Nieuwe subsidieregeling voor verbetering van particuliere woningen lAATREGELErU Derde polio-inenting op 1 en 8 maart a.s. Eenvoudiger en overzichtelijker Startschot voor een Democratischer Europa Leraren voortgezet onderwijs kunnen voorlichting krijgen over problemen rijden onder invloed VERKEERS M IN TE ZIEhF OPGEBROKEN - AFGESLOTEN Woensdag 28 februari 1979 F Verzoek E.N.W.B. opschorting werkzaamheden wijkverbindingsweg afgewezen UW MENU TAFELTJE DEKJE" In wijkgezondheidscentrum CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Juni 1979: HUIS-AAN-HUIS COLLECTEN Een initiatief van Veilig Verkeer Nederland, afd. Middelburg e. o. Overgangsregeling subsidiëring eigen woningen GEVONDEN VOORWERPEN Periode 28 februari - 7 maart Met ingang van 15 februari is een nieuwe subsidieregeling voor de verbetering van particuliere woningen van kracht. Minister Beelaerts van Blokland (Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening) wil met de verwijzing van de subsidiere geling bereiken, dat meer mensen gebruik kunnen maken van deze regeling. Met name voor diegenen die een subsidie voor verbetering het hardst nodig hebben. Bovendien kunnen vooral de woningen, die kwalitatief het slechtst zijn, worden aangepakt. Daarom is de nieuwe regeling eenvoudiger en duidelijker van opzet gemaakt. Het belangrijkste verschil met de oude regeling is dat eigenaar-bewo ners voor elke verbetering een vast bedrag krijgen, dat geldt zowel voor de elementaire voorzieningen, zoals aanleg van toilet, keuken en douche, als voor het opheffen van technische gebreken, zoals slechte vloeren, wanden, daken en funderingen. Nieuw is ook dat de aanleg van een centrale verwarming met een vast bedrag wordt gesubsidieerd. VOORWAARDEN Om voor subsidie in aanmerking te komen moet de woning ouder zijn dan 25 jaar en de afgelopen tien jaar niet met overheidssteun zijn verbeterd. Het subsidiepercentage voor de ver betering van woningen met waarde als monument is gelijkgesteld met dat van het ministerie van CultuurRekreatie en Maatschappelijk Werk, namelijk tot 20 procent van maximaal 150.000,-. In verbeteringskosten tot 65.000.— kan subsidie worden verkregen. Ver beteringsplannen, waarvan de kosten meer dan 90.000,— bedragen, ko men niet meer voor subsidie in aan merking. Dit is ook niet het geval wanneer de vloeroppervlakte van een woning bij een vrije hoogte van ten minste 1.5 meter meer dan 125 m2 is. De uitgebreide regeling voor eige naar-bewoners ziet er nu als volgt uit: - het aanbrengen van een closet met waterspoeling met bijkomende voor zieningen in bestaande ruimte 1.150.- - het maken van een doucheruimte met inricöting of 1.150,— - het aanbrengen van een douche-in richting in een bestaande ruimte 775,- - het uitbreiden van de elektrische in stallatie als gevolg van de noodzake lijke vervanging van de installatie - in een woning met één of twee ka mers) 300,- - in een woning met meer dan twee kamers 500- - het maken van een ruimte om te ko ken en het aanbrengen daarin van een keukeninrichting of 2.900.— - het vervangen van een primitieve keukeninrichting 1.150,— - het maken van een berging buiten de woning 1.150,- - vergroten van een woonkamer, klei ner dan 18 m2, d.m.v. het bewoonbaar maken van een inpandige ruimte 500- - het aanbrengen van centrale verwar ming (alleen samen met drie andere verbeteringen) 2.000,— Ook voor opheffing van bouwtechni sche gebreken geldt nu een vaste bij- dragen-regeling: EIGENAAR-VERHUURDERS De regeling voor eigenaar-verhuur ders is ongewijzigd gebleven. Zoals voorheen krijgen zij een bijdrage in eens van 40% van de verbeteringskos ten tussen de 1.500.- en 5.000,— Als de verbeteringskosten liggen tus sen de 5.000.— en 15.000, kan de eigenaar-verhuurder kiezen tussen een bijdrage ineens of een jaarlijkse bijdrage die in tien jaar wordt uitbe taald. Als de verbeteringskosten meer dan 15.000,— zijn wordt een jaar lijkse bijdrage gedurende twintig jaar verstrekt. Tot 65.000,— zijn de verbeterings kosten subsidiabel. Als er bij algehele woningverbetering ook een centrale verwarming wordt aangelegd, kan dit mfee worden gesubsidieerd mits de verbeteringskosten meer dan 20.000,— zijn. Verder kan de eige naar-verhuurder ook een vaste bij drage krijgen voor dezelfde verbete ringen als de eigenaarsbewoners, met uitzondering van de centrale verwar ming en de vergroting van de woon kamer door het bewoonbaar maken van een inpandige ruimte. HUURPRIJS NA VERBETERING De huurprijsvaststelling na de verbe tering is hetzelfde gebleven. Y)cze houdt in dat de huurverhoging' niet meer mag zijn dan in de geldende ta bellen staat aangegeven. De huurver hoging wordt bepaald door een maxi mum-percentage dat is gebaseerd op de werkelijk gemaakte verbeterings kosten. Er is een tabel voor ingrijpende ver beteringen. Daarvan loopt het per centage dat maximaal mag worden berekend op basis van de kosten van 2% tot 5.79%. De tabel voor verbeteringen geeft een vast bedrag aan dat per maand aan huurverhoging mag worden gevraagd. Tenslotte is er nog een tabel voor de berekening van de maximale huur verhoging na verbetering van monu menten. De huurverhoging moet tussen huur der en verhuurder worden overeenge komen, voordat met de verbeterings werkzaamheden wordt begonnen. NADERE INFORMATIE De afdeling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst Gemeentewerken. Vlis- Per woning ten hoogste een bedrag voor maximaal per eenheid Verbetering van fundering op staal 2.000,— 6 m. 150, waaronder wordt verstaan: - ontgraven lot aan fundering. - slopen verzakt gedeelte - opmetselen en aanhelen op palen 2.400.— 6 st. J' 400,— waaronder wordt verstaan: - ontgraven tot paalkop. - slaan of pulsen nieuwe paal(palen) 2. Herstel van dragende gevels en muren waaronder wordt verstaan: vervangen van steennmv metselwerk en spouwmuur, 1.500.— 30 m2 50. - vervangen van buiten kozijnen met vulling. 3. Herstel van vloer constructies waaronder wordt verstaan: - slopen van plint en 400,— 16 m2- ƒ25.— verrotte vloerdelen. - slopen van verrotte balken of het water pas stellen van bestaande balken. - opleggen en nis voor balken aanpassen. - het aanbrengen van (nieuwe) vloerdelen en (nieuwe) plinten. 4. Herstel van kapcon structie (dakvlak) 2.400.— 60 m2 40.— waaronder wordt verstaan: - afhalen en weer aan brengen van pannen c.q. bitumineuze dakbedekking. - panlatten, tengels en dak beschot afhalen en aan brengen (zo nodig ver nieuwen), - repareren en/of ver nieuwen van de kapcon struclie. gordingen, muurplaat, spant(en), - vernieuwen van goten. singsestraat 21, zal u graag nader in formeren over de hierboven beschre ven regeling. Tel. (01180) 27751. Fol ders zijn ook verkrijgbaar bij het bu reau Voorlichting in het stadhuis. De voorzitter van de Raad van State heeft 14 februari j.l. het verzoek van de Eerste, enige en echte Nederlandse Wielrijdersbond (E.N.W.B.). afdeling Zeeland, om de aanleg van de wijk verbindingsweg tussen Koudekerkse- weg en wijk de Griffioen op te schor ten. afgewezen. De gemeenteraad van Middelburg verleend in de vergadering van 20 maart 1978 een aanvullend krediet van 1.530.500.- voor de aanleg van de genoemde wijkverbindingsweg. De E.N.W.B. dienden 13 april 1978 een bezwaarschrift in tegen dit besluit van de raad. Dit op grond van de wet Ad ministratieve rechtspraak overheids beschikkingen (AROB). In de raadsvergadering van 22 mei 1978 werd het bezwaarschrift niet- ontvankelijk verklaard. De raad was van mening, dat het hier ging om een uitvoering van feitelijke werkzaamhe den in het kader van het bestem mingsplan "Buitengebied" en een wijziging van de gemeentebegroting. In beide gevallen gaat het niet om een beschikking, zoals wordt bedoeld in de wet AROB. Daarna verzocht, zoals gezegd, de E.N.W.B. om opschorting van de aanleg van de wijkverbin dingsweg. Het feit, dat de voorzitter van de Raad van State, het verzoek heeft afgewezen geeft aan. dat de gemeenteraad juist heeft gehandeld met het niet-ontvan- kelijk verklaren van het bezwaar schrift van de E.N.W.B. De dienstverlening "Tafeltje Dekje" van de Unie van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor zieken en ouderen, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27537 kunnen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Voor de week van 5 t/m 10 maart a.s. is het menu als volgt: maandag - zuurkool met worst dinsdag - spinazie, gehakt, aardappe len woensdag - rundvlees, sperziebonen, aardappelen donderdag - karbonade, luinb.onen, aardappelen vrijdag - kipfilet, doperwten, aardap pelen zaterdag - wat de pot schaft. In verband met de polio-epidemie in het afgelopen jaar werd ook de Mid delburgse bevolking onder de 27 jaar in de gelegenheid gesteld zich gratis tegen polio te laten inenten. Een vol ledige en afdoende inenting tegen polio bestaat uit drie fasen. Twee inentingen hebben inmiddels plaatsgevonden. De derde en laatste prik kan men krijgen op donderdag 1 of 8 maart, tussen 18.30 en 21.00 uur in het Wijkgezond heidscentrum aan de Roozenburglaan 1420. INENTINGSBEVVIJS Iedere deelnemer aan de inenting heeft een wit inentingsbewijs gekre gen. Daarop kan men lezen op welke dag en op welk tijdstip de komst in het cdn JONGERENCENTRUM "MID- GARD" woensdag 28 januari, 20.45 uur: "Monkey Business", film met de Marx Brothers. Kaarten a 3,50 aan de zaal. GEBOUW "DE SCHAKEL" donderdag 1 maart, 20.00 uur: Lezing "Het oude Middelburgse woonhuis" door Fred Jilleba. KUIPERSPOORTTHEATER zaterdag 3 maart, 20.00 uur: "De Verlenging" door mimetheater Voorverkoop: V.V.V. Vlissingen. SCHOUWBURG zaterdag 3 maart, 21.00 uur: Optreden door "The Woollown Jazz Band", een 65 6,50 en leden 5,50). woensdag 7 maart, 20.00 uur: "De'knecht van twee meesters" van Carlo Goldoni. gespeeld door het "Ro-theater". Informatie over deze voorstelling kunt u krijgen bij de S.C.Z., Nieuwe Haven 41-43, tel. (01180)15256. ZEEUWS MUSEUM t/m woensdag 7 maart: Tentoonstelling van Hendrik Valk (schilderijen verwant met "De Stijl" groep.) ZEEUWS KUNSTENAARSCEN TRUM t/m donderdag 8 maart: Tentoonstelling grafiek en keramiek van Wini Bettenhausen, Sipke Huis mans, Dies de Jonge, Henk de Looper, Benno Randolfi, Ad Timmermans en Leo van Vugt. RIJKSARCHIEF tot eind maart: Herdenkingstentoonstelling over de Unie van Utrecht (1579-1979) ST. JANSTRAAT 41-43 Tentoonstelling touwplastieken van Anneke Ruimschotel. Geopend: don derdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak, (tel. 16323). GALERIE "SIX AND SIX" Doorlopende expositie van werken van Willem Vader en Gera Dauvillier. Geopend: maandag t/m zaterdag van 13.00- 18.00 uur. "MOLENTHEATER" IN MIDDEL- BURG-ZUID iedere woensdagmiddag om 15.00 uur: Kindervoorstelling door Poppenthea ter "Parcival". Kaarten a 3,— aan de zaal. Reserveren mogelijk via tel. 16171. Met grote letters is de slogan, die boven dit artikel staat, aangebracht op de voorlichtingsbus van het Europese Parlement. Deze bus rijdt vanaf begin deze maand door geheel Nederland en deed dinsdag 6 februari j.l. Middelburg aan. Niet al te veel mensen lieten zich deze dag informeren over Europa en de komende verkiezingen voor het Europese Parlement in maand juni a.s. De slechte weersomstandigheden zullen hier zeker debet aan zijn geweest Ge lukkig heeft het bureau Voorlichting in het stadhuis (ingang L. Noordstraat 1 - begane grond) nog voldoende informatiemateriaal in voorraad. Vorige week hebt u in deze rubriek kunnen lezen, welke folders en brochures gratis in de 'Europese winkel' verkrijgbaar zijn. Breng donderdag 7 juni a.s. bewust uw stem uil. De beschikbare documentatie kan u daar zeker bij helpen. KOM OP VOOR EUROPA Wijkgezondheidscentrum gewenst is. Voor nadere informatie over het in enten. het wijzigen van de dag of het tijdstip e.d. kan men tijdens werkda gen. uitsluitend tussen 9.00 en 10.00 uur. telefonisch in contact treden met de heer P.v.d. Kreke of de heer L. Gillissen in het stadhuis. Het tele foonnummer is (01180) 26251. toestel 355. ALSNOG MEEDOEN AAN INEN TING Wanneer men onder de 27 jaar is en nog geen eerste prik heeft gekregen, maar wel alsnog aan de inenting wil meedoen, kan eveneens een tele foontje plegen naar bovenstaande he ren. Zij zullen u graag nader informe ren. INENTEN ZUIGELINGEN Het inenten van zuigelingen enz. tegen D(K)TP gaat op I maart in de middaguren gewoon door in het Wijkgezondheidscentrum. De oproe pen hiervoor komen van de entadmi nistratie in Goes of van de gemeente Middelburg. Op genoemde dag vin den 's avonds dus alleen de extra in- entingen plaats. Burgemeester en wethouders hebben aan één instelling toestemming ver leend de komende periode een huis- aanhuis collecte te houden: Leger des Heils t/m zaterdag 10 maart. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collecte zakjes. dient het verzamelen hiervan te gebeuren in verzeéelde collectebus sen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden voor hun werkzaamheden. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. De afdeling Middelburg e.o. van Vei lig Verkeer Nederland houdt op don derdag 8. 15 en 29 maart a.s. een voorlichtingsbijeenkomst over de pro blemen van het rijden onder invloed. Hiervoor zijn uitgenodigd de directies, leraren maatschappijleer, godsdienst en aardrijkskunde van de scholen voor voortgezet onderwijs in de gemeente. De VVN-afdeling Middelburg e.o. kwam tot dit initiatief, omdat het al coholgebruik in hei algemeen weer aan het stijgen is. Bij controles is met Onttrekken voetpad aan openbaar verkeer Het besluit van de gemeenteraad, ge nomen op 20 november 1978. om een gedeelte van het voetpad lussen Vro- moldsland en de Dauwendaelselaan, ten zuiden van de daar aanwezige scholen, aan het openbaar verkeer te onttrekken, is door gedeputeerde stwten van Zeeland op 30 januari 1979 goedgekeurd. Dit besluit ligt 13 maart a.s. ter inzage bij de afdeling Algeme ne Zaken. 'fot 29 maart a.s. kan iedere belang hebbende tegen de beslissing van ge deputeerde staten beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend hij de Commissaris van de Koningin in Zeeland in Mid delburg. HINDERWET Cebeco-Zuidwest in Zierikzee heeft een nieuwe hinderwetvergunning aangevraagd voor de inrichting, die is gevestigd aan de Klcverskerkseweg 53 a in Middelburg. Dit is in verband met de uitbreiding en wijziging van het bedrijf. De totale inrichting omvat nu een graansilo-, aardappelverwer- kings-, en kunstmest op- en overslag bedrijf waarin diverse elektromoto ren en tanks gebruikt worden. Het vermogen en de inhoud staan op de bij de aanvraag behorende stukken ver meld. Schriftelijke bezwaren legen het ver lenen van de vergunning kunnen tot 10 maart a.s. ingediend worden bij het gemeentebestuur van Middelburg. Inwoners van Middelburg kunnen la ter alleen in beroep, wanneer zij zelf of een gemachtigde bezwaren hebben ingebracht op de openbare zitting van 27 februari j.l. Degenen, die niet in de gemeente Middelburg wonen, kunnen volstaan met het tijdig dus voor 10 maart - indienen van een bezwaar schrift. De aanvraag met bijlagen en de even tueel ingekomen bezwaarschriften lig gen t/m 9 maart a.s. ter inzage bij je afdeling Algemene Zaken in het stad huis. BOUWVERORDENING De door de gemeenteraad op 21 au gustus 1978 vastgestelde 7e en 8e ve rordening tot wijziging van de bouw verordening. zijn door gedeputeerde staten van Zeeland op 20 november j.l. goedgekeurd. De verordeningen liggen tot 13 maart a.s. voor iedereen ter inzage bij de af deling Algemene Zaken in bet stad huis. VOORBEREIDINGSBESLUIT De gemeenteraad heeft in de verga dering van 19 februari j.l. een voorbe- reidingsbesluit vastgesteld voor: a. het agrarisch gebied buiten de be bouwde kommen. b. een gebied aan de noordzijde van de Vrijlandstraat c. een gedeelte van het speelterrein achter de woningen aan de Scheldc- poortstraat. d. een gedeelte van het perceel Kou- dekerkseweg 145. Het besluit en de daarbij behorende tekeningen liggen voor een ieder ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. BESTEMMINGSPLANNEN I. Burgemeester en wethouders heb ben het voornemen, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van: a. hel bestemmingsplan 'Toorcn- vliedt" voor de bouw van een kan toorgebouw op een perceel aan de Koudekerkseweg bij het complex Vij vervreugd (wijziging van een eerder ingediend bouwplan) en b. het bestemmingsplan "Nicuwland- Kom" voor de bouw van een peuter speelzaal achter de woningen Schel- depoortstraat 25 t/m 29. Deze bouwplannen liggen tot 9 maart a.s. ter inzage bij de afdeling Algeme ne Waken in het stadhuis. Tot dezelfde datum kunnen schrifte lijke bezwaren tsgen de uitvoering van het voornemen worden ingediend bij het college van burgemeester en wet houders. 2. 3e planverandering 'Dauwendaele I- 8". Deze planverandering voorziet in een wijziging van de voorschriften van het bestemmingsplan, met betrekking tot de hoogte en uitvoering van (woon) gebouwen, ten behoeve van laag- bouwwoningen. Tot 1 april kan een ieder dit door de* gemeenteraad op 19 februari j.l. vast gestelde bestemmingsplan "3e plan- verandering Dauwendaele I-B" in ko men zien bij de afdelirig Algemene Zaken in het stadhuis. Degenen, die bezwaren tegen het ont- werp-plan hebben ingediend bij de ge meenteraad. kunnen t/m 31 maart a.s bij gedeputeerde staten van Zeeland, Sint Pietersstraat 42 in Middelburg bezwaren tegen de vaststelling van het bestemmingsplan in dienen. name gebleken, dat veel jongelui tus sen de 16 en 20 jaar - een hoog alco holpromillage hebben. Men hoopt dat de voorlichting die gegeven zal wor den een vervolg vindt op de scholen. De drie bijeenkomsten worden van 20.00 - 21.30 uur gehouden in de kan tine van het Middelburgse politiebu reau. Na een inleiding door de heer dr. D. van Ooyen, commissaris van poli tie, bestaat er gelegenheid vragen te stellen. Ook worden alle in Nederland verschenen publicaties over alcohol- voorlichting tentoongesteld. Verder wordt nog getracht een film over de wereldgezondheidsorganisatie te ver tonen. Het vorig jaar heeft staatss3cre- taris Brokx aan de Tweede Ka mer beloofd een geheel nieuwe regeling te ontwerpen voor hel subsidiëren van eigen woningen. Gezien het grote belang van zo'n regeling wil hij deze eerst met de Kamer bespreken. Om nu geen stagnatie in de woningproductie te veroorzaken heeft de staatsse cretaris besloten, dat bij de subsi dietoekenning voor nieuw te bouwen eigen woningen de bes taande subsidieregeling voorlo- pigiongewijzigd blijft. De stich- lingskostengrens is daarbij echter aangepast. De hoogste jaarlijkse bijdrage van 3.000. kan nu worden verkregen als de stich- tingskosten van een woning niet hoger zijn dan 120.000. (was 115.000,-). Geen jaarlijkse bijdrage wordt verleend als de slichtingskosten boven 150.000, (was 145.000,- De kostengrens van de gemeen tegarantie is verhoogd van 200.000,- tot 225.000,-. De inkomensgrens voor eigen wo ningen in de beschutte sfeer is eveneens aangepast. Het inko men over 1977 mag niet hoger zijn dan 28.000,- (was 26.000,- in 1976). In de periode van 14 t/m 20 februari j.l. werden de volgende gevonden voorwerpen aangegeven bij de ge meentepolitie van Middelburg: - kinderschoentje - diverse sleutels - kettinkje met sterrenbeeld - gestreepte muts - horloge - das - portemonnee met inhoud - diverse handschoenen en/of wanten - kinderbril - girobetaalpas - damesleesbril - bankbiljet Nadere informatie over daze gevon den voorwerpen kunt u alleen op woensdag van 15.00 17.00 uur en op zaterdag van 19.00 - 20.00 uur krijgen bij het politicbureau. Achter de Hout tuinen 10. Telefonische inlichtingen uitsluitend via nummer (01 180) 27251 PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Nadorst weg/kruispunt Churehillaan Voor het doorgaand verkeer afgesloten. Omrijden via L. van Nieuwenhove en G van der Veenstraat of via Gerbrandylaan. 2. Ventweg Nw. Vlissingsweg. tussen Poelendaeleweg en Piel Heinstraat Afgesloten voor alle verkeer. 3. Simpelhuisstraat Afgesloten voor verkeer. 4. Herengracht, tussen Volderijlaagte en Noord poortstraat Voor verkeer afgesloten. 5. Seisslraat Gesloten voor alle verkeer. aard van het werk herstraten vernieuwen kabels en leidingen vernieuwen gasleiding herbestrating hcrbcstrating aanva5gs datum' in uitvoering in uitvoering in uitvoering in uitvoering in uitvoering KOM OP VOOR EUROPA

de Faam | 1979 | | pagina 5