Het Streefkerksche Huis zet muziek op haar spijskaart. K inderen op de bres voo eiliger verkeer r STEUTEL Uk Welkom bij de Datsun-Dealer voor de PRIMEUR VOOR EUROPA. NU BIJ UW DEALER Dijkwel FAMILIE DRUKWERK Gildeweg 16 Vlissingen Tel.: 01184-17130 V het van ouds bekende adres voor VERF, BEHANG, enz SLAGERIJ v/h BROUWER W1LTU UW WONING VERKOPEN "VAN DER MAAS" B.V. eschiere LITT00IJ ENOLTHOFF li Paco Pena in Middelburg. Kom, kijk en bewonder. De nieuwe Datsun Cherry met derde deur. Royaal met z'n ruimte. Pittig in z'n prestaties. En slechts om de 20.000 km een grote beurt. Proef z'n stijl, maak een proefrit. En ontdek hoeveel méér deze totaal nieuwe Cherry biedt dan z'n zeer bescheiden prijs suggereert. V.a. DEGELIJK GEBOUWD VOOR GOEDKOPER ONDERHOUD. Woensdag 14 februari 1979 F Pottenmarkt 10, Middelburg Advies bij de schilder zelf Tel. 12778 Reeds 10 jaar lang hebben wij goed vlees voor een lage prijs. Vergelijk de prijzen. AANBIEDING VOUWDEUREN Diverse houtsoorten van 225,00 voor1 75,00 Verder skai en stofbeklede vouwdeuren bij: De snelle drukkers staan steeds voor U klaar voor al uw GEBOORTEKAARTJES 1IUWELIJKSKAARTEN BRIEEPAPIER REKENINGEN enz., enz. (ia naar: ESHHF Zoutelande - Hoog boven op een duin top ligt. aan de Duinweg, hel Streef kerksche Huis. Een bdgrip voor de Zoutelanders, een trefpunt voor vakan tiegangers in de zomer, voor fijnproe- w'w-oïaH «B g^ins'Vfwniinpsii vers in de winter. De laatste groep is in het verleden al goed aan haar trekken »ekomen. Het Streefkerksche Huis bood in het verleden haar bezoekers de lekker Swingende muziek van Owen Bryce en Dat kinderen oty liet stadhuis verschij nen om de bestiiurderen mee te delen hoe zij voor een bepaald aspect van de samenleving denken, is allang géén uil zondering meer. Kwamen zij laatstelijk in grote getale pleiten voor hun Rijks leerschool, op de foto ziet U een andere groep. Het betreft hier kinderen uit de buurt van de Europalaan - Laan der Verenigde Naties. De zes, vergezeld van een moeder, boden de burgervader een petitie aan met 231 handtekeningen. Daarin spreken zij er hun bezorgdheid over uit dat, als straks het verkeer daar drukker wordt, (in verband met de te ontwikkelen rondweg), het zéér gevaar lijk wordt voor voetgangers en fietsers. Daarom, aldus de kinderen, zou het ge wenst zijn daar stoplichten aan te bren gen. Ter verduidelijking tekende één van de kinderen uit, hoe de situatie daar is, en waar de problemen liggen. Nadat de burgemeester hen een glas li monade had aangeboden, zette hij uiteen dat stoplichten in het algemeen het verkeer nogal ophouden. "Boven dien". zo zei hij, "is het daar momenteel niet zo erg druk. Het is een overzichtelijk kruispunt, de automobilisten kunnen iedereen goed aan zien komen, en er is een voetgangerstunneltje". Wel zegde hij toe na te gaan van ongelukken op dat punt zijn. "Als het maar niet zo is, dat er eerst een heleboel nare ongelukken gebeuren, voQdat er werkelijk iets gebeurt", aldus de moeder. I kilo schoudèrcarbonade l kilo magere varkenslappen. I kilo fricando I kilo mager rundvlees i kilo doorregen rundvlees I kilo rosbeef of lende I kilo biefstuk I kilo mager rundgehakt I kilo gehakt h.o.h I kilo braadworst I kilo tartaar I kilo magei rookspek I kilo platte ribben 7.50 8.00 9,00 10,00 7,00 14,00 17,00 5.00 3,50 5,00 9.00 6,00 4,00 Gravenstraat 88 - l el. 01184-14398 zijn jazz- en dixielandmuziek aan. Dat was in 1977. Frans Poplie kwam. En met hem zijn Dixieland Pipers. Millie Scott zong legen de duinen op. Ben van Dammc is de energieke inspi rator achter dit gebeuren. In het jongste verleden voerde hij een aktie voor Radio Walcheren om een video-set aan te schaffen. Toen Zeskamp in Valkenisse kwam. kon men op hem rekenen als za kelijk leider. Ook voor televisie was hij werkzaam. Zo heeft hij eens een rol ge speeld in een stuk over een Vlissingse moordzaak. Joop den Uyl had de op dracht de moordenaar te zoeken. Hij heeft de begintijd yan de Vlissingse Zeeuwse Komedie meegemaakt. Dat was de tijd van de blijspelen. Overal en altijd zocht hij naar moge lijkheden om méér te doen' dan zaken alleen. Nu is hij uitgekomen bij het idee om in zijn restaurant culturele evene menten te doen plaatsvinden. Een com merciële handigöeid? Ben ontkent het. Het is zijn hobby, zegt hij. Bovendien moet hij er geld op toeleggen. Als het ijzelt, en er komt geen kip, dan moet hij wél de gage van de artiesten betalen. En tien mille voor twee avonden is, bij top mensen. echt geen uitzondering. Nu staat een optreden van Pia Beek voor de deur. Pia, ooit de Flyine Dutchess genoemd, begon in Eet Scïïevenmgse Kurhaus. Als de nieuwe haring gevan gen was, bracht men die altijd in een restaurant waar zij optreed. Dat werd al gauw traditie. Later speelde ze bij Frank Sinatra. En op Broadway. Beck valt op door haar eigen stijl entertainment jazz. U kunt haar beluisteren op 16 en 17 fe bruari. Op 9 en 10 maart komt de Dutch Swing College Band, ook al niet de eer ste de beste. In de toekomst staan er zondagmiddagprogramma's op stapel voor kinderen. Ben van Damme denkt poppentheater Parcival uit Middelburg daartoe in te huren. Een uniek gebeu ren, aldus Van Damme. Inderdaad, en dat zal het wel blijven, want-hij piekert voortdurend over nieuwe aktiviteiten: Urbanus van Anus, Willem Vermande- re, sessions. U ziet het: hoog waaien de winden. Op een duintop. Neem dan kontakt op met een bekend en des kundig kantoor: "VAN DER MAAS" B.V. Wij hebben op ons kantoor een computer staan waarin Uw woning direkt wordt opgenomen. In het computergeheugen staan tevens de adressen van enige honderden adspirantko- pers die in Uw direkte omgeving een koopwo ning zoeken. Zodra U Uw woning bij ons in opdracht geeft, worden uit de adspirant-kopers diegenen gese- lckteerd die voor Uw woning in aanmerking komen. De aanbieding van Uw pand gaat, zo mogelijk, nog dezelfde dag de deur uit. Loopt U eens vrijblijvend binnen of bekijkt U onze etalages. Badhuisstraat 23 Vlissingen Tel. 01184-18310 a kantooruren: 01188-2349 of 01184-63654 7 doe het zelf centrum reklame schilders gortstraat 44 middelburg tel.01180 - 28741 WSk Spanjaardstraal. 47 Middelburg 1 clefoim dl 180 - 12438 Donderdag 15 februari wordt in Open de Beuk aan de Herengracht te Middel burg de film Lucky Luciano vertoond. Lucky Luciano is geen gangsterfilm in de gewone zin: schietpartijen zijn er nauwelijks in te vinden, de regisseur Francesco Rosi heeft op de eerste plaats een beeld willen geven van de macht sstructuur van de Mafia. Voor een dergelijk portret is Luciano de ideale figuur: erg veel feiten zijn er nooit over hem bekend geworden. Vermoe dens zijn er veel, zoals die waarin gesteld wordt dat hij de hand heeft gehad in het bloedbad van 1931, de Siciliaanse Ves per, waarin Amerikaanse Mafia-fami- lies elkaar bestreden om de macht. Dat bloedbad heeft hem in ieder geval aan de macht geholpen: Luciano werd de grote baas, de man die van de Mafia een organisatie maakte. In 1935 belandde hij in de gevangenis alwaar hij bleef tot 1946 en vertrok toen naar Napels, waar hij zich rustig leek te houden. Plotseling echter wordt Ameri ka geconfronteerd met een enorme he roïne handel tussen Italië en de VS. Luciano wordt verdacht en agent Char les Siragusa wordt naar Italië gestuurd, maar Luciano is ongrijpbaar en zal dat ook blijven Aanvang 20.30 uur Alhambra I (Vlissingen) do.-wo.: Jaws II (2e week), en Alh. II, do.-wo.: Moord op de Nijl naar Agatha Christie. De rijke en mooie, maar minder scru puleuze Linnet Ridgeway pakt haar vriendin Jacqueline de Bellefort haar knappe verloofde Simon Doyle af en trouwt met hem. Zij gaan samen een dure huwelijksreis maken langs de Nijl met het luxueuze schip de Karnak. Deze reis begint al di rect met enkele incidenten. Het blijkt dat Jacqueline Linnet en Simon volgt en er worden enkele moordaanslagen op Linnet gepleegd. Geen wonder, want er bevinden zich aan boord van de Karnak enkele gezworen vijanden van Linnet en dan wordt zij op een morgen dood in haar bed aangetroffen met een kogel door het hoofd Ook de befaamde, detective Hercule Poirot maakt een vakantiereis met de Karnak en met de machtiging van de kapitein neemt Poirot het onderzoek ter hand met de hulp van zijn oude vriend kolonel Race, die de reis incognito meemaakt als vertegenwoordiger van Linnet's advocaten. Alh. I (vrijdagavond): Vrolijke ontucht in Tirol en Alh. II (vrijdagavond): Dood van een ploert Dat het kamerlid Serrano een virtuoos was op het gebied van cor ruptie en afpersing, een smeerlap op topniveau, was genoeg bekend in de kringen van het grote geld. Dat zijn plotselinge dood, alsmede het verdwij nen van het dossier waarin hij de mis stappen van vrienden en tegenstanders zorgvuldig bijhield, een aantal andere smeerlappen in paniek bracht, werd ook heel snel duidelijk. Het kamerlid Philippe Dubaye onthult zijn boezemvriend Xavier Maréchal dat hij tijdens een twistgesprek Serrano doodde uit zelfverdediging. Xavier ver schaft spontaan een alibi en Philippe herademt. Het wordt Xavier weldra duidelijk dat er veel meer achter deze zaak steekt. Alh. I (Zondag): "Pippi in Taka - Tuka - Land" De ouders van Tommy en Anika gaan met vacantie. Voor de eerste keer zonder kinderen, die bij Pippi blijven. "Ik zal ze geen minuut alleen laten" heeft Pippi beloofd en ze zal zich daar aan houden. De volgende morgen spoelt er een fles aan met een brief erin. Tqm- njy moet de inhoud voorlezen en het blijkt een noodkreet van Pippi's vader, Kapt. Langkous te zijn. Hij is in de Stille Oceaan overvallen door zeerovers en gevangen genomen. Hij zit opgesloten in de toren van een fort en krijgt alleen water en brood. De zeerovers willen hem daarmee dwingen te vertellen, waar de beroemde goudschat verborgen is. Alh. II (zondag): De onzichtbare kara- tetijgerin In China, in de tijd van de Japanse bezetting, worden alom reizi gers overvallen door bandieten. Luo San, een jonge inspectrice van politie en karate-kampioene, verkleedt zich als man om aldus een eind te maken aan de overvallen. Ghou, zoon van de eigenaar van een karateschool, wordt hoofd van de poli tie. Hij ziet zich voor ernstige problemen gesteld. Luo San komt hem te hulp. Zij leert dm in een aantal harde gevechten een volleerd karate-vechter te worden. Hij merkt te laat, dat Luo San een mooie, jonge vrouw is. De politieke situatie in Iran is de laatste tijd nogal veranderd. De Sjah, geholpen door een enorme militaire en politionele macht, westers geld en een wreedaardige geheime dienst, de SAVAK zat lang re delijk vast in het zadel. De recente pro testen zijn niet alleen vanuit de intellek- tuelen en linkse organisaties, maar ook vanuit de religieuze wereld, de Moslims. De Iraanse cinema is de laatste tien jaar tot een absoluut produktie-dieptepunt gedaald. Sinds de film DE KOE(eve- neens van Mehrjui -1969) begon zich in Iran een belangrijke filmbeweging te ontwikkelen: een dozijn regisseurs be gonnen films te maken die men in het buitenland op bepaalde festivals kon zien. De meeste films wisten een be langwekkende inhoud te vertellen, maar al snel eiste de censuur ingrepen. Tegenwoordig is het in Iran vrijwel on mogelijk een producent te vinden, die geld in een filmproduktie wil steken, waarvan het nauwelijks zeker is,.dat die ooit in de bioscopen terecht zal komen. Daar kwam nog bij dat men zich in het geheel niet stoort aan de zg. kontingen- teringswet, die bepaalde hoeveel Iraans en hoeveel buitenlands produkt in de bioscopen vertoond mag worden, waar door de filmzalen volzitten met buiten lands produkt dal geen risico met zich meebrengt voor de verhuurder en de bioscoop eigenaar. Uiteindelijk leidde dit, samen met de vernietigende werking van de censuur tot de totale ineenstor ting van de Iraanse filmproduktie. Was die enige jaren geleden nog rond de 100 films per jaar. in 1974 werden 5 films gemaakt. Tot deze 5 films, behoorde DE CY CLUS, die al voor het eigenlijke opne men van de film moeilijkheden onder vond door censuur vooraf op het scena rio. Tot op heden kan DE CYCLUS niet in Iran vertoond worden, duidelijk van wege het maatschappijbeeld wat hij te zien geeft.Het is het beeld van een door en door rotte en korrupte maatschappij, Iran. Daarnaast is het een prachtige film met een kleurenfotografie van Husang Beharlu.die ongeveer het beste is dat ik gezien heb dit jaar. Er wordt een verhaal verteld dat Mehrjui's reputatie als goed regisseur en goed observeerder van mensen onderstreept. Het is moeilijk te omschrijven hoe grappig en amusant de film is, zonder de gruwelijkheid van het eigenlijke verhaal te vergeten. Maar zo efféktief de zwarte humor is, zo duide lijk is de sociale kontekst. Mehrjui's sympathie met zijn hoofdpersoon verd wijnt nergens en zijn afschuw van het systeem, de cyclus, eveneens niet. Van avond in de Zwaan (Souburg), Vrijdag in het Kuiperspoorttheater (Middel burg). Paco Pena is een van 's werelds meest vooraanstaande flamenco-gitaristen. Hij heeft zich tot taak gesteld bij te dragen tot de instandhouding van de pure fla- mencomuziek, hierbij in de voetstappen tredend van grote gitaristen als Ramon Montoya en Sabicas. Hij werd in 1942 geboren in Cordoba (Spanje), een belangrijk centrum van flamenco-muziek. Op 12-jarige leeftijd begon hij voor publiek op te treden als begeleider van diverse flamenco-groe pen in Spanje. Zij reputatie als toonaangevend expo nent van de flamenco-gitaar is alom be kend. Hij maakt regelmatig concert tournees door bijna alle Europese lan den. alsook door Canada, de Verenigde Staten, Japan en Australië. Op de be kendste festivals ter wereld ziet hij zich vaak in gezelschap van corrifeeën als Zubin Mehta, het Israëlisch Filharmo nisch Orkest, Jehudi Menuhin, Leonard Bernstein. Cleo Laine en Julian Bream. Onder zijn vrienden telt Paco Pena de belangrijkste gitaristen van alle soorten en stijlen, componisten en vertolkers van alle soorten muziek. Hij heeft gespeeld in Ronnie Scott's jazz club. Verder heeft hij deel uitgemaakt van een concertuit voering van de Falla's La Vida Breve met Victoria de los Angeles in de Royal Albert Hall in Londen. In concerten sa men met John Williams heeft hij grote successen geboekt in alle Europese hoofdsteden. Tijdens mijn recitals tracht ik steeds tot uitdrukking te brengen dat flamenco' meer dan alleen een muziekstijl is; het is een levenswijze, een komplete gevoel suiting, waar geluk, liefde, droefheid, dood, leven en levensstrijd bij betrokken zijn, zoals min of meer de jazz bij de negers in de zuidelijke staten van Ame rika." Zaterdag 17 februari, concert-en gehoorzaal. Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. NIEUWE-CHERRY-SHOW 11750.- Datsun Cherry - 3 deurs Custom 1000 cm3 11.750.- Luxe-1200 cm3 12.890.- GrandLuxe 1200cm3 13.890. Datsun Cherry Coupe - 3 deurs Grand Luxe 1200 cm3 14.995.- Qatsun Cherry Stationwagon - 5 deurs Luxe-1200 cm3 Met extra lage laadvloer 14.400.- Cherry Grand Luxe 1200 cm PriUen me 3TW af LiSSe I s e

de Faam | 1979 | | pagina 12