgs Jeugd en Muziek festival trad zij enige malen op. Vorig jaar op dit festival voerde zij I erncyhough's Time and Motion Study H' uil. In 1976 ontving zij een geldprijs van het 'Center for Creative and Perfor ming Arts' om haar activiteiten be treffende het componeren en haar uitvoeringen van nieuwe muziek te stimuleren. Haar belangstelling voor hedendaagse muziek heeft geleid tot vele composities, die aan haar werden opgedragen door componisten als Re- nosto. Scelsi. Hellerman, Bussotti. Ifi nissy en anderen. Het optreden van I ranccs-Marie Uitti begint om 19.30 uur. I 'weedc evenement Om 21.00 uur begint, eveneens in de Schouwburg (theaterzaal), het tweede evenement in liet kader van hel "Hol land Festival". De "Theaterunie" voert dan de muziekthcaterproduclie "De l i" (Die /wiebel) op van Chaim Levano en Kurt Schwitters. met mu ziek uit "Les Cloches de Corncville" van Planquettc en Levano. Ook zullen andere teksten van Kurt Schwitters gebracht worden. De duivelskunstenaar Kurt Schwitters (1885-1948) schreef gedichten, sprookjes, verhalen, toneelschetsen en een soort opera. Bovendien maakte hij lal van plastieken, collages en ander grafisch werk. Voor de maandag uit te voeren pro- duktie maakte Chaim Levano gebruik van het verhaal "Die Zwiebel" (De Ui), dat gaat over de slachting en we deropstanding van een ui Tevens ge bruikte hij een aantal andere teksten van Schwitters. Levano zette deze op muziek en strooide een aantal 'songs' of'schlagers' door het verhaal. Tal van vondsten diepen dit verder uit. Schwitters schreef al in 1919 de mo gelijkheden voor een soort totaalthea ter. In deze produktic zal blijken hoe ver hij zijn tijd vooruit was. Kaartverkoop Zowel voor het eerste als voor het tweede evenement (beiden zouden oorspronkelijk zaterdag 9 juni plaats vinden. maar zijn i.v.ni. technische moeilijkheden verplaatst naar maan dag II juni) kost een kaart J ID. Houders van een CJP/Pas 65 betalen J' 5.- Kaarten kunnen aan de zaal worden gekocht of tijdens kantooruren in voorverkoop bij de Gemeentelijke Culturele Dienst. Molenwater 99a, tel. (01 180) 25156. Bij afname van kaarten voor meerdere evenementen krijgt men korting. in juni uil en kan gratis worden aan gevraagd op onderstaand adres. AANMELDEN VOOR DE GES PREKSGROEPEN Wie belangstelling heeft voor deelna me kan zich - voor 30juni - aanmelden bij de inspraakcoördinator. Provincie huis. postbus 6001, 4330 LA Middel burg. of telefonisch (01180) 27351. toestel 140. 124. cdn JONGERENCENTRUM "MID- GARD" zaterdag 9 juni. 21.00 uur: Optreden Popgroep "Dilemma". En tree: I' 4. SCHOUWBURG (FOYER) maandag 11 juni, 19.30 uur: In het kader van het Holland Festival: Solo-cello-lheatraal recital door Frances-Marie Uitti. Voor verdere gegevens zie elders op deze pagina. SCHOUWBURG (THEATER ZAAL) maandag 11 juni, 21.00 uur: Uilvoering van de muziektheaterpro- duktie "De Ui" door "De Theater- unie". Voor verdere gegevens zie el ders op deze pagina. GALERIE 'CONTRASTBalans 19 tot zondag 10 juni: Expositie keramische figuren van Jo sephine Rutten VLEESHAL tot donderdag 14 juni: Expositie werken van Joop Dam. SCHOUWBURG (THEA'I I R- ZAAI.) zaterdag 16 juni, 20.00 uur: In hel kader van liet Holland Festival: Minimal dances op muziek van o.a. Steve Reich door 'The Laura Dean Dancers and Musicians" uil New York. ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM tot zaterdag 23 juni: I xpositie kalligrafieën van Ben Aal- bers. GALERIE "DE LI ENE CATTE". Lange Gecre 18 tot maandag 25 juni: Expositie kleurlino's en schilderijen van Henny Huser. RIJKSARCHIEF tot zondag 2 september: Tentoonstelling "Walcheren met Arend's ogen". ST. JANSTRAAT 41-43 Tentoonstelling touwplaStiekcn van Anneke Ruimschotel. Geopend: don derdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak, tel. (01180) 16323. GALERIE "SIX AND SIX", Gort straat 48 Doorlopende expositie van werken van Willem Vaderen Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m Zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur. "MOLENTHEATER" IN MIDDEI.- BURG-ZUID iedere woensdagmiddag om 15.00 uur: De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de l nie Van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor ouderen en zieken, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Het iiionu voor de week van II t/m 16 juni ziet er zo uit: maandag - gesneden rundvlees, sper ziebonen. aardappelen dinsdag - karbonade, doperwten, aardappelen woensdag - bami donderdag - gehakt, witlof, aardappe len vrijdag - kip. appelmoes, aardappelen zaterdag - jachtschotel, rode kool. aarda ppclcn. Bij de gemeentepolitie werden in het tijdvak van 22 t/m 29 mei j.l. de vol gende gevonden voorwerpen aange geven: - bruine handschoen - 3 portemonnees met inhoud - loopauto "Fisher Price" -grasmaaier - diverse sleutels - regenjack - dameshorloge - polstasje met inhoud - speelgoed beertje - bankbiljet - bril met leeslenzen - (fiets(dynamo - plastic tasje met sportk,leding - iierenhorloge - plastic tas met 2 jacks - tas met sportspullon Nadere informatie over deze gevon den voorwerpen kunt u alleen op woensdag van 15.00 tot 17 (H) uur en op zaterdag van 19.00 tot 20.00 uur krijgen bij het politiebureau. Achter de Houttuinen ID. I clcfonischc in lichtingen uitsluitend via nummer (01180)27251. Burgemeester en wethouders hebben aan één instelling toestemming ver leend de komende periode een litiis- aan-huis collecte te houden - N.C.A. (alcoholhcs(rijding) t/m za terdag 9 juni. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collecte- zakjes. dient het verzamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebus sen. Collectanten mogen niet jonger zi|ii dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden voor hun werkzaamheden. /.i| moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. Kindervoorstelling door Poppenthea ter "Parcival". Kaarten a J' 3. aan de zaal. Reserveren mogelijk via tel. (01180)16171. PI.AA l s EN VERKEERS VIA I Rl (.1 1.1 N Barbaragang Afgesloten voor alle verkeer Vent «eg N«. Vlissingseweg. Rraakmansiraal en Maasstraat. Afgesloten voor alle verkeer. 3. Dokstraai Afgesloten voor verkeer. 4. I.atigevieleweg. tussen l)e Ruyterslraat en Vlissingscsingel. Éénrichtingsverkeer. Verkeer richting stad wordt omgeleid via Poclendaelewcg AARD V lll l WERK Herbestraling en herinrichting Vernieuwen kabels en leidingen Vernieuwen leidingen Kioleringswerk- /aamheden aanvancs da'i l m in uitvoering in uitvoering in uitvoering 12 |um

de Faam | 1979 | | pagina 5