DE POPULAIRE RAADSAGENDA - i OELENDAELE OPGEBROKEN - AFGESLOTEN i \/nnm muTinmcDiiddêci/ REDACmbureau voorlichting VUUnLÊUn I llvüonUDniLlX stadhuis-lange noordstraat 1 Voor vergadering maandag 19 febr. a.s. 1 c r i Woensdag 14 februari 1979 F gemeente middelburg HUIS-AAN-HU1S COLLECTE MENU "TAFELTJE ii DEKJE CULTURELE AGENDA GEMEENTELIJKE CULTURELE DIENST MIDDELBURG Periode 14 februari - 21 februari De gemeenteraad van Middelburg komt maandag 19 februari a.s., de voorlaatste maandag van de maand, weer om 14.00 uur bijeen in de raadzaal van het stadhuis. Ook deze raadsvergadering komt weer een fors aantal ontwerp-voorstellen aan de orde. U kunt als particulier, school of vereniging, deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune. Deze is te bereiken via het deurtje in de toren op de hoek L. Noordstraat-Markt. Wanneer u met een groot gezelschap wilt komen, is het wel verstandig het bureau Voorlichting van de gemeente daarvan op de hoogte te stellen. Dan liggen er in ieder geval voldoende populaire raadsagenda's gereed. Gewoontegetrouw vermelden wij deze week de agenda ook in de voor lichtingsrubriek. Het is altijd mogelijk dat na publicatie hiervan nog een aan vullingsagenda verschijnt. De definitieve agenda en de volledige raadsvoorstel len kunt u inzien bij het al eerder genoemde bureau Voorlichting in het stadhuis. AGENDA Vaststellen notulen vergadering 22 ja nuari 1979. 79-78 Mededelingen en ingekomen stukken. 79-87 Herbenoeming leden "Bestuur van de Godshuizen" De heren mr. A. Veenhoven en L.W. Boogert waren per 1 januari j.l. perio diek aftredend als secretaris, respec tievelijk lid van het "Bestuur van de Godshuizen". Op voordracht van dit bestuur, stellen b. en w. de raad voor de heren opnieuw te benoemen. 79-63 Benoeming derde lid uit ge meenteraad in bestuur Stichting ter Bevordering van de Schooltandverzor- ging op Walcheren. Enige tijd geleden benoemde de ge meenteraad de raadsleden mevrouw M. van Coljom-van der Mark en me vrouw C. de Dreu-Koster tot lid van het bestuur van de Stichting ter Be vordering van de Schooltandverzor- ging op Walcheren. Mevrouw J.J.. van der Wel en de heer.mr. D.F. Vos zijn de plaatsvervangers. De statuten van de stichting geven aan dat het bestuur uit 3 leden zal bestaan, zodat nog een derde bestuurslid benoemd moet worden. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor wethouder G.B. Schoenmakers tot bestuurslid te be noemen. Deze wethouder houdt zich onder meer bezig met aangelegenhe den voor de schooltandverzorging. 78-426a Ontwerp-gemeenschappelijke regeling regionale brandweerkring Noord-en Midden-Zeeland. De gemeenteraad besloot in de verga dering van 18 december 1978 de be slissing over het aangaan van de ont werp-gemeenschappelijke regeling re gionale brandweerkring Noord-en Midden-Zeeland aan te houden. Men wilde eerst meer duidelijkheid ver krijgen ovr de positie van het Middel burgse korps, na de totstandkomning van de nieuwe regeling. De alarme ring via de plaatselijke post dient ver zekerd te blijven, terwijl ook de hui dige verbindingen in Middelburg ge handhaafd moeten blijven. Inmiddels heeft het bestuur van de regionale brandweerkring Walcheren schrifte lijk laten weten, dat de bepalingen van de ontwerp-gemeenschappelijke rege ling de instandhouding van eigen plaatselijke alarmposten mogelijk maken. Aan de wens van Middelburg om de bestaande verbindingen te kunnen handhaven kan dan ook wor den voldaan. Uiteraard zullen de ver bindingssystemen aangepast moeten worden, zodat communicatie tussen de regionale alarmcentrale en de plaatselijke centrale tot fctand kan ko men. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de be sluiten tot het aangaan van de ge meenschappelijke regeling regionale brandweerkring Noord-en Midden- Zeeland. 79-43 Wijziging "Brandbeveilingsver- ordening". De gemeenteraad heeft in de verga dering van 16 april 1973 de "Brand beveiligingsverordening "met bijbe horende tabellen vastgesteld. Het aan de gemeenten aangeboden model van deze verordening is samengesteld door een commissie van deskundigen en was bedoeld om op gemeentelijk niveau uniforme regelingen te ver krijgen op het gebied van de brand weerzorg. Door de bij de totstandko ming van de model-verordening be trokken verenigingen is een begelei dingscommissiebegeleidingscommis sie ingesteld voor de behandeling van vragen, die in de praktijk rijzen bij het invoeren en toepassen van de veror dening. Naar aanleiding van vragen, wijziging van bepaalde normen en richtlijnen, heeft de commissie voor gesteld de (model) verordening en bijbehorende tabellen op een aantal punten te wijzigen. De voorstellen van de commissie zijn verwerkt in een ontwerp-verordening tot wijziging van de Brandbeveiligingsverordening". Het college vraagt de raad in te stem men met de voorgestelde wijzigingen. 79-88 Krediet voor vervanging meldta- fel en vaste inobilofoonposten in het politiebureau. De meidtafel in het politiebureau is na 10 jaar gebruik aan vervanging toe. In het investeringsprogramma 1979-1983 is rekening gehouden met een ver nieuwing van de tafel dit jaar De nieuwe meidtafel moet bovendien voorzien worden van nieuwe vaste mobilofoonposten. De raad wordt ge vraagd een krediet van 192.000.- beschikbaar te stellen om de voorzie ningen te kunnen treffen. In de meld- tafel zal ook nog een nieuwe tele- fooninstallatie moeten komen. Hier voor zal nog een kredietaanvraag in gediend worden. 79-79 Bijdrage in de kosten onderzoek bestuurlijke organisatie in Zeeland De overleggroep Zeeland-Erasmus Universiteit, sectie bestuur, houdt zich bezig met het nagaan in hoeverre een zo goed mogelijke verdeling van ta- kenntussen provincie en gemeente kan worden bereikt. Dit onderzoek vindt plaats in het kader van de advi sering over de voorstellen tot reorga nisatie van het binnenlands bestuur. De overleggroep, waarin vertegente- genwoordigers van gemeenten, pro vincie, universiteitsbestuur, juridische faculteit, inter-faculteit bedrijfskunde en enkele provinciale diensten deel nemen, heeft inmiddels een onder zoeksopzet uitgewerkt en een aantal voorbereidende werkzaamheden ver richt. Voor de financiering van het onderzoek wordt een beroep gedaan op de universiteit, de provincie en de Zeeuwse gemeenten. Burgemeester en wethouders stelden de gemeenteraad voor een bijdrage van rond 3750,— te verlenen t.b.v. het onderzoek. 79-46 Krediet van 50.000,— voor het opstellen van regenberekeningen voor het rioleringsstelsel. De "Verordening verontreiniging op pervlaktewateren in Zeeland" geeft onder meer aan. dat het zonder ver dunning van het Waterschap verbo den is werken aan te leggen of te heb ben, waarmee verontreinigde of scha-' delijke stoffen in oppervlaktewateren of afvalwaterzuiveringsinstallaties of andere afvoerinrichtingen kunnen worden gebracht. Het gaat hier om installaties of inrichtingen, die bij het Waterschap in beheer en onderhoud zijn. Bij een aanvraag om een vergun ning moeten diverse berekeningen en tekeningen over de capaciteit van het rioleringsstelsel worden overlegd. De dienst Gemeentewerken draagt daar zorg voor. Met name het maken van regenberekeningen met bijbehorende kaarten zal meerdere jaren veel tijd vergen. De genoemde dienst heeft de totaal-kosten geraamd op ongeveer 200.000,te verdelen over 4 jaar. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraaj voor dit jaar een krediet van 50.000,— beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de be nodigde berekeningen. 79-77 Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten. De gemeenteraad kan voor een be paald gebied verklaren, dat een bes temmingsplan of herziening daarvan, wordt voorbereid. Een dergelijk be sluit dient ter bescherming van bes temmingsplannen in voorbereiding en biedt tevens de mogelijkheid om, vooruitlopend op het nieuwe bestem mingsplan, medewerking te verlenen aan ontwikkelingen (plannen). Deze mogen dan uiteraard niet in strijd zijn met het bestemmingsplan. Ben voor- bereidingsbesluit geldt voor een pe riode van eén jwar. Het college van b. en w. stelt de gemeenteraad ëoor een voorbereidingsbesluit vast te stellen voor: het agrarisch gebied buiten de bebouwde kommen, een gebied aan de noordzijde van de Vrijlandstraat, een gedeelte van het speelterrein achter de woningen aan de Schelde- poortstraat. en een gedeelte van het perceel Koudekerkseweg 145 (com plex "Vijvervreugd"). 79-80 Vaststelling exploitatie-opzetten voor 2 zgn. "actieve bestemmingsplan nen". Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de exploitatie- opzetten voor de "actieve" bestem mingsplannen "Klarenbeek III" en "Arnestein" vast te stellen zoals in de stukken staal aangegeven. 79-84 Vaststelling 3e planverandering "Dauwendaele I-B" (wijziging voor schriften). Vooruitlopende op de algehele her ziening van het bestemmingsplan "Dauwendaele I-B" is het gewenst voor de bestemming "woondoelein- den" de verplichte minimum hoogte te laten vervallen. Hierdoor wordt het mogelijk binnen de bebouwingsstro ken in plaats van flats ook eengezins woningen te" bouwen. Het ontwerp van deze 3e planverandering heeft een maand voor een ieder ter visie gele gen. Bezwaren zijn niet ingediend. De raad wordt daarom gevraagd de 3e planverandering van het bestem mingsplan "Dauwendaele i-B' vast te stellen. 79-64 Verlenen medewerking aan plan voor renovatie Sint Antheunishofje De woningbouwvereniging "Middel burg" heeft voor de vernieuwing en verandering van het Sint Antheunis hofje de gemeente medewerking ge vraagd voor het verkrijgen van gelde lijke steun van het rijk. Het verbete ringsplan van het Sint Antheunishofje aan de Sint Antheunisstraat 8-22 houdt in. dat van de bestaande 6 be jaardenwoningen en 4 bejaarden wo ningen zullen worden gemaakt. Elk met een afzonderlijke slaapkamer en woonkamer, een ruimere keuken dan voordien en een gecombineerde toi- let-en badruimte. Ook komt er cen- trale verwarming in de woningen. De renovatie zal het monumentale ka rakter van het hofje niet aantasten. Het college stelt de raad voor de ge vraagde medewerking te verlenen. 79-60 Wijtiging "Welstandsverorde- ning" Volgens de "Welstandsverordening" zijn de leden van de Welstandscom missie direct hernoembaar. Van ver schillende zijjen is het college ge vraagd te bezien of het mogelijk is de samenstelling van de commissie bij het periodiek aftreden van de leden te wijzigen. Door de "vaste" samenstel ling van de commissie ontstaan nu een min of meer genormeerde beoordeling van bouwplannen, die van invloed kan zijn op de ontwikkeling van de architectuur in de gemeente. Het col lege stelt de raad voor de "Welstands verordening" zodanig te wijzigen, dat aftredende leden niet meer direct her noembaar zijn. Dit geldt dan niet voor leden die minder dan twee jaar in functie zijn geweest. De leden van de commissie achten de wisseling in ó)t samenstelling alleszins redelijk. 79-47 Opheffing onbewoonbaarverkla ring van diverse panden De woningen Schuitvlotstraat 16, Nieuwe Oostersestraat 4, Singelstraat 42, Verwerijstraat 30 en Blindenhoek 10 zijn in het verleden door de ge meenteraad onbewoonbaar verklaard. De panden zijn verbouwd en geres taureerd, zodat ze weer geschikt zijn voor bewoning-Het college stelt de raad voor de onbewoonbaarverkla ring op te heffen. 79-82 Aanvullend krediet van 562.000,— voor aanleg Schroeweg, deel 3. De gemeenteraad stelde in de verga dering van 15 juli 1974 een aanvullend krediet van 5.620.000.— beschik baar voor de realisatie van de delen 1,2 en 3 van de Schroeweg. Enige tijd geleden kwam het 3e en laatste weg gedeelte van dit project voor gebruik gereed. Daarmee werden ook de wer kelijke kosten van dit laatste deel be kend. Gebleken is, dat het krediet aanmerkelijk is overschreden. Het college vraagt de raad een aanvullend krediet van 562.000,— beschikbaar te stellen voor realisering van deel 3 van het project Schroeweg. 79-83 Krediet van 261.000,- voor restauratie van het pand Damplein 5 De Stichting Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland heeft in 1978 een aanzienlijke personeelsuitbreiding ge had. Naar verwachting zal ook dit jaar nog worden uitgebreid. De stichting ziet al geruime tijd uit naar huisves tingsmogelijkheden voor het rayon team Walcheren en het personeel van het zogenaamde koepelteam. Het huidige pand aan de Noordweg 495 biedt hiervoor te weinig ruimte. Na overleg is gebleken, dat de stichting bereid is het pand Damplein 5 te hu ren. Het dient dan wel eerst gerestau reerd te worden. Het college stelt de raad voor een krediet van 261.000,— beschikbaar te stellen voor restauratie van het genoemde pand. 79-65 Krediet van 275.000,— voor restauratie van de molen "Buiten Ver wachting" in Nieuw- en Sint Joosland. In de vergadering van 21 maart 1977 heeft de gemeenteraad besloten de molen "Buiten Verwachting" in Nieuw-en Sint Joosland te kopen. Deze aankoop kon pas na langdurige onderhandelingen worden bereikt. De totale kosten bedroegen 20.350.- Tot op heden is het college er niet in geslaagd subsidie, in wat voor vorm dan ook. in deze aankoopkosten te verkrijgen. Op één verzoek hiertoe moet nog antwoord, komen. In ver band met het voor ogen staande "mo- lenbehoud" heeft de Rijksdienst voor de Monumentenzorg in Zeist op ver zoek van de gemeente een plan op gesteld voor de restauratie van de molen. De bouwkundige en molen- bouwkundige restauratiewerkzaam heden zullen een bruto-investering van 275.000.— vergen. Van rijks wege kan een subsidie van 40% wor den ontvangen en van de zijde van de provincie een subsidie van 25%. De gemeente draagt 30% subsidie bij. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de molen "Buiten Verwachting" te laten restau reren en hiervoor een krediet van 275.000,— beschikbaar te stellen. 79-75 19e wijziging van het "Algemeen Ambtenarenreglement" Burgemeester en wethouder stellen de gemeenteraad voor het "Algemeen Ambtenarenreglement" te wijzigen, zoals in het ontwerp staat aangegeven. Deze 19e wijziging van het reglement handelt onder meer over veranderin gen in de maatschappelijke opvattin gen ten aanzien van het passief kies recht van de ambtenaar. 79-85 Krediet van 88.100,— voor bouw peuterspeelzaal in Nieuw- en Sint Joosland. De Stichting Kindercentra Middel burg heeft in Nieuw- en Sint Joosland een peuterspeelzaal in het kruisge- bouw. Het bestuur van de Kruisvere niging Walcheren-Oost meent dat ge zamenlijk gebruik van het gebouw aan de Scheldepoortstraat niet langer ve rantwoord is. De Stichting Kinder centra Middelburg is met ingang van 1 maart 1979 dan ook de huur opgezegd. Een vervangende ruimte in Nieuw-en Sint Joosland is niet voorhanden. Burgemeester en wethouders stellen dan ook voor een krediet van 88.100.— te verlenen voor de bouw van een nieuw houten gebouw. Als plaats voor de peuterspeelzaal wordt gedacht aan een terrein tussen de Scheldepoortstraat en de daar aanwe zige scholen. 79-62 Aanschwxhjgvhiefstellingen ge meente-archief In het investeringsprogramma 1979- 1983 is een bedrag van 9.450,- op genomen voor de aanschaf van ar chiefstellingen t.b.v. het gemeente-ar chief. De huidige stellingen zijn bijna vol, zodat het noodzakelijk is de be nodigde archiefstellingen nu aan te schaffen. Het college van b. en w. stelt de raad dan ook voor het krediet van 9.450,— beschikbaar te stellen. 79-48 Krediet van 20.000,- voor de aanschaf van materialen voor de ge meentelijke gymnastieklokalen. Voor hetzelfde doel is in het investerings programma 1979-1983 eveneens een bedrag van 10.000,- te vinden. Het college van b. en w. verzoekt de ge meenteraad het bedrag van 20.000 ineens beschikbaar te stellen voor de aankoop van 12 turnmatten, 2 spring planken, 3 lange matten en enkele val- matten. 79-67 Medewerking voor het aanbren gen van een hek rondom de zandbak van kleuterschool "Eendenkroost". Het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs in Middelburg heeft het college om me dewerking verzocht voor het plaatsen van een hek rondom de zandbak op de speelplaats van de kleuterschool "Eendenkroost", Buitenhove 163. B. en w. stellen de raad voor de mede werking te verlenen. 79-66 Medewerking voor het aanpas sen van de c.v. installatie kleuterschool "Pimpampoentje". De kleuterschool "Pimpampoentje" aan de Arnelaan 57 heeft er later een lokaal bijgekregen. Dit lokaal kan on voldoende worden verwarmd, omdat de circulatiepomp van de c.v. installa tie geen capaciteit genoeg heeft om de radiotoren in genoemde ruimte mee te laten circuleren. Het bestuur van de Vereniging voor Protestants Onder wijs in Middelburg heeft nu om me dewerking verzocht voor het aanpas sen van de centrale verwarming. Bur gemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de gevraagde me dewerking te verlenen. Medewerking voor verbetering ver lichting aula "Buitenhoveschool". Het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs in Middelburg heeft om medewerking verzocht voor het verbeteren van ver lichting in de aula van de "Buitenho veschool" aan Buitenhove 161. De huidige verlichting is voor multifunc tioneel gebruik van de ruimte te zwak. De raad wordt voorgesteld de mede werking te verlenen. Medewerking voor het treffen van een aantal voorzieningen t.b.v. de "Jhr. mr. A.F.C. Cascmbrootschool" Het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs heeft om medewerking gevraagd voor het treffen van een aantal voorzienin gen aan -e "Jhr. mr. A.F.C. Caseni- brootschool". Zuidsingel 128. Het gaat hier onder meer om het aanbrengen van nieuwe verlichtingsarmaturen, wanden en deuren, het aanpassen van ramen en het uitbreiden van de cen trale verwarmingsinstallatie. Het col lege vraagt de raad de medewerking te verlenen. 79-61 Vaststelling bedrag per leerlfng en bedrag voor bestrijding administra tiekosten gewoon lager onderwijs. De gemeenteraad moet ieder jaar vóór 1 maart het bedrag per leerling voor gewoon lager onderwijs t.b.v. de ex ploitatie van de bijzondere scholen vaststellen. Ook moet voor deze da tum een bedrag ter bestrijding van de administratiekosten worden vastges teld. De gemeenteraad wordt voor gesteld de beide bedragen vast te stel len zoals in het ontwerp staat aange geven. 79-71 Krediet voor eerste inrichting een aanschaffing leer-en hulpmiddelen t.b.v. de v.l.o.-m.l.k.-school. In de vergadering van 3 juli 1978 heeft de gemeenteraad besloten medewer king te verlenen aan het stichten van een school voor voortgezet buitenge woon onderwijs aan moeilijk lerende kinderen. Ditzelfde jaar werden ook kredieten verleend voor de verbou wing en aanpassing van het tijdelijk onderkomen van de school aan de Verwerijstraat 51. Met ingang van 1 augustus 1978 is de v.b.o.-m.l.k.- school tijdelijk gehuisvest in het ge bouw Bachtensteene 18. Het school bestuur heeft nu om een krediet ge vraagd voor de eerste aanschaf van leer-en hulpmiddelen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor een krediet van 138.400,— beschik baar te stellen t.b.v. de v.b.o.-m.l.k.- school. 79-72 Vaststelling bedrag per leerling en bedrag ter bestrijding administra tiekosten buitengewoon onderwijs De gemeenteraad dient ieder jaar vóór 1 maart het bedrag per leerling voor de scholen t.b.v. buitengewoon on derwijs vast te stellen. Dit bedrag is bedoeld voor de bestrijding van de gewone materiële exploitatiekosten. Ook -zal de raad voor genoemde da tum het bedrag voor de bestrijding van de administratiekosten moeten vast stellen. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de be dragen te bepalen, zoals in de stukken staat aangegeven. 79-49 Vaststelling vergoeding ex arti kel 191, lid 2 "Besluit Buitengewoon Onderwijs 1976" voor het jaar 1977 De besturen van de bijzondere scho len voor buitengewoon onderwijs krijgen van de gemeente de materiële exploitatiekosten over elk dienstjaar vergoed. Het college stelt de gemeen teraad nu voor de betreffende cijfers voor het jaar 1977 vast te stellen. 79-70 Voorschot voor het jaar 1978 t.b.v. de Stichting Samenwerkings scholen voor voortgezet buitengewoon onderwijs voor moeilijk lerende kinde ren. De gemeenteraad heeft in de verga dering van 20 februari 1978 het bedrag per leerling voor het jaar 1978 t.b.v. bijzonder buitengewoon onderwijs vastgesteld. Het bestuur van de Stich ting Samenwerkingsscholen voor voortgezet buitengewoon onderwijs voor moeilijk lerende kinderen heeft om dit voorschot gevraagd voor haar school aan de Bachtensteene.B. en w. stellen de raad voor het voorschot te verlenen. 79-81 Krediet van 15.000,— voor verbetering expositieschotten in de Vleeshal. Reeds vanaf 1975 vinden in de Vlees hal (naast het stadhuis) regelmatig tentoonstellingen plaats. De verlich ting in deze hal is hiervoor niet ge schikt. Ook de tentoonstellingsschot ten zijn volkomen ongeschikt, terwijl de aanwezige sokkels in slechte staat verkeren en nauwelijks artistiek ve rantwoord zijn. Om de zaak draaiende te houden kan men voorlopig volstaan met het aanpassen van de tentoon stellingsschotten aan de normaal te stellen eisen. De raad wordt gevraagd een krediet van 15.000,— beschik baar te stellen voor de verbeteringen aan de expositieschotten in de Vlees hal. 79-74 Krediet van 36.000,— voor vervanging van 4 bestelauto's bij dienst Gemeentebedrijven. De 4 bestelauto's, die de dienst Ge meentebedrijven op dit moment in gebruik heeft, verkeren in slechte staat en zijn aan vervanging toe. In het in vesteringsprogramma 1979-1983 is voor dit jaar een bedrag van 36.000,— geraamd t.b.v. de vervan ging van 3 van deze auto's. De directie van Gemeentebedrijven heeft echter een garagebedrijf gevonden, dat voor het beschikbare bedrag niet 3. maar 4 kwalitatief even goede voertuigen kan leveren. De raad wordt voorgesteld in te stemmen met de aanschaf van 4 bestelauto's en hiervoor een krediet van 36.000.— beschikbaar te stellen. 79-73 Krediet van 39.235,- voor het opmaken van een beheersplan voor het waterwingebied "Oranjezon". Met ingang van 1 januari 1977 is de "Beschikking bos-en natuurbijdra- gen" van kracht geworden. Deze heeft tot doel de eigenaren c.q. beheerders van bossen en natuurterreinen tege moet te komen in de kosten van het beheer en het onderhoud van deze gebieden. Op grond van de beschik king heeft gemeentebedrijven een bij drage verzocht voor het waterwinge bied "Oranjezon", dat bestaat uit 50 ha. bos en 363 ha. natuurterrein. Staatsbosbeheer heeft inmiddels voor de jaren 1977 t/m 1981 een bijdrage van 39.235,- per jaar toegekend. Voorwaarde daarbij is, dat door des kundigen een beheersplan met een geldigheidsduur van ongeveer 10 jaar wordt opgesteld. Een plan. waarvoor goedkeuring van het Staatsbosbeheer nodig is. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor een kre diet van 39.235,— beschikbaar te stellen voor het opstellen van het be heersplan door de Heidemij Neder land BV. Rondvraag. ln het overdekte zwembad "Poelen- daele" worden zaterdag 17 februari, vanaf 13.00 uur, de Zeeuwse winter- zwemkampioenschappen gehouden. Vrij zwemmen is dus niet mogelijk. 'f Is maar een weet. Burgemeester en wethouders hebben aan één instelling toestemming ver leend de komende periode een huis- aan-huis collecte te houden: - Internationale Hulpverlening van maandag 19 t/m zaterdag 24 februari. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen. Wanneer gewerkt wordt met collecte- zakjes, dient het verzamelen hiervan te gebeuren in verzegelde collectebus sen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden voor hun werkzaamheden. Zij moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs en zijn verplicht dit op verzoek te tonen. De dienstverlening 'Tafeltje Dekje" van de Unie Van Vrijwilligers in Mid delburg is uitsluitend bestemd voor zieken en oudere, die niet zelf voor de warme maaltijd kunnen zorgen. Via telefoonnummer (01180) 27527 kun nen maaltijden besteld worden op maandag en donderdag tussen 9.00 en 9.30 uur. Op deze dagen worden de maaltijden ook bezorgd. Voor de week van 19 t/m 24 februari ziet het menu er zo uit: maandag - hutspot met klapstuk dinsdag - karbonade, spinazie, aard appelen woensdag - gehakt, witlof, aardappe len donderdag - jachtschotel, rode kool vrijdag - rundvlees, spruiten, aardap pelen zaterdag - macaroni. cdn ZEEUWS TRUM tot vrijdag 16 februari: Tentoonstelling werken Hofman. KUNSTENAARSCEN- van Wim "MID- JONGERKNCENIRUM GARD" donderdag 15 februari, 20.30 uur: Schrijversavond met Frans Kellen- donk. Kaarten a 3,50 aan de zaal. zaterdag 17 februari. 21.00 uur: Optreden door folkgroep "Melusine". Kaarten a 5.- aan de zaal. KUIPERSPOOR TTHEATER vrijdag 16 februari, 20.30 uur: ln "Filmhuis" Jeugd en Muziek: "De Cyclus", een film van Darius Mehrjui. Kaarten J' 3.50 aan de zaal. zaterdag 17 februari, 20.30 uur: Concert door Geoffrey Madge, piano. Kaarten 5.50 aan de zaal. zaterdag 17 februari, 20.00 uur: "De kleine hut" van Rousseau, ge speeld door de "Gooise Komedie". Kaarten kosten 6,- (voor C.J.P./ Pas 65 4,— Voorverkoop: V.V.V. Vlissingen. CONCERT- EN GEHOORZAAL zaterdag 17 februari. 20.00 uur: Optreden door de flamenco-gitarist Paco Pena. Kaarten a 13,- (voor C.J.P./ Pas 65 a 7,50) verkrijgbaar bij de S.C.Z., Nieuwe Haven 41-43, tel. 15256. dinsdag 20 februari, 20.15 uur: Concert door "Het Paganini Fnsem- ble"; Kaarten de Gemeentelijke Cul turele Dienst, Molenwater 99a, tel. 25156 en indien nog voorradig aan de zaal. CITY THEATER woensdag 21 februari, 20.00 uur: "Annie Hall", een filmvoorstelling georganiseerd door de Z.V.U. Mid delburg. Kaarten tegen de normale toegangsprijzen aan de zaal. ZEEUWS MUSEUM t/m woensdag 7 maart: Tentoonstelling, van Hendrik Valk (schilderijen verwant met "De Stijl" groep) de RIJKSARCHIEF tot eind maart: Herdenkingstentoonstelling over Unie van Utrecht 1579 - 1979). ST. JANSTRAAT 41 -43 Tentoonstelling touwplastjeken van Anneke Ruimschotel. Geopend: don derdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak (tel. 16323). GALERIE "SIX AND SIX" Doorlopende expositie van werken van Willem Vaderen Gera Dauvillier. Geopend: maandat t/m zaterdag van 13.00- 18.00 uur. "MOLENTHEATER" IN MIDDEL BURG ZUID iedere woensdagmiddag om 15.00 uur: Kindervoorstelling door Poppenthea ter "Parcival". Kaarten a 3. aan de zaal. Reserveren mogelijk via tel. 16171. PLAATS EN VERKEERSMAATREGELEN 1. Nadorstweg/kruispunt C'hurchillaan Voor het doorgaand verkeer afgesloten. Omrijden via L. van Nieuwenhove en G. van der Vcenstraat of via Gerbrandylaan. 2. Ventweg Nw. Vlissingsweg, tussen Poelendaeleweg en Piet Heinstraat Afgesloten voor alle verkeer. 3. Simpelhuisstraat Afgesloten voor verkeer. 4. Herengracht, tussen Volderijlaagte en Noordpoortstraal Voor verkeer afgesloten. 5. Seisstraat Gesloten voor alle verkeer. AARD VAN HET WERK herstraten vernieuwen kabels en leidingen vernieuwen gasleiding herbestraling herbestrating A AN V Ah GS DATUM1 in uitvoering ui uitvoering in uiivoerint in uitvoering in uitvoering I I

de Faam | 1979 | | pagina 5