Roek-geweld in Souburg Met Archie Bunker aan de ontbijttafel, met Charlie's Angels naar bed Vroeg voorjaar in Dierenpark Wassenaar CORRESPONDENTEN OP WALCHEREN Gewestelijke selectiewedstrijden jeugdbrandweerkorpsen Woensdag 18 april 1979 VF 's Avonds in Middelburg Voorlichting Europese verkiezingen Ambtenaren staan op de tocht Duitse klassieker Voorjaarszangavond Van yoga tot cursus poppenmaken Wielerfestijn Westkapelle Herman Brood Veersemeerrit Scheldegouwen 1e HYPOTHEEK 2e HYPOTHEEK tegen zeer aantrekkelijke voorwaarden. Uw BELASTINGAANGIFTE DICK SCHINKEL ASSURANTIËN K0PERWARENB0ETIEK 'DE HELMKIT' GEOPEND 'DE KAASWIP' NA MODERNISERING HEROPEND Europese omroep-sateliet op komst De bril van Joop Smits Grote vissen Voor de huis-aan-huisbladen DE FAAM en DE VLISSIN- GER zoeken wij op korte termijn Opleiding op HAVO-niveau strekt tot aanbeveling, sollici tanten met journalistieke ervaring genieten de voorkeur. Een vaste aanstelling tot (aankomend) journalist behoort tot de mogelijkheden. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie van de Faam en de Vlissinger, Markt 51 in Middelburg met ver melding "sollicitatie" op de enveloppe. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de eindredactie, Chris van Bremen, tel. 01158-1143. Collecte Astma Fonds TOONTJE LAGER IN MIDGARD MUNCHEN HEEFT GROTE FIETSPADPLANNEN HET FINSE WINKELTJE Lingeriespeciaalzaak 'Lady Service' draait op volle toeren Auto Dijkwel werd Renault-dealer Dit is Patsy. een van de vele tientallen jonge dieren, die op het ogenblik in het Dierenpark Wassenaar te bewonderen zijn. Patsy is een jonge moormakaak: 2 we ken na de geboorte werd zij door haar moeder verstoten en wordt nu met de fles verder grootgebracht. Op zaterdag 21 april speelt de Paradise Jazz Band om negen uur 's avonds in de Middelburgse Schouwburg. Kaarten zijn voor tien gulden verkrijgbaar aan de zaal. Die avond kan men voor de helft van dit geld terecht in de Kuiperspoort in Middelburg waar het laatste concert wordt gegeven in de serie Franse muziek met Fcrenc Hutyra (fluit) en Leen de Broekert (piano). Dit optreden begint om acht uur. De werkgroep Politieke Scholingscur sussen in Zeeland organiseen met het oog op de komende verkiezingen voor hei Europese parlement een serie voor lichtingsbijeenkomsten op verschillende plaatsen van de provincie. Het doel van deze bijeenkomsten is de vrouwelijke kiezers duidelijk te maken waar het nu eigenlijk bij deze verkiezin gen om gaal en welke de bevoegdheden zijn van het Europese parlement. De bijeenkomsten worden gehouden in de volgende plaatsen: Maandag 23 april - LHNO school "De Oesterschelp" - Simon Lindhoutstraat 1. Tholen. Spreker: Drs. L. Rienstra te Middelburg. Dinsdag 24 april: - Huis van Nassau - Lange Nobelstraat 1 - Zierikzee. Spre ker: Mevrouw PJ. de Rooy-Janse te Dordrecht. Donderdag 26 april: - "De Brasserie" - Lange Delft 10 - Middelburg. Spreker: Mevrouw P..I. de Rooy-Janse te Dor drecht. Woensdag 2 mei: - "De Prins van Oranje" - Nieuwstraat 14 - Goes. Spre ker: Mevrouw P.J. de Rooy-Janse te Dordrecht. Donderdag 3 mei: - de halle - Roose- velllaan la - Axel. Spreker: Mevrouw P.J. de Rooy-Janse te Dordrecht. Dinsdag 8 mei: - Hervormd Kerkcen trum - Kerkplein 1 - Oostburg. Spreker: de heer P.A. Wilderom te Vlissingen. Aanvang van alle bijeenkomsten 20.00 uur. Mevrouw de Rooy is voorzitter van de Europese Beweging afdeling Dordrecht; de heren Rienstra en Wilderom zijn respectievelijk voorzitter en vice-voor- zitter van de Europese Beweging afde ling Zeeland. De werkgroep "Politieke Scholingscursussen" bestaat uit verte genwoordigsters uit 8 vrouwenorganisa ties in Zeeland en is al vanaf 1973 actief in het organiseren van cursussen en voorlichtingsbijeenkomsten op dit ter rein. De werkgroep nodigt alle geïnteresseer den uit één van de voorlichtingsavonden bij te wonen. Het lidmaatschap van eni ge vrouwenorganisaties is niet vereist. Tot-de andere vermeldenswaardige die- renbabys behoren ondermeer enkele jonge kamelen, een zebraveulen en jon ge antiloopjes en vanzelfsprekend Ne derlands eerste gorilla-baby. De Vlissingse ambtenaren in het ge meentehuis staan op de tocht. Dit blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad om een bedrag uit te trekken van 38.500 gulden om ramen en deuren van het stadhuis tochtvrij te maken. Het college van burgemeester en wet houders meent met dit voorstel twee vliegen in één klap te slaan. Behalve, dat de ambtenaren er minder "tochtig" bij lopen bespaart dit de gemeente een aanzienlijke hoeveelheid energie, warmte dat in een tochtig gebouw im mers verloren gaat. Een klassiek voorbeeld van de Duitse expressionistische film is het merkwaar dige werk van Dr. Robert Wiene. Een film op eenzame hoogte wat zeker niet in de laatste plaats te danken is aan de schilders Hermann Warm. Walter Rei- mann en Walter Röhrig. Dat is Das Ka binet! des Dr. Caligari waarin dood en verderf welig op het witte doek tieren. De film is woensdag 25 april te zien in De Zwaan in Souburg, op zaterdag 28 april wordt Dr. Caligari nog eens in De Villa in Goes vertoond. Middelburgers kunnen op vrijdag 27 april met deze Duitse klassieker kennismaken in het Kuiperspoorttheater. Onder het motto De Heer is waarlijk opgestaan geeft de zangvereniging Sur- sum Corda uit Middelburg op zaterdag avond 28 april een voorjaarszangavond in de Zuiderkerk aan de Schoutstraat in Middelburg-zuid. Medewerkende koren naast Sursum Corda onder leiding van A. Joosse het jeugdkoor Blijde Stemmen en het kin derkoor Van Knop Tot Bloem onder deskundige leiding van .1. Walhout. De koren treden zowel gezamelijk als af zonderlijk op en ook voor samenzang met het publiek is ruimte in het pro gramma opgenomen. Aan het orgel zit Bram Beekman. Dominee G.A. Zijder- veld zal de avond openen, die om half acht begint. Middelburg- Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Middelburgse Jeugdbrandweer worden zaterdag 21 april gewestelijke selectiewedstrijden gehouden op het Molenwater in Middel burg. Vanaf 9.00 uur zullen een 12-tal juniorenploegen (12-16 jaar) en een 18- tal aspirantenploegen (16-18 jaar) strij den om een plaats voor de nationale wedstrijden. De jongeren zullen rond de muziektent bluswerkzaamheden met hindernissen verrichten, terwijl de oude ren zich bezig zullen houden met het blussen van een denkbeeldige brand op het terrein van de dienst Gemeentebe drijven aan het Molenwater. In totaal zullen zo'n 300 jeugdige spuitgasten deze dag in touw zijn. De Jeugdbrandweer Middelburg werd opgericht in de zomer van het jaar 1964 en was het eerste jeugdbrandweerkorps in Zeeland. Een jaar Tater ontvingen de entousiaste beginnelingen een echt biu- suniform. Ook kreeg men de beschik king over een oude Magiriusspuit, bouwjaar 1928. Inmiddels is deze ver vangen door een Opelspuit uit 1958. af komstig van de voormalige brandweer "Zandstroomkontakt". dat ongeveer honderd belangstellenden trekt, is met de volgende aktiviteiten gestart: dins dagmiddag van 2-3 u gymnastiek, woensdagochtend van 9.30-10.30 volks dansen. donderdagochtend 8.45-9.45 en v. 10-11 uur yoga. donderdagmiddag van 2-3 u engels voor beginners. Alle aktiviteiten hebben plaats in "De Ver gulde Baars". De eerste poppenniaak- kursus is al achter de rug. maar men wil opnieuw starten op 24 april a.s. om 9.30 uur. bij voldoende belangstelling. De kursu's bloemschikken zal ook eerst daags starten, wrsch. op donderdaga vonden. Iedereen is weer welkom. Zoals bekend hebben we een kontaktmorgcn op iedere laatste woensdag van de maand in "Dé Vergulde Baars" aan de Baarsjesstraat. We staan altijd open voor nieuwe ideeën. 30 april '79 a.s. (koninginnedag) organiseert Wielercomité Westkapelle weer een groots wielerfestijn, nl. wed strijden op de rollen in hel Hervormd Jeugdgebouw van Westkapelle, aan vang 10 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds, terwijl 's avonds de prijzen zul len worden uitgereikt. Er ziftten 4'rollen' aanwezig zijn. 2d ie bestemd zijn voor de categorie t/m 12 jaar. 0.50. 1 in de categorie van 13 t/m 15 jaar. j' 0.75 en I bestemd voor personen vanaf 16 jaar. 1.-. De af te leggen Afstanden zijn voor alle categorieën 250 meter, terwijl leuke prijzen voor de eerste drie per categorie te winnen zijn. Een ieder kan hieraan deelnemen, terwijl het voordeel van de vrij geringe af te leggen afstand (250 meter) is. dat men meerdere mélen kan fietsen. Verdere attracties op deze dag zijn: Schiettent, met erg aardige prijzen, bal- lengooitent. terwijl voor de aerkleinsten de grabbelton altijd erg in /wang is. Op deze dag zijn ook stickers te verkrijgen ad. 1.-. Dit alles weer om de nodige financieën weer bijeen te krijgen voor de 4c Kermiskoers Weslkapclie, op de 4e en 5e Juli '79 a.s. Komt dus een ieder op deze dag naar het Hervormd Jeugdge bouw te Westkapelle. op de Markt. van Sint Laurens. In de loop der jaren werd ook regelmatig, vaak met succes, deelgenomen aan nationale en interna tionale wedstrijden. In 1975 werd in Wageningcn het eerste landskampioen schap behaald. Het jeugdbrandweer werk heeft de laatste jaren een sterke ontwikkeling doorgemaakt, hetgeen on der meer blijkt uit de oprichting van korpsen elders in de provincie, zoals in Vlissingen. Terneuzen en Bruinisse. "F.en journalist hoeft maar een oliebol voor mijn neus te houden en ik hap." is een uitspraak van Herman Brood, momenteel roek-star nummer één van ons land. Geen wonder dat we dan ook zo veel over Herman Brood lezen en horen. Zien kunnen we hem ook en wel op zaterdag 21 april in de sporthal aan het Koopmansvoetpad in Souburg waar hij een optreden verzorgt met zijn Wild Romance. In het voorpro gramma spelen Phoney the Hardcore en Wild Honey. De Motor- en Autoclub Scheldegouwen organiseert aanstaande zaterdagmiddag de jaarlijkse Veersemeerrit. Deze oriën- tatierit wordt verreden in een A-klasse voor wedstrijdrijders en een B-klasse voor de "gewone man." Voor de A-klassers is dit de eerste rit. die wordt verreden op het onlangs versche nen nieuwe reglement van de KNMV. Voor de B-klasse is een vereenvoudigd reglement van kracht. De lengte van de rit bedraagd voor beide klassen veertig kilometer. Inschrijvingen vinden plaats vanaf half twee 's middags in de bar- bistro De Kaasboer in Biggerkerke. op basis van annuiteit n «i Rente vanaf «J kunt u laten verzorgen door onze gedipl. belastingconsulent. Paspoortstraat 14-16. Oost-Sou burg. 01184-64455 MIDDELBURG - Op zaterdag 7 april werd aan de Langeviele te Middelburg de koperwarenboetiek 'De Helmkit' voor het publiek geopend. In deze boetiek - waarin voorheen slijterij Rijnten was ge vestigd - is een grote verscheidenheid koperwaren ondergebracht. De artikelen lopen uiteen van een kaarsendover of een eenvoudige fruitschaal voor de prijs van om en nabij de drie gulden tot een fraai gevormde hanglamp van meer dan vij fentwintighonderd gulden. Het uitgebreide assortiment bevat onder anderen beddepannen. kandelaars, scheepsartikelen, balanzen en koperen schilderijen'. Ook voor vazen, bestek en open haard-artikelen kan men er te recht. Het merendeel van de artikelen komt uit de eigen gieterij van de heer F. van We zel. Zijn echtgenote en mevrouw L. Naerebout treden beurtelings als ver koopster op. Men is dan verzekerd, van een goed advies want beide verkoopsters zijn in het vak opgegroeid. Ook voor handgemaakte kaarsen - goed passend bij het koperwerk en in vele kleuren voorradig - is 'De Helmkit' het adres. De artikelen staan ruim en overzichtelijk uitgestald in bruinkleurige houten wan drekken die een goede combinatie vor men met de warmaandoende vloerbe dekking en de eveneens bruine wanden. Talrijke bloemstukken, relatiegeschen ken gekregen bij de opening, sieren de uitgestalde artikelen. Tijdens de ope- ningsmaand ontvangt iedere koper een leuke attentie. OOST-SOUBURG - 'De Kaaswip', een speciaalzaak in kaas, noten, vleeswaren en drop, aan de Kanaalstraat te Oost- Souburg is na een algehele modernise ring en een andere opstelling van het in terieur. sinds donderdag 5 april hero pend. In drie dagen tijd onderging 'De Kaas- wip' een inwendige gedaanteverwisse ling. Alhoewel er niet is verbouwd krij gen de 'oude' klanten de indruk dal de zaak veel ruimer is geworden. Dit is overigens bedrog, want door een andere en efficiëntere opstelling, is er meer ruimte verkregen. Het verkooppro gramma is wegebreid. Naast de vanouds bekende kwaliteitskaas en -vleeswaren is vooral de notenbar groter geworden en een ruime sortering drop (onreveer 50 soorten) is aan het geheel toegevoegd. Op bescheidener wijze is een reform- en dclicatessenafdeling ingericht alsmede een dieethoek. Voorts is er een nieuwe koling voor buitenlandse kaassoorten, vleeswaren, paté's en salades bijgeko men. Voorafgaand aan de openingsdag was er 's woensdagsavonds een drukbezocht open huis waar de heer Leo Huser - die 'de Kaaswip' vorig jaar van Leen Kampkuis overnam - naast gelukwen sen ook veel bloemstukken kreeg aan geboden. Ook nu nog wordt de winkel door talrijke bloemstukken gesierd. Leo Huser werkt samen met twee verkoop sters en bij dit drietal staat de persoon lijke bediening op de voorgrond, een service die door de klantenkring bijzon der op prijs wordt gesteld. De artikelen De ontvangst van twintig of meerdere televisiestations zonder daarvoor aange sloten te zijn op een kabelnet. Met Ar chie Bunker aan de ontbijttafel en met Charlie's Angels naar bed. Dit is het beeld, dat de NOS de lezers van de dis- cussienoto "Sateliet-omroep in de tach tiger jaren" voor ogen houdt. De angst voor een internationale vertrossing en daarmee gepaard gaande beeldbuisver vuiling wordt gevormd door de plannen van Radio Télévision Luxembourg (RTL) met de start van de Europese om roepsateliet. Hoewel er nog weinig con creet bekend is over deze plannen is de vrees gerechtvaardigd, dat de commer ciële omroepsateliet van Luxemburg tot verregaande consequenties zal leiden voor de omroepmaatschappijen in West- Europa. De plannen van de RTL liegen er niet om. zo blijkt uit de nota van de NOS. Met de sateliet zal Luxemburg een groot deel van West-Europa kunnen bestrij ken. Vermoed wordt, dat de RTL dit ook niet zal nalaten. Verplichtingen, dat zo weinig mogelijk de eigen landgrens mag worden overschreden, zal door de Lux emburgers met een forse korrel zout worden genomen. Het ligt immers voor de hand. dat de grote adverteerders via de sateliet in één klap een miljoenenpu bliek willen bereiken. Uit hun grote be- iangstellling blijkt dit reeds voldoende. Luxemburg is met de sateliet in staat om vrijwel alle grote bevolkingscentra van tv-program ma's te voorzien: Nederland. België, een belangrijk deel van Frank rijk met inbegrip van Parijs, in West- Duilsland Hamburg. Bremen het gehele Ruhrgebied en zelfs Zuid-Oost-Enge- land. Momenteel is de concurrentiestrijd tus sen de internationale televisiemaat schappijen vrijwel te verwaarlozen. De gemiddelde Nederlander kijkt in de eerste plaats naar zijn eigen NCRV of AVRO. die hij in de regel verkiest boven programma's van de buurlanden hoewel hij middels de kabeltelevisie eerrhaar- scherpe ontvangst heeft van Belgische tot programma's van de ZDF toe. De bril van Joop Smits blijkt hem liever. Met de komst van de omroep-satelict zou hel kijkgedrag van de Nederlanders - en die van de f ransen, de Belgen, de Duitser en de Engelsen - wel eens kun nen veranderen, zo vreest men in om- roepkringen. En die vrees is wellicht niet ten onrechte, In de nota stelt de NOS met vrij grote zekerheid, dat de RT1 zich middels de sateliet zal richten tot een miljoenenpubliek. Daarvoor zullen ver strooiende en lichte programma's de smaakmakers vormen. De kijkers zullen zich van hun "eigen" omroep afwenden. De NOS heeft daar in het verleden al eens slechte ervaringen mee gehad, met de televisiepiraat vanaf het REM-eiland voor de Nederlandse kust in de zestiger jaren. Hoe de gunst van de nationale kijker te behouden? luidt daarom de hamvraag. En daar zit de kneep nu in: Ook voor namelijk lichte programma's uitzenden? We zeiden het al: Met Archie Bunker aan de ontbijttafel en met Charlie's An gels naar bed. De vertrossing ten top! Daar staat weliswaar tegenover, dat de Luxemburgse sateliet de vraag naar binnenlandse producties zou kunnen toenemen, maar dat wordt een dure grap voor de omroepverenigingen. Met deze nieuwe mogelijkheden blijft het niet bij, zo is de vrees van de sa menstellers van de nota "Sateliet-om roep in de tachtiger jaren". Verwacht wordt, dat de kapitaalkrachtige Radio Télévision Luxembourg voornamelijk zal gaan opereren op de internationale markt van televisie- en productieseries en de "grote vissen" zal wegkopen. Het is zelfs niet ondenkbaar, dat Luxemburg van Amerikaanse maatschappijen de alleenrechten zal opkopen van produc ten op het gebied van asmusentsfilms. In feite zal zij zo een monopoliepositie verwerven en komt geen enkel Europees land meer op die markt terecht. Aangenoemen wordt, dat de grote Eu ropese landen. Frankrijk. West-Düits- land en Engeland zich rond 1983 ook zullen gaan bedienen van satelietom- roep. Of zij zich dan zullen beperken binnen hun eigen landgrenzen terwijl Luxemburg zich van de verplichtingen niets aantrekt, is niet erg te verwachten. Als deze landen plus België en Luxem burg zelf elk vier televisieprogramma's op hun sateliet zetten dan betekent dat al een ontvangst van twintig stations. De NOS meent, dat Nederland nu niet be paald op de invoering van een eigen omroepsateliet zit te wachten. Hel Ne derlands taalgebied is daar bovendien te klein voor. F.n daar komen dan nog eens de zeer hoge kosten bij om dit te reali seren. Maar veranderingen in de op bouw van programma's van de vader landse omroepen zitten er zeker in. F.n dat belooft weinig goeds! In elke gulden die u missen kunt zit lucht om het bestaan van meer dan één mil joen Nederlanders te verlichten. Ze hebben gebrek aan adem. Ze lijden aan astma of een daaraan verwante ziekte. In de week van 23 tot 28 april zullen daarom collectanten voor hen op weg gaan van het Astma Fonds. F.en bedrag gireren is ook mogelijk op rekening 55055 van het Astma Fonds in Leusden. Zaterdag 21 april is er in hel jongeren centrum Midgard aan de Kuiperspoort te Middelburg een optreden van de popgroep TOONTJE LAGER: een Ne derlandse groep met uitsluitend Neder landse teksten. Een greep uit hun reper toire: "IK" (over de popster als feno meen), "Kontaktrock" (over kontaktad- vertentics). de dubieuze steun aan "Blij dat ik Rij". Voorlopig mikt de groep nog op Neder land in verband met taalproblemen, hoewel Toontje nog wel een toernee door Limburg wil wagen. De bezetting: Toontje' Bert Vermaas (zang). Bert Hamelinck (fender-piano). Jan Verver (gitaar). Huub van Mclick (bas, tenslotte bewerkt Jos Witte het drumstel. "VivaA (over echt jezelf zijn) en nog meer van dit soort unieke muziek speelt Toontje Lager in Midgard. AANVANG: 21.00 uur TOEGANG: 5.00 gulden. In Münchcn wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de aanleg van vele kilome ters fietspad. Daartoe behoren ook fiet spaden vanuit München langs de rivier de Isar en van het slot Nymphenburg naar de Langwieder See. Deze toeristi sche fietsroute met een lengte van 21 kilometer, geheel over fietspaden, zal in 1980 gereed zijn. zijn vers van het mes en de noten wor den iedere dag vers gebrand. Ook voor brood kan men in 'De Kaaswip' terecht. MIDDELBURG - Aan de Langeviele te Middelburg is sinds dinsdag 10 april 'Het Finse Winkeltje' geopend, een da- mesmodezaak met uitsluitend uit Fin land geïmporteerde kleding. Het pand. waarin voorheen een handel in Perzi sche tapijten was ondergebracht, is met eigen krachten ingericht tot een sfeer volle winkelruimte waarin de artikelen zoals japonnen, regenkleding en vrije- tijdskleding, ruim en overzichtelijk zijn uitgestald. Ook voor speelgoederen, nij verheidsartikelen (glas- en houtwerk) en allerlei cadeauartikelen, alles van Finse makelij, kan men er terecht. Ook in Vlissingen heeft dezelfde eige naar een winkel in Finse kleding onder de naam 'Suomi-shop'. De nieuwe Middelburgse vestiging er echter veel ruimer van opzet zodat alle artikelen beter uitkomen. Er zijn drie ruime pas kamers ingebouwd. 'Het Finse Winkelt je' is dagelijks geopend van 9.30 tot 17.30 uur en tijdens de donderdagse koopavond. MIDDELBURG - De Lingoriespeciaul- zaak 'Lady Service', sinds vorige maand geopend in een monmtientenpand aan de Lange Geere te Middelburg, draait 'op volle toeren'. Dit kan zeker worden ges teld. Want sinds llona I.aaser de deuren van haar zaak - een wensdroom sinds vele jaren - opende, is het er bijzonder druk geweest. Mevrouw I.aaser staat dan ook garant voor een moderne collecte lingerie, foundation, bad- en vfijetijdskleding .alsmede een persoonlijke bediening De persoonlijke service staat hoog in liet devies van de exploitante. die reeds een jarenlange ervaring in deze branche heeft. In de loop der jaren heeft zij zich bijzonder toegelegd op het aanmeten van borstprotheses. De nieuwe zaak is hierin dan ook gespecialiseerd, en heeft hiervoor een speciaal ingerichte paska mer. Voorts wordt er bij deze gevallen nauw samengewerkt mei de artsen en ziekenfondsen. Met het oog op de lente is er een grote collectie voorjaarsartikelen, waaronder kleurige bikini's aanwezig, liet geheel is bijzonder sfeervol ingericht en een bal- kenplafond en plavuizen vloer comple teren het geheel. Lingeriespeciaalzaak 'Lady Service' is van dinsdag tot en met zaterdag geo pend tot vijf uur 's middags. Daarna gaat mevrouw I.aaser haar man helpen in hun hotel-pension aan de Koepoort straat eveneens te Middelburg. Een dubbele taak dus. die overigens in beide gevallen met plezier wordt uitgeoefend. VLISSINGEN - Het autobedrijf Dijkwel B.V. aan de Gildeweg te Vlissingen heeft het Renault-dealersehap op zich geno men. en heet vanaf die datum officieel "Auto Renault Dijkwel B.V." In de rui me showroom staat nu de gehele Re- nault-lijn opgesteld. Zowel de Renault-4, de goedkoopste tel uit het Renault-gc- slacht. als de Renault 30 I X, de "lij staanvoerder" uit de familie, zijn er te zien. Op korte termijn wordt de Renault-18 stationcar-versie geïntroduceerd waar mee het Renault-18 programma met vier nieuwe versies wordt uitgebreid. Behalve de normale stationcar-uitvoe ring is er ook een TL. een TS en een I'S automatic te krijgen. De nieuwe Renault-zaak is tevens uit gebreid met een 'boetiek' waar men te recht kan voor alle mogelijke accessoires en onderdelen. In de werkplaats slaan acht in de Renault-bedrijfsschool opge leide monteurs klaar, die een optimale service-verlening garanderen. Men gaat gebruik maken van een computerges tuurde testkast waarbij een grondige motorkeuring wordt verzekerd. De le vering van deze apparatuur loopt echter nog niet vlot genoeg, zodat er nog opge wacht moet worden. Het autobedrijf hield in het voorgaande weckend een show die zo druk werd be zocht - mede door een aantrekkelijke cadeaubon van 400. dal men be sloot het afgelopen weckend de show te herhalen, aldus directeur H. Dijkwel. die zich bijzonder verheugd toonde over de spontane reacties bij het publiek. De heer Dijkwel verzekerde echter dat de Datsun-rijders- dit automerk werd voorheen door Auto Dijkwel verkocht - zich niet bezorgd behoeven te maken over de service "Al is het bedrijf nu Renault-dealer geworden, de service aan de verkochte Datsuns blijft gega randeerd". zo werd nadrukkelijk ges teld. Ook in het onderdelenmagazijn blijft de voorraad voldoende om een goede service te waarborgen.

de Faam | 1979 | | pagina 7